2021 Nisan Anneleri

Kirmizi dokuntu yoktu. Dilini ara ara kontrol ettik yoktu. Zaten zayifti simdi iyice gitti istah. Bir sey agzina koymadan gunler geciyor. O yemedikce benim enerjim moralim o kadar dusuk oluyor ki dokunsalar aglayacak haldeydim gunlerdir dokunan yoktu. Bugun kendim dokundum da bardaktan bosanircasina guzelce bir aglattim kendimi.
Biz de calpol siringasiyla veriyoruz antibiyotigini, uzaktan gorunce aglamaya basliyor artik. Bitse de kurtulsak. Antibiyotik yariladi ama ara ara ates gosteriyor kendini, hala keyifsiz nasil olacak bilemiyorum.

Bu hafta sonu bizim ev de çok curcunaydı önce ben ateşlendim sonra da bebeğim 39,7 yi buldu ilk defa ibufen verdim 1 saate düştü ama ilaç verme süresi gelmeden tekrar ateşlenince acile gittik influenza testi yapıldı negatif çıktı bademcikler kızarmış bir de kulakta kızarıklık var dedi antibiyotik verdi doktor ama bizim cüceye antibiyotiği içirene kadar akla karayı seçiyoruz yanardağ gibi püskürtüyor.
Biz de calpol siringasiyla veriyoruz antibiyotigini, uzaktan gorunce aglamaya basliyor artik. Bitse de kurtulsak. Antibiyotik yariladi ama ara ara ates gosteriyor kendini, hala keyifsiz nasil olacak bilemiyorum.

Ben de enjektörle veriyorum tam ne çektiğimi bileyim diye. Öksürük başladı bir de alerji ilacı ekledi. Normalde çinkoyu alan bebek onu bile püskürtüyor.

Ben de enjektörle veriyorum tam ne çektiğimi bileyim diye. Öksürük başladı bir de alerji ilacı ekledi. Normalde çinkoyu alan bebek onu bile püskürtüyor.
Çok geçmiş olsun.
Şırıngayla yatırarak ön dişlerinin damaklarının olduğu tarafa yavaş yavaş sıkarak vermeyi deneyin.
Hemşireler o şekilde içiriyorlardı kızıma.

Biberon, silikon pipetli bardak hic bisey kabul etmiyor. Anne sutu de olmasa ne yapacaktik bilemiyorum. O zaman mecbur kabul eder miydi... Kakasi simdi yenidogan kakasi gibi altin rengi sari ve pure sadece anne sutu aldigi icin. Ve gazdan davul gibi sis
Az çok yerlerdi sanırım o zaman.
Ama ben işte bırakmayı hala göze alamıyorum.
Kan tahlili yapıldı mı ?

Çok geçmiş olsun.
Şırıngayla yatırarak ön dişlerinin damaklarının olduğu tarafa yavaş yavaş sıkarak vermeyi deneyin.
Hemşireler o şekilde içiriyorlardı kızıma.
Öyle veriyorum ama bir taraftan da çekiniyorum ya ciğerine kaçırırsam diye. Çok da güçlü bir bebek ben bir taraftan eşim bir taraftan iki kişi zor zaptediyoruz.

Öyle veriyorum ama bir taraftan da çekiniyorum ya ciğerine kaçırırsam diye. Çok da güçlü bir bebek ben bir taraftan eşim bir taraftan iki kişi zor zaptediyoruz.
Yok kaçmaz bu şekilde demişlerdi.
Nasıl tarif etsem boğazına doğru sıkılmamalı diliyle ön diş arası olunca hem çıkaramıyor hem sorunsuz yutuyor.

Bebeklerimiz hastaliktan kurtulamadi Rabbim buyuk dertlerden korusun.pelinin atesi 38.5 oldu ve iburamin verdim terledi baya yukselmedi ama birsuru virusten bahsediolar bugun insanlar cok yorulduk artik ya.Bitmiycek kabus gbi bisi vu virusler.Eskiden ne guzeldi biz cocukken kabakulak kizamik olurduk asiliydik gecer gidrdi.Simdi ne olduklEi bile belli deil.

Sabah ve akşam senin dediğin şekilde verdim daha rahat aldı çok çok sağol 🙏
Ay çok sevindim.
Bugünde aklımdaydı tam tarif edememiş olabilir miyim diye?
Bende hep yanlış veriyormuşum hastanede yatarken hemşire gördü hemen müdahale etti.
Çok yavaş yavaş sıkarak verdi ağlamasına istememesine rağmen çıkaramadı hepsini içti.
Ya dedim hatta oğlum var ama ben hiç bu şekilde içirmemiştim 🙈

Hanımlar Anne sütü yerine ne veriyorsunuz bebeklere? Ben normal inek sütü hiç vermedim vermeyi düşünmüyorum başka ne olabilir. Devam sütü olarak hangi markaları önerirsiniz? Ya da gerek var mı?

Hanımlar Anne sütü yerine ne veriyorsunuz bebeklere? Ben normal inek sütü hiç vermedim vermeyi düşünmüyorum başka ne olabilir. Devam sütü olarak hangi markaları önerirsiniz? Ya da gerek var mı?
Benim bebegim hic biberon almadigi icin ara ara pipetli bardakta devam sutu deniyordum bir kac marka denedim Aptamil vesaire, onlari hic icmemisti sonra bir gun Kendamil organik marka denedim Ingiltere'de satiliyor yaygin mi bilmiyorum baska yerde, onu icti tek nefeste. O da 12-36 ay arasi diyor. Bardaginda kalsa da iciyor. Kahvalti sonrasi aksam yemegi sonrasi veriyorum gunde 2 defa. 36 aya kadar boyle gideriz diye dusunuyorum.

Ben bebegim dogdugunda hastanede hemsireye sormustum mama verirsek hangi markayi onerirsiniz diye. Ingiltere'de yasal olarak satilan butun mama markalarinin icerigi birbirinin ayni olmasi gerekiyormus. O yuzden hepsi ayni fark etmez demisti. Ben de markaya cok takilmadim acikcasi. Deneme yanilmayla hangisini severse onu verecektim ama mama almadi ne yazik ki. Bir donem Turkiye'de kaldigimizda da kilo alimi o kadar dusuktu ki hatirlamiyorum eczaneden bir mama alip caresizce denemistim. Keske icseydi de ilk aylarda gelisimi daha guzel olsaydi. Icerige takilmadim bile.

Ben bebegim dogdugunda hastanede hemsireye sormustum mama verirsek hangi markayi onerirsiniz diye. Ingiltere'de yasal olarak satilan butun mama markalarinin icerigi birbirinin ayni olmasi gerekiyormus. O yuzden hepsi ayni fark etmez demisti. Ben de markaya cok takilmadim acikcasi. Deneme yanilmayla hangisini severse onu verecektim ama mama almadi ne yazik ki. Bir donem Turkiye'de kaldigimizda da kilo alimi o kadar dusuktu ki hatirlamiyorum eczaneden bir mama alip caresizce denemistim. Keske icseydi de ilk aylarda gelisimi daha guzel olsaydi. Icerige takilmadim bile.
Benim kızım hiç mama devam sütü falan almadı daha doğrusu doktor gerek görmedi ben de vermedim sütüm azdı hani derler ya süt ıslatıyor iç çamaşırımı falan diye hatta bunun için göğüs pedleri satılıyor ben de asla böyle bir durum olmadı sıkınca fışkırır derlerdi hiç fışkıran bir sütüm olmadı ama doktora göre bir damlada olsa emzir asla bırakma bırakırsan süt hepten gider demişti.Bizim biberonumuz bile yok kullanmaya gerek olmadığı için attım 😬 peynir ağzına koymaz yoğurdu da alerjisinden dolayı çok geç yemeye başladı hala iki üç kaşıktan öteye gitmez. Şimdi memeyi bıraktırıyorum günde bir ya da iki sefer alıyor ama ağzına alır almaz bitti diyor 😂 yani süt yok🤭 o yüzden ne yapsam diye düşünüyorum asla devam sütüne karşı değilim en iyisi biraz araştırayım.

Benim kızım hiç mama devam sütü falan almadı daha doğrusu doktor gerek görmedi ben de vermedim sütüm azdı hani derler ya süt ıslatıyor iç çamaşırımı falan diye hatta bunun için göğüs pedleri satılıyor ben de asla böyle bir durum olmadı sıkınca fışkırır derlerdi hiç fışkıran bir sütüm olmadı ama doktora göre bir damlada olsa emzir asla bırakma bırakırsan süt hepten gider demişti.Bizim biberonumuz bile yok kullanmaya gerek olmadığı için attım 😬 peynir ağzına koymaz yoğurdu da alerjisinden dolayı çok geç yemeye başladı hala iki üç kaşıktan öteye gitmez. Şimdi memeyi bıraktırıyorum günde bir ya da iki sefer alıyor ama ağzına alır almaz bitti diyor 😂 yani süt yok🤭 o yüzden ne yapsam diye düşünüyorum asla devam sütüne karşı değilim en iyisi biraz araştırayım.
Süt artık çok azaldığı için mi meme bırakacaksınız?

Süt artık çok azaldığı için mi meme bırakacaksınız?
Evet zaten azdı şu an sıkıyorum gelen giden yok.Kızım Her saniye her fırsatta meme diyordu hatta geceleri 45 dk da bir uyanıp meme diyordu. Gazı 18 aya kadar sürdü ve doktor artık yavaş yavaş bırakalım dedi. yemek yemek istemiyordu. Herşeyden önemlisi benim de artık psikolojim kaldırmıyordu.Önce geceyi kestim tamamen. Gece uykusu uzadı.Sonra sayıca yavaş yavaş düşürdüm. 5 4 3 diye. Şimdi iki kere emiyor uyku öncesinde. Ama bitti diyor tutar tutmaz hemen bırakıyor

Benim de mememden hic damlama sizma olmadi. Oyle emme zamani gelince sisme sizlama da olmadi. Endiselerimi hemsireler doktorlarla konusunca emdikce gelir dediler. Bezleri de cok agir olmadi ama asla biberon kasik baska sey de kabul etmedi elim kolum bagli hissettim hep. Ustune bir de ishal. Emdigi oldugu gibi cikti gitti kac ay.

Ya bitti mi diyor cok sekerr 😍

Benim de mememden hic damlama sizma olmadi. Oyle emme zamani gelince sisme sizlama da olmadi. Endiselerimi hemsireler doktorlarla konusunca emdikce gelir dediler. Bezleri de cok agir olmadi ama asla biberon kasik baska sey de kabul etmedi elim kolum bagli hissettim hep. Ustune bir de ishal. Emdigi oldugu gibi cikti gitti kac ay.

Ya bitti mi diyor cok sekerr 😍
Çok bağımlı olmuştu son zamanlarda. Kilo hep sınırdaydı.Ama doktora göre çok önemli değildi. Geceleri 45 dk ya düşmüştü uyanma süresi gerçekten bitkisel hayatta gibiydim hem de kendisi emdikçe gazlanıyordu sancılanıyordu şu an o konuda rahatız.
Evet bitti diyor 😂 geçen gece karanlıkta meme ucunu bulamadı anne nerdeee diyor 🤣

X