2021 Ekim ayı burç yorumları

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
Screenshot_20211002-001820_Instagram.jpg
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
aylık (8).jpg

KOÇ BURCU​

Ekim ayı ikili ilişkileri düzenlemek, var olan ilişkinize ritim katmak, onun istekleri ve ihtiyaçları üzerine yoğunlaşmak adına güzel bir ay. 19 Ekim’de Merkür gerilemesinin bitmesiyle iletişimsel problemlerin çözülebileceği, kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz, karşı tarafı daha iyi anlayabileceğiniz bir aya adım atıyorsunuz. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeni ayın etkisiyle bu ay evlilik planları yapabilir, ilişkilerinizi bir adım öteye götürebilirsiniz. Yeni bir ticari partnerle çalışmak, ortaklaşa iş yapmak ve işinize maddi imkan katmak açısından da fırsatların yoğun olacağı bir ay diyebilirim. Bu bağlamda gündelik işlerinizin yoğunluğu artarken, sosyalleşmek ve hobilerinizle uğraşmak size iyi gelecek. Sevdiğiniz kişiyle organizasyonlar veya beraber keyif alacağınız aktiviteler yapacaksınız. 20 Ekim Koç dolunayı sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Kendinizle ilgili her konuda karar alma zamanı; daha fazla sorumluluk almanızı, kazancınızı artırabilecek alternatif işlere yönelmenizi tavsiye edebilirim.

BOĞA BURCU​

Gündelik koşuşturmalarınızın arttığı bir dönem olacak. Yanınızda çalışanlar veya iş arkadaşlarınızla yaptığınız fikirsel birlik sayesinde bu ay verimlilik söz konusu. 19 Ekim’de Merkür’ün düz harekete geçmesiyle iletişim problemleri çözülüyor; kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz, fikirlerinizi daha ikna edici talep edeceğiniz bir ay olacak. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeni ayla beraber çalışma koşullarınız da iyicil etkiler olacak; ayrıca bu ay sağlık kontrollerinizi düzenleyebilir, uzun süredir başlayamadığınız diyete başlayabilirsiniz. İkili ilişkiler, flört ve aşklar için de güzel etkileşimler altında olabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyen Boğalar için bu ay taşınma fırsatı doğabilir. Kendinizde değişim ya da evinizde birtakım tadilat veya değişiklik yapmak için uygun bir ay; sadece sıra dışı fikirlerinizi kendinize saklamanızda fayda var diyorum, sizi anlamayanlar olacaktır, bu da canınızı sıkabilir. 20 Ekim’deki Koç dolunayı ile arka plan konularda, kapalı alanlarda, hastaneler ve sağlık konularında bir netice alabilirsiniz. Okült ve metafizik konular ilginizi çekmeye başlayabilir.

İKİZLER BURCU​

Çocuk sahibi olmayı isteyen İkizler burcu için bu ay güzel fırsatlar var; aşk ve ilişkiler adına güzel başlangıçlar yapılacak, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceksiniz. 19 Ekim’de Merkür’ün düz harekete geçmesiyle iletişimdeki aksaklıklar ortadan kalkacak, küslükler, dargınlıklar sona erecek, etrafınızda uzun zamandır beklediğiniz barış rüzgarları esmeye başlayacak. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeni ayla beraber birbirinize olan aşkınızı itiraf edebileceksiniz. Bütün bunlar olurken yine de içiniz rahat değil bir şeyler eksik gibi; arkanızdan iş çevirenlere ve kıskançlara karşı temkinli olmakta fayda var. 20 Ekim Koç dolunayı ile arkadaşlıklarınızda, sosyal konularda bir gerilme, kopuş yaşayabilirsiniz. Bazı İkizler için bir karar alma süreci olabilir bu, ‘iç sesinize güvenmelisiniz’ diyorum.

YENGEÇ BURCU​

Ekim ayı Yengeç burçları için aile içi problemleri çözmek, aile üyelerinin eş veya ebeveyn sorumluluğunu almak, onların dertlerini dinlemek, belki onlara çözüm yolu bulmak açısından çok güzel bir süreç. Aile genişletme yolunda evlilik, söz, nişan gibi organizasyonlar devrede olacak veya ev içinde gerekli düzenlemeler, ufak tadilat ve değişimler sizi mutlu edecek. Bu ay 19 Ekim itibarıyla Merkür düz hareketine geçeceğinden iletişimsel problemleriniz ortadan kalkacak, kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz. Medya, yazılı iletişim, halkla ilişkiler alanlarında atılım yapmak için içinizde bir enerji hissedeceksiniz. Çalışmayan Yengeçler bu ay yakın çevre ilişkilerinin de desteğiyle yeni bir hobi, el işi, resim, sanat alanlarında kendilerini faal bulacaklar. 13 Ekim’de Terazi burcundaki yeni ay size ev ve sosyal hayat arasındaki dengeyi hatırlatacak ve buna uyumlu yaşama çalışmalarınızı ve verimliliğinizi her iki tarafa da bölmeniz gerektiğini anlatacak. Bu ay sonu 20 Ekim dolunayında işle ilgili konularda veya patronlarla, sorunlar ve ufak tartışmalar yaşanabilir.

ASLAN BURCU​

Ekim ayında yakın çevrenizle, komşularla, akrabalarla, kardeşlerle ilgili gündemler ön planda olacak. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz; kişisel gelişim ve faaliyetlerde etkin olabileceğiniz bu ay toplantılar, halkla ilişkiler, sosyal yaşam canlılığı içinde olacaksınız. 19 Ekim’de Merkür’ün düz hareketine geçmesiyle iletişimsel problemleriniz sona erecek ve kendinizi rahat ifade edebileceksiniz. 6 Ekim’de Terazi burcundaki yeni ay sizi kardeşinizle iş birliği yapmaya veya herhangi bir kırgınlık, küskünlük varsa aranızı düzeltmeye ve bu alanda barış rüzgarı estirmenize yöneltecek. Para hanenizin yavaş yavaş dolmaya başlayacağı bu ay yeni yatırımlar ve yeni iş gelişmeleri için de olanak sağlıyor. Ay sonunda kendinizi biraz bunalmış ve yorgun hissetmeniz muhtemel de olsa partnerinizin desteği ile bundan sıyrılmanız kolaylaşacak. Herkesin gözünün üzerinizde olmasına her ne kadar alışkın olsanız da, bu ay bu durumdan biraz bunalmış hissedeceksiniz. 20 Ekim Koç dolunayı ile uzak akrabalar, medya, hukuk, yurt dışı gibi konularda bir netice alacaksınız.

BAŞAK BURCU​

Ekim ayında Başak burçlarını finansal anlamda büyüme ve yeni kazanç kapıları karşılıyor olacak. İşinden memnun olmayan Başaklar için sektör değişikliği, iş başvuruları devreye girebilir. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşen yeni ayla beraber kişisel birikimlerinizi geliştirmek, yeni iş fırsatları ve para alışverişi ile ilgili konular gündeminize oturacak. Merkür’ün bu ay düz harekete geçmesi iletişimsel sorunlarınızı da ortadan kaldırdığından, bu ay sizin parlama ayınız diyebilirim. Fiziksel görünümünüzden etkileyici konuşmalarınıza kadar herkes size hayran olacak. Ay sonuna doğru Koç burcunda dolunay gerçekleşecek; iş ortaklığı kurduğunuz, iş birlikteliği yaptığınız kişilerle bir değişiklik yaşanabilir, ofis arkadaşlarınızla gerilmeler, herhangi bir konuda zıtlaşma veya sağlık konularında bir problemle karşılaşabilirsiniz.

TERAZİ BURCU​

Ekim ayında Teraziler tamamen kendilerine yönelmek isteyecek; fiziki görünüm, saç, giyim tarzı, yeni hobiler her şey sizin için. Artık karşı taraf için fedakarlık yapmaktan ziyade (evet bu sizin yapınızda var biliyorum), kendinizle ilgilenmeye başlayacaksınız. Uzun süredir var olan maddi problemlerinizin artık çözümlendiğini fark edeceksiniz. 19 Ekim’de sona eren Merkür gerilemesinin bitişi ile iletişim problemleriniz bitecek, kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz dönem başlıyor. 6 Ekim’de burcunuzda gerçekleşecek yeni ayla beraber yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz; bunca zaman siz değer verdiniz artık siz değer görmeye başlayacaksınız. Ay sonuna doğru yeni girişimlerinizde kullanmak üzere borçlanabilir, kredi çekme ihtiyacı duyabilirsiniz. Yakın çevre ilişkilerinizde ise temkini elden bırakmamakta fayda var, çizgiyi aşanlar olabilir. 20 Ekim Koç dolunayında ikili ilişkiler dikkat çekiyor olacak.

AKREP BURCU​

Akrep burçları biraz karamsar başlıyor bu aya, gizli kalmış konular, geçmişte yaşanmış sıkıntılar su yüzüne çıkabilir. Veya sizin gibi olmak isteyip de olamayan, sizi kıskanan birileri çevrenizde olabilir ama eminim siz müthiş sezgilerinizle etrafınızda olup biten her şeyi çözeceksiniz. Ya hep ya hiç mantığınızla bu ay ikili ilişkilerinizde de yeni bir boyuta geçebilir, var olan ilişkinizi farklı boyutlara taşıyabilirsiniz. 19 Ekim’de Merkür retrosunun sona ermesi ile iletişim gücünüz artacak, kendinizi daha rahat ifade edebilecek, neyi isteyip neyi istemediğinize karar vereceksiniz. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşen yeni ayla beraber iç sesinize güvenerek hareket etmeli ve maneviyata yönelmelisiniz. Hiç beklenmedik bir yerden para gelebilir bu ay, umudunuzu yitirdiğiniz bir para veya borcu olan birinin size geri ödeme yapması gibi durumlar söz konusu. Bu parayı, maddi gelirinizi iyi korumalısınız, gelecek dönem olası sıkıntılı günler için kenara atmanızda fayda var. 20 Ekim Koç dolunayı sizi günlük işlerinizde bir değişikliğe gitmeye zorlayabilir.

YAY BURCU​

Ekim ayında Yay burcu her zamankinden daha sosyal; çevrenizden fayda göreceksiniz. Yaşadıklarınızdan ders almak, bilgeleşmek ve artık hayata farklı perspektiften bakmak için kolları sıvamanız gerekiyor. Daha sorumluluklarınızın bilincinde ve disiplinli bir dönemde olacaksınız artık. 19 Ekim’de Merkür retrosunun bitmesiyle iletişimsel problemleriniz çözülüyor yanlış anlaşılmalar ortadan kalkıyor; siz ateş elementi dobra bir kişilik olduğunuz için söyledikleriniz bazen yanlış anlaşılabiliyor. Fakat dert etmeyin hepsi çözülecek. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeni ayla beraber sosyal ortamların yine en aranılan ismi siz olacaksınız ve ışık saçacaksınız. Yeni bir iş teklifi alabilir, kendinizi kanıtlamak adına daha fazla çalışabilirsiniz. Egzersiz ve diyet yapmak için de uygun bir dönem. 20 Ekim Koç dolunayı ile aşklar, flörtler devrede fakat biraz can sıkıcı olabilirler, beklentiniz karşılanmayabilir.

OĞLAK BURCU​

Ekim ayında Oğlak burcu toplum önünde sevgi, saygı ve takdir görecek. Emeklerin karşılıksız kalmadığını ve ilerlemek için her daim bir adım atmak gerektiğini en iyi siz biliyorsunuz ve bu ay ektiğiniz tohumlar meyve verecek. 19 Ekim’de Merkür gerilemesinin bitmesiyle iletişim aksaklıkları yanlış anlaşılmalar son bulacak, kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz. İçinize atmamanızı her şeyi paylaşmanızı tavsiye ederim. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşen yeni ayla birlikte yeni başlangıçlar, yeni kararlar alarak ev ve iş ortamınızı değiştirmek isteyeceksiniz. Ticaret, pazarlama, halkla ilişkiler, yurt dışı ilişkiler açısından verimli bir ay, ufak tefek para alışverişleri gündemde; yalnız hobiler ve size zevk veren, ilginizi çeken şeyler için biraz çekimser bir ay. 20 Ekim Koç dolunayı ile ailevi konularda netice almak, bir konuyu çözmek veya ev değiştirmek gibi gündemleriniz olacak.

KOVA BURCU​

Ekim ayında Kova burçları evlerinde daha fazla zaman geçirmek istemelerine rağmen buna imkan yaratamadıklarından şikayetçi olabilir. 6 Ekim Terazi yeni ayı ile genel olarak eğitim, öğretim, uzak yerlere seyahatler, hukuksal meseleler, yabancılarla ilgili konular veya eşinizin akrabaları ile ilgili konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 19 Ekim’de Merkür gerilemesinin bitmesiyle iletişim problemleri ortadan kalkacak ve daha rahat iletişime geçebileceksiniz. Eşinizden maddi-manevi destek alacağınız bu ay, kariyerinizde de başarılarınızdan söz ettirmeyi başaracaksınız. Siz genel anlamda iletişime yatkın ve sosyal biri olarak arkadaşlarınız tarafından da aranan ve sevilen bir insansınız; buna mukabil bu ay nereye yetişeceğinize siz karar verin. 20 Ekim Koç dolunayı ise size ufak ticari işlerde sorunlar getirebilir. Kısa seyahatler için acele etmemelisiniz.

BALIK BURCU​

Ekim ayında Balık burcu kendine ve sorumluluklarına bağlı yaşamayı hedef belirleyecek. Günlük işlerinizde, koşuşturmalarınızda, ortaklaşa işlerde sorumluluklar artacak. Bununla birlikte ev, iş, aile, kariyer temaları üzerine düşünecek ve aradaki dengeyi oturtmaya çalışacaksınız. Maddi olarak eşinizin kaynaklarının arttığı bir ay olacak ve bu da sizi hayli sevindirecek. 19 Ekim’de biten Merkür gerilemesiyle iletişimsel aksaklıklar ortadan kalkacak; ikili ilişkiler, flörtler adına sürpriz bir teklif alabilirsiniz, sizi ailesiyle tanıştırmak isteyebilir. 6 Ekim’de Terazi yeni ayında ortaklıklarda sorunlar çözülürken, 20 Ekim Koç dolunayında maddi kaynaklarınız, beklenmedik ödemeler, iş konularında gerilmeler yaşanabilir. Ay sonuna doğru kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinizde hareketli günler sizi bekliyor olacak.
Dolunay Karaca
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
aylık (2).jpg

Koç Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Değişime açık bir ay sevgili Koç..
Ruhsal, fiziksel, zihinsel farkındalıklar kazanacağın, spiritüel bir ay senin adına.
Hatta öyle ki profesyonel Astroloji, Psikoloji, Spiritüel, Çakra danışmanlıklar alabilirsin.
Hayata yeni pencereler açacağın, seni aşağı çeken bir çok etkeni aşacağın bir süreç olacak.
San faydası olmayan, hayatına hizmet etmeyen bir çok duyguyu, düşünceyi, alışkanlığı geride bırakacaksın.
Ailevi, yakın, dostluk, sosyal ilişkilerinin hareketleneceğin, seyahatlere, organizasyonlara açık bir ay.
Evli, ilişkisi olan bir Koç isen, baskın, sonuç odaklı tutumlarla evliliğine, ilişkine yeni bir yön çizeceksin.
Bekar bir Koç isen, yeni bir aşk Ekim 2021’in kaçınılmazı olacak senin için.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin, yerleşik düzenin, sorumluluk alanların adına hareketli, tempolu bir ay.
Büyük değişimler, ani gelişmeler, sürpriz kararlar aya damgasını vuracak.


Boğa Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Özel hayatına vurgu yapacak bir ay olacak sevgili Boğa..
Geçmişle vedalaştığın, geleceğe, ileriye odaklanacağın bir ay olacak.
Bilhassa duygusal anlamda dönüştürmek zorlandığın tüm hikayeleri tamamlayacak, noktalayacaksın.
Kendine karşı hiç olmadığı kadar dürüst, açık, samimi olacak, kendinle yüzleşmekten kaçınmayacaksın.
Bekar bir Boğa isen, özel hayatının önünde duran engelleri aşmak adına ciddi bir çaba sarf edeceksin diyebilirim.
Evli, ilişkisi olan bir Boğa isen, eşinin, partnerinin dönüşüme, değişime, yeniliğe açık olmasını bekleyebilirsin.
Aslında özel hayatın adına ezber bozan bir ay olacak diyebilirim.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin, sosyal ilişkilerin adına samimiyet, güven arayacağın bir ay.
Aradığın güveni, samimiyeti göremediğin yerde durayacak, enerjisi tükenmiş ilişkileri noktalamaktan kaçınmayacaksın.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına beklediğin haberleri getirecek, şanslı bir ay.


İkizler Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Sürprizlere açık, şaşırtacak bir ay olacak sevgili İkizler..
Alışılagelmiş düşüncelerini, duygularını, alışkanlıklarını değiştirecek, devrimci bir ay Ekim 2021 senin için.
Tabularını yıkacağın, kalıplaşmış düşüncelerini aşacağın, isteklerine, gelecek planlarına odaklanacağın bir ay.
Bekar bir İkizler isen, Ekim 2021 ruhsal anlamda tamamlanacağın, kendini bulacağın bir birlikteliği getirecek.
Geçmişten gelen, aşamadığın bir ilişki yeniden canlanabilir, cesur, tutarlı, istikrarlı adımlar atabilir, duygularına sahip çıkabilirsin.
Evli bir İkizler isen, eşinden ayrı zaman geçirmek istemeyecek, günlük rutinlerinde düzenlemeler yapacaksın.
İlişkisi olan bir İkizler ise, ilişkini resmiyete taşımak adına adımlar atabilirsin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerine yeni yönler tayin edeceğin, manipülasyona setler çekeceğin, bireyselliğine odaklanacağın bir ay.
İster özel, ister kariyer, eğitim odaklı olsun sık sık seyahatlerin, sürpriz gelişmelerin öne çıkacağı bir süreç olacak.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına düzenlemeler yapacağın, önceliklerinin yer değiştireceği bir ay
Yengeç Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Duygusal, karmik, yenilikçi bir ay sevgili Yengeç..
Senin dışında gelişen olaylar, kontrol dışı gelişmeler, ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına şaşırtıcı gelişmelere açık bir ay.
Ebeveyn sağlık sorunları, aileyi ilgilendiren meseleler, senin de müdahil olacağın ilginç gelişmeler gündeme gelebilir.
Hukuksal meseleler, resmi daire işlemleri, vergi, kredi, alacak/borç gibi hesapları açacak, geçmişten gelen meseleleri açacak bir ay.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına sorumluluklarına odaklanman gereken bir ay, bilgine.
Başı kalabalık bir ay aslında, aynı anda birden fazla konu ile ilgilenmek durumunda kalabilirsin.
Evli, ilişkisi olan bir Yengeç isen, karmik yüzleşmeler getirecek bu ay, gerçeklere sırtını dönmeyeceksin.
Sürpriz değişimler, ani kararlar, beklenmedik yeni yollar Ekim 2021’in öne çıkan gündem maddeleri olacak senin için.
Bekar bir Yengeç isen, aşk adına heyecanlara gebe bu ay, sürpriz bir başlangıç kaçınılmaz görünüyor.
Ruhsal, zihinsel, fiziksel dengene önem vermeli, profesyonel destekler almalı, bu karmik ayı en iyi şekilde değerlendirmelisin.Aslan Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Günlük rutinler, kariyer hayatın ile ilgili değişimleri yüksek bir ay sevgili Aslan..
Neresinden bakarsak bakalım Ekim 2021 senin için finans, kariyer, gelecek demek.
Süregelen kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerine değişimler getirecek, düzenlemeler getirecek bir ay olacak.
Yeni başlangıçlar, yurtdışı, şehir dışı bağlantılar, online çalışmalar, sürpriz işbirlikleri öne çıkabilir.
Finansal anlamda önemli gelişmelere açık bu ay, kontrollü, titiz hareket etmeli, detayları es geçmemelisin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına elemeler yapacağın, sadeleşmeye gideceğin bir süreç olacak.
Evli bir Aslan isen, eşin ile iletişimine, paylaşımlarına titiz, ihtiyatlı yaklaşmalı, ihmalkarlıktan kaçınmalısın.
İlişkisi olan bir Aslan isen, değer verdiğin kişi senden netlik bekleyebilir, önemli kararlar arefesindesin.
Bekar bir Aslan isen, gelgitler yaşadığın bir gönül meselesine kesin bir sonuç getirmek, net adımlar atmak isteyebilirsin.
Sürpriz gelişmeleri ile kah güldüren, kah hüzünlendiren Ekim 2021, sana bir hediye vermeden gitmeyecek


Başak Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Değişken, yoğun bir ay sevgili Başak..
Kalabalıklar içerisinde yalnızlık hissedebilir, geçmişe dönebilir, güvenli alanına çekilmek isteyebilirsin.
Son aylarda yaptığın değişimleri gözden geçirebilir, bazı pişmanlıklar yaşayabilirsin.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin, yerleşik düzenin ile ilgili değişimler getirecek bir ay olacak Ekim 2021.
Hızla kararlar alıp, girdiğin iş, proje, işbirliği noktalanabilir, ani değişimler, kontrol dışı gelişmeler gündeme gelebilir.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına sakinlik isteyen bu ay, ilginç iletişimler, yüzleşmeler gündeme gelebilir.
Evli bir Başak isen, eşinin tavır ve tutumlarına eleştirel yaklaşabilir, uzlaşma sağlamakta güçlük çekebilirsin.
İlişkisi olan bir Başak isen, önünü göremediğin bir birlikteliğin içinde yer almak istemeyebilir, ilişkiyi noktalamak isteyebilirsin.
Aslında genel anlamda özel hayatın adına dengeleri değiştirecek bir ay olacak diyebilirim.
Bekar bir Başak isen, geçmişle olan yüzleşmeni yaşamalı, hayata yeni pencereler açmalısın.Terazi Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Önemli değişimleri getirecek bir ay sevgili Terazi..
Senin adına dönüştüren, değiştiren, yenilikçi bir ay olacak diyebilirim sevgili Terazi.
Yakın geçmişin muhakemesini yapacağın, kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin, yerleşik düzenin adına kontroller yapacağın bir ay olacak.
Seni aşağı çeken unsurları gözden geçirecek, kendinle yüzleşecek, bazı iç hesaplaşmalar yaşayacaksın.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına süregelen sorunlar adına kendine de paylar çıkarabilirsin.
Üslubunu, tavrını, tarzını düzenlemen gereken bu ay, empati, sağduyu, yenilikçi olmak kazandıracak, ihmal etmemelisin.
Çocukları olan bir Terazi isen, çocukların artan enerjisi seni yorabilir, sağlıklı aktiviteler, kaliteli zamanlar sana yardımcı olacak, değerlendirmelisin.
Evli, ilişkisi olan bir Terazi isen, eşin, partnerin ile karşılıklı anlayış bekleyen bu ay, yüksek tepkiler olumsuz sonuçlar doğurabilir.
Agresyon, ani öfke patlamaları, yüksek tepkiler ancak krizleri doğurur, çözüm odaklı olmak, olaylara geniş pencerelerden bakmak gerek.
Bekar bir Terazi isen, gelgitli ilişkileri noktalamayı tercih edebilir, kalbi boş bir Terazi isen, yeni bir heyecana kontrol dışı adım atabilirsin.


Akrep Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Neresinden bakarsan bak, beklenmedik gelişmelere açık bir ay sevgili Akrep..
Her şeyden önce öz benliğini hissedeceğin, öz gücünü farkına varacağın, cesur bir ay olacak.
Ruh, zihin, beden dengesinin önemini kavrayacağın, kişisel gelişimine her şeyden çok önem vereceğin bir ay olacak.
Bireysel çalışmalar, profesyonel desteklerle kendine büyük yatırımlar yapacağın, yaşamın, benliğinin önemini kavrayacağın bir ay.
Kendine daha çok zaman ayıracak, bağımlılıklarından, takıntılı duygulardan, yoran düşüncelerden arınacağın, yeniliklere açık bir ay.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerinde paylaşımın, iletişimin kalitesine son derece önem verecek, maniple edilmeyi reddedeceksin.
Evli, ilişkisi olan bir Akrep isen, samimiyet, içtenlik, güven, romantizm, tutku senin için olmazsa olmaz olacak.
Beklentilerini eşine, partnerine açıkça dile getireceğin, girişimci, açık yürekli ve aynı zaman da yapıcı bir ay.
Bekar bir Akrep isen, 2021 başından bu yana gönlünü yoran mesele sonuca bağlanıyor.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına başı kalabalık ancak fırsatlar, şanslar getirecek bir ay.


Yay Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Başı kalabalık ancak güzel getirileri olan bir ay sevgili Yay..
Yoğun gündemleri olan Ekim 2021’de dinlenecek zaman bulamazsan şaşırma derim.
Ancak bir o kadar şanslı, fırsatlar sunan, güzel bir ay olacak, enerjini yüksek tutmalısın.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına düzenlemeler getirecek, biraz yorucu bir ay.
Geçmişten gelen bürokratik işlemler, finansal meseleler gündeme düşebilir.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına sadeliği, içtenliği tercih edeceğin, kalabalıklardan kaçınacağın bir ay.
Bekar bir Yay isen, zihnini meşgul eden kişiye net adımlar atabilir, yeni başlangıçlara imza atabilirsin.
Evli, ilişkisi olan bir Yay isen, eşinin, partnerinin değişken tavır ve tutumları seni agresyona itebilir, dikkat.
Tepkilerinde, söylemlerinde, tavırlarında denge isteyen bir ay olacak.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına patavatsız bir ay, ebeveyn sağlık sorunları ise sürpriz olabilir.

Oğlak Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Ani değişimlere açık bir ay sevgili Oğlak..
Geçmişi andıran olaylara gebe bir ay ancak karmik hesaplaşmaları yapıp, defterleri kapattıracak bir ay olacak.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına derin yüzleşmeler getirecek bu ay, bir çok ilişkiyi noktalayabilirsin.
Egemenliğini ilan edeceğin bir ay desem abartı gelebilir ama yaşayınca hak vereceksin.
Ruhsal, zihinsel, fiziksel dengeni, kişisel gelişimini, arzu ve isteklerini önemseyeceğin bir ay olacak.
Ailevi ilişkilerde ebeveyn sağlık sorunları yahut geçmişten gelen meseleler sürpriz gündemler oluşturabilir.
Evli, ilişkisi olan bir Oğlak isen, eşin, partnerin ile açık konuşmalar yapacağın, beklentilerini öne süreceğin bir ay olacak.
Dengeli ancak biraz kontrolcü tutumlar sergileyebilir, gelişmeleri şansa bırakmak istemeyebilirsin.
Bekar bir Oğlak isen, hiç beklemediğin gelişmelere açık bu ay, büyük sürprizler yaşayacaksın.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına sorumluluklarını ihmal etmemen, dikkat isteyen bu ay, iyimser sürprizler var.
Kova Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Dönüştüren bir ay olacak sevgili Kova..
Sağlığın, alışkanlıkların, kalıpsallaşmış düşüncelerin, takıntılı duyguların dönüşüyor, sen değişiyorsun.
Spiritüel, Astroloji, Psikoloji, Çakra, Kişisel gelişim destekleri alacağın, yeniliğe açık olacağın bir ay.
Kilo vermek, kilo almak, imaj-stil yenilemek, yeme-içme alışkanlıklarını, günlük rutinlerini değiştirmek adına hızlı bir ay.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerinde iletişime açık olacak ancak kendi bireysel alanlarını, enerji alanlarını koruyacaksın.
Evli bir Kova isen, eşinin desteğini hissetmek, birlikte daha çok zaman geçirmek, hayatı ortak bir şekilde yüklenmek isteyebilirsin.
İlişkisi olan bir Kova isen, gelgitlerden sıkıldığını fark edebilirsin, daha çok sakinlik istediğin bir ay olacak.
Bekar bir Kova isen, sosyal medya hesaplarından sürpriz başlangıçlar, uzaklarla iletişimler gündeme gelebilir.
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına fazlası ile ileri görüşlü bir ay olacak.
Geçmişi düzenleyeceğin, geleceğe adımlar atacağın, çalışkan bir ay senin için


Balık Burcu Aylık Yorum​

Ekim 2021
Farklılıklar kazandıracak bir ay sevgili Balık..
Yılın ilk aylarından bu yana yoğun akan gündemler, değişen duyguların, hesapta olmayan gelişmeler seni yormuştu.
Ekim 2021’de ufak bir mola vermek isteyeceksin diyebilirim, ruhsal, zihinsel, fiziksel dengene, enerjine önem vereceksin.
Kendine daha çok zaman ayıracak, profesyonel destekler alacak, bireysel uğraşlarla kendi saf enerjini yükseltmek isteyeceksin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına spekülatif gelişmelere, iletişimlere, hiç beklenmedik iyi-kötü sürprizlere açık bir ay.
Ani kutlamalar, ani sağlık sorunları, sürpriz seyahatler, ilginç haberler aya damgasını vuracak diyebilirim.
Evli, ilişkisi olan bir Balık isen, yorulmak istemediğin, sakinlik, dinginlik istediğin bir ay olacak.
Sevginin, şefkatin, saygının ne denli önemli olduğunu kavrayacağın, bazı ısrarları elden bırakacağın bir ay olacak.
Bekar bir Balık isen, sürpriz flörtler, sürpriz iletişimler, ani başlayan, ani biten duygular gündeme gelebilir.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına son derece dikkatli, titiz hareket edeceğin bu ay, standartlarını korumaya yönelik ilerleyebilirsin.
-Astrolog Seda Turan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
Bu ay Terazi burcunda gerçekleşecek Mars etkili Yeniay ile beraber sosyal bir döneme adım atabilirsiniz. 20 Ekim günü Koç burcunda meydana genel Dolunay ise birtakım krizlere neden olabilir.

aylık (10).jpg


KOÇ | (21 Mart – 19 Nisan)

Mars etkili yeniay ile ilişkiler ve ortaklıklarda stresli konular gündeminizde olacak. Zaman zaman sesler yükselebilir; sudan sebeplerle tartışmalar çıkabilir. Koç burcunda gerçekleşecek dolunayla sabırsız, tahammülsüz insanlarla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Yaşam hedeflerinizi gerçekleştirirken kendinizi güç çekişmelerinin içinde bulabilirsiniz.

BOĞA | (20 Nisan – 20 Mayıs)

Bu ay, hasıraltı ettiğiniz konularla yüzleşebilirsiniz. Kendinizi motive edebilir, çalışma ortamınızdaki insanları koordine edip, yönetebilirsiniz. Dolunayla kendi kabuğunuza çekilip korunaklı bir alan yaratmak isteyebilirsiniz. Gürültüden, kalabalıktan, insanlardan uzak kalmayı tercih etmek size iyi gelebilir.

İKİZLER | (21 Mayıs – 20 Haziran)

Yeniay ile özel hayatınızda planlı programlı hareket etmek isteyebilirsiniz. Partnerinize destek olabilirsiniz. Çocuklarınızla iletişiminizde onların beklentilerini dikkate almanızda fayda var. Arkadaşlarınızla gezilere katılabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve etkinlikler bu ay gündeminizde olacak.

YENGEÇ | (21 Haziran – 23 Temmuz)

6 Ekim Çarşamba günü aile ilişkilerinizi yönetmek üzere hareket edebilirsiniz. Ev içinde yapılacak tadilat, dekorasyon gibi konularla bizzat ilgilenebilirsiniz. Koç burcundaki dolunayla kariyer hayatınızda bir güç savaşının ortasında kalabilirsiniz. Rekabetin artacağı, kaygan bir zeminde kendi pozisyonunuzu korumak için mücadele etmeniz gerekebilir.

ASLAN | (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Bu dönem iletişim güçlerinizi parlatabilir, insanları kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Önemli sözleşmelerin imzalanmasında etkin olabilirsiniz. 20 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek dolunayla, eğitimle ilgili konularda başarılı olabilirsiniz. Uluslararası konular, ticaret ve iletişim gücünüzü gösterebilirsiniz.

BAŞAK | (23 Ağustos – 22 Eylül)

Terazi burcundaki Mars etkili yeniay ile maddi konularda ciddi rahatlamalar yaşayabilirsiniz. Yeni anlaşmalar yapabilir, iş hacimlerinizi ve maddi kaynaklarınızı büyütebilirsiniz. Koç burcunda gerçekleşecek dolunayla birtakım krizlerle uğraşmak ve mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.


TERAZİ | (23 Eylül – 22 Ekim)

Bu ay Mars etkili yeniay ile fiziksel görüntünüze daha fazla dikkat edip önem göstereceğiniz bir döneme girebilirsiniz. İstediğinizi elde etmek ve gerçekleştirmek konusunda mücadeleci davranabilirsiniz. 20 Ekim Çarşamba günü Koç burcunda gerçekleşecek dolunayla kendi iç dengenizi korumakta zorlanabilir; ikili ilişkilerde yaylım ateşi açabilirsiniz.

AKREP | (23 Ekim – 21 Kasım)

Yalnız kalmak isteyeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Kişisel ve ruhsal gelişiminiz için spirütüel konularla ilgili yayınları takip edebilirsiniz. Dolunayla birlikte iş yerinizde değişiklikler meydana gelebilir. Görev tanımınız genişleyebilir veya sorumluluk gerektiren işler angarya ve fazlalık olacak şekilde üzerinize kalabilir.

YAY | (22 Kasım - 21 Aralık)

Arkadaşlarınızla sık sık bir araya gelebilirsiniz. Etkinliklerden konserlere, tiyatrolardan stand-up gösterilerine gideceğiniz; son derece hareketli, eğlenceli, faal bir dönemi deneyimleyebilirsiniz. Koç burcunda gerçekleşecek dolunayla romantizm ve yaratıcılık gerektiren konular ön planda olabilir.

OĞLAK | (22 Aralık – 19 Ocak)

İş hayatınızdaki dengeler değişebilir. Yöneticilerinizle ilişkileriniz destekleyici bir hâl alabilir. Sıklıkla göz önünde olacağınız için iyi veya kötü adımlarınız daha görünür olabilir. Dolunayla aile içinde sesler yükselebilir; gereksiz gerilimler yaşayabilirsiniz. Sorumluk alanlarınız yük gibi gelebilir. Bireysel ve bağımsız hareket etmek isteyebilirsiniz.

KOVA | (22 Ocak – 18 Şubat)

Terazi burcunda gerçekleşecek Mars etkili yeniay ile beraber seyahat takviminize yeni yolcuklar eklenebilir. Koç burcunda gerçekleşecek dolunayla iletişim kurduğunuz kişiler tarafından soğuk ve mesafeli algılanabilirsiniz. Üstlendiğiniz işlerde çözüm odaklı hareket ederek başarılı olabilirsiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Borçlar, krediler gibi konularda kısa vadeli aksamalar, engellerle karşılaşabilirsiniz. Maddi açmazları ve sorunları düzlüğe çıkartacak sürpriz para akışları yaşayabilirsiniz. Önünüzü görmenizi sağlayan maddi kazanımlar elde edebilirsiniz. İş hayatınızda karşınıza yeni ve güzel fırsatlar çıkabilir.Dinçer Güner
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
tumblr_a542784a3d72f5cfdc3358f77f8f1c49_8e56e0f1_640.jpg

Sevgili Koç ve Yükselen Koçlar,

Ekim ayı sizin için değişim ve dönüşüm zamanı. Ekim’in ilk haftasında ikili ilişkileriniz, işbirliği yaptığınız ortaklarınız ve çalışma arkadaşlarınız ile ilgili bir değişim yaşayacaksınız. Doğum haritanızın almış olduğu konuma bağlı olarak sevinebilir ya da üzülebilirsiniz. Merkür retrosu 20 Ekim’e kadar iletişim ve iş hayatınızda yanlış anlaşılmalar yaşamanıza aracı. 6 Ekim itibari ile Plüton’Un direkt seyri sizin kariyer eviniz ile alakalı bir dönüşüme zorlayacak sizi. Özellikle Ekim ayından itibaren 2021 yılı içinde kariyerle ilgili yaptıklarınızın son aşamasına geldiniz. 7 Ekim’de Venüs’Ün Yay burcuna geçişi hayatınızda yurtdışı konuları, yüksek eğitim ve sosyal medya alanlarında sizi sevindirebilir. Bu süreç 6 Kasım’a kadar sürecek.

11 Ekim’de Satürn’ün direkt seyri sosyal çevrenizdeki grup çalışmalarınızda zorlanmaları da beraberinde getirecek. Bu da demektir ki bu zamanın üstesinden gelebilmek için daha sorumlu olmanız gerekiyor.18 Ekim’de Jüpiter’in direkt seyre geçişi ile birlikte yağmış olduğunuz çalışmaların neticelerini alacağınız bir dönem. Yeni sosyal çevrelere girebilirsiniz, yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Özetle karşınıza çıkacak yeni kapılar size şans ve bereket getirebilir.

18 Ekim’de Merkür de direkt seyre geçiyor. Ticari konular ve ilişkilerinizde iyileşme yaşayabilirsiniz. İş anlaşmaları ve ortaklarla ilgili konularda uzlaşma sağlayacaksınız. 20 Ekim’de kendi burcunuzda gerçekleşen Dolunay hayatınızla ilgili gizli saklı konuları önünüze sunabilir. Ancak radikal bir değişiklik yapmaktan kaçınıp var olanı korumanızı tavsiye ederim. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep burcuna geçişi ile ödemeler alanınızdaki konular ön planda. Bu süreç 23 Kasım’a kadar devam edecek. Başkalarından elde ettiğiniz gelirler, kredi ve vergi konuları ön planda olacak. 30 Ekim’de Mars yönetici burcu olan Akrep burcuna geçecek. Bu sebeple ödemeler alanındaki konularınızı daha rahat bir şekilde çözeceksiniz. Güzel bir ay dilerim

Sevgili Boğa ve Yükselen Boğalar,

Ekim ayının ilk haftasında Terazi burcunda Yeniay gerçekleşiyor. Bu Yeniay’da sağlığınız ile ilgili konularla yüzleşebilirsiniz. Aynı zamanda günlük akışınız ile ilgili yeni bir düzene geçiş sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte yurtdışı, yüksek eğitim ve sosyal medya konularında değişim, dönüşüm yaşayacaksınız. Burada olanların hayrınıza olduğunu, zorlukların sizi güçlendireceğini bilerek hareket etmenizde fayda var. Venüs’ün Yay burcuna geçişi ödemeler evinizle alakalı yeni iş fırsatlarını temsil ediyor. Bunun dışında yeni iş kapılarını ya da gelir imkanlarını da temsil ediyor. Satürn ve Jüpiter’in direkt seyriyle kariyer evinizde yeni bir pozisyon alabilir, yeni bir işe başlayabilirsiniz.

18 Ekim’de Merkür’ün direkt seyri sağlık anlamında kendinizi iyi hissedeceğiniz bir dönemi gösteriyor. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay size farkındalık getirecek. Kendinizle ilgili kararlar almanız söz konusu.Bu kararları Kasım ayında uygulamanız sizin için daha iyi olacaktır. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep seyri ikili ilişkileriniz ve iş hayatınızla ilgili sorunları aydınlığa çıkarıyor. 23 Kasım’a kadar bu sorunların çözümlerini bulacaksınız. 30 Ekim’de Mars’ın 7.evinize giriş yapması ile iletişimde var olan sorunları rahatlıkla çözeceksiniz. Fakat gerilim ve tartışmalara da açıksınız, olumsuz durumlara karşı farkındalıkla yaklaşın.

Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler,

Terazi burcunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte ikili ilişkilerinizde ve varsa çocuklarınızla ilgili konularda yeni bir süreci başlatabilirsiniz. Plüton’un direkt seyri ödemeler alanınızda gerçekleşiyor. Bu da bu dönem itibari ile kredi, ortak gelirler ve borç konularında yapılanmaya gideceğinizi göstermekte. Venüs’ün Yay burcuna geçişi hayatınızda , ikili ilişkilerinizde size şans ve mutluluk getirecek. Satürn ve Jüpiter’in Kova burcundaki direkt seyri uluslararası konular, yüksek eğitim, sosyal medya ve seyahat ile ilgili alanlarda size şans getiriyor. Bu şansı alıp kabul edin ve iyi değerlendirin.

18 Ekim’de Merkür’ün Terazi burcunda direkt seyri aşk hayatınız ve çocuklarınızla iletişiminizi daha iyi kılıyor. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay sosyal çevreniz ve grup çalışmalarınızla ilgili problemleri göz önüne çıkaracak. Ayın sonunda Mars’ın kendi burcuna geçişi ile bu alandaki grup çalışmalarınız daha kuvvetli olacak.

Sevgili Yengeç ve Yükselen Yengeçler,

Ekim’in ilk haftasında yuva temaları, aile büyükleri ve evle ilgili konularda bir dönüşüm yaşayacaksınız. Yeni bir başlangıç yapmanız olası. Hayrınıza gerçekleşecek bir Yeniay. Alın, kabul edin.Plüton’un direkt seyri ödemeler alanınızda size destek çıkmakta. Bu da demektir ki dönüşümünüzü kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Venüs’ün Yay burcuna geçişi 6.evle ilgili konuları daha ön plana çıkarıyor. Bununla birlikte iş hayatınız ve çalışma arkadaşlarınız ile yeni konular gündeme gelebilir. Evinizde arkadaşlarınız, dostlarınızı ağırlayabilirsiniz. Eğlenceli, keyifli zamanlar geçireceğinizi sizlere müjdelerim.

Ardından 20 Ekim’de gerçekleşecek olan Koç burcundaki Dolunay kariyer evinizde var olan sorunları göz önüne koyacak. Siz burada nasıl davranmanız gerektiğine karar vereceksiniz. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep seyri aşk hayatı ve çocuklar ile ilgili konularda size yeni fırsatlar sunuyor. Sonrasında 30 Ekim’de Mars’ın Akrep burcuna geçişi Akreplere ekstra bir enerji verecek. Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslanlar,

Ekim ayının ilk haftasında Terazi burcunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte kardeşleriniz ve komşularınızla birtakım olaylar gerçekleşebilir. Değişim ve dönüşüm arifesindesiniz. Aynı zamanda 6 Ekim’de Plüton’un direkt seyri ile rutininiz, çalışma ortamınız değişiklik gösterebilir. Sağlıkla ilgili yapılması gereken diyet ve tedavilere bu dönemde başlayabilirsiniz. 7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile aşk hayatınızda renkli ve güzel günler başlıyor.

Çocuklarınız varsa onlarla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. 6 Kasım’a kadar seyahata çıkabilir, sevdiklerinizle hoş zamanlar yaşayabilirsiniz. 11 Ekim ve 18 Ekim’de Satürn ile Jüpiter’in Kova burcundaki direkt seyri sizleri ikili ilişkiler ve çalışma arkadaşlarınız konuslarında etkileyecek. İletişimde iyileşmelere gidilebilir. Yeni kararlar alacağınız bir dönem. Ancak Merkür 18 Ekim’de yavaşlayan seyre geçtiğinden müşterileriniz ve sözleşmeler konusunda ani kararlar vermeden sakin olmakta fayda var.

Kasım itibari ile bu kararları daha net değerlendirebilirsiniz. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ile 9.evinizdeki konularda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu demektir ki yüksek eğitim, seyahat, uluslararası konularda sorunlar gün yüzüne çıkacak. Sonrasında bu konuları rahat bir şekilde çözümleyeceksiniz. Güneş 23 Ekim’de Akrep burcuna geçiyor. Ardından 30 Ekim’de Mars Akrep burcuna geçiş yapacak. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna girmesi ile 4. ev konularında etkilenebilirsiniz. Özellikle ev tadilat, dekorasyon, değişim, aile büyükleri konuları sizleri zorlayabilir. Bu yüzden bu dönemi daha sakin ve izlemede kalarak geçirmenizi tavsiye ederim.

Sevgili Başak ve Yükselen Başaklar,

Ekim ayının ilk haftası Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay finansan anlamda yeni kararlar almanıza aracı. Bununla birlikte Plüton’un 6 Ekim’deki direkt seyri ile sağlık konularında ve günlük rutininizde bugüne kadar yapamadıklarınızı gerçekleştirme zamanı. Sağlığınıza özen gösterip gerekli kontrollere gideceğiniz bir süreç. 18 Ekim’de Terazi burcunda Merkür direkt seyre geçiş yapıyor. Dolayısıyla sözleşme ve iş konularında daha rahat olacağınız bir süreç.Finansal anlamdaki yeni kazançlarınızı da müjdeliyor. Ancak yeni fırsatları, sözleşmeleri mümkünse Kasım ayının ilk haftasına ötelemekte fayda var.

20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay ile birlikte ödemeler alanınızda var olan sorunlar daha öne çıkacak. Bu sebeple yeni bir atılımda bulunmadan izlemede kalmanızı, kararlarınızı Kasım ayının ilk haftasında vermenizi tavsiye ederim. 23 Ekim – 30 Ekim tarihlerinde Güneş ve Mars sırasıyla Akrep burcuna giriş yapıyor. Yakın çevre ve kardeşlerinizle iletişim alanlarınızda bir kontrol yapmanızı, üzerine düşünüp sağlıklı bir şekilde karar almanızı tavsiye ederim. Elinizin kuvvetleneceği bir dönem. Fakat mental anlamda hızlanırken kaza ve tartışmalara da açıksınız, dikkat ! Güzel bir ay olsunSevgili Terazi ve Yükselen Teraziler,

Ekim ayının ilk haftasında kendi burcunuzda gerçekleşen Yeniay ile birlikte hayatınızda yeni başlangıçlar söz konusu. Bu da demektir ki ikili ilişkiler ve iş hayatı konusunda yeni konular start verecek. Plüton’un Oğlak burcunda düz seyri ile var olan ikili ilişkilerinizdeki iletişim sorunlarınızı çözebilirsiniz. Bu konularda yeni sayfalar açabilirsiniz. Venüs’ün Yay burcundaki seyri network ağınızı, yeni sözleşme ve anlaşmalarınızı beraberinde getiriyor. Aynı zamanda bu seyir kısa tatilleri de müjdeliyor. 11 ve 18 Ekim’de Satürn ve Jüpiter’in Kova burcunda direkt seyri sizi aşk, çocuk ve sosyal konularda etkiliyor. Var olan sorunları çözebileceğiniz bir süreç.

18 Ekim’de Merkür’ün direkt seyri kendi burcunuzda gerçekleşiyor. Bu sebeple kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz, yenilikleri, güzellikleri yaşayacağınız bir süreç. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay 7.evinizdeki problem ve sorunları aydınlatacak. Yapmış olduğunuz ikili ilişkiler, evlilik ve beraberlikler konularında sorunları daha güçlü çözebileceksiniz.Ancak yeni kararlar almadan izlemede kalarak ilerlemenizi öneririm. Akrep burcuna geçiş yapacak olan Mars ile birlikte ödemeler alanınız, gelir elde ettiğiniz yerler konusunda eliniz kuvvetlenecek. Ekim ayı güzel bir ay, iyi değerlendirin.

Sevgili Akrep ve Yükselen Akrepler,

Ekim ayının ilk haftasında Terazi burcunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte farkındalığınız artacak. Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir süreç. Aynı zamanda ‘öldürmeyen acı güçlendirir’ mottosuyla ilerlersemelisiniz, sorunları çözebilecek güçtesiniz. Özellikle yeni çalışmalar , tatil, seyahat, sözleşmeler ve iş konularında yeni bir dönem başlayacak sizler için. 7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte parasal alanda ek gelirlerinizin artacağı güzel bir sürece giriyorsunuz. 6 Kasım’a kadar bu süreç etkili, değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yurtdışı bağlantılı işler, sosyal medyadan gelir kaynakları ve ek işler söz konusu.

Satürn ve Jüpiter’in Ekim’in ortasında direkt seyre geçmesi ile yuva ,aile konuları göz önünde olacak. Aynı zamanda yeni bir süreci de tetikleyecek. Gayrimenkul, miras ve aile büyüklerinin sorunlarının göz önüne çıkması söz konusu. Farkındalık alanınızda kendiniz daha iyi hisssedeceğiniz bir sürecin içerisine gireceksiniz. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay hayatınızda var olan problemleri ve iş hayatınızdaki sorunları öne çıkaracak. Dolayısıyla izlemede kalmanızı özellikle tavsiye ederim. Bununla birlikte 23 ve 30 Ekim tarihlerinde Güneş ile Mars’ın Akrep burcuna geçmesi ile sizin döneminiz başlıyor. Gökyüzünde yıldızınız parlasın, doğum gününüz kutlu olsun.

Sevgili Yay ve Yükselen Yaylar,

Ekim ayının ilk haftasında Terazi burcunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte sosyal çevrenizde olumlu değişimler yaşayacaksınız. Aynı zamanda grup çalışmalarınızda da yeni bir süreci beraberinde getirecektir. Plüton’un direkt seyre geçişi ile finansal anlamda kendinizi toplayacaksınız. Ek gelir kapıları olabilir. Venüs’ün kendi burcunuza geçişi ile ışığınız artacak. Yeni fırsatlar, ilişkiler, kariyerinizde yenilenmeler olabilir. 11 ve 18 Ekim’de Satürn ile Jüpiter’in Kova burcundaki direkt seyri kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Aynı zamanda bulunduğunuz ortamlarda öne çıkmanıza, parlamanıza aracı.

18 Ekim’de Merkür’ün direkt seyri farkındalık alanınızda gerçekleşecek. Bu sebeple olayları daha rahat çözeceksiniz. Ancak bir düşmanınızla da karşılaşmanız olası bu dönem. Bu konulara hiç takılmadan süreci güzel deneyimlemenizi tavsiye ederim. Özellikle 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay aşk hayatınızla ilgili var olan konuları netleştirecek. Aşk hayatınızda bir tamam ya da devam kararı alabilirsiniz. Daha sağlam adımlar atmanıza aracı bir Dolunay. 23 Ekim ve 30 Ekim’de Akrep burcuna sırasıyla Mars ve Güneş girecek. Meditasyon ve olumlama ile ilgili konular gündeminizde olacak. Farkındalığınızın gittikçe yükselmesi söz konusu

Sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlaklar,

Eylül’ün ilk haftasında kariyer evinizde gerçekleşen Terazi Yeniayı ile birlikte yeni bir sürecin başlaması söz konusu. İş hayatınızda farklı bir disiplin anlayışına geçebilirsiniz. Plüton’un direkt seyri kendi burcunuzda gerçekleşiyor. Kendiniz baştan yaratacağınız bir sürece gireceksiniz. Aynı zamanda Satürn ve Jüpiter’in direkt seyri para evinizde gerçekleşmekte. Bu da finansal alandaki konuları toparlayıp para akışınızı düzenleyeceğiniz gösteriyor.

Merkür’ün direkt seyri Terazi burcunda 18 Ekim’de gerçekleşiyor. Bu seyir ile sosyal çevrenizde ve grup çalışmalarınızda daha rahat şekilde kendinizi ifade edebileceksiniz. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay 4.evinizde doğmakta. Bu da sizin ev, kariyer ve aile büyükleri ile olan alanınızı tetikliyor. Bu alanlarda problemlerle karşılaşmanız olası. Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna girişi ile sosyal çevreniz ve grup çalışmalarında başarıyı yakalayacaksınız.

Sevgili Kova ve Yükselen Kovalar,

Ekim ayının ilk haftasında Terazi burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay etkisiyle hayatınızdaki yüksek eğitim, sosyal çevre ve çocuklarla ilgili konularla ilgili yeni bir sürecin içerisine gireceksiniz. Ardından Plüton’un Oğlak burcundaki seyri ile farkındalığınız gittikçe yükseliyor. Son olarak Venüs’ün Yay burcuna geçişi ile kendinizi göstereceğiniz ve daha şanslı bir duruma geleceksiniz. Satürn ve Jüpiter’in kendi burcunuza direkt seyre geçmesi ile hayatınızda yeni bir düzene geçebilirsiniz. İş, eğitim, aşk hayatınızda bu yeni düzeni sağlayabilirsiniz. Kendiniz sosyal medya ve hukuki konularda daha rahat ifade edeceksiniz.

Koç burcunda gerçekleşen Dolunay size kısa seyahatler ve iş toplantılarını da beraberinde getirecek. Aynı zamanda Akrep burcunda geçiş yapacak Güneş ve Mars kariyerinizde daha güçlü olacağınız şanslı bir sürece giriyorsunuz. Ekim ayında sizi birtakım zorluklar beklese de ilerleyen süreçte bunları kolaylıkla atlatacaksınız.

Sevgili Balık ve Yükselen Balıklar,

Ekim ayının ilk haftasında Terazi burcunda gerçekleşen Yeni ay ile ödemeler alanınızı tetikliyor. Krediler, borçlar , başkalarından elde ettiğiniz gelirlerle ilgili sorunları aşarak yenilikler yaşayabilirsiniz. Plüton’un direkt seyri ile birlikte grup çalışmalarınız ve sosyal çevrenizden alacağınız desteği gökyüzü destekliyor. Venüs’ün Yay burcundaki seyri kariyer evinizi parlatacak. Bu durumun da size yeni iş fırsatları ve terfi gibi konuların kapısını açması olası. Satürn ve Jüpiter’in direkt seyri Kova burcunda gerçekleşecek. Dolayısıyla sizin farkındalık alanınızda olan bu seyir hayatınıza yeni bir sayfa ve döngü açacak. Merkür’ün direkt seyri ile birlikte kredi, borç, ödeme , başkalarından elde ettiğiniz gelirler konusunda değişimler yaşayabilirsiniz.

20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay finansal anlamda sizi dönüştürecek bir süreci temsil ediyor. Finansal sorunlarla yüzleşeceğiniz bir süreç. Aynı zamanda finansal anlamda yeni gelir kapılarına yönelebilirsiniz. 23 Ekim ve 30 Ekim’de sırasıyla Güneş ve Mars’ın Akrep burcuna geçişi ile 9. ev konuları gündemde olacaktır. Mahkemeler, akrabalar, ve hukuki konuların öne çıkması mümkün. Uluslararası konular, sosyal medya konularında kazançlı çıkabilirsiniz. Ekim ayının olumlu etkilerinin hayatınıza etki etmesi dileğiyle.

Arzum Koyuncu
 

sonbaharci

🍁
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2021
171
158
28
Emeğiniz için teşekkür ediyorum. Bir Yengeç olarak neredeyse tüm yorumları okudum :KK68:
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
111.jpg

Bu ay oldukça hızlı ve değişik bir ay olacak. Gezegen retrolarının sona ermesi ve gezegenlerin burç değiştirmesi ile birlikte enerjimiz değişiyor olacak.

7 Ekim Plüto retrosu bitiyor.
12 Ekim Satürn retrosu bitiyor.
19 Ekim Jüpiter retrosu bitiyor.
20 Ekim Merkür retrosu bitiyor.


Yavaş akan ve tıkanık olan enerjiler yerini hızlanmaya bırakıyor. Retrolar durup düşünme ve sorunun köküne inme zamanlarıdır. Ancak dokunduğu alanlarda durağanlık verir. Bu ay ile birlikte bu durağanlık sona eriyor. Düzensizlik ve kaos enerjisinin sona ermesiyle birlikte özellikle Satürnün ileri harekete geçişi kolektif anlamda yeniden kısıtlamaları gündeme getirebilir.

Eğitim,iletişim,düzen,istikrar ve dönüşüm adına harekete geçeceğimiz zamanlara doğru geçiş yapıyor olacağız
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
EKİM AYI GÖKYÜZÜ ANALİZİ

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız Balık Dolunay’ının etkilerini Ekim Ayının ilk haftasına kadar hissedeceğiz.
Fakat 6 Ekim itibariyle çalışmak ve üretmek gerektiğini açıkça fark edeceğimiz bir döngüye gireceğiz. Özellikle uluslararası ticareti destekleyen ve üretimi teşvik eden kararlar gündemde olacak gibi görünüyor.
🍁Yine 6 ve 7 Ekim tarihlerinde Plüton duraksaması, bu iki gün için özellikle sağlık sektörü sisteminde aksaklıklara sebep olabilir.
🍁 Havaların soğumaya başladığı, toprağın ve suyun dengeyi korumak adına harekete geçeceği bir ay. 7 ve üzeri depremleri dünya genelinde duyabiliriz ve su ile ilgili her türlü doğal afet haberlerine hazırlıklı olmalıyız.
🍁 17-18 Ekim günlerinde Jüpiter’in de duraksaması tüm dijital ve teknoloji alanlarında enerji yoğunluğundan kaynaklı, geniş alanlarda ve uzun süreli kopmalar, kesintiler, patlamalar yaşatabilir.
🍁 Susuzluk ve kuraklık artık kapıyı çalmaya başlıyor. Tasarruflu olmakta fayda var.
🍁 Yönetim kadrolarında anlaşmalar bozuluyor. Verilen sözler tutulmuyor ve kopuşlar başlıyor. Tüm dünya genelinde bu etkileri bolca okuyacağımız bir ay.
🍁 Ekim sonuna doğru yine tüm dünya genelinde ayaklanma ve isyan haberlerini okuyacağız. Devrimlerle ve darbelerle devrilen hükümetlerin haberlerini duyacağız.
🍁 Her şeye rağmen bireysel alanda ise; yeni yaşam planlarının aktif olacağı bir aya giriyoruz.
Çoğumuzun aklında özellikle yoğunlaşan tek soru : “Nereye gidelim?”
Bazen çözdüğümüzü sandığımız davanın, kurbanı oluruz. Ya da kurbanı olduğunu sandığımız olayın katili biz çıkarız.
Ekim ayı sürprizlerle dolu.Araştırmacı Astrolog
Hale Özen
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765
ko%C3%A7-150x150.jpg
KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Hemen ay başında yer değiştirecek olan Venüs size komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler açısından bereketli bir dönem yaşatıyor olacak.

Aynı tarihlerde gerileme hareketine iş ortamınızı, iş arkadaşlarınızı ve sağlığınızı gösteren eviniz içerisinde devam edecek olan Merkür ise size kariyer hayatınızda rutin olarak yaptığınız işlerde çeşitli aksaklıklar, ertelenen, zamanında gerçekleşmeyen bazı aksaklıklar yaşatma olasılığına sahip.

18 Ekim’ de Merkür düz hareketine başlayana kadar sağlık konusunda da risk almamaya çalışmalısınız.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde iş arkadaşlarınız ile alakalı yeni bir görevlendirme ya da çalışma ekibinize katılan yeni bir kişinin haberi söz konusu olabilir.

Ekim ortası itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn kariyeriniz ilintili harcadığınız çabanın karşılığını önünüzdeki 1,5 aylık süre boyunca daha görünür şekilde almanıza olanak sağlayacaklar.


Ayın 17’ si itibariyle Güneş’ in 21’ i itibariyle Mars’ ın yer değiştirmesi ile partneriniz/eşiniz/sevgiliniz ile aranızda daha gergin bir iletişim söz konusu olmaya başlayabilir. Egonuzu tatmin etmekten başka getirisi olmayacak tartışmalardan uzak kalmaya çalışmanızda fayda var.

20 Ekim Dolunay süreci ise tam burcunuzun üzerinde gerçekleşeceğinden sizi biraz gergin bir ruh hali içerisine çekmeye çalışabilir. Ancak bu Dolunay süreci ortaklı işleriniz, eşiniz-sevgiliniz ve sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili belirsiz durumları netleştiriyor olacaktır.

bo%C4%9Fa-150x150.jpg
BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayı boyunca Venüs’ ün yeni yerleşimiz sizi başta aşk hayatınız olmak üzere anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz, ortaklı yaptığınız işler açısından şanslı bir dönem geçirmeniz için destekliyor olacak. Bekarlar için yeni bir ilişkiye adım atmaları da bu ay içerisinde söz konusu olabilir.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sizi yaratıcılık gerektiren işlerde, eğitim, çocuğunuz ve özel hayatınız alakalı konularda bazı aksayan, ters giden işlerle meşgul etme potansiyeline sahip.

Hemen aybaşında söz konusu olacak Yeni Ay enerjisi ise Merkür’ ün aksattığı iş ve konularda yeni bir çözüm yolu ya da yaklaşım geliştirmeniz açısından size fırsatlar yaratacak. Ancak özel hayatınızı ilgilendiren önemli bir ayrıntıyı da bu Yeni ay sürecinde fark etme potansiyeline sahipsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise hayatınızda onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili ilerlemekte zorluk çektiğiniz konular açısından biraz daha olumlu gelişmeler yaşamanız için fırsat veriyor olacaklar.

Ekim ‘in ikinci yarısı itibariyle sağlığınıza vücut direnciniz düşme eğiliminde olacağı için biraz daha fazla özen göstermeli; iş ortamınızda ise birlikte çalıştığınız kimselerle şahsi çekişmeler yaşamaktan uzak durmalısınız.

Özellikle 21 Ekim’ de yer değiştirecek olan Mars, iş hayatınızda size stres altında kalmanız için bazı sınavlar yaşatıyor olabilir.

20 Ekim Dolunay süreci ise hayatınızda sonlanması gereken fazlalık yaratan bir meselenin çözülmesine aracılık ediyor olacak. Aynı zamanda bu Dolunay süreci ile web üzerinden takip ettiğiniz önemli bir işinizi de sonuçlandırıyor olabilirsiniz.

ikizler-150x150.jpg
İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayı boyunca Venüs sayesinde kendinizi sağlıklı ve zinde hissetmeniz mümkün olacak. iş ortamınızla ilgili uzun süredir aklınızda olan bir dekorasyon, iyileştirme, eşya-mobilya alımı gibi projeyi de hayat geçirebilirsiniz.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sizi yatırımlarınız, taşınmaz mülkleriniz, evinizi ve ailenizi yakından alakadar eden konularda bazı aksaklıklar, çözmeniz gereken problemler ile ilgilenmek zorunda bırakabilir.

6 Ekim Yeni ay süreci ise eviniz, yaşam alanınız, aracınız ilintili yeni bir tadilat-tamir girişimine başlamanıza olanak tanıyabilir.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler anlamında bir süredir istediğiniz gibi gitmeyen konuları daha olumlu sonuçlar üretmeye yatkın hale getirecekler.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından da 21’ inde Mars’ ın yanına katılması ile birlikte başta çocuğunuz olmak üzere; sevgilinizle de aranızda gergin tartışmalar yaşama potansiyeline sahip olacaksınız. Kendinizi haklı görmeye eğilimli olacağınız bu dönemde empati kurarak, ani ve öfkeli çıkışlar yapmamaya gayret etmelisiniz.

20 Ekim Dolunay süreci ise uzun süredir hedeflediğiniz bir amacınıza ulaşmanıza aracılık edebilir.

yenge%C3%A7-150x150.jpg
YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Bu ay Venüs’ ün yer değiştirmesi ile birlikte özel hayat- aşk konularında şanslı etkiler almaya başlayan Yükselen ‘ lerden biri de sizsiniz. Ayrıca eğitim yaratıcılık gerektiren işler ve çocuğunuz alakalı konularda da olumlu gelişmeler yaşıyor olacaksınız.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sizi yakın çevrenizde bulunan insanlarla kurduğunuz diyaloglarda yanlış anlaşılmaya eğilimli ve yeni başladığınız girişimlerinizde aksaklıklarla uğraştırmaya eğilimli olacak. Ayrıca yaptığınız planlar da sıklıkla çıkan pürüzler nedeni ile değişmek zorunda kalabilir.

6 Ekim Yeni Ay süreci sizi yeni başlayan bir projede yer almak zorunda bırakabilir. Ayrıca kardeşinizin ya da yakın bir dostunuzun hayatındaki yeni bir gelişme ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir ortağınız, ticari ilişkilerde bulunduğunuz kimseler ve partneriniz ile alakalı yoğun tempoda seyreden ama sonuç alamadığınız, tıkanmış gibi görünen işlerinizin/ konularınızın ilerleme sağlamasına olanak tanıyacak.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından da 21’ inde Mars’ ın yanına katılması ile birlikte ailenizde gerginlik yaratabilecek bazı meseleler ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca ailenizi ilgilendiren mülk alım-satımı ilintili bir konu da bu dönemde gündeme gelebilir.

20 Ekim Dolunay süreci ise kariyeriniz, işiniz alakalı takibinizde olan bir konunun neticeye bağlanmasını sağlayacak.

aslan-150x150.jpg
ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Tüm ay boyunca Venüs’ ün verdiği destekle yatırımlarınız, taşınmaz mülkleriniz, aracınızı, evinizi ve ailenizi ilgilendiren bir süredir yapmayı düşündüğünüz girişimlerinizde başarılı sonuçlar alıyor olacaksınız. Özellikle yaşam alanınız yeniden dekore etmek, aracınızı yenilemek ile ilgili olumlu enerjiler size destek olacak.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür ise sizi parasal konularda zorlamaya, alacaklarınızı tahsil ederken gecikmeler yaşatmaya devam ediyor olacak. o nedenle bu ay bütçenize daha titiz şekilde yaklaşmalısınız.

Ekim başındaki Yeni Ay sürecinde yüklü miktarda parayı yatırım amaçlı harcama kararı alabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir birlikte çalıştığınız kişilerle çözümlemekte zorlandığınız iş konularını halletmeniz için size Kasım ortalarına kadar gereken desteği veriyor olacaklar. Bu süreçte davalık olduğunuz bir mevzu var ise o konuda da tıkanmış gibi duran konularda ilerlemeler yaşayabilirsiniz.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte yaptığınız/ başlattığınız bir girişimde hızlı ilerlemeler kaydedebilir, yeni kazandığınız bir işi ilintili projeler alakalı yoğun efor sarf ediyor olabilirsiniz. Ancak bu dönemde dostlarınız veya kardeşinizle olan diyaloglarınızda gerginleşmeye müsait enerjiler altında kalıyor olacaksınız.

20 Ekim Dolunay süreci ise onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili takip ettiğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

ba%C5%9Fak-150x150.jpg
BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayı boyunca satış-pazarlama faaliyetleri, yeni başlayan projeler, yaptığınız girişimler, yakın çevrenizle ve kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde, yazı-el becerisi gerektiren işlerinizde olumlu gelişmeler yaşıyor olacaksınız.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce burcunuzun yöneticisi olan Merkür, dikkatinizi dağıtmaya ve sizi hata yaptırmaya hala daha çok yatkın olacak. özellikle ticari faaliyetlerinizde ve kararlarınızda dikkatle hareket etmenizde bu tarihe kadar fayda var.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde ise kendinizle alakalı önemli bir karar alabilirsiniz. Yeni Ay süreci tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden duygu ve düşüncelerinizi tam olarak analiz etmekte yetersiz kalabilirsiniz. O nedenle acele kararlar almaktan kaçınmalısınız.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir arzu ettiğiniz ilerlemeyi kaydedemediğiniz yaratıcılık gerektiren işleriniz, hobileriniz, eğitim, çocuğunuz ve özel-aşk hayatınız alakalı konularda size daha olumlu gelişmeler yaşatmaya Kasım ortasına kadar olanak verecekler.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte finansal olarak bütçenizi sarsıcak bazı ani gelişen harcama kalemleri ile uğraşmak zorunda olabilir, bütçenizi yeniden yapılandırmak zorunda kalabilirsiniz.

20 Ekim Dolunay süreci ise komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler ile ilgili bir konunun netleşmesine aracılık edecek.

terazi-150x150.jpg
TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Burcunuzun yöneticisi Venüs size bu ay parasal durumunuzu gösteren alana yerleşerek, kazançlarınız alakalı olumlu gelişmeler yaşatıyor olacak. Ekim ayında beklediğinizden daha fazla para kazanabilir. Refah bir ay geçirebilirsiniz. Venüs’ ün desteğini alırken, ikna etmeniz gereken kişilerle görüşmelerinizi de bu ayki randevu takviminize almanızda fayda var.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür size bir süredir -başta elektronik olmak üzere- arıza çıkarmaya meyilli bir eşya ya da masraf kalemi ile bütçe açığı verdirtebilir. Ayrıca web üzerinden takip ettiğiniz işlerinizle alakalı da beklemediğiniz aksamlar yaşayabilirsiniz.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde yine web üzerinden takibini gerçekleştirebileceğiniz yeni bir proje hayatınıza girebilir.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir yatırımlarınız, taşınmaz mülkleriniz, aracınız, eviniz-yaşam alanınız ve ailenizle alakalı konularda zor çözümleyebildiğiniz konuları daha hızlı şekilde halletmenize olanak tanıyacaklar. Kasım ortasına kadar saydığım konulardaki pürüzleri değişik bakış açıları ile çözümlemeyi başaracaksınız.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte kendinizi biraz gergin ve agresif enerjiler altında bulabilirsiniz. Partneriniz ve ortaklı iş yürüttüğünüz kimseler başta olmak üzere, bu insanlarla inatlaşmaya varan diyaloglardan kaçınmanızda fayda var.

20 Ekim Dolunay süreci ise ortaklı işleriniz, eşiniz-sevgiliniz ve sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili bir konunun sizin adınıza netleşmesine aracılık edecek.

akrep-150x150.jpg
AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayında burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs sizi aşk-romantizm konularında şanslı etkiler altında bırakacak. Bekarlar için bu ay yeni bir ilişki söz konusu olabilir. Ayrıca ortaklı projeleriniz, eşiniz-sevgiliniz ve sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili olumlu haberler de alabilirsiniz.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sosyal çevrenizde yanlış anlaşılmalar neticesinde bazı tatsızlıklara neden olabilir. Merkür Retrosu bitişine kadar yatırımlarınızla alakalı radikal kararlar almamanızda da fayda var.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde hayatınızda arkasından koşmak isteyebileceğiniz yeni bir hedef, amaç konusunda önemli adımlar atma imkanına sahip olacaksınız. Sizin için önemli miktarda bir paranın elinize geçmesi ile alakalı gelişmeler de yaşayabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir yaptığınız girişimlerden sonuç almanızı zorlaştıran enerjilerini hafifleterek; seyahatler, satış-pazarlama faaliyetleri, yeni başlayan projeler, yakın çevrenizle ve kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde, yazı-el becerisi gerektiren işlerinizde size daha kolay yol almanızı sağlayacak etkiler verecekler.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte harcamalarınıza dikkat etmeli, beklemediğiniz masraflara karşı tedbirli olmalısınız. Web üzerinden yürüttüğünüz bazı işleriniz ise beklediğinizden çok daha fazla zamanınızı alıyor olabilir.

20 Ekim Dolunay süreci ise iş ortamınız, iş arkadaşlarınız ile alakalı bir konunun neticeye bağlanmasını sağlıyor olacak.

yay-150x150.jpg
YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayında web tabanlı yaptığınız işlerinizden elde ettiğiniz kazançlarınızda artış yaşayacaksınız. Ancak lüks sayılabilecek harcamlarla bütçenizin sarsılma potansiyeli de Venüs’ ün yaptığı yer değişikliği nedeni ile söz konusu olmaya devam edecek.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür kariyerinizde uzun süredir takip etmeniz gereken tıkanmış ve çözümsüz konularda sizi biraz daha uğraştırıyor olacak. geçmişten gelen pürüzleri temizlemeniz gerekecek.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde ise kariyerinizde yeni bir görevlendirme alabilir ya da yeni bir iş teklifi ile karşılaşabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir atılım yapmak istediğiniz halde mesafe kat edemediğiniz parasal konularda size daha şanslı fırsatlar sunmaya başlayacaklar. Kasım ortasına kadar para biriktirmek açısından daha olumlu etkilere sahip olacaksınız.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte sosyal hayatınızdaki canlanma size kendinizi daha dinamik hissettiriyor olacak. Bu süreçte birikimlerinizi daha sabit yatırımlara aktarmakla ilgili bir hamle de yapıyor olabilirsiniz.

20 Ekim Dolunay süreci ise aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz, eğitim ilintili işleriniz alakalı bir konuda karar almanıza aracılık edecek.

o%C4%9Flak-150x150.jpg
OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayında gelirleriniz, yatırımlarınız, hedefleriniz ile alakalı uzun zamandır beklediğiniz sonuçlara ulaşmak için şanslı etkiler alıyor olacaksınız. Elinize toplu para geçişi söz konusu olabilir. Bu ay sosyal çevrenizle de olan iletişiminiz güzel fırsatlarla yoğunlaşacak.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili bir süredir yaşadığınız olumsuz etkilerine devam ediyor olacak. Bu tarihe kadar saydığım konularla alakalı ekstra dikkatli olmaya ve hata yapmamaya çalışmaya devam etmelisiniz.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde kendinize fayda sağlayacak bir eğitim ya da gelişim projesine katılmaya karar verebilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn tam burcunuz üzerinde olacakları için hayatınızda başta girişimleriniz, ortaklı işleriniz ve kariyer hayatınız ilintili sizi zorladıkları enerjilerine son vererek; bu konularda daha olumlu gelişmeler yaşamanıza olanak tanıyacaklar. 18 Ekim itibariyle kendinizi depresif sayılabilecek ruh hallerinden daha hızlı kurtarabiliyor olacaksınız.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte kariyer hayatınızda yönetmeniz gereken pek çok kriz kendini gösterebilir. Bizzat mücadele etmeniz gereken konularla son derece yoğun bir tempo içerisinde yaklaşık 1,5 ay geçireceksiniz.

20 Ekim Dolunay sürecinde ise yatırımlarınızı, taşınmaz mülklerinizi, aracınızı, evinizi-yaşam alanınızı veya ailenizi ilgilendiren bir konuda karar aşamasına gelebilirsiniz.

kova-150x150.png
KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayında kariyer hayatınızda ard arda yaşayacağınız olumlu gelişmeler üstleriniz tarafından takdir edilmenize ve başarı grafiğinizin gözle görülür şekilde yükselmesine neden olacak.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür bir süredir komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler açısından size çıkarttığı pürüzleri yaşatmaya devam ediyor olacak. 18’ ine kadar bu konularda yapacağınız hamleleri 2 kez kontrol ederek adım atmayı sürdürmelisiniz.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde Merkür’ ün yukarıda saydığım konularda size yarattığı zorluklara çözüm oluşturacak nitelikte yeni bir metot ile bazı sorunlara yeni çözümler üretme potansiyeline de sahipsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn yurtdışı, web alakalı işlerinizde yarattıkları zorlukları hafifletiyor olacaklar. Kasım ortalarına kadar eğer bu alanlardan gelir elde ediyorsanız kazançlarınızda artış yaşayabilirsiniz.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili konularınızda hayatınızın temposu hızla yükseliyor olacak. Ancak bu dönemde özellikle hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile bazı gerginlikler yaşamaya da hazırlıklı olmalısınız.

20 Ekim Dolunay sürecinde ise başlattığınız bir projenin, önemli bir yazışmanın ya da kardeşleriniz ilintili takip ettiğiniz bir konunun neticesini alıyor olacaksınız.

bal%C4%B1k-150x150.jpg
BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)


Ekim ayında kişisel gelişim ve şahsi eğitiminiz ilintili yapacağınız girişimlerinizde çok başarılı sonuçlar elde etme şansına sahipsiniz. Ayrıca uzman olduğunuz konuda “üstat” denilebilecek kişilerin övgülerine de şahitlik etme potansiyeliniz var.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür; ortaklı işleriniz, sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili konularda size yaşattığı beklediğinizin dışındaki olumsuzluklarına devam ediyor olacak. Özellikle yazılı anlaşmalar konusundaki dikkatinizi keskin tutmalı, kontrollerinizi iki katına çıkartmalısınız.

6 Ekim Yeni Ay süreci partnerinizin-eşinizin hayatında yeni bir durumun oluşmasına, önünde yeni bir yolun çizilmesine aracılık edebilir.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn gelirleriniz, yatırımlarınız, hedefleriniz, sosyal çevreniz ile alakalı konularda size yaşattıkları zorluklara son vererek, Kasım ortasına kadar daha kolay şekilde yol almanıza aracılık ediyor olacaklar.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler ile alakalı bazı hızlı ve ard arda gelen gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak bu tarihten itibaren önünüzdeki 1,5 aylık süreçte özellikle vergi-ceza ilintili sorumluluklarınızı ihmal etmemenizde fayda var.

20 Ekim Dolunay sürecinde ise parasal bir konunun neticelenmesine şahitlik edebilirsiniz.Sevgilerimle

©Hint Astroloğu
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
25.314
1.765

Önce Yükselen Burcunu Okumayı Unutma!​

tumblr_0b684aa82148cfa765a1b2df9d4b1250_41a8de19_1280.jpg

Sevgili Koç ve Yükselen Koç;

Ekim ayına tam karşıt evinde yer alan Terazi burcunda Merkür Retrosu ile yavaaaş bir giriş yapıyoruz sevgili Koç ve özellikle yükselen Koç, yavaş dediysem aslında senin için ilişkilerin derin mi derin mercek altına alındığı bir ay olacak, Ekim ayının 20’sine kadar Güneş, Mars ve Retro Merkür ilişkiler evini biraz karıştırıyor. Geçmiş konuların gündeme gelmesi, meselenin Dandanakan Savaşı’na kadar gitmesi, zamanında çözülmemiş, üstü örtülmüş birçok konunun gündeme gelmesi mümkün. Şayet bir ilişkin yoksa, zamanında yarım kalmış filmler tamamlanmak için kapına da gelebilir veya senin aklına eskiler düşebilir de, bir dürtüyle adımlar atma isteğin gelebilir, yapma desem dinler misin bilemem :) Bunun dışında şayet ortaklık içeren bir işin varsa, burada da bir adalet arayışın söz konusu olabilir. Aslında bu 7. Evde gerçekleşen Mars, Güneş, Merkür stelyumu biraz ilişkiler içerisindeki “kendinle” yüzleşmeni de sağlayacak, kızdığın birçok şeyi kendinin de yaptığını fark edebilirsin mesela. Mücadele ettiğin birçok şeyin sebebinin kendin olduğunu da. Sorgulamak iyidir, fark etmek de öyle.

Bu retrolu ilişki temalı ilk haftaya bir de Terazi burcundaki yeni ay eşlik edecek, 6 Ekim’de yine burada bir Yeni Ay da var, yeni ayların enerjisi adı üzerinde yeniliktir, işin içinde Retro Merkür olduğu için yeni bir şeylere başlamak biraz tereddüt ettirebilir, daha doğrusu doğru karar alıp almadığından emin olman gereken bir yeni ay bu, öte yandan yeni başlayan ilişkiler için tüm kartlar masaya dağıtılıp açık oynandıysa, güzel de etkisi olabilir. Hemen ardından bir de Venüs desteği alacaksın, aldığın kararları iyice tarttıysan düşünülebilir, ancak bu kararını yine bu ay senin burcunda gerçekleşecek Dolunay’a bırakmak akıllıca olabilir.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna yani senin 9. Evine giriş yapıyor. Kendini ruhsal olarak iyi hissetmeye başlayabilirsin, Akrep burcunda seyrederken biraz krizlerle de yüzleştirmiş olabilir, sevgi, ilişki veya para mevzuları şimdi biraz rahatlayacak. Bir ateş burcuna geçen Venüs, elbette seni de görecek. 9. Ev seyahati sana yeni ufuklar açabilir, inancını artırabilir, ruhsal olarak sorun ettiğin bazı şeyleri rahatlatabilir. Şayet yurt dışı temalı işlerin veya akademik konularla ilgili beklentilerin varsa Venüs bu alana da küçük sürprizler getirecektir, bir şeyler yazıp çizmek, yayınlatmak niyetindeysen veya yeteneklerini kalabalıklara açmak istersen güzel bir dönem.

20 Ekim’de senin için tam anlamıyla netlik dönemi başlıyor sevgili Koç ve Yükselen Koç, çünkü ev sahipliği yaptığın bir Koç Dolunayı var. Mars ve Jüpiter’den destekli, Pluto’dan ise sert açısı var, enerjin büyüyor, kendinle ilgili alacağın kararlar ciddi bir netliğe dönüşebilir, Pluto biraz seni bu kararı almaya da zorlayacak gibi görünüyor zaten. Bu ilişkilerle ilgili bir karar olabilir, kariyerinle ilgili olabilir, aslında gündemini Eylül ortalarından beri meşgul eden, Merkür’ün retroya girmesiyle de yavaşlayan veya belirsizliğe sebep olan her ne ise, bu dolunayla artık son kararı verebilir ve yoluna bakabilirsin, zira Retro da sona ermiş olacak. Uyarım öfkeyle değil, sağduyuyla hareket etmen, çünkü içinde senin için fırsat da barındırıyor bu dolunay, sadece küpüne zarar vermemeye bak, önündeki fırsatları gör.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiyor, şayet bir ilişkin varsa veya evli bir yükselen Koç isen bu geçişle ortak kaynaklarınız gündeminize gelebilir, ilişkiniz daha da bütün ve derin hale gelebilir, kendi maddi kaynaklarında bir artış veya yeni eklemeler olabilir, aynı şekilde eşinin kariyer, iş, para konuları da 1 ay boyunca seni ilgilendirir hale gelebilir. Güneş burada derinliği, yoğunluğu artırır, burası da senin gibi Marsyen bir ev, bu derinliği ve yoğunluğu senin de hissetmen mümkün, libidosu huzurundan daha önde ilişkiler de gündemine gelebilir bu süreçte :) 30 Ekim’de yönetici gezegenin Mars da geliyor buraya ve burada da güçlü. Elbette bu tesiri Kasım ayında daha çok hissedeceksin, ama şimdiden sana yine hem maddi konularda mücadelenin bol olduğu hem de libidonun sınırlarının biraz zorlanacağı bir Kasım spoiler’ı verebilirim :)

Evet sevgili Koç ve özellikle yükselen Koç, Ekim ayında Retro gezegenlerimize veda ederek, özellikle 20’sinden sonra gaza bastığımız bir dönem bekliyor bizi. Umarım şahane başlangıçlar yaptığın güzel bir ay geçirirsin.

Sevgili Boğa ve Yükselen Boğa;

Ekim ayına Terazi burcunda Merkür Retrosu ile giriş yapıyoruz, bu senin iş, meslek, sağlık ve günlük olarak yaptığın tüm aktivitelerin biraz sarpa sardığı bir döneme işaret etmekte. 20’sine kadar burada Güneş var, Mars var, geri geri halay çeken Merkür de var, bu durumda özellikle ofis ortamında, çalışma koşullarında, beraber çalıştığın veya hizmet aldığın/verdiğin kişilerle iletişimlerde kazalar mümkün, aynı zamanda yaptığın işe karşı da bir adalet arzun yükselebilir. Acaba hak ettiği değeri veriyor muyum işime veya karşılığında aldığım kadar çalışıyor muyum sorgulayabilirsin. Aynı zamanda belki sağlayamadığın bu dengesizlik ve günlük rutinlerindeki aksama sağlığını da zorlayabilir, ihmal ettiğin bazı problemleri fark edip düzenlemek için de güzel bir fırsat aslında.

6 Ekim’de yine bu alanda bir Terazi Yeni Ayı var, yeni bir başlangıç, yeni bir karar, belki uzun zamandır sürüncemede olan bir konu ile ilgili yepyeni bir gelişme yaşayabilirsin bu yeni ayla. Ayrıca Mars da bu yeni ayda ön planda, başlangıç etkisi yoğun, karar verdirici etkisi güçlü, belki özellikle iş, çalışma ortamında yaşayacağın bir yeniliğin veya alacağın bir haberin dengeleri değiştirmesi de mümkün. Hemen karar vermek, dürtüsel davranmak çok doğru olmayabilir ancak tamamen de yok saymamak lazım, 20’sinde gerçekleşecek Koç Dolunayı ile ve yine bu tarihten itibaren retrodan çıkmış olan gezegenlerle bu gündemi hayatına taşıyabilirsin.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor, bu da senin dışarıdan elde ettiğin veya bir ortaklık vesilesiyle sahip olduğun gelirleri, maddi kaynakları artırabilecek güce sahip. Şayet evli bir Yükselen Boğa isen eşinin maddi kaynakları ile ilgili de bir değişim olabilir, bir ilişkin varsa bu aranızdaki enerji ve elektriği de artırıp daha derinden birbirinize bağlanmanızı sağlayabilir aynı zamanda. Şayet kriz olarak gördüğün bazı konular varsa bunlar için de şanslı bir geçiş bu, özellikle geçmişten gelen, seni psikolojik olarak zorlayan konulara da ferahlık getirir.

20 Ekim’de Koç burcunda yani görünmeyen, senin arkanı döndüğün, farkında olmadığın konuları aydınlığa kavuşturacak olan 12. Evinde bir Dolunay var. Bu Koç Dolunayı özellikle Eylül ortalarından bu yana seni zorlayan, geren konuları rahatlatabilir, aydınlığa kavuşturabilir, bazı kararlar aldırabilir. Görünmeyen birçok konunun netleştiğine de şahit olabilirsin, farkına varmadığın olayların haberlerini duyabilirsin, belki sezdiğin ama konduramadığın şeylerin aslını öğrenebilirsin. Kendinle ilgili de yoğun bir farkındalık süreci bu, adeta bilinçaltında bir tamamlanma yaşayacaksın bu dolunayla.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçiyor ve önümüzdeki 1 ay boyunca artık gündemini ilişkiler alanına taşımaya başlıyor sevgili Boğa ve Yükselen Boğa, bu yeni bir ilişki de getirebilir gündemine, var olan ilişkinin şekli şemalini de ciddiye bindirebilir. İşin içinde Mars da olduğu için bu alanda bir şeylerin istediği gibi gitmesi için biraz mücadele etmen gerekebilir, enerjini kendi üzerinden ve günlük yaşamından alıp, ilişki hayatına odaklaman, ilişkine enerjini yoğun biçimde vermen mümkün. Burada Mars güçlü çalışır, Güneş’in de burada olmasıyla da mücadele ettiğin, enerjini harcadığın ilişki konularında var ise sorunlar da görünür hale gelir. Böylelikle farkına varmadığın çözümler de karşına çıkabilir.

Evet gördüğün gibi sevgili Boğa ve özellikle Yükselen Boğa, yavaş ilerlese de ortasından itibaren hızlanacak ve bizi kışa hazırlayacak bir Ekim ayı var önümüzde. Enerjimizi toplayalım, zira Kasım’da özellikle senin ihtiyacın olacak :)


Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler;

Ekim ayına Terazi burcunda yani senin aşk, flörtler, hobiler alanında geri geri giden bir Merkür ile giriş yapıyoruz sevgili İkizler ve özellikle Yükselen İkizler, Ağustos ayında uyarmıştım, yineliyorum zira unutmuş olabilirsin :) Ekim ayını 20’sine kadar kapını aşındıracak eski sevgililer olabilir, yeni birileri de karşına çıkabilir zira Güneş ve Mars da burada olduğu için odağın ve enerjin de aslında biraz bu konularda farkındayım, hiç olmaz demiyorum, sadece doğru karar vermesi biraz zor olabilir bu Merkür Retrosu’nda, sen çok iyi zannedersin kötü çıkar, kötü gibi gelir ama aslında iyidir, tam emin olması biraz zor. O sebeple biraz aslında aşk ilişkilerinde sen nasıl davranıyorsun, seni şu hayatta neler mutlu ediyor, nelerden çok keyif alıyorsun bunları tartmak için güzel zamanlar. Enerjini kendinde daha önce fark etmediğin yeteneklerini ortaya çıkarmak için de kullanabilirsin bu süreçte.

6 Ekim’de yine bu alanda yani aşk, meşk, keyif aldığın birçok şeyi temsil eden alanda bir de Yeni Ay var, retrolu olsa da enerjisi çok sert değil aslında, doğru tartarsan, kendini çok iyi dinlersen destekleyici yanları da var, çünkü bir yandan da Mars itekliyor bir şeylere başla diye, yeni ayın tam dibinde, bir şeyleri başlatma enerjisi yoğun. Bu aşk olabilir, kendini ortaya koymak için vereceğin bir karar ve yapacağın bir hamle olabilir, çok sevmediğimiz bir ev değil burası, sana da farkındalık sağlayacak enerjileri var. Burası yaşam enerjisini de bulduğumuz yer aslında, içe dönüp bizi asıl mutlu edecek şeyin ne olduğunu bulduracak bir yeni ay bu.

7 Ekim’de Venüs tam karşıt evine, ilişkiler evine giriş yapıyor sevgili İkizler ve özellikle Yükselen İkizler, hayırlı uğurlu olsun :) Zaten aşk konularında Merkür’ün etkisiyle ortalık karışıkken bir de Venüs Yay’a gelip diyecek ki aman boş ver her şey güzel olacak… Üstelik olmaz da diyemiyorum, tek tehlikesi bu geçiş sırasında Neptün ve Güney düğümle de temas edeceği için göründüğünden çok farklı olma ihtimaline karşı biraz ufak uyarım var sana. Hayal gibi gelebilir her şey, rüyada hissedebilirsin, ama aslı öyle olmayabilir bu geçişin. Kendini birden çok kaptırmış bulmaman için özellikle 27 Ekim civarına dikkat etmeni öneririm.

20 Ekim’de Koç burcunda yani senin arkadaşlıkların, sosyal çevren, gelecek planların, ideallerinin temsilcisi olan 11. Evinde bir Dolunay var, bu dolunay hem destekli hem de zorlayıcı bir dolunay. Mars – Pluto bu dolunayda devrede, bazı konuları kestirip atmana sebep olacak tesirleri var, öte yandan Jüpiter’den destek de görüyoruz, bu da demek oluyor ki doğru bir karar yolunu aydınlatabilir. Sosyal çevren ve arkadaşlıklarında ya da geleceğinle ilgili yapman gereken konularda bazı kararsızlıklara düşmüş olabilirsin, özellikle Eylül ayının ortalarından itibaren eyleme geçmekle geçmemek arasında kaldığın, aslında bazı şeyleri fark ettiğin ama yoluna koyamadığın şeyler yaşamış olabilirsin, işte bu tarihle birlikte zaten Retro gezegenler de düze çıkınca yavaş gördüğün, adım atamadığın, belki karar veremediğin birçok konu hızlanacak ve senden bir adım isteyecek. Bu da geleceğin ve planların için çok önemli, bitmesi gerekene “git o zaman” demek seni rahatlatacak İkizler.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçerek ayı tamamlıyorlar, bu da demek oluyor ki ay sonundan itibaren 1 ay boyunca odağın artık iş, ofis ve çalışma ortamın, vereceğin bazı kararlar sana iş ortamında yenilikler getirebilir, daha çok çalışmana sebep olsa da kalıcı bazı şeylere dönüşebilir eylemlerin, söylemek isteyip de söyleyemediğin birçok şey şimdi yerini bulacak işte, çünkü Mars burada güçlü, geçtiğimiz ayın boğazında düğüm olan konuları hızlı hızlı çözülecek artık, biraz daha sabır yani.

Evet İkizler ve özellikle Yükselen İkizler, senin için bazı konuların aydınlığa kavuştuğu, hareketli de bir ay olacak gibi duruyor :) Umarım güzel adımlar attığın şahane bir ay geçirirsin.


Sevgili Yengeç ve Yükselen Yengeç;

Ekim ayına Terazi burcunda Merkür retrosu ile giriyoruz, 20 Ekim’e kadar da geri geri giderek, aslında teknik olarak yavaşlayarak Terazi’nin 15 derecelerine kadar gelecek. Bu seyir de senin aile, ev, yuva hanende bazı iletişim sorunlarına yol açabilir sevgili Yengeç ve özellikle Yükselen Yengeç, zaten Eylül yorumlarında bu konuya biraz değinmiştik. Güneş ve Mars da ayın sonlarına kadar buralarda kalmaya devam edecek. Bu geri harekette hem ev, yuva hanen hem de duygusal olarak, derinlere attığın, seni zorlayan konuları fark etmen çok mümkün. 4. Ev aynı zamanda senin güvende olma ihtiyacın, en derinlerin, korunaklı olmayı istediğin yer. Seni güvende hissettirmeyen konular her ne ise işte bu Retro hareketle bunların da farkına varman mümkün, Güneş ve Mars’ın da burada olmasıyla aslında epey görünür de olacak bu içe dönüşün, kendini dinlemelerin. Eyleme geçmek isteyip de geçemediğin, kendini yavaşlamış, durdurulmuş hissettiğin şeyleri de fark edebilirsin, burada gerçekleşecek yeni ay da aslında senin için bu sorgulamaların ardından bir yenilik ihtiyacını da gösterecek.

6 Ekim’de yine Terazi burcunda bir yeni ay var, retronun verdiği farkındalıklar seni kendi yaşam alanların, düzenin, ihtiyaçlarınla ilgili bir yeni karara sürükleyebilir. Bu yeni Ay Mars’la dip dibe, dürtüsel bir karara da itebilir seni, artık eyleme geç diyebilir, atamadığın adımlar için bir yeni gündem getirebilir hayatına. Her ne kadar Merkür Retro olsa da aslında bu içsel dönüşümün getirdiği farkındalıkla ortaya çıkacak yeni gündem seni harekete geçirebilir. Belki başlangıçta biraz düşünmek isteyebilirsin, çok dürtüsel davranmak mantıklı karar vermeni zorlaştırabilir, 20’sine kadar sorgulayıp, düşünüp, eyleme 20’sinden sonra geçebilirsin zira hem Retro hareketlerini bitiren gezegenler olacak hem de Koç Dolunay’ı ile zaten bir karar aşamasına da geleceksin.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor, bu da iş, çalışma, meslek hanende bazı güzel haberlere gebe bir seyahat. Çalışma ortamından keyif alacağın gelişmeler olabilir, bir sağlık sorunun kolaylıkla çözüme ulaşabilir, beklediğin bazı gelir artışları için masaya oturabilirsin. Sadece 27 Ekim civarına bir miktar dikkat, zira Venüs bu güzel geçişi yaparken Neptün’le biraz sert açılanacak, bir şeylerin göründüğünden daha farklı olabileceğini işaret ediyor, kanmaya, kandırılmaya da açık birkaç gün bu. İyice ölçüp tartmadan kararlar verilecek, adımlar atılacak bir süreç değil sevgili Yengeç, farkındalığın yüksek olmalı.

20 Ekim’de Koç burcunda yani senin kariyer ve toplumsal görünüm alanlarında parlak, çarpıcı, etkisi yüksek bir Dolunay var, aslında yeni ay döneminde başlayan bir konu, kafanı kurcalayan bazı şeyler bu dolunayla netliğe kavuşabilir. Özellikle Eylül ortalarında gündeme gelmiş ama neticeye ulaşamamış konularla ilgili artık gaza basma zamanı, bu kariyerinde belki bazı keskin kararlara da itebilir seni zira Mars-Pluto arasında sert bir açı var, ama Jüpiter bu yeni ayı destekliyor. Sağduyuyla alınacak bir karar, atılacak bir adım, sonrasında büyüyüp genişlemene de fırsat tanıyabilir. Özellikle de maddi anlamda karşına fırsatlar çıkarabilir.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars artık ev, yuva, kendi duygusal dünyanı temsil eden evden çıkarak Akrep burcuna yani kendini sahneye koyduğun, görünür olduğun alana geçiş yapıyor. Burada hem aşk, flörtler hem de kendini ortaya koyabileceğin yeteneklerin, diğer insanların seni fark ettiği birçok özelliğin ortaya çıkacak bu 1 aylık süre ile. Mücadelen daha çok kendini göstermek üzerine olacak, hayattan daha fazla keyif almak için mücadele edeceksin, bu geçiş sana kendini iyi de hissettirebilir. Buraya Mars da gelince hele aşk trafiğin Kasım ayında hızlanabilir de biraz :)

Evet Yengeç ve özellikle Yükselen Yengeç, dengeleri oturtmak için mücadele edeceğimiz güzel bir Ekim ayı var önümüzde, umarım şahane kararlar aldığın bir ay geçirirsin.

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslan;

Ekim ayına malum Terazi burcunda Merkür Retrosu ile giriş yaptık, özellikle senin için bu Merkür Retrosu iletişim evinde gerçekleşiyor, Merkür’ün kendi evi burası. Eylül ayı yorumlarında ufaktan değinmiştim, birebir iletişimde olduğun konularla ilgili aksamalar, yanlış anlamalar bu süreçte biraz tadını kaçırabilir, ancak burası dediğim gibi Merkür’ün kendi evi olduğu için bir miktar da rahatsın aslında. Aklına gelen fikirler veya geçmişte düşünüp hayata geçirmediğin projeler için de güzel. Sadece zihninin çok geçmişe takılı kalmamasına dikkat et, keşke şöyle deseydim, keşke bunu yapsaydım gibi keşkelerin, ahları vahların seni ele geçirmesine pek de izin verme, daha çok kendi zihninin derinlerine inerek kendini fark edebilirsin. Bir de kısa seyahatlerin bu ayın 20’sine kadar biraz dikkat isteyebilir senden, trafikte, yolda çok da gerilmemeye çalış, herkes retroda bir sen değilsin :p

6 Ekim’de yine bu alanda bir yeni ay var, bu Terazi yeni ayı seni yeni iletişim kuracağın kişilerle karşılaştırabilir, aklına yeni bir fikir gelebilir, belki yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsin, geçmişten gelen bir konu bu yeni ayda senden başlangıç isteyebilir. Mars bu yeni ayla kavuşumda ve seni harekete geçirmek istiyor aslında, Retro sayesinde geçmiş takılı konuları zihninden söküp, yeni bir başlangıç yapabilirsin bu süreçte. Bunu bir nevi zihinsel bir analiz gibi düşün, çeri çöpü zihninden arındır, biraz izole kal ve sağlıklı bir yenilik için adım at diyor sana.

7 Ekim’de biraz şenleniyoruz sevgili Aslan ve özellikle Yükselen Aslan, zira Venüs senin aşk evinde ziyarete başlıyor, bu romantizm getirir, neşe getirir, keyif getirir. Venüs bu evde yaşam enerjini artırabilir bu süreçte, zaten seversin görünür olmayı, nereden geldiğini anlayamadığın birçok insanı kapında bulabilirsin :) Terazi Merkür’ retroda olunca da biraz eski defterleri açtırır, en çok senin hikayelerin yazılacak gibi görünüyor Venüs Yay seyrinde. Burada sadece 27 Ekim civarına birazcık dikkat sevgili Aslan, bazı hikayeler fazla romantik, fazla büyülü gidiyorsa biraz altında çapanoğlu ara zira Neptün Venüs’le bu tarihte kare açı yapacak, pembe gözlükleri taktırabilir, kandırabilir, masal gibi gösterebilir ama o gözlükleri çıkarınca gördüklerimiz hoşumuza gitmeyebilir. Bu tarihlerde gözün açık olsun.

20 Ekim’de yine sana faydası olacak bir Dolunay var, bu dolunay sert olduğu kadar şanslı da bir dolunay aslında, ruhsal olarak kendini doyuma ulaştırmak isteyeceksin, daha iyimser daha inançlı olmak isteyeceksin, Jüpiter de bu dolunayı destekliyor, ayrıca senin dolunayı karşıladığın ev olan 9. Ev de Jüpiter’in yönetiminde olduğu için sana şansını bereketini boş keseden verir, sadece bu dolunayda Mars-Pluto biraz sert açılanıyor, bu durumda da bir kestirip atma, bir karar verme, bir şeyleri netliğe çevirme ve özellikle de o iyimser enerjini vampir gibi sömüren konulara keskin bir nokta koyman mümkün. Dolunaylar final, tamamlanma, netlik zamanlarıdır, sen de gelişimine ve inancına engel olan her ne ise kesip atabilirsin bu dolunayda. Ayrıca kendini geliştirebileceğin eğitimlere de açık bir süreç, Retrolar da bitiyor 20’si itibariyle, hızlanıyoruz artık.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçiyor ve bu tarihlerden itibaren önümüzdeki 1 aylık süre boyunca odağını evine, yuvana, yaşam alanına çeviriyor. Burası aynı zamanda biraz izole olduğumuz yerdir, kendimize kaldığımız yerdir, huzuru aradığımız yerdir aslında daha çok, senin de odağın biraz huzur, enerjin de buralarda odağın da, Güneş senin gezegenin neticede ve senin isteğin huzur bulmaksa sana destek olacak, ama Mars da orada olunca enerjini hır çıkarmaya harcayabilirsin, benim tavsiyem o güzel iyimser enerjin huzurun ve kendi yaşam alanının güzelliğinde olsun.

Evet sevgili Aslan ve Yükselen Aslan, gördüğün gibi bize kararlar aldıran, harekete geçirecek bir Ekim var önümüzde. Umarım şahane haberler aldığın güzel bir ay geçirirsin.


Sevgili Başak ve Yükselen Başak;

Ekim ayına Terazi burcunda Merkür Retrosu ile giriş yapıyoruz, bu da senin 2. Evin olan maddi kaynakların, değerlerin, sahip olduklarını temsil eden evde, kazançlarında belki denge sağlamak bir miktar zorluyor olabilir, Güneş ve Mars da burada olunca odağın ve enerjin bu konulara kafa yormana neden olabilir. Aslında bu özellikle kendi yeteneklerinle kaynaklarını artırabileceğin yöntemleri bulabilmen için de güzel bir fırsat, hazır Retro dönemdeyken biraz kendini fark edip, yeteneklerini görüp, paraya dönüşebilecek yollar bulman için de avantajlı. Bu dönemi stres olarak değil, biraz kendi değerlerine kafa yormak için de değerlendirebilirsin, zira bu alanda bir de yeni ay var.

6 Ekim’de gerçekleşecek Terazi Yeni Ayı, maddi kaynaklarını artırabileceğin bir yenilik için kolları sıvayabileceğin bir fırsat çıkarabilir karşına, çünkü Mars bu yeni ayla kavuşumda. Senin kendi değerlerini görüp adım atman için de teşvik edici, fark ettirici. Bu dönemde vereceğin kararlar, atacağın adımlar, ayın sonundaki dolunayda netliğe kavuşabilir, seni sıkıntıya sokan, değerlerini fark etmene engel olan, enerjini sömüren konuları bu yeni ayda fark edip, yeni bir bakış açısıyla başlangıç yapman da mümkün.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçerek hanene, yuvana, yaşam alanına keyif, mutluluk getirecek. Evde olmak sana çok keyif verebilir, biraz yalnız kalıp iç huzurunu bulman için de güzel bir fırsat bu geçiş sevgili Başak, tadını çıkar biraz huzurun. Yaşadığın alana, konforuna biraz güzellik katabilirsin, hatta biraz belki özgür de hissetmek isteyebilirsin. Sadece bu geçişte ayın 27’sinde gerçekleşecek Neptün Venüs karesi biraz dikkat istiyor, özellikle ikili ilişkilerinde gözünde fazla büyüttüğün, gerçeği göremediğin konular olabilir, yanılsamalar yaşayabilirsin, bu kısma biraz dikkat.

20 Ekim’de Koç burcunda Dolunay yaşayacağız, ayın başından itibaren bahsettiğim bu maddi konular, değerler, kendi para kaynakların ile ilgili vereceğin kararlar seni netliğe kavuşturabilir, bunu aslında sen de isteyebilirsin. Şayet bir ilişkin varsa, bu ilişkinin alma – verme dengelerini oturtabilmek için adım atabilirsin, kendi değerlerini ortaya çıkarmana engel konuları kestirip atman da mümkün. Bu dolunay Mars – Pluto karesine ev sahipliği yapacak, zorlu bir enerjisi olsa da Jüpiter’den destekli, iyice ölçüp tartarak vereceğin kararlarla bu zamana kadar yavaş ilerleyen birçok konunun da önü açılacak.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçiyor, iletişimin çok hızlandığı, kendini net şekilde ifade ettiğin ve bütün enerjini ortaya koyduğun güçlü bir dönem başlıyor senin için. Sosyal ortamların genişleyebilir, yeni insanlar tanıyabilirsin, vizyonun genişleyebilir, sadece buradaki Mars biraz iletişimi hızlı ve dürtüsel hale getireceğinden sert iletişimlere dikkat, düşündüğün hemen olsun isteyebilirsin, engellere tahammülün azalabilir, bu acelecilik tadını kaçırmasın. Zaten enerjin ve odağın burada olacağı için er ya da geç düşündüklerin için eyleme geçecek fırsatların da olacak, hem akışla bir ol hem de fırsatları yakala bu süreçte.

Evet sevgili Başak ve özellikle Yükselen Başak, üzerimizdeki toprakları atıp eyleme geçeceğimiz hareketli bir ay bizi bekliyor. Umarım kendinle ilgili güzel adımlar attığın şahane bir ay geçirirsin!

Sevgili Terazi ve Yükselen Terazi;

Ekim ayında seni ilgilendiren çok konu var, neredeyse ay boyunca burcunda Mars’ı, Güneş’i ve bir de Retro hareketine devam eden Merkür’ü ağırlıyorsun, odağın çok kendinde, kendi bilincinde, zihninde, enerjinde. Retro haldeki Merkür seni 18 Ekim’ e kadar sorguya suale çağırdı, çağırıyor. Kendini fark etmen, dengeni bulman için aslında bunlar. Kendini nasıl ifade ediyorsun, aldığın kararların ne kadarını uyguladın, nelerden vazgeçtin, nelere cesaret edemedin bunları görebilirsin aslında. Kendinle ilgili atmak isteyip de atamadığın adımları da fark edebilirsin, seni durduran asıl şeyin ne olduğunu da anlayabilirsin, bu aslında çok güzel çünkü burcunda bir Yeni Ay var ve harekete geçmen çok teşvik edici.

6 Ekim’de gerçekleşecek Terazi Yeni Ayı ile işte söylediğim bu konuların hepsi seni adım atman için teşvik edecek, birçok konuyu da aydınlatacak. Bu Yeni Ay noktası, Mars etkili, yani başlangıç, enerji, cesaret, varlık göstermek, ben buradayım demek için çok yüksek bir tesiri var. Bize bu yeni ayda kendinle ilgili çok güzel bir haber verebilirsin, aldığın bir kararı duyurabilirsin, adeta kendinden bir yeni sen yaratabilirsin, çünkü Merkür zaten seni derinlerine indirmeye hazır sevgili Terazi.

7 Ekim’de iletişim, zihin ve yakın çevre hanene Venüs geliyor, Yay burcunda seyahatine başlıyor. Bu sana özellikle iletişiminde o tatlı dilini ortaya koyup güzel çevreler edinmeni sağlayabilir, zaten senin yönetici gezegenin, tabii ki kıyak geçecek :) Belki yeni ayla alacağın kararların ardından güzel haberler verebilirsin, alabilirsin de, malum odağımızı neye çevirirsek onu hayatımıza daha kolay çekeriz. Venüs’ün seyahat ettiği ev de senin zihnin, düşüncelerin, olumlu ve sana keyif verecek şeylere adım atman, böyle şeyleri de hayatına çekmeni de sağlar. Burada sadece 27 Ekim civarına dikkat zira Neptün biraz kafanı karıştırabilir, özellikle iş, çalışma ortamına dair alacağın haberlerin gerçekliğini sorgula, hemen inanma, bazı şeyleri de doğru algılayıp algılamadığına dikkat et bu birkaç gün.

20 Ekim’de ilişkiler evinde yani Koç Burcunda Dolunay yaşayacağız, tam karşında gerçekleşiyor bu dolunay sevgili Terazi ve özellikle Yükselen Terazi, ilişkiler konusunda netlik, tamamlanma, karar aşaması işte bu dolunayla ortaya çıkacak. Eylül ortalarından bu yana kendinle çok mücadele verdin, kendi dengeni bulmaya çok çalıştın, bazı şeyleri sırf denge, uyum olsun diye belki de tuttun, eyleme dökemedin, alma – verme dengesi de bir süredir şaştı zaten. Ama işte bunların hepsi bu dolunayla finalize oluyor sevgili Terazi, zaten gökyüzündeki Retro gezegenler birer birer düze geçiyor, Mars da sendeki seyahatinin sonlarında, senden ayrılırken de Pluto ile sert bir açı yaparak artık sana “karar ver” diyor, kendi dengeni bulman için alınması gereken aksiyonları da aldıracak sana. Jüpiter bu dolunaya destekli, alacağın kararlar da sana kendini iyi hissettirecek.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars seni artık terk ederek Akrep burcuna geçiyor, ayın sonlarında artık “ben” dediğin, kendinle uğraştığın, kendini yapılandırdığın süreç sonlanıyor ve artık “benim değerlerim” demeye başlıyorsun sevgili Terazi ve yükselen Terazi. Ben ne kazandım, nelere sahip oldum, sadece para kazanmak için kendi değerlerimi, yeteneklerimi hiçe saydım mı veya benim için değerli olan asıl şey ne, işte bu soruları sormaya başlayacaksın. Kendini ve sahip olduklarını, kaynaklarını daha doğru kullanmaya odaklanacaksın, para kazanmak için veya var olan imkanlarını korumak için doğru hamleler yapmaya başlayacaksın, aslında kendi değerini verme zamanı diyelim buna.

Evet sevgili Terazi ve Yükselen Terazi, Ekim ayı senin için tam anlamıyla bir “kendini fark et” dönemi, umarım şahane kararlar aldığın güzel bir ay geçirirsin.


Sevgili Akrep ve Yükselen Akrep;

Ekim ayına girmeden tozunu attıran Retro Merkür, bilinçaltını biraz kurcalamaya başlamıştır zaten sevgili Akrep ve özellikle Yükselen Akrep, zira burası Güneş ve Mars’a da ev sahipliği yapıyor. Seni korkutan, kaygılandıran, bilinçaltına ittiğin her şeyle mücadele ettiğin bir süreçten geçiyorsun, biraz daha devam edecek bu, ancak seni de aydınlatacak aynı zamanda. Dışarıya gösterdiğin o güçlü, yıkılmaz imajının altında asıl korkuların neler bunları daha iyi görüp arındırabilirsin bu süreçte, böyle bir şeye aslında ihtiyacın da vardı. Aynı zamanda belki geçmişte bıraktığın ama canını yakan birçok şeyi de fark ediyorsun, bu bazı insanlar da olabilir, belki çok güvendiğin ama seni yaralayanları da fark etmiş olabilirsin. Kendi kendine yaptıklarını da görebilirsin, bu aydınlanma senin için ayın başında bir farkındalığa da dönüşecek zira burada bir de yeni ay var.

6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeni ay işte bu sorguların sonucunda senden bir hareket bekleyecek, artık kendinle ve bilinçaltınla savaşmak yerine, buradaki düğmeye bas ve ileri git diyecek zira yönetici gezegenin Mars bu yeni ayla kavuşumda. Artık seni ve bilincini yenilemek istiyor, sonrasında da seyahatini sende devam ettirecek çünkü. Bu yeni ay sende gerçekten “evreka!” enerjisi uyandıracak, kendin için nereden başlaman gerektiğini çok iyi anlayacaksın, adımlarını da buna göre atacaksın, hatta günlük rutinlerini, alışkanlıklarını bile değiştirmeye başlayabilirsin.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçerek seni maddi olarak epey rahatlatacak, kendi değerini fark etmeni de sağlayacak. Sahip olduklarından keyif aldığın, ortaya çıkarmadığın kaynaklarını da bulup derinlerden çıkardığın güzel bir süreç senin için. Daha fazla para kazanmak için bir yol bulabilirsin, kendi değerini fark edip kazanca dönüştürecek eylemlere geçebilirsin, ayın başı senin için gerçekten uyanış dönemi sevgili Akrep ve yükselen Akrep. Burada sadece ayın 27’sine biraz dikkat, kendini çok şanslı görüp fazlaca açılman veya hayalleri çok büyütüp onlara kapılman seni zora sokabilir, mümkün olduğunca gerçekçi davran, ayağın yere sağlam bassın, şans her zaman bizim “zannettiğimiz yerden” gelmeyebilir, yanılsamalara açık 27si civarı.

20 Ekim’de Koç burcunda bir Dolunay yaşayacağız, ayın başındaki uyanış aslında alışkanlıklarını, düzenini, iş ve çalışma koşullarını da değiştirmen, enerjini çalan durumları fark edip nokta koyman için de uyarıcı, zira yönetici gezegenlerin Mars-Pluto bu dolunayda etkili, yakıp yıkma enerjisi var :) Şayet uzun zamandan beri, özellikle de Eylül ortalarında istemeden sustuğun konular varsa işte bu dolunayla artık tamam deyip rotayı çevirmen ve alıştığın birçok düzeni değiştirmek için harekete geçmen mümkün. Retro olan gezegenler de düze geçmiş oluyor, hemen ardından da zaten senin dönemin başlıyor.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars artık senin burcuna geçiş yapıyor, bir Güneş Akrep olarak okuyorsan şimdiden sana mutlu seneler dilerim, umarım şahane bir yaş olur senin için! Yönetici gezegenine ev sahipliği yapmanla birlikte odağın da enerjin de kendine dönüyor sevgili Akrep ve Yükselen Akrep, artık sahnede sen varsın, enerjinle, bedeninle, varlığınla “ben buradayım” dediğin bir dönem başlıyor artık. Kendinle ilgili ne yapmak istiyorsan artık yolun açık, önünde de kimse duramaz, kararlarını iyi ver ve güçlü adımlar at, zira Kasım ayında buna ihtiyacımız olacak.

Evet Sevgili Akrep ve özellikle Yükselen Akrep, Ekim ayı gündemiyle seni içten dışa yenilemeye geliyor, umarım şahane hissettiğin güzel bir ay geçirirsin! Güneş Akrep'ler için, doğum günümüz kutlu olsun! 😉🎉🎂Sevgili Yay ve Yükselen Yay;

Ekim ayına Terazi burcunda Retro hareketine devam eden Merkür’le giriş yapıyoruz sevgili Yay ve özellikle Yükselen Yay, bu senin sosyal hayatında biraz elemelerin olduğu bir dönem, aynı zamanda geleceğini planlamak, yapmak istediğin projeleri hayata geçirmek için bir düzenleme dönemi de aynı zamanda. Merkür geri hareketteyken bazı şeyleri gözlemleme ve anlama sürecimiz artar, sen de aslında ufak ufak planlar yapabilirsin, nasıl bir gelecek inşa etmek istiyorsun, buralarda hangi adımları atmaktan kaçıyorsun veya seni heyecanlandıran şeyler neler bunları fark edebilirsin bu süreçte, üstelik bu farkındalığı artık hayata geçirmen için de tetikleyici bir yeni ay var gündemde.

6 Ekim’de yine bu alanda yani sosyal çevreni, gelecek planlarını, projelerini, en geniş tanımıyla da kendini görmek istediğin yeri tanımlayan alanda bir Terazi Yeni Ayı var. Retro süreçte fark ettiğin, objektif bakınca aslında netleşmeye başlayan bazı senaryolar için hareket vakti diyor bu yeni ay, zira hemen yanında da Mars var, oldukça da tetikleyici. Belki Retro gezegenlerin etkisiyle harekete geçmekte zorlanmış olabilirsin, kafan karışmış, yol silikleşmiş olabilir, ancak Mars aslında objektif baktığında gördüğün o senaryo için adım atmanı istiyor senden artık. Yeni bir projeye başlamak, belki yeni bir çevreye girmek, farklı bir sosyal ortama dahil olmak sana iyi gelecektir.

7 Ekim’de ise çanlar senin için çalıyor sevgili Yay ve yükselen Yay, zira Venüs seni ziyarete başlayacak, bir de aşk evinde ay sonunda dolunay olacak, bir Ekim ki dostlar başına sevgili Yay’cığım :) Kendini çok daha iyi, çok daha etkileyici hissedebilirsin, kolayca fark edilebilirsin, e kapılar da biraz arşınlanır şimdi, malum Yay olmak demek biraz da flörtün kitabını yazmak demek :) Hele bir de Venüs gelince kutupta yaz gibi bir dönem adeta senin için! Burada dikkat edilecek bir gün var ama, o da 27 Ekim ve civarı, zira Neptün peri masalları gibi gösterebilir sana bazı şeyleri, aman da bu ne romantik hikaye diyebilirsin ama öyle olmayabilir işin aslı, ayaklar biraz yerde olursa sonrasında neydik ne olduk demeyiz sevgili Yay ve Yükselen Yay, bunun dışında genel olarak şahane.

20 Ekim’de bir de aşk evin olan 5. Evde bir Koç Dolunayı var, Venüs de senin burcunda ziyarette zaten, flört mü değil mi ne olduğu belli olmayan konuları masaya yatırıp netliğe kavuşturma dönemi bu senin için. Şayet ortada bir yanılsama, ne olduğu belli olmayan bir durum varsa sona da erebilir, hatta senin kararınla bile olabilir bu, sonra “vay efendim aşk dedin, olan da gitti” diye veryansın etme diye söylüyorum, bitmesi gerekeni de bitirir çünkü dolunaylar. Ama şayet kalıcı enerjisi varsa, Jüpiter’den de destekli bir dolunay bu, sertliği Mars-Pluto karesinden, zira bu ikisi bir araya gelince kestirip atma, güç savaşları, dediğim dedik durumlar çok yaşanabilir. Ne olacaksa olması gerektiği için olacak, onu unutmayalım.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçiyor ve 1 ay kadar seni, aslında senin dönemine hazırlamak için bilinçaltına şöyle bir ışık tutacak sevgili Yay ve Yükselen Yay. Geriye attığın, görmek istemediğin, farkına varmadığın korkuların su yüzüne çıkabilir, seni dönüştürebilir, sanki Güneş ışığı açar, Mars da oradaki kiri pası atmak için o önceden karanlıkta kalan odayı temizlemek için girişir, öyle düşün. Kendini biraz daha içe dönmüş bulabilirsin bu süreçte, böylelikle artık işine yaramayanlar da çöpe gider, sen arınırsın.

Evet sevgili Yay ve özellikle Yükselen Yay, Ekim ayında kalbin dolabilir, (dolsun artık be sevmeyelim de taşa mı dönelim :p) dolu olan kalbin daha da heyecanla atabilir, bu ay seni sevdi gibi, umarım çok güzel gelişmeler yaşarsın!


Sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlak;

Ekim ayına ayağını sürüye sürüye gelen bir Merkür Retrosu ile giriş yapıyoruz, bu Retro senin toplum tarafından göründüğün, kendini ortaya koyduğun, kariyerini temsil eden konuları içeren 10. Evinde yani Terazi burcunda. Buralardaki odağın da uzunca bir süre devam edecek, bazı kariyer konularında yavaşlamalar yaşayabilirsin, aslında bu nasıl bir kariyer yolu çizmek istediğine dair bir sorgu sual süreci aynı zamanda sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlak, ne olmak, nasıl tanınmak istiyorsun? İnsanlar senin isminin yanında neyi görmeli, biraz bunlara odaklandığın bir süreç bu, ancak burada bir aydınlanma ve fark etme süreci de var aynı zamanda, zira yeni ayla birlikte bir yenilik de bekliyor seni.

6 Ekim’de Terazi burcunda bir yeni ay var, sorguladığın birçok konuyla beraber, özellikle de objektif baktığında fark ettiğin bazı konular, adım atmanı isteyecek senden, zira Mars bu yeni ayla kavuşumda, eyleme geç, harekete geç, seni durduran konuları fark et, özellikle kendinle ilgili düşündüklerini, kendini nasıl tanımladığını fark et ve bu konuyla ilgili bir adım at demekte sana. Karşına bazı fırsatlar ve gündemler de çıkabilir, bu da seni yepyeni bir tanımlamaya götürebilir, belki de kendinle ilgili alacağın bir karar kariyerine yön verebilir.

7 Ekim’de Venüs Yay burcunda seyahat etmeye başlayacak, bu da senin gizli, ruhsal, kendine sakladığın alana biraz huzur, iyi hissetme, kendine dönme fırsatı sunacak sana. Biraz yalnız kalmak ve iç huzurunu, dengeni bulmak isteyebilirsin bu süreçte ancak buradan geçen Venüs gizli saklı ilişkiler de getirebilir tabi, öyle olunca huzur ne kadar kalır bilemiyorum :) Belki bir süreliğine gizli tutmak istediğin duygular olabilir, uzaktan uzağa sevebilirsin birilerini veya seni uzaktan seven kişiler kapına gelebilir, malum Merkür de Retro olunca gizli aşıklar yanlışlıkla (!) kendilerini belli edebilir :)

20 Ekim’de Koç burcunda bir Dolunay var, bu dolunay ev, yuva, aile, yaşam alanı ile ilgili bazı konuları gündemine getirebilir, netliğe kavuşmamış durumlar, özellikle de bir süredir canını sıkıyorsa kestirip atman mümkün, zira Mars-Pluto bu dolunayda aktif, öyle olunca da ani kararlarla nihayete ermesi gereken konuları netleştirebilirsin. Bu ev aynı zamanda kariyer evinin de karşısında olduğu için oradan da tesir alabilirsin, özellikle yeni ayla gündemine gelen konularda karar verip ilerlemen mümkün, Retro gezegenlerin bir kısmı düz harekete geçmiş olacak bu tarihte, bu da hızlanma getirecektir.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçiyor, bu da seni yepyeni çevrelere, sosyal ortamlara sokabilir, enerjini çevrene akıttığın bir süreç başlayabilir. Aynı zamanda bu alan gelecek planlarımızı, projelerimizi, “kendimizden daha fazlasını” da ifade eder, yine 6 Ekim Terazi Yeni ayı ile gündemine gelen konuları netleştirip, üzerine geleceğini inşa edebileceğin planlar yapmaya başlaman ve bütün enerjini de buraya harcaman mümkün sevgili Oğlak, senin için hem sosyal, hem hareketli hem de baya büyük planların olduğu aktif bir dönem olacak. Yine kendin için alacağın kararlar, bundan sonrasını şekillendirebilir.

Evet sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlak, Ekim ayında önemli kararlar alacak gibisin, umarım güzel başlangıçların olduğu şahane bir ay geçirirsin!
Sevgili Kova ve Yükselen Kova;

Ekim ayına Terazi burcunda Retro hareketine başlayan Merkür ile giriş yapıyoruz, biraz Eylül ayında da bahsetmiştim sana, bu bir ruhsal iyileşme ve gelişme süreci olacak senin için. Kendini daha iyi ifade edebilmek ve gerçekten iyi hissetmek için ihtiyacın olanları fark edebilirsin, bu bir eğitimse eğitime katılmaya karar verebilirsin, belki bir şeyler yazmak ve yayınlamak, daha fazla insanla bir şeyleri paylaşma kararı alabilirsin. Retro sürecinde olduğu için asıl hedef direk bir şeylere başlamak değil, aslında fark etmek daha çok. Bizi geride tutan ne, daha fazla ne yapabiliriz, bir şeylere inanmak için neye ihtiyacımız var biraz bunları sorguladığımız bir süreç aslında, ilhama da çok açık, zira burada bir de yeni ay var.

6 Ekim’de Terazi burcunda Yeni Ay yaşayacağız, bu yeni ay işte sana ilham verecek bir yeni ay. Belki bambaşka bir kültürü keşfetmek isteyebilirsin, belki aradığını hiç ummadığın bir yerde bulabilirsin, sezgilerin çok kuvvetlenebilir. Aynı zamanda burası uluslararası veya yabancı kaynaklı işleri de temsil eder, belki bir yurtdışı bağlantısıyla kendini geliştirecek bir kariyere başlamaya karar da verebilirsin. Bu yeni ay Mars tesirli olduğu için başlangıç enerjisi çok yüksek, farkındalık açısından da sana faydası olacak bir yeni ay bu. Bu dönemdeki sezgilerini dinlemeni öneririm.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor, bu da sana sosyal çevre ve geleceğe dair planlar, projeler konusunda oldukça heyecan verici ve keyifli bir dönem getirecek. Girdiğin yepyeni ortamlardan çok şey öğrenebilirsin, zaten bir kafa karışıklığı yaşadığın bu dönemde sana gerçekten keyif verecek kişilerle tanışman ve bu sayede özellikle geleceğin için umut vadeden projeler düşünmen de mümkün. Ayrıca buralarda gezen Venüs sana gireceğin sosyal ortamlarda tam da kafana göre birilerini getirebilir, zira burası senin olağan yöneticisi olduğun ev, Yay burcundaki Venüs’ün enerjisi de sana oldukça yakın. Hiç ummadığın bir aşk kapına gelebilir, radarını açık tut sevgili Kova ve Yükselen Kova :)

20 Ekim’de Koç burcunda Dolunay yaşayacağız, bu yakın çevreni, iletişimlerini, düşünce yapını değiştirip dönüştürecek bir tesire sahip, özellikle Eylül ortalarından bu yana üzerine mücadele verdiğin ve netliğe kavuşmasını istediğin, ancak adım atmadığın konularla ilgili hızlı bir karar, bir dönüşüm yaşayabilirsin bu dolunayla. Bu yakın çevreni değiştirmekten tut, iletişim kurduğun ve üzerine epeydir kafa yorduğun birçok konuda bıçak gibi netleşebilecek durumlar getirebilir sana. Mars-Pluto tesirli bir dolunay bu, artık bitmesi veya dönüşüm geçirmesi gereken her şeye bir nokta koyacaktır, burcunda seyreden Jüpiter ise bu dolunayda seni epey destekliyor, koruyor, olması gerekeni karşına çıkarıyor.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçerek kariyer evini pırıl pırıl parlatmaya geliyor sevgili Kova ve Yükselen Kova, hızlı yükselişler, aniden gelişen kariyer gündemlerinle kendini çok rahat ortaya koyabileceğin bir dönem başlıyor senin için. Üstelik atacağın adımların veya gelişen durumların kalıcı olması da mümkün, zira bütün enerjini buraya harcayacaksın, elbette meyvelerini de alacaksın.

Evet sevgili Kova ve Yükselen Kova, Ekim ayında farkına vardığın birçok şeyin seni bir adım öteye taşıyacağı kesin, umarım şahane başlangıçların olduğu güzel bir ay geçirirsin.
Sevgili Balık ve Yükselen Balık,

Ekim ayına Terazi burcunda Merkür Retrosu ile giriş yapıyoruz sevgili Balık ve Yükselen Balık, senin haritanda bu eşin veya partnerinle ortak kaynakların, dışarıdan elde ettiğin gelirlerin, ödemelerin, gelir – gider tablonu temsil eden evde gerçekleşiyor. Buranın daha da derin anlamı aslında ilişkinin derinleştiği yer, yani senin ilişki içerisindeki alma – verme dengen, ilişkinizin derinliği, yoğunluğu, senin kendini bir ilişkide ne kadar var ettiğin; bunun içerisine hem maddi hem manevi paylaşımlar giriyor elbette. Hal böyle olunca da burada yer alan Güneş, Mars ve Retro Merkür biraz senin değer ve paylaşım algını da sorgulatıyor. Ne kadar aldık, ne kadar verdik, özellikle duygusal konularda biz ne kadar “doğru” bir paylaşım yapıyoruz bunu sorgulayacağız bu geçişte. Bu farkındalık güzel, çünkü burada bir de yeni ay var, bu da biraz başlangıç etkili.

6 Ekim’de Terazi burcunda yeni ay yaşayacağız, Eylül 20’si civarından beri de tüm odak buradayken artık kafa karışıklıkları, bu derin mevzulara fazla dalıp kaybolmalar biraz netleşsin istiyor bu yeni ay senden, zira Mars bu yeni aya kavuşum yapıyor, bu da çok tetikleyici bir başlatma enerjisi. Sorgulamaların sonucunda bazı şeyleri fark edip nasıl harekete geçmen gerektiğini fark edebilirsin, dengeyi sağlamak için nasıl bir yol bulman gerektiğini anlayabilirsin. Ayrıca bu maddi kaynaklar için de geçerli, kendi değerini ortaya koyabilmek için, hatta bunu hem maddi hem de manevi kazanca dönüştürebilmek için adım atacak planı oluşturmaya başlaman mümkün. Sonrasında özellikle Retro gezegenlerin düze geçmesiyle, ayın sonlarına doğru zaten her şey daha da netleşip hızlanacak.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna yani senin kariyer, toplumsal görünüm, insanların nasıl tanıdığını gösteren ev olan 10. Evine geçiyor ve bu seyahatiyle sana çok güzel fırsatlar çıkarıyor aslında. Özellikle yeni ay döneminde kendinde fark ettiğin değerleri bulman ve bunları insanlara göstererek adını duyurman mümkün, zira Venüs para ve değerler evinin yöneticisi, seni de sever, kariyer evinden geçerken sana yeni bir kariyer, yeni bir görünüm, insanlara kendini gösterebileceğin yeni ve güzel bir yol sunabilir, bu para kaynağı konusunda da seni destekleyebilir. Ayrıca şayet bir ilişkin varsa buradan geçen Venüs bunu baya ciddi bir duyuruya da dönüştürebilir haberin olsun :) Artık nişan olur, evlilik olur bu anlamda da destekler seni. Burada tek dikkat edilecek gün 27 Ekim civarı, çünkü yönetici gezegenin Neptün Venüs’e kare açı yapacak, bazı şeylerin aslından daha büyülü, daha güzel, daha farklı olduğunu “zannetmen” mümkün olabilir, o yüzden bu günlerde biraz dikkatli olup gerçekçi bakabilmeye dikkat et, özellikle senin için fazla kendini adama, fazla kurban hissetme psikolojisini çalıştırabilir, düşmeyelim buralara.

20 Ekim’de Koç burcunda yani senin para, değerler, kendi elde ettiğin maddi kaynaklar ve özünde de “kendine verdiğin değeri” temsil eden 2. Evinde dönüştürücü bir dolunay var. Bu dolunay Mars-Pluto’dan sert tesirli, değersizliğe, kendini hak ettiğinden daha düşük görmeye pek tahammülü yok, o yüzden seni de dönüştürecektir. Hak ettiğin kazancı –bu hem maddi hem manevi- elde etmen için şayet boşa harcadığın enerji, emek varsa bunlara son noktayı koyabilir ki değerini gör, kendini fark et ve emeklerini kendin için kullan. Şayet ortada bir dengesizlik varsa bu da netliğe kavuşur, “ben” demeyi sana hatırlatır bu dolunay, özellikle de kendini terazinin kefesine tüm ağırlığınla koymadıysan.

23 Ekim’de Güneş, 30 Ekim’de de Mars Akrep burcuna geçerek seni ruhsal olarak güçlendirecek, ufkunu açacak ve biraz daha kendine inanmanı sağlayacak. Bu geçiş sana çok iyi gelecek, özellikle de geçtiğimiz ayın ruhen seni çok yorduğunu düşünürsek, buradaki Güneş ve Mars kendin için bir şeyler yapman ve hayata daha inançlı bakman için sana fırsatlar sunacak. Bu bir eğitim olabilir, sana çok iyi gelecek bir yolculuk olabilir, zihnini uyandıracak bir tanışma olabilir, her ne olursa olsun şimdiye kadar kalıplaşmış olarak ruhunu zorlayan enerjilerden arınman ve artık kendini fark edip dönüştürmen için çok güzel bir fırsat aslında bu.

Evet sevgili Balık ve Yükselen Balık, sana kendini hatırlatmaya ant içmiş bir Ekim var önümüzde :) Umarım şahane kararlar aldığın çok güzel bir ay geçirirsin.


zeynepanlatsın/Onedio