2021 Haziran ayı tüp bebek yaptıracaklar toplanalım 🤗

Merhaba kızlar ben de dün itibariyle tedaviye başlamış bulunmaktayım biraz önce ilk iğnelerimi vurdum. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah en kısa zamanda hayırlısıyla evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻❤️
Bende amh düşüklüğü var yaşım 27 amh 0.30 var mı kader ortağım...🤔

Merhaba hanımlar, ben de 2 yıllık evliyim ilk denememiz benim eşimde de genetik problem var ve sperm sayısı düşük biz de 4 tane embriyomuzu ngs ye gönderdik 1 tane sağlıklı geldi haziran da transferim olacak Allah yardımcımız olsun inşallah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız evlatlarımızı 🤲💕🌸

Sona yakalamissiniz inşallah haylisiyla çocuğunuza kavuşursunuz ben daha basdayim ameliyat olacam 26 mayis ta haziran gibide tup bebeğe başlayacakmış
Amin tüm bekleyenlerle inşallah🤲🏻...diğer denemede hemen transfer yapmamışlardı bakalım bunda süreç ne olacak beklemedeyiz..

Merhaba, bizim de eşimle genetik problemimiz var. Pgt yaptırmak için tüp bebeğe yöneldik. Yumurta toplama işlemim oldu. Pazartesi günün bekliyorum heyecanla. Pazartesi günü pgt ye gönderilecek. Sağlıklı embriyo bulunursa transfer aşamasına geçeceğiz.
Merhaba, genetik probleminiz nedir acaba. İnşallah sağlıklı sonuç alırsınız

Merhabalar arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım.Yaş 31 bizde sorun benden kaynaklı .Memorial şişli semra kahramana başlayacagız nasipse adetin 2. günü gelin dedi doktorlar sanırm burda okudugm kadarıyla kısa protokol uygulanacak bana ?bu detayları cok konusamadık ne yazık ki ama bana söylenen sol tüpün bağlanması gerektiği cunku sıvı birikimi varmış tüp hasarlıymş ayrıca amh 0.51 belki iki defa yumurta toplayabilirz dedi..ameliyattan sonra transfer gerçekleşecekmiş oda yaklaşk 6 aylık bir süreç rahim dinlendirme ile beraber .
girdik bir yola da bakalım heyecanla beraber korku ve endişe de var tabiki.
Umarım Rabbim bizler gibi isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip eder biranonce

Merhaba kızlar bende temmuz gibi transfer olacağım. Yaş 30 pkos ve insülin direnci var. 2 negatif aşılamam var. 30 tane yumurta toplandı ama sadece 1 tanesi çok kaliteliymis 5. Güne ulaşmış ve içlerinden dönüp cozukunce en iyi sonucu verecek bir taneyi dondurmuslar diğerleri sağlıklı değilmiş.cok üzüldüm. Neden böyle oldu bilmiyorum doktorla ve embriyologla Perşembe günü goruscem.Devlette raporlu yaptırıyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.Benim için önerileriniz var mı transferden önce istemem gereken testler denemem gereken yöntemler var mı? Genetige gönderiliyormuş falan Veya başka şeyler?

Merhabalar arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım.Yaş 31 bizde sorun benden kaynaklı .Memorial şişli semra kahramana başlayacagız nasipse adetin 2. günü gelin dedi doktorlar sanırm burda okudugm kadarıyla kısa protokol uygulanacak bana ?bu detayları cok konusamadık ne yazık ki ama bana söylenen sol tüpün bağlanması gerektiği cunku sıvı birikimi varmış tüp hasarlıymş ayrıca amh 0.51 belki iki defa yumurta toplayabilirz dedi..ameliyattan sonra transfer gerçekleşecekmiş oda yaklaşk 6 aylık bir süreç rahim dinlendirme ile beraber .
girdik bir yola da bakalım heyecanla beraber korku ve endişe de var tabiki.
Umarım Rabbim bizler gibi isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip eder biranonce
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız 🤲🏻 evet amh düşüklüğünde havuz yöntemi uyguluyolar bana da söylediler ama ben ilk şansımı denemek istiyorum eşim havuz yapalım diyor çok kararsızım o yüzden. Bayramda başladım 2 yumurta var sadece 😒

Öncelikle hoşgeldiniz kendi sürecinden bahsedeyim sizlere. 5 yıllık evliyim. Benim troid ve insilün direnci hariç rahatsızlıgım yok ha birde kan pıhtılaşma sorunum var ama hepsi tedavi ile normal aralıkta artık. Eşim ilk varikosel ameliyatını askerde açık ameliyat şeklinde olmuş ancak tutmamış sonrasında evligimizin 4. Yılında 2 ameliyatı oldu ancak oda tutmadı. Sonrasında sperm sayısı azalıyor diyerek bizi tüp bebege yönlendirdiler bu arada sayı 5 milyon altı morfoloji 0 hız 14. İlk deneyimim berbattı yogun bakımda yattım ve hiç içime sinmedi 18 yumurtadan 5ç güne giden 1 tane oldu. Hastanenin sorunu oldugunu düşündüm transfer olmak bile istemedim. Ama zorlasa olsa oldum be negatifi gördük. Çok yıkıcı bir süreçti sonra 20 gün içinde biz Ankara da Aygül demirol hocaya gittik. Bize kan testleri genetik testler trombofoli paneli yaptı. Sonuçlar çıkana kadar da takviyeler ve eşime igne verdi. Sonuçlar temiz çıktı bende kan pıhtılaşma çıktı. Neyse maddi açıdan zordaydık hemen başlayamadık 3 ay biz bu vitaminleri kullanalım öyle başlayalım dedik. Ocak ayından bugüne kadar Aygül hocanın verdigi tedavi ile eşimde sperm sayısı 40 milyona morfoloji 2 ye yükseldi ve ben hamile kaldım ancak düştü. 20 gün öncesinde tüp bebege başladık Aygül hocanın onayıyla. Ancak yapı geregi farklı bir bünyem varmış 3 günlük igne ile bir sürü yumurta oluşmuş ve 22 23 mm 2 tane yumurta olmuş. Aygül hoca bana istenilen durumun bu olmadıgını her folikülün aynı derecede uyarılması gerektigini söyledi ve tedaviyi sonlandırmak istedigini yoksa 5.güne kalan yine çok az olur ve yogun bakıma kadar gider şeklinde konuştu. O yüzden tedaviyi sonlandırdı. Çatlama ignesi ile birliktelik önerdi bizde yaptık şuan çatlama ignesinin 12. Günündeyim. Sonuç negatif gibi geliyor. Bu tedavide farklı bir yöntem uygulanacak bana hem burada sizlerle paylaşmak hem destek olalım birbirimize istedim 🤗
İnşallah güzel haberler alırsınız 🤲🏼 Lütfen Aygül hocanın eşinize önerdiği takviyeleri yazabilir misiniz

Kizlar merhaba benimde nasipse mayisin 29. Tranferim var bakalim haziran ayinda belli olucak hersey
Benimxe hikayem ben pkoluyum malum biliyorsunuz adetim asiri duzensiz biz hic asilama yapmadan tüp bebek yapmaya karar verdik epeyxe yumurt topalndi ve dollendi cok sukur
1. Denemde tutmadi benim 2. Denemede tuttu ama herseyde yolunda gidiyordu ilk muaynede cocugumu dusurdum hic kanamam falan yoktu doktor alttan muayne etti asiri bi canim yandi sonrasinda yarim saat sonra sakir skir kan geldi ve 1 haftalik gebelik yasadim kendiliginden gitti kurtaj olmadim ama aonrasinda rahimde yapisiklik vardi benim histeroskopi ameliyatiyla rahim ici genisletildi ayin 11.de basladik bakalim.nqsipse yine 2 embriyo tranferi olucak bu arada ben bircok genetik testde yaptirdi doktor bana bin suur hic birsey cikmadi
Insalalh tekrardan hamile kalirim bu sefer asla alttan baktirmiycamm asla 😔

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız 🤲🏻 evet amh düşüklüğünde havuz yöntemi uyguluyolar bana da söylediler ama ben ilk şansımı denemek istiyorum eşim havuz yapalım diyor çok kararsızım o yüzden. Bayramda başladım 2 yumurta var sadece 😒
Benim ultrasonda bakıldıgında düşük amh olmasına rağmen sagda 6 solda 3 yumurta vardı.Ama burda okudugm kadarıyla o yumurtaların kalitesiz cıkma ya da dollenmeme ihtimali varmış amh da düşük olunca bir korkmadım değil.Süreç zorlu olucak gibi duruyor bizim icin .Benim bir de geçirilmiş ileri evre endimetriozis ameliyatım var tekrarlayacan çikolata kisti var hayrlısı dedik artık .Rabbim isteyen herkese saglıklı sıhhatlı hayırlı evlatlar nasip etsin hepimiz yaşayalım inşallah o duyguyu

Ben de burdayım ✋🏻 Yaş 30. İlk denememiz . Bugün embriyolarım 3.gününde 5. günü bekleyip donduruyoruz gelecek adetle birlikte transfer serüvenimiz başlayacak . Bende PKO , eşimde ise sperm sayısı düşüklüğü, hareket azlığı var.
merhaba allah yardımcımız olsun bu yolda emek veren herkesin inşallah.Eşinizin sperm sayısı ve hareket azlıgı ne kadardır?
benim de eşimde morfoloji 3 ama doktorlar tüp bebek için sıkıntılı bir durum değil dedi

merhaba allah yardımcımız olsun bu yolda emek veren herkesin inşallah.Eşinizin sperm sayısı ve hareket azlıgı ne kadardır?
benim de eşimde morfoloji 3 ama doktorlar tüp bebek için sıkıntılı bir durum değil dedi
Merhaba tam ayrıntısını bilmiyorum ama 1 milyondan azdı sperm diğer değerlerde sıkıntılıydı bizde diğer yöntemleri o yüzden hiç denemediler bile direkt tüp bebek dediler . Şuan 5 embriyom donduruldu 5.günde . Aslında ben de korkuyordum embriyo bile oluşmaz falan diye ama çok şükür bu aşamaya geldik. Önümüzdeki adeti bekliyorum inşallah hayırlısıyla transfer olacak

Merhaba tam ayrıntısını bilmiyorum ama 1 milyondan azdı sperm diğer değerlerde sıkıntılıydı bizde diğer yöntemleri o yüzden hiç denemediler bile direkt tüp bebek dediler . Şuan 5 embriyom donduruldu 5.günde . Aslında ben de korkuyordum embriyo bile oluşmaz falan diye ama çok şükür bu aşamaya geldik. Önümüzdeki adeti bekliyorum inşallah hayırlısıyla transfer olacak
nerde yaptırıyorsunuz acaba çok iyi oluşmuş embriyolar

X