2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
PINAR45 PINAR45 kv abartmış

ama eldiven takmamak bebişin ellerini tanıması için ama eldiven takmamak bebişin ellerini tanımaama eldiven takmamak bebişin ellerini tanıması için ama eldiven takmamak bebişin ellerini tanıması iç

larkincim ayni durumdayiz, yemek icmek bir yere kadar bunye meselesi olduguna inanmaya calisiyorum ama direniyorum pes etmemeye calisiyorum..saat basi emzirdiginde Sutun geliyor demek ki aksi halde oglun memende hircinlasirdi. Bizde 24. Gunumuzdeyiz..son 10 gundur cok asabilesiyordu..ben zaten mama takviyeli gidiyorum:KK43: 2 saatte ortalama 30 cc benden cikan sut..bol bol emzirdim ama ise yaramayinca yaramiyor..kendimi telkin etmeye basladim yoksa sagligimdan olacagim bebegide etkiliyorum..cok hoslanmasamda mama takviyeli bebeklerin buyudugune kendimi anlatmaya calisiyorum..cevremde mama ile bebeklrini buyutenlerle konustum bir tanesi 0 damla verebilmis bebegine onu duyunca sukrediyorum azda olsa verebiliyorum diye..dr dediklerini hatirlatiyorum kendime sık sık bebegine verebilecegin tek sey sutun degil unutma bol bol konus sevgini ver demisti dogru..sonucta sutum var ve ben ondan esirgiyor degilim...kendimi yipratir bana bisey olursa bebegi napar diye telkinlere basladim ama.henuz pes etmedim
.Allaha sigindim artik..Sende saki yipratma kendini sukredelim ki elimizde olani kaybetmeyelim... Belki gelecrk kontrolunde kilo almis olacak oglun uzuldugunle kalacaksin..
Benimki mememi emmiyor Dr sağarak sütün artmaz dedi. Süt artırıcı çay, damla, malt içecek, boza, hoşaf içiyorum. Mama da veriyorum. Kendimi üzmüyorum çünkü elimden gelen bu. Sen de üzme.

Selam herkese bebek dogdu giremiyorum artik leptopu acmk luks oldu boyle yazmak da zor oluyor ama aklimdasiniz
Her anim bebegimin oldu aksamlari gaz sancilari cekiyor cok 4-5 saat uyumuyor ayaktayim hep aglama krizlerine giriyor ne yapsam durmuyor
Rabbim herkese herkesin bebegine sifa versin ins
Dün gece kızım gazdan çok ağladı gaz damlası verdim iyi geldi sen de kullanabilirsin. Sab simplex adı.

Hastane bana verme emzik dedi ama uykuya geçmesinde çok yardımcı oluyo veriyorum.
cnm bnde mecbur kalmadıkça vermiyorum . Uykuya dalmakta zorlandgı zaman yada yerine koyarkn uyandgı zaman veriyorum uyuyunca hmn çekiyorum çok alişmasin diye. Birde biz birgun hastanede yattık fototerapi için bebegm kuvezde yattı ve emzik çok iyi oldu yoksa durmazdı içinde .

sevilcim topuk kanı sonucun çıktımı ? Seninde yuksek çikmişti galiba troiddi degilmi ? Benim kaynımn bebegininde troidi yuksek çıkmışta ikinci kez aldıklarında sonuç temiz çıkmıştı inşllh bizimkilerde temiz çıkar. Benim bugun bir hafta oldu aramadılar galşba bi sorun olunca arıyrlarmış diken ustunde gbi bekliyorum arayacklar diye odum kopuyr.
Topuk kanı sonucunu almak için hastaneyi falan aramak gerekiyor mu canim?

Selm kızlar..hayırlı pazarlar.. Bizim derdimiz kaka yapamama... Cok ıkınıyo kızarıyo hatta morarıyo bazen..
Kakasını yapması için uyarıyorum popodan yapcak bişim yok cunku
Cok sıkıntılı gecıyo su 4 gun... Napıcamı bilmiyorum..kakada sulu öle katı degıl..
Acaba poposumu acıyo.. Netten bsktım anne sütü alan bebeklerde olurmus 4 5 gun kAka yapmaması normlmiş.. Ama bnm oglan dayansmıyo.. Cok fena aglıyo cocugum cok üzülüyorum gözyasları akıttıkca... Bide öle böle bi aglma degıl bariz belli canı yandıgı.. Ikınıyo peşine feryat figan...:KK43:((( caresızlerın caresı sendın rabbim.. Derdıme bir çate:KK43:(
Ne olur ne olmaz diye Dr kabızlık ilacı yazmıştı bize, Dr a sor belki kullanırsın.

Canım neden yıkamıyorsunuz doktor mu söyledi ? Biz hastaneden geldiğimizden beri yaklaşık gün aşırı yıkadık göbeği düşmeden.. Kanaması devam etti 2 gün oldu kanaması da biteli ama bakımını yapıp yıkadık hep hiç bişey de olmadı çok şükür.. Bi de çocuk gerçekten suda büyüyor, göbeği kuru tutup bakımını yaptığınız sürece hiç bişey olmaz allahın izniyle yıkayın bence bol bol.. Bize her gün dediler de hergün fırsatımız olmadı tabi
Hastane göbek düşmeden yıkamayın dedi. 15. Gününde yıkadık. Göbek bakımı da yapılmayacak dediler. Hiç yapmadık. Hastanemiz farklı uygulamalar içinde. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Bizde yıkamadık 15 gunluguz gobegi 4. gun duştu ve hala kurumadı ve arada az kanıyr k vitaminide verdi doktr ama kurumadı . Doktra sordıim banyo yaptrymmı diye bir hafta daha yaptırma gobegi kurusun dedi bnde korkuyrm bişey olursa diye
Bizim Dr göbek düştükten sonra kabuğu varken kanadı diye k vit yaptırdı iğne. Ertesi gün yıkayabilisin dedi yıkadık yıkayınca kabuk da düştü.

arkadaslar merhaba ozledım hepınızı nasılsınız.ben ıyıyım ama bebegm cok sıkıntılı anlatıyım hemen bırılerıde aynı durumdaysa faydası olur.kızımda gobek fıtıgı var hemde gıderek buyudu.ve cok gazlı.zaten bunlar bırbırıne baglıymıs ve cok huzursuzluk yapar ddı doktor.hep kucagmda yada sallıorum hıc durmuyor.doktor 3 bebegn gazı var bunda dedı.ınanılmaz cok gaz cıkartyo poposundan herkes sasırıyo.zaten bıde meme emmıyo sut sagyorum dusunun halimı.bugunde asıları vardı geceden annemı cagrdım uyumak ıcın.esimde cok yogun calısıo bna hıc bı faydası yok.bna dua edın.gaz ıcın yapmdgm sey kalmadı.varmı baska fıkrı olan.zınco verıorum rezene yapıorum devamlı sırtına karnına masaj yapıorum.sekerlı su verıyorum.muskat rendeleyıp verıyorum.benım gbı aynı seyı yasayan varmı

bende bunu çok merak edıyorum çünkü 2 gündür gece 12 de uyuyo 6 ya kdr uyuyo benm bebeğimdede hafif sarılık var,6 da mecbur uyandıtıyorum hemen altını değiştiriyorum,ardından göbeğimiz düşmediği için göbek bakımı,hemen ardından burnu tıkalı kalkıo sabahalrı ve asla o hale emmediği için burun damlamızı sıkıyoruz ve hemn onun ardından gözleri çapaklandığı için göz damlası sonra başlıyorum emzirmeye,ama gün içindede 3 saat ara ile 3 er saat uyuyo o zmnlarda hiç uyandırmıyorum ama gece uykusu 6saat uyuması benı kokrutuyo açmı dıye ama bol bol işiyo o zmnda diorumkı dememkkı bu çocuk aç değil işiyor sıçıyor diyorum,bende bugun tam 10 günlük oldum normalde bu akşam annemle babam evlerine dönüyordu yalvardım Allah aşkına cumaya kdr kalın diye bakalım ikna oldular ama anacım çok yorgun heryeri ağrıyo:cry:
Cnm bizim çocuk doktorumuz yar. Doc.
Biz ilk hafta kontrolümüze gittiğimizde doktor kaç saatte bir beslediğimi sordu. Ağladıkça emziriyorum ama iki saati geçmesine de izin vermiyorum dedim. Gece iyi beslediğini düşündüğün bir emzirme sonrası 4 saat uyumasına izin verebilirsin dedi doktor. Gece gündüz farkını anlamaya başlar dedi. Bunu düşünürsen 6 saat baya fazla oluyor. Doktorunuza danışın isterseniz. Sağlıkla büyüdün yavrucaklarımız :)

X