2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Mrb kizlar ben daha dogum yapmadim ama mamalar hakkindaki msj lari gorunce yazmak istedim sma mama kullanmanizi tavsiye ederim hem cevremden hemde ender saractan duyduklarima gore anne sutune en yakin mama sma.ve dier mamalar olmayan bi sey varmis sma da anne sutunde de varmis ayni seyden.eltimde kullaniyo bebegine.13 yasindaki ogluda hic anne sutu almamis hep sma yemis cocuk suan hem saglik olarak hemde zeka olarak zehir gibi masallah
Ben aptamil kullanıyorum bebeğime ve Dr a sordum sma yı dedi ki mamaların hepsi aynı bundan memnunsan hiç değiştirme.

Dr tavsiyesi ile veriyorum canim..benim Bebegim gunde ortalama 250-300cc mama 500-550 cc anne sutu aliyor..kabizlik sorunumuz var..sudan nefret ediyor ama malesef vermek durumundayim..
Anne sütü ile mama aliyosa su vermeye gerek yok diye duymustum anne sütünden su ihtiyacini karsiliyor diye ama sana dr dediyse bende mi versem kio_O

Slm kizlar 2 gündür cok kalabalik sekilde bebek gormeye misafir geldi huysuz hep aglayan oglum misafir gelince gık demiyor hic aglamiyor gulucukler saciyor kucaktan kucaga dolasiyor dogal olarakta nazar degdigini dusunuyorum misafirler gider ditmez aglamaya basliyor karni tok alti temiz ama agla agla sabahliyoruz 2 gündür uyumuyor direniyor bende cok sinirleniyorum artik kimse gelsin istemiyorum bebek görmeye falan ne bu böyle yaaa:KK11: cocugun düzeni alt ust oluyo olan bana oluyor

Arkadaşlar merhaba. Foruma yazamasam da düzenli takip etmeyi çok istiyorum ama bir süredir telefonla girmede sıkıntı yaşıyorum. Ekran sadece bu sitede bir türlü kaymıyor. Sayenizde hem hamilelik döneminde hem doğumla ilgili çok faydalı bilgiler öğrendik. Herkesin tecrübelerinden faydalanmış olduk. Şimdide bebeklerimizle ilgili bilgiler paylaşabiliyoruz. Doktorumuza sormayı unuttuğum bir konu var. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim yine. Benim bebeğin takviye mama da alıyor az anne sütü yanında. Mama alan bebeklere su verilmesi gerekiyor mu? Annem ısrarla su ver diyor. Sadece anne sütü alsa 6 ay verilmemesi gerektiğini biliyorum ama mama da emin olamadım. Dün akşam ilk kez birkaç çay kaşığı verdim. Vermem gerekiyorsa ne sıklıkla ve ne kadar vermeliyim? Şimdiden teşekkürler
Ben oglumda mama veriyordum memeyle birlikte babamnem ver su dedi bendeeher mamadabnn sonea bir kasik veriyordum

Kizlar merhaba uyku problemi yasayanlar icin belki bi fikir olur diye soyluyorum bizde su muzik calan anakucaklarindan var uyucagi zaman ona koyup muzigini aciyorum 5 dk ya kut gidiyor..tavsiye ederim..birde emzirme aralarinda oyalamaktan bahsedilmisti biz pusetin uzerine donencesini taktik onlara bakarken heyecandan deliriyor konusuyor guluyor onlara baya oyalaniyor hemde cok seviniyor:) su donence hayat kurtarici sizde deneyin :) opuyorum kuzucuklarinizi
Cnm benim kiz uyumuyor onda da maksimum 10 dk duruyor ve ağlamaya basliyo.
Günaydın kızlar, bu 43 gün sonra ilk kez 3 saat deliksiz uyuduk gece, tabi aç kaldı yavrucak diye vicdan yaptım kendimce, bundan sonra acıkınca uyanır değil mi? Kendisi uyanmadıkça uyandırmıyorum doğru mu yapıyorum bilmem. Bir de göğüslerim hep yumuşak sıkınca süt geliyor ama o sertlik, doluluk hissi hiç yok, rüyamda bile sütüm az diyerek ağlıyordum, kilo alımı iyi şimdilik, aman tırlatıyorum sanırım:mad:
Cnm ben uyandırmıyorum zaten kolay uyumuyo bi de kendisi kalkiyo 3 saat sonra..
Kayinvalidem geldiğinde sabaha kadar salliyo o zaman 5 saat uyuyo onda da uyandırmıyorum. .Benim de göğsüm sert olmuyo hic bi tek gece uyuyup dinlendigim icin snrm ve uzun sure emmedigi icin sertlesiyo..
Slm kizlar 2 gündür cok Kalabalik sekilde bebek gormeye misafir geldi huysuz hep aglayan oglum misafir gelince gık demiyor hic aglamiyor gulucukler saciyor kucaktan kucaga dolasiyor dogal olarakta nazar degdigini dusunuyorum misafirler gider ditmez aglamaya basliyor karni tok alti temiz ama agla agla sabahliyoruz 2 gündür uyumuyor direniyor bende cok sinirleniyorum artik kimse gelsin istemiyorum bebek görmeye falan ne bu böyle yaaa:KK11: cocugun düzeni alt ust oluyo olan bana oluyor
ah bu cocuklar ben de eve kim gelse uyumuyo ve durmuyo diyorum ve kizim sasirtici bi şekilde duruyo..Ayni sey cts basima geldi gelen masallah ne uslu dedi sabaha kadar uyumadik o gün. .

Arkadaşlar merhaba. Foruma yazamasam da düzenli takip etmeyi çok istiyorum ama bir süredir telefonla girmede sıkıntı yaşıyorum. Ekran sadece bu sitede bir türlü kaymıyor. Sayenizde hem hamilelik döneminde hem doğumla ilgili çok faydalı bilgiler öğrendik. Herkesin tecrübelerinden faydalanmış olduk. Şimdide bebeklerimizle ilgili bilgiler paylaşabiliyoruz. Doktorumuza sormayı unuttuğum bir konu var. Sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim yine. Benim bebeğin takviye mama da alıyor az anne sütü yanında. Mama alan bebeklere su verilmesi gerekiyor mu? Annem ısrarla su ver diyor. Sadece anne sütü alsa 6 ay verilmemesi gerektiğini biliyorum ama mama da emin olamadım. Dün akşam ilk kez birkaç çay kaşığı verdim. Vermem gerekiyorsa ne sıklıkla ve ne kadar vermeliyim? Şimdiden teşekkürler
Canım bende çok nadir mama verme ihtiyacı duyuyorum ama su degilde bebek çayı veriyorum günlük,hem rahatlasın diye.Bence her gün mama veriyorsan(anne sütünden hariç) arada çay verebilirsin günlük.Nacizane tavsiyem :)

Günaydın kızlar, bu 43 gün sonra ilk kez 3 saat deliksiz uyuduk gece, tabi aç kaldı yavrucak diye vicdan yaptım kendimce, bundan sonra acıkınca uyanır değil mi? Kendisi uyanmadıkça uyandırmıyorum doğru mu yapıyorum bilmem. Bir de göğüslerim hep yumuşak sıkınca süt geliyor ama o sertlik, doluluk hissi hiç yok, rüyamda bile sütüm az diyerek ağlıyordum, kilo alımı iyi şimdilik, aman tırlatıyorum sanırım:mad:
Ayy canım senin bu yazdıklarını görünce vicdan yaptım ben de. Doğduğundan beri benim oğlan hep 3 saate 1 besleniyor neredeyse, ilk zamanlar denedim hep uyandıramadım uyurken de almıyor memeyi zaten. O şekilde devam ettik biz, sarılık da olmadı kilo alımımız da iyi şükür

Ben aptamil kullanıyorum bebeğime ve Dr a sordum sma yı dedi ki mamaların hepsi aynı bundan memnunsan hiç değiştirme.
Ben de aptamil kullanıyorum, sma yı da denedim bi ara bebeğim onu severek içmiyor ve o ara sanki kilo alımı yavaşladı gibi geldi geri aptamile devam ettim. Aşıya gittiğimizde aile hekimimiz hipp mamayı önerdi. Aptamil i severek yiyor ve güzel kilo aldırıyor deyince içinde şeker var dedi. Hipp i araştırdım içinden sinek çıktı kurt çıktı diyenler olmuş almam ben onu , yine sma mı aldırsam diyorum

Slm kizlar 2 gündür cok kalabalik sekilde bebek gormeye misafir geldi huysuz hep aglayan oglum misafir gelince gık demiyor hic aglamiyor gulucukler saciyor kucaktan kucaga dolasiyor dogal olarakta nazar degdigini dusunuyorum misafirler gider ditmez aglamaya basliyor karni tok alti temiz ama agla agla sabahliyoruz 2 gündür uyumuyor direniyor bende cok sinirleniyorum artik kimse gelsin istemiyorum bebek görmeye falan ne bu böyle yaaa:KK11: cocugun düzeni alt ust oluyo olan bana oluyor
İlk 20 gün ne çektim o görmeye gelenlerden, birgün artık anneme dedim misafirler otursun ben oğlumu da alıp gidiyorum diye

sana bısey sorucam bugun uyandım adetım gelıyo az az acaba hamıle kalmısımdır kalmamısımıdır gercegı 11den buyana ılısıye gırdık cok zaman gecmedı bellı olması ıcın adet gorme sansım olurmu sence ne dıyosun adetten sonra test yapayım mı jnm

kızlar bısey sorucam bugun uyandım adetım gelıyo az az acaba hamıle kalmısımdır kalmamısımıdır gercegı 11den buyana ılısıye gırdık cok zaman gecmedı bellı olması ıcın adet gorme sansım olurmu sence ne dıyosunuz adetten sonra test yapayım mı erken oldugu ıcın adet gelebılırmıs burdan bırısıde olmus adettı bıttıkten sonra test yapmıs hamıle cıkmıs bende olabılırmıyım allahın ıznınle ıns

Ayy canım iyi ki söylemişsin kaç ay sonra görürdüm yoksa harikasınız:)))

Benim eşim stresten sıkıyor. Huy edinme eflalim. Emzirirken vs Sakız çiğne çeneni anlamazsın uyanıkken Sakız çiğne uykuda da gece plağı yaptırıyor insanlar ama şimdi yaptıramazson tabi gün içinse çeneni kasma bolbol Sakız çiğne pratik tedavisi .. Çok geçmiş olsjn..

Canım Bebeğin banyosu Öncesinde bol bol sol sonra banyo yaptırıp pompa ile Çek oh mis açılır kolayca ...

Ben takıntılı bi başak olduğumdan tam 40 ta aldık zaten bebeği yıkayınca kan ter içinde kalıyorsun hatta Bebeğin temiz suyundan kalanla abdest aldım vs. İçine nasıl siniyorsa öyle yap olmadı bir gün önce ve sonra duş alırsın sen de..

Aksilikler EP üst iste gelir işte çok fermiş olsun iki kuzusuna da inş

Bana da ablam çekmiş yoklamış :) pijama at kuyruğu geç cvp verme ben ama asabiyet yok demiştim ki herkes atladı sen öyle san diyr:))

Ah eflalimm ah çocuklarınla ilgileniyor ya öyle bak olaya üzülmemen için:KK43: erkeklerde merhamet yok olsaydı kanser hasta vs olan karılarını terk etmezlerdi erkekler malesef çok bencil..

KArıcım doğum yaptın iyi misin tebrik ederim teşekkür ederim ne bunları bekle ne çiçek dal yemek hediye... Yaparsa amenna hatta iste yapsın ama içinden bekleme içten bekleme hayal kırıklığına uğrama beklentiye girme
ÇOĞU zaman senin aklına gelen şey onun kafasına uğramıupr bile üzme kendini:KK43:

Poşet ve anahtar seslerine bayılırlar :) ben de deneyeyim bakayım :)
canım bende stresten sıkıyorum yapmıyım diyorum bir bakıyorum sıkıyorum sakız çok çiğneyemiyorum görünce oğlum istiyor sonra sakızla oynuyor bende deli oluyorum:) dr a gidicem olmuycak böyle

haklısın canım kendimi teselli ediyorum artık
Nego Nego nereye gidiyor işin varsa tamam ama öyle Can'ın sıkıldığı ıcın gırmemezlık yapma dertler yalnız kalınca daha buyur :cry::cry:bizi Bırakma:KK42:
sağol canım arada okudum ama biraz uzak olmak iyi geldi
Nego Nego canim giremeyebilirim demissin ama dini mesele oldugu icin yazmak istedim yinede, ben bu siteye guveniyorum genellikle dini konulari buraan okurum, cunku hangi ayet hangi hadis yaziyor, delili olmayan seylere pek guvenmiyorum, dini manada hurafeler cok fazla malesef..

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/1310/lohusalik-nifas.html

Canim bak burda asgari suresi yoktur 1 gun bile surebilir diyor, mesela benimki 33 gun surdu yikanip ibadetlerime basladim, ardindan 10gun sonra(40 gunu gecmis oluyor) tekrar kanamam basladi buda yine ayni yerde.okudum adet goruyor sayiliyormusum. Senin ne demek istediginide anladim ben ama ben 40 gune kadar bekleseydim o 7 gun bosuna ibadetlerimi yapmamis olcaktim..

Canim ya gitme bence en azindan buraya yazip rahatliyosundur :KK43:
tamam canım yaz tabi, fırsat buldukça giricem canım sağol
dişim ağrıyor hafiften bi ay daha sabredeyim zaten değişmesi Lazım kaplamalarım var off çok işi var dişlerimin ya çok korkuyorum:KK17::KK17:
geçmiş olsun canım bende gidicem ve bende korkuyorum
kızlar emzirme önlüğü kullanıyor musunuz ben alıcım da haftasonu forumda e bebek var ordaki almayı düşünüyorum hangı markalardan memnunsunuz
bende almak istiyorum
Kızlar bebeğim omzumuzda hep yüzüstü uyuduğu için suratı isilik oldu. Doktora gittik dün doktor bir şey demedi. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?
canım ben her gün yüzünü boynunu kulak arklarını pamukla siliyorum, isilik olmasın diye, 12 günlükken çok fena olmuştu boynu ve antibiyotikli krem kullanmak zorunda kalmıştık, düzenli sil ve pişik kremi sür isilik olan yere, desitinden memnunum ben
nereye gidyrsun eflalim arada gr sıkıntın gecer . Bnde senin gbiyim çoluk çocuk eş cinnet ama arada giriyrm stresim gdyr.
sağol canım aynen dellendim epep ama daha sakinim şimdi:)
Sıkma canını bos ver kimin esi anlayisli ve merhametli ki? Erkeklerin doğasında yok zaten o kelimeler...binde bir vardir oyle anlayisli merhametli dusunceli erkek
haklısın canım haklısın
yazık adam ya :rolleyes: o yanakları görüp nasıl dayansın ben çok öperim hatta öpme dıyenlere ben öpmek ıcın doğurdum baskasının bebegını opemeıyorum kendı çocuğumu öpeyim barı :KK60:

Canim bende cok opuyorum, kokulu kokulu oh miss :)). Esim yiyor resmen sakaliyla biyigiyla ona bende kiziyorum nazik ol diye :). Baskalarida opuyor arkadaskar filan, bisey demedim hic, birazcik dudaklarini degdirdip opmeleeinden nolcakki :) bebegim sevgi dolu olsun herkese gulsun sevecen olsun istiorum, o yuzden kim istese kucaginada veriyorum opmelerinede izin veriyorum..
kızlar bende eşimdeöpüyoruz ama öyle herkese de öptürmem ben yazık ama daha savunmaları yok ki , kim ne hastalık taşıyor bilemeyiz uçuğu olan ağız yarası olan vs.
Benim esim cok sigara içiyor ben bile dayanamiyorum o kokuya bi de gelip o kokuyla opmesin bebegimi:KK11:baskalarinin da opmesini istemem cunku herkes dislerini duzenli fircaliyor mu agiz temizligine dikkat ediyor mu bilemeyiz biraz takintiliyim bu konuda:KK20:
sigara içenler yaklaşsın bile istemiyorum ben haklısın
kızlar aranızda hem anne sütü hem mama verenler varmı benim sütüm yetersiz olduğuiçin önce emziriyorum sonra mama veriyorum ama biberona alışıpta mamayı bırakır diye korkuyorum doktorumuz kaşıkla ver dedi ama eziyet gibi zaten mamayı hazırla ver saatlerimi alıyor onun için özel biberonlar var kullanan varmı memnun kaldımı bnde alsammı acaba
ilk oğlumda hem emzirdim hem sağıp verdim sıkıntı olmadı biberonla yani
ben kızıma cıhıcco nun anne meme ucu olanından aldım.ucu sılıkon kendı pılastık.tabı bızımkı bendn akıllı memede verdgı savası ondada verdı.ama kendı akmıyo cekınce akıyo meme gbı.mama daha koyu oldugundan akardı ordan bılmem
benimkide ondan canım biberon yani:)
Alintilayamadim bi turlu..
Emzirme onlugu ben de aliyim o zaman kizlar..E bebekte indirime girecekse bakiim ben de..
Nego Nego cnm gir buraya kafan dagilir paylaştıkça. .
sağol canım, sizi okudum telden
Kızlar bebeğim sürekli ağlıyor bugün. Saat başı emmek istiyor. Sonra da kusuyor. Çok geliyor herhalde. Gaz sancısı da oluyor devamlı. Bugün uyumadı doğru düzgün. :KK43:
canım gazı olduğu için emmek istiyor emdikçe gazı oluyor kısır döngü bu, fazla emdiği içinde kusuyor
Canim ben 1 kupa bardaga 1 tatli kasigi koyuyorum cevzede 1 kere kaynatiyorum kapatiyorum 5 dakika dinlendirip süzüp iciyorum
canım kaynatmamak gerekiyor 10 dk demle sadece
Eki Görüntüle 1433319
kadinlar kulubu paylasmis hosuma gitti kizlar..
ay çok hoş aynen böyleyim ben ev işini tercih ediyorum o arada elime alıyorum bir yiyecek iş yaparken yiyorum:)
Kizlar kayinvalidem bendeydi söylediği bi sey kafama takildi. .
Benim gogsumden şakır şakır süt akardi , kiyafetlerim islanirdi hep diyo senin oyle degil sutun yeterli degil bence cok yemen Lzm sutunu artırmak icin dedi..
oyle mi gercekten ya..

cnm kilo alisina bakiyorum
22 şubatta 4665
26 subatta 4780 olmus gunluk 28 gr almis gorunuyor bildiğim kadariyla en az 20 gr alması lzm..Mama versem gunde 120cc ile 50 gr aliyo gunluk oyle hesaplamiSti dr ve fazla demişti kilolu olsun diye de mama vermek istemiyorum sutun yetmediği durumda kesinlikle verilmeli tabi..
canım herkesin sütü akmaz meme yapısıyla alakalı ben sağdığım zaman daha çok akıyor mesela,birde seninki sürekli emiyor akacak fazla süt bırakmıyor ki hepsini emiyor, benimkide gündüz saat başı emiyor memeler yumuşak yumuşak oluyor eğer gündüz iki saati geçtiyse emmesi o zaman sızlıyor azcık akıyor, gece mesela ilk zamanlar üstüm ıslanıyordu şimdi yok öyle bir şey çünkü vücut bebeğin ihtiyacına göre süt yapıyor fazla yapmıyor artık, o yüzden takma ve aldığı kilo normal, kontrolde belli olur zaten yetip yetmediği
İyi geceler bayanlar su dogumda olusan gobekteki hamilelik cizgim kopkoyu sekilde duruyor gecmesi icin bi krem yada baska bir oneriniz varmi?
canım o hemen geçmiyor bir seneyi bulabilir
Günaydın kızlar benim göğüs ağrım bir türlü geçmedi :KK43: 56 günlük olduk doktora gidip göstermeye karar verdim herşeyi denedim çünkü belki mantar yada iltihap vardır diye düşünüyorum artık.

Hastanede hangi bölüme gitmeliyim acaba bilen var mı?
genel cerrahiye gideceksin canım
Kizlar banyonuzu hala ayaktami yapiuorsunuz dikişler iyileşti
ben bekarlığımdan beri hatta ilk regli olduğumdan beri ayakta yıkanırım oturarak yıkanınca mantar olma enfeksiyon kapma riski var diye
Nasilsiniz bayanlar biz 1.ay asimizi olduk nasil agladi kuzum:KK61:sezeryan olanlara bir sorum olacakti benim hala sezaryen yerim agriyor rahat oturup kalkamiyorum yana dönüp yatamiyorum sizlerde durum nasil eski halinize donebildiniz mi?
canım ilk doğumdan sonra benimde bir ay sürmüştü dr eliyle alakalı sanırım bunda 10 günde geçti, geçer merak etme
Benimde bir tuhaf ayni bende oyleyim bazen belime vurulan igne yeri bile agriyi bazen diyorum icinde gercekten gazli bezmi kaldida bu sizlama devam ediyo diyorum
ah o iğne yeri birde bana 4 kere soktu o iğneyi benim iğne yerim acıyor
Kizlar ya ben dogum kilolarimi veremiyorum, 8 kilo hemen gitti ama 7 kilo yapisti sanki gitmiyor.. Kiyafetlerimin neredeyse hicbiri olmuyot, esofman filan hep :KK43:( , insanlar 9 ayda filan gittigini soyluyor ama o kadar beklemek istemiyorum :KK43:

Banada herkes cok sabirsizsin diyor bende 21 kg aldim 13 kg gitti kaldi 8 kg aslinda 12 kg vermem gerek kilolu hamile kaldim,ne gzl hemde o 13 kg yu 2 haftada verdim suan 20 gundur yokkk asla inmiyor ama zaten sutum kesilmesin diye diyet falanda yapmiyorum bol bol valla herbiseyden yiyorum aslinda karnimda ac falan da degil hep sut olsun diye tok olsamsa mesala ne hurmasi ne bozasi ne tatlisi ne yogurdu eksik birakmiyorum sonra niye diye soruyorum :KK66:) halbuki birazcik duzeltsem yeme seklimi 2 aya zayiflarim ama suan sutumu dusunmem lazim
kızlar benimde 10 kilo gitti 3 kilo kaldı hamile kaldığım kiloya düşmeme ama gelin görün ki benim zaten hali hazırda 15 kilo fazlam var:KK70: 73 kiloyumda:KK70:

birde şöyle bir şey var ideal kilonuza düşşseniz bile doğumdan sonra vücudunuz eski formuna öyle hemen dönmüyor

koca memeler sarkık bir vücut oluyor:KK53::KK53:
Merhaba arkadaslar. Biz 50 gunluk olduk bugun. Aksamlari bebegimin bogazina balgam gibi bisey takiliyor. Yavrum yutkunmaya calisiyo yutkunamayinca agliyo. Ne yapabilirim. Basina gelen var mi.
bez konusunda bi arkadas yazmisti alt kiloyu baz alin diye ben onu dinledim 3 numara aldim primanin. Sizdirmiyo. 4 kilonun ustundeyiz biz
burnundan genzine akıntı oluyordur benimki öyle olunca zor yutkunuyor midesi bulanıyor kusacak gibi oluyor, burnunuz temizlemeyi dene o anda
Kızlar gece oğlumu emzirirken gogus ucu ma sanki gene batar ari sokar gibi güçlü bir acı hissettim sabahtan beri de hep acıyor sızlama şeklinde acıyor emzirmeden öyle durup dururken hemde . az önce gogus ucu ma baktım sızan yerde minik bir iki kabarcik oluşmuş . Böyle birşey yaşayan ya da bilgisi olan var mi ???????????????????
Enfeksiyon gibi birsey mi acaba iltihap yok ama bebeğimin dilindeki beyazlik larda (pamukcuk)ondan mi acaba???? Ne yapsam evde Garmastan var kullansam ise yarar mı ???

Bu ara bende de oluyor kabarcık ve siddetli agri sızı, öyle ki emzirme sudyenini açık bırakıyorum değince daha çok sızlıyor ama bendeki kabarcıklar beyaz oluyor, sağlık ocagina gittim enfeksiyon mu diye, değilmiş, süt tıkamış muhtemelen, sık sık emzir ve sağ geçer dedi, geçti cidden ama tekrarliyor ne yazık ki.
benimki de öyle kızlar bir oldu o zaman bir tane kabarcığnı içi beyaz iltihaplı gibiydi sıktım onu alkolle sildim oyuldu ora sonra tahin yağı sürdüm bir hafta tam geçti oh dedim yine o kabarıklıklar oldu tek meme ucumda var benim

sizinde tek uçta mı eğer öyleyse o memede sütünüz daha çok mu? Süt kanalları tıkanıyor
Ben bu tür şeylerin nazardan olduğuna inanıyorum bol bol okuyun kendinizi kızlar anneannem hep tuz sarımsak taşı üzerinde derdi koli bantına birsz tuz bir diş sarımsak yapıştırdım iyice kapladım kokuda olmuyor beşiğe koydum kendi üzerimde de taşıyorum batıl şeyler belki ama psikolojik olarak rahatlatıyor
kesinlikle nazar çok fena hep okuyorum ben
ay vala bende yıkanamyorum haha:) havalar ısınsın ana kucgnı alcm koycm banyoya yıkancm napıyım esım cok gec gelyo o gelmedn yıkanp suslenmek lazm:)
ha hay canım oturmaya başlayınca ben mama sandalyesine oturtup bağlıyordum koridora koyuyordum öyle yıkanıyorudm ilk oğlumda:) şimdi kv mi çağırıyorum, o zaman aynı binada değildik şimdi iyi ki aynı binadayım
Kızlar bebişleriniz kaç saat arayla emiyor biz gündüzleri 1 saat arayla geceleri 2 ya da 3 saat bir arkadaş sütü sulu olanın bebeği çabuk acıkır demiş acaba sütüm yaramıyor mu 35 günlüğüz
yok canım alakası benimkide gündüz saat başı emiyor gecede aynı seninki gibi sütümde maşaallah yarıyor
Bizde 37 gunluguz cnm,bnmkine ver memeyi uyku disinda 24 saat emsin,dielim uyandi sag sol toplam 1 saat emiyo anca 1 saat oyalabiliyorum sonra yine emmek istiyor yine yarim saat emiyo sonra ya uyuyo ya yine oyaliyorum bizim tempo bu gecede 12 de uyuyo 3-3,5 saat uyaniyo 1 saat emiyo 1 saat oynuyorum sonra yine uyuyo 1,5 saat sonra uyaniyo yine emmek istiyo memelerimin uclari mahfoldu artik
kuzum sen ne yapıyorsun öyle yazık sana o memeler nasıl dayansın senin sırtın nasıl dayanıyor çok ağrır, yapma güzelim resmen seni emzik yapmış kuzucuğun zorlanırsın ama bıraktırmayı dene her gün süresini kademe kadem düşürerek dene
Olmaz olurmu emerken sekilden swkilw giriyo kizariyo tuhaflasi ama sonrada ana kucaginda yakalarini elleruni emiyo,ne kdr oyalasam hmn skiliyo agiz balik gibi hep araniyr sizler peki 20 dk emziriyorsynuz o kalab surecte bebeklerinizi nasil oyaliyorsunuz
gaz sancısından aranıyor emmek istiyor benimkide aynı
Kizlar bebeklerinizke avm yada disarda herhangi bir lokantaya cafeye gideniniz oldumu kac saat kaldiniz nasil bir surecti arabaylami yuruttunuz nasil nerde beslediniz fikir almak istiyorum
amaaaan yokkk bu miniğim araba sevmiyor ağlıyor ben zor çıkarım
Canim bebekler arabaya binmeyi cok seviyor, karnini doyurup cikarsan hepuyur.. Seninde onu gorebilmen icin bebegi koydugun koltuga aynalar takiliyor, sende dikiz aynasindan bebeginin yuzunu gorebiliyorsun. Biz emniyet kemerini surekli takili ttutuyoruz, oto koltugu oyle daha rahat takiliyor arabaya.

ah ah büyük oğlum severdi bu paşa ağlıyor arabada:KK43:

Mutlaka denemeliy olmadi bu hafta annmlere gideyim alistirma olsun diger hafta avm ye giderim,peki sutumu sagsam dolaba hic koynasam termosa koysam 2-3 saat sonra biberonla versem olmazmi
canım gittiğin yer restaurantsa ordan sıcak su ister içine koyup ılıtırsın, evse zaten o daha kolay, yok park bahçeyse ya ılıtıp termos çantaya koy ya da termosa sıcak su koy onun içine koyarak ılıt
Dogru on koltuga yanima orurtamam arkaya koyuncada yuzu ters duracak dedigin gibi ayna yardimiyla olabilir
benim bildiğim ön koltuğa yüzü sana gelecek şekilde bağlanabiliyor
Kizlar bende galiba mastit oldu. Gogsumun kahverengi kismina yakin bi bolgede, kizariklik, sislik ve agri var, ayrica ele gelen bi cisimde hissediyorim.. Basina boyle bisey gelen var mi, ne yapmam lazim?
canım bolca emzir sıcak suyla ovarak yıkan
Gögsümün ucunda minik kabarcik oluştu demiştim ya bugün içinden kanadı sanırım, kan rengi oldu şimdide çok koyu kırmızı dışarı kan akmadı içerden kanadı ne yapsam bilemedim nasıl birsey bu yaa???
canım delmeye çalış onu aksın tabi alkol kullanki mikrop kapmasın
Bugun ilk kez disari ciktik yarim saat filan parkta dolaştık toplamda 1.5 saat dışarıda kaldik..Parkta dolasirken uyudu kizim, dolastirmadan once emzirdim arabada, bi ara uyandi gezerken ama mizirdanmadi hatta ben her sey iyi giderken gun kotuye dönmesin diye donelim dedim..
Eve Donunce de 3 saat uyudu yoruldu snrm az önce kalkti..
Esim gonulsuz cikmisti benim zorumla ama bakti her sey iyi gecti siz gunduzleri cikin dio:KK51:Yalniz benim arac surmem zor gibi cunku arabada mizirdandi ve emzirdim. .
ay çok sevindim canım iyi olmuş,sende yakın yerlere bebek arabasıyla çıkarsın canı yürürsün
Aynennn...
Ben bi de dile getiriyorum kizinca.:KK11:
Alttan aliyo cogu zaman ama arada o da patliyo artik..
ben en son getirdim çokta ciddiydim düzeldi şükür
gunaydin kizlar macera dolu haftasonunda sonra sizleri ozledim geldim :-) bi anda ani karar degisikligi esimin annesinin ozlemi derken kendimizi esimin kasabasinda bulduk bi nevi buyuk koy :-) ankaraya yakin ama ikicocukla macera 1.5saatlik ankara trafigi ve koy mesafesi sonucu babanne xedmize kavustuk kizim ve minik ofglusum icin cok keyifli gecti kizim tavuk kovaladi oglum kucaktan kucaga gezdi bu ara cuma asi yaptirmisik ilk geceeyi atlatnca agrisida olmayinca hittik koyumuzlede tanisirdik oglumuzu benm koyum degil tabi ben çoumluyum:-) koysuzum ama esim sayesinde arada degisiklik oluyor ...hersy guzeldi ama benm sagkikli beslenme yapilan gozlemeler yemekler sayesinde azicik sekter ugradi kilo almaxm ama veremedimde hersey ogluma feda olsun...oglumun asidan sonra duzeni acayp degisti uyumuyor ne sallama ne bisy elek gibi kaka yapan oglumun kakasi katilasti zor yapiyor gunde iki yaa bir kere yapti herkrse illlallah dedirtti kucak meme baska faalieti yok artik :-)
ohh sefanız olsun:)
Günaydın...kızım emerken aniden kafayı çekip sinirleniyor önceleri gaz sancısından diyordum ama acaba burnumu tıkalıki diye kafama takıldı.Bu gün benim kontrolüm var doktorda gelirken eczaneden bir burun damlasımı alsamki?
canım sütün çok akıyorsa ona sinirleniyor olabilir
canım 3 saat çok değil artık vicdan yapma uyusun
Bu kiz bi gun beni kalpten goturcek uyudua diye balkona çamaşır sermayeeye ciktim iceri girdim sanki dusmus gibi agliyor nasil iceri kosup geldim bilemedim
aynı benimki çığlık çığlığa ağlıyor
canım bilgim yok

ahh ahhh öyle olur öyle çok sinir bozucu bir durum sonra pis nefisler nazarlar uyutmaz o bebeği!!!

ya birde bir saat iki saat gördükleri bebeğe ne kadar akıllı uslu demiyorlar mı sanki 24 saatini gördünüz bu bebeğin:KK62:

Selam herkese ne çok sayfa birikmiş ya hu 4 gün girmedim altı üstü:KK53: bende durumlar aynı bebiş uyumuyorn gazlı büyük oğlum artık iyice coştu bez bağlıyorum kakası için:63:

eşimle sıkıntım vardı resti çektim en son hamdolsun şimdi iyi gibi

Mrb kizlar ben daha dogum yapmadim ama mamalar hakkindaki msj lari gorunce yazmak istedim sma mama kullanmanizi tavsiye ederim hem cevremden hemde ender saractan duyduklarima gore anne sutune en yakin mama sma.ve dier mamalar olmayan bi sey varmis sma da anne sutunde de varmis ayni seyden.eltimde kullaniyo bebegine.13 yasindaki ogluda hic anne sutu almamis hep sma yemis cocuk suan hem saglik olarak hemde zeka olarak zehir gibi masallah
Ben hasteneden çıkarken doktora da yoğun bakım hemşiresine de sordum mama markası vermediler. Hastanede bebelac kullanıyorlar diye önce ondan aldım. Sonra aptamil de aldım. Eczacıya sordum o da bu markaları söyledi. Aslında sizin de dediğiniz gibi SMA çok daha eski ve güvenilirmiş. Sonradan tavsiye üzerine araştırarak yeni öğrendim ben de. Hatta çok kızdım içimden sorduğum kimse bana neden bu mamanın adını vermedi diye. En önemlisi içinde şeker yokmuş ben yavruma şekerli su veriyormuşum. Şimdi internetten sipariş ettim bugün yarın gelir, inşallah tadını beğenir artık sma ya devam etmek istiyorum. Çok eski bir mama aslında annem 42 sene önce abime kullanmış.

Biberon araştıran arkadaşlar varsa bir öneride bulunmak isterim. Dr Browns markalı patentli biberon. Hem cam hem de pp plastik seçeneği mevcut. En önemli özelliği gaz önleyici olarak dizayn edilmiş olması. Diğer biberonda ister istemez hava çektiği için çok rahatsız oluyordum, bu biberonda hava yutması önlenmiş. Ne derece gaz sorunlarınızı çözer bilmiyorum ama en azından biberon kaynaklı gaz sorunu önlenmiş olur. Ben 2 boyundan cam olarak aldım. Şimdilik küçük boyu kullanıyoruz.

1. ay aşımızı olduk vatana millete hayırlı olsun:KK9:Rota virüsünden bahsetti ebe, 3. ayda yaptırmaya karar verdim, 2. ay aşıları çok yoğun diye, siz yaptıracak mısınız rotayı?
Bahsedilmiş olabilir, tüm geçmişi okumadım kusura bakmayın. Nedir ki bu rota? Bize hiç bahsedilmedi. Geçen hafta biz de ilk aşımızı olduk.

Valla ben veriyorum su bikac caybkasigi

canım bende stresten sıkıyorum yapmıyım diyorum bir bakıyorum sıkıyorum sakız çok çiğneyemiyorum görünce oğlum istiyor sonra sakızla oynuyor bende deli oluyorum:) dr a gidicem olmuycak böyle

haklısın canım kendimi teselli ediyorum artık

sağol canım arada okudum ama biraz uzak olmak iyi geldi

tamam canım yaz tabi, fırsat buldukça giricem canım sağol

geçmiş olsun canım bende gidicem ve bende korkuyorum

bende almak istiyorum

canım ben her gün yüzünü boynunu kulak arklarını pamukla siliyorum, isilik olmasın diye, 12 günlükken çok fena olmuştu boynu ve antibiyotikli krem kullanmak zorunda kalmıştık, düzenli sil ve pişik kremi sür isilik olan yere, desitinden memnunum ben

sağol canım aynen dellendim epep ama daha sakinim şimdi:)

haklısın canım haklısın

kızlar bende eşimdeöpüyoruz ama öyle herkese de öptürmem ben yazık ama daha savunmaları yok ki , kim ne hastalık taşıyor bilemeyiz uçuğu olan ağız yarası olan vs.

sigara içenler yaklaşsın bile istemiyorum ben haklısın

ilk oğlumda hem emzirdim hem sağıp verdim sıkıntı olmadı biberonla yani

benimkide ondan canım biberon yani:)

sağol canım, sizi okudum telden

canım gazı olduğu için emmek istiyor emdikçe gazı oluyor kısır döngü bu, fazla emdiği içinde kusuyor

canım kaynatmamak gerekiyor 10 dk demle sadece

ay çok hoş aynen böyleyim ben ev işini tercih ediyorum o arada elime alıyorum bir yiyecek iş yaparken yiyorum:)

canım herkesin sütü akmaz meme yapısıyla alakalı ben sağdığım zaman daha çok akıyor mesela,birde seninki sürekli emiyor akacak fazla süt bırakmıyor ki hepsini emiyor, benimkide gündüz saat başı emiyor memeler yumuşak yumuşak oluyor eğer gündüz iki saati geçtiyse emmesi o zaman sızlıyor azcık akıyor, gece mesela ilk zamanlar üstüm ıslanıyordu şimdi yok öyle bir şey çünkü vücut bebeğin ihtiyacına göre süt yapıyor fazla yapmıyor artık, o yüzden takma ve aldığı kilo normal, kontrolde belli olur zaten yetip yetmediği

canım o hemen geçmiyor bir seneyi bulabilir

genel cerrahiye gideceksin canım

ben bekarlığımdan beri hatta ilk regli olduğumdan beri ayakta yıkanırım oturarak yıkanınca mantar olma enfeksiyon kapma riski var diye

canım ilk doğumdan sonra benimde bir ay sürmüştü dr eliyle alakalı sanırım bunda 10 günde geçti, geçer merak etme

ah o iğne yeri birde bana 4 kere soktu o iğneyi benim iğne yerim acıyor

kızlar benimde 10 kilo gitti 3 kilo kaldı hamile kaldığım kiloya düşmeme ama gelin görün ki benim zaten hali hazırda 15 kilo fazlam var:KK70: 73 kiloyumda:KK70:

birde şöyle bir şey var ideal kilonuza düşşseniz bile doğumdan sonra vücudunuz eski formuna öyle hemen dönmüyor

koca memeler sarkık bir vücut oluyor:KK53::KK53:

burnundan genzine akıntı oluyordur benimki öyle olunca zor yutkunuyor midesi bulanıyor kusacak gibi oluyor, burnunuz temizlemeyi dene o anda

benimki de öyle kızlar bir oldu o zaman bir tane kabarcığnı içi beyaz iltihaplı gibiydi sıktım onu alkolle sildim oyuldu ora sonra tahin yağı sürdüm bir hafta tam geçti oh dedim yine o kabarıklıklar oldu tek meme ucumda var benim

sizinde tek uçta mı eğer öyleyse o memede sütünüz daha çok mu? Süt kanalları tıkanıyor

kesinlikle nazar çok fena hep okuyorum ben

ha hay canım oturmaya başlayınca ben mama sandalyesine oturtup bağlıyordum koridora koyuyordum öyle yıkanıyorudm ilk oğlumda:) şimdi kv mi çağırıyorum, o zaman aynı binada değildik şimdi iyi ki aynı binadayım

yok canım alakası benimkide gündüz saat başı emiyor gecede aynı seninki gibi sütümde maşaallah yarıyor

kuzum sen ne yapıyorsun öyle yazık sana o memeler nasıl dayansın senin sırtın nasıl dayanıyor çok ağrır, yapma güzelim resmen seni emzik yapmış kuzucuğun zorlanırsın ama bıraktırmayı dene her gün süresini kademe kadem düşürerek dene

gaz sancısından aranıyor emmek istiyor benimkide aynı

amaaaan yokkk bu miniğim araba sevmiyor ağlıyor ben zor çıkarım

ah ah büyük oğlum severdi bu paşa ağlıyor arabada:KK43:

canım gittiğin yer restaurantsa ordan sıcak su ister içine koyup ılıtırsın, evse zaten o daha kolay, yok park bahçeyse ya ılıtıp termos çantaya koy ya da termosa sıcak su koy onun içine koyarak ılıt

benim bildiğim ön koltuğa yüzü sana gelecek şekilde bağlanabiliyor

canım bolca emzir sıcak suyla ovarak yıkan

canım delmeye çalış onu aksın tabi alkol kullanki mikrop kapmasın

ay çok sevindim canım iyi olmuş,sende yakın yerlere bebek arabasıyla çıkarsın canı yürürsün

ben en son getirdim çokta ciddiydim düzeldi şükür

ohh sefanız olsun:)

canım sütün çok akıyorsa ona sinirleniyor olabilir

canım 3 saat çok değil artık vicdan yapma uyusun

aynı benimki çığlık çığlığa ağlıyor

canım bilgim yok

ahh ahhh öyle olur öyle çok sinir bozucu bir durum sonra pis nefisler nazarlar uyutmaz o bebeği!!!

ya birde bir saat iki saat gördükleri bebeğe ne kadar akıllı uslu demiyorlar mı sanki 24 saatini gördünüz bu bebeğin:KK62:
Her gün suyla siliyim dediğin gibi canım. sağlık ocağındaki hemşire emerken terlediği için oluyor dedi. o da bebek sabunuyla köpük yapıp sil dedi ama duru su daha iyi gibi sanki.

Merhaba kızlar... :KK24:
Sağlık ocağından geldim şimdi. hepatit b aşısı oldu yavrum. ben bakamadım. insanın içi gidiyor o ağlarken. ilk evlat olunca ilk kez bu duygularla tanışıyorum. Rabbim bize hep mutluluklarını göstersin inşallah. gaz ilacı kullanıyorum dedim ben hemşireye. mecbur kalmadıkça kullanma dedi. ama çocuk kıvranıyor saatlerce. gaz ilacıyla rahat etti biraz. onun dışında kilosunu ve boyunu ölçtü bana pek doğru gelmedi. boyu 54 cm çıktı ama kendi doktorum çıplak şekilde 57 cm ölçtü. sağlık ocağı pek de doğru ölçmüyor sanırım. ben de kendi doktorumun ki ölçü olarak alıcam. onun dışında işitme testi ve kalça ultrasonu kaldı şimdilik.

Valla ben veriyorum su bikac caybkasigi
Aile hekimliğindeki hemşiremizi arayıp sordum. Mama daha partiküllü olduğu için her mama sonrası birkaç çay kaşığı kaynatılıp soğutulmuş su verebilirsin dedi. Ama mutlaka her mama öncesi birkaç yudum da olsa emzir dedi.

Canım bende çok nadir mama verme ihtiyacı duyuyorum ama su degilde bebek çayı veriyorum günlük,hem rahatlasın diye.Bence her gün mama veriyorsan(anne sütünden hariç) arada çay verebilirsin günlük.Nacizane tavsiyem :)
Ne çayı veriyosun acaba? Ismi nedir? Ben rezene+kimyon+papatya karıştırıp demleyip kendim içiyorum hergün. Sütümden geçsin diye düşünüyorum.

X