2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Cuteheart canim benim kizimdada masum ufurum cikti birde tehlikesiz bolgede kalp deligi daha dogrusu dogustan olan deligin biri kapanmamis dedi doktor sizin ufurumun sebebi bellimi bize hayatini tehlikeye sokmaz takip edecez dedi size ne dedi
Gecmis olsun. Bize bir sebep demedi. Hayatini etkileyecek bir durum degil. Sporcu bile olur. Kontrole de gerek yok dedi cnm.

Ne uzun zaman olmuş buraya giremeyeli...günler yogun, bebişler büyüyo... Ne cabuk gecti günler...ilk mesajlarımızı okudum hey gidi heyy

Selam kızlar uzun zaman sonra Merhaba. Günler okadar yogun gecıyor ki. 5 aydır çalışıyorum zaten. Kızım 9 ayını bitirdi. Ek gıdaya devam. Dr süt ve bal dışında herseyi verebilirsin dedi. Çok hareketli masallah. Çok yoruluyorum gerçekten. Artık sürekli takip etmek gerekiyor. Daha Evimi ona göre dizayn edemedim zaten. Güvenlik açısından. Beni merak edenler olmuş. Ama hayat telasesine düştük. Bilgisayar ve evimde internet yok oyüzden giremedim. Telefonlarda çok zor oluyor takip etmek. Maşallah sizin bebislere büyümüş eminim çok tatlilar dir hepsi. İkinci kez hamile kalan arkadaşlardan var sanırım inşallah sağlıkla alırlar kucaklarina. Bizde nde böyle işte

kızlar ya en azından günaydın yazın ya konu kapanmasın.

papatyada yok kac gündür. syes sende yazmıyorsun buraya :KK43:

Yusuf coştu deniz. Cok uykusuzum..dun gece 2 den sonra 10-15dk da uyandi. Bu gecede cok uyandi. Perisanim yahu. Diş gelse de rahatlasak.
Dun aktardan buğday ruşeymi ve yulaf unu aldim cnm. Aklinda olsun.

Günaydın kızlar takip ediyorum ama yazamadım bir türlü benim kızım beni çok yoruyo gece uykusu çok iyi ama gündüz sürekli ağlıyo.

Merhabalar 2014 anneleri!
Bende Allah ızın verırse 2015 annesi Olacağım,
Oguluma hala bir isim bulamadık, buda şimdilik dert olmaya başladı.
Mesela bir isim düşünüyoruz, oda hemen çevrelerimizdekilrr eleştiri yapiyor! sonra fazgecıyoruz bizde:110:

Aklında anlamı güzel bir isim önerecek varmı lütfen?

Yusuf coştu deniz. Cok uykusuzum..dun gece 2 den sonra 10-15dk da uyandi. Bu gecede cok uyandi. Perisanim yahu. Diş gelse de rahatlasak.
Dun aktardan buğday ruşeymi ve yulaf unu aldim cnm. Aklinda olsun.
Bugun disardayim bakayim bende bakalim bugday ruseymine. Bende sonunda kefiri yaptim. Bugun gece mayalanmadi bitecek 1 gunde dolapta bekleyecek. Pazartesi icecez insallah.

Oy yusufuma kiyamam kimbilir nasil sikinti yapiyor ona o disler.eline soguk havuc vermeyi dene istersr. Ben veriyorum kemiriyo onu dis kasiyicisi yapiyo. Bizimde yok disimiz hala.

bu arada bizimde dun gece yine uykumuz bozuldu. 1 gibi uyudu 7 bucukta uyandi gecede uyanip durdu. Yememiz duzeldi ama cok sukur.

Bugun disardayim bakayim bende bakalim bugday ruseymine. Bende sonunda kefiri yaptim. Bugun gece mayalanmadi bitecek 1 gunde dolapta bekleyecek. Pazartesi icecez insallah.

Oy yusufuma kiyamam kimbilir nasil sikinti yapiyor ona o disler.eline soguk havuc vermeyi dene istersr. Ben veriyorum kemiriyo onu dis kasiyicisi yapiyo. Bizimde yok disimiz hala.

bu arada bizimde dun gece yine uykumuz bozuldu. 1 gibi uyudu 7 bucukta uyandi gecede uyanip durdu. Yememiz duzeldi ama cok sukur.
Aman masallah yesin kuzum. Havucu sevmiyr benimki. Sulu dislik de sevmedi. Artik ne bulursa kemiriyr. Ayva seviyr baya onu veriyrm. Emekleme calismalari tam gaz devam henuz tam olmasa da geziniyr evde :KK66:
Kefir ben hic kullanmadim. Bi dene bakalim. Iyi olursa bakarim ben de. Yulaf unu da aldim aktardan. Cabuk bozuldugu icin 100g aldim. Artik yemeklerine vs katabiliyrz. Sindirim sistemine de iyi geliyr. Ben de et suyu hazirladim bugun. Bu sekilde yapip strecledim attim dolaba. Her yemege 1 bulyon oldu :KK66:. Et suyu icine ettende ekledim.

Eklentiler

• 2015-01-17 14.09.24.jpg
    2015-01-17 14.09.24.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 60
Merhabalar 2014 anneleri!
Bende Allah ızın verırse 2015 annesi Olacağım,
Oguluma hala bir isim bulamadık, buda şimdilik dert olmaya başladı.
Mesela bir isim düşünüyoruz, oda hemen çevrelerimizdekilrr eleştiri yapiyor! sonra fazgecıyoruz bizde:110:

Aklında anlamı güzel bir isim önerecek varmı lütfen?
Ah canim benim herkes karisir bilirim. Benim oglumun adi ozan (adi gibi ozan olur insallah) biz daha gebe kalmadan adi koyduk kiz olursa su oglan olursa bu diye ama doguma 10 gin kala ismini soyledi . Oda annem kapi dsusunu gordude ogrendi. Bence adini soranlara supriz de. Dogunca soyleyecem de.

Aman masallah yesin kuzum. Havucu sevmiyr benimki. Sulu dislik de sevmedi. Artik ne bulursa kemiriyr. Ayva seviyr baya onu veriyrm. Emekleme calismalari tam gaz devam henuz tam olmasa da geziniyr evde :KK66:
Kefir ben hic kullanmadim. Bi dene bakalim. Iyi olursa bakarim ben de. Yulaf unu da aldim aktardan. Cabuk bozuldugu icin 100g aldim. Artik yemeklerine vs katabiliyrz. Sindirim sistemine de iyi geliyr. Ben de et suyu hazirladim bugun. Bu sekilde yapip strecledim attim dolaba. Her yemege 1 bulyon oldu :KK66:. Et suyu icine ettende ekledim.
Tamam unuda alayim canim.et sularinda harika olmus. eline saglik.Markette bunlarin poset halide var.daha pratik oluyo aklinda olsun

Ah canim benim herkes karisir bilirim. Benim oglumun adi ozan (adi gibi ozan olur insallah) biz daha gebe kalmadan adi koyduk kiz olursa su oglan olursa bu diye ama doguma 10 gin kala ismini soyledi . Oda annem kapi dsusunu gordude ogrendi. Bence adini soranlara supriz de. Dogunca soyleyecem de.[/QUOT]

Öncelikle cvp için teşekkür ederim. Siz başta güzel düşünmüşsunuz süpriz yaparak, böylece kimseye fırsat vermemiş oldunuz. Adı gibi Ozan olur inşallah annesi!
Biz sürekli isim için eleştiri alacağımızı beklemedıgımız için başta akıl edemedik,
Sonra ben sinir oldum eşime kimseye söylenmeyelim dedik :)

Bu bebisler buyudukce sorunlardami buyuyo ne

Evet evet kesinlikle :)
Daha keyiflide oluyor ama sikintilarda ona gire oluyor bence..

Biraktigin yerde bulmak nimetmis..
Hatta sadece emeklemesi bile nimetmis :)
Tutunup kalkip siralayarak istedigi yere ilerlemesi tam bi tehlike :) wc ihtiyaci icin besigine koyuyorum sadece korkulugunu kaldirip..Mama sandalyesindede kalkiyor,bagliyken bile rahat durmuyor :)
En zor zamani yurumeye ilk basladiginda derlerdi bana keyifli gelirdi ama suan tahmin bile etmek istemiyorum :)))))

Ellerine saglik ne guzel olmus :)
Insallah gecer huysuzlugu bu donem hepsi atlatti sanki boyle..
insallah distir sadece duzrni degismez,duzeni degisiyor olsada en uygunu olsun sizin icinn..cok zor gercekten..

Bende veriyorum bugday ruseymi..
2 gundur kahvaltida kizlardan ogrendigim sekilde sadece yumurta sarisi ile omlet yapiyorum tereyagiyla,icine istenilen seyler eklenebilir..
Daha birsuru sey var fotograflamam gerek yetisemiyorum hem minisle :KK43:

Kizlar. Kendi uydurma tarifim :KK66: yumusacik oldu. Sogudugunda da yumusacik. Cam kavanoza aldim soguduktan sonra.

Bebe Bisküvisi (8+): Anne sutuyle ya da kahvaltida pekmezle yedirmek için yaptim.
Malzemeler
●1 yumurta sarısı
●1 çorba kaşığı tereyağ
●2 çorba kaşığı sıvı yağ
●3 çorba kaşığı yoğurt
●Yarim çay bardağı pirinç unu
●1 çay bardağı yulaf unu
●1 çay bardağı tam bugday unu (hamurun kıvamına göre daha fazla kullanılabilir)
Yapılışı: Tüm malzemeler karistirilarak yumusak hamur kivamina getirilir. Şekil verildikten sonra fırın tepsisinde 30dk dinlendirilir. Önceden ısıtılmış fırında 20dk pişirilir (not: benim firinimda dereceler yazmiyr. 1-2.3...diye dereceler. 4 numarali derece ekmek kizartma ayari icin verilmis bir sicaklik. Ben de 4numarayi kullandim. Sanirim 150-160dereceye denk gelir).

Eklentiler

• IMG_20150117_193621.jpg
    IMG_20150117_193621.jpg
    143,5 KB · Görüntüleme: 64
Evet evet kesinlikle :)
Daha keyiflide oluyor ama sikintilarda ona gire oluyor bence..

Biraktigin yerde bulmak nimetmis..
Hatta sadece emeklemesi bile nimetmis :)
Tutunup kalkip siralayarak istedigi yere ilerlemesi tam bi tehlike :) wc ihtiyaci icin besigine koyuyorum sadece korkulugunu kaldirip..Mama sandalyesindede kalkiyor,bagliyken bile rahat durmuyor :)
En zor zamani yurumeye ilk basladiginda derlerdi bana keyifli gelirdi ama suan tahmin bile etmek istemiyorum :)))))

Ellerine saglik ne guzel olmus :)
Insallah gecer huysuzlugu bu donem hepsi atlatti sanki boyle..
insallah distir sadece duzrni degismez,duzeni degisiyor olsada en uygunu olsun sizin icinn..cok zor gercekten..

Bende veriyorum bugday ruseymi..
2 gundur kahvaltida kizlardan ogrendigim sekilde sadece yumurta sarisi ile omlet yapiyorum tereyagiyla,icine istenilen seyler eklenebilir..
Daha birsuru sey var fotograflamam gerek yetisemiyorum hem minisle :KK43:
Saol cnm.
Huysuzluk donemleri hep yasadim ben de. Bu farkli. Hic 10-15dakka da uyandigi olmamisti. Baya yoruldum.

Omlet tarifini birara yazarsan sevinirim. Alternatif olsun bize de...

X