2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
meslektaşlarım(öğretmen) var sanırım bu topikte..tam takip edemiyorum bayanlar.bir liste oluşturalım.bebişimizin ismini doğum tarihni yazalım.birbirimizi daha iyi tanımak ve benim gibi yeni katılanların daha iyi takip edebilmesi açısından iyi olacağını düşünüyorum..
isim...................bebişin ismi.................doğum tarihi..............bebişin kilosu...............meslek.................yaşadığı yer
1-ayça..................asya................................3 ocak......................3 aylıkken 6 kilo..........öğretmen..........konya
Fikir güzel ama kilo bilgisi gereksiz bence bebekleri kilolarına göre kategorize etmeyelim ama siz bilirsiniz.

ben 23 ocakta dogurdum
kanamam 55 gun filan sürdü.bittikten 15 gun sonra bildiğin regl oldum baya baya. şimdi ikinci yaklaştı olur muyum bilmem
annem filan bi kere olup da yine birsure olmayabilirsin diyorlar.bekliyorum bakalim.
Benim de kanamam kırk günden fazla sürdü ondan bi on gün sonra falan regl oldum şimdi neredeyse iki ay olacak tekrar olmadı

günaaaydııın

bugün tatil olduğunu bilmeyen ben sabah sabah koştur koştur kahvaltı hazırladım evi topladım

eşime hadi geç kalıyorsun hazırlansana dedim ne işi bugün iş yok dedi e bugün cuma haftasonumu sandın diyorum saf saf:) tatilya bugün dedi eşim

hain koşturduğumu gördünde ses etmedin dedim,gıcık gülüyor:)

neyse diyet çok zor ekmeği tatlıyı hamur işini kestim açlıktan başım ağrıyor aslında açlıktan ziyade tatlısızlıktan:)

Dünde 400 gr vermişim:)

eşim yapma bak sütün gidecek diyor ama dengeli besleniyorum daha çok su yeşillik balık yiyorum

geçmişi bugünde alıntılayamıycam ablama gidicem hazırlanmam lazım

çayın tarifi benim zayıflama günlüğümde var

selahattin dönmezin demet şeneri zayıflatan çayı diyede yazarsanız çıkar google

hepinize hayırlı cumalar

Kızlar bebeğimin ayak baş parmağında tirnak batmasi olmuş daha 3.5 aylık canım ya ben aylardır çekiyorum tirnak batmasi derdini doğumdan kilo almadan ayak sismesi nden dedi doktor peki bebeğimin ki neden dün sağlık ocağına gittik krem verdi siz de böyle birşey yaşadınız mi ? Neden oluyor ki çorapları dar değil. Bİr sitede vitamin eksikliği olabilir yazıyor bilginiz var mı bu konuda ???

Bebeğine emzik kullanan anneler ne kadar süre ile yeni emzik almak lazım yenisini alsam mi diye düşünüyorum.

günaaaydııın

bugün tatil olduğunu bilmeyen ben sabah sabah koştur koştur kahvaltı hazırladım evi topladım

eşime hadi geç kalıyorsun hazırlansana dedim ne işi bugün iş yok dedi e bugün cuma haftasonumu sandın diyorum saf saf:) tatilya bugün dedi eşim

hain koşturduğumu gördünde ses etmedin dedim,gıcık gülüyor:)

neyse diyet çok zor ekmeği tatlıyı hamur işini kestim açlıktan başım ağrıyor aslında açlıktan ziyade tatlısızlıktan:)

Dünde 400 gr vermişim:)

eşim yapma bak sütün gidecek diyor ama dengeli besleniyorum daha çok su yeşillik balık yiyorum

geçmişi bugünde alıntılayamıycam ablama gidicem hazırlanmam lazım

çayın tarifi benim zayıflama günlüğümde var

selahattin dönmezin demet şeneri zayıflatan çayı diyede yazarsanız çıkar google

hepinize hayırlı cumalar
Ben ekmeği biraz kesin sütüm hemen azalıyor ya çok denedim. Biraz aç kalsam hemen azalıyor yaa ben bir sene diyet yapmam kişiden kişiye değişiyor bu durum ama ben çok denedim ya bu arada bulgur baya süt yapıyor pişmeden sıcak suda ıslatarak yeşillik le beraber süper süt yapıyor

İyi geceler herkese, 28 ocak doğumlu oğlum 3 ay bitti, gündüz uykusu pek yok nasıl deyim uyuyor 35 40 dakika sonra ayakta eğer tam uykusu dagilmadiysa tekrar uyutuyorum yine 30 dakika falan. Ama geceleri 4-5 saatte bir uyanıyor gündüze göre çok iyi sizin bebekler nasıl?
Aynen :KK56:

kizlar normal doğum sonrası hemoroid olan var mi.ben fena oldum doğumdan bu yana dikişlerden cok bu hemoroid den çekiyorum.dr a da gidemem.kabızlık filan da yok. cok afedersiniz resmen sanciyor makat bölgesi.
Benim sezeryan ama ben de de hemoroid oldum zeytinyağı sürdüm her fırsatta pamuğa dökerek. Kabız olmamak için beslenmeme dikkat ettim sanırım atlattım şükür.

Benim cadi kisi secmeye basladi 2 gundur:) ben annem ve babamdan baskasinin kucagina gitti mi cigligi basiyo artik. Sizinkiler nasillar?

Kizim 13 ocak dogumlu. Aksamlari 8.30 civari uyuyor. Yaklasik 3 saat. Sonra 2 saat. Sonra 1 saat arayla uyaniyor. Oyle sabahi ediyoruz. 8.30-9.00 gibi kalkiyoruz. Gunduzleri yaklasik 2 saat uyanik kaliyo sonra uyutuyorum. Salincaginda uyuyo. Surekli sallamazsam uyaniyo. O yuzden hicbir is yapamiyorum:KK43:

Ellerimizi sapur supur yalamaya devam ediyoruz. Oyun halisini seviyo, evdeki avizelerle konusuyo, balkondan bakmayi cok seviyo. Onun haricinde surekli kucakta evin icinde yuruyoruz. Sirtim belim koptu artik.

Bir de her goren bana cok aciyo, kolayliklar dileyip gidiyolar:)) ama melegimin bir gulusu her seye degiyo

canm sizinki fazlaysa bizimki ne oluyo o zaman . Bence çok ideal internette otomatik bbk kilo boy hesaplayıcısı var dogum tarihni kilosunu boyunu yazıyosun çıkıyor . Ben yaptım norml sınırların uzernde yazdı. Bizede ebe fazla dedi ama kndi doktrmz çok iyi gelişimi dedi.
Be de hesapla dim boyu uzun kilosu normal çıkıyor. Eşime dedim sen bunlara bakma bunlar zayıf çocuk büyütüyor bizimkileri görünce şok geciriyorlar. Doktor persentil tablosu verdi gösterdi şu kadar büyük sizinki diye :) ben italya da yaşıyorum geçen aşıya gittim çocuklar var hepsi birbirinin aynısı aşırı derecede zayiflar elbet bizimkileri görünce şok geçirirler, bide genetik biz iri yapiliyiz çocuk minyon tipli olur mu hiç :)

Benim cadi kisi secmeye basladi 2 gundur:) ben annem ve babamdan baskasinin kucagina gitti mi cigligi basiyo artik. Sizinkiler nasillar?

Kizim 13 ocak dogumlu. Aksamlari 8.30 civari uyuyor. Yaklasik 3 saat. Sonra 2 saat. Sonra 1 saat arayla uyaniyor. Oyle sabahi ediyoruz. 8.30-9.00 gibi kalkiyoruz. Gunduzleri yaklasik 2 saat uyanik kaliyo sonra uyutuyorum. Salincaginda uyuyo. Surekli sallamazsam uyaniyo. O yuzden hicbir is yapamiyorum:KK43:

Ellerimizi sapur supur yalamaya devam ediyoruz. Oyun halisini seviyo, evdeki avizelerle konusuyo, balkondan bakmayi cok seviyo. Onun haricinde surekli kucakta evin icinde yuruyoruz. Sirtim belim koptu artik.

Bir de her goren bana cok aciyo, kolayliklar dileyip gidiyolar:)) ama melegimin bir gulusu her seye degiyo
Benim kiz da seninkine benziyor cnm, yalniz ben gunduz epey direniyorum ev iÇinde gezdirmemek için bazen ağlıyor hatta ama yattığı yerde konusuyorum, muzik açıp sarki söylüyorum saatlerce..Bu da dolasmak kadar yoruyor..Kayinvalidem salladikca uyutmayi denedi bi sure ama ben başında surekli bekleyemem o zaman hicbi sey yapilmiyo..Ben de uyanirsa hemen kucagima aliyorum devam ediyo o sekilde.
erken yattigi icin uykusunu aliyodur cnm o yuzden bi muddet sonra saat basi kalkiyodur.Bizim yatis saatimiz 12 yi buluyor, 3-4 gibi uyaniyor..Sonrasi degiskenlik gösteriyor, bazen saat basi kalkmaya basliyo bazen de yine bikac saat uyuyo..
Gunduz 11gibi uyuyo 30-40 dk o ara kahvalti yapiyorum, sonra 2 saat oyaladiktan sonra yine uyuyo bu da değişiyor sure olarak..

Kan ilacı kullanmaya başladık, kültürüyle iki gündür ne yapsam ki... Ilacı mı degistirsem

Kızlar oğlum çok öksürüyor ayeşi falan yok ama öksürmesi içinbişey yapabiliyormuyuz acaba gerçi doktor ilaç vermişti ama

[QUOprenses1805, post: 40763227, member: 593923"]Kızlar bebeğimin ayak baş parmağında tirnak batmasi olmuş daha 3.5 aylık canım ya ben aylardır çekiyorum tirnak batmasi derdini doğumdan kilo almadan ayak sismesi nden dedi doktor peki bebeğimin ki neden dün sağlık ocağına gittik krem verdi siz de böyle birşey yaşadınız mi ? Neden oluyor ki çorapları dar değil. Bİr sitede vitamin eksikliği olabilir yazıyor bilginiz var mı bu konuda ???[/QUOTE]
Biz yasadik cnm ben foto pwylasmis tm daha kırk gunlukken biz tırnak makası ile yukari doğru kestim biraz kanadı dibindnen kestim ama iyileşti prenses1805 prenses1805

[QUOprenses1805, post: 40763227, member: 593923"]Kızlar bebeğimin ayak baş parmağında tirnak batmasi olmuş daha 3.5 aylık canım ya ben aylardır çekiyorum tirnak batmasi derdini doğumdan kilo almadan ayak sismesi nden dedi doktor peki bebeğimin ki neden dün sağlık ocağına gittik krem verdi siz de böyle birşey yaşadınız mi ? Neden oluyor ki çorapları dar değil. Bİr sitede vitamin eksikliği olabilir yazıyor bilginiz var mı bu konuda ???
Biz yasadik cnm ben foto pwylasmis tm daha kırk gunlukken biz tırnak makası ile yukari doğru kestim biraz kanadı dibindnen kestim ama iyileşti prenses1805 prenses1805 [/QUOTE]
Nasıl yani tirnagi çok derin kesince mi iyileşti ??? Doğru mu anladım. Paylaştığın fotoyu kaçırmışim demek ki ben dün merhem sürdüm kızarıklık biraz geçmiş. Ama hala sis ve kırmızı.

simayus 40762275 .!.:
Kizlar bir sorum var.galiba ocak annesi olabilirim lakin vana yardimci olun lutfen .yerlesme kanamasi yasayan var bende bugun pembe kanama beldi ve gozum karariyo Lakin bat a 9 gun var cok erken deyilmi ? Bu yerlesme kanamasi olabilir mi ?
Olabilir benim olmustu

aysimason aysimason geçmiş olsun canm ıhlamur bi kaç kaşık ıhlamur nazal Aspiratör kullaniyorsun değil mi
Teşekkür ederim canım aspiratör kullanıyom nasıl olduysa anlamadım dün sabah hafif hırıltı farkettim doktor ventolin birde başka bir şurup daha verdi günde 2 kere birer çay kaşığı ver dei ama o an oğlum rahatlıyor ıhlamur zararlı değilse içereyim inşallah geçer

X