2021 Ekim ayı burç yorumları

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
aylık (7).jpg

KOÇ BURCU

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, sahne alacağınız ve ilişkilerinizden destek alacağını bir Ekim ayına başlıyorsunuz. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte yeni ortaklıklara imza atabilir, ikili ilişkilerinizle ilgili bazı sorumluluklar alabilirsiniz. Yine 6 Ekim’de Plüton'un Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıyla gücünüzden ve gittiğiniz yoldan emin olduğunuzu hissedebilirsiniz. Kariyer hayatınızın aksayan ve değişime ihtiyacı olan bölümlerini yeniliyor, hayatınızı yeniden dizayn edecek güce kavuşuyorsunuz.

7 Ekim’de Venüs'ün Yay burcuna geçiş yapması, taşınma ve eğitim konularınızdaki aksaklıklarınızı olumlu sonuçlandırırken haklılığınızın ispatlanmasıyla ilgili gelişmelere de tanık olabilirsiniz. Hukuki konular başta olmak üzere, ilahi adaletin yaşantınızda birçok noktada tecelli ettiğini görebilirsiniz. Yeni fikirler ve bakış açısı kazanmış olmak, rahat ve keyifli arkadaşlıklar başlatabilir.
BOĞA BURCU

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar; hayatınıza keyif ve kazanç katacağınız bir Ekim ayına başlıyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile çalışma hayatınıza düzen getirmek için yeni planlar yapabilirsiniz. Güzel sonuçlar almak için güzel bir emek vermeniz gerektiğini anlıyorsunuz. Aynı gün Plüton'un da ileri hareketi, bu durumunuzu destekliyor ve sizi artık bir şeylerin değişmesinin zorunlu olmasıyla yüzleştiriyor.

7 Ekim’de Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yay burcuna geçmesiyle, parasal anlamda keyfiniz yerine gelebilir. Kaynaklarınızı doğru kullanabilir, yüksek kazanç elde edebilir ve bu sayede kendinizle ilgili yeni bir şeyler keşfedebilirsiniz.


İKİZLER BURCU

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, kendinizle ilgili mutlu edici kararlar alacağınız bir Ekim ayına giriyorsunuz. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte, kendinizi ifade etme yöntemlerinizde değişikliğe gidebilirsiniz. İç dünyanızı daha çok yansıtmak isteyebilir, hayatın içinde daha fazla yer almak isteyeceğiniz çalışmalar ve tekliflerle ilgilenebilirsiniz. 6 Ekim’de Plüton’un da Oğlak burcundaki ileri hareketi, finansal konularda geçmiş hatalarınızdan dersler çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçmesiyle, ikili ilişkilerinizde hareketlilik yaşayacağınız bir dönem başlıyor. Yalnız iseniz yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizi bir adım ileriye taşıyabilir, duygusal ya da ticari konular gündeminize gelebilir. Bazı insanlarla aranızdaki sorunları çözmek konusunda sizi boyut değiştirerek ticari ortaklık seviyesine ulaşabilir.

YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeçler ve Yükselen burcu yengeç olanlar; korku ve umutlarınızı dengede tutarak ilerleyeceğiniz bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim’de Terazi burcundaki yeniayla, bir süredir hazırlığını yaptığınız ya da hayalini kurduğunuz konularda adım atabilirsiniz. Ana gündeminiz eviniz, aileniz ve aile kurma üzerine fikirleriniz olacaktır. Bu fikirlerinizi etkileyecek kararlar alabilir, ev ve aile sahibi olmakla ilgili teklifleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. 6 Ekim’de
Plüton da Oğlak burcunda ileri hareketine başlıyor. İkili ilişkilerinizde ve sosyal ilişkilerinize yeni bir soluk getiriyorsunuz. Hatalarınızın ve neleri eksik yaptığınızın artık farkındasınız. Kendinizle ilgili bir şeyleri yeniden kurmuş olmak fikrine alışmalısınız.

ASLAN BURCU

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar; her şeyin netleşeceği ve yoluna girmeye başlayacağı bir Ekim ayına giriyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşen yeniayla birlikte, yakın çevrenizle olan ilişkileriniz ve işbirlikleriniz önem kazanıyor. Görmezden geldiğiniz ya da bir şekilde göremediğiniz her şeyi geride bırakıp fikirlerinize göre hareket etmeye başlayabilirsiniz. Daha tutarlı davranışlar bu dönem başlattığınız her şeye bir anlam katabilir. Plüton'un aynı gün Oğlak burcunda ileri hareketine geçmesiyle, bu gündemi iş hayatınızda da yaşayabilirsiniz. Bazı sınavlardan geçmiş olmak, bakış açınızı değiştiriyor. Bu değişime izin vermeniz, çalışma alanınızda başarı elde etmenizi sağlayacaktır.

7 Ekim’de Venüs'ün Yay burnundaki seyahati boyunca, sevgiyi hissetmekten öte yaşamak isteyebilirsiniz. Hayatınıza renkli kişiler dahil olabilir. Tatil seçeneklerinizde daha esnek olabilir, gezi turlarına katılabilir, burada yeni insanlar ve fikirlerle karşılaşabilirsiniz. Öğreneceklerinizden size kazanç sağlayacak bir fırsat çıkarabilirsiniz.


BAŞAK BURCU

Başaklar ve yükselen burcu başak olanlar; verdiğiniz emeklerin somut karşılıklarına erişeceğiniz bir Ekim ayına başlıyorsunuz. 6 Ekim’de Terazi burcunda bir yeniay gerçekleşiyor ve maddi alanlarınızda yeni bir düzenlemeye gidiyorsunuz. Sahip olduklarınıza değer biçmek isteyenlere karşı mücadele verebilirsiniz. Artık kendinize bir yol çizdiniz ve oradan devam etmek durumundasınız. Bunu sürdürdüğünüz müddetçe kazanımlarınız da aynı oranda artacaktır. Plüton’un aynı gün Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması, çevrenize yansıttığınız halinizde de bir değişiklik yapmanızı sağlayacaktır. Özgüveniniz, değişimlerinizle yüzleşiyor.

7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçmesiyle aile hayatınıza renk geliyor. Uzun
zamandır yapmak istediğiniz değişiklikleri uygulamaya alabilirsiniz. Geçmişin etkilerini sadece psikolojik olarak değil dekorasyon olarak da hayatınızdan çıkarıyorsunuz. Aile kavramının önemi üzerine düşünebilirsiniz.


TERAZİ BURCU

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar; “yeni bir ben” diyeceğiniz bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim’de burcunuzda gerçekleşecek yeniay ile birlikte hayatınızda ciddi ve yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bütün enerjinizi kendinize, var olandan daha iyi bir insan ve görüş oluşturmaya harcayabilirsiniz. Yeniay günü Plüton’un da Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması, bu enerjiden aile hayatınızın da nasiplenmesini sağlayabilir. Yaşam alanınızda bazı değişikliklerin yapılması gerekebilir. Taşınma ve yer değişiklikleri konusuna fazla direnç göstermemelisiniz.
7 Ekim’de Yönetici gezegeniniz Venüs Yay burcuna geçiyor. Kendinizi ifade ederken daha enerjik ve pozitif bir ruh halinde olabilirsiniz. Bu durum ilişkilerinizde de aynı etkiyi uyandıracağı için yakın çevrenizden biriyle aranızda duygusal etkileşimler gerçekleşebilir. Kısa mesafeli seyahatler yapabilirsiniz.


AKREP BURCU

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar; hayatınızı içten dışa yeniden şekillendireceğiniz bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile bilinçaltınızdan başlayarak kendinize yeni bir yol haritası belirliyorsunuz. Aynı gün Plüton’un da ileri hareketine başlayacağı için bu yolun size köklü bir değişim getirmesi ihtimali daha da yükseliyor. Bir şeylerden yara almanız hayatınızdaki birçok durumu, buna neden tutumlarınızı fark etmenizi sağlayacaktır.
7 Ekim’de Venüs burcunuzdan ayrılıyor ve Yay burcuna geçiyor. Maddi kazanımlarınızda artış gözlenebilir. Bunun için kuracağınız ilişkiler ve gireceğiniz ortamlar size bu noktada yeni keşif imkanı tanıyabilir. Sık sık değişimler yaşayabilirsiniz, piyasa koşullarına göre hareket etmenizde fayda var.


YAY BURCU

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar; sosyalliğinizin ve sosyal çevrenizle ilgili konuların gündeminizde yer alacağı bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile sosyal çevrenizle ilgili bazı değişikliklere gidebilirsiniz. İdeallerinize uygun hareket edeceğiniz ve paylaşımlarda bulunacağınız yeni insanlarla tanışabilir, hayatınızda farklı bir pencere açabilirsiniz. Özellikle kadın figürlerinden destek görmeniz olasıdır. Plüton'un da 6 Ekim’de Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıyla birlikte, yeni insanların yeni kararların haricinde bir de yeni kazançların da hayatınıza girmesi söz konusu olabilir. Finansal yapılarınız konusunda kendinize bir disiplin kurabilirsiniz. Harcama ve kazanç dengenizi korumaya yönelik girişimleriniz olacaktır.
Venüs'ün burcunuza geçmesiyle birlikte, kendinizi daha alımlı hissedebilir, insanların ilgisini daha fazla çekebilirsiniz. Kendinizle daha çok ilgilenmek isteyebilir, alışveriş ve bakım konularına fazla vakit ve nakit ayırabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde heyecanınız yükseliyor.


OĞLAK BURCU

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar; zorluklardan doğan fırsatlarla geçireceğiniz bir Ekim ayı sizi karşılıyor. 6 Ekim'de Terazi yeniayı gerçekleşiyor ve kariyerinizi, bundan sonraki yaşamanızı etkileyecek ilişki ve işlere yer veriyorsunuz. Özellikle bu ilişkilerin desteği şansınızı daha da büyütebilir. Burcunuzda ilerleyen Plüton'un 6 Ekim’de ileri hareketi, size yeni bir vizyon katıyor. Bile bile aynı hataya düşmemek konusunda kendinizi ve ilişkilerinizi şekillendiriyorsunuz.
7 Ekim’de Venüs'ün Yay burcuna geçmesiyle, kendinize koyduğunuz engelleri ortadan kaldırıyorsunuz. Hayata daha iyimser bir şekilde bakmanın, kendi değerinizi kendi içinizde beslemenin önemini kavrıyorsunuz. Sosyal hayata daha çok dahil olabilirsiniz.


KOVA BURCU

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar; sürüncemede kaldığınızı hissettiren her şeyden uzaklaşacağınız bir Ekim ayına giriyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay ile gitmek ve kalmak arasında sıkıştığınız konulardan kendinize bir amaç edinerek kurtuluyorsunuz. Hayatınıza yeni bir ilişki ya da çaba dahil etmek, aldığınız nefesin sizi rahatlatmasını sağlayacaktır. Hukuki konularda yüz güldüren gelişmeler yaşanabilir. Plüton'un da aynı gün Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması, geçmişin bazı izlerini siliyor. Engellendiğiniz ya da her şeyi kaybettiğiniz noktada aslında yönünüzü kendi içinizde bulabilirsiniz.
7 Ekim’de Venüs'ün Yay burcundaki seyahati, sosyal çevrede görünen ve aranan biri olmanızı sağlayabilir. Birçok projede ön sırayı alabilir, yeni ilişkilerle hem maddi hem de manevi kazanımlarınız konusunda tecrübeler elde edebilirsiniz. Yabancı dil ve yurtdışı idealleriniz için fırsatlar yakalayabilirsiniz.


BALIK BURCU

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar; yönünüzü bulacağınız bir Ekim ayına başlıyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile artık korkularınızı yolumuzdan çekecek gücü hissedebilirsiniz. Hayatınızdaki sis perdelerini büyük ölçüde kaldırmayı, sınırların ve dengelerin de hayatta var olması gerektiğini anlayacaksınız. Plüton'un da 6 Ekim’de Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıysa, sizi bu noktada sıkıştırıyor gibi hissetseniz de ne kadar güçlü olduğunuzu önce kendinize sonra da çevrenize ispatlayabilirsiniz. Tecrübeleriniz size farklı bir olgunluk katıyor.
7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor ve toplum önünde sevilen kimliğinizle ön plana çıkıyorsunuz. Düşüncelerini sizinle paylaşmak isteyen insanlarla bir araya gelebilir, hem kendinize hem de karşınızdakilere katkı sağlayacak imkanlar ve ilişkiler kurabilirsiniz.


Aygül Aydın
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
a0a92f2d2113bf0f553fb926efb0537a.jpg


Ekim 2021 Astroloji Gündemi

Terazi-YeniAy’ı, Plüton ileri transiti, Venüs-Yay geçişi, Satürn ileri transiti, Jüpiter ileri transiti, Merkür ileri transiti,

Koç-Dolunay’ı, Güneş-Akrep geçişi, Mars-Akrep geçişi ayın öne çıkan önemli gök görünümleri olacak.Ekim 2021 Mucizevi Günleri

9 Ekim 2021 Merkür-Güneş kavuşumu saat: 19:17

16 Ekim 2021 Ay-Fomalhaut kavuşumu saat: 12:57

25 Ekim 2021 Ay-Betelgeuse kavuşumu saat: 22:03

27 Ekim 2021 Ay-Sirius kavuşumu saat: 05:04Ekim 2021’in öne çıkan başlıkları;

Ekim 2021’de Türkiye Cumhuriyeti ve çevre ülkeleri, çevre ilişkileri, güvenlik, sınır güvenliği ön planda olacak.

Doğu, Güneydoğu coğrafyası gerek siyasal, gerek doğa olayları ile Ekim 2021’in önemli gündem maddeleri olacak.

Türkiye Cumhuriyeti iç siyasetinde karışıklık baş gösterirken, Cemaatler, Dini örgütler, Terör örgütleri, yeni oluşumlar,

Gizli/saklı yürütülen ilişkiler, siyasilerin, partilerin gizli/saklı planlarının, anlaşmalarının açığa çıkma durumları ön plana çıkacak.

Öte yandan Suç örgütleri, Mafya oluşumları, Siyasetin kirli yüzü Ekim 2021’in sarsıcı, şaşırtıcı yüzü olacak.

Türkiye Cumhuriyeti meclisine, bürokrasisine, hukuka vurgu yapan Ekim 2021, bir çok alanda göz ardı edilenlerin doğurduğu sonuçlar şaşırtacak.

Yine Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası ilişkileri, daha önce yapılan antlaşmaların bozulması, müttefiklerin yaratacağı krizler,

Petrol, Akaryakıt, Doğalgaz ile ilgili uluslararası ilişkiler, ticari antlaşmalar, öte yandan bu ürünlere gelecek zamlar çok konuşulacak.

Hava sahalarına işaret eden Ekim 2021 uçaklar, hava sahalarında doğabilecek güvenlik krizleri, kazalar, saldırılar olabilir diyor.

Yine Gıda, Tarım ürünlerine, Elektrik gibi kalemlere zamlar, Yükselen döviz kurları, Merkez Bankasının faiz oranları ile oynamaları,

Altının yine zirveye oynaması, Dijital Para/Kripto paraların yüksek ivmeyi gösterirken ani düşüşleri öne çıkacak.

Ülkemizde ve dünyada Dijital alanlar, Sosyal medya akımları, Elektronik, Mekanik, Teknoloji, Telekomünikasyon, İnternet ağları,

Sosyal medya yöneticileri, kurumları, kuruluşları vurgusu yapan Ekim 2021, beklenmedik değişimler, gelişmeler, gizlenen bilgiler ifşa olabilir.

Yine bu alanlarda sağlayıcı olan global kurumlarla ilgili yönetimsel değişimler, bazı gizli bilgiler, yapılan gizli anlaşmalar öne çıkabilir.

Ülkemizde ve dünyada (Mayıs-Haziran 2021 Tutulmaları yayınlarımda da bahsetmiştim) Covid-!9’un gerçek yüzü ile karşılaşacağımız bir döneme akıyoruz.

Yeni mutasyonlar, varyantlar gündeme gelirken, çocukları, gençleri etkileyen versiyonlar, yine genel anlamda hayati risk oranının yükselişi,

Aşılarla ilgili bazı aksaklıklar ve uygulamalardaki eksiklikler, yeni tedavi yöntemleri, siyasi krizlere kadar uzanan bir süreç gündeme gelebilir.

Ülkemizde ve dünyada ilginç uygulamalar, baskılar, kısıtlamalara giden ancak kesinleşmeyen süreçler gerek günlük hayatlarımıza,

Gerek eğitim hayatına, okullara, örgün öğretime enteresan yansımaları ile huzursuzluklara neden olabilir.

Uluslararası arenada ise başta İngiltere, Amerika, Çin, Rusya, İsrail, İran, Irak, Suriye, Afganistan, Libya, Cezayir, Gürcistan, Türkiye, KKTC,

Yunanistan, Suudi Arabistan, Almanya, Avusturalya, Belçika, Lüksemburg, Yeni Zelanda, Portekiz, Arjantin, Tayvan Ekim 2021’in gündem düşmeyen ülkeleri olacak.

Bu ülkeler gerek ekonomi, gerek pandemi/virüs süreci, gerek siyasal kararları, gerek askeri hareketlilikleri, gerek doğa olayları ile gündemden düşmeyecek.

Yine Nota ve AB’nin karar değişimleri, yapılan bazı birliklerin bozulması, verilen sözlerin tutulmaması gündeme sürpriz bir giriş yapabilir.

Ulus üstü, global kurumların, kuruluşların sürpriz girişimleri, gizli projeleri öne çıkabilir.

Dijital dünyanın devlerinin gizli projeleri, akıl dışı çalışmaları basına, medyaya sızabilir, spekülatif haberler öne çıkabilir.

Bilgi çağında bilgisizliğin konuşulacağın, duyduklarımıza inanmakta güçlük çekeceğimiz bir ay aslında.

İklimin ani değişimleri, bir günü yaz, bir günü kış Ekim 2021, doğanın sert yüzünü (hava, su, toprak, yangınlar) sert bir şekilde deneyimleyebilir biz insanlığa.

Yukarıda bahsettiğim ülkelerin hortumlar, seller, heyelanlar, depremsellik ile öne çıkacağı Ekim 2021, ülkemizin doğusuna işaret ediyor.

Her ne kadar Yunan adalarında meydana gelen depremler İzmir’e de işaret ediyor olsa da, Ekim 2021 daha çok doğuyu işaret ediyor.

(Ancak her sert gök görünümünde deprem olacak diyebilir durum yok, yahut depremlerin büyük şiddetli olması gerekmez.

Göksel görünümlerin etki alanlarını analiz edip, kaleme almakla mükellefim, umarım dünyanın hiç bir yerinde hayati kayıplar veren doğa olayları yaşamayız.)

Bireysel hayatlarımızda ise dönüştüren, kişisel gelişimin, ruh, zihin, beden dengesinin önemine vurgu yapan bir enerjiye sahip.

Bireysel anlamda da dönüşüme, değişime açık olacak, farkındalık kazanmak adına adımlar atacağız.

Günlük rutinlerimizi düzenlemek, kendimize daha çok zaman ayırmak, kaliteli zaman geçirmek Ekim 2021’in favorilerinden.

Öte yandan yeme-içme düzenimize, spor, egzersiz, hareket kabiliyetimize düzen getirmek, yenilik kazandırmak isteyeceğiz.

Manipülasyonu sevmeyen Ekim 2021, bir çok ilişkinin şekil değiştirmesi ile ev değişimlerine kadar gidecek.

Kadınlardan gelen düşmanlıklara, kıskançlıklara, çirkin rekabete işaret eden bu ay, siz siz olun krizlerden, tartışmalardan kaçının.

Gözlemci olmak, tedbirler almak, krizden beslenenlere prim vermemek adına adımlar atmakta fayda var.

Aşk, Aşk, Aşk diyen Ekim 2021, müzmin bekarların kalplerine güneş gibi doğacak diyebilirim.

Ruh eşleri, ruhsal, karmik birliktelikler, aidiyet temelli, dönüştüren birliktelikler öne çıkacak.

Ani söz, nişan, düğün kararları, sürpriz başlayan, hızla ilerleyen ilişkiler öne çıkacak.

Çocuk bekleyenlere müjdeleri olan Ekim 2021, bir çok ebeveyn sürpriz haberler alabilirler.

Süregelen evlilikler, ilişkiler adına dönüşüme açık bir ay olacak.

Ebeveyn-Çocuk ilişkilerine vurgu yapan Ekim 2021, çocuklar adına kontrol, dikkat, titizlik istiyor.

Çocukların artan enerjilerini yönetmek güçleşirken, kaliteli zaman geçirmek, öğretici aktiviteler yardımcı olacaktır.

Yine ebeveyn sağlık sorunları, karmik tamamlanmalar Ekim 2021’in öne çıkanlarından.

-Astrolog Seda Turan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
Sonbaharın en güzel tonlarına kavuştuğu fakat yazın bittiğini belirten hüznün ve duygusallığın, sarı ile turuncunun hoş bir karışımıdır Ekim ayı. Zorlayıcı etkilere sahip bu aya savaşmaktan yorulduğumuz duygusal konular ve ikili ilişkileri işaret eden Terazi burcunda Merkür geri hareketi ile başlıyoruz.

Sonbaharın derinliklerine doğru ilerlerken içsel dünyamızda kopan fırtınalar ruhumuzda derin yaralar oluşturarak bizi seçimler yapmaya zorlayabilir. Ekim ayı boyunca her türlü ilişkimizi ortaklık, evlilik, partner, aile, arkadaşlık, vs. iş, kariyer seçimlerimizi, finansal durumlarımızı mercek altına alıyoruz.

Ekim ayının ilk yarısı nispeten uyumlu olsa da ikinci yarısı daha zorlayıcı gözüküyor. Ağır gezegenlerin sırayla retrodan çıkışları hayatı birden çok hızlandırabilir ve biz de çok hızlı birtakım kararlar almak zorunda kalabiliriz.

Ay boyunca her ne kadar ilişkiler vurgulu olsa da finansal konular, gelecek beklentileri daha ön planda. Tutulmalara doğru ilerlerken son üç ay özellikle Kasım ve Aralık zorlayıcı etkilerin ön plana çıktığı süreçler olarak gözüküyor.

Ekim ayına astrolojik olarak baktığımızda;

1 Ekim 2021 Merkür ve Plüton karesi gerçekleşiyor. Her iki gezegenin de geri harekette olması iletişimde geçmiş konuların tekrar gündemimize geleceğini işaret ediyor. Özellikle ilişkilerde adil olmayan, memnuniyetsizlik yaratan durumların gözden geçirilmesi ve yeniden yapılandırılması gerekiyor. Fakat bu kombinasyon iletişim zorluğu yaratacağından fikirsel tansiyonu yükseltebilir ve düşüncelerimizi dile getirirken istemesek de acıtıcı, iğneleyici sözlerin ağzımızdan çıkmasına sebep olabilir.

Aynı gün kesinleşen Mars-Chiron karşıtlığı da ilişkilerde yaralayıcı davranışları vurguluyor. Olmadık çıkışlar, zıtlaşmalar derin kırgınlıklar yıpratıcı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

4 Ekim 2021 Merkür-Jüpiter üçgeni saat 03:05’de kesinleşiyor. Eğitim, öğrenim, iş ilişkileri, iletişim, ticaret, kısa veya uzun seyahatlerle ilgili mükemmel bir zamanlama verir. Tabii ki Merkür retrosu özellikle bu konularda kaçırdığınız, tekrar gözden geçirmek istediğiniz fırsatları karşınıza çıkaracaktır.

Yakın çevre, komşular, arkadaşlar ve kardeşlerle ilgili ilişkilerde geçmişte yaşanan durumları gözden geçirmek, düzene koymak veya daha olumlu hale getirmek için de yeni bir şans yakalayabilirsiniz.

4 Ekim 2021 Plüton durağan konuma geçiyor. Dönüşümün efendisi Plüton 28 Nisan 2021’de başladığı geri hareketini sonlandırmak üzere durağan konuma geçiyor. Çürümüş, bozulmuş, işe yaramaz sistem ve düzenlerin dönüşümünü işaret eden bu ağır jenerasyon gezegeni 9 Ekim 2021’de geri hareketini sonlandırıyor.

5 Ekim 2021 Satürn durağan konuma geçiyor. Karmanın lordu Satürn 24 Mayıs 2021’de başladığı geri hareketini sonlandırmak üzere durağan konuma geçiyor. Tamamen düz hareketine dönmesi ise 17 Ekim 2021’de gerçekleşiyor. Sorumluluk aldığınız, yeniden düzenleyip inşa ettiğiniz konularda emeklerinizin karşılığını alırken, kaçtığınız, görmezden geldiğiniz, ihmal ettiğiniz her şey sizi test etmek üzere bekliyor olabilir. Çünkü gezegenlerin geri hareketleri o gezegen temalarında eksik konuları tamamlamanız için mükemmel bir zamanlamadır.

6 Ekim 2021 Terazi burcunda Yeniay oluşuyor. Yeniay ilişkileri işaret eden Terazi burcunun 13 derecesinde saat 14:04’de kesinleşiyor. Mars kavuşumlu bu yeniay öncelikle evlilik, ortaklık olmak üzere her türlü ilişkiyi çok ön plana çıkarıyor. Kariyerinizi, toplumsal statünüzü etkileyecek yeni başlangıçlar, yeni adımlar için bütün enerjinizi, egonuzu ortaya koymak isteyebilirsiniz. Yurtdışı ve yabancılarla yaptığınız işler, eğitim hayatınız, hukuksal konular, sosyal medya, basın-yayın konuları gündeminizde olabilir. Yoğun fiziksel ve zihinsel enerji; tutku ve hırsla odaklandığınız konularda çok dikkatli olsanız bile farkına varmadan bazı zararlara, yaralanmalara işaret ediyor. Çok bilerek yaptığınız profesyonel işlerinizde bile bazı aksiliklerin olması, iletişim kazalarının yaşanması mümkündür. Cesaretinizin kırıldığı durumlarda, durup tekrar düşünmek, sorumluluklarınızı gözden geçirmek ve herkesin kendi egosu olduğunu hatırlamak iyi olabilir.

7 Ekim 2021 Venüs Yay burcuna geçiyor. Bu yerleşim ilişkilerde flörtçü, dışadönük, uyumlu fakat değişken bazen abartılı durumlara sebep olacaktır. Özgürlük temasının ön planda olması ilişkileri sağlam temele oturtmak açısından zorlayıcı olsa da duyguları ve aşkı açıkça ifade etmek açısından rahatlık sağlar. Finansal konularda ise daha iyimser ve aceleci hareket etmeye meyilli olabiliriz.

8 Ekim 2021 Güneş-Mars kavuşumu saat 07:44’de kesinleşiyor. Merkür’ün de eşlik ettiği bu kavuşum hem egonun çok kuvvetli olduğu hem de fiziksel enerji düzeyinin yükseldiği bir süreçtir. Tüm benliğinizi ortaya koyarak her türlü ilişkinizde iletişim aksaklıklarını çözmek üzere yakalayacağınız fırsatları değerlendirebilirsiniz.

10 Ekim 2021 Jüpiter durağan konuma geçiyor. 20 Haziran 2021 de başladığı geri hareketini sonlandırmak üzere Jüpiter saat 21:38 durağan pozisyona geçiyor. Gezegenlerin durağan konumları bazen o gezegen temalarındaki konuların daha olumsuz çalışmasına sebep olabilir. Konu Jüpiter olunca büyümek ve genişlemek istediğiniz alanlarda dikkatli ve finansal açıdan daha tedbirli olmalısınız. Jüpiter’in yöneticisi Satürn’ün de durağan konumda olması bunun önemini daha da vurguluyor. Her iki gezegenin de toplumsal konuları işaret eden alanda olması çok daha dikkat çekici oluyor.

15 Ekim Güneş-Jüpiter üçgeni saat 14:34’de kesinleşiyor. Rahatlık ve huzur veren bu kombinasyon olumlu bir etki olmasına rağmen Jüpiter’in durağan konumda olması kolay ilerlemeyi mümkün kılmayabilir. Kendine güveni abartarak risklere girmeye yol açabilir. Pozitif etkiler sonucu harcamalarınızda gereksiz artışlar olabilir.

17 Ekim 2021 Merkür durağan konuma geçiyor. İlişkiler, hak-hukuk, adalet, uyum ve ahenkle ilgili Terazi burcunda başladığı geri hareketini 20 Ekim 2021’de sonlandırıyor.

17 Ekim Güneş-Plüton karesinin etkisi bir gün öncesinden yoğun olarak hissedilebilir. İlişkilerde gizlemeye çalışılan veya haberdar olmadığınız kişilik özellikleri ve duyguların ortaya çıkışına yol açabilir. Kıskançlık ve kabaran ihtiraslar büyük hasarlara neden olabilir. Aslında bu transit hayatınızda düzgün gitmeyen ilişkilerle ilgili konuları görüp eski davranış biçimlerini bırakmanız daha olumlu ve yaratıcı değişiklikler yapmanız için uygundur.

19 Ekim 2021 Mars-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Yüreklilik, cesaret ve açıklıkla görüşmeler yapmak, önemli mesajlar vermek, yanlış ve doğrular hakkında ikna edici olmak her zamankinden daha kolay olabilir. Terazi burcundaki Mars kendinizi adalet savaşçısı gibi hissetmenizi sağlayarak gerekli gereksiz her işe karışmaya, kendini ortaya atmaya sebep olabilir. Eğer kontrolünüzü kaybederseniz doğru bile olsa sert sözler, agresif davranışlar üzülmenize sebep olabilir.

20 Ekim 2021 KOÇ Burcunda dolunay saat 17:58’de Koç burcunun 27 derecesinde gerçekleşiyor. Duygusal olarak aceleci, atak, gözü kara olacağımız hedeflerimize yönelirken başkalarının fikirlerini pek de önemsemeyeceğimiz dolunay sürecinde özellikle ilişkilerde dengeyi yakalamak zor gözüküyor. Dolunay anında Ay’ın Mars’la karşıt açıda olması; uyumsuzluk ve zıt duygular arasında iki uca çekilmeyi ve kısa sürede önemli problemler yaratabilecek bir enerjiyi işaret ediyor. Kolaylıkla sinirlenme, alınganlık kaprisleri, duygusal heyecanlar işlerin karışmasına, düzgün giden dalgaların ters dönmesine giderek büyümesine sebep olabilir. Üstelik Ay-Güneş karşıtlığının odak noktasında Plüton’un olması; güç mücadelesine girmeye, istemediğiniz şeyleri yapmak zorunda bırakılıyormuş gibi duygularla ani çıkışlar yapmaya meylettirebilir. Kıskançlık, öç alma gibi istekler evlilik, ortaklık ilişkilerinizde iyi gitmeyen durumları etkiler. Her ne kadar eyleme geçmek için destekleriniz olsa da hakkınız olanı almak, gücünüzü göstermek için eski davranış ve düşünce kalıplarınızı yıkmak eşit ve adil bir düzen yaratmanız gerekebilir.

23 Ekim 2021 Güneş Akrep burcuna geçiyor. Saat 07:51’de gerçekleşen bu geçiş olaylara daha derin, daha sezgisel yaklaşmamızı sağlayacak. Daha fazla güvence arayışında olabilir, olaylara şüpheci yaklaşabilir ve görünenin arkasındakini anlamak isteyebiliriz. Tutkuyla odaklanmak ve ilişkilerde derinleşmek mümkündür.

27 Ekim 2021 Venüs-Neptün karesi etkisi iki gün önce ve iki gün sonra oldukça yoğun hissedilen bu açı saat 03:52’de kesinleşiyor. Romantik hayallere önemli ölçüde uyarı veren ancak aldanma, aldatma, kafa karışıklığı yaratan bir etkidir. Arkadaşlık, sevgi, aşk ilişkileri çok hassas olabilir niye ayrıldığınızdan emin bile olamazsınız. Macera hevesi ve iyimserlik gizli aşklara, yanlış ilişkilere hatta psikolojik rahatsızlıklara yol açabilir. İçinde bulunduğunuz gerçeklerden uzak ruh hali finansal konularda doğru karar almanızı zorlaştırabilir. Hakkınızın yenmesi ve kayıplar yaşamanız söz konusu olabilir.

30 Ekim 2021 Güneş-Satürn karesi. Bu zorlayıcı kombinasyon saat 12:43’de kesinleşiyor ama etkisi bir gün önceden çok yoğun hissedilebilir. Dış dünyanızdaki zorlayıcı faktörler kritik durumlara işaret edebilir. Özgürlüğünüzü devam ettirmekte güçlüklerle karşılaşabilir, yaşam enerjinizde düşüş olabilir. Kendinizi kısıtlanmış ve rahat hareket edemiyor hissedebilirsiniz. Hayatınızdaki yetkili kişiler patron, işveren, müdür, öğretmen, anne/baba hatta aile büyükleri bilerek veya bilmeyerek sizi engelliyor olabilir. Fark etmeniz gereken sizdeki negatif enerjinin bu hali yaratıyor olmasıdır. Dünyaya ve insanlara olumsuz bakmanızdan kaynaklanmasıdır.

30 Ekim 2021 Mars Akrep burcuna geçiyor. Kendi yönettiği bir burca geçen gezegen genelde doğasının olumlu yönlerini yansıtır. Mars Akrep’te kararlarında ısrarcı, tuttuğunu koparan, hedeflerinin peşinde olan bir yapıyı gösterir. Güçlü bir iradeyi ve hep ya hiç mantığıyla hareket etmeyi ifade eder.

Ve bir ayı daha tamamlarken hayat sizi çok zorluyor, üstünüze geliyor gibi hissedebilirsiniz. Son noktaya geldiğiniz anda vazgeçmeden önce içinizdeki o cılız sese kulak verin. Umudun ilkbahar güneşi gibi sizi aydınlatmasına izin verin.
Filiz Ünal
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
aylık (1).jpg


KOÇ ve YÜKSELEN KOÇLAR​

Ekim ayının başında gerçekleşen Terazi yeniayı evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler alanında gerçekleşiyor. Büyük bir heves ve istekle yeni bir ilişkiye, evliliğe veya ortak bir çalışmaya başlayabilirsiniz. Fakat burada geçmiş tecrübelerinizden dersler çıkarmalı ve aynı hataları tekrar etmemelisiniz. Venüs’ün Yay burcuna geçişi yabancılar, uzak akrabalar, eğitim ve hukuksal süreçleri gündeminize getirebilir. Ve Jüpiter’in 19 Ekim itibariyle düz harekete geçmesi bu alandaki konularda hız kazanmanızı sağlayabilir. Ay sonuna doğru burcunuzda gerçekleşen dolunay mücadele ettiğiniz ilişkiler, evlilik, ortaklık konularında sonuçları görmenizi sağlayacaktır. Kariyer hayatınızda dönüştürücü etkiler sağlayacak dolunay ilişkilerinizle ilgili ciddi, sağlam kararlar almanıza sebep olabilir. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişi odak noktanızı parasal konulara çevirirken borçlar, kredilerle ilgili yeniden yapılanma sağlayabilirsiniz. Hayatınızda köklü değişiklikler yapacağınız bir süreçte olabilirsiniz.

BOĞA ve YÜKSELEN BOĞALAR​

Merkür geri hareketi ve Terazi burcundaki yeniay enerjisi günlük yaşamınız ve iş yaşamınızla ilgili konuları vurguluyor. İşyeri değişikliği, bölüm değişikliği, çalışma arkadaşlarıyla ilgili sıkıntılar gündeme gelebilir. Yoğun bir mücadele içinde olacağınız bu süreçte geçmişteki anlaşmalar, sözleşmeler ortaya çıkabilir, bazı yanlışları düzeltmeniz gerekebilir. Tabii ki bu yoğunlukta sağlıkla ilgili konuları hiç ihmal etmemelisiniz. Venüs’ün Yay burcuna geçişi parasal konular, yatırımlarla ilgili şanslı etkiler sağlayabilir. Ay sonuna doğru Jüpiter’in düz harekete geçmesi bu konularda yapılanmanızı hızlandırabilir. Ve Koç burcunda gerçekleşen dolunay bilinçaltına attığınız her türlü korku ve endişenizi açığa çıkarabilir. Arkanızdan iş çeviren, dost sandığınız düşmanlarınızın farkına varmanızı sağlayabilir. İşle ilgili eylemlerinizin sonuçlarını alabileceğiniz bu süreçte kariyerinizde büyüme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Fakat sağlıkla ilgili konularda daha dikkatli olmakta fayda var.

İKİZLER ve YÜKSELEN İKİZLER​

Merkür geri hareketi ve Terazi yeniayının etkisi aşk ilişkilerini vurguluyor. Yeni bir ilişkiye başlamadan önce daha gerçekçi ve derin düşünmelisiniz. Fevri ve aceleci davranmadan önce karşınızdaki kişiyle empati kurmaya çalışın. Fazla düşünmeden, hızlı başlayan ilişkiler daha çok mücadele etmeniz gereken sıkıntıları da getirebilir. Varsa çocuklarınızla ilgili konular gündeminizde olabilir. Venüs’ün Yay burcuna geçişi evlilik ve ortaklık konularında hem zorlayabilir hem de yeni fırsatları getirebilir. Yeni bir birliktelik veya ortaklık ilişkisi başlatabilirsiniz. Bu teklifleri çok gerçekçi ve derin bir bakış açısıyla değerlendirmeniz gerekiyor. Ay sonuna doğru Jüpiter’in retrodan çıkışıyla yurtdışı ve yabancılarla olan işler hız kazanabilir veya ortak projeler tekrar söz konusu olabilir. Ve Koç dolunayı özel ve sosyal hayatınızla ilgili dengeyi net olarak görmenizi sağlayacak. Arkadaş ilişkilerinizde problemler olabilir veya onlarla ilgili sıkıntıları çözmekle uğraşabilirsiniz. Belki gelecek hayallerinizle ilgili daha mücadeleci olmanız gerekebilir. Hayata bakış açınızı disipline etmeniz olumlu yeni kararlar almanızı sağlayacaktır. Ay sonunda Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişi iş yaşamınız ile ilgili kontrolü ele almanızı sağlarken sağlıkla ilgili konuları da gündeminize getirebilir.

YENGEÇ ve YÜKSELEN YENGEÇLER​

Merkür geri hareketi ve ekim ayının ilk günleri gerçekleşen Terazi yeniayı ev, emlak, arsa, aileyle ilgili konuları gündeminize getirebilir. Ev değişikliği, yer değişikliği, evle ilgili tadilat, ev almak söz konusu olabilir. Acele karar vermek yerine mümkünse ay sonuna ertelemeye bakın. Aile içi ilişkilerde geçmişte kalmış bazı konuların tekrar ele alınması, yanlış anlamalar, gereksiz tartışmalar olabilir. Daha anlayışlı olmaya, gerçekçi davranmaya çalışın. Venüs’ün Yay burcuna geçişi çalışma ortamınızda, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde daha iyimser olmanızı ve rahat iletişim kurmanızı kolaylaştırabilir. Sağlıkla ilgili getireceği avantajlar spora, diyete başlamak, beslenme düzeninize daha dikkat etmek şeklinde olabilir. Jüpiter’in retrodan çıkışı günlük yaşamınızda ve iş yaşamınızdaki konuların hız kazanmasını sağlarken finansal olarak bazı fırsatlar da getirebilir. Ay sonuna doğru gerçekleşen Koç dolunayı kariyer ve toplumsal statünüzle ilgili alanlara ışığını yansıtıyor. İçsel ve dışsal dünyanızda dengeyi sağlamak için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Kariyerle ilgili konularda sert duygusal çıkışlar ortaklık ilişkileri veya karşınızdaki kişilerle ilişkilerinizi zorlayabilir. Patron veya otorite figürleri ile aranızda bazı problemler, yanlış anlaşılmalar olabilir. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişiyle aşk hayatınızda hareketli günler başlayabilir.

ASLAN ve YÜKSELEN ASLANLAR​

Merkür geri hareketi iletişim alanında önemli etkileri işaret ederken yakın çevre, kardeşler ve kuzenlerle ilişkileri gösteren alanda da Terazi yeniayı gerçekleşiyor. İletişim trafiğiniz hız kazanabilir. Yalan, iftira, dedikodularla yüzleşebilirsiniz. Kardeş veya kuzenlerle geçmişte kalan konular tekrar gündeme gelebilir. Problem yaratan ilişki sorunları varsa düzenlemek için atacağınız yeni adımlarda gerçekçi olmalısınız. Venüs’ün Yay burcuna geçişi aşk hayatınızı hareketlendirirken hayattan daha fazla keyif alacağınız zamanlar olabilir. Hobilerinize yönelebilir varsa çocuklarınızla ilgili konular gündeminize gelebilir. Veya çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz. Jüpiter’in düz harekete geçişi internet üzerinden yaptığınız işlerde yeni fırsatlar getirebilir. Ay sonuna doğru gerçekleşen Koç dolunayı yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı işler, eğitim ve hukuksal konulara ışık tutuyor. Çok daha mücadeleci olacağınız bu dönemde işle ilgili bazı sıkıntılı ve problem yaratan durumlar karşısında bazı şeyleri değiştirmeniz, dönüştürmeniz gerekebilir. Güneş’in ve Mars’ın Akrep burcuna geçişiyle gündeminiz aile, ev konularına yönelebilir. İçsel dünyanıza yoğunlaşabilir, yaşadıklarınızı analiz etmek isteyebilirsiniz.

BAŞAK ve YÜKSELEN BAŞAKLAR​

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri hareketi ve Ekim ayının ilk günlerinde gerçekleşen Terazi Yeniayı maddi ve manevi kazanımlar alanını vurguluyor. Kazançlarınızı arttırmak için fazla hırslı ve yeni arayışlar içinde olabilirsiniz. Yatırım yaparken çok gerçekçi ve dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Belki bir danışmandan yardım alabilirsiniz. Merkür’ün bu alanda geri harekette olması geçmiş hakkedişlerinizin dönüşünü sağlayabilir. Özgüveninizin yüksek olacağı bir zaman ama özellikle alacak- verecek dengesini sağlayamamak canınızı sıkabilir. Venüs’ün Yay burcuna geçişi ev, emlak, arsa alım-satım konularında avantajlar sağlayabilir. Bu konularda ailenizden destek de alabilirsiniz. Aileyle veya aile büyükleri ile daha fazla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Jüpiter’in düz harekete geçişi günlük yaşamınızı hızlandırırken işle ilgili yeni ve çoklu fırsatlar getirebilir. Ve Koç burcundaki dolunay borçlar, krediler, vergiler, miraslar alanına ışık tutuyor. Evli olanlar eşle ilgili finansal krizlere de çözüm bulmak zorunda kalabilir. Duygusal olarak huzursuz, endişe ve kaygılarınızın arttığı bu dönemde lüks, ekstra ve keyfi harcamalarınızı yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Kendi değerinizi sorgulayacağınız ve çalışmalarınızın karşılığını maddi olarak almak için yoğun efor harcayacağınız bir süreç. Duygusal saplantı, takıntılar gibi negatif duygulara düşmemeye çalışmalısınız. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişi yakın çevre ilişkileri, ticari faaliyetlerinize daha yoğunlaşmanızı sağlayabilir.

TERAZİ ve YÜKSELEN TERAZİLER​

Ekim ayına hem burcunuzda gerçekleşen Merkür geri hareketi hem de yine burcunuzda gerçekleşen yeniay enerjisi ile başlıyorsunuz. Ne dediğinize, ne karar aldığınıza çok dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Kendinizle ilgili her türlü konuda yeni adımlar atmak için hevesli, istekli hatta aceleci olabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkiler, evlilik veya ortaklık konularındaki problemleri çözmek, orta noktayı bulmak için yeni adımlar atabilirsiniz. Yine de ilişkilerle ilgili tam olarak ne istediğinizi netleştirmeniz iyi olur. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor. Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalarla iletişim hız kazanabilir. Daha iyimser ve keyifli olacağınız bu süreçte internet üzerinden yaptığınız işlerde kazanç artışı olabilir ve yakın çevrenizden destek alabilirsiniz. Jüpiter’in düz harekete geçişi yeni eğitim ve seyahat fırsatları getirebilir. Ay sonuna doğru gerçekleşen dolunay karşıt evinizde ilişkilerle ilgili alanda gerçekleşiyor. Evlilik, ortaklık, danışmanlık aldığınız kişiler, açık düşmanlarınız her türlü ilişkileriniz mercek altında. Birebir ilişkilerde çatışmalar, zıtlaşmalar içsel dünyanızda zorlayıcı ve yıpratıcı dönüşümlere sebep olabilir. Dikkat etmediğiniz takdirde ilişkiler bitme noktasına gelebilir. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişi özellikle finansal kaynaklarınıza yoğunlaşmanızı sağlayacak. Parasal kaynaklarınızı arttırmak için daha fazla mücadele edebilirsiniz.

AKREP ve YÜKSELEN AKREPLER​

Merkür geri hareketi ve Ekim başında gerçekleşen Terazi yeniayında aklınızın içi karmakarışık olabilir. Yetiştirilmesi gereken evraklar, geçmişteki anlaşmalar, sözleşmeler, kariyerinizle ilgili atılması gereken adımlar konusunda programlama yapıyor olabilirsiniz. Ve bunun stresi günlük yaşamınıza yansıyor olabilir. Dost sandıklarınızın aslında öyle olmadığını fark edebilirsiniz. Venüs’ün Yay burcuna geçişiyle parasal konular ön plana çıkıyor. Fakat ailenizden, aile büyüklerinizden alacağınız destek ile her şeyi düzene koyabilir, yolunuzda daha rahat ilerleyebilirsiniz. Jüpiter’in de düz harekete geçmesiyle finansal ve manevi destekler bularak içsel olarak rahat bir sürece geçebilirsiniz. Koç burcunda gerçekleşen dolunay ise duygusal olarak huzursuz, sabırsız olduğunuz bir dönem olabilir. Yabancılar veya yurtdışı kaynaklı işlerin, eğitim ve hukuksal süreçlerin sonuçları ortaya çıkmaya başlayabilir. Aklınızdakileri uygulamaya koyma sürecinde iletişimle ilgili konularda yıpratıcı ve dönüştürücü bir zaman olabilir. Bunların sonucu sağlık olarak daha dikkatli olmanızı gerektirebilir. Günlük rutininizde yaşanabilecek sorunlar karşısında daha sakin ve sabırlı olmanız gerekebilir. Ay sonunda Güneş ve Mars’ın burcunuza geçişiyle eylemlerinizin sonuçları daha net görünür olabilir ve kendinize güveniniz yerine gelebilir.

YAY ve YÜKSELEN YAYLAR​

Merkür geri hareketi ve Terazi yeniayı sosyal ve arkadaş çevrenizde ilişkilere dikkat çekiyor. Yeni gruplara katılmak, yeni insanlar tanımak için adımlar atabilirsiniz. Çeşitli organizasyonlarda bulunabilir ve bireyselliğinizi ortaya koymak için çaba harcayabilirsiniz. Yine bu alanda gerçekleşen Güneş-Mars kavuşumunun etkisiyle egonuz çok yükselebilir ve çevrenizdeki kişilerle ilişkilerinizde problemler doğurabilir. Yalan, dedikodu gibi tatsız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Karşı tarafı anlamadan dinlemeden karar vermemeye çalışın. Venüs’ün burcunuza geçişi kendinizi daha iyimser ve güvenli hissetmenizi sağlarken yeni bir aşk getirebilir. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in düz harekete geçişiyle iletişim trafiğiniz hız kazanabilir ve yakın çevrenizden maddi ve manevi destekler alabilirsiniz. Ay sonuna doğru gerçekleşen Koç Dolunayı bireysel ve sosyal hayatınızdaki dengeye dikkat çekiyor. Aşk hayatınızda bazı sorunların çözümlenmesi gerekebilir. Acele ve fevri davranışlar, hızlı karar vermek sıkıntı duymanıza, kendinizi huzursuz hissetmenize sebep olabilir. Ay sonunda Akrep burcuna geçen Güneş ve Mars bilinçaltına attığınız endişe ve korkuları açığa çıkarabilir ve özel ilişkilerinizle ilgili konular aklınızı çok meşgul edebilir.

OĞLAK ve YÜKSELEN OĞLAKLAR​

Ayın ilk günlerinde gerçekleşen Terazi yeniayı ve Merkür geri hareketi kariyerle ilgili alanda gerçekleşiyor. Yeni bir işe başlamak, iş değiştirmek, terfi almak söz konusu olabilir. Veya yeni bir ortaklık için hareket edebilirsiniz. Geçmişte kaçırdığınız bazı anlaşmalar, iş fırsatları tekrar önünüze gelebilir. Diğer taraftan aşırı agresif ve dürtüsel davranışlar ilişkilerinizde problem yaratabilir. Patron ve otoriteyle aranızda anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Hakkınız olanları almak için yaptığınız mücadele içsel olarak yaralanmanıza, sıkıntı duymanıza sebep olabilir. Venüs’ün Yay transiti kariyerle, ilişkilerle ilgili konuların kafanızın içinde dönüp duracağı ve düzenlemeler yapacağınız zamanlar. Jüpiter’in düz harekete geçişi kariyer kaynaklı kazançları ve fırsatları getirecektir. Ve Koç burcunda gerçekleşen dolunay toplumsal statünüzü korumak, kariyerle ilgili mücadeleler sonucu içsel olarak huzursuz ve yorgun düşmenize sebep olabilir, aile hayatınızda sıkıntılara sebep olabilir. İş ve ev arasındaki dengeyi sağlamaya çalışmak sizde gerçek dönüşümler yaratabilir. Güneş ve Mars’ın Koç burcuna geçişiyle sosyal çevre, arkadaş grupları ve işten gelen kazançlar, geleceğe dair projelerinize yoğunlaşabilirsiniz.

KOVA ve YÜKSELEN KOVALAR​

Yabancılarla yapılan işler, eğitim, basın-yayın konuları veya hukuksal konularla ilgili yeni adımlar atmak isteyeceğiniz yeniay enerjisi ve yine bu alanda gerçekleşen Merkür geri hareketi ile Ekim ayına başlıyorsunuz. Geleceğe yönelik hedefleriniz için başlangıç yapacağınız yeniayda aşırı dürtüsel ve aceleci davranmaktan kaçınmalısınız. Zira iletişimle ilgili konularda yara almaya açıksınız. Venüs’ün Yay burcuna geçişi sizin sosyal ilişkilerinizde yoğunluk sağlayabilir. Arkadaş çevrenizde, gruplar içinde İyimser ve neşeli olabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilir, yeni çevrelere girme şansı yakalayabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Satürn ve Jüpiter’in düz harekete geçişi uğraştığınız konularda hız kazanmanızı ve bazı fırsatları yakalamanızı sağlayabilir. Koç burcundaki dolunay yakın çevre, kardeşlerle ilişkilere ışık tutuyor. Gereksiz tartışma ve yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Hayata bakış açınızı, ilişkilerinizi gözden geçirdiğiniz ve yeniden bir düzenleme getirmek istediğiniz bir süreç olabilir. Duygusal olarak huzursuz ve gergin hissedebilirsiniz. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişi kariyerle ilgili konularda yoğunlaştığınız bir dönem olacaktır.

BALIK ve YÜKSELEN BALIKLAR​

Ekim ayı Merkür geri hareketinin ortak yatırımlar, paylaşılan mallar konusunda etkisini göstereceğinden özellikle kredilerle ilgili daha gerçekçi ve dikkatli olmalısınız. Terazi yeniayı ile ödemeler ve borçları yapılandırmak için yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Unutulmuş bir borç veya ekstra ödeme söz konusu olabilir. Alacaklar, borçlarla ilgili krizler, miras işleriyle ilgili problemler yaşanabilir. Hukuksal süreçlerle ilgili konularda mücadele etmek sizin için yaralayıcı olabilir. Venüs- Yay geçişi kariyer ve gelecek planlarınızla ilgili değişiklikler getirebilir. Uzun süredir planladıklarınızı devreye almak isteyebilirsiniz. Yeni bir işe girmek, terfi almak, patronlardan destek görmekle ilgili avantajlar yakalayabilirsiniz. Ay sonuna doğru oluşan dolunay maddi ve manevi kazanımlar alanını aydınlatıyor. Alacak-verecek dengesini net olarak görmeniz ve bu konuda zorlayıcı bir dönüşüm sağlamanız gerekebilir. Parasal konular ve yatırımlarınızda mantık ve sezgilerinizi bir arada kullanarak adım atmanız yararınıza olur. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişi yabancılarla yapılan işler, eğitim hayatı, basın-yayın konuları veya hukuksal konuları ön plana çıkarabilir. En çok hayata hangi pencereden baktığınızla ilgili yoğunlaşabilir ve kendi değerinizi sorgulayabilirsiniz.

Sevgiyle,
Astrolog Filiz Ünal
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
aylık (11).jpg

2021 Ekim Ayında Koç Burcunu Neler Bekliyor?​

'Karşıt aşk evinizin' yönetici gezegeni Venüs, dostluklarınızın pekişeceği fakat aynı zamanda arkadaşlıkların aşka dönüşeceği bir ay olacağını müjdeliyor ve mutluluk sinyallerini veriyor. Mars ve retro Merkür birlikte hareket ediyorlar. Ani öfke nöbetlerine dikkat. İyi giden beraberlikler bir anda değişim gösterebilirler. Kafaca anlaştığınız kişilerin, daha sonra yaşantınızda farklı bir boyuta geçme ihtimali olması sizi endişelendirmesin. En azından bazı şeyleri denemelisiniz. İsteklerinizde müthiş bir artış olurken, enerjiniz sınırlarınızın ötesinde genişleyecek ve amaçlarınıza ulaşmak için çok daha fazla çalışacaksınız. Bu dönemde karşı cins üzerinde çekiciliğinizi kullanacaksınız. Uranüs finans evinizden size destek veriyor. Paranızın değerini anlayacaksınız. İlişkiler konusunda ve maddiyat alanında kaçırdığınız fırsatlar yeniden karşınıza çıkacak. Kariyer ve toplumsal başarınıza güç veriyor. Riskli işlerden kaçınmalısınız. Ertelenen projeler ve ödemelerinizde sürprizler var. Sağlık konusunda uyku düzeninize önem vermelisiniz. Ayaklarınızı dinlendirerek, meditasyon, yoga gibi çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Sağlık rejimlerinizin listenizi değiştirebilirsiniz.


2021 Ekim Ayında Boğa Burcunu Neler Bekliyor?​

Uranüs, içinizdeki heyecanları körüklerken; çevrenize yansıttığınız ışığın daha da parlamasını sağlıyor. Aklınıza gelen düşünceler istemeden ağzınızdan dökülebilir. Güzel başlayan duygular daha sonra istenmeyen durumlara neden olabilir. Özgüveninizin yüksek oluşundan dolayı bir takım engelleri kolayca aşmanız bazı konularda şımarmanıza neden olsa da; karşınızdaki kişiler bunun çocukça bir nazlanma olabileceğini düşünerek size karşı olumsuz bir tavır sergilemeyecek. Çevrenizin size onay vermesini beklemeden atılım yapıyorsunuz. Satürn ve Jüpiter kariyer evinizde retro yaparken, Retro Merkür ve Mars olumlu bir açı ile destekliyor.. Her geçen gün kendinize olan saygınız artıyor ve toplumsal ilişkilerinize yansıyor. Geciktiğiniz yolculuklarla ilgili fırsatlar yeniden karşınıza çıkacak. Aniden bir şeyler şekil değiştiriyor. Takıntılarınızdan uzak kalmak için mücadele vermeyi bırakarak, olayları akışında takip edin. Size hitap eden hobi niteliğinde bir konuda yoğunlaşarak, yeteneklerinizi geliştirmek isteyeceksiniz. Dişleriniz, dizleriniz ve uyluk kemikleriniz, ayak bilekleriniz özen isteyen bölgeleriniz. Sizi çok yüklemeyecek sportif faaliyetler, yürüyüşler ve dinlendirici kısa yolculuklar doğal ilaçlarınızdır.


2021 Ekim Ayında İkizler Burcunu Neler Bekliyor?​

Farklı duygular peşindesiniz. Eğlenmeyi ve sürprizleri seviyorsunuz. Hoş saatler geçirebileceğiniz seyahatler söz konusu... Karşıt finans evinizde uzun zaman Plüton retrosu var. Jüpiter ve Satürn'den destek alıyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Merkür 18 Ekim'e kadar aşk ve sosyal evinizde geri gitmeye devam edecek. Geçmişte kalan ve hala anılarınızın bir köşesinde ara sıra canlanan unutamadığınız sevginiz tekrar gündeme gelebilir. Her ne kadar sizi hala heyecanlandırsa da bu tür bir ilişkide hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Eğlenceli bir ortamda başlayan arkadaşlık konusunda fazla abartılı olmayın. Uzun süredir görüştüğünüz dostlarınızla bazı duygusal çekişmeler sonucunda ilişkilerinizi bitirebilirsiniz. Sevdiğiniz bir dostunuzla ayrı ortamlara düşebilirsiniz. İş bölümü yaptığınız kişiler sorun çıkartabilir. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratikte yaşama geçirmiş olacaksınız.


2021 Ekim Ayında Yengeç Burcunu Neler Bekliyor?​

Yoğun duygular içindesiniz. Her şey istediğiniz gibi ilerlesin istiyorsunuz. Karşıt ilişki evinizde bulunan gezegeniniz Plüton duygularınızı ağırlaştırıyor. Aşk gezegeniniz Satürn, retro durumunda olduğu için ilişkiler konusunda dikkatli davranmaya devam etmenizi hatırlatıyor. Disiplinli ve kurallara göre hareket ederseniz duygusal kayıplar yaşamazsınız. Olağanüstü durumlarda çok çabuk düşünebiliyorsunuz. Fakat bir türlü sonuca yaklaşamıyorsunuz. Mars ve retro Merkür birlikte hareket ederek iyi konumda birbirlerini destekliyor. Ailenizle ilgili konular gündeme gelecek. Fakat bazı zamanlarda iyi niyetle oluşturduğunuz tüm duygulara olumsuzluk yükleyebiliyorsunuz... Sakin ve soğukkanlı davranırsanız sonuç hep lehinize oluşur. Duygusal tatmin sağlayacağınız işler peşindesiniz. Ayrıca iş ve aile hayatınızda güven çok önemli. Mars ve Merkür bazı pürüzlere karşı tedbirli olmanızı öneriyor. Eski dostlarınızla bir araya gelerek geçmiş günlere dönecek, anılardan bahsedeceksiniz. Belirsizliğini koruyarak aklınıza takılan konular varsa, bu konuşmalardan sonra bu soruların cevabını bulacaksınız. Süregelen bir ilişkiniz varsa, dikkatli olmalı ve isteklerinize gem vurmalısınız. Gelip geçici yüzeysel duygusallıklardan ve ilişkilerden kendinizi uzak tutmalısınız.


2021 Ekim Ayında Aslan Burcunu Neler Bekliyor?​

Karşıt evinizde geri gitmeye devam eden Jüpiter ve Satürn bir takım zorluklarda sizi olumlu etkilemeye başlayacak. Olumsuz zannettiğiniz birçok konuyu yeniden gözden geçirmeniz için karşınıza çıkaracak. Duygusal konularda eski olaylar tetiklenebilir. Evlilik ve ilişkiler konusunda aynı hataları yapmamalısınız... İlişkinizi sorgularken, kendi hatalarınızı da fark ediyorsunuz. Sağlamcı yönleriniz ortaya çıkıyor. Cazip yönleriniz birçok kişinin üzerinize düşmesine neden olsa da, yoğurdu üfleyerek yemenizde yarar var. Acele davranışlar size daha sonra, duygusal tamir ve sorun yaratacaktır, dikkatli olun. Uranüs, kariyer evinizde toplumsal olaylarda aklınızın karışmasına neden oluyor. Uranüs ve Venüs, yeni çevrelerde karşınıza değişik fırsatların çıkaracağını gösteriyor. Sert açılar yüzünden aşk hayatınızda fırtınalar estirebilirsiniz. Aileniz duygusal hayatınıza karışabilir. Sakin olmalısınız. Öğrenme içgüdünüz oldukça yüksek. Riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceksiniz. Sosyal ilişkilerinizde sorunlar başınızı ağrıtacaktır. Partnerinizle birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz. Duygusallıkla akılcılığı birbirine karıştırmayı sevmediğiniz halde, bu dönemde bir karmaşa içinde olacak fakat düşüncelerinizi çok iyi süzgeçten geçireceksiniz. Bu ay gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce temelinde bazı organizasyonlar önemli olacaktır.


2021 Ekim Ayında Başak Burcunu Neler Bekliyor?​

Aklınız ve hisleriniz arasında karmaşa yaşıyorsunuz. Bir tarafta yüksek hayalleriniz ve takıntılı aşk duygularınız varken diğer yanda da yeni arayışlar içindesiniz. Bu kadar yükü ne derece kaldırabilirsiniz, siz de bilmiyorsunuz. İyi niyetinizin yanlış anlaşıldığı konusunda hem kendinize hem de karşınızdaki kişiye öfke duyabilirsiniz. Anılardan bir türlü kopamıyorsunuz. Kendi isteklerinizde çok fazla ısrarcı olmanız huzursuzluğunuzu büyütebilir. Eleştirici yönleriniz yüzünden duygusal hayatınız sizi yoruyor. Uranüs, yolculuklar evinizde size sürprizler sunacak. Eksik kalan işlerinizi tamamlamalı, yeni fırsatlar yaratma yerine eskileri akıllıca değerlendirmelisiniz. Gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Bu dönem, bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için, karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Zorunlu ilişkiler size göre değil. İlişkilerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Aşk konusunda sorumluluk almak istemeyebilirsiniz. Mars ve Merkür, finans evinizde bulunuyor. 18 Ekim'e kadar retro durumunda olan Merkür sizden yana; birlikte iş yaptığınız kişilerin ödeme konusunda size jest yapmaları mümkün. Aniden unuttuğunuz bir ödeme size yapılabilir. Bir takım iş huzursuzluklarınız tatlıya bağlanabilir. İletişim konusunda güçlü bir yeteneğiniz var, karşınızdaki kişiyi kolaylıkla etkiniz altına alıyorsunuz.


2021 Ekim Ayında Terazi Burcunu Neler Bekliyor?​

Mars, Güneş ve Merkür birlikte hareket ediyor. 18 Ekim'e kadar retro Merkür, ilişkiler konusunda sizi zorlayacaktır. Jüpiter iyi niyetli davranışlarınızın ödülünü size vermeye hazırlanıyor. Karşı ilişkiler evinizdeki Venüs sizi olumlu etkiliyor. Grup arkadaşlıklarında ve sosyal ortamlarda aniden karşınıza çıkabilecek cazip kişileri görmezlikten gelmemelisiniz. 18 Ekim'den sonra Merkür, size önemli bir destek veriyor. Yapabileceğinizden çok daha kaliteli işlere girişeceksiniz. Söz aldığınız kişilerin iyi niyetine güvenebilirsiniz. Gizli anlaşmaların size sağlam dönüşler getireceğini bilmelisiniz. Sadakat ve samimiyet sizin için çok önemli olacak. Aşık olduğunuz kişiler aynı zamanda, maddi konularda güçlü kişiler olacaktır. Sağlam temellere dayanmayan ilişkilerden kaçıyorsunuz doğal olarak. Sorumluluklarınız canınızı sıkıyor. Fakat kendinizi ispat etmeniz için sıkı bir çalışmaya yönelmelisiniz. Sağlığınız konusunda duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Dengeli beslenerek, kısa yürüyüşler yaparak ve hobilerinize zaman ayırarak bu ayı sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayrıca kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz.


2021 Ekim Ayında Akrep Burcunu Neler Bekliyor?​

Yönetici gezegeniniz sizi olumlu desteklerken bilinçaltınızda değişim rüzgarları estiriyor. Düşüncelerinizi harmanlarken; aklınız ve kalbiniz çelişki içinde kalıyor, kafanız net değil. Olmayacak olayları, olur hale getirmek için evrenin size sunacağı hediyeleri kabul etmelisiniz. Manevi duygularla hareket ettiğiniz zaman; karşınızdaki kişiyi tanımakta zorlanırsınız. İyi niyet elçisi olmak gibi bir takıntınız var. Bazı olumlu sunumları görmek istemeyebilirsiniz. İçinizdeki kıvılcımları görün lütfen. Çok çalışıyor ve emeğinizin karşılığını bekliyorsunuz. Ortaklıklar ve iş ilişkilerinizi denetleyen karşıt evinizdeki retro Uranüs, ilişkiler konusunda size zorluklar yaşatıyor. Plüton'dan olumlu enerji ve destek alıyorsunuz. Borçlarınızla ilgili durumlar söz konusu. İş birliği içinde olduğunuz zaman, iş potansiyelinizde enerji yükselmeleri meydana gelecek. Kendinizi iyi hissettiğiniz zaman çalışma yaşantınız daha verimli olacak. Ortaklarınız ve partnerinizle aranızda anlaşmazlıklar çıkarken, beklentilerinizde yavaşlamalar ve gecikmeler olabilir. Bunlara kafanızı fazla takmayarak, yoğunlaştığınız konuları bir an önce bitirmeye çalışın. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. Sağlığınızla ilgili sorunları fazla büyütmeden çözmelisiniz. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.


2021 Ekim Ayında Yay Burcunu Neler Bekliyor?

Satürn ve Jüpiter, iletişim evinizde geri giderken ilişkilerinizi testten geçirmeye devam ediyor. Karşıt evinizin yöneticisi Merkür 18 Ekim'e kadar retroya devam ediyor. İkili ilişkilerinizde karşılıklı iletişim ve kendinizi anlatabilme önem kazanıyor. Pratik davranışlarınızla birçok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Dikkatli olun ve hata yapmayın. Sosyal hayatınız ve özel yetenekleriniz ön plana çıkarken, iş disipliniz mükemmel bir şekilde kendini gösterecek. Her konuda yoğun duygular içindesiniz. Huzursuz olduğunuz bir konudan kaçmak isterken, başka gereksiz bir konu üzerine takılarak kendinizi hırpalayabilirsiniz. Sosyal evinizde bir canlanma söz konusu olacak. Heyecanlı günler sizi bekliyor. Yaşadığınız ilişki 18 Ekim'den sonra net bir durum alacak. Aşk fırsatları yaratıcılığınızla ilgili alanlarda ve çalıştığınız şirketlerde karşınıza çıkacak. Katıldığınız davetlerde karşı cinsin üstün yeteneklerinden etkileneceksiniz. Neptün, aile ve yuva evinizde geri giderken kafanız bazı konularda karışıyor. Sağlamlık ve içsel denetim çok önemli. Disiplinli çalışmanızı teşvik edecek kişilerden destek alacaksınız. Çalıştığınız iş yerinde size ilgi duyan kişilerin patron konumunda olması sizi şaşırtmasın. Hedeflerinizde yalnızca egolarınızı kullanacaksınız. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Baş ve boynunuza dikkat etmelisiniz. Ağır kaldırmamalı ve iskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız.


2021 Ekim Ayında Oğlak Burcunu Neler Bekliyor?

Uranüs, aşk ve sosyal evinizde geri gitmeye devam ediyor. Sürpriz karşılaşmalara devam. Aynı anda birkaç kişinin ilgisi üzerinizde olacak. Çevrenizdeki mantıklı ve sağduyulu kişiler ilginizi çekebilir. Cazip ve kalabalık bir hayran çemberi içinde kalabilirsiniz. Mars, kariyer evinizde ilerlerken 18 Ekim'e kadar retro Merkür kafanızın karışmasına neden olacak. Birçoğunuz ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. Enerjinizi doğru kullanmaya çalışmalısınız. Mesleki aşkların da gündemde olacağı bir dönem. İş arkadaşlıklarının kısa süre içinde aşka dönüşebileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Düşüncelerinizi yeniden gözden geçirirken, duygularınızda geri sayıma geçeceksiniz. Çevrenizde gelişen olaylara karşı, takıntı derecesinde kendinizi haklı gösteren değişik yorumlar getirecek, düşüncelerinize hiçbir şekilde sınır koymak istemeyeceksiniz. Yaşadığınız yoğun duyguların adını koymakta zorlanabilirsiniz. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Parasal kazançlarınız sezgilerinizle birlikte ilerleyecek. Retro Jüpiter ve Satürn sayesinde, bulunduğunuz şartları değerlendirme konusunda fırsatçı ve akılcı davranışlar içinde olacaksınız. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız. Varisler ve damar sorunlarına dikkat etmelisiniz.


2021 Ekim Ayında Kova Burcunu Neler Bekliyor?

Satürn, bazı işlerinizde gerekli desteği size verecek. Geçmişte mutlu olamamış biri karşınıza çıkabilir. Düşünmek için fazla zamanınız olsa bile, ondan etkileneceksiniz. Derin duygular içindesiniz. Bu ay arkadaş gruplarınızı değiştirecek ve yeni bir çevreye gireceksiniz. 18 Ekim'e kadar Merkür retro yapmaya devam edecek. Belki de uzun süredir bir türlü kopamadığınız bir arkadaşınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Katılacağınız dost toplantılarında farklı bir karizma içinde olacak ve karşı cinsin ilgisini kolayca çekeceksiniz. Yakın çevreniz bu konuda sizden çok şey bekliyor. Duygularınız farklı işlerden yana olsa bile, içinde bulunduğunuz durum oldukça önemli. 18 Ekim'den sonra kariyer evinizde farklı durumlar var. Ön planda olacağınız grup aktivitelerinde dikkat çekeceksiniz. Kendinize güveniyor ve çevrenizde iyi etkiler bırakıyorsunuz. İşinizin gelişimi sürecinde yaşanan değişimler sizi düşündürüyor olsa da yapacağınız planlı değişimlerle gerekli önlemleri alacak ve başarılı olacaksınız. İş konusunda beklediğiniz desteği, yakın bir dostunuzdan alarak gerekli atılımı yapabilirsiniz. Sağlık konusunda enerjinizi doğru kullandığınız zaman hiçbir problem çıkmayacağına emin olabilirsiniz.


2021 Ekim Ayında Balık Burcunu Neler Bekliyor?

Neptün, burcunuzda geri gitmeye devam ediyor. Karşıt finans evinizde Mars sizi zorluyor. Başlatacağınız ilişkilerin sağlıklı olmayacağını zamanla anlayacaksınız. Aynı işle uğraştığınız karşı cinsten birinin ilgisini çekeceksiniz. Günlük yaşam temponuzu etkilemeden duygusal konularınızı yürütmeniz sizin için zor olabilir, dikkatli olmalısınız. İsteklerinizdeki artış motivasyon gücünüzü etkilerken, duygusal ilişkilerinizde istenmeyen karışıklığa neden olabilir. Kısa vade çözümlerle durumu yatıştırmalısınız. Kendinizi enerjik ve hırslı hissetmeniz, küçük hatalar neden olabilir. İş bağlama konusunda oldukça başarılı bir performans sergileyeceksiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız, şirketinize maddi kazanç sağlayacak birçok anlaşmaya imza atacaksınız. Mars, ay boyunca 'değişim evinizde' maddi konularla ilgili olayları ortaya çıkaracak. Daha fazla talepleriniz olacak. Daha önce üzerinde yoğunlaştığınız ve karar verdiğiniz konuları bir an önce bitirmeye çalışın. Bu arada bazı iş gecikmeleri de olabilir. Sağlığınız bu dönemde hassas gelişecek. Özellikle bedensel zorlanmaların, fiziksel ve ruhsal problemlere neden olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Hormon sisteminizde olan sorunlar için de bir doktora başvurmayı ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullandığınız zaman hiçbir problem çıkmayacağına emin olabilirsiniz.
Filiz Özkol