2021 Nisan Anneleri

Bize ortopedist zorlamayın o kendisi ne zaman isterse o zaman basar yürür hatta ne kadar geç o kadar iyi demişti. Ama rutin takibini yapan çocuk doktoru 15. Ayda desTekli yürüyor olmalı dedi
Bence çocuk dhaa da strese girer yaptirilmaya çalışılan şeyin korkutucu birşey olduğunu düşünebilir tuvalet eğitimi gibi düşünün hazır olmadan nasıl baslanmazsa yurumekde öyle birde genetik etkenler var mesela kızım aşırı geç konustu eşim de çok geç konuşmuş oyuzden herşeyi zamana bırakıyorum kendi nasıl isterse ne zmn isterse die 🤭

Bence çocuk dhaa da strese girer yaptirilmaya çalışılan şeyin korkutucu birşey olduğunu düşünebilir tuvalet eğitimi gibi düşünün hazır olmadan nasıl baslanmazsa yurumekde öyle birde genetik etkenler var mesela kızım aşırı geç konustu eşim de çok geç konuşmuş oyuzden herşeyi zamana bırakıyorum kendi nasıl isterse ne zmn isterse die 🤭
Biz de öyle düşünüyorduk doktoru sıkıştırdı bizi. ben 9 aylıkken yürümüşüm hiç bana çekmemiş ama dili iyi.

Kızlar aranızda bebeğine kendi uyku eğitimi veren yada herhangi bir yerden destek alan var mı? Emerek uyuyordu normalde ama 15 gündür onu bıraktı sallanmayıda bilmediği için asla o şekilde uyumuyor ne yapıcağı mı şaşırmış durumdayım. 😢

Kızlar nasilsiniz.O kadar yogun ki gunler yetisemiyorum sanki 24 saat 24 saniye gibi geciyor. 1 gunun en az 50 saat olmasi laizm 🤣🤣🤣 1Temmuzda krese baslayacak kizim bizde de onun telasi var.Yaz geldi oglanin yaz okulu telasi var valla is ev derken ben uyuyamiorm bile 🤣
Canım ya kıyamam iyi ki yazdın🥰
Kendi adıma iyiyim bizim oğlanında anaokulu bitti inşallah Eylül’de 1. sınıf olucak.
Minnoşta iyi pek iştahı yok ama keyfi yerinde.
Çalışınca 24 saat kesinlikle yetmiyor çok haklısın yetişmek mümkün değil.
Bende Aralık ayında başlıycam çok zor geliyor.
Nasıl olucak bilmiyorum.

Kızlar nasilsiniz.O kadar yogun ki gunler yetisemiyorum sanki 24 saat 24 saniye gibi geciyor. 1 gunun en az 50 saat olmasi laizm 🤣🤣🤣 1Temmuzda krese baslayacak kizim bizde de onun telasi var.Yaz geldi oglanin yaz okulu telasi var valla is ev derken ben uyuyamiorm bile 🤣
Ben henüz ücretsiz izindeyim ama işe dönersem daha rahat olurum diye düşünüyorum psikolojik açıdan çünkü evde devamlı oyun şarkı koşturmaca park anneliği beni çok zorladı 🤣

Canım ya kıyamam iyi ki yazdın🥰
Kendi adıma iyiyim bizim oğlanında anaokulu bitti inşallah Eylül’de 1. sınıf olucak.
Minnoşta iyi pek iştahı yok ama keyfi yerinde.
Çalışınca 24 saat kesinlikle yetmiyor çok haklısın yetişmek mümkün değil.
Bende Aralık ayında başlıycam çok zor geliyor.
Nasıl olucak bilmiyorum.
Aralik ola hayrola🤣🤣🤣
Valla insanla calismak cok zor zaten habire bagriolar bende psikopat oldum🤣🤣

Ben henüz ücretsiz izindeyim ama işe dönersem daha rahat olurum diye düşünüyorum psikolojik açıdan çünkü evde devamlı oyun şarkı koşturmaca park anneliği beni çok zorladı 🤣
Orasida ayri bi olay en son 4 duvar uzerime yigiliodu ama yetsme telasi ve vicdan da cok zoe aman bilmiorm.ya her turlu zor aslinda anne olmak kadin olmak.

Aralik ola hayrola🤣🤣🤣
Valla insanla calismak cok zor zaten habire bagriolar bende psikopat oldum🤣🤣
Aslında 2023 Haziran’a kadar ücretsiz izin hakkım var ben erken kesip dönerim diyorum ama emin olamıyorum bakalım zaman ne gösterecek.
Zaten diyorum bundan sonra hep çalışıcam değerini bileyim.
Sonra da diyorum Haziran’da başlarsam 30 gün yıllık izin hakkım olacak Aralık’ta başlarsam 60 gün yazın 30gün bana az gelebilir:

Al benden de okadar..Gün yetmiyor hafta bitiyor ay bitiyor ortada birşey yok... Şükür sağlığımız yerinde .. Benimde büyük kızım ortaokula başlayacak kayıt şu bu stres sardı şimdiden beni.. Ağustosta işten çıkmayı düşünüyorum biraz da ben ev hanımlığı yapayım ondan sıkılayım istiyorum bakalım hayırlısı..

Aslında 2023 Haziran’a kadar ücretsiz izin hakkım var ben erken kesip dönerim diyorum ama emin olamıyorum bakalım zaman ne gösterecek.
Zaten diyorum bundan sonra hep çalışıcam değerini bileyim.
Sonra da diyorum Haziran’da başlarsam 30 gün yıllık izin hakkım olacak Aralık’ta başlarsam 60 gün yazın 30gün bana az gelebilir:
Benim hakkim olsa donmezdim ama bana vermediler ne yazikki ama iste herkesij sartlari durumu baska baska bi yandanda calismak ruhen ii gelio ama cok ufak bebegim bilmiorm ins ii olsunalr ne diim.

Al benden de okadar..Gün yetmiyor hafta bitiyor ay bitiyor ortada birşey yok... Şükür sağlığımız yerinde .. Benimde büyük kızım ortaokula başlayacak kayıt şu bu stres sardı şimdiden beni.. Ağustosta işten çıkmayı düşünüyorum biraz da ben ev hanımlığı yapayım ondan sıkılayım istiyorum bakalım hayırlısı..
Aslinda bu surecte cok kararsizloklar yasadik ise devam surexinde dondum izin alamadim sonra cocuklarim heba oluo gbi geldi ayriomay dusundum ama ben pek istejncikabilen biri deioim sonrasi beni korkutuo insanligin her tur hali var aslinda ben ise geliorm die kres ve etutle benim maasim bitio iisn komigi. ama bir yandada ilrri tek kalirsam calismazsam napicam diorm bilmiorm.

Benim hakkim olsa donmezdim ama bana vermediler ne yazikki ama iste herkesij sartlari durumu baska baska bi yandanda calismak ruhen ii gelio ama cok ufak bebegim bilmiorm ins ii olsunalr ne diim.
Çok kararsızım açıkcası Haziran olması çok kötü aslında bütün yazı çalışarak geçirmek istemiyorum çünkü ücretsiz izinden dönüp yıllık izin alamam.
Ayrıca bakıcıyı ilk etapta iki çocukla korkutmakta istemiyorum😂😂
Önce birine alışsın abi de evde yazın.

Merhaba kizlar uzun zamandir yoktum 2 cocukla nasil kalkipnasil aksam oluyor anlamiyorum kizda 1.sinifti bu sene sukur bitirdik rabbim 3 4... cocugu olablarin yardimcisi olsun 15 aylik olduk sayilir iyisinizdir insallah en son hamilelik vardi suan nasil hala var mi baska hamile olan arkadaslar

merhaba arkadaşlar, nasıl gidiyor ☺️ Ara ara giriyorum gönderiler bayağı azalmış bebeler büyüyünce dertler de çoğalıyor yemek derdi ayrı huysuzluğu ayrı ☺️
Yemekle arası nasıl bebeklerimizin benimki bu ara reddediyor kendi yemek istiyor ancak hepsini döküp dağıtıyor gün içerisinde hiç bir şey yemez oldu sadece emiyor ve zayıflamaya başladığını hissediyorum 😩

merhaba arkadaşlar, nasıl gidiyor ☺️ Ara ara giriyorum gönderiler bayağı azalmış bebeler büyüyünce dertler de çoğalıyor yemek derdi ayrı huysuzluğu ayrı ☺️
Yemekle arası nasıl bebeklerimizin benimki bu ara reddediyor kendi yemek istiyor ancak hepsini döküp dağıtıyor gün içerisinde hiç bir şey yemez oldu sadece emiyor ve zayıflamaya başladığını hissediyorum 😩
Benim kizim bi noktadan sonra agzindan cikariyor tukuruyor fln...Hem yaz hem disler bizi zorluyor.Gecmeyen kaka bozuklugu var bi gunu digerini tutmuo covifdrn sonrw bi toplanamadi o oyle oldukca pisikte yapio doktor bagirsak duzenleyici yazdi gene.Bakalim ins yarar.

Selam kızlar nasılsınız bakalım okudum 2 sayfayı herkes aynı süreçte hemen hemen. Zaman yetmiyor gün süresinin en az 2 katına çıkması lazım. Tüm isler bitti ohh hadi bir kahve içiyim diyorum kahve sehpada buz olamasa kadar neler çıkıyor ah ah...
Kızım lgs ye girecek ortanca ortaokula başlayacak onun kayıt zamanı stresi eee bebek zaten tam bir kuduruk 😂😂😂 yerinde durmuyor. Resim yapıyor ablası test çözerken kalemleri yakalıyor karalıyor heryeri 😂😂😂 bir de pek süslü bileşik takıyor ahahahahaha z kuşağı ne fena ya. Yanında birsey konusulmuyor hemen anlıyor Ay sen Türkce mi biliyorsun diyoruz 😂😂😂 Ama allah bağışlasın hepsini hayat onlarla güzel....
Eh bilenler var hamileyim 23 hafta bitiyor. Şimdilik herşey yolunda plasentam yukarı çıktı kanamalar nihayet son buldu. Bayram sonrası kontrol bakalım nasıl bebiş. Bizden de böyle arkadaşlar.
Bir de size şey sorucam bizim 3 numara park yatakta hala bizimle, bebek gelmeden aylar once odasını ayırmak ya da hiç ayırmamak gerekirmiş kardeş kıskançlığı ya da 2. Plâna düşmüş hissetmemesi için. Odası var aslında ama çok deli yatıyor 😂 yatağı ikea yatağı ondan düşer diye cesaret edemedim. Bir de o kadar küçük ki ayrılamıyorum kıyamam ona bana çok düşkün ablası bana sarılınca önümüzde gelip ağlamaya başlıyor benim benim işareti yapıyor elini göğsüne koyup 😂😂
Bebeğe de portatif bizi bir süre götürecek hır beşik alalım diyoruz ama odamız o kadar da geniş değil, böyle çok yer kaplamayan bir beşik tavsiyesi olan olur mu acaba 🥰

Ayy iyi olmana çok sevindim.. Maşallah hamileliğin yarıyı geçmiş bile.. Beşik olayını bilmiyorum da şu küçük ahşaplarda 6 aya kadar yatabiliyorsa ondan alabilirsin.. En azından şimdiki ufaklığın 2 yaşına gelmiş olur bebişte 6 aylık olunca ikisinin odasını bir yaparsın gibi geldi bana..

X