2014 Şubat Anneleri

Eki Görüntüle 1549267 galiba hamileyim :)) bunda gobek hemen pirtladi ya 6 aya kadar zeynepte yoktu sisiriyodum :) hos gazdan dir iner dimi ://

oyy cnm maşallah, ya ben ilk 3 ayımda acayip irileşmiştim, yaza denk geldiği için şişmiştim çok fena 6-7 aylık hamile gibiydim. düşün bir de millet kilo verir ilk aylar hiç bir sey yiyemez, ben de yiye yiye 5 kilo almıştım:)
neyse sonra toprladık da diyetle miyetle normal bir hamile görünümüne kavuşmuştum.
sen zaten zayıf yapılı bir hatunsun, çok tuzlu yemezsen şişkinliğin olmaz, kaliteli ve iyi beslenmeye çalış:)
yumurta-et-süt-yoğurt-meyve-sebze-balık-ceviz-fındık-zeytinyağı
taze besinleri tüket,

Hemen hemen değil bence bekle. Hastaneler de mikrop yuvası. Virüs olabilir ya da sadece burnu tıkanmıştır.

Hemen
hemen değil bence bekle. Hastaneler de mikrop yuvası. Virüs olabilir ya da sadece burnu tıkanmıştır.

teşekkürler, vitamin konusuna ne diyorsunuz?
mesela ben bu tip durumlarda zencefilli ballı çaylar, tavuk suyu çorba, bol su, c vitamini ve çinko desteğiyle durumu toparlamaya çalışırım ama çocuk bunları her zaman yiyip içmiyor. ancak tavuk suyu çorbasını, suyunu veriyorum. mesela portakal suyu filan içmiyor.

Canım bencede hemen götürme antalya nin havasından da olabilir bi sıcak oldu yazı getirdik tek parça yarım kollu badi giydirdim ceyline bi serinledi tekrar alt ve çorap giydirdim geçenlerde ceyinde burnu aktı gece uyuyamadi otribebeyle cektik falan sonra geçti kendi kendine yıkadıktan sonra saçını kurut üsutme dediğin gibi tavuk suyu pekmez bal vermeye çalış takın pekmez çok sevdi ceyloş kaşık kaşık istiyo bence böylelikle geçer hastaneye gitsen de ateş düşürücü surup vercek sana evde olan şeyler 10 dk da cikcan muayene parası verip . Benim fikrim yani ben 1 yaş kontrolünden sonra daha gitmedim doktora

canim gecmis olsun. Akinti dis yuzunden de olabilir. Gecen hafta ezosun burny surekli akiyordu. Zaten istah sifir bizde. Azilarin 4 u de cikinca akinti bitti. Ama hala yemek yemiyor. Gerci artik alustim. Aon 4 aydir boyle.. Tuketti beni bu yemek isi..

Elmali kurabiyeeeee...

.Kizlar simdi cok alakasiz olacak ama, denediginiz guzel bir elmali kurabiye tarifiniz var mi? Ben orjinal tarifimu birkac yil once kaybettim. Sonra birsuru farkli tarif yaptim ama soyle istedigim gibi agizda dagilan guzel bir tarif bulamadim.. Yazan olursa sevinirim

h
canım bencede hemen götürme. vitamine gelince bal-pekmez-mümkün oldukça meyve- ve diğerleri. oralarda daha çok mikrop kapacak daha kötü öyle.

h

canım bencede hemen götürme. vitamine gelince bal-pekmez-mümkün oldukça meyve- ve diğerleri. oralarda daha çok mikrop kapacak daha kötü öyle.

evet canım ateşi yok çok şükür, doktorluk bir durum yok da inşallah kötüye gitmez.
pekmez her sabah içiririz, meyveyi pek kaşık kaşık püre gibi ya da suyunu yediremiyoruz, muhallebisini meyveli yapıyoruz genelde, eline bütün halde ya da dilimli veriyoruz oynuyor ağzına alıp emip çıkarıyor artık ağzına giden o kadar oluyor.

sağol canım, ezgi yine maşallah normal boyutlarda bir çocuk hatırladığım kadarıyla, bizimki iyicene çöp bacak oldu:) 10 kiloyu bulamadık hala, bak 16 aylık oldu. kilosu umurumda değil de dileri çıkarıp bir rahatlasaydı çocuk.

ezoş un kaç ay sürdü hatırlıyor musun? bizimkinin 2 aydır şiş olan sağ azılar yeni çıktı. bakalım sol tarafı bekliyoruz, ama 2 ay sürmez, 15 güne kadar çıkar gibi geliyor.

sağol canım aynen biz de tek body ile dolaştı bir süre, sonra uzun kollu ve yeleğe geçtik. çorap giydirdik havanın durumuna göre. ben ve annem o konuda dikkatliyiz, banyo da hava sıcakken gün aşırı yaptırıyordum, saçını başını hep kuruttum, pencere açmadım banyoluyken, oda sıcaklığına filan dikka ettim, evde ya da çevrede hasta olan da yoktu. ama olacak olunca oluyor işte.
doktora ben de en son 9 aylıkken ve 15 aylıkken götürmüştüm. zaten vereceği şeyler belli dediğin gibi,
tahin pekmezimiz var ben de bir deneyeyim ikisini ama tatlıya burun kıvırıyor bizimki, çikolata filan veriyorum yemiyor sıpa:) formuna özen gösteriyor:))

Canim biseye ihtiyaci yok hasta degil cunku zeynep her dis cikardiginda oyle oluyo burnu akiyo cesme gb genzi tikaniyo horluyo hirildiyo uyku istah sifir oluyo mizmiz huysuz oluyo surekli burnunu aciyorum en azindan uyurken hem tikali hem cesme gb akiyo nasil oluyosa ama hep ayni sey oluyo bu sefer 6 dis 4 u kopek 2 azi maf etti bizi ilk azimiz 2 ayda patladi yasgununden beri perisanim butun disler tamamlandi nerdeyse 2 haftadir burun akintisi tikaniklik oksuruk oluyo sonra bu sefer balgam sokucude kullandim anca duzeldi
bence bisey takviyesi yapma kirazin agri kesici ozelligi var yiyosa ver taze sogan sarimsak hurmaninda agragriya iyi gelir dis etine hurma veya sirke sur ozellikle sirke cok rahatlatiyo

Zeyneptede 58 le hamile kaldim 64/66 gb dogum yaptim bakalim bunda nolcak :) karnimi doyurabilirsem ne ala bayilmadan yiyorum iste biseyler://

Canim biseye ihtiyaci yok hasta degil cunku zeynep her dis cikardiginda oyle oluyo burnu akiyo cesme gb genzi tikaniyo horluyo hirildiyo uyku istah sifir oluyo mizmiz huysuz oluyo surekli burnunu aciyorum en azindan uyurken hem tikali hem cesme gb akiyo nasil oluyosa ama hep ayni sey oluyo bu sefer 6 dis 4 u kopek 2 azi maf etti bizi ilk azimiz 2 ayda patladi yasgununden beri perisanim butun disler tamamlandi nerdeyse 2 haftadir burun akintisi tikaniklik oksuruk oluyo sonra bu sefer balgam sokucude kullandim anca duzeldi
bence bisey takviyesi yapma kirazin agri kesici ozelligi var yiyosa ver taze sogan sarimsak hurmaninda agragriya iyi gelir dis etine hurma veya sirke sur ozellikle sirke cok rahatlatiyo

Zeyneptede 58 le hamile kaldim 64/66 gb dogum yaptim bakalim bunda nolcak :) karnimi doyurabilirsem ne ala bayilmadan yiyorum iste biseyler://

Bugun tasinan bi komsumuza ev gormeye gittik komsularla tam bursanin oteki ucu 2 ssaaatte otobuslerle 3 araba degistirdik bide yagmur canta ve zeynep bide otobuslerde uyudu maf oldum aklima dittttttttttt........ kasiklarimda bicaklar midem agzimda suan ve ben zeyneple oyun oynuyorum :/

Bu arada bime havuz deniz malzemeleri geldi top havuzu olmayan alsin uygun kucuk boy 12, 5 buyuk 25 her tur deniz esyasi oyuncagida var

Canim ben hep oktay ustanin elmali kurabiyesini yapiyorum cokta guzel olur ic elma harcina tarcin ve bol ceviz en guzel hali mimmm. Bide kisin elmeyi recel yapip yzin elmali kurabiye icin kullanabilirsin cok guzel oluyo ve pratik oluyo recellede

Nasil hava bu ya. Ne giydircem şaşırıyorum. Ne sicak ne soguk.
Iki satır yazayım dedim. Bütün çekmeceler indi bile:)
Iyy ayni bizimki dun gezmeye gitcez yarim saatte hazirlanmamiz lazimben kosusturuyorum oda firsattan istifade buyun evi talan etti :) kapiyi zor cekip ciktimo kadar ://

Iyy ayni bizimki dun gezmeye gitcez yarim saatte hazirlanmamiz lazimben kosusturuyorum oda firsattan istifade buyun evi talan etti :) kapiyi zor cekip ciktimo kadar ://
Masallah full enerji. erkek olsa yanmıştık. Bir tarafı toplarken öbür taraf darmadağın. Ama her halleri cok tatli ya

Ay canım hamilesin de yapıp ye bar, canın mı istedi rüyana girdi öyle senin

Bende ne terbiyesizim hem yemek vermiyorum bende çocuğu satıp geziyorum
Hayır olsun inşallah gece gece okurken güldüm sayende değişik bir rüya

Aç aç gezdiren evsahibi

O kadar gercektiki yani cidden size gelcek olsam karnimi doyururum hahaaaa :)))))ama nisayi nasil gordum daha bi sevdim simdi sanki gercekten gormusum o tombik yanaklari butlu bacaklari :))))

canım merhaba hemen yaıyım bu benim favorim ve herkes tarifini istiyor
200gr tereyağ yada katıyağ
3 su bardağı un
2.5 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşıgı karbonat
2 kaşık şeker

iç harcı için,2 elma soyulup rendelenecek içine 1 fincan toz şeker katıp kavur pişince içine ceviz ve tarçın ekle
şekil olarak ben böyle yapıyorum pişince ilk sıcaklık çıkar çıkmaz üzerine pudra şekeri gezdir çay süzgeci ile.......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…