2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benimde bademcikler de bir yanma hissi var yarın dpktprdayız net bilgi alırım çaylar için çocuklarım hasta bulaşmasın dedim ama olmadı sanırım son dönemde öksürük kötü umarım o gelmez az önce de kv tansiyon 19 çıktı eşinle acile gittiler o da hasta olursa vay halimize umarım bir sıkıntı yoktur
Insallah hasta değilsindir canim yani olmasın umarım. Son zamanlarımız ve vücut dirençli olmalı :KK43:

Ne güzel terazi olacak işte.. en sevdiğim 😍 (kendi burcum)

O değil de biz sonlardayız, biz doğurduğumuzda bi bakıcaz kimse yok herkes kendi derdinde 🤣

Ben sordum canım.. “artık büyüdü zaten boyatabilirsin, hamilelik boyunca da ilk 3 ay hariç 1 kez hakkın var” dedi.. Benim önler nerdeyse beyazla kaplancak 🤣 doğuma yakın boyatmayı düşünüyorum..
Sende yazınca bende bir gaza geldim boya konusunda saçımın önleri rezil her yer beyaz dolu napsam bende boyatsam mi acaba saçlarımı

İyi geceler 20kasım doğum olanlar sezeryen hangi gün doğurabiliriz dr. Um 10 kasımdan 15 kasıma kadar dio🤦🏼‍♀️
Benim doktorum son bir haftayı aralık olarak verdi.Herşey normal dedi, sancım da yoktu.Ama dün akşamdan beri rahatsız hissediyorum o kadar bekleyecek mi bilmiyorum😌
Herkese günaydın, bugün güzel haberler alalım verelim inşallah 🤲🏻❤️

Ben de 1 düşük yaptım 2 yıl önce öyle diyolar düşük yapan doğumdan daha kötü olurmuş diye inşallah öyledir ben de ona güveniyorum biraz 😄
inşallah biizi kandırmıyolardır :)
bende evde düşük yaşadım ve 12 saat civarı sancı çektim bide üstüne pıhtı kalınca kürtaj oldum :KK43:
ordaki ebe 2 doğum 1 düşük yaşadım düşükteki ağrıyı hiçbirinde yaşamadım demişti ve doktorumda bunu yaşayan normal doğumu hayli hayli yapar normal de bebekte iktiriyor kendini ve epidural alıyorsunuz bi zman sonra diye. bakalım hayırlısı bebiş karar versin artık ne diyim :)
bugün bi acayibim ben ama ya kasıklarımda bi ağrı var bebekte sürekli toplanma kasılma oluyor tamda doktorum şehir dışına gitti :KK43: devam ederse arıcam ama normal diyor herkes :)

Bakalim hayirlisi canim insallah. İlkinden sonra aslinda tovbeliydim normale ama 😁 insan beynini tek unuttugu aci normal dogummus 😊 yuzde yuz dogru artik emin oldum 😳
hayırlısı inşallah ben hala kararsızım bu haftaya kadar normal istiyordum ama yok çatı muayenesiymiş yok kesikmiş yok yırtılmaymış yok doğum saati belli dglmiş açılmaymış uykularım kaçtı gerçekten zaten agrı sıızı bi yanda :KK43:
diyorum madem çoğu kişide ilk doğumda özellikle kesi dikiş oluyor orda dikiş olacagına direk sezaryen mi olsam artık diye düşünmüyor değilim :KK43:
doktorlarında kolayına mı geliyor normal doğum yapan kaç kişiyle konuştuysam hep bi kesiği var hep bi dikiş atılmış tabiki bebek tehlikeye girdiğinde son çare ama kolay olsun diye kesende çokmuş :KK43:

Dışardan söyleseniz çok halsizsen yapacak kimse de yoksa çünkü çok kötü oluyo halsizlik kalkamıyo insan

Ben de 1 düşük yaptım 2 yıl önce öyle diyolar düşük yapan doğumdan daha kötü olurmuş diye inşallah öyledir ben de ona güveniyorum biraz 😄

Ayrıntılı izlemedim de tarif eden doktor videosu görmüştüm kendin yapabilirsen baş parmak kullanıyosun birkaç cm içeriye elini yağlayıp veya vazelin gibi bişeyle yardim alarak makat tarafına saat 3 ile 9 yönünde yarım daire çizerek kası gevşetiyosun tarifi basit bakayım ben yapabilirsem yapcam olmadı eşim yapsın napim ama kendim yaparım heralde 😊

Doktor zencefil limon önermişti bana ama diğer bitki çayları için de bişey demedi günde 1 veya 2 bardak içebilirsin demişti soğan suyu maydanoz suyu hariç tabi..
Ben yarim limonu ikiye böldüm bir tutam ıhlamur azıcık nane az kekik az da zencefil koyup kaynayınca kapattım altını ve süzdüm ılıyınca da bal ekleyip içtim çok iyi geldi bana bir de günde 1 diş sarımsak dilimleyip suyla ilaç gibi yuttum antibiyotik niyetine bir de süt ısıttım tam kaynatmadım ona çok az karabiber bal katıp içtim hiç te zararı olmadı bunların hepsinden 1 bardak yaptım 1 günde
Dun gece ihlamur yapip ictim senin yazini okuduktan sonra bugunde suyle karabjberide bir yapayim cok sağol canim
Hastalık çok etkiliyor canim sancı falan olmasına neden oluyor. Bende koronayi atlatali iki hafta olmasına rağmen tekrar grip oldum boğazım ağrıyor kızımdan bulaştı hasta üç gündür oda. Son zamanlar keşke hasta olmasak
Keske cidden hic halim yok suan dogursam o kadar gucsuzum ki 😥
Canim bende şuan hasta olduğum için doktorum nane limon ıhlamur icebilirsin dedi. Ihlamur kuşburnu için bir sınırı yok ne kadar istersen iç dedi
Cok sagol canim kusburnuda ekleyin o zaman ihlamura bugun
Yok kız şimdi için değil 40 haftadan son doğum başlamazsa yapılan bir yöntemmişte kullanan oldu mu diye merak ettim 😂 18 günümüz var allah büyük 🙏🏻
İnsallah o kadar bekletmezler
Nane limon
Kuşburnu
Zencefil
Ihlamur
Doktor günde bir bardak bunlardan birini içebilirsin demiştii
Cok sagol canim hepiniz onaylamissjniz bunlardan iceyim ben

Dun gece ihlamur yapip ictim senin yazini okuduktan sonra bugunde suyle karabjberide bir yapayim cok sağol canim

Keske cidden hic halim yok suan dogursam o kadar gucsuzum ki 😥

Cok sagol canim kusburnuda ekleyin o zaman ihlamura bugun

İnsallah o kadar bekletmezler

Cok sagol canim hepiniz onaylamissjniz bunlardan iceyim ben
İnşallah hayırlısı olsun sağlıkla gelsinlerde. Biz böyle konuşuyoruzda kaderde değişmeyen 3 şey var birisi doğum tarihi, birisi ölüm tarihi ve diğeri evleneceğin kişi o yüzden çok kasmamak lazım 😂

hayırlısı inşallah ben hala kararsızım bu haftaya kadar normal istiyordum ama yok çatı muayenesiymiş yok kesikmiş yok yırtılmaymış yok doğum saati belli dglmiş açılmaymış uykularım kaçtı gerçekten zaten agrı sıızı bi yanda :KK43:
diyorum madem çoğu kişide ilk doğumda özellikle kesi dikiş oluyor orda dikiş olacagına direk sezaryen mi olsam artık diye düşünmüyor değilim :KK43:
doktorlarında kolayına mı geliyor normal doğum yapan kaç kişiyle konuştuysam hep bi kesiği var hep bi dikiş atılmış tabiki bebek tehlikeye girdiğinde son çare ama kolay olsun diye kesende çokmuş :KK43:
Bizim ogretmen eskiden anne bebek olumunun daha cok oldugunu kesi herkese atilmaya baslandiktan sonra bu oranin cok dustugunu soylemisti 🤔 birde kendi yirtilinca cok alakasiz bir yerden yirtilabilme ihtimali varmis. Hatta dogumun acısını anlatirken merak etmeyin kesilirken hisseymeyeceksiniz dedi cidden hic hissedilmiyor ,🤷‍♀️ bi arkadasimin ablasi dogum dikis kadar canimi acitmadi demisti. Benim icin alakasi yoktu dogum bittikten sonraki asamalar o kadar canimi yakmadi mutluluktan belkide 🥰 sadece kizim dogdu sol tarafima alindi mauyne ediyorlar falan doktor evettt simdi esini cikaricaz diyince sok yasadim beynimden vuruldum onuda ben dogurucam sandim 😁😁neyseki onu doktor cikaracakmis 🤭

İnşallah hayırlısı olsun sağlıkla gelsinlerde. Biz böyle konuşuyoruzda kaderde değişmeyen 3 şey var birisi doğum tarihi, birisi ölüm tarihi ve diğeri evleneceğin kişi o yüzden çok kasmamak lazım 😂
Ben suan insallah ben asiri iyi hissetmeden kendimj gelmez diyorum he son gunlerde cok zorlamaya basladi cokta beklemesin 😁40 haftayi devirinccede cok zor oluyor beklemek

Bizim ogretmen eskiden anne bebek olumunun daha cok oldugunu kesi herkese atilmaya baslandiktan sonra bu oranin cok dustugunu soylemisti 🤔 birde kendi yirtilinca cok alakasiz bir yerden yirtilabilme ihtimali varmis. Hatta dogumun acısını anlatirken merak etmeyin kesilirken hisseymeyeceksiniz dedi cidden hic hissedilmiyor ,🤷‍♀️ bi arkadasimin ablasi dogum dikis kadar canimi acitmadi demisti. Benim icin alakasi yoktu dogum bittikten sonraki asamalar o kadar canimi yakmadi mutluluktan belkide 🥰 sadece kizim dogdu sol tarafima alindi mauyne ediyorlar falan doktor evettt simdi esini cikaricaz diyince sok yasadim beynimden vuruldum onuda ben dogurucam sandim 😁😁neyseki onu doktor cikaracakmis 🤭
evet çok fazla kesiyorlar artık bende duydum onu hayırlısı bakalım ya nasıl olacak nasip neyse o artık :KK43:
haahah bi zahmet onuda doktor alsın dimi o kadar doğum yapmışsın :KK48::KK48::KK48:

Her halükarda kesilecek gibiyiz yani 😅
aynen ya her türlü kesiliyoruz benimde kafama takılan o o yüzden sezaryene yönelme fikri var aklımda :)
en azından canlı canlı doğumda kesilmem :110: duydugum kadarıyla kesilmeside atılan dikişleride ağrılı oluyormuş baya hissediliyormuş.

Tam olarak aynı şeyleri düşünüyoruz off çok zor karar vermek ikisinden de cok korkuyorum çatı muayenesi doğumdan daha çok geriyo beni

Tam olarak aynı şeyleri düşünüyoruz off çok zor karar vermek ikisinden de cok korkuyorum çatı muayenesi doğumdan daha çok geriyo beni
gerçekten çok zor karar vermek canım. 25 gün önce görümcem doğum yaptı. acayip korkan ve iğne bile yaptıramayan birisi ertesi gün ayağa kalktı şimdi zaten hiç birşeyi yok.
normal doğumu düşünen ben onu gördükçe kafam karısıyor valla :KK43:

X