2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar uzun zamandır giremiyorum.15 günlük olduk biz de. Yalnız benim minik göğsümden hiç süt çekmiyor. Göğsümü verince yaygarayı koparıyor. Ben de makine kiraladım. Devamlı sağıp veriyorum. Benim durumumda olan var mı? Daha sonra biraz geliştikçe kendi kendine çekmeyi becerebilir mi?
Ben de aynı durumdayım. Pompa aldım sağıp veriyorum. 29 günlük olduk. Artık emzirmeyi denemeyi de bıraktım. Makinayı nereden kiraladın ne marka?

Canim bende kare ince bi havlu var onu uzunlamasina 3e katliyorum uzun bi dikdortgen oluyor, sonra onuda ortasindan ikiye katliyorum, kisa dikdortgene donusuyor ve kalinlasmi soluyor, badisini citcitladiktan sonra bacak arasina yerlestiriyorum, pantolonunu giydoriyorum. Normal elyuz havlusu buyuk gelir bendeki onun yarisi kadar bisey, ozellikle geceleri alt ddegistirmedigimiz icin daha rahat. Eger yaptircaksaniz fazla gec kalmayn burda 4-6 hafta arasi kalca muayenesi yapiliyor, bi arkadasim 8 haftalikken goturmus doktor kizmis bisey olsaydi is isten gecmisti niye vaktinde getirmedin diye..
Hep vary
uyumuyor bu çocuk uyumuyor napıcam ben
yeni bi yontem kesfettim ama sanirim dev gibi meme gerek benmki gibi :KK66: yataga uzaniyiruz yattigi yerde emziriyorum cok keyifle emiyo yatar pozisyonda oldugu icin uykuya kolay daliyo

kızlar böylede yazayım, ben altını sildiğim suyu peteğin üstünde tutuyorum her daim ılık oluyor, naçizane tavsiye ben iki çocukla kullanıyorsam sizde kullanırsınız, o narin popişleri tahriş olmasın:)
bende oyle yapıyorum:)aslında gerek yok ıslak mendılde soguk oluyo.ben dolaptan cıkardıgm sutude bıberona koyup petege koyuyorum acıkmaya yakın.cunku benım kızım cok caygaracı beklemyo:)anliycgnz petek ful cekyo

Bellatrix Lestrange Bellatrix Lestrange aynı durumdayım uyumuyor

gece biraz uyuyordu o da yok

kv geldi öğlenden beri büyük oğlumla ilgilendi

kp gelmişti kv yi çağırdı

gel buraya kızın burnundan getiriyor torunlar diye:)

büyük oğlum geleni bırakmıyor benimle oynayın diye:)

küçük uyumuyor

kv sen nasıl baş ediceksin böyle

hiç uyumuyor diyor

kızlar bebişi meme emmeyenler

pes etmeyin ne olur

benimki emdiyse sizinkilerde emer

asla tutmayacak dedim

her seferde denedim

ayakta dolaşarak

koltukta zıplayarak

ayakta durup bir bacağımla koltuktan destek alarak

köpek gibi bile durdum

meme direk ağzına girsin diye

nettem kurutma makinası sesi açıp deniyordum

en son konuşarak öpüp koklayarak denedim

şimdi biberona burun kıvırıyor şaka gibi

pes etmeyin

Dr dan geldik.
Çok şükür sariligimiz yokmuş.
3640 olmusuz.
2850 doğmuştu. Dr yaklasik 1 kilo almis normal dedi.
Çoğu kişinin doğurduğu kiloya biz 1 ayda ulastik. Rabbim saglik versin.
Dr rota virusu için asidan bahsetti.
90. Ve 120. Günler yapiliyirmus.
Eczaneden sorduk 157 TL dedi.
Sizler yaptiracak misiniz ?

Selam güzel anneler yaşadığım bi sorunu paylaşmak istiyorum benzer problemleri olan vardır diye aklınızda olsun.geçen hafta bebeğimi emzirdikten sonra çok şiddetli bir şekilde öğürdü 2 kez ama kusma yoktu ertesi gece emzirme sonrası yine 2 kez öğürdü ve aynı şey 3.kez tekrarlandı reflüden şüphelendik doktora gittik anlattım,aynı zamanda emerken hırıltılı emiyordu meğer burun tıkanıklığından oluyormuş.hatta kusma bile yapar dedi hiç aklıma gelmemişti.aynı zamanda emzirirken hafif eğimli olsun tam düz yatmasın doğan bebeklerin yüzde 60 ı reflülü dedi.burun açmak için deniz suyu aldım serum fizyolojikler uzun kullanımda geniz eti yaparmış.soğuk buhar makinası var ama bi işe yaramıyor kettle ı açtım ağzını açık bırakınca harika nem yapıyor bugün çok rahatladı uykusu bile değişti aklınızda olsun :)

kızlar sizin bebklerinizin yüzünde de sivilcee gibi kızarıklar oluyor mu benim kızımın yüzünde var ve nasıl geçircem bilmiyorum:KK43:
Kendiliğinden geçti canim
Niye hala hasta bezi kullaniyoraun kac gunluk olldunuz benimde kanamam coktu baaya sikintili bi dogum sobrasi oldu dogumdan sonra iki defa kurtaj gibi temizleme olayi oldu ona ragmen ped kullandim olmaSa baska bi dr git
Arkadasin idrar kavurma problemi olmuş canim ondan hala kullanıyormuş

Değeri bilmiyorum sağlık ocağı söylemedi. Geçen ptesi tekrar kan verdik bekliyoruz şimdi. Çok ağladım inşallah çıkmaz. Yavruma hiç kıyamıyorum. Ikinci kan sonucu için siz kaç gün beklemiştiniz?
canım hiç uzulme . Bu uygulama yeni yapılmaya baslandgı için , sonuç yanlış çıkabiliyormuş çunku degerleri çok duşuk tutmuşlar. Bnde ilk duydugumda çok korktum agladım ama butun gordgm doktorlar aynı şeyş soyledi. Fakultedeki doktor : şimdiye kadar topuk kanından bu hastalık riskli çıkıpta ter testi yaptrmaya gelen 60 kişi oldu dedi ve kimsede bişey çıkmadı dedi szi kim korkuttu boyle dedi. Bide çocugun boyunu kilosunu olçtu biçti gayet guzel gelişimş dedi. Kistik fibrozis olan hastalarda gelişim geriligi olurmuş : zayıf dogma , kilo alamama boy uzayamama gbi . Gelişimi iyiyse hiç korkma canım inşallh bişey çıkmayacak .

Selam güzel anneler yaşadığım bi sorunu paylaşmak istiyorum benzer problemleri olan vardır diye aklınızda olsun.geçen hafta bebeğimi emzirdikten sonra çok şiddetli bir şekilde öğürdü 2 kez ama kusma yoktu ertesi gece emzirme sonrası yine 2 kez öğürdü ve aynı şey 3.kez tekrarlandı reflüden şüphelendik doktora gittik anlattım,aynı zamanda emerken hırıltılı emiyordu meğer burun tıkanıklığından oluyormuş.hatta kusma bile yapar dedi hiç aklıma gelmemişti.aynı zamanda emzirirken hafif eğimli olsun tam düz yatmasın doğan bebeklerin yüzde 60 ı reflülü dedi.burun açmak için deniz suyu aldım serum fizyolojikler uzun kullanımda geniz eti yaparmış.soğuk buhar makinası var ama bi işe yaramıyor kettle ı açtım ağzını açık bırakınca harika nem yapıyor bugün çok rahatladı uykusu bile değişti aklınızda olsun :)
evet canım burun tıkanıklıgı yapıyor . Benim bebegimde de oluyordu burun tıkanıklıgı ve ememiyordu nefes zor alıyordu . Okyanus suyu almamızı onerdi doktr , aldık çok rahatladık . Birde ben okyasus suyunu sıkınca burnundaki pislikler yumuşuyor bnde kulak çopunu inceltip temizliyorum ama çok dikkatli bi şekilde . Fazla derine itmeden ama onermiyorum ilk bebegi olanlar denemesin onun yerine burun temizleyen çeken seyler var bnde onlardan alcm inşllh.

Dr dan geldik.
Çok şükür sariligimiz yokmuş.
3640 olmusuz.
2850 doğmuştu. Dr yaklasik 1 kilo almis normal dedi.
Çoğu kişinin doğurduğu kiloya biz 1 ayda ulastik. Rabbim saglik versin.
Dr rota virusu için asidan bahsetti.
90. Ve 120. Günler yapiliyirmus.
Eczaneden sorduk 157 TL dedi.
Sizler yaptiracak misiniz ?
çok şükür canım sıkıntı yokmuş, maşaallah kilosuna, benim büyük oğlumda 2850 doğmuştu:) rota virüsü aşısı çok önemli beş yaşına kadar bu hastalığı geçirme riskleri var daha doğrusu o yaşa kadar geçirmeleri riskli, büyük oğlumda yaptıracaktık eşim hastane personeliydi, kimi dr yaptırın dedi kimisi yaptırmayın dedi, eşimde yaptırtmadı

evet canım benimkide öğürüyor

X