2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Tezeler tezeler

:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

Kızımın fot.larından eklemeye calışıorum sırf soz werdım dıe cebımde kı net paketi ile kardesimın pc ne baglandım......
Gorun cırkın babasının copsı kızımı :21::21::21::21::21::21::21::21::21:

Ben goremiyorum resimleri acebiyim ondan mi ki acep?:))nereye yukluyosunuz ve nerden gorebiliyorum...

O zaman inşallah aranız iyi olur. Süt durumun düzeldi değil mi cnm?

Çalışınca az göreceğim için sorun olmaz sanırım :)
Akşamda çocuklarla vakit geçer zaten. Sütüm fena sayılmaz gündüz bir kere gecede bir kere mama takviye ediyorum bunada şükür tabi. Kuzeyde çoktu sütüm ama rahattım tabi bu kadar olaya strese iyi bile süt üretebiliyorum. Demir nasıl oldu iyimi biraz daha. Derene niye hava veriyorsun doktormu söyledi. Bizimkininde burnu hırıl hırıl acaba götürsemmi bende doktora.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar Bugün kirkimiz çıktı banyo muzu yaptık pak temiz giyindik..Bundan sonra hersey daha güzel olacak inş yani öyle umuyorum:) ya bi de ben kizimla dışarı Çıkmaya korkuyorum sanırım evde bile çok ağlarsa elim ayağına dolaşıyor dışarıyi yada birine gitmeyi dusunemiyorum çok acemiyim:KK43: ve haftasonu 4 saat yolculuk etmek zorundayız. Arabayla gitcez ama kızım terler mi usur mu ne giydirmeliyim düşünüp duruyorum sabah erkenden çıkacağız ne tavsiye edersiniz bu konuda havalar çok sicak

canim bunu anca kendin ve bebegin ile deneyim ile ogrenirsin sanirim....ama ben sadece kendimden ornek werim...dr.muz 1 saatlik uzakta oldugundan araba deneyimim cok oldu su 2 ayda. 5 sefer gittik....ben ewden cikarken onune arkasina ikiye boldugum pamuklu ter bezlerinden koyuorum ince tek kat kiafet giydirorum arabadan inerken gidicegim yere warinca yani aliorum bezleri bakiorum islak ;:KK66:)) sonra da vicudunun kizlginligi gecince baska bisi giydiroum hemen soymama gerek kalmio...(annem yapmis ben bilmiodum bile nedemek ter bezi...bu arada en sagliklisi arabada terledise soymak hemen fakat ben terli terli yel alip usutmesinden korktum bole bi yol cizdim...) ayrica dr.a danistim sizce dogrusu ne die tek kat giydir dedi penye bir battaniye hep yaninda olsun dedi...

tam da ilgi alanim durunun da burnu hep hiril hiril ememez hale geldi su gunluk kullanilan damlalardan kullaniorum ama zarari yok mu bunun fazlasinin kardesim yaaaa napicam ben bi akil werin deneyimli anneler....

i

Çok geçmiş olsun tekrar. Ben de Deren'in sırtından bir hırıltı duyunca dr a götürdüm hemen. Şimdi cihazla hava veriyorum evde. Burnunu açık tutmaya çalışıyorum. Demir de huysuz halsiz iştahsız. Ben de endişeli ve biraz mutsuzum:KK43:

O kadar erken diş çıkmaz bence ama şaşırdım?

Çok sevindim cnm sizin adınıza:) Zamanla olumsuz duyguların kaybolacak bence, henüz çok erken.
Kendine duygusal anlamda da cok yuklenıyorsun. Buarada ben de Demir ile havuz günlerimizi çok özledim:KK66:

Akrabalar gitti mi nasıl oldu ev ortamı?

İnanamadım; aynı ben! Ben de emzirdikten sonra her 3 saatte bir sağıyorum. Bizimki fena emmiyor ama süt üretimi fazla.
Aynı şeyleri yaşıyormuşuz....

neden sut uretimi fazla oldugu icin sagiyorsunuz benimde sanirim fazla sagmam mi gerekiyor??

Kisa ama coook uzuuun gibi gelen bir aradan sonra herkese merhaba:)
Biz henuz 15 gunluk olduk. Bian once kirkimiz ciksin istiyorum..
Bikac gundur kizimin burnu tikali gibi nefes aliyor. Sık sıkk hapsuruyor..
Hatta bir iki defa da hapsurdugunda burnu aktı:KK43:
Havalar çok sicak ama daha cok küçük olduğu için ince de giydiremiyorum.
Emzirirken çok terliyor üzerini ince biseyle örtsem ikimiz de bunaliyoruz, ortmesem hemen hapsuruyor. Ne yapacagimi bilemiyorum hasta olmasından korkuyorum :KK43:

Hoşgeldinizz:)) Yenidoğanlarda hapşurmak üşüdüğünün göstergesi olmayabilirmiş. Doğumdan sonra hava yollarında kalan yabancı maddeleri atmaya devam edebiliyorlarmış bu şekilde... Burnunun tıkalı olması iyi değil, emmesini de etkiler. İsterseniz doktorunuza ne yapılabileceğini bir sorun.
Havalar gerçekten çok sıcak, giysi seçiminde bizi zorluyor. Ben artık gündüz sadece yarım kollu çıtçıtlı body ile penye alt giydiriyorum.

Akşamda çocuklarla vakit geçer zaten. Sütüm fena sayılmaz gündüz bir kere gecede bir kere mama takviye ediyorum bunada şükür tabi. Kuzeyde çoktu sütüm ama rahattım tabi bu kadar olaya strese iyi bile süt üretebiliyorum. Demir nasıl oldu iyimi biraz daha. Derene niye hava veriyorsun doktormu söyledi. Bizimkininde burnu hırıl hırıl acaba götürsemmi bende doktora.

Bizimkinin doğduğundan beri burnunu otribebe ile çekiyordum çıkıyordu. Sonra hırıltılar olmaya başladı. En son nefes alırken hırıltı duydum elimin altında sanki, hemen götürdüm dr.a. Geniz akıntısı varmış o yüzden olurmuş.
Doktor buara yenidoğan bebeklerde çok var geniz akıntısı ile başlıyor artıyor dedi. Korktum ben de... Haba vermemi doktor söyledi. Çok küçük ilaç veremeyiz, burnu açılmazsa durumu ilerler, hava kanallarını açık tutmalıyız dedi.
Bence götür için rahatlasın....

Demir çok iştahsız. Ateşi yok ama keyifsiz. Gece sayıklıyor ağlıyor uyumuyor. Başka birşey mi var dedi ne oldu diye sordum sabah, seni özledim diyor bilmiyorum:KK43:(

tam da ilgi alanim durunun da burnu hep hiril hiril ememez hale geldi su gunluk kullanilan damlalardan kullaniorum ama zarari yok mu bunun fazlasinin kardesim yaaaa napicam ben bi akil werin deneyimli anneler....

Ofertaya yazmıstım cnm aynı konuyu sımdı

neden sut uretimi fazla oldugu icin sagiyorsunuz benimde sanirim fazla sagmam mi gerekiyor??
Doğumdan sonra mastit oldum. Şimdi 3 saatte bir sağmazsam çok acı çekiyorum tıkanıyor, doluyor, sizin durum nasıl? Emzirip bırakamıyorum.
Sağdığınız sütleri deepfreeze e koyup ilerde kullanmak iyi birşey fazlaysa sağın tabii.

Son düzenleme:
Akşamda çocuklarla vakit geçer zaten. Sütüm fena sayılmaz gündüz bir kere gecede bir kere mama takviye ediyorum bunada şükür tabi. Kuzeyde çoktu sütüm ama rahattım tabi bu kadar olaya strese iyi bile süt üretebiliyorum. Demir nasıl oldu iyimi biraz daha. Derene niye hava veriyorsun doktormu söyledi. Bizimkininde burnu hırıl

hangi mamayi kullaniyosunuz aca va? Mama verince su da veriyonysunuz?

Hoşgeldinizz:)) Yenidoğanlarda hapşurmak üşüdüğünün göstergesi olmayabilirmiş. Doğumdan sonra hava yollarında kalan yabancı maddeleri atmaya devam edebiliyorlarmış bu şekilde... Burnunun tıkalı olması iyi değil, emmesini de etkiler. İsterseniz doktorunuza ne yapılabileceğini bir sorun.
Havalar gerçekten çok sıcak, giysi seçiminde bizi zorluyor. Ben artık gündüz sadece yarım kollu çıtçıtlı body ile penye alt giydiriyorum.

Bizimkinin doğduğundan beri burnunu otribebe ile çekiyordum çıkıyordu. Sonra hırıltılar olmaya başladı. En son nefes alırken hırıltı duydum elimin altında sanki, hemen götürdüm dr.a. Geniz akıntısı varmış o yüzden olurmuş.
Doktor buara yenidoğan bebeklerde çok var geniz akıntısı ile başlıyor artıyor dedi. Korktum ben de... Haba vermemi doktor söyledi. Çok küçük ilaç veremeyiz, burnu açılmazsa durumu ilerler, hava kanallarını açık tutmalıyız dedi.

Demir çok iştahsız. Ateşi yok ama keyifsiz. Gece sayıklıyor ağlıyor uyumuyor. Başka birşey mi var dedi ne oldu diye sordum sabah, seni özledim diyor bilmiyorum:KK43:(

Doğumdan sonra mastit oldum. Şimdi 3 saatte bir sağmazsam çok acı çekiyorum tıkanıyor, doluyor, sizin durum nasıl? Emzirip bırakamıyorum.
Sağdığınız sütleri deepfreeze e koyup ilerde kullanmak iyi birşey fazlaysa sağın tabii.

Bizimde hırıltı var pazartesi Dr gittik göğsünden değilmiş. Burnu tıkalı olabilir bebeklerde ödem oluyor tıkanıklık falan dedi. Serum fizyolojik damlatip otribebe yle çekin dedi. Ama biz beceremiyorum onu çekiyoruz bişey gelmiyor. Dr umudun ilginç bi önerisi daha var banyo yaparken burnunu sumkurterek temizleyin dedi. Acaba 2 aylık bebeği nasıl sumkurtebilirim bi fikri olan var mı 😊😊😊

İyi geceler nasılsınızz
İnsan bazen okuyabiliyo anca cvp yazamıyo
Bugün gene çok yorgunum özellikle şu sırt ağrısı benim enerjimi alıyo
Sabah oğlanları doktora götürdük. Büyük oğlanın yumurtalıklarını kntrol ettirdik. Bi arkadaş tavsiye etti. Torbaya inmiyo her zaman. Kanallarda kalabiliyomuş. O zaman ameliyat ediyorlarmış. Çok şükür bizimki aşağı yukarı hareket haline oğlanları olanlara duyruluuuur

Küçük oğlanı da işitme testi ve kalça ultrasonunu yaptırdık. İyi çıktı. Kilosu iyi baya. 5700e gelmiş. Doğum kilosunu nerdeyse ikiye katladı.

Sonra eve gitmekten korktum büyük oğlumu evde zaptetmek zor. Parka götürdüm. Sonra banyo yemek haşat maşat olduk.
Yorgunuuum

Bizimde hırıltı var pazartesi Dr gittik göğsünden değilmiş. Burnu tıkalı olabilir bebeklerde ödem oluyor tıkanıklık falan dedi. Serum fizyolojik damlatip otribebe yle çekin dedi. Ama biz beceremiyorum onu çekiyoruz bişey gelmiyor. Dr umudun ilginç bi önerisi daha var banyo yaparken burnunu sumkurterek temizleyin dedi. Acaba 2 aylık bebeği nasıl sumkurtebilirim bi fikri olan var mı 😊😊😊

Ahahaaaaahaa:)) doktoruna koptum valla bizimkinin burnunu sumkuttugumu hayal ettim de cok komik...bana mumkun gelmedi canim

Bizimkinin de burnu sık sık fisir fisir oluyo ben de otribebeyle sabahlari cekiyorum, once serum fizyolojik damlatip bi dakika falan bekleyince hupletiyorum geliyo valla koca adam gibi sumuscukleri:) sen hemen mi cekiyorsun acaba? bekle yumusasin azicik:) bi de banyodan sonra yine ayni sekilde yapinca daha da kolay geliyo

Arkadaslar süt sagma makineleriniz hangi marka. Bende almak istiyorum neyi öneriyorsunuz?
Ben philips aventin elektriklisini kullaniyorum canim tekli...kolay cekiyo gibi, hos baska bi sey denemedim ama arastrip almistim memnunum 10-15 dakikada bi memeyi komple hallediyo:) can yakmiyo, tek gicik yani sesi ama cok da sikinti vermiyo, sessiz calisan var mi bilmiyorum

İyi geceler nasılsınızz
İnsan bazen okuyabiliyo anca cvp yazamıyo
Bugün gene çok yorgunum özellikle şu sırt ağrısı benim enerjimi alıyo
Sabah oğlanları doktora götürdük. Büyük oğlanın yumurtalıklarını kntrol ettirdik. Bi arkadaş tavsiye etti. Torbaya inmiyo her zaman. Kanallarda kalabiliyomuş. O zaman ameliyat ediyorlarmış. Çok şükür bizimki aşağı yukarı hareket haline oğlanları olanlara duyruluuuur

Küçük oğlanı da işitme testi ve kalça ultrasonunu yaptırdık. İyi çıktı. Kilosu iyi baya. 5700e gelmiş. Doğum kilosunu nerdeyse ikiye katladı.

Sonra eve gitmekten korktum büyük oğlumu evde zaptetmek zor. Parka götürdüm. Sonra banyo yemek haşat maşat olduk.
Yorgunuuum

Helal sana super anne...iki cocuklu bacilarim kahramanimsiniz...hele oferta bi de calisacak...supersiniz hepiniz, lila bacim sen de:)))
Gelecegimi siz de goruyorum hele bu bidigi buyuteyim belki bi de kizim olur:)

Gulsumcum, minige de masallah, Allah nazardan saklasin:)

Fistiklar, emzirme donemi bitince memeler kuculuyo mu tekrardan??? Ben yeni hallerini hic sevmedim:KK43:( lutfen donsunler, birazcik sarkmaya da raziyim ama bu koca, esmer ve buyumus haleli hallerinden hic hoslanmiyorum:KK43:(((
Esim guzel diyo ama inanmiyorum da...

Arkadaslar süt sagma makineleriniz hangi marka. Bende almak istiyorum neyi öneriyorsunuz?

Ben mamajoo nun süt sagma makinasını kullanıyorum çok memnunum,5 kademeli önce masaj yapıyo sonra istege göre arttırıyosun.Ve sesi enaz olan makina tavsiye ederim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canim bu kutucukta yazdiklarin mi oncelikle gecmis olsun dilerim hawa ile ustesinden gelirsiniz.....benim hastaliktan oldugunu dusunmuorum....eger bu kutucukta yazdiklarini soluosan ben yapmam gerekeni anlayamadim ;;(( ki malesef.....bu gundelik damlalardan baska onercegin bisi war mi peki...hataliktan degil dir die dusundu cunku dr. dedi sik tikanir bunla dewam et dedi...ama gunah nefes alamior goruom sasirdim bende napicagimi...ama sanirim akintisi war dedigin gbi cunku hani haz cikarirken agzindan akarya o biraz sumukumsu offf ii ce daraldim ben gece gece

bende cekemiom yaaa ne hupp ne puf yani gelmio sonra taa uca gelio kendiliginden anca ozaman alabiliorum...

bayiliorum bu siwri zeka amcalara humkurse sence soru kalir mi amcam be :KK66:) ;;:KK66:))

bende aptamil kullaniorum suyu cok sewmior fakat nekadar desem 20ml dolduruom 10 ml akita akita iciosa 5 ml mi mideye gidiodur ancak.....mama da su takviyesi gerekli diolar..her mama da degil ven sadece gun de 1 sefer weriom iste o da 5 ml falan....

Ben mamajoo nun süt sagma makinasını kullanıyorum çok memnunum,5 kademeli önce masaj yapıyo sonra istege göre arttırıyosun.Ve sesi enaz olan makina tavsiye ederim.

Hic duymamistim bunu. Sagol arkadasim

Ben philips aventin elektriklisini kullaniyorum canim tekli...kolay cekiyo gibi, hos baska bi sey denemedim ama arastrip almistim memnunum 10-15 dakikada bi memeyi komple hallediyo:) can yakmiyo, tek gicik yani sesi ama cok da sikinti vermiyo, sessiz calisan var mi bilmiyorum

Sessiz olani yok heralde :)

Fistiklar, emzirme donemi bitince memeler kuculuyo mu tekrardan??? Ben yeni hallerini hic sevmedim:KK43:( lutfen donsunler, birazcik sarkmaya da raziyim ama bu koca, esmer ve buyumus haleli hallerinden hic hoslanmiyorum:KK43:(((
Esim guzel diyo ama inanmiyorum da...

Bence küçülmemeli böyle kalmalı. Tam da görmek istediğim gibiler :) Hatta bu süreçteki hallerini görünce herşey bittiğinde estetik yaptırmayı bile düşünüyorum :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X