2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
[SUB][/SUB]
Kızlar bebeğim 3 -4 gündür ishal oldu nası geçirebilirim kilo almıyor mudur daha 2 haftalik olmadık doktorum ek gıdaya başlatılır kilo almazsa demişti biraz küçük doğmuştu..sürekli emziriyorum tabi uykudan uyandırmak çok zor oluyo..bi 5dk ka çekiyor geri bırakıyorum uyuyo doymuyo mudur aceba bazen d3 uzun emiyo.tecrubeli anneler yazar mı lutfen:KK43:

Buarada emine naptin bize haber vermedin inş bebeğini sagsalim kolayca almissin dir kucagina..

Canım ishal oldugunu nasıl anladın? Anne sutu kakası acık sarı, taneli ve cıvık olur genellıkle. Eger ıshal oldugunu dusunuyorsan doktoru ıle konusmalısın acılen. Cunku kılo alımı degıl, enfeksıyon olması ve ozellıkle su kaybı olur, bu cok cok onemlı o kadar kucuk bebekte......

Doyup doymadığını en az 3-4 kaka ve cok bol ve sık sık bezini ıslatmasından anlayabılırsın cnm. Kılo alımı zaten en buyuk gosterge... Istersen sagarak ver bır muddet boylece ıctıgını sure ve mıktar olarak olcersın. Ortalama 450-500 cc ıcmelerı gerekıyormus bu donemde, bu mıktar cok hızla artacak. Maalesef memeden ıctıklerınden daha kolay ve hızlı ıcıyorlar bıberondan. Bıberona alısma rıskı var ama beslenmeyı ogrenmesı ıcın aynı zamanda bu bır avantaj; sonucta en ıyısını sen hıssedersın canım karar senın.

kızlar topuk kanı için sağlık ocağına gittigimizde vermişlerdi bu damlayı doktorumuza 15. gün başlayın demişti ve pazar günü başladık ama o günden beri kızımın gaz sorunu kusmaları başladı prspektürü okudum kabızlık gaz bulantı karın ağrısı yapabilirmiş yani bütün yan etkileri gösteriyor sizler bu damladan kullanıyo musunuz bizimkinin adı monovit D3 kullanmasam bişey olurmu kii

Anneler lütfen emzirmekten vazgeçmeyin ne zaman isterse emzirin kızınız ben memede yapışık geziyordum yara olduğu zamanda.alinacak önlemler var bol.bol emsin kokunuzu alsın. Ilk kakalari çok guzeldir kutuların puturlu ve açık renk sistemleri çok yeni unutmayin. Sarılık içinde bol bol emzirin zaten bi süre sonra kendileri uyanıyor biz.sarilik tedavisi görmüştük ona rağmen makina dan alıp emzirin olduğu. Unutmayın emdikce süt gelir sağın boş birakmayin bol su için sevgiler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba arkadaslar. Ben ya-nasip 10 mayista dogum yaptim. Kizim 2.570 gr ve 48 cm dogdu. Cok sukur kuveze falan gir.medi.iyiyiz dogum sonrasi sizde ve bebeklwrinizle ilgili ne gibi sorunlar yasadiniz? Paylasalim.

Kaç gündür okuyorum ama yazamıyorum doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın.
Bizde durumlar fena abimiz çok kıskanıyor bebeği bıraktık onla uğraşıyoruz beş dakika boş vaktim yok cuma misafirlerim yine geliyor on gün bizdeler bu defa kaçışımda yok hep beraber olacağız ne yazıkki. Burda olmayı özledim stresten ölüyorum oğlum bizi çok zorluyor ne yapacağımı bilmiyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

[SUB][/SUB]

Canım ishal oldugunu nasıl anladın? Anne sutu kakası acık sarı, taneli ve cıvık olur genellıkle. Eger ıshal oldugunu dusunuyorsan doktoru ıle konusmalısın acılen. Cunku kılo alımı degıl, enfeksıyon olması ve ozellıkle su kaybı olur, bu cok cok onemlı o kadar kucuk bebekte......

Doyup doymadığını en az 3-4 kaka ve cok bol ve sık sık bezini ıslatmasından anlayabılırsın cnm. Kılo alımı zaten en buyuk gosterge... Istersen sagarak ver bır muddet boylece ıctıgını sure ve mıktar olarak olcersın. Ortalama 450-500 cc ıcmelerı gerekıyormus bu donemde, bu mıktar cok hızla artacak. Maalesef memeden ıctıklerınden daha kolay ve hızlı ıcıyorlar bıberondan. Bıberona alısma rıskı var ama beslenmeyı ogrenmesı ıcın aynı zamanda bu bır avantaj; sonucta en ıyısını sen hıssedersın canım karar senın.
Evet aynen söylediğin gibi çok açık sarı ve cok civik yaparken de sanki karnı agriyo gibi ama gaz sancisi da gibi bilemiyorum.normal de olabilir eğer öyleyse. yarın gitcez kontrole ozman belli olur kilosu ndan. çok sık emziriyorum ama doyup doymadığıni bilemiyorum..dolu dolu islatiyo altını hatta bi de altını açtığım anda da idrarırını yapabiliyo..inş bi sıkıntı yoktur..

Canlar nasılsınız dığum yapan arkadaşlarım hayırlı olsun yapacak olanların allah yardımcısı olsun.
Kızım 19 günlük oldu yarın yarıkırk yapıcaz ikimizide yıkıcak annenesi:) meğer ne çok uyuyormuşum önceden. Şimdi 3 saat uyuyunca çok diyorum:)) çok yatamaz değil çok şükür iyice aabrı tükenmeden ağlamıyo yavrum. Yalnız gaz sancılaeı hiç rahat bırakmıyo yavrumu emerken sıkınmaktan kanter içinde kalıyo yavrum. Ne yapsam bilemiyorum:KK43: ilaç kullanmak istemiyorum.

Kızlaaar 18 Mayıs saat 16.10 'da normal doğumla kızımı kucağıma aldım. Darısı tüm bekleyenlerin başına....

Hala dogurmayanlar😊

Eylulguzeli 12 mayis normal💓

Emineveaydin 15 mayıs normal💓

SevdaSoner 15 mayıs normal💓

mneeee 16 mayis(normal)💓

FatmaBetül 18 mayis normal💓

Hanife6n 18 mayis normal💓

ses06 19 mayıs(normal)💓

Sugar234 19 mayis normal💓

hersey_mümkün 20 mayıs (sezeryan)💜

Mestcan 20 mayıs sezeryan💜

Halauniversiteli 20 mayıs sezeryan💜

Emres 20 mayıs sezeryan 💜

Esmasrn 20 mayıs normal💜

esra25 21 mayıs(normal)💜

Tekasur 21 mayıs normal💜

handrake 23 mayis(normal)💜

Hypattia 23 mayis normsl💜

Patatya005 23 mayis normal💜

Asilemm 24 mayis normal 💜

Şenay60 26 mayis normal💛

Avukat16 27 mayis normal💛

Sec 27 mayıs normal💛

Sturkans 27 mayıs normal💛

kubra1453 28 mayis(normal)💛

Sefamolsunnn 28 mayıs normal💛

Kolik 29 mayis normal💛
Handrakecim beni listeden silebilirsin aranızdan ayrıldım diğer listeye geçeceğim inş :)

Canlar nasılsınız dığum yapan arkadaşlarım hayırlı olsun yapacak olanların allah yardımcısı olsun.
Kızım 19 günlük oldu yarın yarıkırk yapıcaz ikimizide yıkıcak annenesi:) meğer ne çok uyuyormuşum önceden. Şimdi 3 saat uyuyunca çok diyorum:)) çok yatamaz değil çok şükür iyice aabrı tükenmeden ağlamıyo yavrum. Yalnız gaz sancılaeı hiç rahat bırakmıyo yavrumu emerken sıkınmaktan kanter içinde kalıyo yavrum. Ne yapsam bilemiyorum:KK43: ilaç kullanmak istemiyorum.

canımm yaa bende seni merak ediyodum bayadır göremedim iyi olmanıza sevindim gazz bizimde sorunumuz o öyle kendini sıktıkça ağlamaklı oluyorumm çok üzülüyorumm:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kızlar bunaltmak istemiyorum ama girmeyen görmeyen arkadaşlar için tekrarlıyorum :KK28:(zaten yazanlar yazmayanlar biliyorlar kendilerini) tabloya eklemek için bebeğinizin doğum haftasını ve doğum kilosunu yazarsanız sevinirim
teşekkür ediyorum şimdiden ...

fark edilsin diye :KK1::KK14::2::KK3::KK4::KK5::KK6::nazar::KK8::KK9::KK55::KK14::KK52::KK76::KK31::KK30::KK50::KK47::KK53::26::KK9::KK45::KK25::KK24::44::KK43::KK4::nazar::KK1::KK42::KK33::KK36::KK56::KK55: sonra ben görmedim duymadım demeyin tatlı anneler :KK34:
Canım 18 Mayıs'ta 40 +0 'da kızımı 3100 g normal doğumla dünyaya getirdim. Beni de ekleyebilirsen sevinirim.

canımm yaa bende seni merak ediyodum bayadır göremedim iyi olmanıza sevindim gazz bizimde sorunumuz o öyle kendini sıktıkça ağlamaklı oluyorumm çok üzülüyorumm:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Canım benm teşekkür ederim. Ne uyku uyutuyor ne meme emdiriyor ne gıcık bişeymiş böyle. Etraftan ilaç önerisinde olanlar oluyo ama ben kullanmak istemiyorum böylede dediğin gibi bende ağlıyorum. Ne yapsak ki. Dr kontrolümüz 1 aylık olunca ozmana kadar idare edeyim diyorum. Dr kesin ilaç verir şimdi

Kaç gündür okuyorum ama yazamıyorum doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın.
Bizde durumlar fena abimiz çok kıskanıyor bebeği bıraktık onla uğraşıyoruz beş dakika boş vaktim yok cuma misafirlerim yine geliyor on gün bizdeler bu defa kaçışımda yok hep beraber olacağız ne yazıkki. Burda olmayı özledim stresten ölüyorum oğlum bizi çok zorluyor ne yapacağımı bilmiyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Tatlım kaçışın neden yok? Annene gitmezsen seni epey zor gunler beklıyor, bence kımseyı umursama gıt.
Kuzey nasıl tepkıler verıyor? Bagırmak aglamak kızmak vurmak vs merak ettım. Sebep olarak bebegı gosterıyor, bırak dıyor mu acıkca yoksa sadece huysuzluk gıbı mı yapıyor?

Evet aynen söylediğin gibi çok açık sarı ve cok civik yaparken de sanki karnı agriyo gibi ama gaz sancisi da gibi bilemiyorum.normal de olabilir eğer öyleyse. yarın gitcez kontrole ozman belli olur kilosu ndan. çok sık emziriyorum ama doyup doymadığıni bilemiyorum..dolu dolu islatiyo altını hatta bi de altını açtığım anda da idrarırını yapabiliyo..inş bi sıkıntı yoktur..
Benım kızım da sadece kakasını yaparken cok zorlanıyor. Agrı cekıyor gaz atıyor ve kaka yapıyor. Ben de pzt kontrolde soracaktım. Sanırım tecrubelı annesın?:) Enfeksıyon ıcın cok erken degıl mı yıne de ben de soracagım.

Vauvv 3 saat cıdden ıyıymış ama:))))

Canım benm teşekkür ederim. Ne uyku uyutuyor ne meme emdiriyor ne gıcık bişeymiş böyle. Etraftan ilaç önerisinde olanlar oluyo ama ben kullanmak istemiyorum böylede dediğin gibi bende ağlıyorum. Ne yapsak ki. Dr kontrolümüz 1 aylık olunca ozmana kadar idare edeyim diyorum. Dr kesin ilaç verir şimdi

Kızlar cogu ılac bıtkısel korkmayın bu ayda ılac verılmez durduk yere
Acı cekmesın mınıkler bos yere brlkı fayda saglar

Merhaba arkadaslar. Ben ya-nasip 10 mayista dogum yaptim. Kizim 2.570 gr ve 48 cm dogdu. Cok sukur kuveze falan gir.medi.iyiyiz dogum sonrasi sizde ve bebeklwrinizle ilgili ne gibi sorunlar yasadiniz? Paylasalim.

Selam canım aynı gün doğum yapmışız benim oğlumda 2720 doğdu 7 günlükken kontrole gittik işitme testi de yapıldı o gün 2880 çıktı sarılıkta olmadı maşallah ikimizde iyiyiz yarın yine ayrıca başka özel doktora gidiyorum onda kontrolümüz var

kızlar 2 mayısta epıdural sezaryn oldum hastanede yuruttukten sonra hıc yatmadım agrım sızımda olmadı epıduralle dogum boyleyse 10 kere dogururum valla.ıgne yapılırken hıssetmedım bıle.oglum 3800 dogdu ama eve gelınce 3600 e ındı.uc gun sut gelmedı.ıcmedıgım malt humana stıl rezene komposto kalmadı...bu seferde asırı sut geldı. hastanede mama verdırdı hemsıreler bebek sarılık olmasın dıye.oglum memeyı kavrayamıyor hala da tam cekemıyor bıberonla verdık malesef.dr browns bıberon aldım gaz sıkıntısı yok oldu.once meme sonra bıberon verıyoz.her dedıgını yaptırann bır bebek. ıstedıgı anında olmayına kıyametı koparıyor.ıkı gunde bır yıkıyoz.hamılelıkte ıyıkı bol bol uyumusum.

Yazmayı unuttum bu arada kızım 40+0 'da 3100 g dünyaya geldi :)

kızlar 2 mayısta epıdural sezaryn oldum hastanede yuruttukten sonra hıc yatmadım agrım sızımda olmadı epıduralle dogum boyleyse 10 kere dogururum valla.ıgne yapılırken hıssetmedım bıle.oglum 3800 dogdu ama eve gelınce 3600 e ındı.uc gun sut gelmedı.ıcmedıgım malt humana stıl rezene komposto kalmadı...bu seferde asırı sut geldı. hastanede mama verdırdı hemsıreler bebek sarılık olmasın dıye.oglum memeyı kavrayamıyor hala da tam cekemıyor bıberonla verdık malesef.dr browns bıberon aldım gaz sıkıntısı yok oldu.once meme sonra bıberon verıyoz.her dedıgını yaptırann bır bebek. ıstedıgı anında olmayına kıyametı koparıyor.ıkı gunde bır yıkıyoz.hamılelıkte ıyıkı bol bol uyumusum.

Kızlar hayırlı uğurlu olsun maşallah:nazar:

Kızlaaar 18 Mayıs saat 16.10 'da normal doğumla kızımı kucağıma aldım. Darısı tüm bekleyenlerin başına....

Gozunuzaydin kizlaar :)
Allah anali babali buyutsun..masallah:nazar:

X