2019 AŞILAMA YAPTIRANLAR VE SÜREÇLER

mavis97

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
69
11
29
Ben çatlatma iğnesi sperm yıkama aşılama hepsi için toplam 800 TL verdim. Ama ben ilçede yaşıyorum bu işlemler için il e git gel masrafım da oluyor tabi .1.aşılamam olmazsa ben 2. Aşılamayı da yapmayı düşünüyorum . O da olmazsa bir süre bırakacağım . Tüp bebek fikri nedense biraz uzak şuan bana... inşallah tutar da bunlara gerek kalmaz tekrar🙏🏻
Siz nerde yaptiriyorsunuz tedavinizi

Fydtkn

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2019
73
51
27
Merhaba. Bizde bu ay asilama deneyecegiz. Adetin 2. Gunu gel dedi doktor fakat surec hakkinda bir bilgim yok. Adetin 2. Gunu gidince ne yapiliyor?
Merhabalar 2. günü seni muayene ediyor ve iğne yada ilaç tedaviye başlıyor. Tedavi süreci de yumurtan istenilen büyğklüğ ulaşana kadar devam edyor. Sonra çatlatma iğnesi 36 saat sonra da tranfer gerçekleşiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nuro37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2019
516
301
27
Merhaba kızlar benim ilk aşılamam ve dün gonalf f 450 yi vurulma başladım rabbim hayırlısı neyse onu versin hepimize inşallah

Fosforilasyon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2020
19
5
İnşallah tutar . Ben çok ümitliydim. Tüm belirtilerim vardı fakat tutmadı. 2. Aşılamayı yaptırsam mı bilmiyorum. Benim de tüplerim açıktı. 2.aşılamada oran daha artıyor diyorlar ama az bi para da değil ben 1200 tl yaptırdım sadece aşılamayı
Ben tıp fakultesınde yaptırdım, herhangı bı ucret odemedım ilac dısında ıyı bır doktor varsa tabıkı onerıyorum

Fosforilasyon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2020
19
5
Benım hıkayemı anlatayım sıze, 31 yasındayım 1 senedır korunmuyorum. Öncelıkle adetımın 3.-4 gunu muayene oldum ve sonrasında "letrol" dıye bır hap yazdı doktorum 5 gun kullan 2 gun bekle ve gel dedı. Bıttıkten sonra tekrar muayene oldum ve tek yumurtam oldugunu soyledı 16mm. O gün iğne yapıldı bana "fostimon15" ertesi gün için bir başka iğne yapıldı " ovitrelle"(aşı seklınde bu iğne kol ya da göbekten yapılabılıyor ben koldan tercıh ettım kas olarak göbekten daha yogun oldugu ıcın).bir gün bekledikten sonra aşılamaya çağırıldım. O gün bugundü işte. Aşılamam yapıldı dinlenmem söylendi bugun. Doktor jel yazdı bu 2 haftalık surede sabah aksam rahımden sıkılacak ve sıkıldıktan sonra 10 dk yürüyecegım evde. Emilimi artıyormus. Bu jel tutunmayı artırıyormus arkadaslar.asılamanın ertesı gün ilişki istedi, şansı artırmak adınaymıs. Sonrası için ise gün aşırı ilişki devam edılecek. Sürecım bu sekılde. Bekleyecegım. Herkese nasıp etsın rabbım☺️

Mlekee

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2019
308
144

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-05-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 48 gün kaldı.

Bebeğiniz bu hafta içinde yaklaşık 10-15 mm. uzayacak. Bebeğiniz bugünden itibaren yaşamaya uyum sağlayacak gerekli olgunluğa ulaşmış durumda. Bu doğmak için doğum gününü bekleyemeyecek sabırsız bebekler için güven verici bir haberdir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 30-32 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 1900-2100 gr aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gmzep

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2017
29
6
Kızlar benim 1. Aşım tutmamıştı 2. Ye yapmak İÇİN doktor çağırdı fakat ben gitmedim bu süreç beni yıprattı

Hanuel

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2017
3
0
30
Arkadaşlar bişi sorucam ben iki senedir bebek için tedavi görüyorum gonol f 450 kullanıyorum şuan 3.kutudayım yumurta gelişmiyormuş başta tesrlerim güzel çıktı aşılamayla olucak dedi ama şimdide tüp bebek diyor başına böyle gelmiş varmı bu süreci nasıl geçirme bilirim