2021 Ekim ayı burç yorumları

Nhessa

Popüler Üye
Pro Üye
13 Eylül 2013
33.146
2.041
ay.jpg

Koç​

Ekim ayının ilk üç haftası ilişkileriniz odak noktanızda görünüyor. Özel hayatınızdaki ve iş hayatınızdaki kimselerle kurduğunuz iletişimde bazı kazalar yaşanabilir. Size verilen sözlerin tutulmadığını, ya da sizin yanlış anladığınızı fark edebilirsiniz. Başkalarından gelen bilgileri kontrol etmeden kullanmamanızda fayda var. Özel hayatınızda sizin için önemli olan kimselerin sözlerine bu ay dikkat edin. İstemeden de olsa karşılıklı birbirinizi kırma ihtimaline karşı uyumlu olmayı seçin. 20 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay ortaklıklarınızda, arkadaşlıklarınızda ve işbirliği yaptığınız kimselerle olan bağlarınızın düzelmesini sağlayabilir. Tüm açıklığı ile her şeyi bir daha değerlendirin. 18-22 Ekim tarihleri, her yerden destek aldığınız, bilgilerin size aktığı, isteklerinize doğru hızlıca gidebildiğiniz günleri gösteriyor. Ay boyunca yönetici gezegeniniz Mars’ın karşıt burcunuz Terazi’de olması, masaya yumruğunuzu vurmak yerine ikna yöntemini denemenizi öneriyor. Bu ay ipler sanki karşı tarafın elinde. İş görüşmeleri yapıyorsanız biraz daha beklemeniz gerekebilir. Ay sonuna doğru işler rayına giriyor.


Boğa​

Günlük hayatınızda üzerinde çalıştığınız alanlar, görevleriniz, size bağlı çalışanlarla ilgili aksaklıklar söz konusu olabilir. Geçici olarak sizi meşgul edecek bazı kararsızlıklar, gecikmeler, unutkanlıklar işlerin tam planladığınız gibi yürümesini engelleyebilir. Ayın 20’ine doğru sağlık kontrolleri yaptırmanızda fayda olabilir. Günlük rutinlerinizden bir nebze uzaklaşmanız, ezberi bozmanız gerekiyor. Görevlerinizi her zaman yaptığınız gibi değil, farklı bir açıdan bakarak ele almaya çalışın. Venüs, ayın ilk haftasında karşınızdaki kişinin size olan düşkünlüğünü gösteriyor. Sizi çok seven ve hep yakın olmak isteyen birini idare etmeniz gerekiyor. Özellikle 21-22 Ekim günlerinde ilişkinizde barışı ve uyumu korumaya çalıştıkça, karşı tarafın farklı fikirde olduğunu görebilirsiniz. Bu günlerde iş görüşmeleriniz için şahane fırsatlar var. Gelecek ay Boğa burcunda gerçekleşecek ay tutulması öncesi, bu ay içsel bir hazırlık yapmaya ne dersiniz? Hedefleriniz, idealleriniz üzerine düşünün.


İkizler​

Ekim ayının 7’sinden sonra, tüm ay boyunca güzellik, uyum ve ilişkileri sembolize eden Venüs karşıt burcunuz Yay’da olacak. Venüs’ün bu konumu, ilişkilerinizde gelişmelere işaret ediyor. İşyerinde beraber çalışacağınız kimseler size ışık tutup, büyük resmi gösterebilir. Bu dönem, herhangi bir konuda, ihtiyaç duyduğunuzda sizin yanınızda olacak ve size ilham verecek o arkadaşınızı bulacaksınız. Diğer taraftan evliyseniz, eşiniz ile olan ilişkinizin daha renkli olduğunu fark edeceksiniz. 1-19 Ekim tarihleri arasında eskiden beraber olduğunuz ve ayrıldığınız o eski sevgilinizi görebilirsiniz. 19 Ekim günü bir süredir geri harekette olan Merkür düzeliyor. Bu tarihten sonra aşk, tatil, keyif ve hobilerle ilgili alanda işler istediğiniz yönde gidecektir. Sunum yapmanız, sahneye çıkmanız, başkaları önünde kendinizi ifade etmenizi gerektirecek toplantılar yapmanız gerekiyorsa 20 Ekim sonrasına organize etmeye çalışın. 20 Ekim ve sonrası işyerinde strateji çizmek, yeni ürünler üzerine çalışmak için iyi günler.


Yengeç​

İletişim, ulaşım konularını temsil eden Merkür’ün geri hareketi, eviniz, aileniz ve aile düzeninizle ilgili bazı aksaklıkların 20 Ekim gününe dek olabileceğini söylüyor. Bu tarihler arasında eve yeni eşya almak, aile içinde önemli kararlar vermek, özel hayatınızla ilgili pireyi deve yapmak pek uygun değil. Atılım ve hareketlilikle de ilgili olan Mars’ın bu alanda bulunması, belki de Eylül ayından bu yana bazı tadilatlarla uğraştığınızı da gösteriyor. Ufak revizyonları Merkür geri harekette iken yapabilirsiniz. Ancak evle ilgili yeni bir karar için biraz daha düşünmenizde fayda var. 20 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay etkisini birkaç gün boyunca devam ettirecek. Dolunay günleri kariyerinizi aydınlatıyor. Dış dünyadaki konumunuz, unvanınız, hatta gelen iş teklifleri gündeminize oturabilir. İş hayatınızdan tam olarak ne istediğinizi bu aydınlık zamanda bir daha düşünün.


Aslan​

Eylül ayından bu yana Akrep burcunda olan Venüs, evinizin içindeki ortamda daha paylaşımcı bir havanın esmesini sağlıyordu. Eve yeni şeyler almak, evi düzenlemek ve hatta birkaç senedir el atmadığınız köşeleri güzelleştirme fırsatınız var. Ve sonrasında, 7 Ekim günü Venüs, ateş elementi olan Yay burcuna geçiyor. Birkaç hafta boyunca neşeli, eğlenceli, hayattan keyif aldığınız ve çok yaratıcı bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için işinizin o hiç sevmediğiniz, operasyonel taraflarından bir nebze uzaklaşın. Yaratıcılığınızı ve muzipliğinizi sergileyebileceğiniz ortamlar organize edin. Venüs’ün Yay burcundaki seyahati, aşkın kapınızı çalacağını da müjdeliyor olabilir. Ay boyunca Venüs ve Mars’ın el ele vermesi ile yazılı sözlü iletişim, sosyal medya, sözleşmeler ve projelerle ilgili güzel gelişmeler de sizi bekliyor. 20 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay seyahat planları getirebilir. 18-21 Ekim tarihlerinde sizden konumca daha üstte olan bir iş arkadaşınızdan, patronunuzdan veya eşinizden gelecek bir teklif ile hayatınız renkleniyor.


Başak​

Venüs geçen aydan bu yana sözleşmeler, günlük iş ziyaretleri, yakın arkadaşlarla bağlantılı konularda size destek veriyor. Bu konum 7 Ekim gününe dek devam ediyor. Ekim ayının ilk haftası iletişimde, eğitimde ilerlemeler kaydedebilirsiniz. 7 Ekim sonrasında ay boyunca Yay burcunda olacak Venüs, aileniz içinde her zaman olduğundan daha rahat olacağınızı gösteriyor. Evdekilerle birlikte neşeli zamanlar yaratın. Evde bir davet verebilir, mümkünse zaman zaman evden çalışabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 19 Ekim’e dek geri harekette olması para konularında şaşırabileceğinizi işaret ediyor. Hak ettiğiniz parayı alırken, paranızla yatırım yaparken daha dikkatli olmanızda fayda var. Bu dönemde önceden vermiş olduğunuz borçları geri alabilirsiniz. 20 Ekim, gelirinizin artması için çeşitli hamleler yapmaya başlayacağınız gün olarak görünüyor. Bu tarihten sonra kazancınızı artırmak, zam veya prim almak için patronun kapısını çalabilirsiniz. Dolunay 18-21 Ekim tarihleri arasında eşiniz veya ortağınız ile beraberce yatırım için fırsatlar veriyor.


Terazi​

Geçtiğimiz aydan bu yana hayatınızda oldukça değişik gelişmeler oluyor. Mars’ın ve geri giden Merkür’ün burcunuzdan geçmesinin yanı sıra, yeniay ve dolunayın da Terazi burcunda olması epey hareketli bir döneme işaret. Öncelikle, geçtiğimiz aydan bu yana kendinize koyduğunuz hedeflerin peşine düştünüz. Mars size başkalarını tatlı dille ikna ederek hedefe doğru yol alabilme gücü veriyor. Ne var ki 20 Ekim gününe dek konuşmalarınızda, yazışmalarda ve kendinizi ifade ettiğiniz her ortamda biraz dikkate ihtiyacınız var. Başkalarının söylediklerini yanlış anlayıp darılmayın. Siz de normalde hiç söylemeyeceğiniz sözler sarf edip başkalarını şaşırtmamaya bakın. Merkür’ün burcunuzdaki geri hareketi, size o an çok doğru gelen bir kararın, sonradan o kadar da doğru gelmeyebileceğini söylüyor. Bu nedenle ilişkilerinizde esnek olup, hiçbir şeyin üzerine çok gitmemeye bakın. Unutkanlık, ihmalkarlıklara karşı biraz tedbirli olun. 20 Ekim günü gerçekleşecek Dolunay ile birlikte iş ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde net olmaya bakın. İş tekliflerinin yanıtlarını, patronunuzla aranızdaki konuyu, özel hayatınızdaki kişilerle ilgili gelişmeleri doğru değerlendirebileceksiniz. Mars’ın gücü, 20-31 Ekim tarihlerinde sizi olmak istediğiniz yere taşıyor.


Akrep​

Eylül ayından bu yana güzellik, estetik ve uyumla ilişkilendirilen Venüs Akrep burcunda. 7 Ekim gününe dek Akrep burcunda olacak Venüs kendinizi her zamankinden daha çekici hissetmenizi sağlıyor. Çevrenizde sizi beğenen, sizinle olmayı seven pek çok kişi varken, yeni kimselerle de tanışın. Kişisel imajınızı, görüntünüzü güçlendirmek için birkaç hamle de yapabilirsiniz. İş değiştirmek istiyorsanız, başvuru için uygun zamanlar Venüs zamanları olabilir. 7 Ekim sonrası tüm ay boyunca kişisel kazancınız, cebinizdeki paranın arttığını görebilirsiniz. Bolluk bereketle hareket ettiğinizde bunun banka hesabınıza da yansıdığını görebilirsiniz. Ay boyunca, belki hiçbir zaman ortaya çıkmayacak bazı kaygılar, endişeler özellikle uyku sırasında sizi bulabilir. Duygusal anlamda takıntılardan, şüpheden uzak durun. Her şeyi kontrol edebilmenize olanak yok. 20 Ekim sonrasında ortağınız veya eşinizle birlikte bir yatırım düşünebilirsiniz. Bu dönemde başkalarından gelen para, bilgi, deneyim hikayeleri de çok işinize yarayacaktır. Dolunay ise, 18-21 Ekim tarihlerinde günlük işlerinizle ilgili etkili olacak. Hurafelerden, gözünüzle görmediğiniz şehir efsanelerinden uzak durun, yaptığınız işe odaklanın. Yetişmesi gerekiyor olabilir.


Yay​

Harika günler sizi bekliyor. Bu ay özellikle 7 Ekim sonrası giderek güzelleşen günlere doğru yaklaşıyorsunuz. 7 Ekim günü güzellik, estetik, uyum ve ilişkilerle ilgili Venüs Yay burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren birkaç hafta boyunca neşe, eğlence, vizyon sizden yayılacak. Venüs Yay burcunda iken başkalarını ikna etmeniz, karşıdaki kişilerin hayatı keşfetmesine ön ayak olmanız mümkün. Siz de kendinizi geliştirecek, hayata geniş bir açıdan bakacak olanaklara sahip olacaksınız. Her şeyden önemlisi iyimser bir ruh olarak etrafta dolaştığınızda, hem iş hem de özel hayatınızda pek çok şey iyiye doğru evrilebilir. Yurt dışı bağlantılı işlerde, yabancılarla temasta adımlar atın. İş başvuruları planlıyorsanız tam zamanıdır. Venüs, her zamankinden çekici olmanızı da sağlarken, görüntünüzü, giyiminizi de farklılaştırabilirsiniz. Arada kullandığınız turuncu renk de sizin enerjinizi yukarı doğru çekecektir. Bu ayın ilk üç haftası boyunca gelecek planlarınız, ideallerinizle ilgili kafanız son derece karışık olabilir. Kendinizi tam olarak 10 yıl sonra nerede görmek istediğiniz belirsiz olabilir. Aynı zamanda iş çevreniz, meslektaşlarınız, kulüp ve derneklerle ilgili olarak çalışıyorsanız bazı aksaklıklar planları bozabilir. Yine de Merkür retrosunun iyi bir tarafı: eskiden tanıdığınız ve uzun zamandır karşılaşmadığınız meslektaşlarınızı tekrar görebilmek sizin için mümkün.


Oğlak​

Ekim ayının ilk haftasında iş çevrenizden destek almanız ideallerinizi oluşturmanızı sağlayacaktır. Dost ve arkadaş gruplarıyla olun, dış dünyada zaman geçirin. Gelecek planlarınızla ilgili yeniliklere doğru yol alabilirsiniz. 7 Ekim sonrası Venüs etkisi ile tüm ay boyunca sevginizi, ilginizi başkalarına doğrudan göstereceğinize, platonik takılmayı tercih edebilirsiniz. Merkür’ün geri hareketi 20 Ekim tarihine dek kariyerinizde bazı kararsızlıklar yaşayabileceğinize işaret ediyor. Suların durulması ile 20 Ekim sonrası sağduyu ile doğru kararları alabileceksiniz. 20 Ekim sonrasındaki günlerde atılım gezegeni Mars’ın size güç vermesi ile istediğiniz göreve gelebilir, hatta terfi de edebilirsiniz. Akılcı olan yaklaşım, 20 Ekim gününe dek patronlarla kariyer konusunda net konuşmaları yapmamak, biraz daha gözlem yapmak olabilir. 22-23 Ekim günlerinde yaratıcı, yenilikçi ve keyifli şekilde ortaya çıkabilirsiniz. Eğitim ve sunumlar için bu tarihleri seçin. Gelecek ay su ve toprak elementlerinde gerçekleşecek Ay tutulması, hayatınızda pek çok konunun rayına girmesini de sağlayacak görünüyor.


Kova​

Eylül ayından bu yana kariyer alanınızdan geçen Venüs size dış dünyada ufak da olsa bazı ödüller getirmiş olabilir. En azından işverenler için daha çekici bir aday haline gelmiş olabilirsiniz. Venüs’ün haritanızın tam tepesinden geçmesi, başarılı ve itibarlı bir döneme işaret ediyor. 7 Ekim günü ise burç değiştiren Venüs, birkaç hafta boyunca iş çevresinde son derece aranan biri haline gelmenizi sağlayacak. İdealist yaklaşımınız, diğer meslektaşlarınızı etkileyebilir. Bu dönemde gelecek planlarınızı daha iyimser bir şekilde yeniden inşa edebilir, uzak zamanlar için emellerinizi ortaya koyabilirsiniz. Geçmişte yurt dışı bağlantılı kimseler, akademik ortamdan tanıdığınız kişiler varsa, onları tekrar görebilme, onlardan haber alma zamanı gelmiş demektir. Eski tanıdıkları bu dönem devreye sokabilirsiniz. Diğer taraftan ayın 20’sine dek yabancılarla, medya ile ve üniversitelerle olan temaslarınızda yanlış anlaşılmaların olmamasına özen gösterin. Gönderdiğiniz e-postalara bir iki kez öncesinde göz atın. Beklediğiniz haberlerin gecikmesine ise pek şaşmayın. 18-21 Ekim tarihleri, her anlamda isteklerinize kolaylıkla ulaşabildiğiniz zamanlar olarak görülüyor. İsteklerinizin yerine gelmesi için sizi destekleyecek, kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak kimseler var. Hızlı, yenilikçi, aykırı duruşunuz, bu tarihlerde kendinizi gerçekleştirebilmenizi de sağlayabilir.


Balık​

Geçtiğimiz aydan bu yana Venüs’ün konumu, medya, yurt dışı, kişisel gelişim alanlarında destek aldığınızı gösteriyor. Yabancı bir dil öğrenmeye başlamış olabilirsiniz. Sertifika programlarına yazılmak, reklamcılıkla uğraşmak, o çok istediğiniz yurt dışı geziyi planlamak için harika zamanlar. 7 Ekim günü Venüs, kariyer alanınıza geçiş yapıyor. Ay sonuna dek sizi uzaktan tanıyanların da beğenisini topladığınız, çeşitli iş teklifleri hatta ödüller aldığınız günler içinde olacaksınız. Venüs, kişisel imajınızı güçlendirirken, dış görüntünüze de daha fazla özen gösterin. Ay boyunca eşiniz veya ortağınız ile ortaklaşa yatırımlara girmek, paraları birleştirmek gündeme gelebilir. Bu süreçte çok acele etmeden her şeyi ayrıntılı düşünmenizde fayda var. 20 Ekim ve sonrası kararlarınızı netleştirmek için daha doğru zamanlar olarak karşınıza çıkıyor. Kasım ayında su ve toprak elementlerinde gerçekleşecek Ay tutulması, sizin de medyada daha fazla yer almanızı da sağlayabilir. Kendinizi geliştirmek için adımlarınızı hızlandıracağınız Kasım ayı gelmeden, Ekim’de hazırlıklar yapıyorsunuz.

Binnur Zaimler