2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canlarım dokunsanız ağlıcam aklım çıkıyor.
Bugun işe başladım ilk gün heyecanı sabah 5 de kaltım kuzeyımı emzırdım bıraz oynastık mıncıklastık gun agardı
ben hazırlanmaya basladım sonra sut sagma makınesı bıberon termos vb. tum takımları hazırladım.
Kahvaltımı ettım sabah 7 bucukta defalarca gerı donup baka baka oglumu anneannesıne bırakığ evde cıkıp ıse geldım.
Ofıste benı gorenler hos geldın merhaba nasıksın dıyınce ben aglamamak ıcın kendımı zor tutuyorum . dıslerımı sıkmektan cenem agrıdı.
Bu ısın bu kadar zor olacagını dusunmemıstım hamılelıgımın basından berıdır ıznım bıter bıtmez ıse baslayacagımı bılıyordum ucretsız ızın almayacakmısın dıye soranlara o durumun bızım sırkette cok hos karsılanmadıgını defalarca anlattım.
Şu an saatler gecmıyor , saat 10 da bır kere sut sagmaya gıttım en son sabah 6.30 da emzırmıstım ıdeal 3 saatı gecmıstı cıkan sut 60 cc
onu da gorunce moralım ıyıce bozuldu .
Barı sutumn cok olsa sagıp sagıp doldursam bıberoınları da yavrum hem annesınden hem sutunden mahrum kalmasa .
Zaten bıberonla beslenmeyı sevmıyor , bugunre hazırlanmıs sagılmıs sutumde yoktu , bugun aksama kadar mama ıle beslenecek kuzum, yarın ıcın benım bugun cok sut yapmam lazım . ama ilk gun ıs stresı ondan ayrı olmanın uzgunlugu benı nasıl yıpratıyor bılemezsınız

Hanı okuldakı gıbı bır arka kapı falan olsa burda olmadıgımı anlamasalar bırakıp kacıcam hemen ....
Allahımm sen bana ve yavruma kolaylık sabır ver yarabbım....

okurken içim parçalandı Allah yardımcın olsun canım ben 1 yaşına kadar başlamayı düşünmüyorum keşke imkanlar elverseydide sende gitmeseydin.stres yapmaki sütün olsun.

Tek doktor 10+10 verebiliyor. Sonrasında başka doktor da 10+10 verir. Sonrasında rapor hakkın dolduğu için heyet alman gerekiyor. Onu da çok iyi bi torpil lazım. Denetimler çok sıkı artık kimse yanaşmıyo. Memur musun? Nereye vereceksin raporu?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

teşekkür ederim evet memurum tüp bebek benimki ve çok sorunlarımız oldu başlarda psikologlarda da dolaştım iyi değil di yani psikolojim başlarda...bir psikoloğa daha giderim tekrar anlatırım herşeyi yani gerçek benim ki herkes doğum sonrası sendrom raporu alıyor ya ...bana da verirler heralde...

bu kez ii bari cewapla dedim derken birde baktim simdi cikmamis yazdiklarim net donunca gitmis onlarda....cok net olmasada aklimda kalanlari yazim de bakarim yine....

plojovic ....canim harika mis sezen hanimin esyalari valla bayildik okadar kalitesini alamiyabiliriz ama cok ii arastircam su donemde bizle masada oturma yatma isi cok hos...pusette oturuor cok guzel de oluo ama bu ayakla indiremiorum bes kat bebek arabasinin puseti cunku o.... eline saglik ugrastin okadar guzelim cok saol gule gule kullanin....

uclu grup ..... bu ne kadar guzel bir tablo boyle yaaaa bayildim resmen cok kiskandim dibim dustu...gayet fit bakimli bir anne grubu gordum ben ayy sistim kiskandim cok....
bize gelsenize hep birlikte birlikte :KK66:) ;:KK66:))

lilacsofie ... canim yaaa su asi mewzusu nerden cikti simdi vurduran hic kimse boyle sikayetlerden bahsetmedi ve yan etkisi yok denio...dr.muz bize tawsiye etti ama ebe burun kiwirdi gerekli degil gibilerinden.....napicam ben simdi nie hep onemli kararlari biz alioz parasi onemli deil yani onemli de kizimiz icin onemli degil bulup bulustrucaz artik tabiki ama daha cok zarari war gibi seyler cok uzdu beni...

gulsum cum senmiydin telden album olusturamayan malasef hic olusturamicaksin site geregi anladigim kadariyla dosyadan yukleme yapio ve bu da cogu tablette bile yok....ya pc olan birinden iki sn musade isteyip fot.. onun bilgisayarina yukleyip album olusturcan yada benim gibi kardesime watsaptan fot. atiorum o acip bilgisayarindan yapio....

Bizde durur mu durmaz mi diye bilemedigimizden anakucagini 2. el baktik canim,daha uygunlari vardi..Esim sabirsizdir biraz bi heveslede almis,sansimiza sevdi Sezen'de.
Mama sandalyeside soylemistim sansimiza geldi biraz..Bende arastiririm bulduklarimi paylasirim.

Doğum sonrası eşlerle olan romantik durumlar konuşulmuş... Bilmiyorum ki; doğum yaptım ama o açıdanhayatımızda hiçbirşey değişmedi diyen var mıdır??? Bazı ünlülerin kendimi hamileyken çok seksi hissediyorum filan dediklerini okumuştum ama ya onlarda bir gariplik var ya da aynaya pek bakmıyorlar.
İlk çocuğumda aldığım kilolar, uykusuzluk,bakımsızlık hepsinin üstüne bir de yeni evli olmak, beni çok yıpratmıştı. Görüntümü, yaşadığım değişimi o kadar yadırgıyordum ki, aynaya bakmak dahi istemiyordum. Yaşlı bir cadı misali aynaya taş atıp kırasım geliyordu:) Eşimle dışarı çıkmak, birlikte birşey yapmak bile istemiyordum kısacası kendimi onun yanına yakıştıramıyordum...

Şimdi ikinci oldu, bakıyorum da eskisinden beter haldeyim. Hele aldığım kilolar.... Geçen gün aynanın yanından geçerken gözüm takıldı da, geç geç bitmiyorum maaşallah yük katarı misali olmuşum:) İlkinde eşim her iki günden birinde kilo ver vs diye bana laf söylerdi, şimdi hiççççççç birşey demiyor, herhalde iyice umursamaz oldu diye düşünüyorum içimden...

Hemen kilo vermeye başlamaktan da çok korkuyorum. Geçen gün ablamın arkadaşı bir diyetisyen "emzirmek kilo verdirir" diye kandırıyoruz anneleri demiş! Kızımın sütü hiçbirşeyden önemli değil ki sonuçta, ben kafamı niye buna takıyorum diyorum...

Yazdım yazdım da ben ne demek istedim pekii? Kendimden hiççç hoşnut değilim, hal böyleyken eşimin hoşnut olması mümkün mü göz var nizam var? Vu vuuu...vu vuuu sesleri eşliğinde sürekli süt sağan bir kadın, ağlayan bağıran herşeye itiraz eden bir ergen çocuk, fışkıran kakalar, gazlar, kusmuklar derkennnn günün sonunda kanepelerde sızan bir çift, pardonn romantizm mi demiştinizzz? :KK43:((

kesinlikle haklısın. şu dönemde karınlarını doyuruyorsak şükretsinler hallerine.keşke eşim doğursaydı benim yerimede elini ayağını öperdim.heryerim şiş şiş kadından başka herşeye benzetiyorum kendimi.evet eski halimize dönecez ama ne zaman en az 2 yıl.diyetisyene gittim yüzüme bakmadı.eve git biraz daha ye der gibi konuştu.:KK1:

kızlar size enn en ene en önemli soruyu soruyorum eylül anneleri adına yazdıklarınızı orda da paylaşacağım ben onların sözcüsüyüm:))))
sezeryan mı ?????? mormal doğum mu???? işte bütün mesele bu:)
neler yaşadınız yazarmısınız özelikle sezeryan olanlar bi anlatırmısınız yaaa???

teşekkür ederim evet memurum tüp bebek benimki ve çok sorunlarımız oldu başlarda psikologlarda da dolaştım iyi değil di yani psikolojim başlarda...bir psikoloğa daha giderim tekrar anlatırım herşeyi yani gerçek benim ki herkes doğum sonrası sendrom raporu alıyor ya ...bana da verirler heralde...

Normal raporu yazmaktan cekinmezler. Özellikle psikiyatride kolay. Çünkü amirin şüphesini çekip hakem heyetine sevk edilsen de psikolojinin tahlili yoktur. Burda amirinin sana karşı tutumu önemli . Aran iyiyse sorun olmaz. Bir de çalıştığın veya çalışacağın kurumların teşhisten ötürü seni yargılaması ihtimali var. Bunu da düşün.
Ayrıca 40 günlük normal rapor hakkını doldurduğunda grip olsan bile artık hakkın kalmadığı için heyet alman gerekir. Ama yıl sonunda sıfırlanır. Benim rapor hakkında bildiklerim ve düşüncelerim bunlar...
Tüp bebek sürecinin ne kadar yorucu ve bunaltıcı olduğunu görümcemden biliyorum. Gerçekten zor. Sende daha fazlası var anladığım kadarıyla. Allah yardımcın olsun. Gönlünü ferah tutmaya çalış en azından bebeğin için... Fırsatını bulunca yazarsın. İçini dökmek bi nebze rahatlatır.

Merhaba, herhangi bir laboratuvara gidip bebeğinizin bezini verseniz parazitoloji bakmazlar mı? Doktor istemi şart mı oradaki sistemi bilemiyorum. Lökosit, mukus ve ya Allah korusun eritrosit çıkarsa/ çok yüksek çıkarsa konusursunuz tekrar doktorla en azından.

Aşının hasta ettiğini duymamıştım, yaşamadım da. Tesadüf denk gelmiş olabilir mi? Anne sütü alan bebeklerde az görülüyor bu tür ishaller ama hiç belli olmaz banyo suyundan bile neler geçebilir......Doktorumuza ilk gittiğimde soracağım aşı sonrası hastalanma ihtimali var mı diye sizin için.
Dediginiz testleri burda yaptirmak cok zor. Allahtan bu cts turkiye'ye ucuyoruz. Geldigimizde kapsamli testleri ins yaptiriyo olacagiz. Sozkonusu asi belki de benim bebegime agir geldi.her bebegin bunyesi farkli. Trdeki test sonuclari ve doktor onerisini almadan ikinci asiyi yaptirmayi dusunmuyorum. Son sey, bu asi da etkisi azaltilmis olsa da canli virus var. Enfekte olma ihtimali dusuk olsada mevcut ki biz etkilendik...

Lilypie idi canim :KK66:

Ben ilk anne sutu denedim,capak devam etti,sonra cay ve masaji yaptim cok daha fazla sulu sekilde akti hep temizledim.
Sonra bi gece cok agladiginda sabahi temizlenecek gb bile degildi saglikcagindan verilen damla ve merhem kullandim biraz daha akip toparlandi..Aktikca temizlendi diye dusunuyorum.En son gectigimiz hafta 1 haftalik bir damla ve damla seklinde merhem kullandim ve burdan bir arkadas soylemisti masaj goz cukurundan gozaltina dogru degil goz cukurundan burun yaninda devam ettirerek olmaliymis (goz doktorunun onerisi imis,denedim) simdi hic akma yok oyle beyaz capak gb,sadece sulaniyor bazende gozyasi gb akiyor kendiliginden.
Boyle iste :)
Bu hafta goz doktoruna gidecegiz.
Tkrar yazarim.

Asiyi bizde yaptirdik 2. Ay asilariyla..
ama farkli birsey olmadi zaten gunde 2 ye 1 e dusmustu kakasi oncesindede..
Ishal olsa daha fazla yapar diye soylemisti arkadaslar bence de mantikli..
Suan bir sıkıntı yok..
Asidan olmayabilir mi ki? diye yazmak istedim
bANA DA DR.MUZ YAN ETKİSİ YOK DEDI YA.....HAY BU LİLİ Sİ PİPİ Sİ :KK1::KK1::KK1:
BESTEKIZ canım bendim telden album oluşturmaya çalışan. .pc alabilirsem vakit bulup artık ordan yaparım albümü. .ben de çok kıskandım buluşan anneleri mızı ve melekleri..çok hoş bi resim olmuş maşallah herkes de çok güzel ve şık..ben hala Lilacsofie nin son msj inin son paragrafında bahsettiği kusmuk lu tshirt ve eşofman altınla dolaşıyor um.saclar doğum yaptım yapali hiç açılıp duzlesmedi:KK43: misafirlige gitcek sem sadece görme bi kalem sürüyorum ki ruh gibi gorunmeyeyim:KK43:
Allahım ne zman cikacam bu moddan. .Eşim yanımda yok zaten özledim özledim diyor sürekli telde ama ben o eski ben değilim siskoyum catladim patladım bakimsizim diorum olsun ben her halini severim diyor..uzak ya ondan sanirim:) gelmeden kendime çeki düzen vermem lazim..size sormak istediğim şu ki lafı çok uzattım normal doğum yapan anneler kesi dikisinizde sertlik az da olsa sizlama var mı bende var da aceba canım yanar mi die korkuyorum:KK17::KK19:
CANIM WALLA EWİN İCİN DEKİ HALİM BASKA YATAK ODASINDA BASKA SOKAKTA BASKA :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17: PEK YONLU INSANIM SANIRIM :KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30: YANI NORMAL DOGUM DEĞİL AMA HALA SONRASINDA BENIM DIKISLERİM BİLE SIZLIYOR HAYATIM.....SADECE SUNU FARKETTIM BILMIORUM NE KADAR DOGRU TESPIT AMA GUZELCE HAZIRLANIP SUREKLI O MODDA TUTARSAN KAFANI VE COK GUZEL GECICEK DIE DUSUNURSEN OYLE GECER....:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

bizde durur mu durmaz mi diye bilemedigimizden anakucagini 2. El baktik canim,daha uygunlari vardi..esim sabirsizdir biraz bi heveslede almis,sansimiza sevdi sezen'de.
Mama sandalyeside soylemistim sansimiza geldi biraz..bende arastiririm bulduklarimi paylasirim.

tamam hayatım cok sewinirim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Lilypie idi canim :KK66:

Ben ilk anne sutu denedim,capak devam etti,sonra cay ve masaji yaptim cok daha fazla sulu sekilde akti hep temizledim.
Sonra bi gece cok agladiginda sabahi temizlenecek gb bile degildi saglikcagindan verilen damla ve merhem kullandim biraz daha akip toparlandi..Aktikca temizlendi diye dusunuyorum.En son gectigimiz hafta 1 haftalik bir damla ve damla seklinde merhem kullandim ve burdan bir arkadas soylemisti masaj goz cukurundan gozaltina dogru degil goz cukurundan burun yaninda devam ettirerek olmaliymis (goz doktorunun onerisi imis,denedim) simdi hic akma yok oyle beyaz capak gb,sadece sulaniyor bazende gozyasi gb akiyor kendiliginden.
Boyle iste :)
Bu hafta goz doktoruna gidecegiz.
Tkrar yazarim.

Asiyi bizde yaptirdik 2. Ay asilariyla..
ama farkli birsey olmadi zaten gunde 2 ye 1 e dusmustu kakasi oncesindede..
Ishal olsa daha fazla yapar diye soylemisti arkadaslar bence de mantikli..
Suan bir sıkıntı yok..
Asidan olmayabilir mi ki? diye yazmak istedim

Onceleri benim aklima asidan olabilecegi gelmemisti isin dogrusu.sonra bir aksam nette arastirma yapinca bu konudan muzdarip diger ingiliz annelerin yorumlarini okuyunca, bebegimdeki degisimin asi kaynakli olabilecegini anladim.burda kullanilan asi 2 seferde yapiliyor.tr de 3 seferde saniyorum.farkli uretici firma, asilardaki farkli bilesimler, bebeklerin bunyeleri vb faktorler farkli sonuclar dogurmus olabilir tabi.

bak bende kimselere anlatamadıpımı şuraya dökeyim benim eşimde tam tersi evi süpürür masayı yediklerini hemen toplar sudan geçirir öyle yapar çok iyidir bana hep kahvaltı hazırlar:))) ama gel görki bizde de istek yok:KK43:( başta çok üzüldüm anlamaya çalıştım herkesin kocası h ergün ister bende hep ben atlıyorum üstüne hemen evlendik 1 yılda böyle oldu çocuk da yok boşuz yani ama böyle işte en sonunda ağzından aldım baklayı daha önce hergün birileriyle oluyormuş farklı farklı kızlarla bekarken...tabi evlenince hep aynı kişi...diyor ki tek eşlilik bana göre değilmiş aslında seni seviyorum bu böyle az az gitsin işte diyo yani adam benim için birlikte oluyor sanki benimle...eşim çok açık sözlüdür bunu da böyle açık açık söyledi .ben seni aldatmayacağım ama sana karşıda çok heyecanlı olmayacağım kabul et diyo:KK43: şimdi ne yapayım herşeyi iyi beni seviyor çok beğeniyor sürekli iltifat eder güzelimde ve çok bakımlıyımdır gece öyle süsleniyorum ki ama aynı pilav hesabı işte çabuk sıkılan erkeklerden benim ki şimdi boşanayım mı olmaz tabiki(psikloğa da gittik)) yani anlayacağın her adamın farklı her evliliğin noksanlığı var sanırım siz ne düşündünüz okuyanlar benden sizden düşünce alayım??????
Birde arkadaşım normal doğumda ki atılan kesinin dikiişlerinden mi bahsediyorsun onlar geri mi alınıyor bide estetik bi görüntü olmuyor mu sonrası ????
walla saskınım esının bu kadar durust olmasına senın bu anlayısına falan cok saskınım bana dese esım benı ıstemıon dıe aglamaktan kusar kusmaktan da ölurdum heralde ama uzaktan konusmak kolay gercekten durustluge hayran kalım :26::26::26::26::26::26::26::26::26::26::26::26::26:
doğum sonrası eşlerle olan romantik durumlar konuşulmuş... Bilmiyorum ki; doğum yaptım ama o açıdanhayatımızda hiçbirşey değişmedi diyen var mıdır??? Bazı ünlülerin kendimi hamileyken çok seksi hissediyorum filan dediklerini okumuştum ama ya onlarda bir gariplik var ya da aynaya pek bakmıyorlar.
Ilk çocuğumda aldığım kilolar, uykusuzluk,bakımsızlık hepsinin üstüne bir de yeni evli olmak, beni çok yıpratmıştı. Görüntümü, yaşadığım değişimi o kadar yadırgıyordum ki, aynaya bakmak dahi istemiyordum. Yaşlı bir cadı misali aynaya taş atıp kırasım geliyordu:) eşimle dışarı çıkmak, birlikte birşey yapmak bile istemiyordum kısacası kendimi onun yanına yakıştıramıyordum...

şimdi ikinci oldu, bakıyorum da eskisinden beter haldeyim. Hele aldığım kilolar.... Geçen gün aynanın yanından geçerken gözüm takıldı da, geç geç bitmiyorum maaşallah yük katarı misali olmuşum:) ilkinde eşim her iki günden birinde kilo ver vs diye bana laf söylerdi, şimdi hiççççççç birşey demiyor, herhalde iyice umursamaz oldu diye düşünüyorum içimden...

Hemen kilo vermeye başlamaktan da çok korkuyorum. Geçen gün ablamın arkadaşı bir diyetisyen "emzirmek kilo verdirir" diye kandırıyoruz anneleri demiş! Kızımın sütü hiçbirşeyden önemli değil ki sonuçta, ben kafamı niye buna takıyorum diyorum...

Yazdım yazdım da ben ne demek istedim pekii? Kendimden hiççç hoşnut değilim, hal böyleyken eşimin hoşnut olması mümkün mü göz var nizam var? Vu vuuu...vu vuuu sesleri eşliğinde sürekli süt sağan bir kadın, ağlayan bağıran herşeye itiraz eden bir ergen çocuk, fışkıran kakalar, gazlar, kusmuklar derkennnn günün sonunda kanepelerde sızan bir çift, pardonn romantizm mi demiştinizzz? :KK43:((

kızlar size enn en ene en önemli soruyu soruyorum eylül anneleri adına yazdıklarınızı orda da paylaşacağım ben onların sözcüsüyüm:))))
sezeryan mı ?????? Mormal doğum mu???? Işte bütün mesele bu:)
neler yaşadınız yazarmısınız özelikle sezeryan olanlar bi anlatırmısınız yaaa???

Onun kararı doğum zamanı geldiğinde dr tavsiyesiyle verilir bence. Keyfî olmamalı.
Benim günüm 8 gün geçtiği halde hiç bir belirti olmadığı, su azaldığı ve bebeğimin iri olmasından ötürü mecburi sezeryan oldu. Hiç istemedim. Ağlayarak ameliyata girdim ağlayarak çıktım. Sonrasında ise şükrettim çünkü bebek tombul, 4600 dü. Normal diye zorlasaydım belki de doğum esnasında ben perişan olabilir, bebeğim de zarar görebilirdi. Nitekim yurt dışında normal doğuma zorlandığı için hasar gören bebekler çok. Allah korusun. Fakat eğer anne ve bebeği sağlıklı ve normal doğuma mani bi durum yoksa elbette normal olmalı. Herşey gibi bunun da doğal olanı makbul...

Doğum sonrası eşlerle olan romantik durumlar konuşulmuş... Bilmiyorum ki; doğum yaptım ama o açıdanhayatımızda hiçbirşey değişmedi diyen var mıdır??? Bazı ünlülerin kendimi hamileyken çok seksi hissediyorum filan dediklerini okumuştum ama ya onlarda bir gariplik var ya da aynaya pek bakmıyorlar.
İlk çocuğumda aldığım kilolar, uykusuzluk,bakımsızlık hepsinin üstüne bir de yeni evli olmak, beni çok yıpratmıştı. Görüntümü, yaşadığım değişimi o kadar yadırgıyordum ki, aynaya bakmak dahi istemiyordum. Yaşlı bir cadı misali aynaya taş atıp kırasım geliyordu:) Eşimle dışarı çıkmak, birlikte birşey yapmak bile istemiyordum kısacası kendimi onun yanına yakıştıramıyordum...

Şimdi ikinci oldu, bakıyorum da eskisinden beter haldeyim. Hele aldığım kilolar.... Geçen gün aynanın yanından geçerken gözüm takıldı da, geç geç bitmiyorum maaşallah yük katarı misali olmuşum:) İlkinde eşim her iki günden birinde kilo ver vs diye bana laf söylerdi, şimdi hiççççççç birşey demiyor, herhalde iyice umursamaz oldu diye düşünüyorum içimden...

TALWEGCIM BIZIM OZAMAN YAZKLARIMIZI BIR OKUSANIZ ZATEN CATLARSINIZ :KK55::KK55::KK55::KK55::KK55: KACASINIZ GELIR.....BEN BIRAZ TOPİGİN DIK KAFALISIYIM HATTA SON AY ARTIK BANA YORUM BILE YAPMIOLARDI DOĞUM ILE ILGILI COK SASIRTICI DIMI :KK8::KK8::KK8::KK8: SAKA SAKA SEWERLER BENI :KK12::KK12::KK12::KK12: BEN GENEL ANESTEZI SEZERYAN ILE DOGUM YAPTIM....BENCE DOGUM SEKLININ HER HALI VE ANI KUTSA...BELDEN UUSMALI COK ISTEIM FAKAT MIGREN AGRISI YAPMA IHTIMALINI GOZE ALAMADIM.....ASL PISMAN DEGILIM HEMDE HIC PIMAN OLMADIM....COK KOLAY TOPARLADIM GOZUMU ACTIGIMDA KIZIM KOYNUMDADI...SUTUM SAKIR SAKIR AKIODU BILMIORUM TAM OLARAK BILMEK ISTEDIGIN NE ISE ANLATABILIRIM..... BU TAMAMEN ICINIZDEN GELEN SES ILE KARAR WERCEGINIZ BI KARAR ASLA BASKASININ YONLEDIRMESINE IZIN WERILMEMELİ.... NORAL DOGUMDA ILK SESI DUYMAK ILK KOKUSUNU ALMAK SEZARYEN DE KOYNUNDA UYANMAK YANI HEPSININ BAMBASKA KUTSAL DK LARI WAR...... BU KONUDA MASTIR YAPMIS BIRI OLARAK BURADAYIM :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

AMA BEN COK SISTIM SEN DEMI BİRUTUS :KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:
DİREK SANA DEGİL SÖZUM HAYATIM BEN MIIYIM BI TEK APTAL YA EN MIYIM BIR TEK BU KADAR KOCA MERAKLISI ASIGI ONUN MİDESİNİ HUZURUNU ZEWKİNİ DUSUNEN SIZE AYIRDIGIM ZAMAN DAN BASKA KENDIME AYIRDIGIM TEK SN YOK RESMEN WC DE OTURURKEN DIS FIRCALAYIP DUS ALIRKEN SAC TARAR HALDEYIM....

AMA AMAN ESIM BENDEN SOGUMASIN AMAN BENI BITKIN PISMAN YORGUN GORMESIN AMAN ODA PISMAN OLMASIN BENI TERCIH ETTIGI ICIN....BUNLARI BIR BEN MI DUSUNUORUM COK PARDON DA BEN INCIMI BULUCAM ANLAMADIM BENIM SUTUM DE KESILIR AYAGIMA FELCTE INER DAHA NE DIYIM KI BENI BI DURTUN SIRKEELEYIN KIZLAR TEK BEN MIYIM GERCEKTEN ALLAH ASKINA BIRILERI YOK BENDE KOCAMIN ARZULARINA HISLERINE MEMNUYETINE OZEN GOSTERIOM DESIN :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: EFKARIM SIGMIO OCOME

DURUN YAZMAYIN BEN BULDUM :KK43::KK43::18::18: CUNKU ESIM BENIM ICIN TUM AILE SULALESINI ARKASINA ALDI ONUN KESKE BU KADAR HAYATIMI BU KADINA FEDA ETMESEYDIM DIE BIR SANIYE DUSUNMESI BENI KAHREDER SANIRIM BU YUZDEN BU SIRTIMDA KI CUWAL ALTINA EZILIORUM :

kesinlikle haklısın. şu dönemde karınlarını doyuruyorsak şükretsinler hallerine.keşke eşim doğursaydı benim yerimede elini ayağını öperdim.heryerim şiş şiş kadından başka herşeye benzetiyorum kendimi.evet eski halimize dönecez ama ne zaman en az 2 yıl.diyetisyene gittim yüzüme bakmadı.eve git biraz daha ye der gibi konuştu.:KK1:

Ben de diyetisyene gidecektim zaten senin o yazın üzerine gitmedim biliyor musun?
Emzirip kilo verebilen de var tabii ama ben öyle yaratılmamışım işte:KK43:

Ben de diyetisyene gidecektim zaten senin o yazın üzerine gitmedim biliyor musun?

biliyormusun ben ilk çocuğumda 93 kiloyla doğuma gittim.6 aya kadar 65 e düştüm sonra 55e ve emzirmeyle verdim gerçekten kerem benim iliğimi kurutuyordu.bu küçüğü kibar kibar 2-3 dk emiyo bırakıyo gitmiyo ya gram bişey gitmiyo.çocuktan çocuğa değişiyo işte canım.

ben de diyetisyene gidecektim zaten senin o yazın üzerine gitmedim biliyor musun?

walla ben anlamadım bu işi

su ıcsen yarar sut olur
emzırırsen zayıflarsın
4o cıksın hersey bıter ...........

Uzar gıder ama bende bı cacık degısmıo

tezeler tezelelerrr

Annem benım fot. Ekledı kankı can kız arkadaslar ve damat adayları aramaktayım :KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK3::KK3::KK3::KK4::KK4::KK4:

TALWEGCIM BIZIM OZAMAN YAZKLARIMIZI BIR OKUSANIZ ZATEN CATLARSINIZ :KK55::KK55::KK55::KK55::KK55: KACASINIZ GELIR.....BEN BIRAZ TOPİGİN DIK KAFALISIYIM HATTA SON AY ARTIK BANA YORUM BILE YAPMIOLARDI DOĞUM ILE ILGILI COK SASIRTICI DIMI :KK8::KK8::KK8::KK8: SAKA SAKA SEWERLER BENI :KK12::KK12::KK12::KK12: BEN GENEL ANESTEZI SEZERYAN ILE DOGUM YAPTIM....BENCE DOGUM SEKLININ HER HALI VE ANI KUTSA...BELDEN UUSMALI COK ISTEIM FAKAT MIGREN AGRISI YAPMA IHTIMALINI GOZE ALAMADIM.....ASL PISMAN DEGILIM HEMDE HIC PIMAN OLMADIM....COK KOLAY TOPARLADIM GOZUMU ACTIGIMDA KIZIM KOYNUMDADI...SUTUM SAKIR SAKIR AKIODU BILMIORUM TAM OLARAK BILMEK ISTEDIGIN NE ISE ANLATABILIRIM..... BU TAMAMEN ICINIZDEN GELEN SES ILE KARAR WERCEGINIZ BI KARAR ASLA BASKASININ YONLEDIRMESINE IZIN WERILMEMELİ.... NORAL DOGUMDA ILK SESI DUYMAK ILK KOKUSUNU ALMAK SEZARYEN DE KOYNUNDA UYANMAK YANI HEPSININ BAMBASKA KUTSAL DK LARI WAR...... BU KONUDA MASTIR YAPMIS BIRI OLARAK BURADAYIM :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

DİREK SANA DEGİL SÖZUM HAYATIM BEN MIIYIM BI TEK APTAL YA EN MIYIM BIR TEK BU KADAR KOCA MERAKLISI ASIGI ONUN MİDESİNİ HUZURUNU ZEWKİNİ DUSUNEN SIZE AYIRDIGIM ZAMAN DAN BASKA KENDIME AYIRDIGIM TEK SN YOK RESMEN WC DE OTURURKEN DIS FIRCALAYIP DUS ALIRKEN SAC TARAR HALDEYIM....

AMA AMAN ESIM BENDEN SOGUMASIN AMAN BENI BITKIN PISMAN YORGUN GORMESIN AMAN ODA PISMAN OLMASIN BENI TERCIH ETTIGI ICIN....BUNLARI BIR BEN MI DUSUNUORUM COK PARDON DA BEN INCIMI BULUCAM ANLAMADIM BENIM SUTUM DE KESILIR AYAGIMA FELCTE INER DAHA NE DIYIM KI BENI BI DURTUN SIRKEELEYIN KIZLAR TEK BEN MIYIM GERCEKTEN ALLAH ASKINA BIRILERI YOK BENDE KOCAMIN ARZULARINA HISLERINE MEMNUYETINE OZEN GOSTERIOM DESIN :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: EFKARIM SIGMIO OCOME

DURUN YAZMAYIN BEN BULDUM :KK43::KK43::18::18: CUNKU ESIM BENIM ICIN TUM AILE SULALESINI ARKASINA ALDI ONUN KESKE BU KADAR HAYATIMI BU KADINA FEDA ETMESEYDIM DIE BIR SANIYE DUSUNMESI BENI KAHREDER SANIRIM BU YUZDEN BU SIRTIMDA KI CUWAL ALTINA EZILIORUM :

Estagfullah kuzum ne demek aptallık sadece daha toysun, heveslisin:)))

Şaka bir yana ben de eşime karşı hoş görünmeye gayret ediyorum, en azından temiz pak bakımlı...ama eşim ben 34 bedenken bile bana biraz kilolusun derdi de milletin gözleri fırlardı şaşkınlıktan yerinden, şimdi 44 bedenken bana güzelsin hoşsun dese ne ben ona inanırım, ne o ağzından çıkana inanır. Yani eşimi tanıyorum zayıflığı seviyor. Herşey onun istediği gibi olsun dersem emzirme olayını riske hadi bilemedin ikinci plana atmam gerek. Şuan bunu yapamıyorum vicdanen. Onun dışında ben de onun bir eksiği olmasın diye çabalar dururum. Sevdiği yemekleri yaparım (boğazına çok düşkündür, onu mutlu etmek için mükemmel sofra kurmak yeter mesela) gelince iki elim kanda da olsa kapıya koşarım, günün nasıl geçti hoşgeldin diye güleryüzle karşılarım. Bunlar bekarlıkta ya da flört döneminde yaşadığın romantizm değil ama daha anaç bir yaklaşım:)

Bir de iki çocukla hayat çok yoğun bambaşka gerçekten. Konuşacak zaman bile bulamıyorsun. Gözgöze gelip göz kırpmak bile sevgini ifade ettiğin bir an haline geliyor. Hayal kuruyorum sık sık, Deren biraz büyümüş. Ben tekrar zayıflamışım, saçlarımı uzatmışım, kendimi yenilemişim biraz, eskisi gibi güzel giyinmişim zayıflayınca eşim beni tekrar cekici bulmuş, benimle yine ilgileniyor mesela...
:KK43:( Yani anlayacagın burada bazılarının eşleri biraz farklı:KK43:

Dediginiz testleri burda yaptirmak cok zor. Allahtan bu cts turkiye'ye ucuyoruz. Geldigimizde kapsamli testleri ins yaptiriyo olacagiz. Sozkonusu asi belki de benim bebegime agir geldi.her bebegin bunyesi farkli. Trdeki test sonuclari ve doktor onerisini almadan ikinci asiyi yaptirmayi dusunmuyorum. Son sey, bu asi da etkisi azaltilmis olsa da canli virus var. Enfekte olma ihtimali dusuk olsada mevcut ki biz etkilendik...
Geçmiş olsun o halde umarım burada istediğiniz yanıtları ve tedaviyi alırsınız.

biliyormusun ben ilk çocuğumda 93 kiloyla doğuma gittim.6 aya kadar 65 e düştüm sonra 55e ve emzirmeyle verdim gerçekten kerem benim iliğimi kurutuyordu.bu küçüğü kibar kibar 2-3 dk emiyo bırakıyo gitmiyo ya gram bişey gitmiyo.çocuktan çocuğa değişiyo işte canım.

Benimkiler de kibar gerçekten. Bu saatte emzirmek için uyandırmaya çalıştım hanımefendi yalandan iki hımhım yaptı yattı uyuyor yine, ben makina ile sağıyorum!

Biri bana t eldeki fotolarimi nası kucultup albüme koyabilecegimi anlatır mi yoksa albumum hep boş kalacak:26:
Canm Bestekizda telden giriyordu ama 2-3 resim atmisti en son nasil yapmisti bilmiyorum girince yazar belki:44:

kızlar vajinaldan bebegi gördükden kaç gün sonra karından görünür geçen hafta doktor vajinadan gördü kalp atışını da ama karından görememişti bu gün gitsem görünür mü bilen varmı
Hayirlisiyla bebeginizi kucaginiza alirsiniz insallah... 6haftadan sonra görulebilr ama kilolu bayanlarda biraz daha gec görunebiliyor kiloya bagli olarak...

Canlarım dokunsanız ağlıcam aklım çıkıyor.
Bugun işe başladım ilk gün heyecanı sabah 5 de kaltım kuzeyımı emzırdım bıraz oynastık mıncıklastık gun agardı
ben hazırlanmaya basladım sonra sut sagma makınesı bıberon termos vb. tum takımları hazırladım.
Kahvaltımı ettım sabah 7 bucukta defalarca gerı donup baka baka oglumu anneannesıne bırakığ evde cıkıp ıse geldım.
Ofıste benı gorenler hos geldın merhaba nasıksın dıyınce ben aglamamak ıcın kendımı zor tutuyorum . dıslerımı sıkmektan cenem agrıdı.
Bu ısın bu kadar zor olacagını dusunmemıstım hamılelıgımın basından berıdır ıznım bıter bıtmez ıse baslayacagımı bılıyordum ucretsız ızın almayacakmısın dıye soranlara o durumun bızım sırkette cok hos karsılanmadıgını defalarca anlattım.
Şu an saatler gecmıyor , saat 10 da bır kere sut sagmaya gıttım en son sabah 6.30 da emzırmıstım ıdeal 3 saatı gecmıstı cıkan sut 60 cc
onu da gorunce moralım ıyıce bozuldu .
Barı sutumn cok olsa sagıp sagıp doldursam bıberoınları da yavrum hem annesınden hem sutunden mahrum kalmasa .
Zaten bıberonla beslenmeyı sevmıyor , bugunre hazırlanmıs sagılmıs sutumde yoktu , bugun aksama kadar mama ıle beslenecek kuzum, yarın ıcın benım bugun cok sut yapmam lazım . ama ilk gun ıs stresı ondan ayrı olmanın uzgunlugu benı nasıl yıpratıyor bılemezsınız

Hanı okuldakı gıbı bır arka kapı falan olsa burda olmadıgımı anlamasalar bırakıp kacıcam hemen ....
Allahımm sen bana ve yavruma kolaylık sabır ver yarabbım....
Allah sabir versin seninde bebisininde yardimcisi olsun insallah... Ilk gun oldugundan cok daha zor gececektir sonucta bebegine iyi bir yasam sunmak icin calisiyorsun bu yuzden bozma moralini sen moral bozdukca sutun azalir bugunku gibi cok sanslisin anneannesi bakiyor ogluna gözun arkada kalmasin.

Kizlar rotavirus asisi yaptirdiniz mi acaba
Yapmadik biz daha dogrusu yapmiyoruz dediler sordugum hastane.

Kızlar bu çocuklara uyku ilacı veriliyo mu. Allah aşkına deli ediyo benii. Bebek uyuyo da abimiz kuduruyo. Gece birbuçuk gibi yattık hep beraber sabah beçbuçykta kalktı bi temiz dövecektim. Şu an tepemde kafayı sıyırmış gibi gülüpduruyo hiç durmuyo. Normalde 6.30-7.30 gibi kalkıyo. Nasıl uyur bu çocuklar. İnanın sabrım zorlanıyo tüm gün nasıl vakit geçircem diye. Şu an bu msj bile nasıl yazdığımı bi görseniz. Bi tek tv izlerken sesi çıkmıyo. Onda da vicdanım sızlıyo aptallaşacak diye. Uyku düzeni berbat dua edin kalbi temiz birinin kabul olur
Canim ayni sekilde dayimin kizida full enerji doluydu kardesi geldiginde annesini daha fazla sinir eder olmustu onda puzzle ise lyaramsiti hem zeka gelisimi icinde iyi...
Tv, pc gibi seylerin basinda aptallasiyor cocuklar elinden geldigince izletme benim kiz simdiden gözlerini tv ye dikiyor bazen yoruluyorum ama elimden geldigince birakmiyorum.

Papatyacım çok teşekkür ederim, güzel sözlerin, güzel kalbinden ileri geliyor. Ben bu forumla nasıl tanışmıştım biliyor musun? Hamileyken (henüz üç aylık bile değildi Deren'im) antibiyotik kullanmam gerekmişti, bir türlü anlaşılamayan kaynağı bulunamayan ve aylarca geçmeyen bir virüsten dolayı, sürekli ateşim çıkıyordu, hastanelik olup acil servise koşuyorduk. Birgün moralim o kadar bozuktu ki, nette ilk üç ayda ilaç kullanımının yan etkilerini araştırıyordum ki bu site çıktı karşıma, ve benim ilk yazdığım konu ve sorduğum soruydu bu. Belki benimle aynı şeyi yaşayan bir anne çıkar ve bana kötü birşey olmadığını söyler diye ümit ettim. İnsanlar birden öyle bir destek oldular ve moral verdiler ki, gerçekten kısa süre sonra kızıma hiçbirşey olmayacak diye düşünmeye başladım ve burada moral buldum. Gerçekten de çok şükür sapasağlam aldım kucağıma kara gözlümü:) Senin güzel gözlün için de böyle olacak inşallah... Duygularını ve endişelerini de çok iyi anlıyorum...

Birbirimiz için hiç çıkarsız ve karşılıksız dua eder, iyilik diler olduk burada... İyi ki hepiniz varsınız...
Cok sasirdim forumla böyle bir olaydan sonra tanismana. Allaha sukurler olsun saglikla aldin Deren ini kucagina antibiyotiklerin zararlari olabilirde olmayabilirde siz atlatmissiniz cok sukur darisi bizimde basimiza insallah...
Iyiki buradayiz iyiki varmis burasi bukadar birbirine destek veren birbirini anlayan insanlar baska hicbiryerde olamazdi...
Baskasinin elestirdigi seyleri buradaki anneler anliyor bazilarina göre lohusa depresyonu yokmus bazilarina göre bu bebek ac vsvs :)
Herseyi anlayip yasayip birbirimize destek olmamiz cok guzel... iyiki Deren bebiste mayisa denk gelmiste seni tanimisiz :)

Kızlarrrr,

Aramızda daha önce buluşup tanışan oldu mu? Olduysa ya şimdi söylesin ya da sonsuza dek sussun:) zira, bugun topiğimizin yüzyüze gelip tanışan ilk annelerinden olma mutluluğunu yaşıyorum.

Biz, ailece Plojovic ve Janicee'in yaşadığı şehre tatil için gelince, böyle bir imkanımız oldu. Sağolsunlar, teklifimi kabul ettiler. beni kırmadılar, küçücük bebekleriyle yola koyulup geldiler kaldığımız yere. Duygularımı anlatmakta zorlanıyorum çünkü aylardır birbirimize destek olduğumuz, karşılıklı aynı mutluluk ve endişeleri yaşayıp paylaştığımız dostlarımızla biraraya gelmek çok güzeldi. Meleklerimiz de ilk arkadaşlarını edinmiş oldular hatta birara Deren'le Sezen'in annelerinin dedikodularını yaptığından bile şüphelendik:) Demir de, Sezen'in babasına sık sık yemek yemeden önce havuza girilmemesi gerektiğini hatırlattı durdu:)

Zaman lçok çabuk geçti sanki konuşacak paylaşacak çok şey yarım kaldı ama olsun bir kere buluştuk ya inşallah gerisi de gelir, zamanla daha da kalabalık oluruz.
Ben burdayim :) !
Kiskanmadim dersem yalan olur :))
Bende 1 ay önce kadar nisan anneleri topiginden biriyle tanismistim bebislerin 40 i ciktigindada bulustuk ilk ben gittim ona daha sonra o ve esi gelmisti hala görusuyorum cokta iyi bir insan...
Ama mayis annelerinden de biri varsa isvecte bulusabilirim :KK1:

kafama takılan bir konu var Ayaz artık sadece 5 dk emip bırakıyor zorlasamda almıyor memeyi.ama 2-3 saatten öncede acıkmıyor.bu kadar çabuk doyması mümkünmü?
burda bir kaç kişi daha yazmıştı aynı durumu.onları okuyunca biraz içim rahatladı doğrusu ama yinede garip geliyor ne hızlı bu bebişler böyle.geceleri uyku aralarını epey uzattı 4-5 saat kesntisiz uyuyor kaldırmıyorum bende uyuyorum bayaa dinlenmiş oluyorum çok mutluyum bu yüzden.bizimde eller hep ağzında cork cork öyle tatlı emiyorki sesini başka odada bile olsam duyuyorum.ancak bebeklerin parmak araları araları çabuk kir toplar biliyorsunuz.eller ağızda olunca o kirleride yutuyorlar hergün yıkıyorum ama acaba arada ellerinidemi yıkasam lavoboda:KK1:
Kizimi sabah aksam olmak uzere 2 kez yikiyorum gun arasindada ellerinin kirlendigini kötu koktugunu gördukce yikiyorum pasaklilar kirli ellerini agizlarina sokuyorlar :KK1:
Birde 5-6 aylik olunca yakaladigi herseyi agzina sokacaklar dusunmek bile korkunc ama gulunc geliyor .:KK1:

DURUN YAZMAYIN BEN BULDUM :KK43::KK43::18::18: CUNKU ESIM BENIM ICIN TUM AILE SULALESINI ARKASINA ALDI ONUN KESKE BU KADAR HAYATIMI BU KADINA FEDA ETMESEYDIM DIE BIR SANIYE DUSUNMESI BENI KAHREDER SANIRIM BU YUZDEN BU SIRTIMDA KI CUWAL ALTINA EZILIORUM :[/QUOTE]

Bence kesinlikle aptal degil aksine cok akillisin.kocani elinde tutmaya calisiyosun.romantizm falan degilki eslerimizin bekledigi.bence bu konuda erkekler ihtiyaclarinin giderilmesine bakar daha cok.tabiki guzel gorunursek extra cazibesi olur.ama onlari da anlamak lazim.
bu gayretlerinin hepsini takdir ediyorum arkadasim senin esine yetistigin kadar esime yetisemesem de :KK70:

X