2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
iyi geceler kizlar.size birkac sorum olacak.bugun oglumun 4ay kontrolunu yaptirdikasi olduk saglik ocaginda.cok sukur degerlri iyi hatta genetige bagli biraz ilerde.ben iglumu simdiye kadar pek saatli emzirmedim.ne zaman isterse verdim.yaklasik 1,5 2 saatte bir falan oldu bu durumda.gunduz her deferinde tek gogus seklinde emzirdim.ama gece yatmadan ve sabah ilk kalkisinda iki gogusu de emzirdm.bi de ben gece uykusuna yaklasik 9-10 gibi yatiriyorum.dokunmayinca sabaha karsi 5-6gibi uyaniyor.ben de dokunmuyorum uyusun diye.hemsireye sordum gece kaldirmiyorum deyince sok oldu.3saatte bir kaldir dedi.bi de gun icinde tek gogusle doymuyodur ikisini 3 saatte bir ver dedi.ama ben ikincisini verince tam bitirmiyor.bana yetiyor gibi geliyor.bi de gece uyuyan cocugu uyandirmak da gariip geliyor.ama buyume hormonu salgiliyo icmeli sut dedi.daha nereye buyusun diyesim geldi.ama kararsizim.sizce ne yapmaliyim??tutturmusum duzen gideyim mi hemsirebi dediklerini mi yapayim??:KK51::KK51:

iyi geceler kizlar.size birkac sorum olacak.bugun oglumun 4ay kontrolunu yaptirdikasi olduk saglik ocaginda.cok sukur degerlri iyi hatta genetige bagli biraz ilerde.ben iglumu simdiye kadar pek saatli emzirmedim.ne zaman isterse verdim.yaklasik 1,5 2 saatte bir falan oldu bu durumda.gunduz her deferinde tek gogus seklinde emzirdim.ama gece yatmadan ve sabah ilk kalkisinda iki gogusu de emzirdm.bi de ben gece uykusuna yaklasik 9-10 gibi yatiriyorum.dokunmayinca sabaha karsi 5-6gibi uyaniyor.ben de dokunmuyorum uyusun diye.hemsireye sordum gece kaldirmiyorum deyince sok oldu.3saatte bir kaldir dedi.bi de gun icinde tek gogusle doymuyodur ikisini 3 saatte bir ver dedi.ama ben ikincisini verince tam bitirmiyor.bana yetiyor gibi geliyor.bi de gece uyuyan cocugu uyandirmak da gariip geliyor.ama buyume hormonu salgiliyo icmeli sut dedi.daha nereye buyusun diyesim geldi.ama kararsizim.sizce ne yapmaliyim??tutturmusum duzen gideyim mi hemsirebi dediklerini mi yapayim??:KK51::KK51:

Bizimkide 4, 5 saat uyuduğu oluyor ama ben kaldırmıyorum bana da saçma geliyor okuduğum kitaplardada kaldırmayın yazıyo zaten uyandığında da iyiyce karnını doyurmuş oluyor

Koseden arkadaşım. Seninkii kiz bebis yaa narin olur onla:) optun utkumun bacaklarindan sende kizinin naifff elerinden op:)

ben varım canım ızmırlı mayıs anası.. hamıle olmasam arabaya atlar gelırdım ama bu ara bulantım cok ders esnasında bıle bogure bögure bır oluyorum. ılkınde hıc boyle degıldım.

Kiyamam neyse ki bu sefer normal sikayetler var onlarda kisa zamanda gecer insallah :)
Nasip diyelim bulusmayada,olmadi seneye insallah :)

Ben oldum tam 5 Ay donumunde. Oncesinde 1 litre dondurmayi lupledim:KK66: ama sonra az agrili eski dostum geri geldi sisen vucudum azicik indi rahatladim.

Bnde istiyorum :)
Cok rahatlatacagini dusunuyorum..
Yeme icme,tatli konusunuda etkiliyor cok bence.

Acildeyiz kızlar... Demir ilaca rağmen sürekli kusmaya devam etti. Daha doğrusu birden tekrar arttı. Geldik serum takıldı, yatıyor canımın yarısı...
Fakat burası bebek ve çocuk dolu. Hepsi ishal, kusma...Yan yatakta 5.5 aylık bebek var, iki gecedir buraya taşınıyorlarmış. Allah yardımcıları olsun. Sizler de çok dikkat edin. Korkunç bir salgın var, AVM'lere girmeyin, sterile herzamankinden daha dikkat edin, kalabalığa girmeyin, başka çocuklara yaklaşmayın....
Deren'im evde... Aklımda korkunç düşünceler ya ona da geçmişse? Ne yaparım? Dua edin benim için, oğlum iyileşsin, kızıma da geçmemiş olsun...
tez zamanda iyileşsin geçmiş olsun, inşallah geçmemiştir Deren'e

Eveeeettt...Ve ikinci kez hasta olmayı basardık...Bu kez de babamız hastaydı ve yine Cana bulastı...Kuzucum bütün gün huysuzdu, akşam olunca öksürük, geniz akıntısı ve nefes alamama basladı...10 dkka da bir uyanıyor kuzum...Bu gece uzun olacaaaakkk besbelliiii biliyorummmmm :))

Internette ne iyi gelir şöyle bir aratayım dedim, sonuc hep aynı, anne sütüüüü.... Ulan yok arkadasım yokk işte.... Dayandım humanaya, kızlar dua edin, sabaha kadar kuzumun bir öğününü cıkartabileyim barii

Belki de kuzumun bagısıklıgı anne sütü yeteri kdr alamadıgı için böle :KK43:

çok geçmiş olsun canım bol bol sütcükler dolsun.

Ben de regl olmadim daha. Ben de cok tatli yiyorum ama emzirmeye bagliyorum insallah oyledir. Yoksa ucuncu bir cocuga yetecek gucu bulamiyorum kendimde. Allah korusun olursa hunileri takarim artik:KK53: Benim karnimda sanki kalp atiyormus gibi oluyor heralde dikisler iyilesmemistir diyorum:KK3:

aaa aynen benimde karnımda pıt pıt oluyor bazen...bebeği ilk hissettiğim anlar gibi ilginç.

Acildeyiz kızlar... Demir ilaca rağmen sürekli kusmaya devam etti. Daha doğrusu birden tekrar arttı. Geldik serum takıldı, yatıyor canımın yarısı...
Fakat burası bebek ve çocuk dolu. Hepsi ishal, kusma...Yan yatakta 5.5 aylık bebek var, iki gecedir buraya taşınıyorlarmış. Allah yardımcıları olsun. Sizler de çok dikkat edin. Korkunç bir salgın var, AVM'lere girmeyin, sterile herzamankinden daha dikkat edin, kalabalığa girmeyin, başka çocuklara yaklaşmayın....
Deren'im evde... Aklımda korkunç düşünceler ya ona da geçmişse? Ne yaparım? Dua edin benim için, oğlum iyileşsin, kızıma da geçmemiş olsun...

canım ya nasılsınız çok üzüldüm.geçmiş olsun.

Bence duzeni bozma. Cocuk kendine gore bir rutin olusturmus. Masallah hersey de yolunda. Yani dort aaylikbebek gece ne kadar uyumali bilmiyorum ama tek gogusle doyuyorsa aynen devam et. Bizim de bugun dort aylik kontrolumuz vardi. Masallah oglumun gelişimi normal duzeyde. Hemsire sadece anne sutu mu aliyor diye sordu. Yani gece uykusuydu tek gogustu cift gogustu bise demedi. Degerler normal olunca ihtiyac duymadi galiba. Ben de tek gogus seklinde devam ediyorum cunku yetiyor. Ikincisini verince ya kkusuyor ya da iki cekipp oyuna basliyor.
Bebekler 6-7 aydan sonra gece beslenmesini birakmali demisti kizimin doktoru. Kizim yedi aydan sonra uyanmiyordu gece ben de telaslanmistim. Baktim hersey yolunda ellemedim valla. Oglum da oyle olur insallah.

Gunaydinn şükür şükür şükür atesi cikmadii utkumun:) demir ilacini vercem ben ha kizlar veren varsa benn diy begenirse brni sevinirim.okudugim kadariyla kimse verme taraftari diil.ama ben hamileykende pek icmedim ddemir ilacini eksik kalmasin vucuduu

slmlar.. wowss 2015 mayıs analarıda olmuşşş.ay eskiyoruz :) çok uğrayamadım evdeki işler bitmiyor uyku zamanımızdada onu araştır bunu araştır uğrayamaz oldum.ilk zamanlardaki kalabalık fazla yok sanırım bır coğu facedeki gruplara kaydı farkettım ..merak edip nerde dediğniz kişiler hep orda :)hızlı cvp alabildiklerınden bahsediyorlar.
sıkıntılar hep aynı sanırım dört aylık aşı için sağlık ocağına gittik doktorumuza bu hafta ancak gidebileceğim..boy 64 kilo 6800 kan damlası verdı ..bir kaç gun kullandım nedensonra içeriğine bakmak aklıma geldi vegeferon isimli bir ilaç tam iki etken madde paraben içeriyor :KK43:( hemen kaldırdım vermıyorum doktor bakalım ne diyecek ?ver diyende var verme diyende ...tahlil yapılması en mantıklısı gene canı yanmasın sorunsalı off karışık işler..

Bizim kontrol de iyj gecti. Kilo 7800 boy 65 (emin olamadim simdi) olmus. Bakalim ates cikacak mi. Gelecek ay kan damlasi verilecekmis. Hemsire verin dedi ama ben dusunmuyorum. Şöyle ki bir gun verip bes gun vermem herhalde.
Ben hamileyken icmedim hic değerlerim de dusuktu. Esimin arkadasi doktorundan paraben icermeyen bir ilac istemis dr bulamamis :)

arkadaşlar ağustos annesiyim benim kız kucaktayken hep bi tavanlara perdelere bakma derdinde sizlerde böyle bir durum var mıydı

Çok çok geçmiş olsun canım..Biz de acildeydik dün gece Can kötüleşti iyice... Geceden beri ayaktayız, eşim işe gidemedi... Allah Demire de şifa versin inşallahh... Derenin de iyidir umarım..Kocaman öpüyorum hepinizi...

Canlar iyi dilekleriniz dualarınız için teşekkürler... Uyumadıgımdan pek süt cıkaramadım ama bir öğünü cıktı yine çok şükür... Eşim de işe gidemedi, dün acildeydik...Evde babamız hasta, Can hasta..Doktorum da bana hemen git grip aşısı ol dedi, aşı oldum sabah sabah... Siz de olmasanız, ahhh bu hayatt çekilmesssssss :)

Ben biraz gec denedim ama yazayim dedim. Su sut poseti konusu olmustu.

Milkway benimki. Ilk kez sabah deneyim dedim. Buzdolabinin icine koydum. 1-2saatte eridi. Kokusu dolap gibi kokuyrdu. Neyse biberonla isittim. Benimki ilk kez biberon gordu. Iki coplatip birakti. Ama kasikla icirttim hepsini. Arada da yuzunu eksikti. Son lokmanin tadina ben baktim. Biraz tuhaf geldi. Bozuk degil ama garip.
Sanirim sorun posetlerde degil. Sutun donmus olmasinda. Yani normali bu sanirim.

Hepimize gelsin :KK66:

IMG_541613067999005.jpeg

Canım benim çok geçmiş olsun sakin ol. Kusma ishal birlikteyse rota virüsü olabilir mi demir için ne dediler?
Kızına ablası güzelce bakar eminim sen Demircimle ilgilen . Ahhh şu Okullar çoçuklarımızı mikrop ve virüslerle tanıştırıyor malessef . Demirin sınıfında benzer durumda çoçuk varmıymış acaba . Sen zaten avm ye gıtmıyordun , yıkamadan temizlemeden bir sey yıyıp içmesi de mümkün değil , steril deme tatlım son derece temiz titiz davranıyorsun .
Evden çıkmaya başladıklarında kontrol anneden çıkıyor malesef.
Geçmiş olsun tekrar hayırlı haberlerını beklıyorum .

Kızlar selam, bikaç gündür girip okuyamıyordum amma çok sayfa birikmiş şimdi geriye doğru okuyup eksikleri kapatacağım :KK66:
Lilacsofie canım çok geçmiş olsun, derene geçmemiştir inşallah.. Demirciğimi de öperim, hemen iyileşir inşallah..
Bestekız , test yapınca haber ver hamile olabilir misin belirtiler onu gösteriyor kuzum.. Meraktayım valla..
Bende şimdiye kadar 1 kere adet oldum sonra hiç olmadım ama hamilelik yok sanırım emzirdiğim için adet olmuyorum diye düşündüm , hiç sorgulamadım şimdiye kadarda.. Olmak gerekiyor mu acaba? Bu ara benimde arabaya Binince hafif midem tutuyor ama ben dışarı bakmazsam zaten bulandırdı hep.. Nisa ile ilgilendiğim için kafam hep aşağıda dışarı bakamıyorum ..

lilacsofia....
arkadaşım çok geçmiş olsunRabbim şifa versin inşaAllah ... malesef zor zamanlar ne kadar korursak koruyalım illa bir yerden geliyo. bizimkilr de öyle burun çekip duruyorlar dünden beri. okullar açıldı, havalar soğudu hastalıklar kapıda Allah ım korusun hepsini . deren ede dikkat et canım tekrar geçmiş olsun :KK43:

X