2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Aynennn...
Ben bi de dile getiriyorum kizinca.:KK11:
Alttan aliyo cogu zaman ama arada o da patliyo artik..
cnm bnce dile getrme boşarım seni diye tehdt etme . Onceden çok ederdim az daha herif bni boşuyodu tehdtlerimden bıkıp. Boyle seyler evliligi sarsar yıpratr. Tmm gozlerindeki o korkuyu gormek ayrı bi zevk ama iyi olmaz .

Bugun bebiş hiç uyumadı ya bir saat ble uyumadı hiç boyle yapmazdı. Neden olduki anlamadım . Gozleri uykuszlktan kıpkırmzı oldu yok. Daha yeni uyuttum bu saat oldu. Bide bnm bebegm nefes alıp verirkn ses çıkartıyr bu neden olurki nefesi içine gideck diye korkuyrm bzn.

Bugun bebiş hiç uyumadı ya bir saat ble uyumadı hiç boyle yapmazdı. Neden olduki anlamadım . Gozleri uykuszlktan kıpkırmzı oldu yok. Daha yeni uyuttum bu saat oldu. Bide bnm bebegm nefes alıp verirkn ses çıkartıyr bu neden olurki nefesi içine gideck diye korkuyrm bzn.
Aynı sorun bizde de var uykuya dalıyor beş dakika geçmeden ssnki birşey boğazlıyor gibi kafasını kaldırıyor sesler çıkartıyor balgam desem değil boğazını temizliyor büyük insan gibi doktora da gösterdik hiçbir sorun yok dedi eşimde süt boğazına yapışıyordur emzirdikten sonra 2 çay kaşığı su veriyorum geceleri

gunaydin kizlar macera dolu haftasonunda sonra sizleri ozledim geldim :-) bi anda ani karar degisikligi esimin annesinin ozlemi derken kendimizi esimin kasabasinda bulduk bi nevi buyuk koy :-) ankaraya yakin ama ikicocukla macera 1.5saatlik ankara trafigi ve koy mesafesi sonucu babanne xedmize kavustuk kizim ve minik ofglusum icin cok keyifli gecti kizim tavuk kovaladi oglum kucaktan kucaga gezdi bu ara cuma asi yaptirmisik ilk geceeyi atlatnca agrisida olmayinca hittik koyumuzlede tanisirdik oglumuzu benm koyum degil tabi ben çoumluyum:-) koysuzum ama esim sayesinde arada degisiklik oluyor ...hersy guzeldi ama benm sagkikli beslenme yapilan gozlemeler yemekler sayesinde azicik sekter ugradi kilo almaxm ama veremedimde hersey ogluma feda olsun...oglumun asidan sonra duzeni acayp degisti uyumuyor ne sallama ne bisy elek gibi kaka yapan oglumun kakasi katilasti zor yapiyor gunde iki yaa bir kere yapti herkrse illlallah dedirtti kucak meme baska faalieti yok artik :-)

Günaydın...kızım emerken aniden kafayı çekip sinirleniyor önceleri gaz sancısından diyordum ama acaba burnumu tıkalıki diye kafama takıldı.Bu gün benim kontrolüm var doktorda gelirken eczaneden bir burun damlasımı alsamki?

Kizlar merhaba uyku problemi yasayanlar icin belki bi fikir olur diye soyluyorum bizde su muzik calan anakucaklarindan var uyucagi zaman ona koyup muzigini aciyorum 5 dk ya kut gidiyor..tavsiye ederim..birde emzirme aralarinda oyalamaktan bahsedilmisti biz pusetin uzerine donencesini taktik onlara bakarken heyecandan deliriyor konusuyor guluyor onlara baya oyalaniyor hemde cok seviniyor:) su donence hayat kurtarici sizde deneyin :) opuyorum kuzucuklarinizi

Kizlar merhaba uyku problemi yasayanlar icin belki bi fikir olur diye soyluyorum bizde su muzik calan anakucaklarindan var uyucagi zaman ona koyup muzigini aciyorum 5 dk ya kut gidiyor..tavsiye ederim..birde emzirme aralarinda oyalamaktan bahsedilmisti biz pusetin uzerine donencesini taktik onlara bakarken heyecandan deliriyor konusuyor guluyor onlara baya oyalaniyor hemde cok seviniyor:) su donence hayat kurtarici sizde deneyin :) opuyorum kuzucuklarinizi
Ayenn benimkide cok seviyor ama onu izliycem diye uyumuyor bi melodi var o calmaua baslarsa oyle siziyor bazen:KK48:

Günaydın...kızım emerken aniden kafayı çekip sinirleniyor önceleri gaz sancısından diyordum ama acaba burnumu tıkalıki diye kafama takıldı.Bu gün benim kontrolüm var doktorda gelirken eczaneden bir burun damlasımı alsamki?
Drna soyle canim bize de temizleme suyu verdi onla temizliyorum

Aynı sorun bizde de var uykuya dalıyor beş dakika geçmeden ssnki birşey boğazlıyor gibi kafasını kaldırıyor sesler çıkartıyor balgam desem değil boğazını temizliyor büyük insan gibi doktora da gösterdik hiçbir sorun yok dedi eşimde süt boğazına yapışıyordur emzirdikten sonra 2 çay kaşığı su veriyorum geceleri
Ole yapinca geciyor mu peki benim arkdasiminda oleydi gelen gidenden mikrop kapmis

Çok uykusu olduğunda yapıyor bizim oğlan uyku sıkıştırdığında emerken çok sinirleniyor

Ole yapinca geciyor mu peki benim arkdasiminda oleydi gelen gidenden mikrop kapmis
Doğduğundan beri böyle bilemiyorum ki doktor sorun yok dedi burnuna boğazına baktı ama su fayda ediyor mu dersen bence etmiyor ama eşim faydalı olduğunda ısrarcı :)) bilmiş bilmiş konuşuyor herşeye

Günaydın kızlar, bu 43 gün sonra ilk kez 3 saat deliksiz uyuduk gece, tabi aç kaldı yavrucak diye vicdan yaptım kendimce, bundan sonra acıkınca uyanır değil mi? Kendisi uyanmadıkça uyandırmıyorum doğru mu yapıyorum bilmem. Bir de göğüslerim hep yumuşak sıkınca süt geliyor ama o sertlik, doluluk hissi hiç yok, rüyamda bile sütüm az diyerek ağlıyordum, kilo alımı iyi şimdilik, aman tırlatıyorum sanırım:mad:

Arkadaşlar merhaba. Foruma yazamasam da düzenli takip etmeyi çok istiyorum ama bir süredir telefonla girmede sıkıntı yaşıyorum. Ekran sadece bu sitede bir türlü kaymıyor. Sayenizde hem hamilelik döneminde hem doğumla ilgili çok faydalı bilgiler öğrendik. Herkesin tecrübelerinden faydalanmış olduk. Şimdide bebeklerimizle ilgili bilgiler paylaşabiliyoruz. Doktorumuza sormayı unuttuğum bir konu var. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim yine. Benim bebeğin takviye mama da alıyor az anne sütü yanında. Mama alan bebeklere su verilmesi gerekiyor mu? Annem ısrarla su ver diyor. Sadece anne sütü alsa 6 ay verilmemesi gerektiğini biliyorum ama mama da emin olamadım. Dün akşam ilk kez birkaç çay kaşığı verdim. Vermem gerekiyorsa ne sıklıkla ve ne kadar vermeliyim? Şimdiden teşekkürler

Doğduğundan beri böyle bilemiyorum ki doktor sorun yok dedi burnuna boğazına baktı ama su fayda ediyor mu dersen bence etmiyor ama eşim faydalı olduğunda ısrarcı :)) bilmiş bilmiş konuşuyor herşeye
Ayhh bu erkekler deli eder insani bi senink degil hepsi ayni sanirsin 9ay onlar tasidi onlar dogurdu :KK62: bizimkine dr geniz eti olabilir ama cok kucuk oldugundan gorunmuyor demis

Arkadaşlar merhaba. Foruma yazamasam da düzenli takip etmeyi çok istiyorum ama bir süredir telefonla girmede sıkıntı yaşıyorum. Ekran sadece bu sitede bir türlü kaymıyor. Sayenizde hem hamilelik döneminde hem doğumla ilgili çok faydalı bilgiler öğrendik. Herkesin tecrübelerinden faydalanmış olduk. Şimdide bebeklerimizle ilgili bilgiler paylaşabiliyoruz. Doktorumuza sormayı unuttuğum bir konu var. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim yine. Benim bebeğin takviye mama da alıyor az anne sütü yanında. Mama alan bebeklere su verilmesi gerekiyor mu? Annem ısrarla su ver diyor. Sadece anne sütü alsa 6 ay verilmemesi gerektiğini biliyorum ama mama da emin olamadım. Dün akşam ilk kez birkaç çay kaşığı verdim. Vermem gerekiyorsa ne sıklıkla ve ne kadar vermeliyim? Şimdiden teşekkürler
Dr tavsiyesi ile veriyorum canim..benim Bebegim gunde ortalama 250-300cc mama 500-550 cc anne sutu aliyor..kabizlik sorunumuz var..sudan nefret ediyor ama malesef vermek durumundayim..

X