2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Adi santafer icindekiler metil paraben koruyucu yazio paraben icinde olmayan kan ilaci yok mu ki :[

Papatya orj plojovic

albunlerinizi sildiniz mi nie bisi goremiorum bide bakarmisiniz benim ki gozukuor mu

Saglik ocagindan geldik teyzeleerrr.. Topigin en küçük bebeği olarak 3 ay 8 günlük olduk:oops:
Boy: 65 cm
Kilo: 7.400 olmus

4 cm uzamis 500 gr almis kızım.
Ebemiz de 6 ay anne sütünden baska bisey yok deyip duruyo.:KK57:

Hastanedeki doktorumuza sormadim henuz ek gida durumunu ama siz önden gittikce biz de ögreniyoruz artik :)

Kilo alimi iyi oldugu icin ek gidaya gec mi baslamaliyiz. Ama en azindan yavas yavas tadini alsin ki sonra zorlanmayayim istiyorum. Ne yapmaliyimo_O

Maşallah bebişine çok da tatlıymış Allah nazarlardan korusun.. Bize de sağlık ocağında 6 ay tek anne sütü dedi kilosuda iyi kızımın seninkiyle aynı nerdeyse.. Doktorda 4aydan sonra yavaş yavaş başlarsın ek gıdalara dedi benimde kafam karıştı yaa ne yapıcaz

keşke olsa.bir haftadır uyutamıyorum.böyle bir inat görmedim.huy değiştirdi.önceleri 2dk uyuyan bebek 3 saat resmen uyutmak için ugraşıyorum.çingene gibi bağırıyo.kız versiyonunu düşünemiyorum.bendede uykusuzluktan dolayı tansiyon düşüklüğü oluyo ve kendime sürekli yemeğe veriyorum.insallah bu dönemide atlatırız.
Benimki de aynı :KK43:
Normalde çok rahat bi yapım var, öyle pimpirikli biri degilim, stres yapmam kolay kolay, pozitif düşünürüm ama bu kız felegimi şaşırttı iki gündür. Uyku saati gelmeden kara kara düşünüyorum nasıl uyuyacak diye.

Normalde çok rahat bi yapım var, öyle pimpirikli biri degilim, stres yapmam kolay kolay, pozitif düşünürüm ama bu kız felegimi şaşırttı iki gündür. Uyku saati gelmeden kara kara düşünüyorum nasıl uyuyacak diye.
Off bu da bi gecis donemidir insallah aynen bende hic pimpirikli degilimdir cok sakinimdir ama su 10 gundur burnimdan geldi nasl bagira bagira agliyo uykusu gelince neyse yanliz degilmisim en azindan:KK47::KK34:

Uzun süredir yazmıyorum görünce dayanamadım 40ından sonra mışıl mışıl uyuyan bebek kıyamet koparıyor uyutamıyorum. Kimi zaman emerken bir anda koparıyor yaygarayı. Sakin bebeğim çok ağlıyor çok üzülüyorum

bugün şeftali suyu içirdim oğluma.içine demir damlasınıda koydum.onuda arada içirdim.tadı çok kötü bee.ben meyve sularından basladım.babası ne bulsa dudağına sürüyo.bizim urfalı bi komusumuz var çiğköfte tattırırmış 2 aylıkken.yok artık lahmacun sarıp verelim ellerine .üstünede ayran ohh ne güzel olur kendileri yemeye başlasa.:KK48::KK48:

Uzun süredir yazmıyorum görünce dayanamadım 40ından sonra mışıl mışıl uyuyan bebek kıyamet koparıyor uyutamıyorum. Kimi zaman emerken bir anda koparıyor yaygarayı. Sakin bebeğim çok ağlıyor çok üzülüyorum
sorma canım bizde büyük oğlandan çok çektik bu melek dedik.bazen acıyordum gariban diyordum.resmen 10 gündür beni çileden çıkardı.akşam aldım büyüğünü parka gittim.dizim çok ağrıdı zorladım ama yinede çok güzeldi.bu akşam yatırana kadar çatladım.büyük olsaydı patlatırdım.stresten kendimi yemeğe verdim yine kilo aldım.insallah gecer eger her gece böyle uyursa.ben bir sabah uyanamam.:KK61::KK61:

bugün şeftali suyu içirdim oğluma.içine demir damlasınıda koydum.onuda arada içirdim.tadı çok kötü bee.ben meyve sularından basladım.babası ne bulsa dudağına sürüyo.bizim urfalı bi komusumuz var çiğköfte tattırırmış 2 aylıkken.yok artık lahmacun sarıp verelim ellerine .üstünede ayran ohh ne güzel olur kendileri yemeye başlasa.:KK48::KK48:
Off urfali deme 10 dakika once gitti biri evimden.mamami yiyo bu? Pinar sut neyine yetmiyo? Bizim oglan 5 aylikti cig kofte yiyordu erkek gibi erkek oldu gibi oldu ggibi bir suru sey.kafam sisti resmen.cit kirildim olur bu diyo.erkeklik memlekete goremi oluyo anlamiyorumki.

Canim tadi kotu ama sordun mu doktora bisi ile werilio mu gecen bana arkadas cay kasigi ile verme ilaclari emilini gidio falan dedi bu degisik kasiklar war ya mama yedircez corba icirce yamuk agizli kaucuk silikon falan onla icir dedi ...

sorma canım bizde büyük oğlandan çok çektik bu melek dedik.bazen acıyordum gariban diyordum.resmen 10 gündür beni çileden çıkardı.akşam aldım büyüğünü parka gittim.dizim çok ağrıdı zorladım ama yinede çok güzeldi.bu akşam yatırana kadar çatladım.büyük olsaydı patlatırdım.stresten kendimi yemeğe verdim yine kilo aldım.insallah gecer eger her gece böyle uyursa.ben bir sabah uyanamam.:KK61::KK61:
Tatlim daha once paylastinsa atladim sanirim kucuk ten mi bahsediosun uyumuo die yani saat kacta yatiriosun kacta uyanio nasil uyutmaya calisiosun biraz paylasirmisin rica etsem cunku ben uyanamam falan demissin bu noktaya geldise sinirlerin belki bi faydam dokunur cok uzuldum cunku...

Off urfali deme 10 dakika once gitti biri evimden.mamami yiyo bu? Pinar sut neyine yetmiyo? Bizim oglan 5 aylikti cig kofte yiyordu erkek gibi erkek oldu gibi oldu ggibi bir suru sey.kafam sisti resmen.cit kirildim olur bu diyo.erkeklik memlekete goremi oluyo anlamiyorumki.
Bu kiyaslamalar malesef ÖLÜM ile bile bitmior cunku mezari nerden tasi nasil mermeri nereye kadar die insanlar acili bir olayda bile kiyaslama yapabilio....Bana annelik okadar cok sey ogretti ki bir ewlendigim de anladim bu hayatin sillesi dediklerini birde anne oldugum da :{

Bu kiyaslamalar malesef ÖLÜM ile bile bitmior cunku mezari nerden tasi nasil mermeri nereye kadar die insanlar acili bir olayda bile kiyaslama yapabilio....Bana anar cok sey ogretti ki bir ewlendigim de anladim bu hayatin sillesi dediklerini birde anne oldugum da :{
Bende anne olunca ogrendim galiba. Onceden kimseye aldiris etmezdim ama simdi bebegim ile ilgili soylenen herseyi dusunuyorum.boy kilo kiyaslamalari bitti simdide erkeklik kiyaslamasi basladi.cok geriliyorum bazen esimide kirdim misafir onun misafiriydi.o alttan almaya calistikca ben usteledim.

Bende anne olunca ogrendim galiba. Onceden kimseye aldiris etmezdim ama simdi bebegim ile ilgili soylenen herseyi dusunuyorum.boy kilo kiyaslamalari bitti simdide erkeklik kiyaslamasi basladi.cok geriliyorum bazen esimide kirdim misafir onun misafiriydi.o alttan almaya calistikca ben usteledim.
Malesef artik kusura bakmicaklar ewlat bizim istedimizi usteleriz hepmizi bu kadar bezdirmege haklari yok wallahi yarimiz hayatindan memnu olsa dicem ki sorun biz de yok abi hepimiz ayni seylerden sikayetciyiz bunlarda ana baba olmadi mi ozmanlar neler hissediodu anlayamiorum bi turlu...

Selam teyzoslar biz cocuk doktorumuz dan muayneden geldik.....

Boyumuz 64.5 kilomuz6500kg bas cewremiz 41,5 dr. Herseyin cok ii oldugunu soyledi boyle dewam edin napiosaniz dedi.....

Dawit 3 muzu yazdi yine demir ilaci basladi kan damlasi dedikleri heealde bu.....bide burun damlasi iste ..

Ek beslenmeyle ilgili cok konustuk 4 ay 6 gunluksunuz 2 hafta sonra meywe puresi birdahaki hafta yogurt birdahaki hafta corba olarak 3 gunde bir degisik tat her hafta yeni bir besinogun ekle dedi hersey yolunda yani...
MAsallah canim bizimkiyle hersey ayni sadece boy olarak 65 ti banada yediklerini parmakla tattir sadece dedi :)
Birde resimleri silmedim seninkilerde görunmuyor belliki karisti yine kk.

Uyku tulumu al canim. Ustunu acsa da usumez en azindan. Hem daha rahat hareket eder uyanmaz belki de. Gerci ben uyku tulumunda bile karninin ustunu orterim. Nasil bir annelik duygusuysa artik :)

Eki Görüntüle 1238635
Iyi gecelerr. Biz yatmaya gidiyoruzz kimse de yok galiba:)
Yaradana kurban 41 kere masallah coook can yakacak bu bebis :)

Saglik ocagindan geldik teyzeleerrr.. Topigin en küçük bebeği olarak 3 ay 8 günlük olduk:oops:
Boy: 65 cm
Kilo: 7.400 olmus

4 cm uzamis 500 gr almis kızım.
Ebemiz de 6 ay anne sütünden baska bisey yok deyip duruyo.:KK57:

Hastanedeki doktorumuza sormadim henuz ek gida durumunu ama siz önden gittikce biz de ögreniyoruz artik :)

Kilo alimi iyi oldugu icin ek gidaya gec mi baslamaliyiz. Ama en azindan yavas yavas tadini alsin ki sonra zorlanmayayim istiyorum. Ne yapmaliyimo_O
Canim kilosuda boyuda cok iyi belliki sutun yariyor. anne sutunden baska birsey verme ama yediklerinden tattirabilirsin diline surebilirsin bende öyle yapiyorum hemsirenin tavsiyesi ki ileride skinti yasamasin yemek yönunden alismasi icin iyi.

Kizlar hemsire bana 4 ay biterken destekle oturabilir demisti ama ben cesaret edemedim. Sizinkiler oruruyormu. 4. Ayimiz bitiyorda deneme yapayimmi bilemedim
Bizede doktor 6. aydan önce oturtma demisti.
Kizimi oturur pozisyonda tuttugumuzda duruyor seviyor belliki ama daha cok erken oturtmak icin.

Licasofie nerelerde diyordum bende aklimdaydin kac gundur tatile gittiginide unutmusum.
Cok gecmis olsun canm basina gelenler icin insallah baska bir zaman daha guzel bir tatil yaparsiniz.
Deren icinde uzulme bebeklerinde gunu var belliki bazen cok yer kilo alirlar bazen ise huysuzluk ediyorlar.
Sen cok dikkatli bir annesin eminim en kisa zamanda Deren bebiste alir kilolarini.

Kizlar saka maka bileti aldik ve cumartesi Turkiyeye ucuyoruz sadece kizim ve ben.
2,5 yilin ardindan gidicek olmam beni sevindiriyor ama kizimin hastalanmasindan duzeninin bozulmasindan da cok korkuyorum :KK43:
Dun facede takip ettigim anneler grubundan biri hic uyumayan emmek istemeyen oglum turkiyeye geldigimizden beri surekli uyuyup duzenli bir sekilde emiyor cok rahatladi deyince kizim icinde iyi olur diyerek almistim. ama Yine olumsuz dusunceler geciyor kafamdan Rabbim yavrumu ve daha tum meleklerimizi korusun.
Son 2 gunumuz kaldi...

X