2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
aslında sat a göre 7 ocak olacaktı doğum tarihi ama hep önde gidiyor diye takvimi tam 1 hafta geri çektim ve aslında ultrason ölçümlerini de yakalamış oldum. annem şeker hastası geldiğimizden beri 3 defa ölçtüm açlık, yemekten sonra ve hatta tatlı bir şeyler yedim ve hiç 110 u geçmedi. çok şükür içim ferahladı. yarında sabahtan tekrar ölçeceğim. doktorumuz da bir şeyi atlamış olmayalım derdinde.istediği diğer testi yapayımda kafamız rahat olsun.
inşallah şu kordonuda sıyırır atar kuzucum boynundan ..

Sekerin yok gibi gorunuyo canim. Insaallah da baska sorun sikinti cikmasin. Doktorlar 3 haftaya kadar ilerde ve geride olmasi normal diyorlar hep. 3 haftaya ulastigi zaman fark, endise duyariz diyorlar. Sen de sikma canini. Bence burda onemli olan kordon meselesi. Umarim siyirir atar kordonunu kisa surede.

kızlar n11 den emzirme sütyeni almıştım cumrtesi günü 2 adet hala vermediler kargoya
dün aradılar neymiş stokta yokmuş 80 beden beyaz, siyah ve krem varmış
ben beyaz aldım siyahı kremi napıyım dedim beyaz istiyorum
bu sefer kadın firmaya soralım arayalım sizi dedi haber yok
sinir oldum yaa stokta yoksa neden hala orada var görünüyor :KK62:

benimde süt pompasında başıma gelmişti ..sevmiyorum n11.com u

Gunaydin kizlar muayene den xiktim nst sirasi bekliyorum oglum 2170gram 45cm olmus genede onde gidiyordu doktor normale dondu 3600civari dogar dedi hayirlisi suyunazalmaya baslamis su ic dedi epidural normal olsa dogum dedim gerek yk epidurale sen rahat ol gezersin dus alirsin aktif dogum yaparsin dedi rahatlatti oglusumun burnu agzida minnnak minnak pwek tatli:)

iyi geceler kızlar,kimimiz eşimizden kimimiz kv denin bir iğne almamasından şikayet eder benimki zıt olacak ama bana da onların bişiler almak için can atmalarına bu aralar sinir oluyorum,diceksiniz nankör olma ama zoruma giden 6 yıllık evliyim,şuna buna misafirliğe gidilcek demek dışındaa 6 yıldır hal hatırım sorulmadı,evlenirken hiç bir eşya yardımları olmadı,çokda varlıklılar düğün bile yapmadılar,saolsun eşim arabasını sattı yine eksik bırakmadı,hamileliğim boyunca 7 kat ellerden tel aldım canın bişey çekitmi yapalım mı diyenler oldu,k v alide birkere sormadı bile,geçen eşimin d.günü için geldiklerinde aldıklarıma şöyle bir baktılar hep eleştri yok nıye hep beyaz nıye renkli değil,yok uyku tulumun yok yok battanıyen yok,hiç bana danışılmadan kendi gözlerince eksikleri seçip gidip çarşıdan almışlar,saolsunlar ama bikaç şey dışında alınan şeyleride sevmedim ama hiç sesimi çıkarmadım t.ettim en azından burda duyuyorum hiçbir iğne almadıkları zamanda insana koyuyo,ama benm zoruma giden bana siz bu zmna kdr hiçbir konuda sormayın torun olcak diye ilgi olmasına sinir oluyorum,bugun yine arıyorlar,yok işte o gün geldiğimzde göremedik cmt çarşıya gidiyoruz bebek çantan yoktu onu alalım,tmm gerçekten yok ama onu kullanıcak olan benm,kalıtesi rengi siz nasıl karar vericeksinizki,t ettim benim aklımda dedm bir model var,haftaya alıcam onu dedim,sizce benmi abartıyorum kızlar,yoksa haklımıyım :KK14::KK14::KK14:
bisey almamalarindan sikayet edenlerden biride bendim :-) tabi dusunmeleri güzel ayri bişey ama senin eksigine bakarak karar vermeleri hos degil bide varliklilar diyosun dune kadar nerdeymisler.sen eksiğini zaten tamamlarsin.ben pek beğenmiyorum zevkini kv demde pek bişey almaz begenmiyorum diye ama bahane degil gotur beni ben alayim istedigimi.ama benim kv oyle asiri bir durumi yok almamasi ondan yani.ama insan yinede alsinlar istiyo.sende takma kafana iyidemissin.

benimde süt pompasında başıma gelmişti ..sevmiyorum n11.com u

bende sevmedim :KK43:

Gunaydin kizlar muayene den xiktim nst sirasi bekliyorum oglum 2170gram 45cm olmus genede onde gidiyordu doktor normale dondu 3600civari dogar dedi hayirlisi suyunazalmaya baslamis su ic dedi epidural normal olsa dogum dedim gerek yk epidurale sen rahat ol gezersin dus alirsin aktif dogum yaparsin dedi rahatlatti oglusumun burnu agzida minnnak minnak pwek tatli:)

maşallah bebişine canım :nazar:

Gunaydin annisler.Bacagim agriyo magnezyumu kullanamiyorum ishalde dolayı napcam bilmiyorum doktorada haftaya gidicem bacagimda agriyo offf :KK43:
En son pazar aksami icmistim magnezyumu hala ishal devam sanirim magnezyumda değil :KK43: :KK43:

Aynen cnm ya bak şu saat ayaktayım bel ağrısıyla uyandım uyuyamıyorum:KK43: benim gibi bel ağrısı yaşayan varmı

günaydın herkese

bu gece hep karnım ağrıdı kızım döndükçe batıyor gibi oluyor bişiler böyle :KK43:
sabah kaltığımdan beri de midem bulanıyor :KK43: yine kızım döndükçe artıyor :KK43:
Ben de bugün bel agrisiyla uyandim ve otururken kaburgam agriyor.
Simdi dusa gidiyorum geçer inşallah. Temizlik yapacaktim :KK43:

benim de tam böyle kaburgalarımın altında sanki minik bir top var da o batıyor bazen nefes alışım zorlaşıyor

kızlar n11 den emzirme sütyeni almıştım cumrtesi günü 2 adet hala vermediler kargoya
dün aradılar neymiş stokta yokmuş 80 beden beyaz, siyah ve krem varmış
ben beyaz aldım siyahı kremi napıyım dedim beyaz istiyorum
bu sefer kadın firmaya soralım arayalım sizi dedi haber yok
sinir oldum yaa stokta yoksa neden hala orada var görünüyor :KK62:
benimde süt pompasında başıma gelmişti ..sevmiyorum n
Gunaydin annisler.Bacagim agriyo magnezyumu kullanamiyorum ishalde dolayı napcam bilmiyorum doktorada haftaya gidicem bacagimda agriyo offf :KK43:
En son pazar aksami icmistim magnezyumu hala ishal devam sanirim magnezyumda değil :KK43: :KK43:
bende magnezyum içiyorum ama son 3 gündür gece çok fena kramp giriyor.. ölüyorum ağrıdan ..

Ben de bugün bel agrisiyla uyandim ve otururken kaburgam agriyor.
Simdi dusa gidiyorum geçer inşallah. Temizlik yapacaktim :KK43:

rabbim yardımcımız olsun canım, ben de dün 2 odayı temizledim,bugün kalanları yapmayı planlıyorum inş yapabiliriz :KK43:

yoksa evi leş götürecek dayanamam hafta sonuna kadar :KK43: eşim haftasonu yine tutar napıyım :KK43:

rabbim yardımcımız olsun canım, ben de dün 2 odayı temizledim,bugün kalanları yapmayı planlıyorum inş yapabiliriz :KK43:

yoksa evi leş götürecek dayanamam hafta sonuna kadar :KK43: eşim haftasonu yine tutar napıyım :KK43:
Esim evde bugün aksam nobete gidecek. O uyaninca ona supurtecem bende siler toz alirim.
Kadim alip büyük temizlik yaptiracam ama erken diye düşünüyorum doğumdan önce daha.
Aralik basi gibi yaptiracam.
Daha sonra kar felan yağar çünkü camlari yaptiramam.

Ayyy maşallah kuzuna :) Kocaman oldular maşallah

bisey almamalarindan sikayet edenlerden biride bendim :-) tabi dusunmeleri güzel ayri bişey ama senin eksigine bakarak karar vermeleri hos degil bide varliklilar diyosun dune kadar nerdeymisler.sen eksiğini zaten tamamlarsin.ben pek beğenmiyorum zevkini kv demde pek bişey almaz begenmiyorum diye ama bahane degil gotur beni ben alayim istedigimi.ama benim kv oyle asiri bir durumi yok almamasi ondan yani.ama insan yinede alsinlar istiyo.sende takma kafana iyidemissin.

Şikayetim var hakimmm beyyyy :)
Gebeliğim boyunca aynı şehirde yaşıyor olmamıza rağmen geçen haftya cmt kv 2. kez beni görmeye geldi. Bebeğimin eşyalarına baktı ve "E siz herşeyi almışsınız, ben birşey almayım bari" dedi :)
Annem 7 aydır neredeydin sen? demedim tabiki. Sustum :)

Canım kabak çekirdeği ye. Magnezyum potasyum konunsunda çok zengin. Ben kramplarımı kabak çekirdeği ve yürüyüşle aşıyorum. Yürüyüş yapamıyorsan gece yatmadan ayaklarını açma germe hareketleri ile esnet.

Arkadaslar Merhaba ben uzun zamandır yazmadım buraya 31 haftalik hamileyim son iki haftadır da erken Doğum riskiyle evde yatıyorum iki gece üst üste agrilarim oldu önce acilen gittik birsey yok.dediler sonra kendi doktoruma gidince serviks kisalmis riskin var dedi haftada bir iğne oluyorum progesteron ve adalat diye bir ilac kullanıyorum son dönemlerde stres yaşamıştım yüksek lisans tezimi verme dönemim di onun üstüne de biraz kendimi fazla yordum galiba neden oldu tam olarak bilmiyorum ama doktor bu tür durumlarda 36 haftayı beklemiyor bebekler dedi ama her bebek farklıdır diye ekledi ben çocuk gelişim uzmanı aynı zamanda pedegog ve aile danismaniyim kendi ofisim olduğu için ara verdim çalışmiyorum ama evde yatmakta hiç kolay değil dualarinizi bekliyorum kızım en az bir ay daha kalsın icimde

geçmiş olsun canım inşallah kuzun biraz daha bekler az kaldı zaten şurda ama insan 1 günün bile hesabını yapıyor haklısın

Canım ben şaşırdım ne yiyeceğimi neler yiyorsun yemek olarak meyve olarak

valla canım bende 3 gündür güya diyet yapıyorum sabah bi açlık ölçtüreyim dedim 103 çıktı ne yiyeceğimi şaşırdım birazdan tokluk ölçtürücem bakalım kaç çıkacak

Ayyy maşallah kuzuna :) Kocaman oldular maşallah

Şikayetim var hakimmm beyyyy :)
Gebeliğim boyunca aynı şehirde yaşıyor olmamıza rağmen geçen haftya cmt kv 2. kez beni görmeye geldi. Bebeğimin eşyalarına baktı ve "E siz herşeyi almışsınız, ben birşey almayım bari" dedi :)
Annem 7 aydır neredeydin sen? demedim tabiki. Sustum :)

Canım kabak çekirdeği ye. Magnezyum potasyum konunsunda çok zengin. Ben kramplarımı kabak çekirdeği ve yürüyüşle aşıyorum. Yürüyüş yapamıyorsan gece yatmadan ayaklarını açma germe hareketleri ile esnet.
Aman benimki alt katmda oturuyoda noluyo :) bi hayri yok
Ya sen herseyi almissin ona gerek kalmamis bahanelere bak sen ya kkme güvenicektik ki almak isteyen zaten alir yakinda cocuk dogcak benimki bi sisme yelek aldi kizima onuda 3 6 ay almis ne dogunca giyer ne sonra zaten yaz geliyo ama yukarda Allah var begenmistjmde :-)
Ama maalesef geri verdim esofman takim aldım.giyemicek napim. :KK66:
Bide hastane cikisini kv alcakmis Gorumcem oyle diyo cocuk dogunca alcakti sanirim :)
gorumcemde diyo daha alma bise bizede birak :KK66: gerci arabamizi gorumcem alcak ni ondan hayir var bide annemden.
kabak cekirdeginide en kisa zamanda denemeye basliyorum bakalim bendede ise yarayacakmi

X