2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
selam kızlar nasılsınız.süt sagmaktan bahsedılmıs sanısım.dogumumun ılk gunundn berı sagyorum meme almadgı ıcın.elektrıklı benımkı.acıyo flen dmısler.ben her sagdıktan sora yıkayp kurulayıp garmastan krem suruyorum.ve gunde bır ıkı kez zeytnyagyla ovup masaj yapıorum.daha hc yara olmadm.cok ıse yarıyor tavsıye edrım.
Ben de sağıp içiriyorum. Günde 350ml civarı anne sütü ve bundan fazla da mama veriyorum. Pompa philipps avent ve hiç acı vermiyor.

I imspecial canım iki dk anca sürüyor

uyuyordu altını açtığımı sandı ağlamadı

genleşti keyiften:)

niye istemiyor eşin

önemli canım kalça çıkığı
canim radyasyon alacak minicik daha diye istemiyor bide abisi saglikci o da gerek yok zaten olsaydi anlardm diyor bilmiyorum napcam

Cnm ya senin bebkde bnm gibi cok emen bi bebk oldugu icin birsey danismk istiyorum aslinda kilo kiyaslancak bur dirum degil onemli olan saglikli olmasi biliyorum ama yinede kafama takiyorum,bnm bebegim dogdu eve ciktik mucadele derken yaklasik 6. Gun memeyi zorlanmadan verdim,ara sira mama takviyesi versemdecoglum meme asigi bir bebek versen 2 saat bile emer ama bende senin gibi toplamda 1 saat emdiyse memeyi cekip 1 saat oyaliyorum mizirdayinca 1 saat sonra veriyorum,elhamduliilah sutum geliyo,artik sagmaya bile vakit bulamiyorum,bnm oglum 3640 dogdu,5. Gun 3400 cikti,10 .gun 3340 cikinca belki hayirlarsin dr um endiselndi ve bisuru test istrdi hepsinin sonucu temiz cikinca salk herif soyle besle mama ver demesi gerekirken muzik dinler araba ile gezdir deyince nefret ettim adamdan,bidahs dr a gitmedim,yeni bi dr bulduk cars gitcex ins,biz bugun 25 gunluk olduk ben o evhamla tarti siparis verdim,5 gun evvel 3750 cikti bugun 3900 geliyo ciplak hali,su durumda dogdugundan beri 300 gr almis,daha bi aylik olmsmizada 5 gun var,200 gr daha alirmi 500 gr alirmiyiz bilmiyorum ama kilosunu kafama takmaliyim,sagligi ck sukur yerinde
cnm alir ins daha bes gun var hem sen kaybettigi kiloya gore dusun 3340a dusmus ya 560gr ediyo yani aldigi kilo daha 5gun var daha da alir ins sagliklari yerindec yya cok emiyo gazi cok oluyo aslinda sutun nasl sut artirici seyler yiyor musun

Bu şekilde pamuk çok soğuk olmuyor mu? Dediğiniz gibi her seferinde su ılıtmak gerçekten zor olabiliyor. Heleki arkanızdan yaygara koparan biri varsa. Mutfakla yatak odası arası koşma rekorumu her seferinde egale ediyorum artık :)

Yok cnm çok soğuk olmuyo aslında ama ben yine de 3-4 dakika peteğin üstünde ısıtıyrm ıslak mendili de pamuğu da

canim radyasyon alacak minicik daha diye istemiyor bide abisi saglikci o da gerek yok zaten olsaydi anlardm diyor bilmiyorum napcam

cnm alir ins daha bes gun var hem sen kaybettigi kiloya gore dusun 3340a dusmus ya 560gr ediyo yani aldigi kilo daha 5gun var daha da alir ins sagliklari yerindec yya cok emiyo gazi cok oluyo aslinda sutun nasl sut artirici seyler yiyor musun
Cok tesekkur ederim tatlim az evvel ablam msj atmis sen niye digdugu kilosuna koyuyosun 500 gr i sen dustugu kiloya koyucaksin demisti acikcasi cok guvenemedim sende aynini deyince ohhh icime su serptinix Allah razi olsun,simdi dr kartimiza bakiyirumda 3 subatta 3380 bugun 16 subat tam 13 gunde 500 gr almis oluyo minik kusum benim demek ki ,ohh ck mutlu oldum

Ac kalmiyorum ama yesillikler yikayipts yemiyirum dogrusu,kahvaltimi 10-11 arasi yapabiliyorum,mutlaka tahin helvasi yiyorum,gunde 2 bardak boza,3 lt su,saat 4-5 gibi aksam yemegimi yiyorum,dere otu sutu yepiomus ibrahim saracoglu demisti cig yiyemedigim icin,yogurtla karistirip 1 kase yiyorum cnm,4-5 adette hergun hurma,sanirim gayet iyi besleniyorum

Bugün ebe bir arkadasim bebeğimi hafif sari buldu
Bende gözünü biraz sari buluyirdum ama Esim ve annem yok diyordu.
Perşembe günü olan 1 aylik Dr kontrolünü yarin gitmeye karar vedik.
Dr çok yogun olduğu için öğleden sonra gideceğiz.
İnşallah sarilik.cikmaz :KK43:

kızlar sizin bebklerinizin yüzünde de sivilcee gibi kızarıklar oluyor mu benim kızımın yüzünde var ve nasıl geçircem bilmiyorum:KK43:

Ucu beyaz olanlardan diyorsan benimkinde de ara ara çıkıyor, annenin hormonlarının bebeğe geçmesi ile ilgiliymiş, hiçbir şey yapmıyorum ertesi gün yok oluyor.
Benim kizimdada var epeydir var ucu beyaz iltihaplı gibiydi beyazlık kayboldu kurudu şimdi sivilce gibi

Bugün ebe bir arkadasim bebeğimi hafif sari buldu
Bende gözünü biraz sari buluyirdum ama Esim ve annem yok diyordu.
Perşembe günü olan 1 aylik Dr kontrolünü yarin gitmeye karar vedik.
Dr çok yogun olduğu için öğleden sonra gideceğiz.
İnşallah sarilik.cikmaz :KK43:
uzamış sarılık olabilir canım ama endişelenme Allah korusun zarar verecek kadar sarılık olsa çok net anlarsın zaten. Bizimkide sarı duruyr hala. Uzamiş sarılık var yarın bilirubin baktcaz . Sizede bakarlar . Sarılık 15 gunden snra bebege zarar vermedgi kabul edilşrmiş çunku kan beyin bariyeri kapanırmış . bizde kan uyuşmazlıgı oldugu içşn bu kadar uzun surmuş. Sizde kan uyuşmazlıgı yoksa yenidogan yada fizyolojik sarılıktır , daha hafiftr bunlar .

Herkese merhaba. Ben bir suredir firsat buldukca yazilarinizi okuyorum ancak bir seyler yazmak kismet olmadi. Ben ocagin 13unde normal dogum yaptim. Ilk dogum olmasina ragmen kolay bir dogum oldu. Yalniz benim dogumdan sonra idrarimi tutamama gibi bir sikintim oldu. ilk gunlerdeki gibi yogun olmasa da hala devam ediyor bu durum aranizda ayni sorunu yasayan oldu mu? Doktorum normal dese de ben ne burda ne de etrafimda bundam muzdarip olan birisine rastlamadim. Sizce normal mi?

Cnm ya senin bebkde bnm gibi cok emen bi bebk oldugu icin birsey danismk istiyorum aslinda kilo kiyaslancak bur dirum degil onemli olan saglikli olmasi biliyorum ama yinede kafama takiyorum,bnm bebegim dogdu eve ciktik mucadele derken yaklasik 6. Gun memeyi zorlanmadan verdim,ara sira mama takviyesi versemdecoglum meme asigi bir bebek versen 2 saat bile emer ama bende senin gibi toplamda 1 saat emdiyse memeyi cekip 1 saat oyaliyorum mizirdayinca 1 saat sonra veriyorum,elhamduliilah sutum geliyo,artik sagmaya bile vakit bulamiyorum,bnm oglum 3640 dogdu,5. Gun 3400 cikti,10 .gun 3340 cikinca belki hayirlarsin dr um endiselndi ve bisuru test istrdi hepsinin sonucu temiz cikinca salk herif soyle besle mama ver demesi gerekirken muzik dinler araba ile gezdir deyince nefret ettim adamdan,bidahs dr a gitmedim,yeni bi dr bulduk cars gitcex ins,biz bugun 25 gunluk olduk ben o evhamla tarti siparis verdim,5 gun evvel 3750 cikti bugun 3900 geliyo ciplak hali,su durumda dogdugundan beri 300 gr almis,daha bi aylik olmsmizada 5 gun var,200 gr daha alirmi 500 gr alirmiyiz bilmiyorum ama kilosunu kafama takmaliyim,sagligi ck sukur yerinde
Canım senle aynı gün doğum yapmıştık. Yoğun bakımda iken 300-350 gr kadar vermiş, 15. Gün hastaneden çıkarken doğum kilosundan 160 gr eksikti. 2 gün sonra kontrole gittik kilo almamıştı doktor beğenmedi, 1 hafta sonra tekrar çağırdı tabi o hafta stresli geçti. Ya saatlerce uyumuyor ya da uyuyunca çok yorgun düştüğü için saatlerce uyanmıyordu (hala da öyle) uyandırma seansları çok zor geçti. Çoğu zaman uyandıramadım ya da memede uyudu. Takviye amaçlı mama verdim. 1 hafta sonunda 350 gr almış. 23. Günümüzde doğum kilosundan 140 gr fazla sadece ama doktor o şekilde değerlendirmiyor. Bir önceki ağırlığına göre iyi olduğu için iyi olarak değerlendiriyor.

Herkese merhaba. Ben bir suredir firsat buldukca yazilarinizi okuyorum ancak bir seyler yazmak kismet olmadi. Ben ocagin 13unde normal dogum yaptim. Ilk dogum olmasina ragmen kolay bir dogum oldu. Yalniz benim dogumdan sonra idrarimi tutamama gibi bir sikintim oldu. ilk gunlerdeki gibi yogun olmasa da hala devam ediyor bu durum aranizda ayni sorunu yasayan oldu mu? Doktorum normal dese de ben ne burda ne de etrafimda bundam muzdarip olan birisine rastlamadim. Sizce normal mi?
Canim ben ilk gun eve geldim hasta bezi vardi wc ye yetiiene kadar kacirdimm bi iki defa daha oldu. bazen hapsurunca eger idrarim varsa kaciyor ebe surekli idrara git tutma demisti bilmiyorum duzelirmiki

Canim ben ilk gun eve geldim hasta bezi vardi wc ye yetiiene kadar kacirdimm bi iki defa daha oldu. bazen hapsurunca eger idrarim varsa kaciyor ebe surekli idrara git tutma demisti bilmiyorum duzelirmiki
Canim ben hala hasta bezi kullaniyorum maalesef. Korkumdan ic camasirina gecemedim. Ilk gunlerde tuvalete gidene kadar yolda isimi hallediyordum diyebilirim. Cok sukur simdi o kadar degil ama ara ara oluyor. Gulmeye hapsurmaya korkar oldum.

O
Canım senle aynı gün doğum yapmıştık. Yoğun bakımda iken 300-350 gr kadar vermiş, 15. Gün hastaneden çıkarken doğum kilosundan 160 gr eksikti. 2 gün sonra kontrole gittik kilo almamıştı doktor beğenmedi, 1 hafta sonra tekrar çağırdı tabi o hafta stresli geçti. Ya saatlerce uyumuyor ya da uyuyunca çok yorgun düştüğü için saatlerce uyanmıyordu (hala da öyle) uyandırma seansları çok zor geçti. Çoğu zaman uyandıramadım ya da memede uyudu. Takviye amaçlı mama verdim. 1 hafta sonunda 350 gr almış. 23. Günümüzde doğum kilosundan 140 gr fazla sadece ama doktor o şekilde değerlendirmiyor. Bir önceki ağırlığına göre iyi olduğu için iyi olarak değerlendiriyor.
Ohh masallah ozlemcim,1 hafta gibi bir surede 350 gr almasi gzl bir kilo evet,demekki kuzular yavas yavas toparlanmayw basliyorlar insallah

Kızlar bu saglık ocaginin verdigi d3 vitaminini nette baktim da cogu kisi kullanmayin demis icindeki bi madde kanserojen iceriyormus falan kafam karisti ya bugün baslamam gerekiyordu da elim damlaya gidip geliyor versemmi vermesem mi diye sizler naptiniz vermeyen var mi bu damlayi
Canım dr bizede d3 verdi ama ben bulamadım. Eczacı d3 için iyi ilaç ama d vitamini verirken vücuttan b vitaminini atıyor demişti. Doktora sordum onun yerine tetrazinc diye bir vitamin verdi. D b ve cinko gibi vitaminler de var içinde. Hangi d vitaminini vereceğine sen karar ver ama mutlaka ver. D vitamini önemli.

Kizlar bugun sigortamizin hediyesi bebek hemsiresi geldi. Yeni dogan bakim bilgisi verfi. Oncelikle soylim bebeği cok kapatmissiniz dedi. Kollu zibin ustu tulum ayagina patik ustune iki kat ortu basinda sapka :) hepsini cikardi. Penye battaniyr yeter ev sicak dedi. Hararet yaptirmissiniz cocuga dedi. Ense ve sirti usumezmis bebegin. Hizli nefes alip verdikleri icin bizim gbi usumezlermis. Neyse rahatladi yavrum. Sonra bezi kucuk gelio dedi ben prima premium care 1 no kullaniodum. 3 e gecin dedi. Erkeklerin testislerine baski olmamaliymis. Bi de popoyu silerken deligi silme zaten anne sutunden kakasinda asit vs olmaz dedi. Buna dikkat edin dedi.
Onun disinda bi arkadasim bi cay karisimi onerdi yaptim iciyorum memnunum. Sut yapio ve gaza iyi gelio. 1 ck ihlamur 1 ck rezene 1ck isirgan otu 1 tk anason 1 tk kimyon. Tadi kotu ama ne yapmayiz ki evlatlar icin. Bi demeyin derim. Evde sapka takma dedi disari cikarken tak bebege dedi. Haftada iki kere sampuanla yika geri kalani sadece suyla yika dedi. Kulagina su kacmaz merak etme daha dedi. Aklima gelenler bunlar simdilik. Ha bi de gardrobunun cogunu eledik ogluma kucuk geliomus ben farketmiodum. Citcitlari kapanio die ustune oluyo saniodum oysa biraz kol ve bacak kismi bol olmaliymis ki kikirdaklari rahat etsinmis
Hahahahhaaa valla çok güldüm. Bize de sigortanın hediyesi bebek hemsiresi geldi. Yanında başka bi hemşire daha vardı. Valla aynı şeyleri söyledi:) Bezine varıncaya kadar açtı baktı. Bize de 3 numara bez kullanın dedi. Ama biz 2 aldık. Aynı bayan mı acaba bu kadar aynı şeyler konuşulmaz herhalde:) Bir de beni de incelemiş kadın. Ben koltuk üstlerine hep kumanda kitap vs gibi şeyler bırakıyorum. Onu farketmiş. Yapma bir daha dedi. Bebeğin üzerine düşebilir, acile gelen bebeklerin çoğu bu şekilde yaralanıyorlar dedi. Haklıydı tabiki benim hiç aklıma gelmedi böyle bişey. Baya faydasını gördüm. Bu arada bebeğimi bir kat kıyafeti kalana kadar soyması hiç hoşuma gitmedi!!! Evin sıcaklığı 22 dereceden fazla olmamalıymış. Annem ben üşüyorum yavrum üşümez mi? Giydirdim hemen üstünü başını. Bi bu tavsiyesine uymadım napim :KK43:

Hahahahhaaa valla çok güldüm. Bize de sigortanın hediyesi bebek hemsiresi geldi. Yanında başka bi hemşire daha vardı. Valla aynı şeyleri söyledi:) Bezine varıncaya kadar açtı baktı. Bize de 3 numara bez kullanın dedi. Ama biz 2 aldık. Aynı bayan mı acaba bu kadar aynı şeyler konuşulmaz herhalde:) Bir de beni de incelemiş kadın. Ben koltuk üstlerine hep kumanda kitap vs gibi şeyler bırakıyorum. Onu farketmiş. Yapma bir daha dedi. Bebeğin üzerine düşebilir, acile gelen bebeklerin çoğu bu şekilde yaralanıyorlar dedi. Haklıydı tabiki benim hiç aklıma gelmedi böyle bişey. Baya faydasını gördüm. Bu arada bebeğimi bir kat kıyafeti kalana kadar soyması hiç hoşuma gitmedi!!! Evin sıcaklığı 22 dereceden fazla olmamalıymış. Annem ben üşüyorum yavrum üşümez mi? Giydirdim hemen üstünü başını. Bi bu tavsiyesine uymadım napim :KK43:

:)) ciddi mi adi sevimdi hemsirenin yalniz gelmisti bize. Ben body ve tulumla yatirdim o gece sapkasiz cunkuu ev 26 dereceydi ustune de penye battaniye. Ama tabi bakiorum ev soguk kaloriferleri az yakmislar direk sapka hirka takiorum :) ic gudusel olarak hareket ediyoruz artik bence. Benim atladigim baska bsey dedi mi canim? Bilgi bilgidir :KK66:

mrymtlh .!.:
kızlar sizin bebklerinizin yüzünde de sivilcee gibi kızarıklar oluyor mu benim kızin yuzünde var ve nasıl geçircem bilmiyorum:KK43:
Benim bebisimin yuz ve sac diplerinde kizarikliklar var. Saglik ocagi bunun egzema olabilecegini soyledi. Cocuk dr una gösterdik atopik egzema dedi :KK43: şimdi bir kreme basliyoruz. Eger gecmezse dusuk kortizonlu bir merhem kullanacagiz. Senin kuzudakinin boyutu nedir bilmiyorum. Eger asiri kuruluk, kasinti, puturluk durumu varsa bir dr a goster istersen. Ama normal dokuntu ise gecer meraklanma. :KK66:

Kiz annelerine sorun olcak, bebeginizin altini temizlerken vajina arasinida acip temizliyor musunuz? Ben bu zamana kadar temizlemoyordum ama icinde beyaz sari kalintilar var artik beni rahatsiz ediyor onlari pemuk ve suyla temizlesem olur muki?
Dort bes bezde bir siliyorum. Ne gibi bir sakıncası olabilirki silmenin sormuşsun? Aksine bence bakteri üremesine neden olabilecek bi durum.

Her seferinde yazamasam da okuyacağım diyorum ama her seferinde ipin ucunu kaçırıyorum. Kontes tüm vakti kendisine çekti. Geceleri emzirirken okuyorum bazen birşeyle ilgileneyim uyumayayım diye. Bazen gözlerim öyle bir kayıyor ki uyuyakalacağım diye çok korkuyorum. Bebeğim doğmadan önce telefonu bebeğimin yanında tutmayacağım diyordum ama uyuma riski alacağıma telefonla ilgileneyim diyorum artık.

Bir konuda bilgi danışacağım size. Bebeğin kaka rengi nasıl olmalı? Bizim önce çok yeşil&sarı idi. Yoğun bakımda antibiyotik tedavisi gördüğü için doktor onun etkisi normaldir demişti. 2 gündür kakası çok kırmızı. Bir anlam veremedim. Hatta önce çok korktum kanlı gibi geldi. Olması gereken ne bilmiyorum. Benzer bir durumla karşılaşan var mı?
Cnm kakasi sari renk olmali diye biliyorum ici de minik puturcuklu çocuk dr. u bana kakasini sorarken o sekilde mi diye sormuştu. .

Cocuklari kalin kalin giydirmeye alistirmayin yahu. Sonra buluttan nem kapan nazelin kuzular olacaklar basiniza. ben de annemle kavga halindeyim. Her gordugunde eline eldiven, sirtina bir kat, kafaya sapka gecirmek istiyor. Sendeki rahatliga deli oluyorum diyor :KK70: aman beni bebekken kat kat giydiriyordu butun cocuklugum hasta gecti... bir de benim yonteme bakalim :) hem ruslar yeni doganlari karda yuvarliyor. Bunyeleri sapasaglam :)

X