2021 Nisan Anneleri

Ben pelin ve abisi annem pozitifiz.ins olmaazsnz ya
Peki nasılsınız?
Sanırım senin ve Pelin’in ikinci oluşu.
İlkinden farkı var mı?
Canım benim oğlanın olmama ihtimali yok maalesef bağışıklığı çok düşük ve kendini korumayı bilmiyor hiç.

Peki nasılsınız?
Sanırım senin ve Pelin’in ikinci oluşu.
İlkinden farkı var mı?
Canım benim oğlanın olmama ihtimali yok maalesef bağışıklığı çok düşük ve kendini korumayı bilmiyor hiç.
Seliminde 2.olusu ama 1.olus zamanlarimiz farkli.Cem daha poz cikmadi 2 gyn sonra test vericek bakalim.Selim yine 1 gun atesi artti 39 lara acillik oldu hafif oksuruk bitti. Pelinin ates 2 3 gun surdu bugun yok benim sadece kulak ve bogaz agrisi vardi bugun sirtim ve cigerim acio ama 1.gore daha rahatti bu sefer.Cok sukur.Annem 1.oldugu icin cok kotu oldu.Birde diger hast yeni kalkmistik.Belki bagisiklkk dusuk olmasa dahada rahat gecerdi.Ama ates zorladi yine.ins olmazsnz.

Seliminde 2.olusu ama 1.olus zamanlarimiz farkli.Cem daha poz cikmadi 2 gyn sonra test vericek bakalim.Selim yine 1 gun atesi artti 39 lara acillik oldu hafif oksuruk bitti. Pelinin ates 2 3 gun surdu bugun yok benim sadece kulak ve bogaz agrisi vardi bugun sirtim ve cigerim acio ama 1.gore daha rahatti bu sefer.Cok sukur.Annem 1.oldugu icin cok kotu oldu.Birde diger hast yeni kalkmistik.Belki bagisiklkk dusuk olmasa dahada rahat gecerdi.Ama ates zorladi yine.ins olmazsnz.
Çok geçmiş olsun çocuklar atlatmışa benziyor artık.
Anneciğine de çok geçmiş olsun.
Seninde dikkat etmen gerekiyor umarım tamamen biter gider😞

Çokça geçmiş olsun nasıl oldunuz umarım daha iyisinizdir?
Hala iştahsızlık ve ara ara ishal devam ediyor ama bu haline de şükür. Sanırım biz de covidiz.test yapılmadı olma ihtimali çok yüksek denildi bulunduğum yerde herkes aynen bizim gibi. İshal ve kusmanın yanında grip ve ateşte var.Hastanede serum kalmamıştı yoğunluktan. Kendinize çok dikkat edin

Benim kizim zaten az yiyordu simdi de azi disleri cikiyor derken hic yemez oldu. Emdigi sutten aldigi enerjiyle idare edecek kadar gunu geciriyor iste. O yemedikce gecmez bir uzuntu yerlesti oturdu icime.

Disleri de bir acayip sirasiz cikiyior. Doktora mesaj attik sorduk olabilir normal dedi. Ustte 4 disi altta 2 disi vardi. Ustun ilk azisi cikti onun karsisi bir turlu cikamadi. Sert bir seyler isirdi galiba siyah bir top seklinde kabardi oylece kaldi. Umarim bir an once patlar. Altta da 2 dis var onlarin yanindaki ikili cikmadan azilari cikiyor. Agzinin ici mayin tarlasi gibi oldu.

Benim kızımında diş sırası karışık çıktı sizinki gibi altt 2 diş varken üst azılar çıktı sonra alt 4 oldu alt azıları patlattı derken üstteki köpek dişleri çıkıyor şimdi maşallah 2 yaşına gelmeden hepsini çıkarmaya niyetli bizim kız 😂

Benim kızımında diş sırası karışık çıktı sizinki gibi altt 2 diş varken üst azılar çıktı sonra alt 4 oldu alt azıları patlattı derken üstteki köpek dişleri çıkıyor şimdi maşallah 2 yaşına gelmeden hepsini çıkarmaya niyetli bizim kız 😂
Bizde de soyle oluyor: Ust ve alt azilar patladi ve buyumeye devam ediyor ama alt onde sadece 2 dis var bir turlu dortleyemedi alt onu. Dis etiyle mi alakali cene genisligiyle mi bilemiyorum ama komik gorunuyor.

Kızlar gece beslenmesini kesen var mı? Varsa nasıl başardınız?
Gece beslenmesi degil de genel olarak her kendini rahatlatmak istediginde memeye yapisiyor evladim. Bu aralar disler de zorlayinca gece uyanmasi da cok oluyor. Meme disinda bir sey sakinlestirmiyor. Bazen memedeyken de sinirleniyor agriya.
Yani diyecegim ne gecesi ne gunduzu hicbir sekilde azaltamiyorum memeyi. Beslenme gibi degil rahatlama icin aliyor daha cok zaten geceleri.
Eylulde haftanin 2 gunu krese gondermeyi dusunuyoruz yarim gunden. Kresi gormeye goturduk yine boynuma yapisik. Icinden cikilmaz bir hal aldi bu meme isi bizde. Memeyi agzina alip emmeye basliyor 2 dk sonra kalkip baska seye bakiyor dikkati dagilinca hemen yine memeye yapisiyor sanki elinden kacirmislar gibi, sonra yine baska seye ilgi sonra yine meme...O kadar yorucu ki beynim donuyor!!!

Gece beslenmesi degil de genel olarak her kendini rahatlatmak istediginde memeye yapisiyor evladim. Bu aralar disler de zorlayinca gece uyanmasi da cok oluyor. Meme disinda bir sey sakinlestirmiyor. Bazen memedeyken de sinirleniyor agriya.
Yani diyecegim ne gecesi ne gunduzu hicbir sekilde azaltamiyorum memeyi. Beslenme gibi degil rahatlama icin aliyor daha cok zaten geceleri.
Eylulde haftanin 2 gunu krese gondermeyi dusunuyoruz yarim gunden. Kresi gormeye goturduk yine boynuma yapisik. Icinden cikilmaz bir hal aldi bu meme isi bizde. Memeyi agzina alip emmeye basliyor 2 dk sonra kalkip baska seye bakiyor dikkati dagilinca hemen yine memeye yapisiyor sanki elinden kacirmislar gibi, sonra yine baska seye ilgi sonra yine meme...O kadar yorucu ki beynim donuyor!!!
Benim durumum da aynı. Bıraksam mı diye düşünüyorum ama nasıl başaracağımı bilmiyorum.Artık çok yorucu olmaya başladı.Bi de bizimkinde gaz problemi hala devam ediyor gece emdikçe gazlanıyor.

Benim durumum da aynı. Bıraksam mı diye düşünüyorum ama nasıl başaracağımı bilmiyorum.Artık çok yorucu olmaya başladı.Bi de bizimkinde gaz problemi hala devam ediyor gece emdikçe gazlanıyor.
Sizin de en basindan gaz problemi vardi. Cikarmada sikinti mi yasiyor simdi?

Valla artik bende birakmayi dusunuyorm o surada ishal kusma oldu uzeine covid oldu iyice ustume dustu.Odasini ayiricam ayiramiyorum krese basladi diye bari beslenmeyi ve emzirmeyo halketseydim ama mumkun deil suan.Yani en azindna 1 ay daha kres sureci oturana kdr ama sabaha akrsi ve isten gelince emse yine devam ederim ama tum gece kalkip emmek istiyor. Gun icinde yemeside kotu deil tamamen aliskanlk oldu artik.

Kızlar bana artık bildirim gelmiyor baya yazılmış aslında.
Benim minnoş da sürekli meme de onu geçtim sürekli kucakta mutfağa bile giremiyorum🥺

Meme bağımlılığı benim bebeğimde de benzer. İşten geliyorum hemen saldırıyor meme diye aklına geldikçe sürekli emecek yoksa kıyameti koparıyor.

X