2016 Mayıs Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    364
Ay senin masallah ne cabuk olmus... Ben oyle acilsam ohoo hoo hoo.. belki ikinci diye öyledir . Dedim ya benim 21 saat aldi toplamda.

Dün doktoruma görüştüm haftaya kadar dönmezse sezeryana alalım dedi. Normal çok istemiştim ama nasipten ötesi yok demek ki. Teşekkür ederim
Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin inşallah, nasıl doğum yaptığının çok önemi yok canım, herşey miniklerin sağlığı iyiliği için

Sansa bak! Ben bu yaziyi teee 1 sene sonra gormusum. Neden? Çünkü ogluma kardes yapıyoruz. Ikinci yolda. Ve ben hemen sizi hatırlayıp ozledim. Simsi 4 haftalık gebeyim. Siz nasilsiniz fairy? 2. Den haber var mi?

hoşgeldin :) hayırlı olsun hamileliğin. Sağ salim kucağına alırsın inşallah :)
bizim de 2018 mayısta ikinci oldu. hatta abisiyle aynı gün aynı saatte geldi kızımız. Aynı gün kutlayacağız doğum günlerini.. işin ilginci ikisi de normal doğum kendileri seçtiler doğum tarihlerini :)

Son düzenleme:
Aaaa inanmiyorum mavitepecim. Bu kadar da denk gelir iki kardeşin dogum gunu. Para versen ozel tedaviye girsen bu kadar olmazdi! Saglikla, beraberlikle buyusun ikisi de..

Valla ne guzel siz arka arkaya hallermissiniz kizlar. Biz yeni bastan girisiyoruz bu ise. Ara sıra da naptik biz diye bi korku sarıyor. Daha devin e yeni alışmıştık oysa

merhaba mayıs anneleri ben 2019 mayıs annesi :) size bir sorum olucaktı.

• acaba mayıs ayında doğan bebeğinizle ağustos ayında tatile çıkan oldu mu?
  • ne gibi zorlukları oldu? pişman mı oldunuz yoksa iyi ki gitmişim mi dediniz?
  • nelere dikkat edilmesi gerekli?
  • güneş kremi 6 aylıktan küçük bebeklere sürülmüyormuş güneşten nasıl korudunuz?
  • tüm gün deniz kum güneş yaparken bebeğinizin yanınızda durmasında bi sakınca oldu mu yoksa odada mı geçirdiniz günü hep?
  • denize ne kadar soktunuz?
  • denizden çıkınca ne yaptınız?
beni bilgilendirirseniz sevinirim

Canim ben 3 aylık bebisle, kanada dan izmir cesme ye Ağustos ayında tatile gittim. 17 saat ucak yolculuğu sen dusun :)
Bebege ince uzun kollu seyler, sapkalar giydirdik. Golgede tuttuk. Cok sicakladiginda beziyle biraktik ustune ince bir bebe battaniyesi serdik (daha serin oluyor boyle). Arada denizede soktum ben. Iyi koruyan bir sapka yetiyor.
Cok sicakladigimizda ogle uykularini odada gecirdik. Ama genel olarak deniz kenarindaydik. Bebegi bol bol emzirdim sicaktan etkilenmesin diye. Benim ki uyudu uyandi emdi oynadı yine uyudu uyandi emdi. Gayet rahat bir tatil gecirdik. Ama sunu da eklemem lazim ablamlarla gittik tatile, onunda cok faydasi oldu. Yalniz olmamak ve surkeli bebeğin basinda birisinin olmasi harika bisi.
Bir de anneleri görüyorum cok yapiyolar, bebeği arabasinin icinde uyanmasin diye, üstüne bisiler sererek uyutuyorlar. Bebek arabaları normalden 5 derece daha sicak oluyor. Yani hava 30 dereceyse, bebek 35 derecede; 35 derecedeyse 40 derecede kalıyor. O yuzden uzun sure cocugu arabada birakmak ozellklle de hava almasını engelleyecek sekilde arabanin üstünü havlularla ortmek cok cok sakincali.
Benim oglan 3 yasina varmadi 8 ulke gezdi. Yeter ki cocugunun ihtiyaclarini dusunerek yola cik..hic bir sey imkansız degil

Çok geçmiş olsun. Kayınvaliden umarım hatasının farkındadır. Biz bilmem kaç çocuk büyüttük diye böbürleniyorlar bizi fazla pimpirikli olmakla suçluyorlar bir de.

Kızlar tuvalet eğitimi konusunda tıkandım. Kreşe başlayacak olmasa ve işe dönecek olmasam tamamen akışına bırakacağım ama artık halletmem lazım bu işi. Şöyle ki tuvalete gitmek aklına ve işine gelmiyor. Her on beş dk da bir götürsem dahi yine bezine mutlaka yapıyor. Bezi çıkararak denedik öyle de olmadı çamaşır yetişmedi artık. Kaka saatleri belli o saatlerde götürsem dahi yapmıyor, beş dk sonra bi köşede saklanıp yapıyor. Sabırsız da bi insanım. İşi gücü bırakamıyorum illa ki bi işim oluyor tamamen bırakamıyorum o arada salıveriyor. Ne yapacağım ben

bizim başladığımız kreşte 4 yaşında dahi çocuklar vardı bezli bence çok stres yapmayın kreş bezle de alabilir. bebeğiniz de gördükçe belki kendi yapmak ister zamanla.

bizim başladığımız kreşte 4 yaşında dahi çocuklar vardı bezli bence çok stres yapmayın kreş bezle de alabilir. bebeğiniz de gördükçe belki kendi yapmak ister zamanla.
Haklısınız aslında ama çalışırken üzerine düşüp de öğretemezsem diye korkuyorum. Bir de şöyle, bu yaz tayinciyiz gittiğimiz yerde kreş imkanı nasıl olacak hatta kreş olacak mı bilemiyorum. Anaokulu da 3 yaş alıyormuş ama tuvalet eğitimi olması şartıyla.

evet çalışırken biraz zor olur kim bakıyor o da önemli. yaza doğru daha kolay bez bırakmak ayrıca belirtiler takip edilmeli. mesela sabah uyandığında bezi dolu oluyor mu?
söylediğin şeyleri anlayabiliyor mu?
çişi geldiğini anlatabilir mi?

Canım bizimde öyle birebir benim oğlanı anlatmışsın, lazimlik bas köşemizde her 2 dk da bir soruyorum cıs varmı oğlum tuvalete yaparsan denize gidecez havuza gidecez baba oyuncak alıcak gibi cazip teklifler sunuyorum çokta beğeniyor heeeyyyy yaşasın diye seviniyor ama yine altına yapıyor, bizim kreş sorunumuz yok akışına bıraktım artık

Kreşe başladıktan sonra bırakanlar nasıl ileliyor acaba, valla yıldım artık

Şuan ben ücretsiz izindeyim ama bir kaç ay içinde başlayacağım o da kreşe gidecek, sabahları bezi dolu oluyor gece uyanıp çiş yapıp geri uyuyor yatmadan süt içmesine bağlıyorum. Söylediğim şeyleri anlıyor ama yapmıyor, biraz zıt inatçı bir çocuk. Çişini hiç anlatmadı bilemiyorum ama kaka yapacağı veya yaptığı zaman söylüyor (bazen)

Canım bence o zaman öncelikle gece sütünü kesmelisin diğerlerine de çişimiz tuvalete kakamız tuvalete gibi şarkılarla alıştırmaya başlayabilirsin. Sırayla yap ki çişe bağlamasın sevdiği sütün kesilmesini. Bir kaç ay içinde alıştırabilirsin diye düşünüyorum

Canım nasılsın. Nasıl gidiyo hamilelik. Biz şu ara kardes kavgasından napcamizi sasirioz. Hep bi kriz.

Kızlar . Yok ben oğlusa ciş kaka ogretemicem ya. Bi güzel yapıo beze. Altını açınca hop koltuğa. Herşeyi anlio anlatio da bi bu yok

Kızlar . Yok ben oğlusa ciş kaka ogretemicem ya. Bi güzel yapıo beze. Altını açınca hop koltuğa. Herşeyi anlio anlatio da bi bu yok
Bir benimki böyle sanıyordum. Aynı durum bizde de var. Konuşmadığı laf yok ama tuvalete geldi mi sanki küçük bebek. Yapmıyor tuvalete lazimliga. Koltuğa parkeye yapıyor

Merhaba arkadaslar benimde mayis dogumlu kizim var.
Ben bezi biraktirirken önce , bezi cikaricagimizi falan anlattim.ve artik wc ye gidecegimizi. Bizim ablamiz oldugu icin ornek oldu. Arada bezini cikartarak lazimliga oturttum. ( Lazimlikta ayaklari yere bastigi icin , cocugun daha rahat olucagini dusunuyorum) .
Bu alistirma asamasindan sonra , bezi cikarttim. 1 hafta cok sik altina kacirdi . Yarim saatte bir lazimliga oturtuyordum. .neredeyse vazgecicektim. Altina iki kat pijama falan giydirdim . Zaten sik yaptigi icin az da yapiyordu.
2. Hafta biraz kolayladi, arada kacirmaya basladi. Git gide alıştı.
Geceyi birden biraktirmadim. ( Ablasinda ayni andq biraktirmistim) . Her cocuk farkli. Gece bezi kuru olmaya basladi .oyle biraktim . Uyuruktan sonra bezliyordum ama .

Öyle boyle öğreniyorlar , sadece kizmayin cocuklara . Koltuğa sivi gecirmez alez koyun. Halilari yikamaya verirsiniz zaten . Bir ay dikkatlice ilgilenmek gerekiyor . Kolayliklar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…