2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Ben edremit te yapıcam heralde kesinleşti gibi artık. Burda yapsam Kimse yok. Arkadaslardan birbirini tanıyan yok. Doğum Günü değil tanışma merasimi olur. En azından edremit te akraba dost arkadaş bol bol var.kucuk bir sorun kaldı onuda asarsam inşallah kesinlesecek.
Insallah istedigin gibi olur cnm. Biz de giyindik sokaga ciktik gunese aldanip. Allahimmmm buz buz. 5dk yuruyup geldik.

Evde yapacak sey cok kisitli. Aksama zaten pert oluyrm. Yaptiginiz neler var bebislerle? Yeni seyler lazim bana.
Buarada test sonuclarim cikti. Tokken bile şekerim sınırin altinda. Ondan oluyrmus dr dedi. Ara öğün yap mutlaka. Seker ya da yarim elma ye dedi. Bu zamanda olur, ilerde duzene girer dedi.

Ben yeni katıldım aranıza. 8 Mayıs doğumlu Ayşe Nisan adında bir kızım var. Nisan da bekliyorduk Mayısaymış kısmet :)

Bebeğimin ilk hastalığı suçiçeği oldu. Şuan aralar zor zamanlar geçiriyoruz. Tatilde yeğenimden bulaştı. 9 ayda yapılacak aşıyı erteledik. Yaşında da suçiçeğini yaptırmayacağız.

Insallah istedigin gibi olur cnm. Biz de giyindik sokaga ciktik gunese aldanip. Allahimmmm buz buz. 5dk yuruyup geldik.

Evde yapacak sey cok kisitli. Aksama zaten pert oluyrm. Yaptiginiz neler var bebislerle? Yeni seyler lazim bana.
Buarada test sonuclarim cikti. Tokken bile şekerim sınırin altinda. Ondan oluyrmus dr dedi. Ara öğün yap mutlaka. Seker ya da yarim elma ye dedi. Bu zamanda olur, ilerde duzene girer dedi.
Geçmiş olsun canim.sende arada pekmez falan iç bari. Bu arada aklıma gelmişken sağlık ocağında ki ebe dediki keçiboynuzu pekmezi yapmıştır üzüm pekmezi ver sen hiç bişey olmaz dedi. Keçi boynuz 1 yaş sonrası dedi. Sende öyle demiştin ya.

Ben oyuncaklarında hepsini birden vermiyorum. Sıra sıra veriyorum. O zaman daha geç sıkılıyor. Birde müzikli kitabı var ondaki şarkıları bende söyleyince seviyor. Resmen dansoz gibi oynatiyor beni.Onun dışında Salıncak var evde. Birde TV'de baby first diye bir kanal var onu izliyor.normal kanallara bakmıyor yokmuş gibi davranıyor ama o kanalı açınca izliyor.izleme süresini ben ayarlıyorum. Çünkü fazla olunca ordanda sıkılıyor.

Yine foto yükleyemiyorum yahu. Yükleniyor diyor ama yok yüklemiyor. Telefonumu yeni değiştirdim birde bu telden de olmadı :KK43:

Bebeğimin ilk hastalığı suçiçeği oldu. Şuan aralar zor zamanlar geçiriyoruz. Tatilde yeğenimden bulaştı. 9 ayda yapılacak aşıyı erteledik. Yaşında da suçiçeğini yaptırmayacağız.
Ayyy gecmis olsun. Insallah sorunsuz atlatir kuzucuk.

Geçmiş olsun canim.sende arada pekmez falan iç bari. Bu arada aklıma gelmişken sağlık ocağında ki ebe dediki keçiboynuzu pekmezi yapmıştır üzüm pekmezi ver sen hiç bişey olmaz dedi. Keçi boynuz 1 yaş sonrası dedi. Sende öyle demiştin ya.

Ben oyuncaklarında hepsini birden vermiyorum. Sıra sıra veriyorum. O zaman daha geç sıkılıyor. Birde müzikli kitabı var ondaki şarkıları bende söyleyince seviyor. Resmen dansoz gibi oynatiyor beni.Onun dışında Salıncak var evde. Birde TV'de baby first diye bir kanal var onu izliyor.normal kanallara bakmıyor yokmuş gibi davranıyor ama o kanalı açınca izliyor.izleme süresini ben ayarlıyorum. Çünkü fazla olunca ordanda sıkılıyor.

Yine foto yükleyemiyorum yahu. Yükleniyor diyor ama yok yüklemiyor. Telefonumu yeni değiştirdim birde bu telden de olmadı :KK43:
Salincak haric hepsini ayni yapiyrz cnm. Fayda yok ;(
Aslinda araba olacak. Atip disari birkac saat gidip gezip gelecegiz. Kış cok zorluyor bizi. Yaz iyiydi. Sabah aksam sokaktaydik. Neyse az kaldi yaza :KK66:

Bence foto boyutu buyuk geliyr. Tel.in kamerasini ac. Foto cekim kalitesini en dusuge getir. Onunla cek cnm. Onu yukle.

Oncelikle hosgeldin canim. Geçmiş olsun şimdi nasıl kaşıniyirdur. Inşallah anlatirim iz en kisa zamanda

Aslinda araba olacak. Atip disari birkac saat gidip gezip gelecegiz. Kış cok zorluyor bizi. Yaz iyiydi. Sabah aksam sokaktaydik. Neyse az kaldi yaza :KK66:

Bence foto boyutu buyuk geliyr. Tel.in kamerasini ac. Foto cekim kalitesini en dusuge getir. Onunla cek cnm. Onu yukle.
Evet evet Araba lazım . yaz gelsin hele yürüyor olacaklar bide. Oy oy minik minik adımlar atalım.

Birde bide minik hareket eden oyuncaklar var kurmalı. Onları kuruyorum çok gülüyor yakalamaya çalışıyor.

Fotoyu tekrar dediğin gibi deniycem bakalım nasıl olcak

Canım bende sabah yukledim..Bazıları yuksek oldgu ıcın kabul etmiyor belki ondandır

Bizde de salıncak var yani ev tipi anakucagı 13 kiloya kadar onu kullanıyoruz gun ıcınde,aslında salıncagı cok seviyor ama evde idare :)
Sevdiği oyuncaklarla zaman geciriyoruz,ilk arabam oyuncagıyla düt düt oynuyoruz onu oturtuyorum dolanıyoruz evin ıcınde cok hosuna gidiyor :)
Bizim albümümüzlede vakit geciriyor cevirip cici yapıp opüyor :)
Cee ee oynuyoruz
Emekleme kelebeği var sevdiği
Akvaryum var bizde Sezen balıklarıda cok seviyor ya da kus videoları..
Zaman zaman koltuga cıkma-inme alıştırmaları yapıyoruz
Bilemedim aklıma geneller bunlar simdilik canım
Genel olarak kucuk husamettin gb yerlerdeyım Sezen cok hareketli,heryerde tutunup kalkıp ilerliyor emekliyorsak genelde beraber yakalamacılık yapıyoruz :)
Küçük topları var basketbol,futbol vs onları seviyor buara bir de araba :)

Babası glince de buyuk aşk zaten :)
Çook yoruluyorum ama buna şükür ne diyelim :)
Günde 1 kez wcye gidiyorum onda da yatagına koymussam cok aglıyor yerdeyse biraz daha az ve kapının önünde aglıyor :)
Birde ben tutup yuruttugumde cok seviniyor 2 eden tutunca sapıtıyor ama tek elden iyi tutuyorum yavas yavas dengeleyince daha cok seviniyor basarıyormus gb gercekten gözüme bakıyor bir de gülüp :) Müzik dinlemeyi belli şarkıları oynamayı seviyor :)
yazarken bile yoruldum :KK70:

Ben doğumdan sonra hep geziyordum kıs bizi de fena vurdu..

Son düzenleme:
Ben yeni katıldım aranıza. 8 Mayıs doğumlu Ayşe Nisan adında bir kızım var. Nisan da bekliyorduk Mayısaymış kısmet :)

Hoşgeldiin :)
Hayırlı,saglıklı,mutlu bir ömrü olsun inşallah :)
Gecmiş olsun bir de,insallah cabucak atlatır..

Benim kızımda 10 Mayıs doğumlu,Sezen :)

Kizlar. Buarada bebeklere alternatif yemekler icin ascianne.com u inceleyebilirsiniz. Ben faydalaniyorum :KK66:

Ben instagram'dan takıp ediyordum canım
Genelde mevsim sebze meyvelerine göre Gurmebebek'e goz gezdiriyorum,sevdiği seylerle baglantılı dusunuyorum..

Geçen paylaştıgın tablo vardı ya onu o sitede bulamadım buarada nasıl bulabilirim?:)

Ben instagram'dan takıp ediyordum canım
Genelde mevsim sebze meyvelerine göre Gurmebebek'e goz gezdiriyorum,sevdiği seylerle baglantılı dusunuyorum..

Geçen paylaştıgın tablo vardı ya onu o sitede bulamadım buarada nasıl bulabilirim?:)
Ben de bakiyrm cnm gurme bebege.
sevgilibebek.com cnm. 4hafta da bir veriyr o tabloyu. Misal 4+4 5+4/..gibi. sitenin arama motoruna paylastigim tablonun ismi var ya cnm onu yaz. Arat. O zaman tum tablolar geliyr.

Cutecim bu aşçı anneyi inceledim tarifler süper. Birde Bu kinoa neymiş yahu. Araştırdım baya çok tavsiye ediliyor. Ilk defa duydum ben nerden alınır falan Biliyormusun

Slm kızlar bişi sorabilir miyim. Saç dökülmeleriniz ne alemde? Benim çok dökülüyor. Karanfilli bi uygulama varmış onu yapayım diyorum.

Slm kızlar bişi sorabilir miyim. Saç dökülmeleriniz ne alemde? Benim çok dökülüyor. Karanfilli bi uygulama varmış onu yapayım diyorum.
Benim hala dökülüyor canim ama zaten hep dökülüyordu. Sadece artmıştı ama yine eskiye döndü. Karanfilli uygulamayı bilmiyorum ama dene istersen bitki neticede.

Günaydın arkadaslar. Telefonun pikselleriyle falan oynadım yok yüklemiyor.hatta özel mesaj atmayı bile denedim.tabletten giriyorum normalde ordanda denedim fayda yok.Face yada instagram falan kullanan varsa isteyen eklesin beni kizlar.kac zamandır burda kardes gibiyiz sorun değil benim için ekleyebilirsiniz yani.isteyen özelden mesaj atsın bana.

Kizlar bu arada üstte bir disimiz okadar çok şiş ki ben ellesem patlayacak gibi. Ozanin davranışlarında bir degisiklik yok sanırım sorunsuz atlatacak dış olayını. Kakası taşıyor bir tek oda dış mi yoksa bezden mi bilemedim. 4 maxi kullanıyoruz. Küçük mu geliyor acaba.siz kaç no kullaniyorsunuz

Cnm. Hala biz de dis yok. O nedenle sisligi anlayamiyrm. Besi uzun suredir 5numara kullaniyrm ben. 4 kucuk geloyrdu. Bacaklarini sıkıp iz yapiyrdu cnm. Kaka ishalse tasar eger degilse bez kucuktur cnm. Ben uzun sure prima kullandim. Bi arkadasim canbebeyi tavsiye etti. Buarada huggies ve molfix de denedim. Ama canbebeden baya memnun kaldim. Prima pisik yapti ama canbebe yapmadi cnm. Onda da 4+yoktu sanirim. O nedenle direk 5e basladim.
Kizlar bu arada üstte bir disimiz okadar çok şiş ki ben ellesem patlayacak gibi. Ozanin davranışlarında bir degisiklik yok sanırım sorunsuz atlatacak dış olayını. Kakası taşıyor bir tek oda dış mi yoksa bezden mi bilemedim. 4 maxi kullanıyoruz. Küçük mu geliyor acaba.siz kaç no kullaniyorsunuz
a biz de

Evet evet Araba lazım . yaz gelsin hele yürüyor olacaklar bide. Oy oy minik minik adımlar atalım.

Birde bide minik hareket eden oyuncaklar var kurmalı. Onları kuruyorum çok gülüyor yakalamaya çalışıyor.

Fotoyu tekrar dediğin gibi deniycem bakalım nasıl olcak
benim ki korktu cnm kurmali oyyncaklardan.

Canım bende sabah yukledim..Bazıları yuksek oldgu ıcın kabul etmiyor belki ondandır

Bizde de salıncak var yani ev tipi anakucagı 13 kiloya kadar onu kullanıyoruz gun ıcınde,aslında salıncagı cok seviyor ama evde idare :)
Sevdiği oyuncaklarla zaman geciriyoruz,ilk arabam oyuncagıyla düt düt oynuyoruz onu oturtuyorum dolanıyoruz evin ıcınde cok hosuna gidiyor :)
Bizim albümümüzlede vakit geciriyor cevirip cici yapıp opüyor :)
Cee ee oynuyoruz
Emekleme kelebeği var sevdiği
Akvaryum var bizde Sezen balıklarıda cok seviyor ya da kus videoları..
Zaman zaman koltuga cıkma-inme alıştırmaları yapıyoruz
Bilemedim aklıma geneller bunlar simdilik canım
Genel olarak kucuk husamettin gb yerlerdeyım Sezen cok hareketli,heryerde tutunup kalkıp ilerliyor emekliyorsak genelde beraber yakalamacılık yapıyoruz :)
Küçük topları var basketbol,futbol vs onları seviyor buara bir de araba :)

Babası glince de buyuk aşk zaten :)
Çook yoruluyorum ama buna şükür ne diyelim :)
Günde 1 kez wcye gidiyorum onda da yatagına koymussam cok aglıyor yerdeyse biraz daha az ve kapının önünde aglıyor :)
Birde ben tutup yuruttugumde cok seviniyor 2 eden tutunca sapıtıyor ama tek elden iyi tutuyorum yavas yavas dengeleyince daha cok seviniyor basarıyormus gb gercekten gözüme bakıyor bir de gülüp :) Müzik dinlemeyi belli şarkıları oynamayı seviyor :)
yazarken bile yoruldum :KK70:

Ben doğumdan sonra hep geziyordum kıs bizi de fena vurdu..
saol cnm.

Cutecim bu aşçı anneyi inceledim tarifler süper. Birde Bu kinoa neymiş yahu. Araştırdım baya çok tavsiye ediliyor. Ilk defa duydum ben nerden alınır falan Biliyormusun
Daha denemedim ben cnm kinoa. Migrosta satiliyr diyrlardi. Pahaliymis baya. Yarim kilosu 25tl gibi bisimis.

Benim baya azaldi cnm. Ama kullandigim sampuandan da olabilir. Basimdaki egzama icin dr televium sampuan vermisti. Zaten dokulmeyi de azaltiyrmus.

X