2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kilosu fazla mi bilmiyorum ama okuduğum bir yazıda ilk günler gogusler sert olur sonra vücut bebeğin ihtiyacı kadar üretir diyordu. Ilk 3 gun memeleri setti sonra yumuşacık oldular ana sakinca süt geliyor. Dün 1 aylık kontrolü vardı 1300 almış toplam çok beğendi doktor günlük 20 - 30 bekleriz 40 küsür dedi.yani boş görünmesine bakma sen. Benim ki sürekli elini emiyordu şimdi emzik tuttu onu emiyor. Bende yetmiyor yumuşak memem diyordum ama çok emince de kusuyor zaten.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Aynen biz gibi kızım da 1300 aldı ilk ay Dr a sordum sutum yetiyor mu die güldü tabi dedi. Goguslerim hep yumuşak çünkü sürekli emmek istiyo emzik de almiyo herseyi yaliyo:) Teyzeler aç mi bu cocuk dio ama takmicam suan misafir var az önce duydum bu cümleyi:)

teyzem canim bir zamnlar deger verdigim solenebilir....cesart eder tabi ki cunku saygili oldugumu agzimi acmicagimi bilirlerr....allaha hawale ediorum baska yapabilcegim bisi yok...zate. hayatimda cikarttim herkesi bayramdan bayrama iste biliosunuz.....

bu arada kg yapmicak ama sut yapicak tek sey su ve sut yapan cay dimi baska bisi war mi....

Dereotu, taze soğan, bol salata, bulgur pilavı, et bakımından ağırlıklı beslenme... önerebilirim canım çok etkililer...
Başka aklıma gelirse yazarım ama dereotu, taze soğanı yıkayıp kurulayıp bir kaba kesip doldur, alakalı alakasız her yemeğin üstüne avuç avuç dök ye, farkı görürsün bence. (Tek basına fazla mıktarda yenmıyor da, bu yontem ıyı oluyor)
Bir de emzirmen tamamen bitince 15 dk sağ 15 dk sol tarafı sağma imkanın varsa o da çok faydalı olur. Emzirdiğin için sağma sırasında süt gelmese dahi sağabilirsin...

Aynen biz gibi kızım da 1300 aldı ilk ay Dr a sordum sutum yetiyor mu die güldü tabi dedi. Goguslerim hep yumuşak çünkü sürekli emmek istiyo emzik de almiyo herseyi yaliyo:) Teyzeler aç mi bu cocuk dio ama takmicam suan misafir var az önce duydum bu cümleyi:)

Kızlar bebeğinizin kilo alımı herseyi açıklıyor...
Gögün taşlaşmaması, bebeğin sürekli düzenli emdiğinin, süt kanallarının açık olduğunun göstergesi ve bu harika birşeyy:))

Kızlar bebeğinizin kilo alımı herseyi açıklıyor...
Gögün taşlaşmaması, bebeğin sürekli düzenli emdiğinin, süt kanallarının açık olduğunun göstergesi ve bu harika birşeyy:))

maşallah canım bebişine keyiflerine göre alıyolar emziği benimkide alıyo bazen çok güzel bazende diliyle itip almıyo elini emmesinden se emzik daha iyi zayen ilk aylarda bebekler sürekli emme refleksinde olurlarmış

Saol cnm,aynen katılıyorum sana elini emmesinde emzik emsin,kuzenimin kızına emzik vermediler aman emziğe alışmasın dediler kız baş parmağını emdi,şuan 5 yaşında hala parmağını emiyor,parmagını emmesi hoşlarına gitti,başka bir kuzeniminde kızı oldu şuan 1,5 yaşında diğer kuzene özendiler emzik vermediler bebeğin parmağını emmesi hoşlarına gidiyor,oda şimdi parmak emiyor,banada emzik verme diyorlar birde,kızım parmağını emceğine emzik emsin emziği bırakır ama parmak emmeyi alışkanlık yapabilir

kızlar bnmki de emzik almıyo diliyle attırıyo ama uyku emziği aldım nuk un.. ondan önce chicco silikon vardı ağzına sürdürtmedi.. uyku emziğini uyku moduna geçerken arabasıyla gezdirirken alıyor sadece evde pek almıyor ya da uykuya dalmak istediğinde.. yani canı isterse alıyor istemezse almıyor.. deneyin derim: nuk uyku emziği küçük bişi..

Bi alayim deneyim ozaman aslinda ben istedgim doyduguna emin oldugumda yarim sat
Ate olsa oyalanmasi bende orada islerim faln yaparim.ama utku uyanir uyanmaz emmek istiyoo taaaa uyuyana kadar oda 2 ssat suruyo beni dusun.sirtim kopuyo:KK43:

Bu Teyzeler şimdi de kızımı bıraktı kafayı bana taktılar..karnim kalmışmis nie sarmamisim kilo gitmemiş falan filan.el insaf bunu diyenler de siskooo Teyzeler. .Halbuki 9 kilo verdim eski kilo ma dönmeme 3 kilo kaldi:KK43: of ki off...oda değiştirdim size şikayet ediyorum suan:))

Selam kızlar moralim okadar bozuk ki anlatamam. Eşim özel is yaptığı için kazanamadi para . Buna rağmen hep idare ettim 2.5 senedir. Düğün borcu hadi bakalım yeşim kredi çek öde hadi bakalım altınları sat krediyi öde onu öde bunu öde . En son bebek hazırlıklarına bayagi borcum olmuştu herseyi kendim gogusledigim için ben alıp hallettim için. Bir yıl öncede araba aldım onu ödüyorum. Eşimin yardımı yok tabiki. Neyse bebek borçları için bu araba kredisinin üstüne bir kredi daha çektim. Sonra 2 ay önce arabanın kasko şu bittiği için kasko parasini eşime verdim yaptı diye. 1 aydır kasko yaptı artık diye yalvardim resmen. Yaptırması yok en ucuz kasko yu arıyormus haber bekliyormus bilmem ne. Geçen gün kasko için ayirdigimiz paranın yerinde olmadığını gördüm ve eşimi aradım ne yaptın diye yarısını harcadım dedi bu yok zamanda. Markete harcadım kendime mi harcadım diyor. Halbuki ben annemdeyim geleli 1 hafta oldu sadece 1 hafta Dada ekmek kola vs dışında hiçbir şey istemedim. Meğer kasko parasini harcıyor Muş. Çok tartıştık. Gel gelelim dün eşimin kardeşi benim arabayla kaza yaptı kasko da yok tabiki. Teyzesindeydim eşimin eve getirin beni lütfen dedim eniştesini getirdi. Kayinvalidede geldi benimle onunla kavga ettik. Eşyalarını topladım babamı aradım geldi beni aldı. Annemin evindeyim şimdi. 2 aylık yavrum mi yanayım kendime mi yanayım salakligima mi yanayım. Eşimi bukadar şey yasasam da sevmem mi. Rabbim dua ediyorum hep içimi Sogutsun diye. Çok zor cok

Selam kızlar moralim okadar bozuk ki anlatamam. Eşim özel is yaptığı için kazanamadi para . Buna rağmen hep idare ettim 2.5 senedir. Düğün borcu hadi bakalım yeşim kredi çek öde hadi bakalım altınları sat krediyi öde onu öde bunu öde . En son bebek hazırlıklarına bayagi borcum olmuştu herseyi kendim gogusledigim için ben alıp hallettim için. Bir yıl öncede araba aldım onu ödüyorum. Eşimin yardımı yok tabiki. Neyse bebek borçları için bu araba kredisinin üstüne bir kredi daha çektim. Sonra 2 ay önce arabanın kasko şu bittiği için kasko parasini eşime verdim yaptı diye. 1 aydır kasko yaptı artık diye yalvardim resmen. Yaptırması yok en ucuz kasko yu arıyormus haber bekliyormus bilmem ne. Geçen gün kasko için ayirdigimiz paranın yerinde olmadığını gördüm ve eşimi aradım ne yaptın diye yarısını harcadım dedi bu yok zamanda. Markete harcadım kendime mi harcadım diyor. Halbuki ben annemdeyim geleli 1 hafta oldu sadece 1 hafta Dada ekmek kola vs dışında hiçbir şey istemedim. Meğer kasko parasini harcıyor Muş. Çok tartıştık. Gel gelelim dün eşimin kardeşi benim arabayla kaza yaptı kasko da yok tabiki. Teyzesindeydim eşimin eve getirin beni lütfen dedim eniştesini getirdi. Kayinvalidede geldi benimle onunla kavga ettik. Eşyalarını topladım babamı aradım geldi beni aldı. Annemin evindeyim şimdi. 2 aylık yavrum mi yanayım kendime mi yanayım salakligima mi yanayım. Eşimi bukadar şey yasasam da sevmem mi. Rabbim dua ediyorum hep içimi Sogutsun diye. Çok zor cok

Canım çok üzüldüm yaşadıklarına biraz sakin olmaya çalış eşinde eminim böyle olsun istememiştir. Biraz kafanı dinle annende eşinle tekrar oturur halledersiniz bu konuları. Maddi konular hep sorun oluşturur zaten bende doğum izninden dolayı maaş alamadığım için bizde zor durumdayız dün bebek için takılan altınları bozdurduk bende çok ağladım ama yapacakta bişey yoktu. Bizde eşimle evdekiler yüzünden çok gerginiz incecik bir ip var aramızda ve oda koptu kopacak. Ortada iki çocuk var benimde alıp başımı gidesim var ama onları düşünüyorum hep sinirlerim tavan yapınca.
İnşallah geçecek bu günler hepimiz için sanada sabır diliyorum allahtan. Bebeğin için moralini bozma bundan sonra yaşama nedenin o çünkü. Kendini çok üzme demek yersiz biliyorum ama üzülmemeye çalış bebeğinede yansır sonra.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Dereotu, taze soğan, bol salata, bulgur pilavı, et bakımından ağırlıklı beslenme... önerebilirim canım çok etkililer...
Başka aklıma gelirse yazarım ama dereotu, taze soğanı yıkayıp kurulayıp bir kaba kesip doldur, alakalı alakasız her yemeğin üstüne avuç avuç dök ye, farkı görürsün bence. (Tek basına fazla mıktarda yenmıyor da, bu yontem ıyı oluyor)
Bir de emzirmen tamamen bitince 15 dk sağ 15 dk sol tarafı sağma imkanın varsa o da çok faydalı olur. Emzirdiğin için sağma sırasında süt gelmese dahi sağabilirsin...

sagma icin kucuk balon lu huni gibi bisiyim war cok ise yaramiyor ama baskasini alcak param yk ;((( malesef sagiom ama ikidir 20 ml den daha si gelmio 50 rahat cikardi ufff ii ce taktim kafaya canim bilgiler icin saol...

Mama veren anneler acaba sonrasinda su veriyolarmi?

Ben veriyorum canim ki verilmesi gerekiyo mamadan sonra sadece anne sutu alan bebeklere gerek yok su vermeye ama mamada gerwkli diye biliyorum cok degil 4 5 tatli kasigi veriyorum ben yoksa dili damagi kuruyo cocugun

Ben hem emziriyorum hemde mama veriyorum ama su vermedim hiç,vermem gerekiyormu acaba ?

Azonce bizde emzik vermeye çalıştık alması icin annem reçele batıralm dedi ilkinde bisy demedim.tabi reçel bitince bizim kiz attı emzigii busefer bida batır alım dio annem.. yok dedim yaa kızı şeker komasina sokalim her attığında batirirsak..sonra da ugrasmasammi aceba emzik vermekle die düşündüm zaten tereddutluyum..çok da zorlaniyorum aslında hep meme istiyo bilemedim:KK43:

Hahaaa annenle ayni kafadayiz :) bugun bende dayanamayim recele batirdim emzigi uyuyana kadar emdi :)

X