Bebek Beslenmesi 2019 OCAK Anneleri Blw ve Ek Gıdaya Geçiş Serüveni

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Ek Gıdaya Hangi ayda başladiniz? Düşündüğünüz yöntem nedir ?

• Ankete Katılan
    67
Denemicek olsam gelmezdim bacim azdaha beklim tam 6 oldumuzda yapacam saka yapiyom oglum olunca erinmem sevkle zevkle yaparim ❤️
Ay kız heves bırakmıyor bende de güneş bir cırladı ben dün hazırlarken ay dedim vazgeçiyorum Ya boşver yemesin ek gıda falan moduna geçtim yani

Cnm bizimde belli olmaz ek gıdada çıkar belki alerji falan inşallah hiçbiri etkilenmezde herşeylerden yerler.. bu arada geçen fizik tedaviden yeni mezun bir tanıdığımızla konuşuyorduk bebek masajları tedavileri falan sende doktora gitmiştin galiba hatırlayamadım ama bebeklerin kafasını bir tarafa eğmesi kasların kısalığından olabiliyormuş masajla ve egzersizle o kaslar uzatılıyormuş.. birde dönmediği taraftan oyuncak gösterilip o taraftan emzirmeyi öneriyorlarmış belki işine yarar bilgiler:)
Kuzum bakildi ultrasonla kaslsrinda boynda hatta kafada bi sıkıntı yokmus , dedigin gibi egzersiz soylediler ama soyle bisey var 2 haftadır dimdik tutuyodu mesela 3 4 gundur yine yamuk hep yamuk degil yani keyfine mi yapiyo bilmiyorum sipa 🤣

Ekşi değildi ama tam tatlı da değildi😂 yoğurt tadı geliyordu yine de😁 cnm bnm eşim bir köyde görev yapıyor ordan güvendikleri bir veliden açık süt alıyor.. bunları bir tatlı kaşığı yoğurtla mayaladım üstünü 2 kat örtüyle 4buçuk saat beklettim 😊 ama mayalanmış yoğurdum yoktu hazır yoğurt kullandım maalesef..

Ay ben de denicem 😅 Dido44 Dido44 yazmıştı bi ara ekşi olsun istiyorsan mayasını fazla, tatlı olsun istiyosan az katıcaksın mıydı yoksa tam tersi miydi :)) Dido bize taktik verir misin

Kuzum bakildi ultrasonla kaslsrinda boynda hatta kafada bi sıkıntı yokmus , dedigin gibi egzersiz soylediler ama soyle bisey var 2 haftadır dimdik tutuyodu mesela 3 4 gundur yine yamuk hep yamuk degil yani keyfine mi yapiyo bilmiyorum sipa 🤣
Boynunu büküp duygu sömürüsüyle daha çok emerim diye düşünüyor belki:))

Ay ben de denicem 😅 Dido44 Dido44 yazmıştı bi ara ekşi olsun istiyorsan mayasını fazla, tatlı olsun istiyosan az katıcaksın mıydı yoksa tam tersi miydi :)) Dido bize taktik verir misin
Evet yazmıştıda bende unutmuşum ama ben eskiden hep çok katardım birde çok bekletirdim ekşi olurdu birde üstünü çok kalın örterdim😂 herşeyi azalttım ekşiliği gitti😁

Ay kız heves bırakmıyor bende de güneş bir cırladı ben dün hazırlarken ay dedim vazgeçiyorum Ya boşver yemesin ek gıda falan moduna geçtim yani
İste insanin hevesini faln kırıyorlar kokye diyeydin 😂😂😂 bende ondan korkuyorum sabah vermek daha olumlu sonuclar yazmislarya ben uykumdan kalkacam havuc haslicam o aglicak 😂😂gelde delirme 😂😂

İste insanin hevesini faln kırıyorlar kokye diyeydin 😂😂😂 bende ondan korkuyorum sabah vermek daha olumlu sonuclar yazmislarya ben uykumdan kalkacam havuc haslicam o aglicak 😂😂gelde delirme 😂😂
Ben sabah değil de öğlen 12-1 civarında verdim dün de bugün de öyle yaptım sabah 10 da bi kere emzirdim bi daha 12.30 a kadar emzirmedim aç olsun da yesin diye,

Grup hayirli olsun. Surada bir kosede yerimi aliyim ben de. Ben subat annesiyim. 180 gun dolduktan sonra blwye baslamayi umuyorum. Kitabimi aldim, okuyorum. Hamile oldugumu ogrendigim andan itibaren probiyotik mayayla kendi yogurdumu yapiyorum zaten, o sorun olmayacak umarim. Ikeadan mama sandalyesi ve buharda pisirici aparat alacagim. Bakici ile yola devam edecegimiz icin kitabi ona da verecegim ki okusun, ogrensin. Umarim beceririz. Facebookta da gruplara uyeyim. Hadi bakalim hersey bebeklerimiz icin guzel olacak insallah.

Kizlar aranizda anne sutunden yogurt yapan varmı biri yapacaktı suan kim oldugunu hatırlamiyorum ama

X