2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Benimkide kiz olucak hayirlisiyla... Birde kiz bebisler 2 hafta önce dogar derler bizimkiler kurali bozdu :)
Sancin kasilman filanda yokmu hic benimki bugun sancilar basladi gibi ama nisan veya su gelmedi

benımde sancılarım oluyo arada ama nişan veya su gelmdi hala.. çok sinirim bozuldu günümz doldu tık yok:KK15:

Kizlar 29 nisan 21:07 de guzel kokulu melegim Zeynep'im 2990 gr 48 cm olarak sezeryanla dunyaya geldi. Cok guzel teyzelerii:))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
annemmm kiamam bn ona 300 0 kg olmus oh hadi kurduldun bitti bol sutun saglikli gunlerin olsun...anali babali buyutsin....
Slm arkadaşlar. Zor bir doğum oldu ama yine de anlatmak istedim. Umarım sizler çok rahat bir doğum yaparsınız. 24 ünü 25 ine bağlayan gece saat 2 de hafif hafif sancılar başladı saat tuttum 20 dk da bir geliyordu. Sıcak suyla bir duş aldım. Zaten 25 inde doktor kontrolü vardı. O yüzden sabahı bekledim. Eşim işten geldi normal kontrole gittim doktora sancılarım olduğunu söyledim dakikası da 13 dk da bir dedim. Alttan muayene etti 2 cm açıklık var hastahaneye yatış yap serum vakalım dedi. Bende hem hazırlıksız geldim hem de yanımda kimse yok annem yolda geliyor ben sonra geleyim dedim. Niyetim sancı yi evde çekmekti. Neyse annem geldi eve geçtik. Öğleden sonra saat 3 e kadar evde çektim sancı yi sancı 8 dk ya düştü ama ben artık bebeği çok zor hissetmeye başladım. O yüzden çıktık hastahaneye gittik doktor tekrar kontrol etti açıklık 2,5 cm olmuş doktor yavaş açılıyor dedi. Hastahaneye yattım suni sancı verdiler. Sancı git gide arttı. Ama açıklık ilerlemiyordu. O gün akşama kadar açıklık sadece 3 cm oldu. Hastahane de kaldım o gün 26 sına doktor tekrar baktı. Açıklık aynı. Hastahaneden çıkarmak eve yollamak istedi ama benim sancı çok fazlaydı o yüzden çıkmak istemedim hem de bebeği hissetmiyordum beni sezeryan a alın dedim normal doğumun olacakken 'nden sezeryana alayım dedi. Sinir etti beni. Tekrar bir suni sancı verdi. Daha serum takılır takılmaz sancı başladı serum bitene kadar açılma 6 cm oldu. Üçüncü serumu da taktılar o da yarıya kadar geldi açılma 8 cm oldu suyumu patlattılar sancılar o kadar kötüydü ki dayanamıyor dum artık. Sonra doğumhaneye indik ama artık ıkınmaya gücüm kalmadı. Son bir kuvvetl sancı iğnesi ile 26 sına öğleden sonra 16:35 de doğum yaptım. Evdeki sancıları saymazsak tam 27 saat suni sancı çektim. Ama dünyalar tatlısı bir kızım oldu 3 kilo doğdu. 51 cm boyu. İ̇nşallah sizler çok kolay bir doğum yaparsınız. Hepinizi çok öpüyorum.
dislerimi siktim okurken...bu kadar aciyi sana ve bebege yasatma luksu var mi o dr.un bilemiorum....ama senin icin ve bebegi icin en hayirlisi bumis demkki ikinizde sagliklisiniz ya onemli olan bu allah bi gicu herkese nasip etsin...
Doğumdan sonra kardeşim bende kalıyodu kaç gündür annem eve gel camı sil temizlik yap diye rahat bırakmadı ( evde gelin hamile annemde 4 e kadar çalısıyo) bende buğün git dedim kardeşimde gitti ama ben çok kötü oldum hala ağlıyorum anneme çok kırıldım demin geldi oglumu yıkamaya niye aglıyosun kafayımı yedin gene gelir kalır diyo kardesimi aradı ablan aglıyo diye ona kırıldığımı anlamadı bile :KK43: niye bukadar ağlıyon baska bişeymi var diyo esimle kavga ettik sandı galiba... ama ben sana kızdım diyemedim tabi üzülmesin diye:KK43:

allahim nie boleler yaaaa herkeste mi ayni yaaa esim ewde olmazsa bagira bagira aglamak istiorum kolum kandim kirildi cok gucume gidio...

benımde sancılarım oluyo arada ama nişan veya su gelmdi hala.. çok sinirim bozuldu günümz doldu tık yok:KK15:

Ah kızlar bizim prensesler tam prenses çıktı🚼 gelmeye niyetleri yok çok yoruldum artık.gelsin.nişanım geldi benim ancak suyun gelmesi ya da sancılarda tık yok 😞

annemmm kiamam bn ona 300 0 kg olmus oh hadi kurduldun bitti bol sutun saglikli gunlerin olsun...anali babali buyutsin....

dislerimi siktim okurken...bu kadar aciyi sana ve bebege yasatma luksu var mi o dr.un bilemiorum....ama senin icin ve bebegi icin en hayirlisi bumis demkki ikinizde sagliklisiniz ya onemli olan bu allah bi gicu herkese nasip etsin...

allahim nie boleler yaaaa herkeste mi ayni yaaa esim ewde olmazsa bagira bagira aglamak istiorum kolum kandim kirildi cok gucume gidio...

Aynılar galiba:KK43:( annem böyle değildi ilk doğumda 40 gün bana baktı gerci ben onlara gidip kaldım mecbur baktı demekki ozamanda evde olsam aynı olucaktı:KK43: simdi evde gelin var oda hamile benim papuç dama atıldı galiba

Eki Görüntüle 1096428 9 ay gecti 10 gün geçmiyor a dostlarr :))

Al bendende o kadar :)
Catlayacam meraktan :)
Saglik olsun tabii de,hareketleride ayri bi keyifli artik :)
Ne istedigimi sasirdim :)

hayirli kandiller kizlar mubarek gun derinnefes almaktan icim sisti.....annemle konustum tel.alip wc de oturup size yaziorum hem cis vabiorum hem agliorum cok acik oldu dimi uff ufff....napim kizlar salya sumuk cani cikio resmen hem kandil hem dogum gunu die disarda iki lokma yedirelim hem morel olur degisik olur dedik istemedi gayet sert bi dille....ee biz gidelim bisiler alalim dedik neyse burun kiwirdi......aksam gitcez ama bi yudum istegim kalmadi acikcasi simdi de aramis dio ki ewi ne zaman temizlicem bilmiom sana ne gun gelim....dio hergun ya dedim kac gun kaldi gel bi tatli yap bi hosaf yap alisweris yapalim buzluga bisler atalim.....hik mik anne kapi galiba dedim kapadim....tamam umursamamaya calisiom ama elimde degil bu hakmi adelet mi yaaa annesin ya cocuklarin dogum gunune plan yapmis 1 saat ayircan olurmusun oksursen iki hapsursan bu zamana kadar anasi babasi zeytinligi zaten 9 ayi bitirdim tek yaa son 3 gun u bile mi ayiramion ya allahim ben kime ne yaptim ya....

Bize gel sen :)
Biliyor musun gelincede ayri bi vicdan oluyor,herseye yetisiyor Allah razi olsun ama icim icimi yiyor..
Ama yine de keske gelebilse iste yanina anne baska hicbisy yapmasa otursa kosede..
Uzulme yine de saglik olsun..
Aglattin beni :KK43:
Zaten herseye agliyorum 3 gundur..

Doğumdan sonra kardeşim bende kalıyodu kaç gündür annem eve gel camı sil temizlik yap diye rahat bırakmadı ( evde gelin hamile annemde 4 e kadar çalısıyo) bende buğün git dedim kardeşimde gitti ama ben çok kötü oldum hala ağlıyorum anneme çok kırıldım demin geldi oglumu yıkamaya niye aglıyosun kafayımı yedin gene gelir kalır diyo kardesimi aradı ablan aglıyo diye ona kırıldığımı anlamadı bile :KK43: niye bukadar ağlıyon baska bişeymi var diyo esimle kavga ettik sandı galiba... ama ben sana kızdım diyemedim tabi üzülmesin diye:KK43:

Sizi ustuste okuyunca aglak oldum :KK43: :)
Uzulme gelecek en azindan..
Gelinin yanindada arada durabilecek kimse yoksa onun icinde kotu,en iyi sen anlarsin..
Anneni takdir ettim aslinda,ne kadar dusunceli..
Ne mutlu kardesin var,uzulmee :)

Al bendende o kadar :)
Catlayacam meraktan :)
Saglik olsun tabii de,hareketleride ayri bi keyifli artik :)
Ne istedigimi sasirdim :)

Bize gel sen :)
Biliyor musun gelincede ayri bi vicdan oluyor,herseye yetisiyor Allah razi olsun ama icim icimi yiyor..
Ama yine de keske gelebilse iste yanina anne baska hicbisy yapmasa otursa kosede..
Uzulme yine de saglik olsun..
Aglattin beni :KK43:
Zaten herseye agliyorum 3 gundur..

Sizi ustuste okuyunca aglak oldum :KK43: :)
Uzulme gelecek en azindan..
Gelinin yanindada arada durabilecek kimse yoksa onun icinde kotu,en iyi sen anlarsin..
Anneni takdir ettim aslinda,ne kadar dusunceli..
Ne mutlu kardesin var,uzulmee :)

Gelinin yanında annem var akşam dörtten sonra evde benim kızdığım acil oldu doğumum temizlik falan kaldı halıları bile gecen gün verdik yıkamaya az önce geldi.. benim camlar koltuk falan berbat halde temizlencek ama annem önce oranın temizliği bitsin gelen giden oluyo diye düşünmüyo evdeki tülleri söküp kardesimi cağırıyo bir hafta daha beklim demiyo .. sabah kardeşim gitti eşime yatak odasını temizlettim... gelini düşünsün tabiki oda hamile yapamıyo 2 ayı kaldı ben diuorum ona sakın şunu yapma bunu yapma tehlikeli diye kardeşimede temizliği yap ona yaptırma diye ben onları düsünüyorum ama onlar beni düşünmüyo ağlamaktan gözlerim kan çanağı oldu durduk yere yaş akıyo

Mrb kizlar tsk ediyoruz iyi dilekleriniz icin bende bisey paylasiyim belki birine faydasi olur benim sabah doguma gidecegimi bildigim icin aksamki hafif pihtili kanamayi dikkate almadim sabah gittik suni sanci verildi ama aciklik olana kadar kanamam oldu ama yine pihtiliydi esle alakaliymis nisan diyip beklemeyin bence esin ayrilma ihtimali vardi ama dogum gecikmedi allahtan dogumdan sonra es kocamis dedi ebe 36. haftadaydik bide

hiç açılma var mıydı canım sancı işe yaradımı?çok fazla hissediliyormuş doğru mu banada verecekledi kabul etmedimde merak ettim

28 Nisan Pazartesi saat 12.13 de minik prensime kavuştum. 50 cm boy ve 3480 kg ile doğdu. Normal çok istemiştim ama bebek kanala inmediği için ve suyunun azaldığı için sezaryene karar vermiştik. Epidural sezaryen oldu doğumum. Ama hiç pişman değilim. Çok güzel geçti doğumum ve o günün gecesi. 2 . Gün biraz ağrılarım zorladı. Şimdi daha iyiyim. Göğüs uçlarım çok kötü sadece birde kalkarken yürürken ağrım oluyor. Kızlar bebeğinizin çıkışını görmek sesini duymak harika. O anlayınca bende başladım ağlamaya:KK5: bu arada doğum yapanlara geçmiş olsun. Doğum yapacaklarda korkmayın sonucu çok güzel oluyor..

hayırlı olsun allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin maşallah prensinede :nazar:

Kızlar açılmam olmadığı için sezeryanla aldılar bebeğimi. İkimizde çok iyiyiz çok şükür 3 kg 50 cm maşallah kuzuma. Ayrıntılı anlatırım öpüyoruz hepinizi

Forumu takip edemiyorum Allah dogum yapicaklarin yardimcisi olsun insallah dualarim sizinle... dogurmus olanlarda hayirli olsun Allah anali babali buyutsun insallah...

Benim sancilar 4-5 dk da 1 e dustu suyumda hafiften geliyor son hazirliklari yapip hastaneye gidicez 1-2 saate umarim acilmam olmustur 3 gundur cekiyorum bu sancilari dualarinizi eksik etmeyin kizlar... hastanedeki gelişmelerden firsat buldukca haberdar ederim sizleri bu arada hic heyecanli degilim ama biliyorum taa ki ebeleri hemsireleri görene kadar surucek bu sakinligim :))

Kizlar 29 nisan 21:07 de guzel kokulu melegim Zeynep'im 2990 gr 48 cm olarak sezeryanla dunyaya geldi. Cok guzel teyzelerii:))

maşallah gözünüz aydın allah analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmek nasip etsin.rüyamda senin doğum yaptığın haberini aldığımı ve papatyaorj arkadaşımızın hala doğmadı demesini gördüm..nekadar etkileniyoruz birbirimizden aklımıza takılıyor valla :nazar:

Lohusa depresyonuna girmissiniz kizlar allah yardimciniz olsun

Ben de dogum yaptim bi basima eve geldim oglum 2 gundur kuvezde solunum sikintisi var ogluma dua edin kizlar hiç değil se sifa niyetine bi fatiha okuyun buhun kandil rabbim insallah kabul eder

Ben de dogum yaptim bi basima eve geldim oglum 2 gundur kuvezde solunum sikintisi var ogluma dua edin kizlar hiç değil se sifa niyetine bi fatiha okuyun buhun kandil rabbim insallah kabul eder

Dua ettim canim bugun kandil dilerim hemen kavusursun ogluna

Ah kızlar bizim prensesler tam prenses çıktı🚼 gelmeye niyetleri yok çok yoruldum artık.gelsin.nişanım geldi benim ancak suyun gelmesi ya da sancılarda tık yok 😞

beklemek yordu sabır dye bişey kalmdı artık. norml doğum beklerkn sezeryan olcm bu gidişle:KK14:

Kızlar açılmam olmadığı için sezeryanla aldılar bebeğimi. İkimizde çok iyiyiz çok şükür 3 kg 50 cm maşallah kuzuma. Ayrıntılı anlatırım öpüyoruz hepinizi

Hayirli olsun.darisi benim gibi bekleyenlerin basina

Hayırlı olsun maşallah size :nazar:

Rabbim yardımcınız olsun. Kısa sürede kuzuna kavusman dilegimle fatiha okudum arkadasim

Allah yardımcın olsun canım benim oğlumda solunumdan 3 gün yoğun bakımda yattı Allaha şükür hiç bir şeyi yokmuş eve getirdik 13 günü bitirdik bile, seni o kadar iyi anlıyorum ki eve eli boş gelmek ne demek çok iyi biliyorum... ne desem seni rahatlatmıycak bebişin eve gelene kadar... ama bi kac güne çıkarırlar sen onun eve geldiği ilk anı emzirdigini falan düşün ben oglum eve gelince aglamıştım sevincten:) duam seninle ve bütün mayıs anneleri ve bebisleriyle gerçi bi çogumuz nisan annesi olduk:))

Allah analı babalı buyutsun.bol sutlu gunler

Forumu takip edemiyorum Allah dogum yapicaklarin yardimcisi olsun insallah dualarim sizinle... dogurmus olanlarda hayirli olsun Allah anali babali buyutsun insallah...

Benim sancilar 4-5 dk da 1 e dustu suyumda hafiften geliyor son hazirliklari yapip hastaneye gidicez 1-2 saate umarim acilmam olmustur 3 gundur cekiyorum bu sancilari dualarinizi eksik etmeyin kizlar... hastanedeki gelişmelerden firsat buldukca haberdar ederim sizleri bu arada hic heyecanli degilim ama biliyorum taa ki ebeleri hemsireleri görene kadar surucek bu sakinligim :))
Rabbim bir avazda kurtarsın sizleri...
Aynılar galiba:KK43:( annem böyle değildi ilk doğumda 40 gün bana baktı gerci ben onlara gidip kaldım mecbur baktı demekki ozamanda evde olsam aynı olucaktı:KK43: simdi evde gelin var oda hamile benim papuç dama atıldı galiba

X