2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
@eflalim ultrason uzun suruyor mu cpk agladi mi

Bu arada ben kizima yaptirmadm arkadaslar esim bunada yaptirmiyor kalca ultrasonu aile hekimide sikistryo yaptrn diye napsam ki kizlar :KK43:

ebrubirol ebrubirol gecmis olsun toton ins tez zamanda iyilesir :KK66: dereotunu dene mutlaka ben bol yesillik yitorum

M miss_curious . Bu arada ben yirmi gunlukten beri gece altini kaka olmazsa acmiyorm zatende yapmiyor sabah 7gibi aciyorum gece 12den sabah 7ye kadar cunky acinca yaniyordu bide oyle aloistrmaym defim kizimdada boyle yaptm :-)

Başının çaresine bakabilmen çok güzel. Kv ve kp 28 gündür bizde ve gidecekler diye ödüm kopuyor yanımda biri olmadan kalmaya korkuyorum.
Canim bebekle alakali sanirim bebegim zor bir bebek değil galiba ondan basa cikabildim.Allah yardim ediyor sanirim.sana sikintilari yoksa ellerinden geldiğince yardim ediyorlarsa seni strese sokmuyolarsa tabi kalmaları çok güzel.İnşallah sende bir an önce kendine inanirsin.bebegin zor bi bebekmi

Tamamen katiliyorum canim sana.

Canim ne kadara aldin, ben de dusunuyorum da sling mi alsam kanguru mu bilemedim.
Ben kanguru aldim canim, yenidogan aparati var, icinde sicacik uyuyir, slinglerde cok hos bence onlardada gozum var ama bana kangru daha cazip geldi. Yurtdisindayim turk parasiyla 280civarinda aldim ben

Kizlar bebislerinizin altini temizlerken islak mendil mi yoksa pamuk mu kullaniyorsunuz..Ben hep pamuk ve ilik su ile sildim artik yavastan unibaby yenidogana mi gecsem diyorum..
bir de kıyafetlerini utuluyor musunuz hala ne zamana kadar utulemeyi dusunuyosunuz..
Pamukla siliyorum utulemiyorum ben vakitte plmuyo zaten

Kiz annelerine sorun olcak, bebeginizin altini temizlerken vajina arasinida acip temizliyor musunuz? Ben bu zamana kadar temizlemoyordum ama icinde beyaz sari kalintilar var artik beni rahatsiz ediyor onlari pemuk ve suyla temizlesem olur muki?

Cnm sagol bi bakiyim ben ac diye emzirip duruyorum ve kusuyo..
yine de emmek istiyo ama bugun kendimi cok halsiz ve bitkin hissediyorum gece 2 den 6 ya kadar ayaktaydik vucudum artik kaldiramadi snrm hasta olucam galiba..
Canim kendinede dikkat etmen lazim, sut icin ve bebeginin huzurlu buyumesi icin senin mutlu ve dinc olman lazim, beslenmene cok dikkat et, pekmez tahin et tereyagi tuket. Bu arada ben bebegib utusunu gectim normal ev utusunu bile yapamiyorum annem sagolsun burdayken butun utulerimizi yapmisti ama simdi is basa dustu.. Altini panuklu suyla silmeye calisiyorum hazirda yoksa ve disardaysam islak mendil parfumsuz alkolsuz

kızlar sizin bebklerinizin yüzünde de sivilcee gibi kızarıklar oluyor mu benim kızımın yüzünde var ve nasıl geçircem bilmiyorum:KK43:
Ucu beyaz olanlardan diyorsan benimkinde de ara ara çıkıyor, annenin hormonlarının bebeğe geçmesi ile ilgiliymiş, hiçbir şey yapmıyorum ertesi gün yok oluyor.

Günaydın sevgili lohusalar :) benim bir sorum olcaktı, benim kızım sürekli ıkınıyo kakasını yaparken gaz çıkarırken fln, ağlamıyo ama sadece ıkınma.. Kabız değil,normal cıvık yenidoğan kakası işte. Özellikle tecrübeli anneler yardım edin bi akıl verin, gözümün içine baka baka ıkındıkça ben çok üzülüyorum :KK43: annem çocuk büyüyo normal diyo ama sizlerden bunu yaşayan var mı ?
Bugün aynısını yaşadım ben de çok üzüldüm.

Kizlar bebislerinizin altini temizlerken islak mendil mi yoksa pamuk mu kullaniyorsunuz..Ben hep pamuk ve ilik su ile sildim artik yavastan unibaby yenidogana mi gecsem diyorum..
bir de kıyafetlerini utuluyor musunuz hala ne zamana kadar utulemeyi dusunuyosunuz..
Ütü bazen yapıyorum canım, gündüz pamukla silmeye çalışıyorum gece de uni baby yenidoğan, bu arada kurutmadığım için pişik olmaya başlamıştı neyse ki kurutmaya başladığımdan beri olmuyor.

Kiz annelerine sorun olcak, bebeginizin altini temizlerken vajina arasinida acip temizliyor musunuz? Ben bu zamana kadar temizlemoyordum ama icinde beyaz sari kalintilar var artik beni rahatsiz ediyor onlari pemuk ve suyla temizlesem olur muki?

Ben pamuk ve suyla siliyorum hergün en az 1 kere çünkü pişik kremi fln tortu vs oluyo mutlaka

Unibaby ıslak mendille siliyorum çünkü bezi hep kakalı ıslak mendille sildikten sonra normal pamuk ve suyla da siliyorum ıslak mendilin kalıntısı varsa o gitsin diye

Ütüyü de annem yapıyo hala çok şükür ama o gidince ne yapcam nsl yapcam hiç bilmiyorum

herkese slmlar arkadaslar bebekleri asiri kusanlar varmi varsa neler yapiyosunuz bizde kusma takibine basladik carsambsda ultrasonumuz var insallah bisey cikmaz. bide kiz bebegi olanlar bebeginizin vajinasinds beyaz akintilar varmi onuda siliyormusunuz dra sormayi unuttum
cnm benimki gunduz kusuyor genelde bazen kesik kesik bazen de olduğu gibi cikiyor...Ozellikle emzirdikten sonra yatirinca oluyo. .
kizimin vajina arasini da siliyorum orda krem Vs. Birikebiliyor, fazla da kurcalamak istemiyorum..

Bizimkindede var canim gecer zamsnla herslde aksamlari daha cok oluyor gunduz pek yok

Ucu beyaz olanlardan diyorsan benimkinde de ara ara çıkıyor, annenin hormonlarının bebeğe geçmesi ile ilgiliymiş, hiçbir şey yapmıyorum ertesi gün yok oluyor.
aynen ya bi bakıyorum heryeri olmuş bi bakıyorum yok bi yerden okudum şimdi bi ay sonra kendiliğinden geçiyormuş

Canim kendinede dikkat etmen lazim, sut icin ve bebeginin huzurlu buyumesi icin senin mutlu ve dinc olman lazim, beslenmene cok dikkat et, pekmez tahin et tereyagi tuket. Bu arada ben bebegib utusunu gectim normal ev utusunu bile yapamiyorum annem sagolsun burdayken butun utulerimizi yapmisti ama simdi is basa dustu.. Altini panuklu suyla silmeye calisiyorum hazirda yoksa ve disardaysam islak mendil parfumsuz alkolsuz
Cnm zaten ne yiyosam sut icin yiyorum.
her gun tahin pekmez, dereotu, hurma, humana cay, tereyagda yumurta yiyorum hemen hemen. .
Sağol tavsiyelerin icin, kolay gelsin hepimize..

kızlar sizin bebklerinizin yüzünde de sivilcee gibi kızarıklar oluyor mu benim kızımın yüzünde var ve nasıl geçircem bilmiyorum:KK43:
Benim kızımın yüzündede kızarıklık ve kuruma vardı doktoruna sordum önce bunlar kendi kendine geçer dedi ama baktık geçmiyor kontrolde Dermecto krem ve linola losyon verdi. Kremi kullanmaya başladım ilk kullanmada bile etkisini gösterdi kızarıklık geçti.. losyonu daha kullanmadım..

X