2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
eczacınında başka işi yokmuş galiba ona ne ki.
çocuklar büyüyüncede değişen bişey olmuyor inanki bu defada karışacak başka şeyler buluyor bu öcü insanlar.

Malesef.
En cok anne baba olmus,bebegi icin elinden gelebilecek herseyin yapilabilecegini anlamis insanlarin yorumlari daha vahim..Cok acınasılar bence..

Bu öcü insanlar hep hayatımızda olacak sanırım,bende mama takviyesi yapıyorum ama mecburum yok işte sütüm yesemde içsemde olmuyor :KK43: birtek uykuda oluyor,bu ara fena degil ama günde 2 kere mama veriyorum,önceleri daha çok veriyordum...Amcamın eşi sevgili yengem bana bir keresinde mama kolayına gidiyorda ondan mama veriyorsun dedi,neymiş efendim kendi kızı mama vermemiş,sütü gelmemiş 1 hafta,kaynanası mama verelim demişte kızı vermemiş,bebegi aç aç bekletmişler yazık,bende salagım ya gecenin bir vakti bebek aglayınca kalkıp mama yapıp vercem,hazır gögsümden emzirmek varken,neresi kolaylık mama vermenin ya,herşeyi kendi kızıyla torunuyla kıyaslıyor,daha ben hamileyken,dogmamış bebege, benim torunum senin torunundan daha güzel demeye başladı anneme,k.bakma canım ya içim çok doluymuş valla çenem düştü :) Allah böyle insanlardan korusun bizleri...

Hee ne buyukluk etmis ac birakmista cocugu,sindirim sistemi ne olmus o zaman peki..
Emzirmek bir gurur degil,en azindan benim icin degil..Daha gecen gun anneme sutumu helal etmem ne anlamsiz bir cumleymis dedim bakti yuzume,dedim ki sut bizim degil ki zaten Allahin onun nasibi olarak verdigi ben birsey yaptigim icin olmuyor dedim,gulumsedi..

Annende deseymis olsun benim torunumun anneannesi seninkinden akilli :)))))
Ben birtek anneme diyorum Sezen'i severken;catla anneannesi catlaaa benim kizim senin kizindan daha guzeeeeelll :)))
Annemde guluyor ne desin :)

estagfurullah hem yaz tabi kii..
Amin buarada.

merhaba arkadaslar ben haziran annesiyim ama siz daha tecrubelisiniz diye buraya sorayim dedim insallah crvap verirsiniz, kizimin alninda ve boynunda kilcal damar lekelenmesi var kucuk bi ben gibi buyuk degil saglik ocagindan takip edecez dediler ama henuz uzman bi hekim gormedi sizde boyle biseyle karsilasan varmi daha cok buyurler diye korkuyorum

Yanlis anlamadiysam kucuk kirmizilik di mi?
Bunlar zamanla geciyor diye biliyorum ben buyumekten ziyade..
Yani pembemsi gb olanlar 'melek öpücügü' olarak geciyor alinda genelde ya da ensede oluyor o da 'leylek ısırıgı' diye gecer..
Alinda olan grciyor zamanla ama ensedeki genelde kaliyor bende hala var..

Ama dedigin damar genislemesi ile ilgili daha koyu birseyse onlar ilk yil buyuyor gb olsada o da zamanla geciyor diye biliyorum..
Buyumez insallah..
Allah bagislasin..

YARDIM :))

Humana mama kullanan var mi?
Memnuniyet,sikayet ya da bilgisi olan varsa fikiir almak istiyorum..

Bir de 2 gundur goguslerimin uca yakin kismi soyuluyor gb..Kahverengi yerin rengi uca yakin soyulan bu yerde daha acik suan..
Cok incecik bir soyulma..Sadece uca en yakin yerde 1 cm kadar ucu cevreleyen bir kisim..

Malesef.
En cok anne baba olmus,bebegi icin elinden gelebilecek herseyin yapilabilecegini anlamis insanlarin yorumlari daha vahim..Cok acınasılar bence..

Hee ne buyukluk etmis ac birakmista cocugu,sindirim sistemi ne olmus o zaman peki..
Emzirmek bir gurur degil,en azindan benim icin degil..Daha gecen gun anneme sutumu helal etmem ne anlamsiz bir cumleymis dedim bakti yuzume,dedim ki sut bizim degil ki zaten Allahin onun nasibi olarak verdigi ben birsey yaptigim icin olmuyor dedim,gulumsedi..

Ben birtek anneme diyorum Sezen'i severken;catla anneannesi catlaaa benim kizim senin kizindan daha guzeeeeelll :)))

Amin buarada.

Anne kız maşallahınız var cnm ikinizde çok güzelsiniz:nazar:

YARDIM :))

Humana mama kullanan var mi?
Memnuniyet,sikayet ya da bilgisi olan varsa fikiir almak istiyorum..

Bir de 2 gundur goguslerimin uca yakin kismi soyuluyor gb..Kahverengi yerin rengi uca yakin soyulan bu yerde daha acik suan..
Cok incecik bir soyulma..Sadece uca en yakin yerde 1 cm kadar ucu cevreleyen bir kisim..

Canım humana degilde sma gold kullanıyoruz biz doktorumuz bu mamayı önermişti,emmeyide bırakmadı hem,sma mamanın tadı kötü oldugu için bebekler memeyi reddetmiyorlarmış duyduguma göre,doğrulugu varmı bilmiyorum ama gerçekten tadı kötü...
Allah Allah neden soyulduki acaba
:26:

Bu öcü insanlar hep hayatımızda olacak sanırım,bende mama takviyesi yapıyorum ama mecburum yok işte sütüm yesemde içsemde olmuyor :KK43: birtek uykuda oluyor,bu ara fena degil ama günde 2 kere mama veriyorum,önceleri daha çok veriyordum...Amcamın eşi sevgili yengem bana bir keresinde mama kolayına gidiyorda ondan mama veriyorsun dedi,neymiş efendim kendi kızı mama vermemiş,sütü gelmemiş 1 hafta,kaynanası mama verelim demişte kızı vermemiş,bebegi aç aç bekletmişler yazık,bende salagım ya gecenin bir vakti bebek aglayınca kalkıp mama yapıp vercem,hazır gögsümden emzirmek varken,neresi kolaylık mama vermenin ya,herşeyi kendi kızıyla torunuyla kıyaslıyor,daha ben hamileyken,dogmamış bebege, benim torunum senin torunundan daha güzel demeye başladı anneme,k.bakma canım ya içim çok doluymuş valla çenem düştü :) Allah böyle insanlardan korusun bizleri...

Mama vermeye kolaylık diyenin aklından, izanından şüphe ederim. Mama al, tazeliğini kontrol et, biberonu steril tut, suyu uygun sıcaklığa getir, mamayı kat, sonra biraz soğut, bebeğe içir, biberonu yıka steril et, kurula kaldır.

Canlar şu sütün koyuluğu/yaraması olayına bir çift lafım var kızar mısınız bilmem? Ben bunun da hurafe olduguna inanıyorum.
Yani bebeği ağlayan anneye; aç bu çocuk aç! diyorlar
Diyelim ki kadının sütü olduğu kesin fışkırıyor o zaman da sütün yaramıyor diyorlar öcü teyzeler.....

Sütün yağı nasıl anlasılır demıssın? Sütü sağmadan anlaşılmaz tabıı kı. Sağıp kaba koyunca içinde su miktarı ya hiç olmaz ya da azcık olur. Süt bildiğimiz hazır süt gibi homojen ve kopkoyu olur. Biraz beklediğinde üzeri sapsarı yağ bağlar. Dibine su çökmez. Steril ettiğin kaplar, biberon, aparatlar bildiğin yağlı olur, zor temizlenir. Koyu sut daha doyurucudur, uzun sure tok tutar.

Gel gelelim neden böyle olur? Bence herseyı mukemmel sekılde yaratan Rabbim bunu da dusunmustur. Kımı cocugun sındırım sıstemı ancak hafıf ve seyrek sut ıle beslenmeyı kaldıracak durumdadır. Bunun dengelenmesı ıcın annenın sutu cok koyu olmaz, bebek sık acıkıp, sık emerek bunu dengeler ve sındırım sıstemı zorlanmadan beslenır. Koyu sutte de tam tersı olur.
Bebek iştahsızsa anne sutu ne kadar bol ve koyu olursa olsun kilo alımı asırı olamaz. Istahlı bebek ıse kuvvetlı eme eme olmayan sutu bıle getırebılır, kılo alımı da ıyı olur.
Her bebegın sutu annesı tarafından ona özel olarak dizayn edilmiştir bana göre... Bıze dusen ıyı ve temız gıdalarla sutumuzu toksık madde vb lerınden korumak.

Ben de sutun anne ile bebegi arasinda beraber olusturduklari bir formulu var. Yagli tatli duru az cok bebegin ihtiyacina gore sut olusuyor. Buyudukce icerigi degisiyor. Sihirli gibi

Bebegin ilk yilinda sizi neler bekler kitabinda harika bir bolum var; soyle diyor ozerle iste mama ister meme verin bebek icin en onemli sey sevgiyle verilmesidir. Hicbir anne sucluluk hissetmemeli bebeklerine huzur ve meşkle sutu vermeli bol temasta bulunmalidir. Bebegin en buyuk besini sevgidir.

Kızlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. Fikirlerinize ihtiyacım var. Ben bu ayın 7 sinde adet oldum. Yaklaşık 20 gündür korunmuyoruz. Bende sizler gibi gelecek mayıs da anne olmak istiyorum. Rabbim hayırlısıysa nasip eylesin inşallah. Acaba aranızda ki mayıs annelerinden hangileri hamile kalmadan önce ki adet gününü hatırlıyor? Teşekkürler :)

Anne kız maşallahınız var cnm ikinizde çok güzelsiniz:nazar:

Tesekkur ederim canim,sagligimiza,sevgimize sukur:nazar:

Canım humana degilde sma gold kullanıyoruz biz doktorumuz bu mamayı önermişti,emmeyide bırakmadı hem,sma mamanın tadı kötü oldugu için bebekler memeyi reddetmiyorlarmış duyduguma göre,doğrulugu varmı bilmiyorum ama gerçekten tadı kötü...
Allah Allah neden soyulduki acaba
:26:

Esim arayisa girdi suan Humanada hemfikiriz gb,sma gold'da eskiymis yorumlar hep iyi..aklimda olacak..

Kızlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. Fikirlerinize ihtiyacım var. Ben bu ayın 7 sinde adet oldum. Yaklaşık 20 gündür korunmuyoruz. Bende sizler gibi gelecek mayıs da anne olmak istiyorum. Rabbim hayırlısıysa nasip eylesin inşallah. Acaba aranızda ki mayıs annelerinden hangileri hamile kalmadan önce ki adet gününü hatırlıyor? Teşekkürler :)

Gecen sene 8 Agustosta adet olmustum bayramin ilk gunuydu :) sizin gb planliydi :) yumurtlama gunleri hesaplamis beklemeli zamanlar gecirdik :) 21 - 22 sinde yolculuguna cikmisti melegim diye dusunuyorum,Allah'in izniyle..
Tahmini dogumum 15 Mayisti kontrollerde hep 12 cikti,10 Mayista kavustuk :KK16:
Insallah aratmasin Rabbim gonlunuzdeki gb olsun..

Malesef.

Amin buarada.

Yanlis anlamadiysam kucuk kirmizilik di mi?
Bunlar zamanla geciyor diye biliyorum ben buyumekten ziyade..
Yani pembemsi gb olanlar 'melek öpücügü' olarak geciyor alinda genelde ya da ensede oluyor o da 'leylek ısırıgı' diye gecer..
Alinda olan grciyor zamanla ama ensedeki genelde kaliyor bende hala var..

Ama dedigin damar genislemesi ile ilgili daha koyu birseyse onlar ilk yil buyuyor gb olsada o da zamanla geciyor diye biliyorum..
Buyumez insallah..
Allah bagislasin..
amin cok tesekkur ederim sizinkileri de allah bagislasin insallah

alninin sag tarafinda sac dibinde hemen kirmizilik, digeride ense de degilde on tarafta cenesinin altina gelen kisimda buyur diye korktum insallah gecer zamanla ilk dogdugunda yoktu bikac gun sonra belirdi

amin cok tesekkur ederim sizinkileri de allah bagislasin insallah

alninin sag tarafinda sac dibinde hemen kirmizilik, digeride ense de degilde on tarafta cenesinin altina gelen kisimda buyur diye korktum insallah gecer zamanla ilk dogdugunda yoktu bikac gun sonra belirdi

Aminn..

Kizimin alninda ve enseesinde var pembelik,alnindaki aciliyor gittikce noktacik gb kaldi ensesindeki duruyor en alttaki saclarinin altinda cogu..

Belirdikten sonra simdiye kadar buyume gostermediyse,buyumeyecektir insallah..
Doktorunuzda gececegini soyler umarim..

15 ağustos tu benimki en son.inşallah allah gönlüne göre verir herşeyi.

Ben 18 agustosta olmustum canim tahmini dogum 25 mayisti. İlk bebegim sezeryan oldugu icin bu da sezeryanla oldu doktor 17 mayis demisti. Kizim bekleyemedi 14 mayista dogdu.:KK1::KK1::KK1:

Canlar şu sütün koyuluğu/yaraması olayına bir çift lafım var kızar mısınız bilmem? Ben bunun da hurafe olduguna inanıyorum.
Diyelim ki kadının sütü olduğu kesin fışkırıyor o zaman da sütün yaramıyor diyorlar öcü teyzeler.....

Sütün yağı nasıl anlasılır demıssın? Sütü sağmadan anlaşılmaz tabıı kı. Sağıp kaba koyunca içinde su miktarı ya hiç olmaz ya da azcık olur. Süt bildiğimiz hazır süt gibi homojen ve kopkoyu olur. Biraz beklediğinde üzeri sapsarı yağ bağlar. Dibine su çökmez. Steril ettiğin kaplar, biberon, aparatlar bildiğin yağlı olur, zor temizlenir. Koyu sut daha doyurucudur, uzun sure tok tutar.

Gel gelelim neden böyle olur? Bence herseyı mukemmel sekılde yaratan Rabbim bunu da dusunmustur. Kımı cocugun sındırım sıstemı ancak hafıf ve seyrek sut ıle beslenmeyı kaldıracak durumdadır. Bunun dengelenmesı ıcın annenın sutu cok koyu olmaz, bebek sık acıkıp, sık emerek bunu dengeler ve sındırım sıstemı zorlanmadan beslenır. Koyu sutte de tam tersı olur.
Bebek iştahsızsa anne sutu ne kadar bol ve koyu olursa olsun kilo alımı asırı olamaz. Istahlı bebek ıse kuvvetlı eme eme olmayan sutu bıle getırebılır, kılo alımı da ıyı olur.
Her bebegın sutu annesı tarafından ona özel olarak dizayn edilmiştir bana göre... Bıze dusen ıyı ve temız gıdalarla sutumuzu toksık madde vb lerınden korumak.
Lilacsofie kesinlikle sana katiliyorum.Anne sutunu cok guzel tanimlamissin. Anne sutu mucize bence. İlk bebegimde cok farkliyidi sutum simdi cok farkli

Merhaba canım,benim adet tarihim 1 ağustosdu...Tahmini doğum tarihimde 8 mayıstı,ama bizim prenses yaramaz çıktı 21 nisanda geldi:KK9:
Aminn..

Kizimin alninda ve enseesinde var pembelik,alnindaki aciliyor gittikce noktacik gb kaldi ensesindeki duruyor en alttaki saclarinin altinda cogu..

Belirdikten sonra simdiye kadar buyume gostermediyse,buyumeyecektir insallah..
Doktorunuzda gececegini soyler umarim..

Canım İlayda'nın burnunun üstünde ve kaşlarının ortasında kızarıklık vardı sonra pembeleşip kayboldu,ensesindede kızarıklık var saçlarının altında aynı Sezenin ki gibi,o duruyor hala,doktorada birşey demedim,güldür falan dediler,göstersemmi acaba doktora:26:

Son düzenleme:

son adet tarihim 16 ağustostu, 23 mayıs beklenen doğum tarihiydi, 7 mayısta sezeryanla geldi bebeğim...

ayy canım aynen benim sütü anlatmışsın sen, sütüm çok değil benim, yetmiyormu acaba
diye çok üzüldüğüm günlerde oldu, sadece bir gece çok oldu diye sağmak zorunda kaldım ve
sabah baktığımda dibi su gibiydi, üstü biraz süttü ve en üstünde yağ tabası vardı, bende o günden
sonra sütümün çok koyu olmadığına ve fazla yağlı olmadığına karar vermiştim, ama dediklerin iç
rahatlatıcı, fazla yağlı olup olmaması önemli değil, önemli olan bebeğin normal büyüme süreci göstermesi, boyu kilosu gibi...

bu arada resimlerinize baktım, allah nazarlardan korusun sizi

arkadaşlar bakıyorum ki çoğunuzun bebekleri başını tutmaya başlamış, benim sıpa hala tutamıyor, azcık tutabiliyor yada...
ablamın
oğlu iki aylıkken tutmaya başlamış, ayyy oğlumun kafası yüzünden kafayı yemek
istemiyorum ama işte takıyorum bazen kafama

16agustos adet baslangic sezaryan oldugu icin 12mayis

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba arkadaslar ben haziran annesiyim ama siz daha tecrubelisiniz diye buraya sorayim dedim insallah crvap verirsiniz, kizimin alninda ve boynunda kilcal damar lekelenmesi var kucuk bi ben gibi buyuk degil saglik ocagindan takip edecez dediler ama henuz uzman bi hekim gormedi sizde boyle biseyle karsilasan varmi daha cok buyurler diye korkuyorum

Hic merak etme benim doktorumla gorusmemde leylek isirigi da denilen kizariklik gecici benim kizimin goz kapaginda da var sorun etme en fazla 1yasina kadr gecer dedi.tek saglik sorunu bu plsun insallh gule Güle buyut bebegini..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaşlar bakıyorum ki çoğunuzun bebekleri başını tutmaya başlamış, benim sıpa hala tutamıyor, azcık tutabiliyor yada...
ablamın
oğlu iki aylıkken tutmaya başlamış, ayyy oğlumun kafası yüzünden kafayı yemek
istemiyorum ama işte takıyorum bazen kafama

Canım takma kafana kimsenin bebegini kendi bebeginle kıyaslama,her bebek farklıdır çünkü,zamanı var demekki...

X