2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Selam kızlar nbr bu ararlar sayfalar biraz daha kı hızlandı ne
Yoruldum kızlar büyük oğlanla wc alıştırması yapıyoruz. İndir bindir yıka giydir pöfff :) zor iş. Ötkinin sesi çıkmadı maşallahhhh uyuyo. Abinin işleri bitmiyo ki alayım kucağıma romantik takılalım bebekle. Ya bu ilk bebeler var ya öndenden gelip tahta oturuyolar daha da kalkmıyo paşalar. Hep onlara çalışıyoz

Canım çok emzirince kusuyo. Avuç içi kadar diyeyim. Az emzirince hiç kusmuyo gibi bişi ben böyle anladım

Canım sen zaten zor bi süreçten geçiyodun sabretmen zordu anlayış göstersin biraz. Büyükler ne diyor onun ailesi. Arabayı çarpan kardeşi vs? Boşanmayı düşünmek için biraz daha bekle. Konuuştunuz mu hiç nolacak böyle diye. Canım kusura bakma sakın ama ben kadınların çalışıp bi de maddi yükümlülük altına girmesini doğru bulmuyorum. Bütçe erkeklerin kazancına dayandırılmalı. Sen hep yüklenmişsin herşeyi. İnş herşey yoluna girer. Araba masraflarını kardeşi ailesi vs ödemez mi

sizlere tavsiyem kızlar yatarak bebeklerinizi emzirmeyin ben büyük oğlumda bunu çok yaptım ama 7-8 ayından sonra ve oğlum sürekli orta kulak iltihabı oldu doktor hemen sorardı yatarakmı emziriyorsun diye bir çok rahatsızlığa yol açıyor ne zaman kalkamayacak derecede uykum oluğunda böyle emzirsem çocuk hemen kulaklarını yolmaya başlardı ben çok çektim sizlerde dikkat edin

Ben çok emziriyorum yatarak. Abisini de öyle yapmış bebeği de öyle yapıyorum malesef. Tembelim de acık :) inş bişi olmaz[/QUOTE]

Sağolun kızlar allah yardım etsin ne diyim. Arabanın masraflarını ödeyecekler tabiki sonrada hemen satacagim zaten. Ailesi hiç aramiyor bilmiyorum neden.sanirim benim dönemi bekliyorlar.esimle mesajlastigimizda kesinlikle buraya gelmeyeceğim belli oldu. Kendini hiç haksız görmüyor. Sadece evden gittiğim için sürekli beni suçluyor ve sürekli onu çocuğundan ayirdigimiz falan söylüyor. Bende pes ettim artık ne yaparsa yapsın ücretsiz izin alırsam 3 ay toplamda zamanım var bu süreçte birseyler yapmazsa mecburen o şehirde ev tutacağım. Üniversitede çalışıyorum çünkü tayin de yok. Allahım akıl versin ona

İyi dilek ve dualariniz icin tesekkur ederim kizlar...

Malesef cok ta aciklamali donemedim size dewlet hast. aciline gittik cunku baska bir mecra yok bu memlekette....teyzem amcam ne muayne etti ne derdimi dinledi nede film cekti ...surdan 1 doz .... vur dedi ben igne wurdurmak istemiroum emziriorum dedim sadece kuyruk sokumumdan basamiom dedim sinirdir kastir sinir hastaliklarina git fitiktir falan filan sadece yuzume bakarak soledi...igneyide istemeyince kizdi yapcak bisi yok dedi ewe yolladi... bi afri kesici dedim minoset dedi..

yani film cekse orada net gorebilirdi berseyi diye dusunebiliorum ama yuzume bakmayi tercih ettiler...derdimi 1 dk dinlemeyen bir dr.a igne vurdurtamam kusura bakmasin...kizdi bide essek boku.....

iste bole kizcelerim simdi yatiorum iki seksen esim kanguruyla alakasi yok cok sikti 2 gumdur kendini oraya vurdu dior....bilmiorum fitik ihtimalini dusunmek bile istemiorum nasil bir hastaliktir cozumu nedir onu bile bilmiorum......

duru ii tabi ki ac herzmanki gibi iki gogsumu emior ustune 90 cc mama yapiorum onuda yior.....sagiorum 1 saatte cikan miktar iki gogusten 25 ml 30 bile degil...eger ikinci sagmaya calisiyim 3 saat sonra yada duru emsin yok yani gelmior...

bilmiorum belki strest uzuntu belki yorgunluk belkide biyerlerde bi hata yapiorum....allah yawruma saglik wersin ben baska bisi istemem...

annem aradi uyaninca caldirin yarin gelim dedi uzatmadim tmm dedim... ama keske ben tukenmeden bitmeden gelseydi bprek corek yapip laflasaydik ben ona is mi yaptirim....ama simdi iki buklumum butun enerjim nesem bitmis bu kadar bitmeden bizleride gozleri gorseydi ya....
Cok gecmis olsun canm insallah hic önemsiz bir durumdur...
Doktorun ignesini kabul etmemekle iyimi yaptin kötumu bilmiyorum ama arastirmasi gerekirdi neyin ne oldugunu bilmeden hemen basite kacmis :/
Annen geldigindede kendini daha fazla acindiriverirsin de bende hep sikayet ediyorum niye annem yok niye yanlizim dusunuyorumda annem yanimda yakinimda olsa ve bana yardim etmese daha cok uzulurdum telefonda söylemeyi biliyor ama :))
Ahh kizim burada olaydin hemen yanina gelirdim sende kalirdim sen bizde kalirdin sana bakardim yemekler pisirirdim vsvs diyee ama okadar cömert olacagini hic sanmiyorum valla...

Yeni sirin fotograflarlar yukledik teyzeler :)
Aklimda olanlari cekmeye basladim ama daha malzeme eksikligi var..Anneannede deneme yaptik :)))
Cok guzel pozlar cok guzel cekilmisler masallah Sezen bebiskoya yuzu hep gulsun insallahh...

selam kızlar nabersiniz :)

özlmişim sizi..

süt için semiz otu bende cok farkettı .. :KK66: bır de sarımsak dıyolar ama onu hıc denemedım :)
Kimler gelmis anam :)) yoksun ne zamandir özlettin kendini kk mizin dobra teyzesi :)
Duydugum ve bazi yerlerde okudugum kadariyla sogan ve sarimsagin fazla yenmemesi gerektigini söyluyor sutun tadini fena halde etkiledigi icin...
Bu gibi durumlarda bebekler sutu reddedebilir reddetmese bile almasi gereken miktardan daha azini icerlermis...
Yesil sogani hala birakamadim azda olsa yiyorum benim kizda alismis olsa gerek sorunsuz emiyor.

kızlar hamilelikte nedeen kahverengi akıntı geliyor 3 gündür akıntı var az az geliyor arada kan da geliyor doktor progestan verdi ama geçmedi 7 buçuk haftalık dedi doktor
basima gelmedi ama bu gibi durumlarda bol bol istirahat gerekiyor... bol bol uzanman lazimki bebisin tutunsun kendini korkutma hic bazilarinin vucudu hemen kabul etmiyor embriyoyu alisana kadar böyle akintilar olabiliyormus... Allaha emanet Insallah sorunsuz bir hamilelik yasarsin

inşallah cnm gerek kalmaz,bol dua edin anneler kızıma

inşallah cnm,ALLAH razı olsun
Canim insallah ameliyata gerek kalmaz.. Bas cevresi bana normalmis gibi geldi 38 in altinda bile degil... birde buraya bak ileriki sayfalarda bas cevrelerini anlatan anneler var http://www.kadinlarkulubu.com/aralik-anneleri/410552-2010-aralik-bebisleri-buyume-tablosu.html

Utkuda ara ara kusuyodu.megwr ben mememi usutmusum sicak tuttum kusmuyo artik.bide bitsel gaz surubu uciriyorum.gazi opmayinxa kusmasida kesildi.emdikten yataamadan sonra mutlka omuza yaslayin sirtini ovun uyusa sahi.tabi gazi cikmiyo yatiriyorum.15.dk sonra gidip kucagima alip sirtini ovuyorum ve gazi cikiyo boyllele kusmuyo:KK9:
canm nasil sicak tuttun memisleri ben ne giyiyorsam o özel birsey mi yapiyorsun ?

Canım inş büyür ameliyata gerek kalmaz..ben bilemiyorum bıngıldağı küçük mu değilmi ama bakan ebeler ya da dr söylerdi heralde küçük olsaydı değil mi?
Bir de d vitamini kullanmamak mi gerekiyo öyle bi durumda?
D vitamini bilgildagin erken kapanmasina sebep oluyor diye biliyorum bu tur durumlarda d vitamini hemen kesiyorlar...
Ben havanin bol gunesli oldugu gunlerde kizimi gunesin önune katiyorum ve öyle yaptigim gunlerde arada kacamak yapip Dviti vermiyorum..

1 aydir ben ve kizim ayni yatakta yatiyoruz kocaman yatak bize kaldi :)))
Uyandiginda yatirarak emziriyorum aynen Deren gibi cok hosuna gidiyor uzanarak emmeyi seviyor doyuncada kendiliginden uyuyor ama ben bi havlu katayim simdi onun uyudugu tarafa yukselttim belki ise yarar ama uyandikca bir saga yatiriyorum bir soluma kafa sekli hep ayni yerde kalmasin diye...
Kusmadigi 1 gun bile yok... Bazen cesme gibi bazen de cok az ama asiri sekilde kusmasindansa azar azar kusup evi ustumu kirletmesinede raziyim.

Evet canım emzirme şekillerimiz aynı. İkinizin de aldığınız keyfi tahmin edebiliyorum, biz de o şekilde kızımla aşk yaşıyoruz:))) ama, aması var işte bizde de reflü başlamış olabilir, zaten tetikteydim sürekli. İlk kez dün gece ağız dolusu kustu Deren, üstelik ben çok az emdiğinden şikayetçiyim bir süredir. Yani fazla beslenmeden olduğunu pek sanmıyorum. O emdikten sonra sağmaya başladım tekrar hemen bakıyorum çok az çıkıyor. Ya artık çok hızlı emiyor, ya da sütüm de azalmaya başladı ve ben az emdiği için farkedemedim:KK43:((( Eskiden o kendini doyuracak kadar içtikten sonra sağdığımda en az 200 cc çıkardı şimdi 100-120 hatta geçenlerde 80 çıktı. Aslında bu miktarlar gayet iyi ama emmiyorsa ve ben emmediği için olduğu gibi kalanı sağıyorsam diye korkuyorum, İstanbul'a dönüşte bir dr.da tartı bakmamız şart oldu sanırım, herseyi tartı açıklar...[/QUOTE]

Masallahh canm sutune azalmasina ragmen miktari cok cok iyi... Deren bebisin emmesi azaldiysa sutun miktarida azalabilir benim gögsumde ilk haftalardaki gibi dolu dolu degil kizimin uyku saatleri uzadigindan...
Kusmasinin sebebini hepte cok hizli emiyor diyor hemsireler sinir oluyorum 3-4 dk verip gazini cikariyorum tekrar 3-4 dk verip gaz cikariyorumki kusmasin ama sonuc negatif...
Benimkide geceleri az aliyor.... o agliyor ben uyanip sutu veriyorum bikacdefa defa yuttuktan sonra tekrar uyuyor...
ilk ay 900 2. ay 770 gram almis sadece ve 2. ayda 5360 oldu kilosu kilo alimi cok yavas ve az aliyor gibime geliyor... Cogu bebek en az 1 kg aliyor gibi
Sencede kg alimi az degilmi? Burdakiler normal diyor ama bunlar herseye normal diyor cesme gibi kusmasina bile.

Bizde asimizi olduk geldik inşallah hafif atlatiriz) bizde de bilgiler söyle; boy; 61 kilo; 5.550 bas çevresi; 39 gecen aya gore boyumuz7cm kilomuz 1200 bascevremizre 1cm artmis başka da sıkıntı miz yok cok şükür:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Masallah boyu cok uzun kac gunluktu ölculdugunde... :nazar: ilk aydami 7 cm artti ?
Kizim 53 cm dogdu 2. ayda 60 olmustu 2 ayda 7 cm uzadi. normali az mi bende merak ediyorum herseyi gibi :KK1:

cnm bıngıldak küçük değilse sorun yok,bizimkinin bıngıldağı çok küçük

cnm bizim de büyümezse ameliyat olcak ALLAH korusun,kuzenin nerede ameliyat oldu,bi de kaç aylıktı

papatya şimdi kaç cm oldu baş çevresi
2 aylikken 39.1 di
Canim dedigim gibi insallah hic ameliyata gerek kalmaz lutfen baska 1 doktora daha göster 1 doktorun dedigiyle hareket etmeyin...

Çok sevindim canım senin adına inşallah bundan sonra hep mutlu olursunuz. Ben hala annemin evindeyim ve sanırım bosanacagim öyle görünüyor adam hiç bir türlü hatasını kabul etmiyor. 1 aydır çocuğunu bile görmeye gelmedi. Evi terk etmişim ben diye. Artık düzeleceğine hiç sanmıyorum inşallah kolay atlatirim bu süreci sadece onu istiyorum. Ve sürekli bana psikolojik baskı yapıyor babasından kızını ayırmışim çok kotuymusum. Acaba gerçekten kötülük mu yaptım diye kendimi sorgulamaya başladım resmen kendimi kötü hissetmem için herşeyi yapıyor.
Canim cok uzuldum insallah bu gunlerde gecer... Esin her zorlugu sana yasatmis gibi evin maddi yuku seninde ustunde bir bayan olarak bunlari kaldirman zor... önceligin bebegin evin esin olmali tabikide.. maddi sorumluluk önce erkegin sonra kadinin görevi..
Esin kizini cok özlediyse davet et gelsin hatta kendiliginden atlayip gelmesi gerekirdi farzedinki anneanneyi ziyarete gittiniz babadan ayirmak olmuyorki...

Esimle ilk evlendigimizde cok zorluk cektik hickimse bize yardim etmedi maddi manevi esimle eksiden baslamistik ve bu durum psikolojimizide etkiledi esim surekli sinirli ve agresifti beni anlamiyorsun tum yuk ustumde diyip duruyordu hakli olarak calisan oydu ben dilini bile bilmedigim bir ulkeye yeni gelmisim neyi anlayip neyi bilicektimki 6 aylikken evliyken annemin evine döndum biraz sorunlu gecti bosanmaya kadar geldik ama sukur öyle birsey olmadi esimin aslinda kötu biri olmadigini biliyorum zor zamanlardi gecti gitti...
Sende esinden eminsen bosanmayi dusunme sadece ona yol göstermeye calis hata yapiyor suan insallah hersey yoluna girerde Oferta gibi guzel haberlerini verirsin bize...

3 gündür benimki de çok kusuyor emdikten sonra dik tutuyorum basının altına yastık koyuyorum falan ama cikacaksa çıkıyor yine de önce böyle değildi şimdi nie böyle anlamıyorum geçen hafta da 2 gun böyle olmuştu usuttugunu düşündüm Dr a gittiğimizde denk gelince söyledim sık idrar yapiomu dedi evet dedim idrar tahlili istedi sonuçta bişey cikmadi sorun yok..bir de kusuyor dediğimde insanlar da bebek kusar dio ya deli oluyorum. Tmm kusar da bukadar çok mu kusar. .bikacgun daha takip edicem gecmezse Dr yolları görünüyo yine bize..çok şükür ama problem bitmiyo. Hala kaka sorunu var şimdi kusmasi başladı bir de baş çevresi gerektiği kadar buyumemis ama Dr bişey demedi..kafama takılan okadar çok şey var ki dün oturup ağlicaktim:KK43: iştahım falan gitti yemek dahi yemedim aksam..Eşim de yanımda yok çok moralim bozuk:KK43::KK43::KK43:
Gecmis olsun canim ayni sorun bizdede bizlerdede var bozma moralini annelik cok zormus bir sorun biterken digeri basliyor ister istemez yipraniyoruz ama onlarin 1 pirtlamasi dunyalara bedel :))
Esin yok sana yardimci olabilicek baska tanidigindami yok annen kayivalinden gibi ?
Biraz fazla pimpiriklisin gibi bir anormallik olsa doktor söylerdi... Bas cevresi nekadardi ve kac aylikken baktiniz?
Bizimki ilk ay 37,9 ikinci ay 39,1 di
kusmasi icinde kilo alimi nasil?
Benimkide 2-3 gunde 1 asiri sekilde kusuyor bazende azar azar kusuyor kilo alimida az geliyor bana ilk ay 900 ikinci ay sadece 770 gram almis ...
Burdaki hemsireler normal diyor ama bence degil keske kusmasaydi cok guzel kilo alirdi yediginin hepsini atiyor..

1 aydir ben ve kizim ayni yatakta yatiyoruz kocaman yatak bize kaldi :)))
Uyandiginda yatirarak emziriyorum aynen Deren gibi cok hosuna gidiyor uzanarak emmeyi seviyor doyuncada kendiliginden uyuyor ama ben bi havlu katayim simdi onun uyudugu tarafa yukselttim belki ise yarar ama uyandikca bir saga yatiriyorum bir soluma kafa sekli hep ayni yerde kalmasin diye...
Kusmadigi 1 gun bile yok... Bazen cesme gibi bazen de cok az ama asiri sekilde kusmasindansa azar azar kusup evi ustumu kirletmesinede raziyim.

sizlere tavsiyem kızlar yatarak bebeklerinizi emzirmeyin ben büyük oğlumda bunu çok yaptım ama 7-8 ayından sonra ve oğlum sürekli orta kulak iltihabı oldu doktor hemen sorardı yatarakmı emziriyorsun diye bir çok rahatsızlığa yol açıyor ne zaman kalkamayacak derecede uykum oluğunda böyle emzirsem çocuk hemen kulaklarını yolmaya başlardı ben çok çektim sizlerde dikkat edin[/QUOTE]
canim, Kulaklarini yolmaya baslardi derken nasil yolardi anlamadim ?
Benim kizim bazen kulagini arkasindan öne dogru itekliyor kasiyor gibi senin bahsettigin nasil ? ve 2 gundur geceleri asiri sekilde huzursuz korktum simdi insallah iltihap falan yoktur ya.

Günaydın kızlar. Tam gaz bitti oh derken 3-4gundur şiddetli birsekilde geri döndü malesef. Yavrum ozellikl gündüzleri çığlık cigliga uyaniyo ve ben aglamasina dayanamiyirum. Geçenlerde bir yerde okumuştum gazın en şiddetli dönemi 6 ve 8 haftalardaymis. Ama biz 9 haftayı bitirdik. Dün dayanamadım ve doktora götürdük idrar yolu enfeksiyonu olabilir dedi ve tahlil istedi. Bugün sonuçlar çıkacak. Eger temiz çıkarsa gazdan agliordur dedi. Inşallah temiz çıkar. Gecen hafta sağlık ocağında kontrolümüzde ve asimiz vardı. Kızımın kilosu 5.100 boyu 58 kafa ölçümü 38,5 hemsiremiz kilosunun yetersiz olduğunu söyledi. Bu arada iki ayligiz. Bir hafta sonra tekrar kontrol edelim dedi. Bu arada sık sık emzirmemi hatta gece aralarda uyanmasa bile kalkıp emzirmeme istedi. Bugün gideceğiz cok merak ediyorum. Aslında 5100 iki aylık bebeklerde ortalama kilo olarak gorunuyo. Sizce az mi kızlar kilosu.
Bence boyuna göre kilosu biraz az gibi
benimkiziminki gibi 2 aylikken 60 cm ve boyu 5360 ti.. bazi bebisleri göruyorum elleri bacaklari dolu dolu isirmalik ama bizimki öyle degil normal eli ayagi ama yuzu tombik yuzunu görende ooo sismansin irisin demezlermi bebegime sinir oluyorum zayif diyorum eline bak diyorum ama tipe bakiyolar.:KK31:

Son düzenleme:
Doktorun ignesini kabul etmemekle iyimi yaptin kötumu bilmiyorum ama arastirmasi gerekirdi neyin ne oldugunu bilmeden hemen basite kacmis :/
Annen geldigindede kendini daha fazla acindiriverirsin de bende hep sikayet ediyorum niye annem yok niye yanlizim dusunuyorumda annem yanimda yakinimda olsa ve bana yardim etmese daha cok uzulurdum telefonda söylemeyi biliyor ama :))
Ahh kizim burada olaydin hemen yanina gelirdim sende kalirdim sen bizde kalirdin sana bakardim yemekler pisirirdim vsvs diyee ama okadar cömert olacagini hic sanmiyorum valla...

Cok guzel pozlar cok guzel cekilmisler masallah Sezen bebiskoya yuzu hep gulsun insallahh...

Kimler gelmis anam :)) yoksun ne zamandir özlettin kendini kk mizin dobra teyzesi :)
Duydugum ve bazi yerlerde okudugum kadariyla sogan ve sarimsagin fazla yenmemesi gerektigini söyluyor sutun tadini fena halde etkiledigi icin...
Bu gibi durumlarda bebekler sutu reddedebilir reddetmese bile almasi gereken miktardan daha azini icerlermis...
Yesil sogani hala birakamadim azda olsa yiyorum benim kizda alismis olsa gerek sorunsuz emiyor.

basima gelmedi ama bu gibi durumlarda bol bol istirahat gerekiyor... bol bol uzanman lazimki bebisin tutunsun kendini korkutma hic bazilarinin vucudu hemen kabul etmiyor embriyoyu alisana kadar böyle akintilar olabiliyormus... Allaha emanet Insallah sorunsuz bir hamilelik yasarsin

Canim insallah ameliyata gerek kalmaz.. Bas cevresi bana normalmis gibi geldi 38 in altinda bile degil... birde buraya bak ileriki sayfalarda bas cevrelerini anlatan anneler var http://www.kadinlarkulubu.com/aralik-anneleri/410552-2010-aralik-bebisleri-buyume-tablosu.html

canm nasil sicak tuttun memisleri ben ne giyiyorsam o özel birsey mi yapiyorsun ?

D vitamini bilgildagin erken kapanmasina sebep oluyor diye biliyorum bu tur durumlarda d vitamini hemen kesiyorlar...
Ben havanin bol gunesli oldugu gunlerde kizimi gunesin önune katiyorum ve öyle yaptigim gunlerde arada kacamak yapip Dviti vermiyorum..

Evet canım emzirme şekillerimiz aynı. İkinizin de aldığınız keyfi tahmin edebiliyorum, biz de o şekilde kızımla aşk yaşıyoruz:))) ama, aması var işte bizde de reflü başlamış olabilir, zaten tetikteydim sürekli. İlk kez dün gece ağız dolusu kustu Deren, üstelik ben çok az emdiğinden şikayetçiyim bir süredir. Yani fazla beslenmeden olduğunu pek sanmıyorum. O emdikten sonra sağmaya başladım tekrar hemen bakıyorum çok az çıkıyor. Ya artık çok hızlı emiyor, ya da sütüm de azalmaya başladı ve ben az emdiği için farkedemedim:KK43:((( Eskiden o kendini doyuracak kadar içtikten sonra sağdığımda en az 200 cc çıkardı şimdi 100-120 hatta geçenlerde 80 çıktı. Aslında bu miktarlar gayet iyi ama emmiyorsa ve ben emmediği için olduğu gibi kalanı sağıyorsam diye korkuyorum, İstanbul'a dönüşte bir dr.da tartı bakmamız şart oldu sanırım, herseyi tartı açıklar...

Masallahh canm sutune azalmasina ragmen miktari cok cok iyi... Deren bebisin emmesi azaldiysa sutun miktarida azalabilir benim gögsumde ilk haftalardaki gibi dolu dolu degil kizimin uyku saatleri uzadigindan...
Kusmasinin sebebini hepte cok hizli emiyor diyor hemsireler sinir oluyorum 3-4 dk verip gazini cikariyorum tekrar 3-4 dk verip gaz cikariyorumki kusmasin ama sonuc negatif...
Benimkide geceleri az aliyor.... o agliyor ben uyanip sutu veriyorum bikacdefa defa yuttuktan sonra tekrar uyuyor...
ilk ay 900 2. ay 770 gram almis sadece ve 2. ayda 5360 oldu kilosu kilo alimi cok yavas ve az aliyor gibime geliyor... Cogu bebek en az 1 kg aliyor gibi
Sencede kg alimi az degilmi? Burdakiler normal diyor ama bunlar herseye normal diyor cesme gibi kusmasina bile.

Masallah boyu cok uzun kac gunluktu ölculdugunde... :nazar: ilk aydami 7 cm artti ?
Kizim 53 cm dogdu 2. ayda 60 olmustu 2 ayda 7 cm uzadi. normali az mi bende merak ediyorum herseyi gibi :KK1:

Dogdugunda 47cm .1ay sonraki kontrolumuzde 54cm 2.ay kontrolumuzdede 61cm cnm ölçüldü. Su durumda 7 cm uzamisiz her ay .ne kadar dogru bi olcum bilemiyorum hep ayni yerde olcturemedim .masallah seninkide uzun dogmus zaten biz aradaki farki kapattik heralde:)) tabi bizde anne 1.73 baba1.90 gibi faktorde var:))

Papatyacım, kilo alımında sorun yok bence. Deren de, ilk ay 1 kg. üzerinde almıştı. İkinci ay 790 gr. civarında alınca ben de endişelendim ama doktorumuz ısrarla 600 gr. alsa yeterliydi, gayet güzel almış, bir dahaki aydan sonra daha da düşecek alımları demişti. Anneler hep 1kg üzerinde alsın istiyor ama doktor doğrusunu biliyor sonuçta...

Çeşme gibi kusma normal değil, bence reflü olabilir. Ben dünden itibaren yatarak emzirmeye son verdim, zaten içime sinmiyordu. Bir arkadaş söylemiş orta kulak iltihabına yol açar diye, çok çok doğru. Koca çocuklar bile yatarak içmiyor sütü biberonla, sırf bu nedenden ötürü... Sen de yatarak emzirmeyi bırakıp, dik tutma operasyonlarına başla istersen, bakalım ne olacak.....İnşallah kusmaları azalır...

Kiyamam gözunden yaslar bile akmaya baslamis :) Kac gunluk bebisin bizde hala yas yok kuru kuru agliyor minik cadi.

CAnim mobilide bi ara actim ama full site hosuma gitti pc dekiyle ayni olunca ekranda buyuk oldugu icin sorun yasamiyorum ama telden yazamiyorum iste sevemedim su mesajlasma olayini sadece okuyorum telden yazmak isteyince pc ye geciyorum suan yine pc basindayim gözler agridi bile.

Benimkinde var göruyormusun bilmiyorum lilypie den indirdim kizimin suan 2 ay 4 gunluk oldugunu söyluyor ve altta gözukuyor.
sende onu yapabilirsin. hamilelik zamanlarimizdaki gibi buseferde kizlarimizin yaslari yazicak cok tatli :)

biraz geç bi cevap oldu ama kusura bkma 49 günlüktü

bizde dün aşılarımızı olduk.Çok ağladı kuzum.Karma,verem,çocukfelci,menenjit(hib) ,rota virüsü olduk.2sini bacaktan birini koldan yaptı verem aşısı koldan yaptı sanırım çok ağladı :KK5: 3kere 8 saat arayla fitil verdik 1/2oranında .ilk fitili yapamadık ama doktor onun dışında bişey vermemı istemedi.sonra inceltip küçültüp verdik oldu fitil.Nese bugün daha iyiceyiz :KK34:

Hadi gecmis olsun bi asi daha atlatildi :)
Fitil neden verdiniz ? Atesi mi cikti da..
Ben 37.5 ta calpol verdim sadece 1 kere..

İyi dilek ve dualariniz icin tesekkur ederim kizlar...

Malesef cok ta aciklamali donemedim size dewlet hast. aciline gittik cunku baska bir mecra yok bu memlekette....teyzem amcam ne muayne etti ne derdimi dinledi nede film cekti ...surdan 1 doz .... vur dedi ben igne wurdurmak istemiroum emziriorum dedim sadece kuyruk sokumumdan basamiom dedim sinirdir kastir sinir hastaliklarina git fitiktir falan filan sadece yuzume bakarak soledi...igneyide istemeyince kizdi yapcak bisi yok dedi ewe yolladi... bi afri kesici dedim minoset dedi..

yani film cekse orada net gorebilirdi berseyi diye dusunebiliorum ama yuzume bakmayi tercih ettiler...derdimi 1 dk dinlemeyen bir dr.a igne vurdurtamam kusura bakmasin...kizdi bide essek boku.....

iste bole kizcelerim simdi yatiorum iki seksen esim kanguruyla alakasi yok cok sikti 2 gumdur kendini oraya vurdu dior....bilmiorum fitik ihtimalini dusunmek bile istemiorum nasil bir hastaliktir cozumu nedir onu bile bilmiorum......

duru ii tabi ki ac herzmanki gibi iki gogsumu emior ustune 90 cc mama yapiorum onuda yior.....sagiorum 1 saatte cikan miktar iki gogusten 25 ml 30 bile degil...eger ikinci sagmaya calisiyim 3 saat sonra yada duru emsin yok yani gelmior...

bilmiorum belki strest uzuntu belki yorgunluk belkide biyerlerde bi hata yapiorum....allah yawruma saglik wersin ben baska bisi istemem...

annem aradi uyaninca caldirin yarin gelim dedi uzatmadim tmm dedim... ama keske ben tukenmeden bitmeden gelseydi bprek corek yapip laflasaydik ben ona is mi yaptirim....ama simdi iki buklumum butun enerjim nesem bitmis bu kadar bitmeden bizleride gozleri gorseydi ya....

Malesef ayaktaysan saglamsin gozuyle bakiliyor..Simdi goz dolduran bir rahatsizlik var ve yardima ihtiyacin var anlayisi doguyor..
Olsun kizce agrin icin agri kesiciyi dene eger dayanamiyorsan..
Onun disinda tomris kampi yaptigini dusun annende geliyor atlama her ise iyiyim diye bakalim biraz..
Gecmis olsun..

Amin canim butun bebislerin insallah..
Tewekkur ederm..
Goz durumunuz ne oldu?
Ne kullaniyordun?

Bizim durum farkli Sezen'in sol gozunde capaklanma ve akinti vardi ilk kullandigimiz merhem ve damla 10 gunu gecince doktor degistirdi baska verdi bu sefer ki merhem damla gb ve bir de normal damla var..Bu ilaclarla 1 hafta icinde gecmezse goz doktoruna gidin dedi..

Son düzenleme:
Ben balkonda oturuyodum geceleri tabi serin esiyo burasi..bidee temizlik yaptigimda terliyodum utku aglayinca hen suyun altina mememi tutp veriyodum boylelille usuttum.artik mutlaka balkonda hirkayla oturuyprum.gogsumude ilik hatta sicak:KK8: suyla yikiyorum

Off kızlar offfff

Deren bir süredir gece 21:00 gibi emiyor, sonra 24:00'te emiyor, daha sonra da sabah 05:00-06:00'ya kadar uyuyordu. Önce saat 24:00'teki emmeyi bıraktı, sonra da sabaha karşı olan uyanmasında çok kısa emmeye başladı. Sabah 07:30 gibi uyanıp güzelce emiyor, bir saat daha uyuyup, 08:30'da yine kısa emip gülücükler saça saça uyanıyor. Gün içinde eskisinden daha sık emiyor sanki. Gece uykusundan önce de resmen depo yapıyor...

Bunun anlamı Deren'in nerdeyse gece beslenmesini bırakıyor olması... Bu gece sırf ne olduğunu anlayabilmek için saat 21.30-22:00 gibi beslenip uyumasından sonra, uyanmasını bekledim, baktım onda bir hareket yok, sütümü sağdım ve 80 cc kadar koyup verdim. Zorla 40-45 cc kadarını içti ve sonra ne yaparsam yapayım uyanmadı.

Bu durum normalde her annenin ve rüyası olabilir ama Deren henüz 2 aylık... Bu dönemdeyken gece beslenmesini kesen bebek duymamıştım. Doktorumuzla konuştum, detaylı anlattım. Çok nadirde olsa görebiliyoruz bu durumu yalnız kilo alımı iyiyse sadece gece bir kere uyandırıp 40-50 cc bile olsa vermeye çalışalım yoksa uykuda şekeri düşer açlıktan dedi. Bu ay, iki kere gideceğiz tartı kontrolüne. Bakalım ne olacak?

Siz de böyle durumu olan var mı çok merak ediyorum arkadaşlar?

Not: Gece beslenmesini reddetmenin bir nedeni de " Gece Reflüsü" ve reflü olabilirmiş. Belirtileri malum konuştuk. Bizimki gece reflüden ziyade gayet mışıl mışıl uyuyor ama yine de önlem olarak yatarak emzirmeyecek ve baş hafif yukarıda olacak şekilde eğimli yatırılacak,beslenmeden sonra dik tutulacak vb.
Bir de reflü yastığı varmış özel olarak.
Özellikle senin için yazdım papatyacım...

Son düzenleme:
Off kızlar offfff

Deren bir süredir gece 21:00 gibi emiyor, sonra 24:00'te emiyor, daha sonra da sabah 05:00-06:00'ya kadar uyuyordu. Önce saat 24:00'teki emmeyi bıraktı, sonra da sabaha karşı olan uyanmasında çok kısa emmeye başladı. Sabah 07:30 gibi uyanıp güzelce emiyor, bir saat daha uyuyup, 08:30'da yine kısa emip gülücükler saça saça uyanıyor. Gün içinde eskisinden daha sık emiyor sanki. Gece uykusundan önce de resmen depo yapıyor...

Bunun anlamı Deren'in nerdeyse gece beslenmesini bırakıyor olması... Bu gece sırf ne olduğunu anlayabilmek için saat 21.30-22:00 gibi beslenip uyumasından sonra, uyanmasını bekledim, baktım onda bir hareket yok, sütümü sağdım ve 80 cc kadar koyup verdim. Zorla 40-45 cc kadarını içti ve sonra ne yaparsam yapayım uyanmadı.

Bu durum normalde her annenin ve rüyası olabilir ama Deren henüz 2 aylık... Bu dönemdeyken gece beslenmesini kesen bebek duymamıştım. Doktorumuzla konuştum, detaylı anlattım. Çok nadirde olsa görebiliyoruz bu durumu yalnız kilo alımı iyiyse sadece gece bir kere uyandırıp 40-50 cc bile olsa vermeye çalışalım yoksa uykuda şekeri düşer açlıktan dedi. Bu ay, iki kere gideceğiz tartı kontrolüne. Bakalım ne olacak?

Benim ilk kizimda tam 2 aylik oldugunda ayni duzene gecmisti, 9 da emip uyuyor 5'e kadar uyanmiyordu ve kilo alimi da gayet iyiydi, 2,5 aylikken hic uyanmadan 12 saat uyuyan bebekler biliyorum ornek: face'de takip ettigim hassas anne ece kumkale:) ki onun bebekleri premature dogmuslar buna ragmen 2,5 aylikken hic uyandirmiyormus bebekleri. Bence 40-50 yi iciyorsa uyandirmadan ver, hic dert etme cunku beslenme kadar uykuda cok onemli biliyorsun, hem onun icin hem senin icin:))

Benim ilk kizimda tam 2 aylik oldugunda ayni duzene gecmisti, 9 da emip uyuyor 5'e kadar uyanmiyordu ve kilo alimi da gayet iyiydi, 2,5 aylikken hic uyanmadan 12 saat uyuyan bebekler biliyorum ornek: face'de takip ettigim hassas anne ece kumkale:) ki onun bebekleri premature dogmuslar buna ragmen 2,5 aylikken hic uyandirmiyormus bebekleri. Bence 40-50 yi iciyorsa uyandirmadan ver, hic dert etme cunku beslenme kadar uykuda cok onemli biliyorsun, hem onun icin hem senin icin:))

Evet canım inşallah kilo alımı iyidir de, ben de bu dedikleri türde örneklerden olurum. Annelik tabii, hemen zayıflamış küçülmüş gibi geliyor gözüme üzülüyorum. Bakalım haftaya tartı kontolünde anlaşılır. Özellikle önümüzdeki hafta kendi istediği gibi yapmasına izin vereceğim ki, sonucunu görebilelim.

O uyusa da ben gece kalkıp sağıyordum ama şimdi emmezse daha da sık aralıklarla sağarım yoksa sütüm kesilebilir...

Off kızlar offfff

Not: Gece beslenmesini reddetmenin bir nedeni de " Gece Reflüsü" ve reflü olabilirmiş. Belirtileri malum konuştuk. Bizimki gece reflüden ziyade gayet mışıl mışıl uyuyor ama yine de önlem olarak yatarak emzirmeyecek ve baş hafif yukarıda olacak şekilde eğimli yatırılacak,beslenmeden sonra dik tutulacak vb.
Canım benim kızım da 9 10 gibi emip uyuyor 2 gibi bi uyanıyor 5 gibi bi uyanıyor ama bazen de 5 e kadar uyanmiyor ama herzaman değil mesela 2 haftada 1 kere falan yani belki geçici bi durumdur o gece için öyle olmuştur. .öyle olduğunda ben de uyandirmiyorum..artık ben de yatarak emzirmicem canım yastıklardan da alicam hep yan yatiriyorum zaten ama yine de lazım o yastıklardan. .

Evet canım emzirme şekillerimiz aynı. İkinizin de aldığınız keyfi tahmin edebiliyorum, biz de o şekilde kızımla aşk yaşıyoruz:))) ama, aması var işte bizde de reflü başlamış olabilir, zaten tetikteydim sürekli. İlk kez dün gece ağız dolusu kustu Deren, üstelik ben çok az emdiğinden şikayetçiyim bir süredir. Yani fazla beslenmeden olduğunu pek sanmıyorum. O emdikten sonra sağmaya başladım tekrar hemen bakıyorum çok az çıkıyor. Ya artık çok hızlı emiyor, ya da sütüm de azalmaya başladı ve ben az emdiği için farkedemedim:KK43:((( Eskiden o kendini doyuracak kadar içtikten sonra sağdığımda en az 200 cc çıkardı şimdi 100-120 hatta geçenlerde 80 çıktı. Aslında bu miktarlar gayet iyi ama emmiyorsa ve ben emmediği için olduğu gibi kalanı sağıyorsam diye korkuyorum, İstanbul'a dönüşte bir dr.da tartı bakmamız şart oldu sanırım, herseyi tartı açıklar...

2 aylikken 39.1 di
Canim dedigim gibi insallah hic ameliyata gerek kalmaz lutfen baska 1 doktora daha göster 1 doktorun dedigiyle hareket etmeyin...

Canim cok uzuldum insallah bu gunlerde gecer... Esin her zorlugu sana yasatmis gibi evin maddi yuku seninde ustunde bir bayan olarak bunlari kaldirman zor... önceligin bebegin evin esin olmali tabikide.. maddi sorumluluk önce erkegin sonra kadinin görevi..
Esin kizini cok özlediyse davet et gelsin hatta kendiliginden atlayip gelmesi gerekirdi farzedinki anneanneyi ziyarete gittiniz babadan ayirmak olmuyorki...

Esimle ilk evlendigimizde cok zorluk cektik hickimse bize yardim etmedi maddi manevi esimle eksiden baslamistik ve bu durum psikolojimizide etkiledi esim surekli sinirli ve agresifti beni anlamiyorsun tum yuk ustumde diyip duruyordu hakli olarak calisan oydu ben dilini bile bilmedigim bir ulkeye yeni gelmisim neyi anlayip neyi bilicektimki 6 aylikken evliyken annemin evine döndum biraz sorunlu gecti bosanmaya kadar geldik ama sukur öyle birsey olmadi esimin aslinda kötu biri olmadigini biliyorum zor zamanlardi gecti gitti...
Sende esinden eminsen bosanmayi dusunme sadece ona yol göstermeye calis hata yapiyor suan insallah hersey yoluna girerde Oferta gibi guzel haberlerini verirsin bize...

Gecmis olsun canim ayni sorun bizdede bizlerdede var bozma moralini annelik cok zormus bir sorun biterken digeri basliyor ister istemez yipraniyoruz ama onlarin 1 pirtlamasi dunyalara bedel :))
Esin yok sana yardimci olabilicek baska tanidigindami yok annen kayivalinden gibi ?
Biraz fazla pimpiriklisin gibi bir anormallik olsa doktor söylerdi... Bas cevresi nekadardi ve kac aylikken baktiniz?
Bizimki ilk ay 37,9 ikinci ay 39,1 di
kusmasi icinde kilo alimi nasil?
Benimkide 2-3 gunde 1 asiri sekilde kusuyor bazende azar azar kusuyor kilo alimida az geliyor bana ilk ay 900 ikinci ay sadece 770 gram almis ...
Burdaki hemsireler normal diyor ama bence degil keske kusmasaydi cok guzel kilo alirdi yediginin hepsini atiyor..

sizlere tavsiyem kızlar yatarak bebeklerinizi emzirmeyin ben büyük oğlumda bunu çok yaptım ama 7-8 ayından sonra ve oğlum sürekli orta kulak iltihabı oldu doktor hemen sorardı yatarakmı emziriyorsun diye bir çok rahatsızlığa yol açıyor ne zaman kalkamayacak derecede uykum oluğunda böyle emzirsem çocuk hemen kulaklarını yolmaya başlardı ben çok çektim sizlerde dikkat edin[/QUOTE]
canim, Kulaklarini yolmaya baslardi derken nasil yolardi anlamadim ?
Benim kizim bazen kulagini arkasindan öne dogru itekliyor kasiyor gibi senin bahsettigin nasil ? ve 2 gundur geceleri asiri sekilde huzursuz korktum simdi insallah iltihap falan yoktur ya.

Bence boyuna göre kilosu biraz az gibi
benimkiziminki gibi 2 aylikken 60 cm ve boyu 5360 ti.. bazi bebisleri göruyorum elleri bacaklari dolu dolu isirmalik ama bizimki öyle degil normal eli ayagi ama yuzu tombik yuzunu görende ooo sismansin irisin demezlermi bebegime sinir oluyorum zayif diyorum eline bak diyorum ama tipe bakiyolar.:KK31:[/QUOTE]

canım orta kulak iltihabına çocuk kulaklarını yoluyor yara yapıyor kulağını kanatıyor bazı yerlerini ve kulak kızarık oluyor tabi ateşde yapıyor şu ana benim kızımda kulağını ve saçını yoluyor ama iltihaptan olduğunu sanmıyorum gaz sancısından diyorum çünkü 6 ay olana kadar bebekler çok zor hastalanıyor anne sütü koruyor yavrucukları ama tabiki çocuğunu en iyi anne bilir değişik bir şeyler fark ediyorsan doktora göster inşallah öyle bir şeyi yoktur

Off kızlar offfff

Bebisleri yavas yavas kendi uyku duzenini kurcaga benzio:) ama merak etme ac olsa mutlaka emmek isteyecektir bizimki 1de uyuyup sabah 6 da kalkar emer yine uyur kiko alini da gayet iyi cnn senib ölçümlerindede guzel çıkacağına ben eminim ninik sende bok bol dinlen sıkma kendini..

Bebisleri yavas yavas kendi uyku duzenini kurcaga benzio:) ama merak etme ac olsa mutlaka emmek isteyecektir bizimki 1de uyuyup sabah 6 da kalkar emer yine uyur kiko alini da gayet iyi cnn senib ölçümlerindede guzel çıkacağına ben eminim ninik sende bok bol dinlen sıkma kendini..

Bide duzgun yazabilsem hem telefondan yaziyorum hemde bebisi emziriyorum kusura bakmayin lütfennn

Off kızlar offfff

Canim neden burda hepiniz şu cc hesabina bu kadar takiyorsunuz. Bence birakin artik, simdiye kadar kizimin ne kadar emdigi hakkinda hic bir fikrim yok. Sadece cani ne zaman emmek isterse emziriyorum ne zaman birakmak isterse ozaman birakiyor. ilk ay kontrolunde tam 1 kilo almisti. Ve benim goguslerim sadece sabahlari dolu oluyor o da bazen ve sagmiyorum hiç cunku aksama kadar sunuk sunuk kaliyor. Ama bebek memeyi cektikce sut gelmeye devam ediyor. Garip gelecek ama bu bebek ve memeler arasindaki iliski bence. Bende bazen emecegi zamanlarda kendiliginden iki gogsumdende sut akmaya basliyor. Yani sagdiginiz pompalardan cikana aldirmayin. Simdiye kadar hic mama da vermedim doktor da ayni boyle devam dedi.bosverin bu cc hesabını arkadaslar inanin kafaniz da rahat edecek.

Hadi gecmis olsun bi asi daha atlatildi :)
Fitil neden verdiniz ? Atesi mi cikti da..
Ben 37.5 ta calpol verdim sadece 1 kere..

Malesef ayaktaysan saglamsin gozuyle bakiliyor..Simdi goz dolduran bir rahatsizlik var ve yardima ihtiyacin var anlayisi doguyor..
Olsun kizce agrin icin agri kesiciyi dene eger dayanamiyorsan..
Onun disinda tomris kampi yaptigini dusun annende geliyor atlama her ise iyiyim diye bakalim biraz..
Gecmis olsun..

Amin canim butun bebislerin insallah..
Tewekkur ederm..
Goz durumunuz ne oldu?
Ne kullaniyordun?

Bizim durum farkli Sezen'in sol gozunde capaklanma ve akinti vardi ilk kullandigimiz merhem ve damla 10 gunu gecince doktor degistirdi baska verdi bu sefer ki merhem damla gb ve bir de normal damla var..Bu ilaclarla 1 hafta icinde gecmezse goz doktoruna gidin dedi..

Canim kızımın da sol gözünde dediğin belirtiler vardi. Gözyaşı kanalı kapaliymis. Çocuk doktorumuz damla ve masaj önerdi. Damlayi kullandık. Ama faydasını giremedik . Iki gün önce göz doktoruna gittik. Çocuk doktorunn verdiği damlayi verdi. Bide masaj gösterdi uygulamalı. Çocuk doktorumuz ve aile doktorumuz hafif hafif bastırarak masaj yapmamızi istemişti. Ama göz doktorumuz bastırarak gözün cukurundan başlayıpburnun aşağısına doğru yapmamı istedi. Yüzde doksan masajla açılır dedi. Acilmazsa 1 yaşında mille tıkalı damarı acacaklarmis. Biz bugüne kadar hafif hafif masaj yapiyormusuz. Adam resmen gözümü çıkarıyordu masaj yaparken. Sert yapacakmisiz ki açılsın. Inşallah açılırda gerek kalmaz ameliyata.

Medela elektrikli ve lansinoh manuel kullaniyorum ve manuel elektrikliye acik ara fark atiyor
Elektrikliyle anca psikolojim bozuluyodu cok az diye, kilo aliyodu ama sagdigim sut 25 cc uzerine cikmiyodu nasil yeter cok az bu süt diye sagdigim süte zemzem ekliyodum üzülerek..
Her manuel de ayni degil oncesinde baska model kullandim bosa yoruldum, bu camsil sisesi gibi sikma mandali olan model, aventin de var ayni modelden

Elektrikli kiralamaktansa 50tl bundan alin siddetle tavsiye ediyorum

Bende philips aventin manuel olanini aldim, cok memnunum. Gayet guzel cekiyor. Ama hergun duzenli sagacak olanlara manuel tavsiye etmem, yorucu olur

Canım benim kızım da 9 10 gibi emip uyuyor 2 gibi bi uyanıyor 5 gibi bi uyanıyor ama bazen de 5 e kadar uyanmiyor ama herzaman değil mesela 2 haftada 1 kere falan yani belki geçici bi durumdur o gece için öyle olmuştur. .öyle olduğunda ben de uyandirmiyorum..artık ben de yatarak emzirmicem canım yastıklardan da alicam hep yan yatiriyorum zaten ama yine de lazım o yastıklardan. .
Deren de umarım tekrar onikide uyanmaya başlar...

Kilo alımına bakalım iyiyse böyle devam ettırırız tabii:KK66:) Yazarım artık tekrar...

Canim neden burda hepiniz şu cc hesabina bu kadar takiyorsunuz. Bence birakin artik, simdiye kadar kizimin ne kadar emdigi hakkinda hic bir fikrim yok. Sadece cani ne zaman emmek isterse emziriyorum ne zaman birakmak isterse ozaman birakiyor. ilk ay kontrolunde tam 1 kilo almisti. Ve benim goguslerim sadece sabahlari dolu oluyor o da bazen ve sagmiyorum hiç cunku aksama kadar sunuk sunuk kaliyor. Ama bebek memeyi cektikce sut gelmeye devam ediyor. Garip gelecek ama bu bebek ve memeler arasindaki iliski bence. Bende bazen emecegi zamanlarda kendiliginden iki gogsumdende sut akmaya basliyor. Yani sagdiginiz pompalardan cikana aldirmayin. Simdiye kadar hic mama da vermedim doktor da ayni boyle devam dedi.bosverin bu cc hesabını arkadaslar inanin kafaniz da rahat edecek.

Yazdıklarımı çok ama çok yanlış anlamışsın. Benim sıkıntımı paylaşma sebebim cc hesabı veya sağdığım sütün miktarı değildi. Bebeğim gece yatıp, tüm gece boyunca sabah sekiz buçuğa kadar -düşünsene tam on saat boyunca!- emmeden ya da çok az emerek uyuyor. Cc den bahsetme nedenim, biberonla da verdim ve içmediğini teyit ettim manasındaydı. Çünkü meneden 1-2 dk. Yeterli emip emmediğini bilemiyorum, sütüm çok bol geliyor...
Kafaya takma nedenim ise; henüz 2 aylık bir bebeğin tüm gece boyunca aç kalması pek ender görülebilen bir olay... Dört-beş aydan önce gece açlığı sırasında şeker düşmesi görülüyor ve bu da ömrü boyunca metabolizmasını etkileyebilecek bir durum. Uyuyan bebeği ağlatarak zorla uyandırıp beslemeye çalışmak en az; uyumayan bebeği sallayarak uyutmaya çalışmak kadar zor....
Yoksa ben de kaç cc içiyor içmiyor bilmiyorum neticede emziriyorum ben de.

kızlar agustos ayında bebegımle ucak yolculugu yapacagım ama etrafımdakı bılmısler bebegın kulaklarına zarar vereceksın basınctan etkılenır dıyorlar. bır de ucaga bıberonla sut alırlar mı... ucaga sıvı hıcbırsey almıyorlar dıye bılıyorum. ucakta memede vercek halım yok ya benımkı yamyam gıbı emıyor hova huva dıye garıp garıp sesler cıkarıyor memeye saldırıyor rezıl olurum valla.zaten extra koltuk vermıyorlart annenın kucagında gıdıyor bır de fazla para alıyorlar bebek olunca sankı bana fazladan koltuk verıyor hem kucagımda vıcık vıcık gıtcez hem de fazla para alıyorlar. acaba yolculuk oncesı bır kulak burun bogaz uzmanına mı gotursem bebegımı. kızlar sızın bebeklerınızın kulaklarındakı kır oranı nasıl ben hergun mendılle sılıyorum hep sarı kır gelıyor buyukler ıyı dıyor ama ne bıleyım. kucucuk bebek fazla dısarı cıkmıyorkı kulagı kırlensın.

Valla ben 1 aylikken geldim Almanyadan ucakla, hicte sorun olmadi. Aglamadi bile. Emzirmek gerekiyormus kalkış ve iniş esnasinda ama benimki uyuyordu uyandiramadim hicte bisey olmadi. Telas yapma. Hem vıcık vıcık olmazsiniz ucagin ici serin olur

Off kızlar offfff

Benimki de gece hic emmiyor ama kilo alimi masallah guzel oldugu icin hic uyandirmadim. Ama kacta yatiyor dersen en erken gece 1'de.
Almanyada 23:00 de falan uyuyordu giriyordum yatak odasina kapatiyordum kapiyi ışıkları fazla ugrastirmadan uyuyordu. Buraya gelince herhalde Ramazan'in etkisi oluyor, teravih falan derken cok gec oluyor ses oluyor hareketlilik oluyor evde. Sesten ışıktan anlar mi, etkilenir mi bilmiyorum ama bizde yatis moduna gecince o da geciyor yavas yavas. Yani demem o ki, bende gece en son emdikten sonra uyandirmiyorum uzun uyudugu oluyor, ama uykuda şekerin dusebilecegini senden duydum simdi :KK43:

X