2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlar ben uzun süredir girmediğim için .( papatyaorj,oferta ) sanki göremedim iyiler mi ? papatyaorj un kızının gözünde ki problem geçti mi? biliyorsanız beni aydınlatır mısınız :)

Kızlar selam, bikaç gündür girip okuyamıyordum amma çok sayfa birikmiş şimdi geriye doğru okuyup eksikleri kapatacağım :KK66:
Lilacsofie canım çok geçmiş olsun, derene geçmemiştir inşallah.. Demirciğimi de öperim, hemen iyileşir inşallah..
Bestekız , test yapınca haber ver hamile olabilir misin belirtiler onu gösteriyor kuzum.. Meraktayım valla..
Bende şimdiye kadar 1 kere adet oldum sonra hiç olmadım ama hamilelik yok sanırım emzirdiğim için adet olmuyorum diye düşündüm , hiç sorgulamadım şimdiye kadarda.. Olmak gerekiyor mu acaba? Bu ara benimde arabaya Binince hafif midem tutuyor ama ben dışarı bakmazsam zaten bulandırdı hep.. Nisa ile ilgilendiğim için kafam hep aşağıda dışarı bakamıyorum ..
Canim lohusa kanamasindan sonra adet olduysan sutun korumasi bitmistir. Artik vucudun yumurta uretiyordur yani sutun korumasi adet olana kadardir. Hamile olabilirsin bir test yap derim:KK66:

Papatyaorj Turkiye'ye tatile geldi, kizinin da gozu iyilesmis cok sukur. Oferta da sabah yazmisti yanilmiyorsam

Canım beni belki takip ediyprsundur ben de senin gibi kızıma mama verdiğim için çok üzülenlerdenim ama bebeğimin sütte rızkı bu kadarmış deyip kabullenmeye çalışıyorum o kadar ağladım ki ilk mama verdiğimde ama bebeğimi de aç bırakamam, inşallah sütün yeniden artar annesi sen de kendini üzmesin :)

Canım çok çok geçmiş olsun, Allah yardımcın olsun bu kadar enerjiyi nerden bulup herkesle birden nasıl ilgileniyorsun bilemiyorum ama idolümsün bunu bil..

Bebişin hayırlı olsun, bizim buralarda haçtan gelen yazma derler böyle bir tülbentin 3 katı büyüklüğünde oluyor onu sarmıştım karnıma şimdi görsen 15 kilo verdim ve sanki doğum yapmamış gibiyim.

Canım maşallah ben de o kiloları görür müyüm çok merak ediyorum yaaa lütfen o Tombiş bacaklarını öp benim için.

Canım benimki bildiğin cadı yaaa, arkamı döner dönmez söylenmeye başlıyor yanına dönersem bir süre daha söyleniyor eğer dönmezsem gözleriyle takip ediyor acaba ne yapıyorum diye sonra kendiliğinden susuyor :)

Canım dua ettim senin için inşallah Can a boooooollll boooooollll süt versin Rabbim..
ooo süpersin 15 kilo ha... kaç ayda gitti sadece emzirdiğin için mi verdin yoksa dikkat ettin mi yediklerine?? ben eski kıyafetlerimi özledim bi de kış için büyük boy kıyafet almak istemiyorum ya..

Ben biraz gec denedim ama yazayim dedim. Su sut poseti konusu olmustu.

Milkway benimki. Ilk kez sabah deneyim dedim. Buzdolabinin icine koydum. 1-2saatte eridi. Kokusu dolap gibi kokuyrdu. Neyse biberonla isittim. Benimki ilk kez biberon gordu. Iki coplatip birakti. Ama kasikla icirttim hepsini. Arada da yuzunu eksikti. Son lokmanin tadina ben baktim. Biraz tuhaf geldi. Bozuk degil ama garip.
Sanirim sorun posetlerde degil. Sutun donmus olmasinda. Yani normali bu sanirim.
canım benım oglum yaklasık dogdugundan berı uc ay ememedı ben de bıberonla sagdıgım sutu verdım masallah sutum cok oluyordu hep kraftın saklama posetını kullndım bır ara sutum cok azaldı hep cıkarıp buzluktan verdım ne bır delınme ne koku hıcbır sıkayatım olmadı. sımdı oglum canavar gıbı emıyor bıberonu bıraktı ... ben ısteyken annem buzluktan sutu cıkarıyor ısıtıp kasıkla verıyor tek kelımeyle kraft derım

lılacsofie canım cok gecmıs olsun ınsallah demır hemen toparlar benı de cok korkuttun canım bız rota vırusu yaptırmadık salak eskı cocuk drum gereksız dedı esımde yaptırtmadı sımdı cok korkuyorum ya oglumda ıshal olursa.. offff ben dıkkat etsemde bazı gereksız ınsanlar sap sup opuyor uyuz edıyo benı

Çok çok geçmiş olsun canım..Biz de acildeydik dün gece Can kötüleşti iyice... Geceden beri ayaktayız, eşim işe gidemedi... Allah Demire de şifa versin inşallahh... Derenin de iyidir umarım..Kocaman öpüyorum hepinizi...
Can'ın neyi var, aynı şikayetler mi? Şimdi nasıl oldu? Allah korusun çok ufaklar daha çok üzülüyorum...
Dün gece biz de geç geldik. Deren'i emzirdiğim için ben onla bizim yatak odasında yattım. Hastalık bulaşmasın diye aynı odada yatırmadık ikisini. Demir yalnız kalmasın diye babası da yanında yerde yattı, sabah ta ordan kalkıp işe gitti adamcağız... Bugüne dek ona kızdığım ufak tefek bir iki şey vardıysa da, hepsini sildim gitti...

lılacsofie canım cok gecmıs olsun ınsallah demır hemen toparlar benı de cok korkuttun canım bız rota vırusu yaptırmadık salak eskı cocuk drum gereksız dedı esımde yaptırtmadı sımdı cok korkuyorum ya oglumda ıshal olursa.. offff ben dıkkat etsemde bazı gereksız ınsanlar sap sup opuyor uyuz edıyo benı
Bu hastalık rota değil, sanırım bir norovirüs türü... O kadar çok çeşitli virüs var ki. Her sene birbirleri ile birleşip daha karmaşık ve güçlü hale geliyorlar.
Aşıyı bilmiyorum ama kimseye öptürmeyin hatta siz bile öpmeyin bebeğinizi. Çok isteyen ayağından filan öpsün. Ortalık bu kadar pislik hastalık kaynarken, aciller dolup taşarken bebek/çocuk öpmek sevgi göstermek değil, kötü niyet artık....

canım benım oglum yaklasık dogdugundan berı uc ay ememedı ben de bıberonla sagdıgım sutu verdım masallah sutum cok oluyordu hep kraftın saklama posetını kullndım bır ara sutum cok azaldı hep cıkarıp buzluktan verdım ne bır delınme ne koku hıcbır sıkayatım olmadı. sımdı oglum canavar gıbı emıyor bıberonu bıraktı ... ben ısteyken annem buzluktan sutu cıkarıyor ısıtıp kasıkla verıyor tek kelımeyle kraft derım
On litreye yakın sütüm deepfreezede öylece duruyor, kokulu kokulu...
Aynen bozuk değil ama buzdolabı kokusu ve tadı var bariz...
Ben olsam içmem, içen bebeğin de aklından şüphe ederim:KK66:

arkadaşlar ağustos annesiyim benim kız kucaktayken hep bi tavanlara perdelere bakma derdinde sizlerde böyle bir durum var mıydı
Bebekler henüz küçükken oluyor. Benim oğlum perdelere bakardı emerken garip garip. Arkadaşımın kızı da avizelere....ben perdeci olacak ilerde dedim, o da avizeci olacak bu kız derdi, gülerdik....
Şaka bir tarafa en çok birkaç aya geçer:)

Gunaydinn şükür şükür şükür atesi cikmadii utkumun:) demir ilacini vercem ben ha kizlar veren varsa benn diy begenirse brni sevinirim.okudugim kadariyla kimse verme taraftari diil.ama ben hamileykende pek icmedim ddemir ilacini eksik kalmasin vucuduu
Ben veriyorum, bugun başladım. Ferrum'da paraben yok bildiğim kadarıyla fakat koruyucu madde olmayan ilaç yok ki. Paraben yok maraben var demiştim bir seferinde.
Bazı şeyleri abartma modası olabiliyor. Mesela paraben diş macunlarında da var, çocugunun dişlerini misvakla filan fırçalayan birinin demir ve vitamin vermemesini de anlarım...

Kraft da var cnm. Olmadi ona da koyayim. Zaten alti ustu 8 poset sut 4 ayda koymustum. Oyle sagacak kadar cok degil ama cok sukur emdigi yetiyr kuzuma. Ek gida filan almiyr.
Saol cnm. Napsin garipler. Anneler zorlayinca iciyrlar :KK66:

Demir iyidir umarim. Agrisiz sizisiz gecsin geceniz. Dereni de Allah korusun.
Opucuk konusuna gelince kimseye engel olamiyrsun. Tum insanlar bencil. Arkani dondugun an yapacaklarini yapiyrlar. Ben 2 gun once eve gelen misafirin kucagina oturttugunu gordum oglumu. Bastim cigligi. Nasil korktu misafir. Hemen ayaklandi bebekle beraber. Iste insanlarimiz bu kadar ruhsuz ve dikkatsiz bebek bakiminda.

Can'ın neyi var, aynı şikayetler mi? Şimdi nasıl oldu? Allah korusun çok ufaklar daha çok üzülüyorum...
Dün gece biz de geç geldik. Deren'i emzirdiğim için ben onla bizim yatak odasında yattım. Hastalık bulaşmasın diye aynı odada yatırmadık ikisini. Demir yalnız kalmasın diye babası da yanında yerde yattı, sabah ta ordan kalkıp işe gitti adamcağız... Bugüne dek ona kızdığım ufak tefek bir iki şey vardıysa da, hepsini sildim gitti...

Nasıl şimdi Demir? Biraz daha iyi mi?

Can babasından kaptı hastalıgı, burun tukanık, öksürük, geniz akıntısı...uyumak istiyor ama 10 dk sonra akıntıdan aglayarak uyanıyor...ben de bayılıp kalıcam bir yerde artık

Kraft da var cnm. Olmadi ona da koyayim. Zaten alti ustu 8 poset sut 4 ayda koymustum. Oyle sagacak kadar cok degil ama cok sukur emdigi yetiyr kuzuma. Ek gida filan almiyr.

Saol cnm. Napsin garipler. Anneler zorlayinca iciyrlar :KK66:

Demir iyidir umarim. Agrisiz sizisiz gecsin geceniz. Dereni de Allah korusun.
Opucuk konusuna gelince kimseye engel olamiyrsun. Tum insanlar bencil. Arkani dondugun an yapacaklarini yapiyrlar. Ben 2 gun once eve gelen misafirin kucagina oturttugunu gordum oglumu. Bastim cigligi. Nasil korktu misafir. Hemen ayaklandi bebekle beraber. Iste insanlarimiz bu kadar ruhsuz ve dikkatsiz bebek bakiminda.

Sen kraftta sakladıysan kokmamış olabilir, benim çoğunluk lansinoh'ta ve çok kokuyor.
Demir şuana dek kusmadı ama ama yudum yudum içirip, lokma lokma yediriyorum. İyi ki dün gece görütüp serum verdirmişim. İki günde zayıfladı, bembeyaz oldu yavrum benim.

Can babasından kaptı hastalıgı, burun tukanık, öksürük, geniz akıntısı...uyumak istiyor ama 10 dk sonra akıntıdan aglayarak uyanıyor...ben de bayılıp kalıcam bir yerde artık
Cnm. Tansiyonun yuksek degilse mutlaka tuzlu ayran ic. Yoksa bayilirsij cidden. Yemek yiyecek zamanda bulamamissindir cunku. Bunyen dusmesin. Maden suyu da iyi geliyr bu duruma

Sen kraftta sakladıysan kokmamış olabilir, benim çoğunluk lansinoh'ta ve çok kokuyor.
Demir şuana dek kusmadı ama ama yudum yudum içirip, lokma lokma yediriyorum. İyi ki dün gece görütüp serum verdirmişim. İki günde zayıfladı, bembeyaz oldu yavrum benim.
Yok cnm.kraft degil. Milkway benimki.

Aklima geldi. Ben de haziranda yasadim bu durumu. 2 gun su bile icemedim..3 saat cikardim migdemdekileri. Ayrica ishaldim. Serumla geldim kendime. Yemek yemegi unuttugun icin migden hastalanmis demislerdi bana. 2 gunde 2 kilo vermistim..
Tabi Demir daha minik ama acaba olabilir mi diye aklima geldi. Bir de bi deger vardi kanda o artinca da bu kusmalar ve yiyememeler oliyrdu. Bakilmistir gerci.

Çok fena canım benim, inşallah ateşi olmaz. Sana da sabır dilerim canım, çocukların bu hastalıkları anneleri mahvediyor zaten.

Buarada doktoruna telefonla sorma şansın varsa (kullanımı bu aylarda uygun mı diye) ;
BELLA B' nin bir kremi var. Bir nevi bebek vicks'i...Burun kenarları, sinüslerin yüz kısmından üstü, boğaz, gögüs ve sırtına sürüp masaj yapabilirsin hafif hafif. Özellikle sıcak banyo sonrasında kullanmak işe yarıyor. Gece boğaz, gögüs sırt lısmına sürüp ısıtılmış havlu koyabilirsin. Çok rahatlatırdı Demir'i...
Otribebe kullanıyorsundur zaten?

Çok fena canım benim, inşallah ateşi olmaz. Sana da sabır dilerim canım, çocukların bu hastalıkları anneleri mahvediyor zaten.

Buarada doktoruna telefonla sorma şansın varsa (kullanımı bu aylarda uygun mı diye) ;
BELLA B' nin bir kremi var. Bir nevi bebek vicks'i...Burun kenarları, sinüslerin yüz kısmından üstü, boğaz, gögüs ve sırtına sürüp masaj yapabilirsin hafif hafif. Özellikle sıcak banyo sonrasında kullanmak işe yarıyor. Gece boğaz, gögüs sırt lısmına sürüp ısıtılmış havlu koyabilirsin. Çok rahatlatırdı Demir'i...
Otribebe kullanıyorsundur zaten?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    20,8 KB · Görüntüleme: 61
ben hep sagdıgım sutun tadına bakarım hakkaten cok ıgrenc ya yenı sagdıgımın bıle tadı ıgrenc. canım kuzum az kaldı ek gıdaya.. ben kızmayın ama hergun oglana bırseyler tattırıyorum. armutun suyu elma suyu seftalı cok hosuna gıdıyor...bır gun bır kasık corba verdım. bırgun yogurt verdım. tabı esımden gızlı ben yıyorum o bana mahsun mahsun bakıyor dayanamıyorum al annem bı ryerın sısmesın dıyom

X