2018'in sonuna doğru tüp bebek süreci

smsnbbk

👶💙BAL OĞLUM💙👣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2017
900
967
Merhabalar
Tam 1 yıl önce tüp bebek tek çare olduğunu öğrendik. Tahlil vs yaptırdık. eşimde bende çalıştığımız için fırsat buldukça gittik dr a.
Benden size bir tavsiye yaz olsun tatil yaparız moduna sakın girmeyin bu durumda olan varsa hemen başlasın.
Mayıs Haziran Ramazan derken gittik dr a.
Tüp bebek merkezi OMÜ güzel fakat tek ve en kötü nokta bağlantılı olduğu üroloji dr undan randevu almak çok çok zor. bir ay önceden almak lazımmış. önümüzdeki ay dıye dıye 1 yıl bitti.
Şuan sadece Omepa diye bir ilaç ve folik asit içiyorum.
3 ay boyunca eşimde iğne vuruldu. eşimi yeniden tahlil vs yapacak. ben adetin 2. günü gideceğim daha. bakalım bizi ne bekliyor. 3 ekim ve 9 ekim arası bakalım ne kadar yol ilerlemiş olcaz.

Allah yardımcınız olsun demeye geldim.
Henüz hiç tüp bebek denemedim, ama bizde o yoldayız..

Merhaba zaten bu çalışıpta gidememezlikler bitiriyor bizi.
2.5 yıl tedavi gördüm bende aynı şekilde tek sıkıntı morfoloji kadın doğum uzmanı artık yapabiliceğim birşey kalmadı deyip aşılama merkezine yönlendirdi neyse ki eşim hastanede çalışıyor orada üreme uzmanına gittim oda aşılama ihtimalimin düşük olduğunu tüp bebek yapabiliceğimizi önerdi salı günü tüp bebek için ilk randevum ama çok korkuyorum

Merhabalar
Tam 1 yıl önce tüp bebek tek çare olduğunu öğrendik. Tahlil vs yaptırdık. eşimde bende çalıştığımız için fırsat buldukça gittik dr a.
Benden size bir tavsiye yaz olsun tatil yaparız moduna sakın girmeyin bu durumda olan varsa hemen başlasın.
Tüp bebek merkezi OMÜ güzel fakat tek ve en kötü nokta bağlantılı olduğu üroloji dr undan randevu almak çok çok zor. bir ay önceden almak lazımmış. önümüzdeki ay dıye dıye 1 yıl bitti.
3 ay boyunca eşimde iğne vuruldu. eşimi yeniden tahlil vs yapacak. ben adetin 2. günü gideceğim daha. bakalım bizi ne bekliyor. 3 ekim ve 9 ekim arası bakalım ne kadar yol ilerlemiş olcaz.

eşiniz neden iğne oldu tüp bebek aşamasında iğne yapılıyor mu eşlere?

Allah yardımcınız olsun demeye geldim.
Henüz hiç tüp bebek denemedim, ama bizde o yoldayız..
Allah razi olsun canim. Bekleme git dr a. Ben normal denedim olmadi gittik dr a sende birsey yok bosuna ugrasma tup bebege git baska yolu yok dedi. Sperm tahlili sonucunu görünce. Tüp bebekde git gel yapiyoruz daha biseye baslayamadik. Çünkü eşim icin dr un net bisey demesi lazim.

Merhaba zaten bu çalışıpta gidememezlikler bitiriyor bizi.
2.5 yıl tedavi gördüm bende aynı şekilde tek sıkıntı morfoloji kadın doğum uzmanı artık yapabiliceğim birşey kalmadı deyip aşılama merkezine yönlendirdi neyse ki eşim hastanede çalışıyor orada üreme uzmanına gittim oda aşılama ihtimalimin düşük olduğunu tüp bebek yapabiliceğimizi önerdi salı günü tüp bebek için ilk randevum ama çok korkuyorum

eşiniz neden iğne oldu tüp bebek aşamasında iğne yapılıyor mu eşlere?
Ahh canim ahh valla zor calisip ugrasmak. Bizde de morfoliji ve Sperm sayisi düşük yok kadar. Eşim genetik test de yaptırdı sebebi belli degil. Uroloji dr u o ile başlayan bir igne verdi. Kadinlar kullaniyomus. Ama bu spermi guclendirmek icinmis ignenin yarisini pazartesi yaris8ni persembe 3 ay bekledik bu sekilde. Simdi sonuç gostermeye gidecektik yani yeniden sperm testi falan yaoilcakti ama dr 1 ay sonraya randevu aliniyormus. Bugünü bekledik ekimin randevusunu aldik bakalim ne olcak.

Ahh canim ahh valla zor calisip ugrasmak. Bizde de morfoliji ve Sperm sayisi düşük yok kadar. Eşim genetik test de yaptırdı sebebi belli degil. Uroloji dr u o ile başlayan bir igne verdi. Kadinlar kullaniyomus. Ama bu spermi guclendirmek icinmis ignenin yarisini pazartesi yaris8ni persembe 3 ay bekledik bu sekilde. Simdi sonuç gostermeye gidecektik yani yeniden sperm testi falan yaoilcakti ama dr 1 ay sonraya randevu aliniyormus. Bugünü bekledik ekimin randevusunu aldik bakalim ne olcak.

Allah yardımcımız olsun bizimde denemediğimiz kalmadı çok zor ve kimse kimsenin halinden anlamıyor :KK43:
sırf bu yüzden işten çıkacağm şimdi tedaviye rahat gidip gelebileyim diye

Allah yardımcımız olsun bizimde denemediğimiz kalmadı çok zor ve kimse kimsenin halinden anlamıyor :KK43:
sırf bu yüzden işten çıkacağm şimdi tedaviye rahat gidip gelebileyim diye
Aslinda tam bilgi verseler olcak bu is de vermiyorlar ki. Ben vardiali çalışıyorum bi sekilde hallederim diye düşünüyorum ama benlik kisma hala gecemedik. Izin gununden izin gününe dr gidiyoruz. Ayin 3 u bi gidelim de bakalim ne oluyo. Bide 3 kusure randevu verdiler o saatte tahlil olmuyo. Zaten uroloji dr ozel. Prof oldugu için universiye hastanesi parali. Ona ragmen halledemiyoruz işimizi. 3 e randevu veripde tahlil veremeyecek gibi duruyoruz ama biz sabahtan gitcez. Yazarim burdan nasipse. Ayin 4 u gitme ihtimalimiz yok cunku

Allah razi olsun canim. Bekleme git dr a. Ben normal denedim olmadi gittik dr a sende birsey yok bosuna ugrasma tup bebege git baska yolu yok dedi. Sperm tahlili sonucunu görünce. Tüp bebekde git gel yapiyoruz daha biseye baslayamadik. Çünkü eşim icin dr un net bisey demesi lazim.

Tüp bebek merkezleriyle ön görüşmeler yapıyorum..
O kadar çok seçenek var ki, kararsızım..

Rabbim bu yolda çabalayan herkese emeklerinin
karşılığını versin inşallah..

Tüp bebek merkezleriyle ön görüşmeler yapıyorum..
O kadar çok seçenek var ki, kararsızım..

Rabbim bu yolda çabalayan herkese emeklerinin
karşılığını versin inşallah..
Aminnnn
Biz medicana ya gittik. Ortalama bir fiyat vermediler bize. Baya çok dediler fiyatta ama duruma göre degisir şu islem su para bu işlem bu n para. Biz de vaz gectik zaten altindan kalkamazdik. Üniversite hastanesinde gitmeye çalışıyoruz simdi. Birde medikal park var ama bir turlu görüşme bile yapamadik. Bakalim hayirlisi inşallah

Allah kolaylik versin hepimize. Bizde 2 senedir ugrasiyoruz. ilk senemiz test ameliyat filmler diye gecti sonuc tup bebek dendi. 1 senedir ha gittik ha gidicez diye oyalandik ama bu sali insallah on gorusmeye gidicez artik ilk adim aticazzz

Aminnnn
Biz medicana ya gittik. Ortalama bir fiyat vermediler bize. Baya çok dediler fiyatta ama duruma göre degisir şu islem su para bu işlem bu n para. Biz de vaz gectik zaten altindan kalkamazdik. Üniversite hastanesinde gitmeye çalışıyoruz simdi. Birde medikal park var ama bir turlu görüşme bile yapamadik. Bakalim hayirlisi inşallah

Ben de bahçeçiye gittim fiyatlar çok yüksek..
Allah bu yolda olanların yardımcısı olsun..

Slm kızlar..
Bende 5 yıllık uğraşlar sonucunda hep negatifler aldım.. ilk tüp bebek denemesine ağustos ayında adım attım. Yumoşlarım toplandı, döllendi, donduruldu:)) şuan rahim dinlendirme sürecindeyim inşallah hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun.. zaman geçmek bilmiyor bir an önce transfer günü gelsin istiyorum :KK43: banada dua edin lütfen..

Slm kızlar..
Bende 5 yıllık uğraşlar sonucunda hep negatifler aldım.. ilk tüp bebek denemesine ağustos ayında adım attım. Yumoşlarım toplandı, döllendi, donduruldu:)) şuan rahim dinlendirme sürecindeyim inşallah hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun.. zaman geçmek bilmiyor bir an önce transfer günü gelsin istiyorum :KK43: banada dua edin lütfen..
Hayirlisi olsun canim. Herkes de dinlendirme yapmiyorlar ama direk de transfer yapiyorlar. Hayirlisi olsun yine de. Bende dr dayim suan. Bakalim ne olcak

Hayirlisi olsun canim. Herkes de dinlendirme yapmiyorlar ama direk de transfer yapiyorlar. Hayirlisi olsun yine de. Bende dr dayim suan. Bakalim ne olcak
Benim gittiğim merkez herkese mecburi rahim dinlendirme veriyor.. ama benim ki biraz daha uzun. Çünkü ben opu işleminde aynı zamanda histereskopide oldum. Oyüzden dinlendirme uzun sürüyor..

Bende dun gittim konustum doktorla. Sureci burdan okudugum kadariyla biliyordum zaten. Doktorumda anlatti. Onceki testerimize bakti muayene etti hersey cok guzel dedi. Hayirlisiyla Adetin 2.gunu gidicem. Test isticek ilac vericek . Testler toplama transfer vs. Tutarsa bebegin ilk kalp atisina kadar olan hersey 6 bin dediler ilaclar 1bucuk 2 bin lira tutarmis.

Merhabalar
omu derken cnm samsundami universitedemi yaptiriyosun tup bebegi

Merhaba arkadaşlar bizde geçen haziranda evlenip ilk günden çocuk isteyen bir çifttik. Tabi bunda yaşından etkisi fazla eşim 39 ben 35 idim. Evliliğin 3. Ayında kendimi doktorda buldum ve bana myomlarim olduğunu ama hamilelige engel olmadığını söyledi. klomen ovitrelle hsg sperm testi derken Mayıs ayını bulduk ve ben bu işin bu doktorla olmayacagini anladım. Çok zor olsada Ünv. Hastanesinden Prof. Tan randevu almayi başardım. Daha ilk muayenede bu miyomlarla imkansız deyip ameliyat tarihimi belirledi. Hemen o hafta ameliyat oldum 7-6-2cm büyüklüğünde 3 miyom alindı. Doktorun ameliyattan sonrada dediği şey hala kulaklarımda "sen nerdeydin bugüne kadar". Ayrıca endometriozis olduğunu ve onlarida temizledigini fakat tuplerde ödem olduğu için dokunmadigini anlattı. 3 ay sonra yeni bir hsg ile gelmemi söyledi. İşte asıl dönüm noktası hsg de tüpün birinde az geçiş diğerinde ise geçiş yoktu. Sonucu görür görmez doktorun tepkisi -zaman kaybetmeden tup bebek -. Ve işte bende kendimi tup bebek sürecinin içinde buldum. İlk adım rahim temizleme islemi olarak d.kontrol hapı oldu. Artık daha çok sabır diliyorum kendime

canım bende yeni başladım bahçecide tüp bebek tedavisine 8 bin tl ama ben bir kaç merkezle konuştum hepsinin fiyatı hemen hemen aynı dolar yükselince her merkez fiyatını artırmış hakkımızda hayırlısı

canım bende yeni başladım bahçecide tüp bebek tedavisine 8 bin tl ama ben bir kaç merkezle konuştum hepsinin fiyatı hemen hemen aynı dolar yükselince her merkez fiyatını artırmış hakkımızda hayırlısı
Aynen canim konyaya ilk tasindigimizda raporlari gosterme amacli bi doktora gitmistik 6 bin tutar demisti ilac dahil. Ustune dolar yukseldi bu islerde genelde dolara bagli calisiyor. Vardir bununda da bi hayirrr beee. Ciktik bi yola yuzumuzun akiyla cikariz insallahhhh

Slm kızlar..
Canim ne zaman transfer olacaksin.

X