2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Ben genelde emzirip kendim de uyuyor gibi yaparak
Gündüz daha kısa kolay uyuyor sanki
Gece uykusuna daha zor dalıyor
Beni yanında istiyor

Sevindim okuyunca bugün küçük hanım pek üzmemiş seni güzel güzel doyurmuş karnını. Belkide gelip geçici bir durumdu inşallah cokur cokur emer anneciğini. Bizim ufaklıkla bugün avm ye gittik abiyi anneannede bıraktık bir dakika durmadı ortalığı ayağa kaldırdı. Görenler acıdı halimize koşa koşa eve geldik vurdu kafayı uyudu anlamadım ne olduğunu. Keyif yapacaktık kırk yılın başı oda olmadı yani.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sevindim okuyunca bugün küçük hanım pek üzmemiş seni güzel güzel doyurmuş karnını. Belkide gelip geçici bir durumdu inşallah cokur cokur emer anneciğini. Bizim ufaklıkla bugün avm ye gittik abiyi anneannede bıraktık bir dakika durmadı ortalığı ayağa kaldırdı. Görenler acıdı halimize koşa koşa eve geldik vurdu kafayı uyudu anlamadım ne olduğunu. Keyif yapacaktık kırk yılın başı oda olmadı yani.

Biz de eşimin ailesi ile bayramlaşmayı bugun hallettik. Toplan evden çık derken zaten öğlen oldu, yolda Deren acıktı durduk sağda emzirdim.
Yemekten sonra da Deren'i emzirirken 1.5 saat kadar uyuyup kalmışım kızımım yanında oh missss:)))
Demir orada kudurdu resmen ama dönüşte hiç ben kaliym demedi. Sevindim.

Deren ile ilgili birz ümitlendim ben de
Çok canım sıkkındı.inşallah böyle devam eder noluurr beslenme problemli bir çocuk daha istemiyorumm:KK43:

Canlar,

Biliyorsunuz benim baştan beri mastit olacak derecede sütüm çoktu. Üç gündür azalmak kelimesi yetersiz kalır sanırım tarif bulamıyorum... Emzirdikten sonra tek gögsümden 140-150 çıkarken, şimdi emzirmeden 60 çıkmaya başladı. Tamam aslında üç saatte bir 100 şuan kızıma yetecek bir rakam ama......ne oldu anlayamadım...

Kısmet, her işte hayır vardır diyip geçeceğim ama oğlumda çok içimde kalmıştı emzirmek, inşallah kızımda kalmaz. Bana "AYY BARİ BU 6 AY EMSEYDİ" diyenlere laflarını yutturmayı da istiyordum doğrusu...

Sormak istediğim ise şu; regl olanlar acaba öncesinde sütlerinde ani bir azalma hissettiler mi? Bir belirtim yok ama acaba regl mi olacağım? Eğer böyle bir durumunuz olduysa sonrasında eskiye döndü mü süt miktarınız çok merak ediyorum...

canım ben bebeğim 57 günlükken regl oldum,strese bagladım emziriken bu kadar erken olmamı ve zaten az oln sütüm o hafta resmen bitti. delirmek üzerydim ne yapsam düzelmedi,humana kürler,uyuma,dinlenme vsss, bir hafta boyunca bebeğim resmen aç kaldı,mama da almadı üstelik. ama bir haftanın sonunda bu sefer sütüm hiç olmadığı kadr çoğaldı,kayınvalidem gitti ondan mıdır regl nin etkisi mi bilmiyorm. biz de durumlar böyleydi.

Oğlum 7 mayısda doğdu ve ben 41. gün regl oldum .suanda 3. kez oldum ,düşün yani canım .O dönemde etkilediğini düşünüyorum .internette de bu dönemde azalabilir sütunüz hormonlardan dolayı diyordu.incir ve bol Su icerek dengelemeye çalışıyorum.kilo alımı günde 18 gr düşmüş :KK43:
Offfff bir süre daha takip edecekmiş dr sonra mama takviye edebilirmisiz :KK43: inşallah gerek kalmaz

Kizlar son iki bezdir kizimin idrarinda koku var sanki hani bizler vitamin icerizde koku olur ya aynen oyle bir koku..d vitamini kullaniyoz ondan olabilirmiki ya neyin nesi bu gece gece canm skildi

Kızlar merhaba süt konusunda deneyimlerimi söylemek istedim. Bunları düzenli yiyor ve içiyorum süt o zaman çok oluyor.
1.en başta bol su 4 lt fazla her fırsatta su içiyorum ne kadar içtiğimi görmek için ölçülu şişede içiyorum.
2. Karamalz malt içeceği
3. Ülker maltana malt içeceği
4. Maden suyu beypazarı
5. Dimes meyve suyu
6. İce tea
7.ilk zamanlar cok içtiğim ara verdiğim humana still tea ve lactami
8.tahin pekmez karışimi
9. Uzum beyaz siyah farketmez
10. Yesillik
Duzenli beslenme çok önemli. Duzenli yediğim günler süt ml farkediyor. Moral çok onemli mutluluk acayip süt arttıyor. Bir de süt konusunda konsantre olmak.

Bitmez o bilmisler. Eskiden bilmis

Hayirli ugurlu olsun. Biz de istedik ama dr yaptirtmadi. Kendi bilecekmis sunneti; yasamasi lazimmis ;((
Kaldi o nedenle.

Sagol canim, biz de tam bu nedenle erken istedik, normal takibini yapan doktor da onerdi, sunneti yapan cerrah da...hele babamiz kendi anilarini anlatinca ben iyice ikna oldum:)

Sunnete akli erince dugunu eglencesi vs yapariz insallah, hele iyilestikten sonra ben hafiflemis hissettim resmen...

Bişey sormak istiyorum, bebişinizi nasıl uykuya dalmasını sağlıyorsunuz? Bizimki memede uyuyordu şimdi ise ayakta sallayarak uykuya geçiş yapabiliyoruz. Bu böyle sürüp gidecek mi başka yol yok mu acaba, fikirleri bekliyorum. Beşiğine koyduğumda kendiliğinden uyusa mesela ne güzel olur ama nerdeeee

Biz de ilk iki ay kucakta pis pisla hallediyorduk ama annemle babam battaniyede sallamaya alistirdi basta kafayi yiyecektim evde tek basima uyutamiyordum sonra bebek hamagi aldik onda salliyorum bu sefer, en guzeli memede uyuyakalmasi, bi tasla iki kus oluyo:))) ama her zaman denk gelmiyo, acikmadan uykusu geliyor, uykusu gelip de uyuyamazsa kiyameti kopariyor cok nadir kendi kendine uykuya daliyor maalesef... Ama bu gunduz boyle aksam 8-9 arasi gece uykusuna geciyor, top atsan uyanmiyor, elini emmesinden aciktigini anliyorum, uyandirmadan emziriyorum sabah yediye kadar boyle sonra macera tekrar basliyo:)

4. Ay da bitsin uyku konusuna egilicem, bu ay biraz arastirma yapicam bakalim oyle hamakla olacak is degil cunku

Sagol canim, biz de tam bu nedenle erken istedik, normal takibini yapan doktor da onerdi, sunneti yapan cerrah da...hele babamiz kendi anilarini anlatinca ben iyice ikna oldum:)

Sunnete akli erince dugunu eglencesi vs yapariz insallah, hele iyilestikten sonra ben hafiflemis hissettim resmen...

Biz de ilk iki ay kucakta pis pisla hallediyorduk ama annemle babam battaniyede sallamaya alistirdi basta kafayi yiyecektim evde tek basima uyutamiyordum sonra bebek hamagi aldik onda salliyorum bu sefer, en guzeli memede uyuyakalmasi, bi tasla iki kus oluyo:))) ama her zaman denk gelmiyo, acikmadan uykusu geliyor, uykusu gelip de uyuyamazsa kiyameti kopariyor cok nadir kendi kendine uykuya daliyor maalesef... Ama bu gunduz boyle aksam 8-9 arasi gece uykusuna geciyor, top atsan uyanmiyor, elini emmesinden aciktigini anliyorum, uyandirmadan emziriyorum sabah yediye kadar boyle sonra macera tekrar basliyo:)

4. Ay da bitsin uyku konusuna egilicem, bu ay biraz arastirma yapicam bakalim oyle hamakla olacak is degil cunku

Bizimki de ya meme de ya da kucakda gezerek uyuyor. Tabi belimde kiriliyr :KK66:
Ama son yontemim soyle. Anneme poplin kumastan (incecik kumas) battaniye dikti. Onu ucgen yapip kollarini hafifce vucudunuj yanina getirirp sikmadan sariyrm veeeeee 2 dakikaya kalmadan kucagimda uyuyor :KK66:))) uyumakta ne zaman zorlansa bunu yapiyrm ve hep ise yariyr.

Benim de merak ettigim hem bebek bakimini hem ev islerini birarada arkadaslar nasil yurutuyorsunuz? Ben yapamiyrm ve kendimi cok kotu hissediyrm bu yuzden..

Bizimki de ya meme de ya da kucakda gezerek uyuyor. Tabi belimde kiriliyr :KK66:
Ama son yontemim soyle. Anneme poplin kumastan (incecik kumas) battaniye dikti. Onu ucgen yapip kollarini hafifce vucudunuj yanina getirirp sikmadan sariyrm veeeeee 2 dakikaya kalmadan kucagimda uyuyor :KK66:))) uyumakta ne zaman zorlansa bunu yapiyrm ve hep ise yariyr.

Benim de merak ettigim hem bebek bakimini hem ev islerini birarada arkadaslar nasil yurutuyorsunuz? Ben yapamiyrm ve kendimi cok kotu hissediyrm bu yuzden..

Ben şöyle yapıyorum haftaiçi çalıştığım için sadece yemek yapabiliyorum birde akşamları ortalığı toparlıyorum çocuklar uyuyunca malum abimizin oyuncakları evin her köşesine dağılıyor birde bebeğin ıvırı zıvırı var tabi. Haftasonları sabah çok erken kalltığımız için öğleye kadar lavobo tuvalet küveti yıkıyorum balkonları temizliyorum sonra elektrik süpürgesini açıyorum herkes uyanmış oluyor çünkü. Arkadan siliyorum toz alıyorum. Sadece haftada bir gün temizlik yapıyorum ayda bir kadın geliyor cam kapı filan büyük işleri yapıyor. Bende idare ediyorum bu şekilde. İki çocuk çalışma hayatı ancak bu kadar olabiliyor. Tabi bitmez tükenmez ütülerde var onlarıda gece çocuklar yatınca yapabiliyorum. Bu arada kendine vakit ayırmak gibi bir şansım hiç olmuyor bazen makyajımı iş yerinde yapıyorum. Ev temizliği düzen olabildiği kadar olacak ne yapalım. Çocuklarla hiç kolay değil çünkü. Tabi eşim çocukları oyalama görevini üstleniyorda ancak öyle.

Benim kızım da aynen ya memede uyuyor ya da kucakta gezerken.sıcaklar bastırmadan önce hafif kundak yapıyordum daha rahat ve uzun uyuyordu geceleri ama suan öyle sıcak ki sık uyansa da sarmıyorum zaten sabaha kadar su içinde kalıyoruz..buarada benimde doğumdan beri hep yanımda biri oldu kırkından Sonra da memleket e geldim bi annem bi kayinvalidem hep gezdim kizimla hiç yalnız kalmadim suan hiçbir is yapmıyorum yemek yapmıyorum sadece kizimla ilgileniyorum 3 ay olcak 10 gün sonra yeni sehrimize ve evimize gidiyoruz şimdide n eşim bile biz Napıcaz yalnız demeye başladı o da kendini düşünüyo aç kalırım die:KK1: hayırlısı bakali..yemeği gündüz kısa uykularında ya da yanıma pusetle alarak yaparım die düşünüyorum ama temizliği bilmiyorum artık eşim gelince yaparım onu da bizim kiz hiç kucaktan inmedi gi için zor olacak benim için. .
Sizler nası yapıyorsunuz?

Ben şöyle yapıyorum haftaiçi çalıştığım için sadece yemek yapabiliyorum birde akşamları ortalığı toparlıyorum çocuklar uyuyunca malum abimizin oyuncakları evin her köşesine dağılıyor birde bebeğin ıvırı zıvırı var tabi. Haftasonları sabah çok erken kalltığımız için öğleye kadar lavobo tuvalet küveti yıkıyorum balkonları temizliyorum sonra elektrik süpürgesini açıyorum herkes uyanmış oluyor çünkü. Arkadan siliyorum toz alıyorum. Sadece haftada bir gün temizlik yapıyorum ayda bir kadın geliyor cam kapı filan büyük işleri yapıyor. Bende idare ediyorum bu şekilde. İki çocuk çalışma hayatı ancak bu kadar olabiliyor. Tabi bitmez tükenmez ütülerde var onlarıda gece çocuklar yatınca yapabiliyorum. Bu arada kendine vakit ayırmak gibi bir şansım hiç olmuyor bazen makyajımı iş yerinde yapıyorum. Ev temizliği düzen olabildiği kadar olacak ne yapalım. Çocuklarla hiç kolay değil çünkü. Tabi eşim çocukları oyalama görevini üstleniyorda ancak öyle.

Masallah sana cnm. :nazar:
Daha ne yapacaksin hem is hem ev hem iki cocuk.
Ben bebek bakimini cok rahat yapiyrm da ev oldugu gibi kaliyr. Ne yazikki hastalandigim icin desteksiz yapamiurm hicbirseyi. Evime yeni dondum ama hala birilerinin destegine ihtiyac duyuyrm.

Benim kızım da aynen ya memede uyuyor ya da kucakta gezerken.sıcaklar bastırmadan önce hafif kundak yapıyordum daha rahat ve uzun uyuyordu geceleri ama suan öyle sıcak ki sık uyansa da sarmıyorum zaten sabaha kadar su içinde kalıyoruz..buarada benimde doğumdan beri hep yanımda biri oldu kırkından Sonra da memleket e geldim bi annem bi kayinvalidem hep gezdim kizimla hiç yalnız kalmadim suan hiçbir is yapmıyorum yemek yapmıyorum sadece kizimla ilgileniyorum 3 ay olcak 10 gün sonra yeni sehrimize ve evimize gidiyoruz şimdide n eşim bile biz Napıcaz yalnız demeye başladı o da kendini düşünüyo aç kalırım die:KK1: hayırlısı bakali..yemeği gündüz kısa uykularında ya da yanıma pusetle alarak yaparım die düşünüyorum ama temizliği bilmiyorum artık eşim gelince yaparım onu da bizim kiz hiç kucaktan inmedi gi için zor olacak benim için. .
Sizler nası yapıyorsunuz?

Ben sarip uyutuyrm. Yatirirken aciyrm ortuyu. Rahat yatiyr yani yine.

Benim annemle kv 30. Gunume kadar yanimdaydilar. Sonra ben herseyi kendim yapiyrdum. Bebek uyuyunca kosarak is guc vs. Ama cok agliyrdu gazdan. Dr zoruyla sipiral taktirmistim bakirliymis ona da alerjim cikti yani 45.gunde hastalandim.serum vs hala alerji hapi iciyrm. Derken gece bisi yemedim gunduz de oglum yedirmedi. Migdem kendininyemis.52.gunde oyle hastalandim.yine serum vs. Simdi migdeme de ilac aliyrm. Mecbur anneme gitmistim. Bi camasir katlasam yorgunluktan perisan oluyrdum. Yeni yeni toparlandim evime dondum. Ama hala cok cabuk yoruluyrm. Biraz da korku olustu tabi hastalanacagim.diye.
Bakalim insallah yavas yavas yoluna girer benim de...

Kizimin masallahi var evdeki swingde olsun arabada olsun emzirirken olsun oyun halisi ne derseniz hepsinde kendiliginden uyuyor uykusu cok agirken:nazar:
amma velakin ilgide istiyor oyunda istiyor :KK1:

kızlar merhaba,

sonunda yükleme de hata vermeyen bikaç foto yükleyebildim.

Bugün evde yalnızım annemler denize gitti. Kocam izmir de, yalnız bi bayram geciriyorum:KK43:

Bitmez o bilmisler. Eskiden bilmis teyzeler varmis simdi bilmis amcalar daha fazla. Hele benim babam. Ne olsa "baba yapma" dedigimde ilk cumlesi "bisi olmaz bisi olmaz. Alissin". Zaten ben de bostan korkulugu hicbirsey bilmiyrm :KK47: iyi ki cok bilmisler ordusu varsa; mazallah nasil buyuturduk bu kuzulari onlar olmasa

Hayirli ugurlu olsun. Biz de istedik ama dr yaptirtmadi. Kendi bilecekmis sunneti; yasamasi lazimmis ;((
Kaldi o nedenle.
Doktorun buna karar vermesi cok yanlis bence bir cocuk henuz anlamiyorken yaptirilmali...
Hem anne sutu alan bebeklerin yarasi hemen iyilesirmis ne gerek var iskence etmeye bunu kizimdada gördum.
Elini bir yere vurmustu görmedim hafif eti kalkmisti yavrumun 2 gunde kapandi masallah.

Mayis annelerinin ve kuzularinin bayramini kutlarim :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Masallah minik prenses ne guzelde ciciler giydirmis annesi :nazar: Yuzu hep bir ömur guler insallah.

Canlar,

Biliyorsunuz benim baştan beri mastit olacak derecede sütüm çoktu. Üç gündür azalmak kelimesi yetersiz kalır sanırım tarif bulamıyorum... Emzirdikten sonra tek gögsümden 140-150 çıkarken, şimdi emzirmeden 60 çıkmaya başladı. Tamam aslında üç saatte bir 100 şuan kızıma yetecek bir rakam ama......ne oldu anlayamadım...

Kısmet, her işte hayır vardır diyip geçeceğim ama oğlumda çok içimde kalmıştı emzirmek, inşallah kızımda kalmaz. Bana "AYY BARİ BU 6 AY EMSEYDİ" diyenlere laflarını yutturmayı da istiyordum doğrusu...

Sormak istediğim ise şu; regl olanlar acaba öncesinde sütlerinde ani bir azalma hissettiler mi? Bir belirtim yok ama acaba regl mi olacağım? Eğer böyle bir durumunuz olduysa sonrasında eskiye döndü mü süt miktarınız çok merak ediyorum...
Canm regl miydi degilmiydi bilmiyorum ama arada hala kanamam oluyor azar azar ve böyle gunlerde sutum azaliyor sabah kalktigimda aksam yattigimda göguslerim sönuk pamuk gibi oluyor...

Dilber yarından itibaren üç gün yok, nasılsa delireceğiz diye eşimle bugün başbaşa yemeğe çıktık.
Dün gece yarısından beri 15 çeşit yemek yaptım çok yorgundum ama süslendim püslendimmm aldım kocamı çıktım....
Çok heyecanlı:)))
Masallah :nazar::nazar: En cook salatalar haric 7-8 cesit yemek yapmisligim oldu simdiye kadar ondada esim ben haric 12 kisiyi agirlamistim...

Eki Görüntüle 1202984 Eki Görüntüle 1202985 Eki Görüntüle 1202986

Merhaba teyzelerrrrr
Bugün Kuzeyle gezdik tozduk sizede resim koyalım dedim. Ayaz paşam babasıyla gitti bizde oğlumla doya doya vakit geçirdik.

Masallah yasin hic göstermiyor yuzunde göz cevrende kirisikligin bile yok:nazar:
Cok merak ediyordum seni ekledigine cok sevindim insan birbirini görmediginde biraz soguk ama gördukten sonra dahada isiniyor :)

Kızlar bişey sorcam benim kızım doğduğunda gözlerinde kayma vardı cocuk doktorumuz yenidogan larda gorulebilecegini bikaç haftaya geçeceğini söyledi. Söylediği gibi 1 ay sonrasında falan baya bi düzeldi ama yine cok hafiften tek gözünde var bunu farkedemedim başlarda ama şimdi dikkatli bakınca görebiliyorum dışardan bikaç kişi de söyleyince emin oldum. Şimdi Göz doktoruna goturcem erken teşhis önemli sonuçta inş düzelir..buarada ben de de cok dusuk derecede astigmat var genetik olabilir kizimin ki:KK43: böyle bi durumla karşılaşan var mı?

Canim artik caresi var bu tur seylerin korkmana gerek yok kucuk kizkardesim suan 14 yasinda ve ondada 1 gözunde kaymasi vardi...
Doktor anneme sormus aileden birinde varmi diye ? annemde
Dedesi dayisi amcasi diye siralarken doktor tmm genetik bu demis.
Gözluk kullandi kardesim yillarca ki onada kullanmak derse ya kirildi ya dusurdu ya kaybetti hep 1 ay takar 2 ay takmazdi ama buna ragmen iyilesti simdi gözune yakindan bile bakilinca farkedilmez. Sukur gecti gitti. Erken teshis cok önemli...

Bana normal dogumla sezeryandan sonra gobegin,birine nazaran digerinde daha cok kalmasinin sebebini bilen biri anlatabilir mi?

Evet.Ciddi anlamda merak ediyorum..

Ocu teyzelerde sezeryanda icinin daha az temiz kaldigini savunurdu ama ogrendik ki sezeryanda iciniz daha cok temizlenir ve kanama normale gore az olur..

Nedense hep gordugum sey normal dogum yapan sezeryani sezeryan yapan normali mama veren vermeyeni,mama vermeyen zararini konusuyor..
Eminim kimse bunlari keyfinden secmedi.

Bir de arkadaslar kendinizle bu kadar savas vermeyin,hersey kisa surede olacak olsa 2 ayda dogururduk..9 ay bir duzenle ilerlemis vucuttan cabucak toparlanmasini neden istiyoruz? Tabi ki istediginizde ve zamani geldiginde kurtulacaksiniz kilolardan..Hatta kurtulamayadabiliriz ama biz kendimizi bu kadar ezdikce karsimizdakilere daha cok cesaret veririrz laf etmeleri icin..

Daha minislerin pesinde kosturacak enerjide lazim bol bol kosturacagiz insallah :)
Hic alakasi yoktur canm sezeryan yapipta göbisi hic olmayan yengem arkadasim ve daha baska insanlar gördum...
Dogumdna ciktigimda 14 kilom gitmisti gel gelelim suan göbisim 6 aylik hamileler gibi yandan bakinca ki icime cekerek yurumekten yoruldum:KK17:

Farkettim de Bir çok arkadaşın bebisi emme ile ilgili problem yaşıyor bebeklerimiz de genelde aynı şeyleri yaşadigimizdan korkmaya başladım bizde de olur mu bu memeyi istememe sıkıntısı:18:
Ins geçici bi durumdur bu canlar ve hersey eskiye döner minikler memeyi bırakmak istemezler..
Pes edip mama vermezsek mecbur kalip tutuyorlar...
Kimi anne kiyamiyor ac kalacak cocugum deyip hemen mama veriyor ve daha beter olmasina sebep oluyor cocuk artik hic anne sutu almayadabiliyor bu durumda...
Okudugum ve anladigim kadariyla hic bir cocuk ac birakmaz kendini acikinca yer diyor... Karanlik bir odada kimsenin hic bir sesin olmadigi odada veriyorum ben de disarida kiyameti kopariyor nereden bulacam ona surekli karanlik odayi...
Bi kac gundur iyiyiz sukur aliyor sutunu ama elleri zincirli :)) eldivenleri cikarmiyorum.

Kizlar ben bebislere su verme taraftari degilim zaten mideleri kucucuk hemen doyuyorlar birde suyla midelerini doldurmaya gerek yok diye dusunuyorum...
Asiri sicak olmasindan dolayi 2 gun önce biraz su verdim ki belliydi cok su kaybettigi cok terledi cunku... Onun disinda normall gunlerde kesinlikle vermiyorum ki 1 kez verdim zaten firsat buldukca emziriyorum kizimda susuzlugunu gideriyor sanirim 1-2 dk emip birakiyor sicaklarda

X