2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
gunaydın kızlar.uzun zaman oldu yazmayalı.bugun bı bakıyım artık dedım.kızım 5aylık oldu.6500kgsu.geceleri gec yatırıorum bıkere kalkıyo.bende o ara sutumu sagp yatıorum.uykularmz duzenlı.gunduz cok uyumuyo ama razıyım buna:) oyuncak tutmalara oynamalara coktan basladık.tokalar takmaya basladık..gaz problemımz bıttı cok sukur.bıan bunlar hc bıtmıycek sandım.sızde ıyısnzdr ıns.@eflalım cnım nıe takıosunya bırak cagrmazlarsa cagrmasnlar.sende gtme.mesaflı ol.hc problem yapma bunları.

Duha22 Duha22 görümcem 20 yaşında ama çocuk ruhlu art niyetli olduklarını düşünmek istemiyorum ama kırılıyorum işte kv me desem üzülür o dayanamaz emire karşı benden sabırlıdır hatta ben derim oğlum zarar verme kuzenine diye kv der o da küçük kıskanıyor bırakın paşamı

küçük görümcem annesinede diyor ablasının kızından için ilgilenmiyorsun onunla tabi en çok teyzesini sever diye

kv hatta bana dert yanmıştı beni tersliyor hep ablası gelince onuda dolduruyor saçma sapan konuşuyor diye

hepsi iyidir ama niye öyle davranıyor bilmiyorum

bir keresinde kv le açık açık dedik ablan gelince huyun değişiyor diye biraz düzelmişti

anlamadım gitti

eşime desem vesvese yapma der sonra kardeşine laf sokar ama
cok sevdiğin belli kv leri canim.madem hep öyle boşver gorumceyi.
cok sevdiğin icin beklenti içerisinde oluyirsun anlıyorum seni.
evli gorumcen yanına gelmedi ni Eymeni merak edip görmeye.
sen iki çocuklusun malum eymen de zor bebek cagiramamani anlayışla karşılarlar herhalde.o bizi cagiramiyo biz onu cagiralim diye.
bugünler de gecer eymen de büyür ama insanin içinden çıkmayan çıkmıyor

İyi geceler herkese, 28 ocak doğumlu oğlum 3 ay bitti, gündüz uykusu pek yok nasıl deyim uyuyor 35 40 dakika sonra ayakta eğer tam uykusu dagilmadiysa tekrar uyutuyorum yine 30 dakika falan. Ama geceleri 4-5 saatte bir uyanıyor gündüze göre çok iyi sizin bebekler nasıl?
bizde 18 ocak doğumluyuz. Başlangıçta bizde aynı dediğin gibiydik her 20-30 dk da kalkıyor uykuyu alamıyor ağlıyordu. Sonra bu çocuğu nasıl uyutabilirim uzunca diye baktım neden uyanıyor. Uyanmasında elleri çok etkili sıçramaları var dar uzun bir örtüyle kollarını güzelce bağladım yarım kundak gibi yani. Böyle olunca elleriyle sıçramasıyla uyanması azaldı. Birde uyanmasına izin vermiyorum. Ağladığında emziği verip ağzında elimle tutarak emziği atmasın diye bekliyorum zaten o 2-3 kere emdiğinde emziği bayılıyor gözleri. uykularını ya sallanan beşiğinde yada ana kucağında uyandıkça emziği ağzında tutup sallayarak uykuya devam ettiriyorum. Ama malesef yatsın da uyusun bir çocuk değil elin hep üstünde olacak hiç bir iş yapamıyorum o uyurken.
Genellikle uyandıktan 1,5-2 saat sonra tekrar uykusu geliyor.
Bu ayda bebeklerin 15 saat civarı uyumaları gerekiyor sanırım.
Bence gece uykularınız normal ama gündüz için süreyi uzatman lazım yani ben öyle rahat ettim tabi her çocuk başkadır.

bizde 18 ocak doğumluyuz. Başlangıçta bizde aynı dediğin gibiydik her 20-30 dk da kalkıyor uykuyu alamıyor ağlıyordu. Sonra bu çocuğu nasıl uyutabilirim uzunca diye baktım neden uyanıyor. Uyanmasında elleri çok etkili sıçramaları var dar uzun bir örtüyle kollarını güzelce bağladım yarım kundak gibi yani. Böyle olunca elleriyle sıçramasıyla uyanması azaldı. Birde uyanmasına izin vermiyorum. Ağladığında emziği verip ağzında elimle tutarak emziği atmasın diye bekliyorum zaten o 2-3 kere emdiğinde emziği bayılıyor gözleri. uykularını ya sallanan beşiğinde yada ana kucağında uyandıkça emziği ağzında tutup sallayarak uykuya devam ettiriyorum. Ama malesef yatsın da uyusun bir çocuk değil elin hep üstünde olacak hiç bir iş yapamıyorum o uyurken.
Genellikle uyandıktan 1,5-2 saat sonra tekrar uykusu geliyor.
Bu ayda bebeklerin 15 saat civarı uyumaları gerekiyor sanırım.
Bence gece uykularınız normal ama gündüz için süreyi uzatman lazım yani ben öyle rahat ettim tabi her çocuk başkadır.
Ben onların hepsini denedim yine olmadı eğer uykusu varsa ayağına almadan sallıyorum. Gece gündüz kavramını biliyor artık. Tek bunu bilmesi diye panjurlari açmiyorum karanlık olsun uyusun diye..

Bu arada kontrole götürdüm 6.700 kg 68 cm doktor fazla dedi ben emziriyorum sutum yoksa mama veriyorum bana göre çok değil aslında siz ne diyorsunuz

30 dk uyuyorsa gunduz yine iyi, bizimki 18 ocak dogumlu gunduz uyurken basinda bekliyorum kimildadiginda salliyorum ya da emziriyorum devam etsin diye, gece en fazla 3 saat dayaniyor sonra meme ve uykuya devam. Aksam 8 olmadan yataginda, yaptigim en iyi sey erken uyumaya alistirmak oldu, insallah bozulmaz.
Normal yani diyor sunuz. Çok şükür ağlayan bi bebek değil beşiğinde veya hoppbala da uykusu gelene kadar kendi kendine gülüyor aguluyor uykusu gelince yatar 30 40 dakka hatta saat ayarlıyor um ha tamam şu saatte kalkacak diyorum hop bi bakıyorum beni yaniltmamis :)

Ben onların hepsini denedim yine olmadı eğer uykusu varsa ayağına almadan sallıyorum. Gece gündüz kavramını biliyor artık. Tek bunu bilmesi diye panjurlari açmiyorum karanlık olsun uyusun diye..

Bu arada kontrole götürdüm 6.700 kg 68 cm doktor fazla dedi ben emziriyorum sutum yoksa mama veriyorum bana göre çok değil aslında siz ne diyorsunuz
işte dediğim gibi her çocuk başkadır demek ki ona o kadar yetiyor ve mutluysa tamamdır. Peki uyanık kaldığı süreyi nasıl geçiriyorsunuz. Tv izlemek sakıncalı olduğundan pek baktırmıyorum ama bu seferde oyun dolaşmak istiyor a da beni yoruyor.
3 ayını yeni doldurmuş bir bebek için 68 cm boy bana da biraz fazla geldi ama kilosu boyuna göre iyidir. Bizim 3 ay sonunda 60 cm 5800 idi.

işte dediğim gibi her çocuk başkadır demek ki ona o kadar yetiyor ve mutluysa tamamdır. Peki uyanık kaldığı süreyi nasıl geçiriyorsunuz. Tv izlemek sakıncalı olduğundan pek baktırmıyorum ama bu seferde oyun dolaşmak istiyor a da beni yoruyor.
3 ayını yeni doldurmuş bir bebek için 68 cm boy bana da biraz fazla geldi ama kilosu boyuna göre iyidir. Bizim 3 ay sonunda 60 cm 5800 idi.
Hayır hayır tv falan yok dönence yi açarım isim yoksa, yada is yaparken bana bakar uyanık kaldığında daha mutlu konuşuyoruz genelde ailece Validem gelir sen konuşmayı bilmiyorsun ballı Kaymaklı sevilmemi olur diyor :)) cekil bakalım der :) benim bir oğlum daha var okula gotururum almaya gideriz öyle geçiyor zaman

günaydınlarrr ay 400 gr vermişim üstelik akşam kek pide yedim

sanırım o çaya borçluyum:) dukan yapıcamda malzeme almam lazım

kekide oğlum istedi dün babannesindeydi evli görümcem gelmil bilsem göndermezdim o gelince küçük görümcemin tavrı değişiyor oğluma karşı ablasının kızıyla ilgileniyor ona sözüm yok her gün görmüyor sonuçta

ama oğlum kuzeniyle oynamak istiyor zarar verecek diye izin vermiyorlar oğlumda daha çok hırçınlaşıyor hırçınlaşınca sıkma huyu var

halasını sıkmış yine o da kek yapıyormuş sana vermiycem kuzenine vericem demiş kızdırmak için

normalde oğlum gelmek istemez bir baktım getirmiş halası

bu da mahsun duruyor sordum böyle oldu diye anlattı anne sen bana kek yaparmısın dedi içim burkuldu

kızlar halasıd babanneside çok sever oğlumu ama halası ablası ve kızı gelince çok değişiyor şaka yolluda dedim ciddide dedim bu durumu ama hala aynı eşime desem öfkeli davranır kırar kalbini

kv de farkında bu durumun annesini bile tersliyor o gelince

bu arada hepsini severim belki çok sevdiğim için üzülüyorum

birde ben hep bir şeyler hazırlayınca hadi gelin yiyelim derim evli görümcem kalmaya gelince kv gile mutlaka kahvaltıya ya da yemeğe çağırırım hoşuma gittiği için
evli görümcem iki seferdir annesine oturmaya geliyor ben hep uğrardım ikidir inmiyorum oğlum rahatsız ediyor diye

geçen gelmesinde inmedim çağırmadılar sende gel diye bekar görümcem niye gelmedin yenge dedi bende çağırmadınız dedim çağırmakmı lazım yenge dedi gülerek bende uzatmadım

öyle dediğim halde dün yine çağırmadılar kv mutlaka istemiştir beni ama engel olduklarını düşünüyorum

ben düşüncesiz bir insan değilim yalnız kalmak isteyebilirler ama üzülüyorum beni kullandıklarını düşünmeye başladım

bu arada akşam görümcem gidince küçük görümcem kekle pide getirdi keki almadım yaptım dedim

mesaj atmıştım halası görmedinmi dedim oğlumun söylediklerini mesaj atmıştım şaka yollu cevap yazmamıştı sonradan gördüm yenge dedi sonradan görünce cevap yazılmıyor demek ki

oğluma sarıldı falan

ne yapıyım sizce açık açık konuşuyum mu çok üzülüyorum

uzun oldu:)
Canim eğer görümcen anlayacak olgunluktaysa konuş ama değilse konuşmak bir işe yaramaz.. yapan ayrım yapıyo malesef çocuk bu ya öyle yapılmaz ki kek ne yani.. işte daha da hircinlasiyo çocuk. . Bi de canım ne çayı kullandın sen Zayıflamak için ?

Selam kızlar. Rahatsız olan bir bebeğimiz var şifa olsun diye elimizden ne gelirse yasin,ihlas,fatiha okuyoruz.yardim etmek isteyen şubat topigine gelebilir mi? Allah razi olsun hepinizden.

Selam kızlar birkaç gündür giremiyorum nasılsınız bebişleriniz iyidir inşallah..
Bu sabah abdullahımla oynarken hırıltısı olduğunu farkettim sonrada öksürük başladı ara ara beş dakika aile hekimimize gidelim dedim oda yoktu bu gün ...
Bende kendi doKtoruna götüreyim dedim Oda bugün yoktu bugünde yok olan olana neyse orda başka çocuk doktoru vardı allahtan oda iyi Bir doktor muayene etti tahminim doğru çıktı hafif hırıltı başlamış doktor ilaç verdi salı günüde kontröle gel dedi Kızlar dua edin inşallah ilerlemez

@eflalim canım teşekkür ederim waikiki ye çok güzel kıyafetler gelmişti ben hafta sonu gittiğim için kalabalıktı pek bakamadım fiyatlarıda uygundu

Cannlar çoook yorgun ama mutlu geldim geçmişi bitiremedi okuyorum cevap yazacagim ama sizi özledim isnat sakınlesır kafam size yazarım bol bol bugün misafirlerım geldi 15 arkadas ikramlar falan süper oldu en az 7çocuk vardı ama benim oturma odası çocuk odası onları oyaladı küçük bi oyuncakcı gıbıyız malum yaşında kaydırak alacağız :) amann yoruldum ama degdı kalanları buzluga attım ... Ah,met akıllıydı çok mutlu bebıs dediler kendi yaptığım dolap suslerı falan keselerde şekerlerim

canm sizinki fazlaysa bizimki ne oluyo o zaman . Bence çok ideal internette otomatik bbk kilo boy hesaplayıcısı var dogum tarihni kilosunu boyunu yazıyosun çıkıyor . Ben yaptım norml sınırların uzernde yazdı. Bizede ebe fazla dedi ama kndi doktrmz çok iyi gelişimi dedi.

Kizlar bir sorum var.galiba ocak annesi olabilirim lakin vana yardimci olun lutfen .yerlesme kanamasi yasayan var bende bugun pembe kanama beldi ve gozum karariyo Lakin bat a 9 gun var cok erken deyilmi ? Bu yerlesme kanamasi olabilir mi ?

Of anam of bu saat oldu ben daha yeni oturuyom gündüz misafirlerim var yengemle gelini gelecek biraz hazırlık yapayım dedim bittim kızlar menümde yaprak sarması, tatlı, börek, patates salatası var ben bir çeşit daha eklemek istiyorum sizce ne yapsam poğaçamı kurabiyemi veya başka ne yapsam gider bunların yanına acaba? Sorusormak için biraz erken dimi kızlar:-) :-)

X