2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

yawyaw

2 erkek anası
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2013
1.305
700
Fikirlerinize ihtiyacim vsr üzülüyorum. 4.gunu kakasini yapamiyo utku.cisi iyii gazda cikiyo sma kaka yok.fitil markasi verirmisiniz.zeytinyagla uyardim.bi kasikta icirdim ama maalesef

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1930 gün geçti.

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
canım aynı dert bizdede var halı koltuk yatak herşey kuskus kokuyo :))
3 ayrı doktora gösterdim röntgen ultrasn çekildi idrar tahlili yapıldı allaha şükür bişey çıkmadı kilo alımı baz alınıyo böyle durumlarda eğer kilo alımı normalse kusabilir bi sorun yok dedi doktor

Geçmiş olsun sizede cnm.
3.ay kontrolünü bayram sonunda yapıcaz. Bakalım kilosu nasılmış

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2454 gün geçti.

YAKUTESRA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
360
74
34
Tatlım çocuk dr una değil mide bağırsak dr una götür hemen çözüm buluyorlar sen o kusunca emzirdikçe kısır döngü gibi acı çekiyor bebek bi arkadaşımın bebeği öyleydi kaç ay çocuk dr u öyle yatır böyle tut diye bişey yapmadı mide bağırsak dr u bi ilaç verdi bebek rahatladı çok şükür

Cnm güzel ayrıntıya deginmissin.cok teşekkür ederim. Bende öyle yapayım. Rahatlar inş kuzum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2454 gün geçti.

Hypattia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
196
49
En az 400 alması gerekirken onu bile alamamış
350 almış ki
İştahsızlık ve üzerine önceden çok iyi kilo alan bir bebek olması sorun
Ayrıca yeşil kaka var

Canım sıkkın
Demir de bağırıp duruyor eteğimden çekiyor
Yardımcıya da 3 gün izin vermiştim
Kvalidemlerde bayramda bayramoğlu'na gitmişler
Kimse hiç düşünmüyor iki çocukla bu durumda nasıl gelecekler ta oralara diye
Kışlık yakın 10 dk gider gelirdik

Sabaha kadar sağıp emzirme steril arasında sadece bir iki saat uyuyabildim
O da Deren benim yastığımda uyuyunca kıyamadım kaldırmaya kenara sıkıstım her yerim uyusmus
İki dk boşluk oldu, Demir hikaye okunmasını istiyor
Babamız yemeğini yedi yattı ben yorgunum diye
Haklı adam sabaha kadar süt sağıp emziriyor neticede yazıkk!

Off bilmiyorum belki sadece sinirlerim bozuk

Canim gecmis olsun. Inşallah ciddi birseyi yoktur. Benim kizimda cok istahsiz sadece geceleri guzel emiyor uyku sersemi dayiyorum memeyi. Yoksa memede kavga ediyir emmemek için mecbur kaldiriyorum 2 saatte bir zorla emziriyorum neredeyse bugun disari cikarken 100 cc sut sagdim biraktim 50 cc anca içmiş onu da oynaya oynaya

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1209 gün geçti.

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
gozumun onune getirdim de kilifin icindeki goruntuyu, cok hosuma gitti :KK66:) guzel fikirmis.

Kilo hicccc sorun degil. Verirsin canim. Yavas yavas vermek en guzeli. Ben hala geri almaya calisiyrm ayakta durabilmek icin.
Buarada insallah bir sorun yoktur bebeginin sagliginda. Herseyi temjz cikar.

Onu da esim cikardi kaya kaya icine girermis :))) zaten onun kadar..neyse bugun halledecegim tulum isini..dikerdim ama suan makinelerimi cikarmam eziyet olur..

Slm kuzlar soyle bi baktım yazdıklarınıza da herkes yaz gunü bebegini sarıp sarmalıyo mu ne? Ben sadece atletle yatiriyorm bi ince çorap bide kollarına tulbent sarıyorum alışıp sarmadan uyumadiklari için..ev 26-28 derece..cocukları cok sıkmayın sıcaktanda uyumazlar karın ve ayak üşümesin yeter..muck

Ben arada kaloyorum :) uzeri hep acik oldugu icin giydirmek zorunda kaliyorum uzerinde hicbisy tutmuyor bizim evimizde serin oluyor cok sabaha karsi,buralar hep esiyor cunku..Kakasini yapamiyor o zamanda..tulum isini hemen halledecem bari bacaklari ciplak olsada farketmez..

Merhaba kızlar hatırlayanlarınız var mı bilmiyorum ama bende mayıs annesi olacaktım erken dogunca beniş nisan annesi oldum nisan topiğine de pek alısamayıp takıbı bıraktım.mayıs annelerıne de arada bakıp çıkıyorum.

Gelelim hikayemize doğumdan sonra 10 gün küvezde kalan sidar bebeğim küvezden çıktı ik günler iyiydi fakat 40 cıkmadan gaZ problemi oldu kısa surede atlattık.ramaAnın basından berı arada hapsırıyordu dr göturduk hırıltısı basladı dıye dr7 tane iyne verdı öksürük şurubu hepsını kullandık ve gecmedı şu an 2 gündür hastanede yatıyoruz gecmeyen öksürük ve öksürürken morarma nefes tıkanıklıgı boğmaca teshısıkondu evden cıkmayan ben hangı ara hasta ettım bebeği anlamadım dünde 3 tane bebek bronsıt tanısıyla yattı hepsı 3aylık malesef bebeklerınıze dıkkat edın önümüzbayran malum zıyaretler olacaktır bebeklerı korumaktafayda var ben koruyamadım kuzumu barı sızın bebişlerhasta olmasın dualarınızı bekliyorum görüşmek üzere

Cok gecmis olsuunn..
"Olacaktim" diye okuyunca yuregim hop etti korktum..Allah korusun.. bizim topik gbside yok onaylanmis oldu..
Dilerim en kisa zamanda toparlanir..

En az 400 alması gerekirken onu bile alamamış
350 almış ki
İştahsızlık ve üzerine önceden çok iyi kilo alan bir bebek olması sorun
Ayrıca yeşil kaka var

Canım sıkkın
Demir de bağırıp duruyor eteğimden çekiyor
Yardımcıya da 3 gün izin vermiştim
Kvalidemlerde bayramda bayramoğlu'na gitmişler
Kimse hiç düşünmüyor iki çocukla bu durumda nasıl gelecekler ta oralara diye
Kışlık yakın 10 dk gider gelirdik

Sabaha kadar sağıp emzirme steril arasında sadece bir iki saat uyuyabildim
O da Deren benim yastığımda uyuyunca kıyamadım kaldırmaya kenara sıkıstım her yerim uyusmus
İki dk boşluk oldu, Demir hikaye okunmasını istiyor
Babamız yemeğini yedi yattı ben yorgunum diye
Haklı adam sabaha kadar süt sağıp emziriyor neticede yazıkk!

Off bilmiyorum belki sadece sinirlerim bozuk

Gecmis olsun canim..
Gunduzde uyuma imkanin olmuyordur,cok zor..
Deren'in duzenide degistigi icin canin sıkkın dogal olarak..Allah beterinden korusun..
Bayramda o kadar yorulmasaniz cok mu ayip olur en azindan Deren'e bi duzen oturtmaya calistigin bu zamanda..

Benim oğlumda aynı ama ben çözümü battaniyesini her iki yandan sırtına doğru sıkıştırıyorum o zaman açamıyor canım :)

Denedim canim :)
Heryerini sıkıstirirsam icine dogru kayiyor,poposunu kaydira kaydira bildigin yatakta dolaniyor :))

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
Onu da esim cikardi kaya kaya icine girermis :))) zaten onun kadar..neyse bugun halledecegim tulum isini..dikerdim ama suan makinelerimi cikarmam eziyet olur..

Ben arada kaloyorum :) uzeri hep acik oldugu icin giydirmek zorunda kaliyorum uzerinde hicbisy tutmuyor bizim evimizde serin oluyor cok sabaha karsi,buralar hep esiyor cunku..Kakasini yapamiyor o zamanda..tulum isini hemen halledecem bari bacaklari ciplak olsada farketmez..

Cok gecmis olsuunn..
"Olacaktim" diye okuyunca yuregim hop etti korktum..Allah korusun.. bizim topik gbside yok onaylanmis oldu..

Gecmis olsun canim..
Deren'in duzenide degistigi icin canin sıkkın dogal olarak..Allah beterinden korusun..
Bayramda o kadar yorulmasaniz cok mu ayip olur en azindan Deren'e bi duzen oturtmaya calistigin bu zamanda..

Heryerini sıkıstirirsam icine dogru kayiyor,poposunu kaydira kaydira bildigin yatakta dolaniyor :))

Tulum harika birsey 1. De 3 aylikken basladik atlasta 2. Ayda. Ozellikle kisin ustu acildi derdi yok. Ayrica bebek icine girince biliyor ki uyuyacak rutinin bir parcasi oluyor. En az 2 adet kislik, 2 adet yazlik gerekiyor. Genelde 6 aydan sonra alistirmak zor. En iyisi bu aylarda alistirmak. Tatile giderken bile en unutulmamasi gereken sey. Ben ca dan aldim 39 daha bile ucuzlamis olabilir kumasi incecik yazlik tavsiye ederim

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Tulum harika birsey 1. De 3 aylikken basladik atlasta 2. Ayda. Ozellikle kisin ustu acildi derdi yok. Ayrica bebek icine girince biliyor ki uyuyacak rutinin bir parcasi oluyor. En az 2 adet kislik, 2 adet yazlik gerekiyor. Genelde 6 aydan sonra alistirmak zor. En iyisi bu aylarda alistirmak. Tatile giderken bile en unutulmamasi gereken sey. Ben ca dan aldim 39 daha bile ucuzlamis olabilir kumasi incecik yazlik tavsiye ederim

Cok tesekkur ederim :)
Aslinda hep bakip bakip biraktigim birseydi ama ilk almam gerekenmis :)
Rutinin bi parcasi olacagida aklima gelmemisti daha cok sevdim suan :) En azindan kisinda bi uzun kollu yetecektir kaloriferli evimiz..
Buarada kisin buhar makinesi almaliyim di mi kaloriferlerden dolayi? Kasim gb 6 aylik fln olacak iste..

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649

Cok gecmis olsuunn..

Gecmis olsun canim..

Her haftasonu ve bayramlarda gidiyoruz canım hiç şaşmıyoruz
Ben kendi babama gidemiyorum çünkü Silivri'deler çok uzak günübirlik gidilmez
Kalmaya da yer yok, biz kalabalığız, bir de ablamlar orada
Annem zaten yok

Canim gecmis olsun. Inşallah ciddi birseyi yoktur. Benim kizimda cok istahsiz sadece geceleri guzel emiyor uyku sersemi dayiyorum memeyi. Yoksa memede kavga ediyir emmemek için mecbur kaldiriyorum 2 saatte bir zorla emziriyorum neredeyse bugun disari cikarken 100 cc sut sagdim biraktim 50 cc anca içmiş onu da oynaya oynaya

Amin cnm sağol. Ne oldu bu çocuklara böyle...
Bwn çok sıkı takibe aldım
Başladım sağmaya ve biberonla beslemeye
Üç saatte 90-100 civarı içirdim ama tam bir saatte

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2446 gün geçti.

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
Rutinin bi parcasi olacagida aklima gelmemisti daha cok sevdim suan :) En azindan kisinda bi uzun kollu yetecektir kaloriferli evimiz..
Buarada kisin buhar makinesi almaliyim di mi kaloriferlerden dolayi? Kasim gb 6 aylik fln olacak iste..

Alicam bende. Hamileyken bile dayanamadim kuruluga. Durmadan burnum kanadi. Onda da puf noktasi evi bol bol havalandirmakmis ama kis olmuyor. Cok pahali olmayan bi tane alicam. Daha ucuzu her aksam yayvan kaplarda su yahut islak havlu koymak kaloriferin ustune. Gecen kisi boyle atlattik bu sene makina alicam.

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303

Ogle uykularinsda bile giydirirsen daha uzun uyuyor. Hafif odayi karartip oncesinde kisa banyo gelsin uzun ogle uykulari.

dalokaysmom

şu an zayıflıyor!!!
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
4.915
303
Annem zaten yok

Biz de silivriye gidicez bayramda. Gumusyaka sinirinda kv ler. Ev musait kaliriz muhtemel. Silivri yogurt festivali varmis hatta konser falan.

mestcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
957
254
Merhaba kızlar hatırlayanlarınız var mı bilmiyorum ama bende mayıs annesi olacaktım erken dogunca beniş nisan annesi oldum nisan topiğine de pek alısamayıp takıbı bıraktım.mayıs annelerıne de arada bakıp çıkıyorum.

Gelelim hikayemize doğumdan sonra 10 gün küvezde kalan sidar bebeğim küvezden çıktı ik günler iyiydi fakat 40 cıkmadan gaZ problemi oldu kısa surede atlattık.ramaAnın basından berı arada hapsırıyordu dr göturduk hırıltısı basladı dıye dr7 tane iyne verdı öksürük şurubu hepsını kullandık ve gecmedı şu an 2 gündür hastanede yatıyoruz gecmeyen öksürük ve öksürürken morarma nefes tıkanıklıgı boğmaca teshısıkondu evden cıkmayan ben hangı ara hasta ettım bebeği anlamadım dünde 3 tane bebek bronsıt tanısıyla yattı hepsı 3aylık malesef bebeklerınıze dıkkat edın önümüzbayran malum zıyaretler olacaktır bebeklerı korumaktafayda var ben koruyamadım kuzumu barı sızın bebişlerhasta olmasın dualarınızı bekliyorum görüşmek üzere

Cok gecmis olsun canim. Biz de bir aylikken bronsit yuzunden bir hafta hastanede yattik. Bilirim nasil zoe oldugunu. Yedi igneye ragmen duzelmesi yavru demek. Oglumun oksurugu gecmeyince bogmacayi arastirmistim ben de. Yaslilardan bulasan bir hastalik oldugu yaziyordu heryerde ustelik yenidoganlarda sık gorulurmus. Diyecegim o ki ben hasta ettim yavruma bakamadim diye dusunme. Allah yardimciniz olsun biran once iyilesir de rahatlar insallah kuzu.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2429 gün geçti.

plojovic

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Annem zaten yok

Sana diyorumda sanki gidilmese olmaz bilmiyormus gb :)
Ufakliklar icin iyi birsey ama bu sene zor olacak gb..
Neyse minikler iyi olsunda..

Alicam bende. Hamileyken bile dayanamadim kuruluga. Durmadan burnum kanadi. Onda da puf noktasi evi bol bol havalandirmakmis ama kis olmuyor. Cok pahali olmayan bi tane alicam. Daha ucuzu her aksam yayvan kaplarda su yahut islak havlu koymak kaloriferin ustune. Gecen kisi boyle atlattik bu sene makina alicam.

'Yayvan' ı hemen siyirip aldim aradan :) bende dikey su kaloriferlere takilanlardan var 6 tane fln takiliydi hamileyken ama ufakligi sansa birakamam bende,en iyisi almak.

Ogle uykularinsda bile giydirirsen daha uzun uyuyor. Hafif odayi karartip oncesinde kisa banyo gelsin uzun ogle uykulari.

Ohh :) aklimda olacak sagolasin.

YaqmurDamlasi

~SiVaSLI~CıNdY~
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.222
279
30
Slm kızlar,çoktandır canım sıkkın bakıp çıkıyorum,bazen okumuyorum bile,çıldırmak üzereyim..
Eşimin ailesi sivasta 1 haftadır hergün arayıp gelin gelin diye eşimi kudurttular sagolsunlar,bende gitmek istemedim,10 saatlik yol nasıl gideyim 3 aylık bebekle,zaten gaz kaka sorunumuz var onla ugraşıyoruz,zaten gitsek bile kalcagımız 5 gün,5 gün için bebekle 10 saatlik yok çekilirmi Allah aşkına ya,birde gitcegimiz yer çok serin,2 yıl önce gittik temmuz ayında dondum resmen soguktan,ben oraya bebegimi götürüp napıcam sanki,hasta olsa onlar ugraşmıycak ben ugraşcam.Tabi ben gitmek istemeyince eşimle aramız bozuldu,evimde huzur bırakmadılar 1 haftadır,bir yandan görümcem bir yandan kayınvalide kayınpeder birşey olmaz deyip gazı verdiler eşime,bu sabah bile kayınpeder eşimi arayıp gelin diyor ya,eşimde gözümün içine bakıyor hadi gidelim desem gidecek kafayı yemek üzereyim:KK14:

Bu arada kontrolümüz vardı perşembe günü 6800 gram 61 cm olmuş kızım,900 gram almış 3 cm de boyu uzamış:nazar: rotavirüs aşımızıda yaptırdık,çok şükür yan etkisi olmadı...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1785 gün geçti.

kocamann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
460
308
30
Annem zaten yok

babanız silivridemi? ee benim babamlarda silivride. ..bak tanış çıkıcaz şimdi.

Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 950 gün geçti.