2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Sen de onun gaktiğini kullansan. Ayy annecim seni burada istediğim gibi ayarlayamadım, rahat edemedin. Gitme kal diyeceğimmm ama diyemiyorum vallahi bir rahat edemedin buradaaaa hay Allah..... desen....

Canım pazar günü gitme lafı etti, ay hep annemdeydik daha marifetlerimi gösteremedim dedim, bilet almaktan vazgeçti! Domuz derisi kaplı yüzü!

birde özel sağlık sigortaları bebeğin yoğun bakım işlemlerini yani küvezlerini biz karşılamıyoruz diyebiliyorlar mı??

Çocuktan çocuğa değişir canım. Bnim oğlumun tüm iştahsızlık, meme istememe hareketlerini diş çıkartıyordur diye yorumlamıştım ama o dişi aylarca bekledim. Doğumgününden bir hafta önce çıkarmıştı düşün:))

Anne babada erken diş çıkartma varsa (ya da tam tersi geç) çocukta da olabiliyormuş. Irsi yani...

Canim belirtileri dis cikaricak gibi gösteriyor eltimin ogluda 4. ayinda 1 disi vardi erken cikarmisti...

Turkiyede yasayanlarin cogu okadar dizi bagimlisi olmusken Tebrik ediyorum sizi biz tv koligiz resmen esim tv de ben pc de bazen o pc de ben tv de degistirip duruyoruz olmasaydilar keske ama sosyal yasam 0 burada yapacak birseyde yok ki :KK43:

Hersey anne babada bitiyor masallah iyi yetistirilmis demekki esin...
Bizlerde elimizden geldigince iyi yetistirmeliyiz cocuklarimizi....
Benim kaynanam 10 cocuk dogurmus ve masadan cocuklarin bulasiklarini alip yikamak cok zor olurdu...
Kayinbabam herkes yemekten sonra tabagini bardagini yikayip makineye atsin hem annenizde yorulmaz demis ogun bugundur hepsi öyle yapar...
Esimde yedigini kaldirir benimkinide kaldirir... ama cok kötu huylarda var anne babalarindan onlara kalan asiri cimrilik asabilik gibi ....

Yurtdisindayim ve bu yasadigim sehirde yapmiyorlar...
Bazilari bagirsaklarda dugum yapar zararli diyor kimileride faydali diyor...

Canim hemen bozma moralini makinenin cektigiyle bebegin cektigi ayni olmuyor ki...
Makine 50-60 cikariyorsa bebis en az 2 katini cikartiyordur onlar makineden cok daha kuvvetli emiyor memeyi bu yuzden rahat ol...

Buzluktaki sutleri dolapta sogukta yavas yavas eritmemis gerekirmis acelemiz yoksa...
Önerilen budur...
Lakin aceleyle cözmek istenirse posetin suda bekletilmesi gerekirmis...
Bende sut sakladim Licasofie den haberleri bende bekliyorum :KK55:

Hadi benim kiz anlamiyor seytan lafini ama ben anliyor ve uzuluyorum kucucuk bir bebege karsi bu lafi kullanmasina ...
Ya Demir yavrucak hem anliyor hem uzuluyordur simdi bu tur durumlar onun ömru boyunca unutmayacagi anilar olarak beynine kazinir ve hic unutmaz... esimden ve kendimden biliyorum.'

Annemin agzida cok bozuktu bize karsi babamin agzida bize karsi degil ama anneme karsi cok bozuktu agza alinmayacak laflar söylerler babam anneme annemde hem ona hem cocuklarina derdi.... iki ebeveyn böyle olunca hic cekilmiyor...
Bizim önumuzde kavga etmeleride cabasi.

ve o dedikleri bazen gözumun önune gelince nefret duygum kabariyor nasil olurda cocuklarina bu lafi yakistiriiyordu annem diye.... bazende cingene gibi ailem var iclerinde kötu birsey yoktu diye bosveriyorum ama ne olursa olsun kizimi öyle yetistirmeyecegm....
Esim anlamiyor ki diyor olsun söyleme diyorum
Böyle devam edersen böylede gider dedim olumsuz birsey bile hissetmesin simdiden en cok huysuz huyu bozuk gibi seyler de diyorum bazen dinliyor hakli oldugumu bildiginden bazende sinirlenince kendine engel olamiyor iste.

Ne yapip edip bu tur laflari söylemesini engellemende fayda var canm.
Cocuklara binlerce nasihat versekte onlar dinlediklerini nasihatleri degilde anne babadan görduklerini uygular ve öyle yetisirler...
Bu yuzden ebeveynlerin davranisi cok önemli kaynanan kayinbaban dönunce onlarin önunde bu lafi acsan belki esinle konusurlar ?

Ben öyle yapicam kaynanama söyluycem oda cok tatli dillidir kizina seytan dedigini duyarsa kiyameti koparacak biliyorum ama asiri yumusak oldugundan yine esim dinlemez onu bu yuzden kayinbabam en asabi olan insan ikisinin yaninda söyluycem hem saka yapar gibi gulerek söylucem ki benimkide bana patlamasin ki söyluycegimi biliyor..

Cok uzuluyorum senin adina..Cunku su gunlerde uzun sure evde kalmak sıkar ama en rahat edilen yer de insanin kendi evi..Insallah en kisa zamanda gider..

Kuzenimin kizi 4 aylikken cikardi :)
Sabah arkadasimla konusuyordum onunkide 8 aylik 3 dis cikmis..Bende ırsi diye biliyorum canim olabilir..
Ellerini agizlarina goturmeleride dis etlerini uyarirmis bu donemde..

Suyu az oldugu icin donmez dediyse bilemem ama dusuk ihtimalde olsa benim kizim 39. Hafta döndü makat gelisli oldugu icin sezeryan oldum..
Acil olsaydi bence de igne onerirdi..
Kontrollerinin sıklasmasida normal hem su faktorude var..
Hakkinizda hayirlisi neyse o olsun,syres yapma cok..
Zaten buyuk bir yol katetmissiniz..

Ben yalniz oldugumda gun icinde acmiyorum bile,1 haftadir kuzenimin oglu bende ufaklik 10 yasinda fln o izliyor hep kendi kendine :) film cok seviyoruz ama dizi vs hic..
Ufaklik buyudukce sizde o izlemesin bahanesiyle koparsiniz belki tv'dan..
Cok sansli bi bebis o annesi bildiklerini uygular diye dusunuyorum..

Kendimi gordum bi an :))))))
Saolun kizlar..insallah cikarmaz. Daha cok kucuk. Hemen arastirdim ben 11 aylikken ama esim 6 aylikken cikarmis. Benim kuzumda masallah gelisim olarak 2 ay filan onde gidiyrmus..umarim disi de bu nedenle erken cikmaz ;(

Zaten bana bi faydası yokki canım, bir çorba pişirmedi. Annem yakınımda çok şükür. Sigara çok büyük sorun, hiç umursamıyor, hop hop yakıyor.
Eşimin ütülerini anneme getirdim düşün artık..
Cins kadin. Ayyy sinir oldum iyice :KK47:

Bende 10unda yaptirmistim hala yok birsey..4-6 hafta arasi kizarmaya baslarmis..

Kimileri yerine doktora danis bence guzelce izah ediyorlar durumu..
Ben yaptirdim 11nde de 2. doz olacak..

Esimle ikimiz sevmeyiz hic tv,hatta evlenirken almayacaktik hediye geldi,gelenler kullaniyor bizimkini daha cok :)
Acik oldugunda bakiyordu..
Soyledigin iyi oldu anakucaginida duz yatirmam artik uzakta olsa gorebiliyordu.
Tesekkur ettim :)

Bu konu hakkında benimde aklıma epey takıldı bizim ebeye sordum. Eski aşılarda kabuk tutma vs varmış. Oglumdada iz kalmamıştı şüphelenmistim. Yani yeni aşılar artık iz bırakmıyormuş. Eger iyice emin olmak istersen devlet hastanesinde ücretsiz bir test yapılıyormuş yaptırıp ögrenebilirmişsin.

Her eltimi bu kadar kötudur acaba öylelerinin yanina gidince bol bol ayet oku nazardan korunmak icin...
Ve sende bende mama veriyorum sutum yetmiyor gibi seyler diyebilirsin ki gözu keskin biriyse...
Gecen eltime bas sagligina gittigimde diger eltimde ordaydi oglumu emziriyordum parkta dedi oglumda tombik iri bir bebekti azeri komsusu sormus ona sen mama veya baska bisey veriyormusun diye sadece anne sutu veriyorum demis kadinda sasirmis masallah kocaman bu demis...
Eltim eve gittigi gibi sol gögsunden kanlar akmis tisörtunu kirletecek kadar o sol gögsumle emziremez oldum gelen sutte cay bardaginin yarisini doldurmazdi
Her emzirdigimde aglayarak verdim ogunden sonra diyordu...

Eltilerin bu kadar kötu olacagini bilseydim bu kadar ogullu bir eve gelin gelmezdim 6 eltiyiz 3 kaynimda bekar ileride belkide cok yakinda 9 elti olucaz...
suan 6 eltiden en kucuguyum hepside kendini benimle kiyasliyor-
Ben daha gelmeden esim resimlerimizi göstermis benden öncekide benimle dalga gecmis hizmam var diye hic guzel degil pakistanlilarin tarzi demis.
Ben buraya geldikten 2 hafta sonra kendi dahil olmak uzerek 3 eltim burnunu deldi 38 yasindaki eltimde :)) kizi bile benden buyuk kendini benimle kiyaslayip duruyor...
keske evlenmeseydim ama yinede kizim olsaydi :)))

canım benim sıkma canını.kaçımız evliliğinden yada eşinin ailesinden memnundur sayılı bence.ben 10 yıllık evliyim onun ailesinde gördüklerimi yazsam destan olur.cimri,bencil egoist,dedikodu ne desen var bu ailede.sadece saygımı koruyup uzak duruyorum.yoksa parçalarlar.bu yazdıklarımı eşimin okumasından çok korkuyorum yazılanlar silinmiyor sanırım:18:
gerçekten nazara geldik bayramdan beri çocuk ağlayarak emiyo.kaynanama söyledim sütüm azaldı az emiyo diyom.iyi iyi az emsim o kadarda içirme dedi.mama verdim sütüm azaldı diyorum kilosu çok ne olacak diyo.orda boğ öldür,katlide helal bence.
canım bende hep pişman oldum.eşim çalışmama rağmen bana gün yüzü göstermedi.bigün çıkıp gezemedik para harcayamadık.olmuyo çocuk olduktan sonra her boklarına katlanılıyo ne yaparsın.artık alıştım ailemin evinden daha rahatım.çünkü zor bir ailem var o hayatı kaldırmak daha zor.en azından bana karşı saygısı var hiçbişey veremiyosada.keşke kazandığım paramı harcamama izin verseydide başka bişey istemezdim.bütün bunların üstüne elti görümce tuz biber.

Benim kızım çok garip bir dönemden geçti, geçti diyorum ama umarım geçip gitmiştir gerçekten. Hem çok az ve kısa meme emiyordu, hem de sağdığım sütleri de içmiyordu. Yani biberon kabul etmiyor, belki on çeşit biberon ve farklı uç oldu evde ama hiçbirini sevmiyor.
Ben tam o arada mastit yapacak derecede cok olan sütümü azaltmak için az sağmaya başlamıştım. Aynı anda Deren de ıyı emmeyınce sutum azalmış bır anda farkedemedim. Azalmış dediğim 3 saatte 120-130 geliyordu. Bu aslında ona yetecek mıktardı ama Deren iştahsızdı. O arayı sağarak kurtarmaya çalıştım, şimdi iki gundur daha ıyı Deren. Hele (gözünüzü seveyim maaşallah diyin:) dün gece saat bası emdı nerdeyse sabaha kadar. Bugun de sureklı emıyor. Hıc sagmadım ama o emınce yıne massallah sutum tekrar bollastı.

Yeşil kaka yapması, kilo kaybı ve iştahsızlığını arastırdıgımda, inek sütü alerjisi olabilecegını buldum. Bırkac gundur tum ınek sutu urunlerı, sucuk, vb alerjık gıdalardan uzak duruyorum. Deneme yanılma yontemıyle (işe yararsa) kendımce bırseyler yapmaya calısacagım.
Sutyen meselesınde sut kanallarını sıkacak kadar yanlıs bır tercıh yapılmadıgı surece sutu etkıleyecegını sanmıyorum. Sagdıgım sutlerı ıse sımdılık donduruyorum, hoş Deren ıns boyle ıcerde sagmaya fılan gerek kalmaz, canım kıyamadıgım kuzum benımmm, ne kadar uzulmustum su son bır aydır:KK43:(

:nazar:maşallah canım.Allah evlatlarımızın sütlerini arttırsın.onları kem gözlerden sakınsın.3 felak 3 nas okudum bütün bebişlere gelsin.

canım benim sıkma canını.kaçımız evliliğinden yada eşinin ailesinden memnundur sayılı bence.ben 10 yıllık evliyim onun ailesinde gördüklerimi yazsam destan olur.cimri,bencil egoist,dedikodu ne desen var bu ailede.sadece saygımı koruyup uzak duruyorum.yoksa parçalarlar.bu yazdıklarımı eşimin okumasından çok korkuyorum yazılanlar silinmiyor sanırım:18:
gerçekten nazara geldik bayramdan beri çocuk ağlayarak emiyo.kaynanama söyledim sütüm azaldı az emiyo diyom.iyi iyi az emsim o kadarda içirme dedi.mama verdim sütüm azaldı diyorum kilosu çok ne olacak diyo.orda boğ öldür,katlide helal bence.
canım bende hep pişman oldum.eşim çalışmama rağmen bana gün yüzü göstermedi.bigün çıkıp gezemedik para harcayamadık.olmuyo çocuk olduktan sonra her boklarına katlanılıyo ne yaparsın.artık alıştım ailemin evinden daha rahatım.çünkü zor bir ailem var o hayatı kaldırmak daha zor.en azından bana karşı saygısı var hiçbişey veremiyosada.keşke kazandığım paramı harcamama izin verseydide başka bişey istemezdim.bütün bunların üstüne elti görümce tuz biber.
Seni cok iyi anliyorum canim sanirim buda onun ailesinden kalan bir durum... Sonucta kendi kazandigin paran karismamasi gerekir.
Ben esimle alisverise gittigimde ister istemez bu gereksiz bu pahali der vs karisir alisverisime kimi zamanda cok pahali olmasina ragmen al yakisti diyor, onunda gunleri var... Elimden geldigince yanliz aliyorum erzak veya giyimleri ihityaclari vs,,,
Eltilerininin esleride ayniysa sorun aileden geliyordur ama onlar ayri bir huydysa esin cimrilik yapiyorsa biraz kardeslerinin arasina cikar belki ise yarar onlara bakarak da sizin 10 yil olmus masallah...
Ben 6. yillik evli oldugumuzu saniyorduk ama 5 yil olmus :jk:
Ne dersem ise yaramaz biliyorum 10 yilda halolmadiktan sonra...
Evlilik cok zor heleki cocukta olunca cok daha zor Allah yardimcimiz olsun özellikle kaynanasi basinda dikilip herseylerine karisip dedikodusunu yaptigi gelinlerine Allah sabir versin benimki zarari dokunmaz faydasida...

Canım pazar günü gitme lafı etti, ay hep annemdeydik daha marifetlerimi gösteremedim dedim, bilet almaktan vazgeçti! Domuz derisi kaplı yüzü!
Keşke demeseydin fırsat arıyormuş demek ki kalmaya... Şimdi cidden marifetlerini görmeyi bekleyebilir vallahi, bir sigara daha yakıp:KK43:(

:nazar:maşallah canım.Allah evlatlarımızın sütlerini arttırsın.onları kem gözlerden sakınsın.3 felak 3 nas okudum bütün bebişlere gelsin.

Amin canım çok iyisin... Allah senin evladını da sakınsın her türlü kötülükten, hastalıktan...

Emin olmak için bu saate kadar bekledim arkadaşlar ama evet kokuyorrrrr....

Sağma, saklama ve dondurma aşamalarında steril ve benzeri koşullara çok dikkat ettim, şimdi detaylara girmeyeyim:KK66: Buzdolabının alt kısmında yavaş yavaş kendiliğinden çözüldü ama leşşşş gibi kokuyordu afedersiniz... Süt saklama poşetine ait olduğunu tahmin ettiğim bir koku ama adını koyamadım. Çok inceledim ve tadına bile baktım, bozulmadığına ama çözülünce garip koktuğuna karar verdim.
Henüz 24 saat dolmamış olacak yarın sabah erkenden tekrar bakacağım kokuya...
Sizlerden donduran varsa, siz de bir baksanız canlar? Çok önemli bu konu.....
Buarada süt saklama poşetimin markası %90 Avent... Tam 7 bucuk litre süt birikmiş, eğer kokar ve Deren içmezse oturup ağlayacağım:KK43:(((((

Son düzenleme:
Bugun 3.ay kontrolümüz vardı ve tartı alımı önemliydi biliyorsunuz kızlar; çok şükür alt sınırda olsa bile alması gerekeni almış;500 gr.cık:) Gastroentroloji'ye gitmekten şimdilik kurtulduk. Deren'in iştahı da yavaş yavaş düzelmeye başladı.(Maaşallah:)
Yeşil kaka ve bebeğinde iştahsızlık olan annelere bir kez inek sütü ürünleri rejimini (sucuk, çilek, çikolata vb gibi alerjik ürünler dahil) denemelerini öneririm.

Emin olmak için bu saate kadar bekledim arkadaşlar ama evet kokuyorrrrr....

Sağma, saklama ve dondurma aşamalarında steril ve benzeri koşullara çok dikkat ettim, şimdi detaylara girmeyeyim:KK66: Buzdolabının alt kısmında yavaş yavaş kendiliğinden çözüldü ama leşşşş gibi kokuyordu afedersiniz... Süt saklama poşetine ait olduğunu tahmin ettiğim bir koku ama adını koyamadım. Çok inceledim ve tadına bile baktım, bozulmadığına ama çözülünce garip koktuğuna karar verdim.
Henüz 24 saat dolmamış olacak yarın sabah erkenden tekrar bakacağım kokuya...
Sizlerden donduran varsa, siz de bir baksanız canlar? Çok önemli bu konu.....
Buarada süt saklama poşetimin markası %90 Avent... Tam 7 bucuk litre süt birikmiş, eğer kokar ve Deren içmezse oturup ağlayacağım:KK43:(((((

sütünü nasıl sağıyorsun?

Keşke demeseydin fırsat arıyormuş demek ki kalmaya... Şimdi cidden marifetlerini görmeyi bekleyebilir vallahi, bir sigara daha yakıp:KK43:(

Amin canım çok iyisin... Allah senin evladını da sakınsın her türlü kötülükten, hastalıktan...

Evet keşke :KK43: ıutanır sanmıştım. Gece ağlaya ağlaya kalkıyoruz, 3 dk bile emmeden kucakta uyumaya çalışıyoruz, nası bi tesadüfse ben yatırdıktan sonra tuvalete kalkıp aman maşallah hiç uyanmamış diyor! Sesleri duymadın mı yooo duymadım!!
Maşallah dediği 3 gün yaşıyo derler ya, kadın sanki inadıma yapıyor.
Eşimde bu gece oğlumun ağlaması yüzünden kalkıp salona gitti :KK43:

Evet keşke :KK43: ıutanır sanmıştım. Gece ağlaya ağlaya kalkıyoruz, 3 dk bile emmeden kucakta uyumaya çalışıyoruz, nası bi tesadüfse ben yatırdıktan sonra tuvalete kalkıp aman maşallah hiç uyanmamış diyor! Sesleri duymadın mı yooo duymadım!!
Maşallah dediği 3 gün yaşıyo derler ya, kadın sanki inadıma yapıyor.
Eşimde bu gece oğlumun ağlaması yüzünden kalkıp salona gitti :KK43:

Ne kadardır sizde? Cidden amacı nedir seni evden gönderip anlamadım?
Kalıp bir faydası da dokunmuyor... Yine de saygısızlık yapmamakla sen iyi ediyorsun boşver...Ne diyeyim inşallah tez vakitte eşi çağırır gel artık diye...

Son düzenleme:
Bugun 3.ay kontrolümüz vardı ve tartı alımı önemliydi biliyorsunuz kızlar; çok şükür alt sınırda olsa bile alması gerekeni almış;500 gr.cık:) Gastroentroloji'ye gitmekten şimdilik kurtulduk. Deren'in iştahı da yavaş yavaş düzelmeye başladı.(Maaşallah:)
Yeşil kaka ve bebeğinde iştahsızlık olan annelere bir kez inek sütü ürünleri rejimini (sucuk, çilek, çikolata vb gibi alerjik ürünler dahil) denemelerini öneririm.

Gözün aydın canım çok merak ediyordum kontrolünüzü. Maşallah Deren düzelmeye başlamış. Annesine azcık şaka yapmış demek. Her bebekte böyle dönemler olacak galiba. Bu arada 7 litre süt deyince gözlerim açıldı. Maşallah maşallahhh. Koku sorunu düşündüğün gibi değildir inşallah. Ziyan olmasın sütler.

Trabzon'dayız zaman geçmiyorrrrrr. Daha cumaya kadar burdayız piff. Kızım ishal oldu sıpam sıcaktan terlıyor yıkanıyor. Tatil güya çamaşır yıka as kurut topla katla anam ağladı. Neyse ki temizlik ve yemek yok. Buna da şükür. Evimi yatağımı mutfağımı tuvaletimi banyomu özledimm. Neyse az kaldı. Sabahın köründe uyanıp gülücük saçıyoruz =)
$selfie.jpg

Trabzon'dayız zaman geçmiyorrrrrr. Daha cumaya kadar burdayız piff. Kızım ishal oldu sıpam sıcaktan terlıyor yıkanıyor. Tatil güya çamaşır yıka as kurut topla katla anam ağladı. Neyse ki temizlik ve yemek yok. Buna da şükür. Evimi yatağımı mutfağımı tuvaletimi banyomu özledimm. Neyse az kaldı. Sabahın köründe uyanıp gülücük saçıyoruz =)
Eki Görüntüle 1208978
Maşallah canım çok güzelsiniz ayrı ayrı hepinize kırkbirkere maşallah.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gözün aydın canım çok merak ediyordum kontrolünüzü. Maşallah Deren düzelmeye başlamış. Annesine azcık şaka yapmış demek. Her bebekte böyle dönemler olacak galiba. Bu arada 7 litre süt deyince gözlerim açıldı. Maşallah maşallahhh. Koku sorunu düşündüğün gibi değildir inşallah. Ziyan olmasın sütler.

Tesekkur ederım canım. Bırsey atlattık ama artık neydı bılmıyorum; vırus muydu, inek sutu alerjısı mı, baska bırsey mı?
O kadar uzulmusum kı, doktor rota asısı yapılscak sımdı dıyınce uzuldum. Daha yenı duzeldı, ası dokunur da tekrar bozulur duzenımız dıye korktum...

Koku sorunu benı de delı ettı. Hatta Avent fırmasına dava acarım ben dıye dellendım.... Sonra dusundum kı ısğatı cok zor. Sız soyle ysptınız, boyle ettınız ondan olmustur derler. Bır de nette okudum, bazı anne sutlerı dondurulunca lipaz dıye bır enzim varmıs, o acıga cıkarmıs, ondan kokarmıs!!!! Onlemek ıcın sutu tam 82!!!!! dereceye ısıtıp sogutup öyle donduracakmısız.
Hani bir kere ısıtınca bır daha kullanılmıyordu....? Anlayacağın ölme eşeğim ölme..... Nasıl sağdım o sutlerı ben, gunah degıl mı? Sutum kesılırse kızımı bır ay daha ucundan ucundan ıdare eder dıyordum.... Neyse canım havalandırınca bıraz azalıyor koku, inşallah Deren içer....sonucta bozuk olmadıgına emınım ama?

Eki Görüntüle 1208978

Hepiniz çok şekersınız, gülen yüzleriniz hiç solmasın. Maaşallah size:)
Buarada ortadaki, en büyükleri olan abla mı oluyor? :))

Son düzenleme:
Bahsettiğin kokulu süt durumu bizde de var sanırım. Süt çözülünce sanki mekanik bir koku oluyor, tarif edemiyorum kokuyu ama süt saklama poşetlerine koyarken kokmuyor da, donunca kokuyor gibi.
Hani buzdolabı kokusu mu desem bilemedim. Ekşimiş süt kokusu değil ama bi değişik.
Ben lansinohun poşetlerini kullandım hep.
Bide buzdolabında erittikten sonra benmari ısıtıyoruz ya, biberon ısıtıcısı varmış, benim yok ondan, almak lazım mı bilemedim. Çünkü zaten senin gibi düzenli sağmadım, doymuyor bu çocuk dediklerinde eritip verdim bikaç kere, sütleri işe başladığımda kullanırız diye saklıyorum ama huylandım şimdi..

X