2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Calpol alıp verebilirsin 1çay kaşıgı ama fitil daha etkili uzunlamasına kenarlarından kesip incecik yapıp atabilirsin ben öyle yapmıştım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yeşilse???

Surekli yesil ve mukusluysa enfeksiyona bagli birsey olabilir ama arada yesil oluyorsa cok beslenmeye bagli diyorlar. Bahsettigim gibiyse bi kaka tahlili yaptir istersen, bezi ters baglayip yapinca 30 dk icinde en yakin hastaneye yetistirirsen tahlil yaparlar

Amipli dizanteri diye bir hastalik var , genelde sehir sularindan bulasiyor, banyo yaptirirken ister istemez agzina kactiginda bulasabiliyor, belirtileri : yesil sumuksu ishal, bayagi bildigin uzayan mukuslar oluyor icinde, ates yapmiyor ama istahsizlik olabiliyor nidazol denilen antibiyotigi kullanmadan gecmiyor, sulari kaynatip yikayan var mi bilmiyorum ama yazin cok sık gorulen bir enfeksiyon turu, o yuzden beslenmeye bagli deyip gecmeyin arkadaslar, eger surekli mukuslu ve yesilse bir tahlil yaptirin derim

Günaydın canım ;
Dün ilk süt iznimi kullandım , evde olmak benim için artık çok daha kıymetli.
Şimdi şu meselelere gelince , dün tüm burda yazdıklarıma çare olması umudu ile kuzeyi kaptıgım gibi doktoruna götürdüm . tüm derdimi anlattım önce Kuzeyi tarttık Cuma günü yani bundan 5 gün önce 5.650gr cıkmıştı dün tam tamına 5.800 gr geldi. yani 5 günde 150 gr almışız bu çok iyi bir sonuç benim için hah ama bu nasıl oldu dersen , kilo alımının sınıra yakın oldugunu görünce ciddi ilave mamaya dayandım hatta %50 süt % 50 mama olduk malum birde bu hafta işe başladım bu kadar mama ile beslenmesine onunda etkisi var.
Reflü için doktorumuz fışkırmıyorsa reflü degildir dedi ayrıba boyle kilo da aldıgı için hiç bir sekilde o konuya takılma çok saglıklı bir cocugun var dedı. En azından reflü degılız belkı mıdesı kücük olabilir cunku Kuzey sık sık az az beslenmek ıstıyor.Kapasitesi kucukse fazla gelınce hemen kusuyor. dıyorum ya kilo alımı basladıgı ıcın cok dert etmıyorum su an .

Boyumuzu da yenıden olçtuk cuma günü kontrolde 59 cm ölcebılmışlerdı buna gore ayda 1 cm uzamıs oluyordu ve ben cok uzulmustum dun ıkı sefer yenıden olculdu 61 cm cıktı o gun yanlıs olcum yapılmış sanırım Yanı buyume ve gelısmede sorun kalmadı ...

Ben kuzeyi saatle besleyemedim , ne zaman acıkıp ne zaman isteyecegi hiç belli olmuyor bır bakıyorsun yarım saate bir bir kıyamet kopuyor acıktım diye bir bakıyorsun 4 saat olmuş acıkmamış. Beslenme istegi tamamen kendisine göre ne zaman isterse mudahale etmemize imkan yok.

Sut arttırmak içinse bir arkadasımınve eczacımın tavsıyesı ıle Solgar b12 bıra mayası kapsulune basladım . Tabıkı bıtkısel yan etkısı yok umarım fayda saglar surt caylarından bıktım artık 1 gram fayda etmedı bence ...
Is yerınde duzenlı sut sagmaya cabalayacagım sımdı yuzdeyuz ıslerı uzerıme almadım bıraz rahatım yapabılıyorum, ılerleyen zamanlarda cok yogunluk olacak istediğim zaman yapamayacagımı da bılıyorum ama elimden gelenı yapacagım. Senın tavsıyenıde harfıyen yerıne getırecegım ..
Dun kadırgecesı allahıma cok dua ettım kuzeyımın sutlerını arrtırması ıcın ıns. dualarım kabul olur.

Aslında kılo konusuna da cok takılmamalımıyız ? Cocuklarımızın cok kılolu olmasından sa saglıklı dınamık ve dınc olmaları daha muhım. Ben basından berıdır cok kılolu olmasını ıstemedım ben omrum boyunca kılo vermeye calıstım hep kılolu bır ınsandım kı su an zırvedeyım:) Bunun ıcınse senelerce anneme kızdım , kuzey dogdugunda doktorlar ısrarla mama vermemı soylemıslerdı bense 3 ay dırendım vermedım , en azından ılk 3 ay sadece anne sutu verebıldım. Bundan sonra mama ıle de destekleyecegız...

Tabıkı hıc bır mama anne sutunun yerını tutamaz ama , doktorumun tavsıyesı uzerıne cok ıyı bır mama kullanmaya basladım o konuda ıcım cok rahat . Okuyan arkadaslarıma tavsıye ederım Smılac marka bır mama alıyorum her bebegın sevmeyecegı sekerı cok az tadı anne sutu tadında olan pıyasa mamalarından daha pahalı ve amerıkada cok fazla kullanılan bır mama . Benım oglumun 8-9 gunluk tuvalet problemıne de care olacagını soyledı doktorumuz henuz 3 gundur kullanıyorum kaka konusunda bır sey olmadı ...

Kuzucuklarınla güzel günler dilerim
sevgiler :KK54::KK54::KK54:

Canım sana yazdım mesaj olarak. Birkaç şeyi unutmusum:))Smilac'ı duymuştum, ben de mama versem onu seçerim sanırım.
Mesajdaki medela konusunu da unutmusum. Senin o sürecini okumustum hatırlıyorum sanki. Şimdilik evdeyim diye varsın emsin diyorum. Oğlumda istediğm gibi emziremediğim için halen parmak emiyor korkum var o yuzden şimdi Seren'i bol bol emzireyim diyorum. O da fırsat buldukça abisi gibi parmağını çok çok emiyor hemen çekip meme veriyorum.... Abisi de bu aksam aynada dişlerine baktı anne bozulmus dıye agladı, parmak emmekten bozulmus güzelim dişler:KK43:(

Kizlar bebegimin atesi var.bugun 2. Ay asilarini olmustu.suan atesi 37.5 Doktor birseyler vermisti ama fitilmis :s fitil kullanmak istemiyorum. Baska ne kullanabilirim ates dusurmek icin? Surup gibi birseyler yokmu bebekler icin ? Atesi daha da artarsa diye endiseleniyorum.

yarım fitil ver şuruptan daha iyi.benim doktorda şurup verme dedi.korkma ver ağrısını ateşini alır.üstünüde çok giydirme bişey olmaz inşallah.

saçlarımı boyattım ama hala çirkinim çünkü şişkoyum şişkoyummm offffff.baskülü kaldırdırdım bidaha çıkmayacam.bayramdam sonra bana eşlik eden olursa ufaktan diyet yapmaya başlayalım diyorum.kızmayın bana yaaa :KK19:

Bugün çenem düştü :) oğlum acaba ishal mi .... Bu bebişler madem katı gıdaya geçene kadar sıvı kaka yapıolar nasıl anlıcam işgal olup olmadığını tecrübeli anneler ???:) ateşi yok iştahı iyi ... Ama sabah ki püskürtmeli kaka şovundan sonra biraz önce yine cort cort yaptı rengi sarı partiküller var...

senin yediğin içtiğin bişeyden olabilir.bizimkide öyle.komposto içtiğimde daha çok yapıyo.zaten anne sütü alan bebeklerin bağırsakları iyi çalışırmış.

saçlarımı boyattım ama hala çirkinim çünkü şişkoyum şişkoyummm offffff.baskülü kaldırdırdım bidaha çıkmayacam.bayramdam sonra bana eşlik eden olursa ufaktan diyet yapmaya başlayalım diyorum.kızmayın bana yaaa :KK19:

Ben varim ayne...
Ben de siskoyum ama bayram sonrasi İzmir'e menlekete gidecegim icin diyete 1 Eylul itibariyle baslicam insaallah.
Okullar da aciliyo yaa is temposuyla daha iyi gider kilolar :)
Sen kac kilosun su an ???

Kizlar bebegimin atesi var.bugun 2. Ay asilarini olmustu.suan atesi 37.5 Doktor birseyler vermisti ama fitilmis :s fitil kullanmak istemiyorum. Baska ne kullanabilirim ates dusurmek icin? Surup gibi birseyler yokmu bebekler icin ? Atesi daha da artarsa diye endiseleniyorum.

aydan cocuklarin surup kullanmasindansa fitil kullanmasini tercih ediyor bazi doktorlar. Nedense bana da fitil daha mantikli geliyor. Hwm cok daha etkili. Biz de bugun asi olduk atesimiz cikarsa diye paranox fitil aldik. Kizimda da hep yarim fitil kullandim hicbir sorun yasamadik cok sukur. Yine de sen bilirsin tabi her bunye ayni degil. Biran oonce duser insallah canim.

arkadasim bende ptt de calisiyorum ben odedigini bilmiyordum bunu eczaneden alip yaptirmiyormuyuz biz kurum nasil oduyo
Aynı gün doktorun reçete tarihi ile eczaneden aldığın aşı için fatura kestiriyorsun onun tarihi aynı olacak artı aşının kutusunu ve PTT deki standart formu doldurup veriyorsun ödüyorlar

Bu akşam Demir'le eğlendiğimiz bir anda, durup dururken bana aynen şöyle söyledi:

" Anne... Bazen seninle eski güzel günlerimiz gözümün önüne geliyo, gözlerim doluyo........"

Bugun kalp randevumuz vardi sözde...
Sira bize gelince doktor cagirdi gözunden bahsedip durdu gözunu ve hareketlerini gözlemleyip kontrol edicem dedi ama biz kalp icin gelmistik ?
dedigimizde yaaa referans göndermislermi ki göremedim dedi.
Neyse pcdekileri iyice kurcalayip okuduktan sonra evt gönderilmis ama normal bir kontrol yapacaz bugun kalp icin degil bu bende kalp doktoru degilim dedi bende tekrar yazicam ki randevu gönderimizi hizlandirsinlar demezmi :KK53:
Neyse eylule kalmasin bari dedim Turkiye planindanda olmayalim.
Iyi oldu söylemeniz agustosta gidersiniz dedi acil birsey degil bir delik var dedi tekrar dinleyip...

hala inanamiyorum acil olsun olmasin söz konusu 2,5 aylik bir bebek Turkiyeye gidince özgurce parami verip hastane hastane dolasicam keyfimden doktora bizimle ilgilen diyecegm icimdeki kurtlarimi kizimla dökucez yetmezse check up bile yaptiricagz bu gidisle ...

Son düzenleme:
Bu akşam Demir'le eğlendiğimiz bir anda, durup dururken bana aynen şöyle söyledi:

" Anne... Bazen seninle eski güzel günlerimiz gözümün önüne geliyo, gözlerim doluyo........"

Bunu o minicik çocuk mu söyledi :eek:
Kıyamam ona ben yaa :KK43:

Kiyamam ona özlemis annesini belliki yavrucak... Insallah Deren bebisede alisir ve alistiktan sonra eski gunlerimizden cok daha guzel zaman geciriyorum der...
Deren azicik buyusun abisini taniyip onunla oynasin eminim ki Demir cok daha olumlu dusunup mutlu olacaktir.

Ben varim ayne...
Ben de siskoyum ama bayram sonrasi İzmir'e menlekete gidecegim icin diyete 1 Eylul itibariyle baslicam insaallah.
Okullar da aciliyo yaa is temposuyla daha iyi gider kilolar :)
Sen kac kilosun su an ???

Sen de mi öğretmensin?

Surekli yesil ve mukusluysa enfeksiyona bagli birsey olabilir ama arada yesil oluyorsa cok beslenmeye bagli diyorlar. Bahsettigim gibiyse bi kaka tahlili yaptir istersen, bezi ters baglayip yapinca 30 dk icinde en yakin hastaneye yetistirirsen tahlil yaparlar

Teşekkür ederim. Her zaman değil galiba. Biraz dikkat edeyim bakayım öyleyse yaptıralım. Hastane 5 dk

Dogumuma 1 ay kala ve dogumumdan 2,5 ay sonra ilk kez epilatörle kol bacak Allah ne verdiyse aldim... Aylardir jilet kullandigiimdan offlaya sizlaya aldim ve tamam simdi temizlendim artik sicak havalarda uzun pantolon ve tisörtlerle gezmeme gerek kalmadi diye seviniyordum ki kilolarimi unutmusum :KK25:
Hic mi birsey gelmez yahu hepsi daralmis hergun deneyip cikariyorum belki gelir belki bir umut zayiflamisim diye ama nerdeee...
Dun magazaya gittim belki 10 kiyafetle girdim 1 tanesini bile kendime yakistirip alamadim medium large bedenler bile yakismadi...
Sismanligimi kabullenip ben buyum diyerek bosbol seylerde alip gardirobuma koymak istemiyorum :KK53:
Doguma 75 ile girdim dogumdan 3-4 gun sonra 62 olmustum Coook kilom gitmisti yani ama emzirirken kilo verirsin diyenler nerede? ben emzirirken aldim hepte...
Amaaa suan 70 i bile görebiliyorum hep 68-69 um minyon biriyimde...
Korkmasam diyete basliycam ama korkuyorum sutum kesilir azalir diye ama artik az az yiyorum bol su iciyorum birde cok hareket belki ise yarar:KK53::KK53:

X