2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canim Allah yardimcin olsun..
Ya hamak geldi benimde aklima ya da bildigimiz o meshur cingene salincagindan yapilabilir..
canım cıngene salıncağı yaptık yıne uyumuyor. bugun sokakta gezdırdım 40 dk kadar geldim eve biberondan süt içirdim karnı da tok ama uyumaya gelince yine kriz yasıyoruz.

Buraya ne olmuş böyle 3 -4 gündür yokum hersey değişmiş geçmişi okuyamadim çok yoğunum evime geldim eşya yerleştirmeye çalışıyorum benimle ne annem ne kayinvalidem ne de gorumcelerim gelmedi kızim ağladıkça içimden saydiriyorum hepsine çok canımı sıktı lar bir de benden öykü nün fotoğrafını istiyorlar okadar işin arasında. .tepkimi koydum kimseye fotoğraf yok bayramda da gelmicem siz beni yalnız bıraktınız dedim:KK43: heryer ortada Teyzem geldi onun da küçük oğlu var yine de yardım etmeye çalışıyor ama olmuyor çok yaramaz oğlu:KK43: benim işime de engel oluyor şimdi biraz dışarı çıktılar da toparladim bazı yerleri..neyse çok konuştum kızımı uyu turkey yazayım dedim umarım hepiniz iyisiniz dir kuzucuklar da iyidir..biz izmir in sıcağına alışmaya çalışıyoruz kızım çok terliyo coookk:KK43:
canım allah yardımcın olsun bızde 10 gun sonra gidicez izmir e bakalım bizi neler bekliyor:KK43:

Avent geniş ağızlı sözde anne memesi gibi olduğu için bebek alışmazmış ama alıştı işte eğer 1 aylık geçici bir durumsa sıkarız dişimizi canım bizim de gündüz uykumuz giç yok nerdeyse burdaki arkadaşlarda hemen hemen aynı dertler var

Öyle dedi dr. Hatta bu süreçte emzirmeyi bırakma, bebek bu süreci atlatınca memeye daha da bağlanır dedi, ama sütümğ istemiyor diye pes etme dedi. Ben zaten işe başladığımda mecbur biberona döneceğiz :KK43:

benim kızımda uykudan önce ağlamaya başladı özellikle de gece uykusuna geçişte çok ağlıyor her akşam aynı saatte banyo yaptırıyoruz sonra kucağım da yarım saat kucağımda dolaştırıyorum şarkı falan söylüyorum o ağlıyo ama ben onun ağlamasına odaklanmamaya çalışıyorum yoksa bende gerilmeye başlıyorum ben gerildikçe o daha çok ağlıyo o yüzden o ağlarken ben kendimi kumsalda yürüyo falan hayal ediyorum kemdimce terapi :) sende o ağlasa bile başka şeyler düşünmeye çalış kolay diil ama :KK43:[/QUOTE
aynı yöntemi uyguluyoruz. Akşamları genelde eşim uyutuyor.Sürekli bu sekilde de uyutmak çok yoruyor 1 ay sonra işbaşı yapıcam. Herkes senin cocugunu bakıcı bakmaz diyiyor (annem dahil) bende annemi ikna ettim bakması için yanına yardımcı bakıcam.

Bu ne ya site hic guzel olmamis :KK43:
Mesaj var ama acamiyorum bile nasil acilir bilen vami ? Pcden giriyorum....

Kizimin ilk asisi vardi bugun hepatit B sag ve soldan 2 igne yaptilar. Sizinkide o sekilde miydi?
Kilosuna gelince cok uzgunum 1 ay 3 gunde 430 gram almis...
Boyuda 3 haftada 1 cm uzamis...
boy neysede kilosu cok az yarim kilo bile degil...

Aylik aldigina degilde gelisimlerine bakiyorlarmis burada!
Eger hic kilo almazsa sorunmus simdi cok iyi gelisiyormus SÖZDE :KK43:

Niye sözde bu herkesin gitmek icin ölumu bile göze aldigi avrupada tıp bu kadar geride ki ?
Teyzem 3 cocuguyla 60 milyar verip esini orada birakip buraya geldi onun icinde hayirlisi olsun ama kimseyi anlayamiyorum insallah esim baska bir ulkede is bulurda gideriz buradan.

Yanginda 11 gundur devam ediyor simdiye kadar isvecte cikan en buyuk yanginmis...
Gecenlerde yagmur yagdi biraz demistim isvecin hemen hemen heryerine yagmis ama yangin tarafina 1 damla bile yagmamis...
Bugunlerde hava yagmurlu ve bu sekilde devam edecek insallah biraz atesi dinirir ve söner artik :KK43:

UOTE="plojovic, post: 36464456, member: 514257"]Bende chicconun cam,ucu kaucuk olan biberonu var bi sıkıntı olmadi hic..Belki ise yarar bilemedim.Hepsi sıkıntiysa asi uygulamasi gb enjektor dene istersen.[/QUOTE]

Canım resim ekleyebilir misin? Bu chicconun akışı nasıl? Hem emip hem biberon alıyor mu bebeğin?

Bişey sormak istiyorum. Bebeğim sürekli elini emiyor, bu huyumuz 10 gündür var. Sizinkilerde emiyor mu, bu aç olduğunu mu gösteriyor napalıyım sizce? Meme veriyorum basıyor çığlığı. Çıldırmaya az kaldı pofff , birde eskiden daha uzun süre mememde kalırdı şimdi ise 5 dk zor emiyor deli olucam, 5 dk sonrası yine çığlık, ağlamalar bu yüzden de doyup doymadığını anlayamaz duruma geldim

Birebir yaşadıklarımı yazmışsın. Dr.a bile gittim bu yüzden. Memeyi reddetme dönemine girmişler. Emzirmek için uğraşacağız, emmezse sağıp biberon, biberon almazsa silikon kaşık kullanacağız. Az emdiği için yağlı süte ulaşamıyorlarmış, emdiğini emecek kalanı sağıp vermeye çalışacağız. Ben bu sağıp verme kısmını beceremedim, almadı. Elini emmesi keşif döneminde olmasından kaynaklı dedi, genetik yatkınlık varsa parmak emmeye döner yoksa dönmez çoğunlukla dedi.

QUOTE="Sugar234, post: 36462555, member: 414183"]Acil yardım!
arkadaslar merhaba,
Bu aralar sınır krızlerı gecırıyorum.kızım battaniye de sallanarak uyumaya alıştı, uyku zamanı geldığınde resmen krız gecırıyoruz uyumakta zorlanıyor ve sureklı aglıyor . Ne yapıcağımı sasırdım bıde tekım artık. Cuma gunu kardesımle bakıyorduk 1 saat uyuması ıcın uğrasıyoruz sonunda uyuyor ama 10 dak. sonra uyanmıs tekrar aynı dejavuları yaşıyoruz. En sonunda dayanamayıp ağlamaya başladım ağlama nöbetim sinir krizine dönüştü bebeği benden uzaklaştırıp komşuya götürdüler eşim, arkadaslar beni sakinleştirmeye çalışıyor ama yok ne yapıcam ben ınanın bebeğimi bile sevemez hale gelmeye basladım.Fikri olan paylaşsın lütfen...
Canım yeğenimde aynen böyle uyuyordu, hamak aldılar, yine sallandı ama hiç olmazsa kola yük olmadı.
Fakat hamağa da alışınca vazgeçirmek zor oluyo ama yinede bebeğine sen lazımsın. Hamak geçici bir çözüm olur belki. Uzatılmış lohusalık yaşıyoruz sanırım, bende çok sık ağlar oldum :KK43:[/QUOTE]

zaten su lohusalıktan cıkamadık bi türlü hergün ağlar oldum. Yanımda haberleri bile acmıyorlar sinirden ağlamaya başlıyorum. Herkes bebeğim hakkında yorum yapıyor yok actır, altı pistir. İş bakmaya gelince herkes kaçıyor. Bayramın 1. günü bebeğimi sevip kucaklarına aldılar huysuzlanınca geri verdiler. İkinci günü benim kucağımdan sevdiler. 3. günü pikniğe gittik(ben gitmek istemedim kızım huysuzlanır diye) kimse kucağına almadı uzaktan gülüp seviyolar göya. Annem, kardesım de ben yemek yerken tuttular.

Sut yetmeme olayi bizde de basliyor galiba. Normalde aksam 10'da yatip 3 ve 6'da emmek icin uyanan 8'de gune baslayan sipam gece dort kere kalkmaya basladi. Gun icinde masallahimiz var toplamda dort bes saat anca uyanik kaliyor. Goguslerim de yumusadi sanki. Tam da bugun sabah spora aksamustu de yuruyuse baslamistim. Yemegime de dikkat ederim diyordum ama suya dustu dikkat kismi.

BIr de cocuklari nasil oyaliyorsunuz? Yani konus konus nereye kadar... Arada ellerini ayaklarini oynatiyorum ev icinde gezdiriyorum ablasina bayiliyor ama bes on dk sonra yapacak bir sey bulamiyorum.

Canım yeğenimde aynen böyle uyuyordu, hamak aldılar, yine sallandı ama hiç olmazsa kola yük olmadı.
Fakat hamağa da alışınca vazgeçirmek zor oluyo ama yinede bebeğine sen lazımsın. Hamak geçici bir çözüm olur belki. Uzatılmış lohusalık yaşıyoruz sanırım, bende çok sık ağlar oldum :KK43:

zaten su lohusalıktan cıkamadık bi türlü hergün ağlar oldum. Yanımda haberleri bile acmıyorlar sinirden ağlamaya başlıyorum. Herkes bebeğim hakkında yorum yapıyor yok actır, altı pistir. İş bakmaya gelince herkes kaçıyor. Bayramın 1. günü bebeğimi sevip kucaklarına aldılar huysuzlanınca geri verdiler. İkinci günü benim kucağımdan sevdiler. 3. günü pikniğe gittik(ben gitmek istemedim kızım huysuzlanır diye) kimse kucağına almadı uzaktan gülüp seviyolar göya. Annem, kardesım de ben yemek yerken tuttular.[/QUOTE]

Herkes kendine baksin hatta cocuk yapsinlar ona yorum yapsinlar!! Hepsinin agzina terlikle vurasim geliyor. Sizene milletin cocugundan hayir dertlesecek insan ariyoruz bazen birsey demeye korkuyorum valla. Alacagim cevap urkutuyor actir hastadir hep boyle devam eder yandin sen falan fisman cumlelerinden gina geldi. Oglum iyi ki hasta oldu cocuk duzeldi ama aglayinca arada oksuruk tutuyor cok bilmis halam kalkmis diyor ki "bu boyle gider valla kurtulamazsin vay yavrum niye hasta ettiler seni". Ölür müsün öldürür müsün. Kendi torunlarina ana babalari karistirmiyor bize sardi kadin. Ayk dolmusum kusura bakma.
Verme kimseye yavrunu esinle sen yetersin merak etme gunler boyle boyle geciyor. Saglikli olsunlar ama ssen de dikkat et Allah korusun sana birsey olursa gordugun uzere kimseden fayda gelmez yavruna. Dua et bol bol. Peygamber Efendimiz s.a.v. lohusayken hurma yiyen annenin evladi akilli uslu olur demis (oyle okudum) sen de ye. Lohusa sayiliriz hala :))

Kizimin ilk asisi vardi bugun hepatit B sag ve soldan 2 igne yaptilar. Sizinkide o sekilde miydi?

Niye sözde bu herkesin gitmek icin ölumu bile göze aldigi avrupada tıp bu kadar geride ki ?
Teyzem 3 cocuguyla 60 milyar verip esini orada birakip buraya geldi onun icinde hayirlisi olsun ama kimseyi anlayamiyorum insallah esim baska bir ulkede is bulurda gideriz buradan.

Yanginda 11 gundur devam ediyor simdiye kadar isvecte cikan en buyuk yanginmis...
Gecenlerde yagmur yagdi biraz demistim isvecin hemen hemen heryerine yagmis ama yangin tarafina 1 damla bile yagmamis...
Bugunlerde hava yagmurlu ve bu sekilde devam edecek insallah biraz atesi dinirir ve söner artik :KK43:
Siteyi ben de sevmedim cnm.
Dogumhane hepatit b ilk dozunu yaptilar.
1.ayda hepatiy b ikinci dozu yaptilar.
2.ayda koldan verem,bir bacagindan karma diger bacagindanda zature asisini yaptilar.
3.ayda asi yok. Ama ben rotavirusu yaptiracagim cuma gunu.

Sut yetmeme olayi bizde de basliyor galiba. Normalde aksam 10'da yatip 3 ve 6'da emmek icin uyanan 8'de gune baslayan sipam gece dort kere kalkmaya basladi. Gun icinde masallahimiz var toplamda dort bes saat anca uyanik kaliyor. Goguslerim de yumusadi sanki. Tam da bugun sabah spora aksamustu de yuruyuse baslamistim. Yemegime de dikkat ederim diyordum ama suya dustu dikkat kismi.

BIr de cocuklari nasil oyaliyorsunuz? Yani konus konus nereye kadar... Arada ellerini ayaklarini oynatiyorum ev icinde gezdiriyorum ablasina bayiliyor ama bes on dk sonra yapacak bir sey bulamiyorum.
Cnm. Siz de abla varmis yine. Biz de kimse yok. Komsu dahil. Yapayalniz yasiyrz. Oyalamak baya zorlasmaya basladi. Arada geziyrz. Balkona cikiyrz. Her aksam mutlaka disarda gezdiril guneslendiriyrm.
Eve de oyun halisi aldim. Butikbebe den. Ormanli.....bilmem ne diye geciyr adi. Ona bayildi. Bi 30-40 dk kendi kendine oynuyr onda. Mizitirsa ben de oynamaya basliyrm onunla. Masal kitabi okuyrm. Onun resimlerini gosteriyrm cok seviyr. Bol bol sarki soyluyrm. Balon aldim. Minicik sisirdim. Ucuna ip bagladim. Onunla oynatiyrm. Bazen besigine koyuyrm (ki hi orda uyumaz) orda su donence var onunla.oynuyr. derken aksam oliyr. Bir de kukla siparis ettim. Bakalim o gelince sevecekmi. Her parmakda farkli figur var.

Cnm. Siz de abla varmis yine. Biz de kimse yok. Komsu dahil. Yapayalniz yasiyrz. Oyalamak baya zorlasmaya basladi. Arada geziyrz. Balkona cikiyrz. Her aksam mutlaka disarda gezdiril guneslendiriyrm.
Eve de oyun halisi aldim. Butikbebe den. Ormanli.....bilmem ne diye geciyr adi. Ona bayildi. Bi 30-40 dk kendi kendine oynuyr onda. Mizitirsa ben de oynamaya basliyrm onunla. Masal kitabi okuyrm. Onun resimlerini gosteriyrm cok seviyr. Bol bol sarki soyluyrm. Balon aldim. Minicik sisirdim. Ucuna ip bagladim. Onunla oynatiyrm. Bazen besigine koyuyrm (ki hi orda uyumaz) orda su donence var onunla.oynuyr. derken aksam oliyr. Bir de kukla siparis ettim. Bakalim o gelince sevecekmi. Her parmakda farkli figur var.

ValLa sizin ablaya ihtiyaciniz yok ki masallah mnigin yaratici bir annesi var :) Masal isi iyiymis kizim da dinler boylece. Bir de soyle bir durum var. Kucuge azcik ilgi gostersem buyuk icleniyor. Kardesini seviyor ama o da cocuk iste. Ablasinin guzel kardesi prenses ablasinin prens kardesi falan diyorum anca. Iste oyuna baslarsam kizim benle oyna sadece der eminim :/ Oyun halisini da dusunuyorum bu hafta alirim buyuk ihtimal. Kukla fikrini de sevdim. Tesekkurler canim :)

canım mama veriyormusun.karışmak haddim değil ama bence mama takviyesi yap.benimki ayda 1kilo alıyo.keşke turkiyede olsaydınız.sağlıkta nekadar geri bir ülkeymiş.

10448833_733497160047114_2715951551933920123_n.jpg

merheba benim oğlumda normalde mayıs bebesiydi ama erken doğarak 28 nisanda dünyaya geldi.şimdilik 5800 ve 62 cn.
bu arada niçin bu site sürekli değişiyor yeni halini hiç beğenmedim.

Canım resim ekleyebilir misin? Bu chicconun akışı nasıl? Hem emip hem biberon alıyor mu bebeğin?

Biberon bu,cam ve kaucuk uclu,hizli degil akisi..
Ben mama verdim canim biara ama biberon aliyor diye emmesinde bir degisiklik olmadi..Hem emdi hem biberonuda aldi..Simdi sadece emiyor..

Eklentiler

• Screenshot_2014-08-11-23-59-56.png
    Screenshot_2014-08-11-23-59-56.png
    83,8 KB · Görüntüleme: 47
Ayne gecmis olsun canim kucuk bebeginle zor oluyordur agrilar. Insallah rahatlarsin tez zamanda. Acil sifalar diliyorum...

papatyaorj canim insallah su yangin biter artik. Bebeginin kilosu icin de moralini bozma zaten 3. 4. Aylarda kilo aliminin yavaslamasi normal diyorlar. Kayinvalidem diyoki bebek hareketleri arttigi icin besini cabuk yakarmis o yuzden kilo az alirmis...

plojovic masallah bebegin guzel kilo almis boyuda guzel uzamis, nezaman dogduydu senin bebegin?

mestcan aynen benimde goguslerim yumusadi sanki iyice. Sutum geceleri daha cok olurdu artik olmuyo sanki... ayy insaallah bebeklerimiz doyuyordur.
fatiha suresini bol bol okuyorum bende. sutum yetsin diye,bebegim rahat uyusun,nazar varsa ciksin,gaz kaka sorunu varsa bitsin diye...yani herdurum icin okuyorum...

“İyyake na’büdü ve iyyake nestain”de; “biz yalnız sana ibadet ederiz ve ancak senden yardım dileriz (alıntı)

bizde bugün kontrole gittik.

boy 62. cm kilo 6 kg olmuş.

800 gram almış 34 günde, doktor çok iyi aynen devam mama yok dedi ama birkaçgündür dahada azaldı sanki sütüm, bu sutum azaldı bebeğim doymuyor psikolojisi ile mama takviyesine başlayabilirim...

birde diş etlerine baktı, dişleri çıkabilir dedi. zaten kayınvalidem bikaç
gün önce demişti erken çıkacak dişleri galiba diye.

ikinci adetimi bekliyorum hala, sanki 1-2 gün gecikti gibi,
son adet tarihimi de hatırlayamıyorum tam olarak, inşaallah kaza falan yoktur :)) inşallah

merheba benim oğlumda normalde mayıs bebesiydi ama erken doğarak 28 nisanda dünyaya geldi.şimdilik 5800 ve 62 cn.
bu arada niçin bu site sürekli değişiyor yeni halini hiç beğenmedim.

maşaallah oğluna, canım hemen hemen hepimizin erken geldi yavruları :)

X