2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar LANSİNOH süt saklama poşetlerinden 3 tanesi buzlukta patlamış yada patlaktı. Annem ben yokken oğluma içirmek için indirmiş dolabın alt kısmına sütler akmış içinden. Üstelik poşetlerden birinin içindeki süt bozuk gibiymiş. Lilacsofie de demişti kokuyor süt diye acaba poşetlerde mi sorun var? Böyle bişiy yaşadınız mı? Sütlerim ziyan oldu yaa :KK43:
Bnde kraftin saklama posetlerinden almistim buyuk bir hevesle..gecenlerde kizlar bahsetti koku oluyo buzluktan cikan sutlerde diue sirf meraktan iki jaftalik sutu
Kızlar LANSİNOH süt saklama poşetlerinden 3 tanesi buzlukta patlamış yada patlaktı. Annem ben yokken oğluma içirmek için indirmiş dolabın alt kısmına sütler akmış içinden. Üstelik poşetlerden birinin içindeki süt bozuk gibiymiş. Lilacsofie de demişti kokuyor süt diye acaba poşetlerde mi sorun var? Böyle bişiy yaşadınız mı? Sütlerim ziyan oldu yaa :KK43:
bende kraftin saklama postlerimden almistimbuyuk bir hevesle..gecenlerdr kizlar bahsetmis kokuoluyo diye sirf meraktan iki haftalik sutu indirdim kiza icirim diye..kokuolarak hani yumirta cigken kokar ya hafif oyle bi kokuvardi.bende kokuya fazla takilmadimda goruntu hosuma gitmedi sanki sutun yagi kucuk kucuk topaklanmis biberonun ustune birikti suyu ayrismisti..kizimda icmedi zorladim agladi ..ac degil dicem ama bayada acti sanirim hosuna gitmedi tadida.sonrasinda yeni sagilmis sutumu verdim cukcuk icti.yani ondan beridir buzluga sut koyma hevesim kacti ziyan olsun istemedim

C

Canim benim bebegimin kafasida aynen bahsettigin gibi bende cok telas yaptim ama cevremdekiler yatis seklinden oldugunu soylediler hep bende arhatladim biraz aynen dedigin yerde benim kizinda cukurluk var bingildak 6 aya 1 swneyw kapanir saglik ocaginda bir sikinti gorse ebeler soyler zaten
Saol canm cvp icin peki senin kizinda kafasi yassiymis.gibi gorunuyomu o cukurluk sayesindr ..aslinda kafam su yuzdn karisti gecen saglik ocagina gittim asi icin ebeler arka bingildagada bakalim dediler ben.nereye baktiklarini gormedim ve henuz kapanmamais 3. Ayin sonunda arka bingildagin kapnmasi lazim d vitamini kullaniyomusun dediler bende evet dedim.dewam et dediler ben.biraz pinpiriklenincede kapanir merak etme dediler ogundrn beridir takipteyim bemde ama acaba baktiklari yer o benm tarif ettigim yermiydi oykeyse baya acikik var 3 .aymizida dokuyo bi haftaya cok tedirginim..ondeki bir seneye arkadaki bingildak ise ikk 3 ayda kapabmaliymis
C

Canim benim bebegimin kafasida aynen bahsettigin gibi bende cok telas yaptim ama cevremdekiler yatis seklinden oldugunu soylediler hep bende arhatladim biraz aynen dedigin yerde benim kizinda cukurluk var bingildak 6 aya 1 swneyw kapanir saglik ocaginda bir sikinti gorse ebeler soyler zaten

Gebelikten onceki son adet tarihimde tekrar adet oldum galiba hafif leke var gibi.. tarih ne kadar ilginc denk geldi. Boyle kanama varla yok arasinda gececek sanirim ya da akintim koyulasti

Sut saklama posetlerindeki kokudan kastiniz ne kizlar? Eksimis gibi mi ya da ne bbilim küf gibi mi? Dun ben de buzluktan indirdim ilk kez (bebedor ve lansinoh kullaniyorum bebedor indirdim) oglum once almadi sonra yumuldu. Kokladim da ayni oglumun kusmugu gibi kokuyordu:) Sutum akinca ben de oyle kokuyorum mesela. Ayni kokudan mi bahsediyoruz acaba.

Vee buyuk mesele duugun dernek!! Hamile kaldim iki ayliktan sonra basladi nisan dugun sunnet bla blalar... Evde kalmis gozuyle baktigimiz hayatta evlenmez diye dusundugumuz yakin arkadaslarimin kismwtleri acildi. Bilsem daha once hamile kalirdim valla :) Bir isteme iki nisan bir de dugunu oyle boyle hamile elbiseleriyle falan atlattim ki o zamanlar kilo yoktu. Haftaya dugun var bir haftadir kiyafet ariyorum. Kir dugunu renkli kiyafet alayim dedim hic mi bir elbise yakismaz!! Kaldim yine siyaha. Kilolardan oyle sikayetciyim ki bunlari yazarken bir yandan da helva hupletiyorum. Allah akil versin.
ah canim malesef siyahtan baska care yok bize gunduz de gece de siyah giyicem allaha sukur almak istemiodum bi arkadas teklif etti onun kini giycem ark dedigime bakma samimi komsu cunku bu kiloyla teyze isi siyah bisi ye wercek cok paramiz yok kenarda :KK51: insallah sende bnm kadar sansli olursun....sadece kiafetmi saclar pirasa gibi toplasan eblek gibi suratim cikio of of hele cildim sanki yasmini ilk biraktigimdaki gibi siwilce dolu ergenlikte bile tek siwilce dokmedim suratim liseli kiz mubarek :KK43:

Arka bingildakmi o da nesi bana kimse bisi demedi onu arkasi tepede war ya iste yahu :KK51:
Iste cnm bende bilmiyodum ebe sagolsun kafami karistirdi.ben yerini bile bilmiyorum ama bahsettigim yer cukur kafasinin arkasi bizm atkuyrugu ysptigimiz yer hani ..o kismin bombelibyani disa dogru tumsek olmasi gerekmezmi..insallah duzelir yatis sekliylylevalakalidir umarim.

Iste cnm bende bilmiyodum ebe sagolsun kafami karistirdi.ben yerini bile bilmiyorum ama bahsettigim yer cukur kafasinin arkasi bizm atkuyrugu ysptigimiz yer hani ..o kismin bombelibyani disa dogru tumsek olmasi gerekmezmi..insallah duzelir yatis sekliylylevalakalidir umarim.
canim bizde okisim normal yani benim ki gibi top gibi arkasi fakat yatis sekli cok farkettirio duru hic duz yatmaz hatta yan yatma yastigina yadlanmadan yan yatardi kafasi resmen u sekli almisti...

Sonradan hep duz yatti simdikte top oldu kafa yani ben yatis sekline baglamazdim da annem anlatti ordan biliorum haklilar yani yatis cok etkilio oradaki saci bile daha cabuk dikuldu kel diger yani sac mesela :KK51:

İnş
Canim prolaktin hormonu adeti engelliyormus cok sik emziren annelerde 10 aya kadar cikar dedi k. Dogumcum. Ben 1. De 6 aylikken olmustum. Annem bende 1 yil olmamis. Ne zaman gece emmeleri biyer o zaman olunabilir diye de duydum. 1. Yi 26 ay emzirdim. Sutu etkilemiyor aslinda

İnşallah ben de o kadar uzun emzirebilirim canım çok isterim. Şu gece olayı doğru bence.
Sırf buna inandığımdan kızım emmese de kalkıp sağıyorum.
İkinci çocuk olunca tuhaf bir duygusallık oldu bende. Üçüncüyü düşünmediğimden dolayı herşeyin tadını çıkarmak ve çabuk yitirmemek istiyorum.

Sözde en iyisi ama bence sorun olabilir. Cumartesi kızlar geliyor diye bir poşet indirdim koklaymak için. Nispeten az kokuyordu ben de şaşırdım ama poşet kokusu dediler hepsi...
Taze sütüm hiç kokmuyor zaten öyle koksa garibim Deren'imi emzirmem valla:KK43:
Elimdekiler bitince lansinoh almayacağım. Kraft'lar vardı yarın onlardan birini çözdüreyim bakayım.
Bu sene prima da çok bozmuş. Resmen 3. Kalite olmuş yazık... Islanınca jelleri dışına çıkıyor, petekleşiyor izi çıkıyor ki ben zırt pırt bez değişirim. 2011 deki hali ile kıyaslanamaz, bu çok kötü olmuş.

günaydın kızlar nasılsınız keyifler iyidir umarım.
ben bir iyi bir kötüyüm eşimle aramız yine bozuk bu ara.sıkıldım artık kavgalardan.yine sebeb anneleri haftasonu çocukları zırt pırt götürüyor bende kızıyorum bu ne böyle diye.bana barışırken söz verdiği halde sen anneme bunu yaptın sen babama bunu yaptın diye kavgaya zemin hazırlıyor hep.bu olay aramızda hep bir sorun olacak biliyorum.bir insan illaki eşinin ailesiyle görüşmek zorundamıdır peki .hayatımdan çıktıkları için çok mutluyum ben.eşime duygu sömürüsü yapıp duruyorlar biliyorsunuz kaynım kanser onun evinde kalıyorlar yok ev küçükmüş sıkışıyorlarmış sen mutlu ol yeterki karın bizi istemesede olur filan felan.adam bir gidiyor yanlarına döndüğünde kişiliği değişiyor resmen.ben kesinlikle geri adım atmam bir karar verdim ve sonuna kadar giderim arkasından.ama bu şekilde hala uzaktan bile olsa evimizi karıştırıp huzurumuzu bozuyorlar.birde kayınpederimle aramızda geçen bir konu vardı bir konuşma en son kavgamızda eşime söylemiştim oda gidip babasına sormuş adam çocuklarının üstüne yeminler etmiş ben öyle bişey demedim diye.eşimde gelmiş sen yalan söylüyorsun diyor bana.artık durum ne kadar çirkin hale geldi düşünün.artık kesinlikle onların ve eşimin kışkırtmalarına izin vermeyeceğim bu konuda mühürledim ağzımı bile açmayacağım.yoksa evde kavga hiç eksilmiyor olan yavrularıma oluyor sonunda.
Madem kavga edildi, olaylar bu noktaya geldi artık oradan da huzur bozmaya çalışmamalılar bu ne saçmalık böyle... Senin üzerine yürüyüp tartaklarken olayların bu noktaya geleceğini hiç mi düşünmediler? Koca insanlar, çok yazık... Olgunluk tok, kötü biyet bol maaşallah....Allah eşime akıl fikir versin.
Cumartesi seni görüp tanıyınca, ne kadar güçlü bir kadın olduğunu bir kere daha anladım. Herşeyle başa çıkarsın sen ama keşke biraz da destek görebilsen....

Kızlar biz çok hastayızz... Önce ben grip oldum, sonra Can'ıma bulaştırdım :KK43: şimdi bende öksürük kaldı ama Can fena... Sürekli öksürüyor, hırıltısı var nefes alırken..Yemek yemiyor, uyumak istiyor...burnu akıyor, hep tıkalı... Otribebe ile çekiyorum ama nafile...bu kadar küçük bebek hasta mı olur ya :KK43:(((
Çok geçmiş olsun canım sesin de kötüydü tel.de cidden üzüldüm.
Doktora gitseniz aslında daha çok küçük Can, çabuk iyileşirsiniz inşallah...

Çok üzüldüm başın sağolsun anne babası ne çok üzülmüştür yeğeninin henüz bebekmiş yavrucak ne zordur Allah düşmanıma bile vermesin evlat acısını :KK43:
Kalbinin durma sebebi neydi kendiliğinden mi oldu?

Bizde geçen sene ekim ayında dayımın 21 yaşındaki eşi ve karnındaki 8 aylık bebeğini kaybettik. Sabah uyanamadı nefesı kesilmişti.
Onun ardından aynı evde yaşayan anneannem vefat etti.

Dayıma ısrar ettiler evlenmesi için çok zorladılar henüz eşinin 1 yılı bile dolmamıştı anneannemde taze vefat etmişti şuan 3 aydır evli.
Giden unutuluyormuş gerçekten.
Ayy tüylerim diken diken oluyor. Allah kimseyi Evlat acısı ile sınamasın inşallah...

Allah ıslah etsin bunları, benimkide gitti güya oralardan karıştırıyor evimi. Halama kadar arayıp dert yanıyormuş, kovmaktan beter etti, oğlumun evine sığamadım diyormuş! Taviz vermeyelim arkadaşım..
Hay Allah annende bile uzanıyordu sere serpe oysa, nasıl sığamamış:))))

Plojovic, ben üniversiteyi Kocaeli'nde okudum. 99 da mezun oldum, depremsırasında İstanbul'daydım ama orada çok fazla arkadaşım ve evim de vardı. Yaşananları çok iyi hatırlıyorum ve hiç unutmuyorum o günleri. Bir sınıf arkadaşımız da tüm ailesini kaybetmiş, enkazdan sadece kendi çıkmıştı. En yakın arkadaşlarımdan biri de yıllarca çadırkentte yaşadı, orada ziyaret ederdik onu...Evi artçıda gözleri önünde yıkılmıştı hatta o anda telefonda konusuyorduk resmen kriz geçirmiştik....Deprem fobim oluştu o yıllardan sonra...

ah canim malesef siyahtan baska care yok bize gunduz de gece de siyah giyicem allaha sukur almak istemiodum bi arkadas teklif etti onun kini giycem ark dedigime bakma samimi komsu cunku bu kiloyla teyze isi siyah bisi ye wercek cok paramiz yok kenarda :KK51: insallah sende bnm kadar sansli olursun....sadece kiafetmi saclar pirasa gibi toplasan eblek gibi suratim cikio of of hele cildim sanki yasmini ilk biraktigimdaki gibi siwilce dolu ergenlikte bile tek siwilce dokmedim suratim liseli kiz mubarek :KK43:

Sivilce bu yaşta ne alaka yaa :KK43: .3 Gün sonra dğğün var, benim alnımın orta yerine oturmuş o si

Sut saklama posetlerindeki kokudan kastiniz ne kizlar? Eksimis gibi mi ya da ne bbilim küf gibi mi? Dun ben de buzluktan indirdim ilk kez (bebedor ve lansinoh kullaniyorum bebedor indirdim) oglum once almadi sonra yumuldu. Kokladim da ayni oglumun kusmugu gibi kokuyordu:) Sutum akinca ben de oyle kokuyorum mesela. Ayni kokudan mi bahsediyoruz acaba.

Vee buyuk mesele duugun dernek!! Hamile kaldim iki ayliktan sonra basladi nisan dugun sunnet bla blalar... Evde kalmis gozuyle baktigimiz hayatta evlenmez diye dusundugumuz yakin arkadaslarimin kismwtleri acildi. Bilsem daha once hamile kalirdim valla :) Bir isteme iki nisan bir de dugunu oyle boyle hamile elbiseleriyle falan atlattim ki o zamanlar kilo yoktu. Haftaya dugun var bir haftadir kiyafet ariyorum. Kir dugunu renkli kiyafet alayim dedim hic mi bir elbise yakismaz!! Kaldim yine siyaha. Kilolardan oyle sikayetciyim ki bunlari yazarken bir yandan da helva hupletiyorum. Allah akil versin.

Böyle buzluk kokusu gibi, nasıl anlatayım, hani fasulye atarsın
buzluğa Kokar ya. Oğlum içmiyor

zaten :KK43: ama görüntüsüde tuhaf, yağı suyu ayrılmış gibi. Bide

Günaydın kızlar pek giremiyorum hiç vaktim olmuyo bişey danışıcam size benim buzlukta bir iki poşet sütüm var tatile gidicez yanımda götürmek istiyorum ama 3,4 saatlik yol erimeden nasıl götürebilirim orsa buzluğa atıp lazım olduğunda çıkarmak istiyor

Tezoslar merhaba.site yenilenmis gecenlerde bikac soru sormustum ama hic yanit gelmedi:KK43:( site yenilenmesinden dolayi sanirim gozden kacmis.tekrar sorayim.kizimin kafasi snaki gitgide sivrilesiyo gibime geldi dogdugunda hafif sivrilik vardi suan fazlalasti sanki yatis seklinden dolyimidir nasil yatirmaliyim? Ikincisi kafasinin arkasinda hani bizim atkuyrugu yada topuz yaptigimiz kisim) sanki cukurluk var o neki bingildakmi? O cukurlk yassi gibi gozukmesine sebebp oluyo kafasininbingildaksa kapanmasilazimdegilmi elleyince hala aciklik var kokrkuyorm indallah gecici biseydir sizin bebelerdede varmi ?ayrica hasta olan bebekler vatmis gecmis olsun..sutu azalan arkadaslat ben bisey farkettim bukacgundur uzum yiyorum yas uzum sanki farkettirdi bi deneyin isterseniz sizde...hepinizi opuyorum sevgiler

Tamamen yatis sekliyle alakali. Tabii anne baba dayi faktoru de var. Ama nasil yatirirsan kafa o sekli aliyor. Kizimin kafasi ayni anlattigin sekildeydi. Simdi saclari uzadi gayet guzel gkrunuyor. Oglum da hep duz yatiyor. Yan ceviriyorum hop donuyor. Arkasi ekmek tahtasi gibi duz olacak diye korkuyorum.

Üstelik askili dekolteli kisa kiyafet de esimden dolayi yasak. Edepli abiye mi kaldi :/ Buldum bir tane siyah aldim hemen. Indirim var neyse ki. Sivilce olayina baslamadik ama saclar fena dokulmeye basladi. Avuc avuc hem de. Uclarda bkya falan. Bakim sart :/

:KK51:
Tamamen yatis sekliyle alakali. Tabii anne baba dayi faktoru de var. Ama nasil yatirirsan kafa o sekli aliyor. Kizimin kafasi ayni anlattigin sekildeydi. Simdi saclari uzadi gayet guzel gkrunuyor. Oglum da hep duz yatiyor. Yan ceviriyorum hop donuyor. Arkasi ekmek tahtasi gibi duz olacak diye korkuyorum.
Canim benim kizda ayni oldu ne yaparsam yapayim yan yatmiyor sipam

çok canım sıkkın sanırım sütlerim bitiyor.iki gündür sağdığım süt 30-40 cc geçmiyor.öğlen eve gidip emziriyorum akşamda sürekli emziriyorum ama nafile.gündüz 3 saatte bir sağdığımda 120-130 çıkardı şimdi ise 30 zor oluyor .anlamadım böyle birden ne oldu şimdi.Ayaz bu nedenle gündüz iki öğün mama yemeye başladı.artık hayırlısı rızkı ne kadarsa o kadar emer diyorumda bir yandanda üzülüyorum tabi.

walla canim ben siyah ipaskili bir tualet buldum arkadasimdan ne kadar mutlu oldum anlatamam sana en azindan duzgun duruo....ama sunnet gezdirmesi sabahtan baslayan hazirliklar falan kahredio....ustune kizi napicam herkes onu da istio :KK70:

Bizimde aynı durum, oğlanı getirmezsen gelme diyolar. Bunun alt açması beslenmesi nasıl olacak kimse düşünmüyo ama :KK43:

Arka bingildakmi o da nesi bana kimse bisi demedi onu arkasi tepede war ya iste yahu :KK51:

canlar arkadada bingildak oluyor ama arkadaki one gore baya once kapaniyor.

Canım,benim kızımında anlattıgın yerde çukurluk var...

X