2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canım mesajını yenı gordum solgarın bu dediğim glucosamıne chorodotın msm dıye bi vitamın zaten insan vucudu 7 yasına kadar salgılıyor bunu 7 yadından sonra salgılaması duruyor bu kemıklerın arasında kıkırdak dokunun arasında bulunuyor bu yuzden de o sıvı akınca vucut yenısını yapamıyor o sıvıyı tekrardan sağlıyor bu benım dediğim vıtamın bana 3 ay kullan 1 ay ara ver telrar 3 ay kullan dedı oyle de yaptım çok sükür ıyıyım annemde de menıskus var o da aynı sekılde kullandı çok şükür artık yürüyüş bıle yapıyor yalnız emzırırken kullanılıyor mu bılmıyorum... Umarım işine yarar cnm.
teşekkür ederim bilgin için cevap için baya bekledim görmediğini anlamıştım.:)

Tatlim daha once paylastinsa atladim sanirim kucuk ten mi bahsediosun uyumuo die yani saat kacta yatiriosun kacta uyanio nasil uyutmaya calisiosun biraz paylasirmisin rica etsem cunku ben uyanamam falan demissin bu noktaya geldise sinirlerin belki bi faydam dokunur cok uzuldum cunku...
canım benim büyügü hep memede yatırdı.hop bırakırdım yatağına.küçüğü az emiyo.emzik tutuyordu bir aydır bıraktı.sürekli elini emiyor.akşam saat 9da uyurdu bir iki sallanışta.şimdi bi sinir var bebekte çığlık çığlığa bağırıyo.hasta falan değil eminim.emziriyom bağırıyo.yatağına koyduğum gibi zannedersin boğazlıyorlar uff 1 saat böyle zırıltısını dinliyoruz.ninni açıyorum bütün ışıkları kapatıyorum.büyük oğlumla babasınıda ses çıramayın diye tehdit ediyom.artık yorgun düşüp uyuyo.gece boyunca 2 -3 saatte bir uyanıyor emmeye değil benim uyandırmaya.bakayım anam dalmışmı bi ses edeyim :) emziriyom yok bir iki emiyo çekiyo.şuan ağlıyo kaçtım.

canım benim büyügü hep memede yatırdı.hop bırakırdım yatağına.küçüğü az emiyo.emzik tutuyordu bir aydır bıraktı.sürekli elini emiyor.akşam saat 9da uyurdu bir iki sallanışta.şimdi bi sinir var bebekte çığlık çığlığa bağırıyo.hasta falan değil eminim.emziriyom bağırıyo.yatağına koyduğum gibi zannedersin boğazlıyorlar uff 1 saat böyle zırıltısını dinliyoruz.ninni açıyorum bütün ışıkları kapatıyorum.büyük oğlumla babasınıda ses çıramayın diye tehdit ediyom.artık yorgun düşüp uyuyo.gece boyunca 2 -3 saatte bir uyanıyor emmeye değil benim uyandırmaya.bakayım anam dalmışmı bi ses edeyim :) emziriyom yok bir iki emiyo çekiyo.şuan ağlıyo kaçtım.
Allah yardımcın olsun cnm zor valla
Bende kızımı uyandıramıyorum şuan
Süt sagdım,gözleri kapalı içti
Pijamalarını giydirince uyanır heralde
Uykucu kızım benim:-)

bestekiz hala uyumadı eşime devrettim oda onu beşiğinde bırakıp gitti.uyku için önerilerini bekliyorum.

Canım merhaba ben de yolculukta biberon kullandım bu piknik için hava almayan kutular var içine al 5 tane buz kaseti koy sutlerını bişey olmuyo ısıtma olayını ise ben bıberon ısıtıcımızı aldım yanıma gıttığım yerlerde ısıttım ya da yoldaysak termıstan sıcak su koydum genişçe bardağa içinde beklettım sutu ztn cok sıcak olmıcak benım ışımı görmüştü inşallah senın de gorur
Tesekkur ederim cnm onerilerin icin.termos canta bakicam netten siparis veririm artik buz kasedidr koyarim olmadi mama veririm artik..ya insallah uyuyarak gecirir ozaman rahat olur..hicyolculuga cikmadim acikcasi korkukarim var allah pisman etmesn

bestekiz hala uyumadı eşime devrettim oda onu beşiğinde bırakıp gitti.uyku için önerilerini bekliyorum.
Uykusuz bebek.zordur bilirim insan.sinir krizi geciriyo bnmkide erkenden.kalkar 4 gibibidaha uyumazda ihlar tislar deli olurum.gunduz zaten uykuyok doru durust.nasil dayaniyor.bilmem..canm isiklari kapali tut birde hafif ninni.mirildan.hoslarna gidiyo brlki oyle uyur yada hemenbanyoya.sok suda rahatlatabilir hava iyiysr tabi..

benim kızımda 3 mayıs doğumluu :)

ankara 3 gündür falan acayip soğuktu geceleri benimkide ütünü çok açıyo sabah 5 te kalktığımda eli yüzü buz gibiydi nası içim acıdı biz üşüyünce üstümüzü hemen kapatıyoz onlar ne kadar çaresiz hemen yanıma aldım sarıldım falan uyku tulumu sart ben de halının üzerine battaniyeyi 4 kat serip üstüne oyun halısını koyuymm

Ne guzel kizlarimizin dogum gunu ayniymis

Canim ben hatayda yasiyorum burda da havalar biraz serinledi. Esimle sicaklasakda aksamlari pencereyi kapatiyoruz cunku reyyan uzerine hicbir sey ortturmuyor. Deli gibi uyuyor kime cektiyse artik. Sabaha kadar yatakta dort donuyor. Hergun carsafini duzeltiyorum. En son uzerini Orttugumde carsafi kafasinna dolamisti nasil becerdi bilmiyorum. Bende uyku yulumu alacagim en yakin zamanda
Dogum gunlerini beraber kutluycaz desenize bizde 3 mayis dogumluyuz :)
Uyku tulumunu kizim dogdugu gunden beri kullaniorum ve cok memnunum ikeadan almistim uygunduda fiyati.
Ne ustunu acar derdi var nede basina kadar ceker derdi var.
6 ay sonrasi icin alin bizimki kuculmeye basladi bile ayaklarini rahatca oynatsinlar yavrular .

teşekkür ederim.hepimizinkini inşallah.rezene anason verdim biraz işe yaradı ama saatini tutturamadık.kaç saat sonra etki ediyor bilmiyorum.kaç cc verilebilir
Tatlim anason bitki de olsa bir ugusukluk rahatlatma ve bagimlilik gibi cumleler okumustum nette... Oyuzden ben bir kez artik krize girdi die vermistim aktardan tohum olarak alip hafif kaynatip 20 ml kadar bence anasonu sik werme....rezene kimi bebegi isal yapabiliomus cok fazlasi yani ama duruyu cok rahatlatti daha ciwik ve sarimsi bir kakasi oldu o verdigim donem ama cok mutlu oldigu icin uzerinde durmadim gunde iki kez werdim sabah ve gece 30 ml kadar iciodu..bir su bardagina bir cau kasigi rezene tohumu tingirtat beklet ilik ilik icir hatta super bi uykuya gecis oluo....

Aynecim imlec asa inmio ustune yaziorum senin....hala uyumadi demissin ozman gazi yok eminsen...ac degil eminsen...uyku asamasina gelmeden yeterince oynastisaniz eminsen .... Ozman 9 onun icin cok erken bi wakit demekki belki de tam aksine isik ve gurultulu ortamda dalmak istio sabah uyanma saati nedir ... O aliskanlik yapmis uyanmayi huy edinmis bole ataklar da var okumustum netten....mesela gunduz kac saat uyuo ...gece 11 de uyanik diyelim ki rezeneli ihlamurlu bir karisim versen los bi isikta besiginde yatsa sende surekli etrafinda olsan hani kandirmaca uyu die degil annem bak oturuoz gibi biraz daha sakin uykuya gecis olabilir... Anason rezene ihlmaur karisimini dr.mada sorarak bi kez koligi tuttugunda vermistim....

Bir diger parantez cocugun gun duz yada aksam ustu uyumalari imis ben aksam ustu 7 de uyudugu dilimi sonunda yok ettim...yoksa 10 bucukta yataga bayilmiordu ...ve bir ihtiyaci olmadigina eminsen her agladiginda alma besikten bu da bir takintili huy edinmesine sebeb olurmus aglio egil besige koy kafani yastiga sende kucagindaken napiosan yaninda yap pispisla sew oksa orda unutmadi seni annem bak yanindayim gibi anladin :KK66:

ayrica ek mama yior mu emmio diosu acaba sadece uyanio diosun farkli bi tokluk hiisi ii gelirmi biberonla bolca sagip wersen tok uykusu mayalanir belki...gunduz uyanma saati onemli degil ise seninde zamanin war ise onun ne yapmak istedigini anlamak amaci ile bi dayatma yapmadan bak bakalim izle not et saat kacta uyandi kendiliinden uykuya saat kacta dalip kacta uyandi ...cok uykuyu sewmiyebilir ozman gunduz uyku saatini azaltip geceye cekebilirsin o uyku ihtiyacini ben yazdim 11 saat uyuo toplamda benim kizim ee bunun yarisini gunduz uyunca ben oluyodum caki 4 te daliodu tekrar gece....gunduz leri oyalayip dusa sokup oyle bole derken bir 2 gibi birde 6 gibi 1 saat uyutmayi basardim... O asamaya gelsin kuzu onu da hallederiz ... Bence ilk once izlemle tatlim onun uyku gereksinimi nasil once onu anlayalim....(sadece okudugumu ve kendi yaptigimi paylastim kulaktan dolma degil yani nacizane fikirler tatlim...ve sallamadan sadece hafif bir ninni calarak yaptim ben hepsini birdene derim) bol sans ne olursa olsun unutmaki sen mukemmel bi annesin nasil alisirsa oyle gider besigine koyup biraz aglarak uyumasi senin gaddar anne oldugunu gostermez onun duzeni saglikli bir uyku duzeni icin en dogrusunu bulmaya calsitigini unutma) allah yardimcin olsun...

Kizlar sagolun guzel yorumlariniz icin insallah kazasiz belasiz gidip geliriz kizim hastalanmasin rahatsiz olmasin tek istegim tek korkum bu...
Insallah oraya gittigim gibi kizimin genel testlerini yapicaz ekoda dahil.
Direkt özel doktora gidip istedigim kontrolleri yaptirabilir miyim randevu sartmi ?

Birde aranizda kan ilaci kullanMAyan varmi ?
Bize kimse kan ilacindan bahsetmedi bende baslamali miyim ?
Sadece d vit. aliyoruz Gunde 5 damla veriyorum yanlis hatirlamiyorsam turkiyede 3 damla veriyor herkes?

Bestekiz fotolarin görunmuyor canim arkadas listesindeki herkes takip edilen oluyor. adminleremi sorsak ne o_O

Dogum gunlerini beraber kutluycaz desenize bizde 3 mayis dogumluyuz :)
Uyku tulumunu kizim dogdugu gunden beri kullaniorum ve cok memnunum ikeadan almistim uygunduda fiyati.
Ne ustunu acar derdi var nede basina kadar ceker derdi var.
6 ay sonrasi icin alin bizimki kuculmeye basladi bile ayaklarini rahatca oynatsinlar yavrular .
Yaz icin yada bahar icin uyku tulumu varmi. Ben almisim birtane ama bildigin kara kis icin.

Gunaydin..
Bir sorum var yine.
Maglum Ankara nin gece ayazi basladi. Bilen bilir. Biz artik kalin battaniyeye geciyrz esimle. Oglum da koynumda yatiyr. Ama onun uzerine baska ortuyrm. Simdi ona da kendi polar kislik battaniyesini mi ortsem. Yani hem bizim hem onun battaniyesi ayni yatakta olunca, yavrumun basina bir is gelir mi diye korkuyrm. Ya da ne ortmek dogru olur acaba?

Rica ederim..
Soz konusu senin degil bir bebegin oldugunu nasil unutuyor nasil gozardi edebiliyorlar anlamiyorum:KK12:

iki çocuk babası üstüne üstlük :KK62: hamileliğim sırasında az strese sokmamıştı beni olumlu geri bildirimde bulunmamı istiyor bir de :KK11:en iyisi bir iş bulmak

Gunaydin..
Bir sorum var yine.
Maglum Ankara nin gece ayazi basladi. Bilen bilir. Biz artik kalin battaniyeye geciyrz esimle. Oglum da koynumda yatiyr. Ama onun uzerine baska ortuyrm. Simdi ona da kendi polar kislik battaniyesini mi ortsem. Yani hem bizim hem onun battaniyesi ayni yatakta olunca, yavrumun basina bir is gelir mi diye korkuyrm. Ya da ne ortmek dogru olur acaba?
Bence en guzeli kendi yataginda yatmasidir. Ben dun civile bir de lcw ye baktim cok guzel uyku tulumlari vardi. Uyku tulumunu buyuk al elleri ayaklari da icinde kalsin. Kendi yataginda rahat rahat mis gibi uyusun kuzu. Hem sen de tedirgin olmaz, daha rahat uyursun.:KK66:

Bence en guzeli kendi yataginda yatmasidir. Ben dun civile bir de lcw ye baktim cok guzel uyku tulumlari vardi. Uyku tulumunu buyuk al elleri ayaklari da icinde kalsin. Kendi yataginda rahat rahat mis gibi uyusun kuzu. Hem sen de tedirgin olmaz, daha rahat uyursun.:KK66:
Uyku tulumlarina bakayim cnm.
Ben 2 yasina kadar kendi yatagina gecirmeyi planlamiyrm cnm. Hem pedagoglarin yazdiklarina hem de icgudulerime gore ayrilmak bana dogru gelmiyr. Oglumda bensiz uyumuyr zaten hastaneden geldigimizden beri. 10 dakika olsun ayri uyumuyr benden.

Uyku tulumlarina bakayim cnm.
Ben 2 yasina kadar kendi yatagina gecirmeyi planlamiyrm cnm. Hem pedagoglarin yazdiklarina hem de icgudulerime gore ayrilmak bana dogru gelmiyr. Oglumda bensiz uyumuyr zaten hastaneden geldigimizden beri. 10 dakika olsun ayri uyumuyr benden.
Canım biz de birlikte uyuyoruz ama ben uyuyamiyorum doğru düzgün eşim de tedirgin oluyor sen daha iyi bilirsin tabi ama aynı odada kendi yatagında yatması daha iyi değil mi ben çok uğraşıyorum öyle olsun die ama kızım benden ayrılmak istemiyor alıştı sanırım bu koku olayina..bir de gece uyandığında hemen meme yani başında oluyo busefer de meme ağzından çıksın istemiyor cikinca uyaniveriyo ole de olunca benim sirtim belim tutuluyor:KK43:
Siz nası uyuyor sunuz birlikte esin de oluyor mu yanınızda?

Gunaydin..
Bir sorum var yine.

Bence ogluna ayri battaniye ort. Bir sekilde ortada ustu acilir ya da
Gunaydin..
Bir sorum var yine.

BEnce ogluna baska birsey ort. Ortanizda yatiyormus sizin ortu yuzunu falan ortebilir. Ustelik ayri bir sey ortersen daha rahat hareket eder.
Ben altina uzun pijama ustune ince kisa kollu bluz giydiriyorum. Ustune de ince penye battaniye. Suan soguk degil ev. Zaten kollar acikta mutlaka.

Bu arAda neden yaninizda yatiyor? Bizimki hastayken yanimizda yatiyordu. Oglumu basliga dogru yukari yatiriyordum eşimle ben de yastiklarimizi asagi aliyorduk. Yani basimiz oglanin ayaklarinin yanina denk geliyordu. Bizim ayaklar da yatagin disinda kaliyordu :) Uyku sirasinda vurma Allah korusun yanlis bir harekette bulunma ihtimalimiz vardi. Gerci anneler kuş uykusunda oluyor. Hik dese ayaga dikiliyoruz :)

Canım biz de birlikte uyuyoruz ama ben uyuyamiyorum doğru düzgün eşim de tedirgin oluyor sen daha iyi bilirsin tabi ama aynı odada kendi yatagında yatması daha iyi değil mi ben çok uğraşıyorum öyle olsun die ama kızım benden ayrılmak istemiyor alıştı sanırım bu koku olayina..bir de gece uyandığında hemen meme yani başında oluyo busefer de meme ağzından çıksın istemiyor cikinca uyaniveriyo ole de olunca benim sirtim belim tutuluyor:KK43:

CCanimseni ozellikle takip ediyorum. Kucuk hanim bayagi bagimli sana sen de yoruluyorsun tabi :/ Ayni modelden bende de vardi. Kizim yanimda yatmazdi ama memesiz durmazdi. Kamburum cikti hala sirt agrisi cekerim.
Nasil yaparsin bilmiyorum ama kizini yatagina alistirmaya calis canim. Arkadaslar metodlardan bahsediyor. Kizinin istekleri dogrultusunda bir rutin olustursan. Gun icinde bir sekilde halledersin de gece uykuau sana da lazim. Ablamin bir sipasi var ayni senin gibi yapisiklar. Hamakta buldu cozumu ablam. Emzirip hamaga atiyor. Iyice dalinca hop yataga. Gun icinde hamakta uyuyor. Alisir falan dedik ama nnapalimbaska care yok. Kiz buyuyor ssimdidaha rrahatablam da. Tavsiye ederim.

Cnm. Bebegin yatagini direk yanima koyacak yer yok. Onun icin ayrilmiyrm.
Yatagi duvara dayadik. Emzirme yastigini da duvara yasladim. Oglum orda yatiyr. Ben biraz uzagindayim. Esimde ayak ucumuzda ayni yataktayiz yani :KK66: bir sikayetimiz yok sukur, mutluyuz. Gece ilk kalktiginda emiyr. Yataktaki bolgesine koyuyrm. Ben de rahat uyuyrm. Sonra sabaha karsi kalkiyr o zamanda koynumda oluyr ve emerek devam ediyr 2 saat filan. Sirtim filan agriyr tabi. Kendi yatagina da yatirip denedigimdem de yine ayni sekilde sabaha karsi bu sekilde koynuma geliyr. O nedenle de ayirmadim. Hem ustu acildi mi vs endisem olmuyr. Ara ara bakiyrm cunku.

Baslarda siz gibiydik. Hep uzerimde yatiyrdu. 5 dk yataga bile birakamiyrdum. Babasinda bile durmuyrdu ki wc ye gideyim. Gece gunduz boyleydik. Son 1 aydir duzene giriyr. Yine gunduz kucagimda uyuyr. Ama gece yataga yatiriyrm uyuyr. Ben de kivrilip yatiyrm. Cikmiyr tepeme.

X