2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Gece uyumayan yaramaz bebislere çözüm bulan var mı uyutuyorum ben yatana kadar geri uyanıyor en fazla gece 3 saat uyuyo sonra sabahliyoruz artik ne yapsam nasıl çözüm bulsam bilmiyorum. Emmek için Uyaninca tekrar uyumuyor Neolur akıl verin bana uykusuzluk tan ayakta duramıyor um

Canım al benden de o kadar... Aksam 8de yatıp, gecede 1 kez uyanan bebişime bir haller oldu... 2 haftadır saat 2-3 ten sonra uyku yok sabahlıyoruz...Bayılacak haldeyim...Doktor diş çıkarıyor olabilir dedi...Bilemiyorum...
Emmek için uyanınca ben hiç ışıkları yakmadan emziriyorum sallanan sandalyede, inat etse de bir süre sonra dalıyor, ama en gec 1 saat sonra tekrar uyanıyor..Mama verdigim zaman da aynı..yani açlıkla ilgisi oldugunu sanmıyorum...Bir de altını gece uyandıgında hiç değiştirmiyorum...

Psikologanne...

Alıntı yapayım diye uğraşıyorum, orjinal yazını bir türlü bulamadım. Çok güzel düşünmüşsünüz.
Giderseniz gelerek, gelmek mümkün olmuyorsa ihtiyaçların teminine destek olarak yardımcı olmak isterim. İletişimim vardı canım sende.
Bebecikler uzun süre ailesiz kalmıyordur sanırım, ben nedense hep büyük çocuklara daha çok üzülmüşümdür.

Canım bu cmtesi eşim ayarlarsa kendini gideceğiz, olmazsa ne zamana gidilir bilmiyorum haberdar ederim muhakkak sizleri... Bu arada ben de toplaşalım diyorum, pazar mı uygun olur daha cok herkese?

Canım bu cmtesi eşim ayarlarsa kendini gideceğiz, olmazsa ne zamana gidilir bilmiyorum haberdar ederim muhakkak sizleri... Bu arada ben de toplaşalım diyorum, pazar mı uygun olur daha cok herkese?
mrb cnm yanlış hatırlamıyorsam sende bebişini mama ile besliyorsun. ek gıdaya geçtin mi nasıl bir süreç takip ediyorsun bana yardımcı nolabilir misin

mrb cnm yanlış hatırlamıyorsam sende bebişini mama ile besliyorsun. ek gıdaya geçtin mi nasıl bir süreç takip ediyorsun bana yardımcı nolabilir misin

Canım ek gıda için bizim dr katı bir program vermedi acıkcası...elma ve seftali püresi ile baslattı..Sabah oglen arası ogunde onu veriyorum, bir dilimi gecmiyor... aksama dogru da pirincli muhallebi ekledi, aptamil kullanıyorum onda da...Gerçi acaba kendim yapsam olur mu diye de merak ediyorum...Bunun dısında 5. ayda sebzelere geccez dedi

son 5 gündür çook kötüyüm normalde yağmur 11 de yatar bi 2 de bide 5 de emmeye kalkardı şimdi 1de anca uyutabiliyoruz ama her yarım saatte bi uyanıyo ama emmek için değil yine saatinde emiyo yani açlıktan diil haftasonu gittik sallanan beşik aldık şu katlayınca mama sandalyesi olan elektirikli uzaktan kumandalı ayarlıyorum 10 dk sallamaya uyuyo ama benim kız çook hareketliii düşer falan diye benim gözüme uyku girmiyo
geçen sabah ütüyle kolumu yaktım dün akşamda parmağımı kestim karnımıda masaya çarptım dikiş yerim çok acıyo aslında sakar bi insan hiç diilim ama uykusuzluk felemi şaşırttı sürekli başım dönüyo eşim diyoki sen kendini çok yoruyosun bu çocuk düşe kalka eninde sonunda büyüycek her şeyi kontrol edemezsin rahat ol biraz diyo ama ne biliyim yaaaa :KK43:
geçen eşimin bi arkadaşına gittik 2 aylık kızları var onu görmeye küçücük bebişi oturtuyolar tv nin karşısına yatırıyolar ayaklarını yere bastırıyolar inek sütüyle bisküviden mama falan yediriyo dehşetle izledim sadece eşimde bak insanlar ne kadar rahat dedi ama oda çok şaştı kaldı bu arada 2 aylık bebek 7 kilo bizim 4 aylık 6 bucuk kilo hani KÖŞEDAN ya bunalıma girdim diye bende o gün girdim ama hemen çıktım :)
pskloganne dün hep o bebişi düşündüm şimdi napıyo acaba diye şuan bile tutamıyorum kendimi allahım inşallah çokk güzel bi ailesi olur hiç bi bebek yalnız doğmayı haketmiyooo :KK43: .(
bide bibeğini evde bırakıp tatile giden kadını düşündüm o bebek ne kadar ağlamıştır çok üşümüşmüdür zaten pskolojim yerlerde annelerimiz hep der ya anne olunca anlarsın diye anne oldum ve anlıyorum :KK43: :KK43: :KK43:

son 5 gündür çook kötüyüm normalde yağmur 11 de yatar bi 2 de bide 5 de emmeye kalkardı şimdi 1de anca uyutabiliyoruz ama her yarım saatte bi uyanıyo ama emmek için değil yine saatinde emiyo yani açlıktan diil haftasonu gittik sallanan beşik aldık şu katlayınca mama sandalyesi olan elektirikli uzaktan kumandalı ayarlıyorum 10 dk sallamaya uyuyo ama benim kız çook hareketliii düşer falan diye benim gözüme uyku girmiyo
geçen sabah ütüyle kolumu yaktım dün akşamda parmağımı kestim karnımıda masaya çarptım dikiş yerim çok acıyo aslında sakar bi insan hiç diilim ama uykusuzluk felemi şaşırttı sürekli başım dönüyo eşim diyoki sen kendini çok yoruyosun bu çocuk düşe kalka eninde sonunda büyüycek her şeyi kontrol edemezsin rahat ol biraz diyo ama ne biliyim yaaaa :KK43:
geçen eşimin bi arkadaşına gittik 2 aylık kızları var onu görmeye küçücük bebişi oturtuyolar tv nin karşısına yatırıyolar ayaklarını yere bastırıyolar inek sütüyle bisküviden mama falan yediriyo dehşetle izledim sadece eşimde bak insanlar ne kadar rahat dedi ama oda çok şaştı kaldı bu arada 2 aylık bebek 7 kilo bizim 4 aylık 6 bucuk kilo hani KÖŞEDAN ya bunalıma girdim diye bende o gün girdim ama hemen çıktım :)
pskloganne dün hep o bebişi düşündüm şimdi napıyo acaba diye şuan bile tutamıyorum kendimi allahım inşallah çokk güzel bi ailesi olur hiç bi bebek yalnız doğmayı haketmiyooo :KK43: .(
bide bibeğini evde bırakıp tatile giden kadını düşündüm o bebek ne kadar ağlamıştır çok üşümüşmüdür zaten pskolojim yerlerde annelerimiz hep der ya anne olunca anlarsın diye anne oldum ve anlıyorum :KK43: :KK43: :KK43:
Arkadasım benim kız da geçen haftalarda aynı bahsettiğin gibiydi hatta buraya çok yazdım birlikte uyuyoruz her an uyandığı için,sirtim belim tutuluyor die çok şükür 1 haftadir yatagında uyuyo sanırım atakti ozman ya da diş den dolayı die düşündüm..
Şimdi de 9 buçuk ta uyutmaya calisiyorum uyuyor ama 12 ye kadar yat kalk yat kalk yapioz 12 den sonra gece uykusuna geciyor yani çok zor geçiyor sonra 3 -4 ya da 5 de bi kere uyanıyor emiyor tekrar uyuyor takı babasının alarm i çalana dek yani 7 de uyanıyor. .sonra da biraz da yanımda uyutuyorum ve kalkıyoruz birlikte..o da ben de uyudugumuzda çok mutlu uyaniyoruz sabah..dicem o ki telaşa kapilma geçecek inş ben de kapildim hep bole mi olcaz falan die sinirlerim yiprandi baya.. odayı terk ettim eşim kucagina aldı sonra ağlayarak geri döndüm kucağıma aldım öptüm sarıldım aglaştık koklastik falan ole geceler yasadik ama geçti yani.. annelik çok zormuş vala anne olunca anladım bi okadar da güzel:KK68:

Canım, sütünü arttırmak için ne yiyip içersen iç, eğer sağım sayını arttırmazsan daha fazla süt alman mümkün değil. İki sağımda topladığın 250 cc hiç az değil. Fakat baska sağım (ya da emzirme) olmayınca vucudun bir süre sonra içeride kalam sütü üretmez hale gelir bu çok normal.
Yani sen sütünü arrtıran bir mucize bile bulsan, iki sağımda bir anda 300 yerıne 500 toplaman mumkun degıl; zaten mastıt olursun.
Şartlarını iyi düşün canım arkadasım. Evladın için çalışıyor didiniyorsun. Eğer gerçekten daha fazla sağım yspms imkanı yaratamıyorsan, varsın evdekıler mama versın. Hatta konuş doktorunla özel bır durum yoksa kaşık mamalarına, sebze-meyve pürelerine bsşlayın.
Mama meselesine gelince de, günümüzde kadından ne cok sey beklenıyor. Hem erkekle synı şartlarda çalış evı geçindir. Hem de affedersın, erkekelrın dünyasında derdını anlat ta, süt ineği gibi süt topla tüm gün uğraş... Bu kadar kendını hırpalama. Mamaydı memeydi dıye yargılayanların, seni çocugunun iştahının artmasına bile sevınemeyecek hale getırmelerıne ızın verme. Boşver varsın olması gerektıgı gıbı bebegının iştahı artsın da, anne sütü yetmezse mama, mama da yetmezse ek gıdaları yesın doysun, büyüsün, gelişsin. Buradan bıle kendını nasıl sıktıgını hıssedebılıyorum, lütfen bunu yapma.
11 sene finans sektöründe çalıştım. Doğum izni bitip gelen ve süt sağan tek bir anne hatırlıyorum. Gerisi hep emzirmeyi bırakmışlardı.
Çalışan, çalışırken bıle imkanları yettıgı ölçüde evdekı bebegını dusunup süt toplayan bir annesin. Bunalımı değil övgüyü hakediyorsun arkadasım........

beni gerçekten anlayan birini buldum çok şükür... okurken gözlerim doldu çok çok çok teşekkür ederim... doğum yaptığım günden bu yana emzirmek için büyük savaşlar verdim ilk 3 gün sütüm gelmedi eltime emzirir misin oğlumu dediğimde kusura bakma ilerde çocuklar birbirini sevebilir günahlarına giremem ben dedi eşimin ailesi arkadaşım emzirdiği için bana tavır yaptı görümcem bebeğimi görmeye bile gelmedi. 3 yaşından beri sedef hastasıyım emzirme kampı yaptığım zaman hem stresten hem de ilaç kullanamadığım için vücudumun her yerini sedef kapladı yanlış pozisyonda emzirdim meme uçlarım yara oldu hatta küçük bir parça çürüdü ve düştü bu kadar çok şey yaşadım ama 4 ay boyunca 1 ml bile mama vermedim şimdi alması çok üzüyor beni ama haklısın oğlumun karnı doysun sağlıklı olsun da varsın mama ya da ek gıda olsun. beni gerçekten anladığını, hislerime tercüman olduğunu gördüğüm için anlattım hepsini..
iyi ki varsın arkadaşım.

Ben Galactago diye bbir damla kullaniyorum,belki fikir olur :KK66:
ilk defa duyuyorum, biraz araştırdım genellikle faydasını görmüş anneler, bebeğe herhangi bir zararı yoksa alayım nasıl temin edebilirim acaba aktarlar da mı satılıyor eczanelerde mi?

beni gerçekten anlayan birini buldum çok şükür... okurken gözlerim doldu çok çok çok teşekkür ederim... doğum yaptığım günden bu yana emzirmek için büyük savaşlar verdim ilk 3 gün sütüm gelmedi eltime emzirir misin oğlumu dediğimde kusura bakma ilerde çocuklar birbirini sevebilir günahlarına giremem ben dedi eşimin ailesi arkadaşım emzirdiği için bana tavır yaptı görümcem bebeğimi görmeye bile gelmedi. 3 yaşından beri sedef hastasıyım emzirme kampı yaptığım zaman hem stresten hem de ilaç kullanamadığım için vücudumun her yerini sedef kapladı yanlış pozisyonda emzirdim meme uçlarım yara oldu hatta küçük bir parça çürüdü ve düştü bu kadar çok şey yaşadım ama 4 ay boyunca 1 ml bile mama vermedim şimdi alması çok üzüyor beni ama haklısın oğlumun karnı doysun sağlıklı olsun da varsın mama ya da ek gıda olsun. beni gerçekten anladığını, hislerime tercüman olduğunu gördüğüm için anlattım hepsini..
iyi ki varsın arkadaşım.
Rica ederim arkadaşım, işte son sözlerin doğru yaklaşımın bence...
Kendini de bebeğini de strese sokma. Artık işe başladığın için senden alacağı huzur, sakinlik ve sevgiye herzamankinden daha çok ihtiyacı var. Olduğu kadar sağıp saklarsın, akşamları gönlünce emzirir yavrunun kokusuna doyarsın, zaten ek gıda döneminin de içindeyiz. CC hesabı soranlara inat severek öpüp koklayarak güle güle büyüt bebeğini.

Demir çok hastalandı, gece üçten beri durmadan kusuyor.
İlaç verildi su bile içemiyor
Kusması geçmezse hastanede serum alacak:KK43:((( Haftasonu onu bırakamam artık ama eksikleri öğrenirseniz, eşimle bir katkımız olmasından çok çok mutlu oluruz.

Hcrhc arkadaşım iki çocugu olan sürekli şikayetci ve sürekli hasta dolanıyor tıpkı benim gibi:)
Tanger cevabin icin tesekkur. Gecmis olsun canim yakinda bu tempoya benim vucutta dayanamayacak ve hasta olacagim. Simdiden boynum ve omzum bana cektiriyo

Kusması geçmezse hastanede serum alacak:KK43:((( Haftasonu onu bırakamam artık ama eksikleri öğrenirseniz, eşimle bir katkımız olmasından çok çok mutlu oluruz.
Cnm. Cok gecmis olsun. Insallah sorunsuz atlatirsiniz

Gunaydin. Dun hic bakamadim. Umarim herkes iyidir. Benim alerji maceram devam ediyor ;(

Dun sabah da bu kez ellerim ve kollarim sisince hastaneye gittim.baska dr.a.kurdesen dedi.yani ürtiker.igne yapti.ilacsiz gecmez dedi.ilac degisti.10gun her gun icecegim.sonra sisme oldukca alacagim idareten.sutten kesmeden kesin tedavi olamiyrm.yasak listem de artti.balik, salça bile yasak ;(
diger adi dr.un verdikleri sadece nemlendiriciymis bi de yiginla para verdim onlara.ise yarasa umrum olmaz. Hani "Allah sifa versin, ilac icemezsin" diyen.

Oğlum Yusuf 4 aylik diye icebiliyormusum. Insallah bu kez fayda eder. Gece de memem sisti cunku. Oyyyy cok eziyetli oldu bu dogum sonrasi bana.
Canim malesef illa bir etkisi oluyor biliosundur benim de kalcam da sorun cikti sakat kalicam die gunlerce agladim ama bitti dilerim bu da zamanla gecicek azalicak merak etme...
Bende olmadim :KK43: surekli tatli istiyorum bide..midemde ara ara bulaniyor ve aksam basim döndu otururken,muhabbeti oldu annemle kuzenimle hatta ama psikilojik diye dusunuyorum hatta artik sıkıntı yapiyor..

Birsey yapmiyor annesi :) niye uzuluyorsun..Kurallar aliskanliklar onlar icin degil..Kabullenmek en guzeli..
Ara ara degisiyorlar sıkılma..

ALLAH yardimcin olsun canim..Doktorlarda insani bazen psikoloji olarak daha cok yıkıyor..Fikirlerin cok ucuk arayla farkli olmasi ne garip..
Walla bende korunduum halde acayip bir mide bulantim bas donmem war hastalanmadim da cok gecti hemde ama ihtimal werip dusunmek bile istemiyorum baska ihtimal....

ÖĞRETMEN arkadaşlarım cevaplarınız için sağolun ilçeyi aradım erken doğum nedeniyle 3 hafta hakkınız ekleyebilirsiniz dediler memurda tamam dedi:)

arkadaşlar ameliyat sonrası doktor bayan doktor toparlayıcı çamaşır giy dedi doktor bile söylediyse yararlı demek ki korse almıştım ama ameliyattan çıkalı 10 gün oldu o yarım bel korsesinin bitiş yeri dikişime gelecek onu kullanamam şimdi. siz ne kullanmıştınız resim ya da satan site biliyormusunuz...dışarıda çıkamıyorum henüz...

Cok gecmis olsun canim. Senin su son bir yildaki kosusturmani okudukca ben yoruldum valla. Tam bjr annelik sinavi verdin ve gectin bence. Allah yardimcin olsun hemen iyilesir insallah paşa.

arkadaşlar ameliyat sonrası doktor bayan doktor toparlayıcı çamaşır giy dedi doktor bile söylediyse yararlı demek ki korse almıştım ama ameliyattan çıkalı 10 gün oldu o yarım bel korsesinin bitiş yeri dikişime gelecek onu kullanamam şimdi. siz ne kullanmıştınız resim ya da satan site biliyormusunuz...dışarıda çıkamıyorum henüz...
Lohusa korsesi var bildigim. Ne kadar konforlu bilmiyorum ama karnima ben sal baslamistim ve verdigim en dogru karardi. Hareket ettikce karnin sallanmasindan acayip aci cekiyordum. Sal sayesinde cok rahatlamistim. BulUrsan korse al bulamazsan da ince bir sal tulbent gibi bir sey sarabilirsin. Sıkı olsun ama. Bu arada bebegin hayirli olsun.

Rica ederim arkadaşım, işte son sözlerin doğru yaklaşımın bence...
Kendini de bebeğini de strese sokma. Artık işe başladığın için senden alacağı huzur, sakinlik ve sevgiye herzamankinden daha çok ihtiyacı var. Olduğu kadar sağıp saklarsın, akşamları gönlünce emzirir yavrunun kokusuna doyarsın, zaten ek gıda döneminin de içindeyiz. CC hesabı soranlara inat severek öpüp koklayarak güle güle büyüt bebeğini.
hepimizin bebeği güle oynaya büyüsün inşallah:KK68:

ilk defa duyuyorum, biraz araştırdım genellikle faydasını görmüş anneler, bebeğe herhangi bir zararı yoksa alayım nasıl temin edebilirim acaba aktarlar da mı satılıyor eczanelerde mi?
Canım eczaneden temin edebilirsin bitkisel bi damla bir bardak suya ya da meyvesuyuna 15 damla damlatiyorsun ve iciyosun ben doğumdan hemen sonra baslamistim kullanmaya günde en az bikere içtim ve faydası olmuştur saniyorum çünkü yanında başka şeyler de yaptım sutum gelsin artsın die..helva tahin pekmez incir dereotu soğan ve bol bol bol su..

X