2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar bikaç gündür çıldırma noktasını geçtim, kızım öğle saatlerinde ağlamaya başlıyor akşam uyuyana kadar ağlıyor deli olucam ne dersi var çözemiyorum meme veriyorum almıyor uyutmaya çalışıyorum uyumuyor biberon veriyorum yok mama vermiyorum normalde mama denedim yok yatırıyorum yok sürekli ağlıyor ağlıyor nefesi kesilene kadar ağlıyor bahçeye çıkarıyorum 2 gündür üzerimde pijamalar ile.. Çünkü nasıl çıkacağımı şaşırıyorum ağlamasından.. Bahçede ttur atarken uyuyor hemen. Bebek arabasına Koyup gezdirince susuyor sonrada uykuya dalıyor napıcam ben , önümüzde kış her gün böyle olmazki eve girince yine başlıyor ağlama krizi Ayy akıl verin ne olur :KK43:
Cuma günü kontrolümüz vardı yarın sabaha aldırdım baksın doktor neyi var kızımın poffff

Genelde boyle ciglik cigliga aglamalar idrar yolu enf oluyor ozellikle kizlarda ama disarda da susmazdi o zaman sanki, istahinda azalma ya da kusma var mi? Oglenden aksama kadar durmaksizin mi agliyor? Doktor ne diyecek bilgilendir mutlaka

Kızlar çok teşekkür ederim yorumlarınıza. Bugün deneme yapalım dedik, saat 8 de verdim anneme, süt sağdım görünmedim oğluma. 30 cc yi yarım saatte ağlayarak içti. Sonra ağlamaktan devam edemedi. Uykusu geldi, meme aradı, annemin kolunu emdi uyuyamadı, zaten ya memede ya kucakta uyuyan bir bebek doğduğundan beri. Bu 2-2,5 saatlik dilimde annemin kolları koptu, oğlum ağlamaktan helak oldu, dayanamadım aldım, kucağımda da sakinleşemedi bir süre, sonra memede uyudu. Müdürüm gelecek illa gelecek diyormuş. Banada idare.etmem havuz eleman olursun dedi konuştuğumda. Üstelik müdürüm kadın ve de 22 ay boyunca emzirdim diye övünen bir kadın! Yarın mesaim var, uyku uyumuyorum oğlum çok gerildi. Eşim hiç destek değil, zamanında al izin dedim almadın senin bu anne triplerini çekemem dedi! Korktun seni gönderir diye alamadın izin çek şimdi yeter ağlama diyo!

Yarın gideceğim mecbur çünkü iznim bitti. Haklarımı kullanmama müsade etmiyor işte, insan kaynaklarına sordum, ücretsiz izindeyken personelin akıbeti müdüre bırakılıyormuş, idare edecek misin gönderecek misin diyorlarmış, benimki bana net bir şekilde idare etmem dedi. Ama deneyeceğim yarın şansımı. Konuşup insafına bırakacağım. İyiki varsınız, sizden başka kimse anlamıyor beni. Halam geldi biraz önce, beni yanlış yolumdan(!) çevirmeye gelmiş, herkes çocuk doğurmuş, benimki gereksiz duygusallıkmış. İşim daha önemliymiş. Ben istifa edeyim demiyorum ki, 1 Ay ücretsiz izin alayım diyorum nesi yanlış bunun?

Ikinize de kiyamam..Allah yardimciniz olsun. Esin de ustune gelmese keske. Halana da uyuz oldum. Ister isi birakirsin ister ucretsiz izin alirsin. Sen herkes degilsin bosa kiyas yapmasin.
Allah o mudure vicdan merhamet versin. Insallah yarin verir iznini. Allahim yardim etsin.

Ben de Istanbul'dayim. Çok da gelmek iisterim ama soylediginiz mekanlar bana uzak ve yabanci geliyor mmalesef. Tarihten de emin olamiyorum. Siz yine de gelismeleri son kaarari burada paylasin aklimda bulunsun :)

seni cok iyj anliyorum. Milletin lafina bakma icgudulerinle hareket et dicem ama icgudulerin isi birak der diye korkuyorum :) Banka isini anlamam ben malesef haklarimin farkinda degildim ve hamilelikte yasadigim zorluk yuzunden istifa ettim. Allah pisman etmesin ama cok pisman oldum. BBenim sartlar kizima uymayacakti (bayram tatillerim kisitli ustelik pazar gunleri calismak zorundaydim). Simdiki aklim olsa bir sekilde orta yol bulurdum. Hakkinda hayirlisi olsun canim ama isi birakirsan pisman olma ihtimalin var :/
Cnm. Sen de pisman olma. Ben de biraktim ozel sektordu. Iyi ki biraktim. Hic de pisman olmadim. Allah calismak zorunda kalan ya da kendi tercihiyle calisan tum annelere guc kuvvet versin. Zor isleri cidden.

Kızlar bikaç gündür çıldırma noktasını geçtim, kızım öğle saatlerinde ağlamaya başlıyor akşam uyuyana kadar ağlıyor deli olucam ne dersi var çözemiyorum meme veriyorum almıyor uyutmaya çalışıyorum uyumuyor biberon veriyorum yok mama vermiyorum normalde mama denedim yok yatırıyorum yok sürekli ağlıyor ağlıyor nefesi kesilene kadar ağlıyor bahçeye çıkarıyorum 2 gündür üzerimde pijamalar ile.. Çünkü nasıl çıkacağımı şaşırıyorum ağlamasından.. Bahçede ttur atarken uyuyor hemen. Bebek arabasına Koyup gezdirince susuyor sonrada uykuya dalıyor napıcam ben , önümüzde kış her gün böyle olmazki eve girince yine başlıyor ağlama krizi Ayy akıl verin ne olur :KK43:
Cuma günü kontrolümüz vardı yarın sabaha aldırdım baksın doktor neyi var kızımın poffff
Cnm. Muhtemelen benimki gibi disariya alisti. Simdi de istiyr. Ayni model bende de var. Bir de disi cikiyr burnumdan geldi iyice.

Süt iznimi benimde.kullanma ihtimalim kısıtlı, bizde mesai 6 da bitmez, müdür ne zaman.çıkarsa o zaman biter, kendisi bir şendul olan müdürüm ise sağolsun 8,30 dan önce çıkmaz. Ben istifa edemem zaten, kredi ödüyoruz, eşimin maaşıyla geçinemeyiz imkansız, ama ek gıda düzenini oturtana kadar hiç olmazsa evde olayım istemiştim.
Halamın söyledikleri, suratın sirke satıyo, bi sen çocuk doğurmuş gibisin, herkesin çocuğu var, ne bu hassasiyet! Allah'ım hormonlarıma söz.geçiremiyorum ki!
Hormon degil annelik duygusu cnm seninki..halan da yoksa bu duygular o uzulsun.
Mudurunde bence evli insanlari kiskanan bir pislik...

Ankaralılar biz de deneyim bi daha buluşmayı. Koca istanbulda başarıyorlar walla. Aynı tarih olsun istanbullularla. Bakalım kimler gelebilecek. Mekan önerisi?

kızlar bir kitapta bu pişik kremlerinin bez ortamını yağlı yaptığı için bezin kakayı ve idrarı iyi emmesini engellediğini ve ortamın daha da nemli kalmasına neden olduğunu ve daha çok pişiğe davetiye çıkardığını yazıyordu herhangi bir şey kullanılmamasını öneriyordu ...aslında mantıklı zeytinyağı bile sürülse orasını yağlı yapıyor ve bez kakayı idrarı ememiyor e popoyla sürekli temas eden idrar da pişik yapıyor ben hiç birşey kullanmıyordum. büyük kare pamuklar var onları çeşmeden sıcak suya tutuyorum onunla altını siliyorum bi tane kuruyla da siliyorum kapatıyorum ama dün bir deneyeyim dedim sürdüm krem ve kakasını temizleyemedim krem yüzünden valla hiç bir şey kullanmayacağım ben. bu arada unibaby sürdüm çok kalın yoğun bi krem ve içinde talk var bu zararlı olduğu söylenen madde değil mi??

BEBEĞİN PİŞİĞİ YOKKEN PİŞİK KREMİ KULLANMASAK DAHA MANTIKLI DEĞİL Mİ??
Cnm hastane hediye ettiği bebek bakim çantasında vardı unibaby pislik kremi. Badana gibi. Hiç kiyip kizima surmedim.
Bende seninle aynı fkkirdeyim. Surmuyirum krem.
Az kızarıklık falan gördüğümde bepantol sürüyorum. .pisik olmadan atlatıyorum

gerci meme de almiyor demissin , kiyamam ya:KK43:

Yarın sabah doktordan gelince yazarım canım, öğlen bir başlıyor akşam uyuyana kadar zaten zor uyutuyoruz bu akşam da baş edemedik Arabayla tur attık uyudu sıpa..

Cnm. Sen de pisman olma. Ben de biraktim ozel sektordu. Iyi ki biraktim. Hic de pisman olmadim. Allah calismak zorunda kalan ya da kendi tercihiyle calisan tum annelere guc kuvvet versin. Zor isleri cidden.

Cnm. Muhtemelen benimki gibi disariya alisti. Simdi de istiyr. Ayni model bende de var. Bir de disi cikiyr burnumdan geldi iyice.

2 gündür çıldırdım yarın doktor ne dicek umarım kötü bişey yoktur, akşam uyutmak için Arabayla sahilde tur attırdı bize, deniz havasını aldı uyudu :/
Kış geliyor şimdilik böyle idare etsem de kışın naparız

kızlar bir kitapta bu pişik kremlerinin bez ortamını yağlı yaptığı için bezin kakayı ve idrarı iyi emmesini engellediğini ve ortamın daha da nemli kalmasına neden olduğunu ve daha çok pişiğe davetiye çıkardığını yazıyordu herhangi bir şey kullanılmamasını öneriyordu ...aslında mantıklı zeytinyağı bile sürülse orasını yağlı yapıyor ve bez kakayı idrarı ememiyor e popoyla sürekli temas eden idrar da pişik yapıyor ben hiç birşey kullanmıyordum. büyük kare pamuklar var onları çeşmeden sıcak suya tutuyorum onunla altını siliyorum bi tane kuruyla da siliyorum kapatıyorum ama dün bir deneyeyim dedim sürdüm krem ve kakasını temizleyemedim krem yüzünden valla hiç bir şey kullanmayacağım ben. bu arada unibaby sürdüm çok kalın yoğun bi krem ve içinde talk var bu zararlı olduğu söylenen madde değil mi??

BEBEĞİN PİŞİĞİ YOKKEN PİŞİK KREMİ KULLANMASAK DAHA MANTIKLI DEĞİL Mİ??
Canim pisik olunca pisik kremi kullan yada zeytin yagi falan ne istersen. Ben pisik onleyici krem kullaniyorum bübchen marka cok guzel tavsiye ederim. Ne badana gibi oluyor nede temizlenmesi zor. Cokta guzel koruyor.46 derece kaldik kac gun hic pisik olmadi.chicco var evde oda ayni dedigin gibi sur sur emmedi cildi hic,beyaz kaldi

Bayram kutlamasi iki oglumdan, 4 yil arayla iki minnak- genc irisi atlasa olmadi tam abinin cicileri( masallah ikisine de). Opuyorlar ellerinizden:)

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 120
Hiç.sorma.canım. 1 ayda banka batmaz ama otorite kurup ben patronum psikolojisini yaşatmak için yapıyor sanırım. Hamileliğimdede şubenin görselini bozduğumu düşünür tiksinti ile bakardı bana, kışın topuklu ayakkabı giymeyip çizme giydiğim.için, giyiyosun bu kaba şeyleri dobiş dobiş yürüyosun ortalıkta demişti!
Eşime bende çok kızgınım, konuşmuyorum kendisiyle!
Cnm
Özel bankada mısın. Hangi sehirdesin.
Sendikaya bağlı mısın. Haklarını savunman için önemli.
Ise başladıktan sonra da ücretsiz izin alabilirsin. Ayrıca ücretsiz izin talebini işe baslamadan en az 1 aydan önce haber vermen gerekiyor ik ' ya. Bordroloma için.

Müdürünle yarın konusurken taviz verme bence. Havuz a alinrsan alın. En çok subeni degistirip pozisyonunu degistirler.

Bunlar ne derece önemli senin için bilmiyorum. Allah yardimcin olsun

Canim ek gida kismina bisiler soleyebilorim cok okudum cok kisiden dinledim ve doktorumuzunda tawsiyesi ile basladim ben ek gidalara once 1 hafta meywe puresi sonra corba sebze corbasi ama bu hafta baslicam sebze corbasina bir de muhallebi hepsinin tariflerini aciklamalarini miktarlarini paylasirim dilersen...bence baslanmali ek gidaya cunku gercekten anne sutu alio olsalarda bence gidalarin vitamini de almalarinda hicbi sakinca yok ayrica okadar akillandilar ki iki gun seftali yiyince ucuncu gu elmaya dudak bukuor yani hafiza bos hemen alisip yada heme tepki weriolar kasiga muhallebi meywe corba tatlarina enazindan bakabilir sen bi dusun bakalim...
Kizimin disleri cikiyorrr.
alttaki 2 diside patlamis hatta 1i morarmis normal mi ki acaba böyle hafif kizarik gibi ?
Dislerini elleyince elime de geliyorlar.

5 aylik olmamiza 3 gun var bugun baktik
7 kilo 70 cm gelisimi iyimi sizce annem basla ek gidalara diye kafami ütüluyor zayif bu cocuk diyor :KK43:

Bazen yetisemiyorum emzirmeye veya disarida isim cikiyor kizimida mecburi göturuyorum geryere ac kalir ben yokken diye bugun bebelac bebek sutu aldim hani benim isim ciktiginda annem versin diye sut sagmaya yetisemedigim zamanlar oluyor.
Kac eczaneye sordum herkes bebelac al deyip durdu 9 liraya en ucuzu satmaya calisiyorlardi aptamilde gdo ciktigindan ve marka oldugundan pahali deyip alma dediler bende bebelac aldim.

Bayram kutlamasi iki oglumdan, 4 yil arayla iki minnak- genc irisi atlasa olmadi tam abinin cicileri( masallah ikisine de). Opuyorlar ellerinizden:)
Masallah suphanallah. Anacim nasil guzel dogurmussun. Allah nazardan saklasin

Masallaahhh ikiisinede :)
Kim bilir iyi,kotu neler gecmistir gozunden..
Zaman gectikce yitirdiklerimizin yaninda cok degerli seylere kavusmak guzel..
Ikiside koca koca adamlar olmus bi bayram bu hallerine gulerken,seni de gulumsetsinler insallah :)

Gunaydinlar herkese..

Esim okumus okumus zurafa dislige takmis,aksam kapanmak uzereyken jokeri actirdi disliği aldi,bizim kizcede elinden dusurmuyor ikiside pek mutlu :KK51:

Bende regl olsam keske belki su bazen durduramadigim sabirsizligim sinirim gecer gider diye umut ediyorum..

Gordugum butun tatlilari cocuk gb bitene kadar yemek gb bir ozelligim oldu:KK53:

Bi de ucunu bucagini yakalayamadigim tatil sonrasi evdekilerlede birlesmis utulerim var :) Sezen'de sagolsun tam uyudu diye utuye basladigim an uyaniyor ve durmuyor..
10'unda 5 aylik olacak ek gidalara daha baslamadik..Hadi hayirlisi..

Allah herkese guc kuvvet sabir sihhat versin..
Iyi ki varsiniz..:KK68:

Gunaydindin.haninlar ben elma havuc bbeleac kavoxniz ek giidsindan aldin.kac kasik vercem.dokmu vercem acckenmi

X