2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Gunaydin kizlar muayene den xiktim nst sirasi bekliyorum oglum 2170gram 45cm olmus genede onde gidiyordu doktor normale dondu 3600civari dogar dedi hayirlisi suyunazalmaya baslamis su ic dedi epidural normal olsa dogum dedim gerek yk epidurale sen rahat ol gezersin dus alirsin aktif dogum yaparsin dedi rahatlatti oglusumun burnu agzida minnnak minnak pwek tatli:)

Gözün aydın canımm hadi hayırlısı olsun bakalım

benimde süt pompasında başıma gelmişti ..sevmiyorum n

bende magnezyum içiyorum ama son 3 gündür gece çok fena kramp giriyor.. ölüyorum ağrıdan ..
Ben magnezyumu bıraktım sabuntozu arkadaşımızın yazdıklarından etkilenerek kramplarda da bir artış olmadı. Kramp girdiği zaman bacağımı dümdüz uzatıp ayak parmaklarımı kendime doğru çekiyorum, hemen geçiyor. Elimle değil ama ayaklarını kendime doğru büküyorum yani. Bir dene faydası olur.

ya benim henüz kramp derdim baslamadi ama bacak agrim var sanırım haftamizdan dolayi oda baslar yakinda :KK43::KK43:
Canım kramplar hafta ile alakalı değil benim 2-3 aydır var, ama bıraktım magnezyumu yukarıda dediğim gibi.

Günaydın herkese :)

Latch assist kullanan var mı? Tam olarak ne işe yarıyor, hastane çantamızda bulunduralım mı?
71mBbU-H0ZL._SL1500_.jpg

Kuzular günaydın,Valla boşverin kv kp ne diyor ya.Bebek sizin bebeğiniz hiç takılmayın da üzülmeyinde. İmkan doğrultsnda ne gerekiyorsa yapın.İnsan özenilmesini istiyor haklısınz ama cokta kafa yormamak lazım. Bu arada sıla nerede kızlar????

bizim senle aynıymış canım.. bana doktorum 25 kasımda gel dedi 32. hafta rapor için
ben de 27sinde giderim herhalde, zaten kontrol için bir ayımız dolmuş oluyor, kuzumu da görmüş olurum :KK76:

kızlar günaydın bi arkadaşımız vardı kanaması olmuştu hala ses yok mu yaaaaaa
yok maalesef, inşallah kuzusu da kendisi de iyidir. insanın aklına her şey geliyor bu kadar habersiz kalınca :KK43: Allahım korusun hepimizi..

30 yaş sendromu nasıl bir şey bilmiyorum ama 30 hafta sendromu yaşıyorum ya :KK48:
şimdiye kadar ufak tefek sıkıntılar oluyordu ama üç gündür resmen bambaşka bir şeye dönüştüm. sırtım belim bacaklarım kalça kemiğim çatı kemiğim her yerimde ağrı var. yürürken aşağılardan bir şeyler batmaya başladı, ki zaten yürüyemez oldum paytak paytak yürüyorum :KK61: nefes almakta da sıkıntı çekiyorum. bugün iki ders idare edebildim, sonra dönmek zorunda kaldım okuldan. iki gün rapor aldım. oturarak işle diyorlar ama oturarak ben ders işleyemiyorum, sürekli ayakta olmak bir şeyler anlatmak gerekiyor. ona da nefesim yetmiyor artık. 32 dolunca çıkacağım galiba izne, gidişat onu gösteriyor :KK17:

al canım cantana meme ucun yoksa lazım varsa hıııc gerek yok.
Canım hoşgeldin tekrar :)
Meme ucu ile ilgili sıkıntım yok da, bir arkadaşımın eşi doğum yaptı geçen hafta ilk süt gelsin diye hastaneden vermişler, satmışlar daha doğrusu. Meme ucu varmış aslında onu da ama çözemedim tam olarak.
Normalde 15 lira olan şeyi 70'e falan satmışlar hastanede, lazım bişeyse alayım bari.

30 yaş sendromu nasıl bir şey bilmiyorum ama 30 hafta sendromu yaşıyorum ya :KK48:
şimdiye kadar ufak tefek sıkıntılar oluyordu ama üç gündür resmen bambaşka bir şeye dönüştüm. sırtım belim bacaklarım kalça kemiğim çatı kemiğim her yerimde ağrı var. yürürken aşağılardan bir şeyler batmaya başladı, ki zaten yürüyemez oldum paytak paytak yürüyorum :KK61: nefes almakta da sıkıntı çekiyorum. bugün iki ders idare edebildim, sonra dönmek zorunda kaldım okuldan. iki gün rapor aldım. oturarak işle diyorlar ama oturarak ben ders işleyemiyorum, sürekli ayakta olmak bir şeyler anlatmak gerekiyor. ona da nefesim yetmiyor artık. 32 dolunca çıkacağım galiba izne, gidişat onu gösteriyor :KK17:

bende ağırlaşmaya
Başladım nasıl dayanacagim bilmiyorum 37 ye kadar.

kızlar sorularım var size...
1-)bu kullan at lohusa kilotu tanesi 10 tl çok pahalı degilmi? :KK57:sonucta 1 kere kullanıp atacaksın. sizler kaç tl ye aldınız?
2-)gögüs koruyucu emzirirken mi takılıyor, yoksa emzirdikten sonra gögüs ucunu koruma amaçlı mı takılıyor?
3-)hastanede giymek için kullanacagımız terliği kullan at terlikler oluyorya ondan alsam olurmu? çünkü hastane ortamında giydiğim terliği evde falan kullanmam ben bidaha

kızlar sorularım var size...
1-)bu kullan at lohusa kilotu tanesi 10 tl çok pahalı degilmi? :KK57:sonucta 1 kere kullanıp atacaksın. sizler kaç tl ye aldınız?
2-)gögüs koruyucu emzirirken mi takılıyor, yoksa emzirdikten sonra gögüs ucunu koruma amaçlı mı takılıyor?
3-)hastanede giymek için kullanacagımız terliği kullan at terlikler oluyorya ondan alsam olurmu? çünkü hastane ortamında giydiğim terliği evde falan kullanmam ben bidaha

canım e bebek te fln 3 tanesi 10 tl kullan at külotların..

X