2021 Ocak-Şubat ayında dondurulmuş embriyo transferi olacak arkadaşlar buraya

Herkese çok geçmiş olsun Rabbim en kisa zamanda olumlu sonuç almayi nasip etsin.Benim sorum olacaktı bir tanıdığım 2 sene önce Ankara Memorial Aygul Demirol'a tup bebek tedavisiyle çocuğu olmuştu transfer sonrasi hemen embriyo dondurma işlemi söylemişler.6 tane embriyo dondurulmuş 1600 TL ücret alınmış ve her sene bakım yapacağız bunlara ayrı ücret talep edilmiş 300 TL 2020 de söz konusu bile olmadi.Aranmamışken nasıl bakim yapılmış ücretsiz mi yapildi yani imkansız böyle bir şey var mi??

Herkese çok geçmiş olsun Rabbim en kisa zamanda olumlu sonuç almayi nasip etsin.Benim sorum olacaktı bir tanıdığım 2 sene önce Ankara Memorial Aygul Demirol'a tup bebek tedavisiyle çocuğu olmuştu transfer sonrasi hemen embriyo dondurma işlemi söylemişler.6 tane embriyo dondurulmuş 1600 TL ücret alınmış ve her sene bakım yapacağız bunlara ayrı ücret talep edilmiş 300 TL 2020 de söz konusu bile olmadi.Aranmamışken nasıl bakim yapılmış ücretsiz mi yapildi yani imkansız böyle bir şey var mi??
Bakım ücreti değil de saklama ücreti.İmha edilmeyip dondurulmuş halinin devamı için kira bedeli diyelim.2020 de aranmamis olabilirler bazen oluyor sonrasinda iki yıllık alıyorlar

Bakım ücreti değil de saklama ücreti.İmha edilmeyip dondurulmuş halinin devamı için kira bedeli diyelim.2020 de aranmamis olabilirler bazen oluyor sonrasinda iki yıllık alıyorlar tesekeir
Teşekkür ederim tutar InşAllah transferiniz peki siz hangi Dr olmuştunuz?

Size de çok çok geçmiş olsun. Genetik filan baktirirsaniz içiniz rahatlar en azından. Bu kadar ufak abortuslari patolojiye gönderince de XX kromozom normal çıksa bile bu sonucun size ait olabileceği ihtimali gündeme geliyor. çünkü kürtajda sizden fazlaca parça da alındığı için sizin geniniz ağır basmış olabiliyormuş. Patoloji sonrası abortus XY kromozom normal gibi çıkarsa kesinlikle embriyoya ait genler diyebiliyorlar. Yani bu kadar erken kayıplarda embriyonuz ancak erkek cinsiyetse net sonucu görebiliyorsunuz.
Ya hepimiz için çok ayrı zor süreçler umarım bizde sağlıkla bebeğimizi kucağımıza alırız. Kürtajla alınan bebek genetiğe yollayalım dedi doktorum bilmiyorum henüz sonuç da çıkmadı

Eklentiler

• IMG_20210205_135215.jpg
    IMG_20210205_135215.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 44
Peki son olarak 5 yıl mi Embriyo Dondurma süresi uzatılıyor mu bir bilginiz var mi?
Canım benim dondurulmuş embriyolarım medamerikan hastanesinde 5 yılmı saklayacaksınız diye sormuştum isterseniz 5 sene isterseniz daha fazla dediler

Gördüm dün bebeğim ben sana yazmamış mıyım yaa 🤩 şaşkınlıktan naptığımı biliyo muyum ki. Bak fotoyuda koyuyorum buraya 🥰🙏🏻
Ayy MaşaAllah 😍 canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasib etsin minnoşunu ❤ çok sevindim ya. Darısı bizlere İnşallah 😙

Ayy MaşaAllah 😍 canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasib etsin minnoşunu ❤ çok sevindim ya. Darısı bizlere İnşallah 😙
İnşAllah canım benim Allah razı olsun 🙏🏻🥰 darısı sana ve tüm isteyenlere olsun inşallah seni de bekliyorum heyecanla transfer olunca haber ver mutlaka transfer öncesi ve sonrası beslenmene çok dikkat et 🤗

İnşAllah canım benim Allah razı olsun 🙏🏻🥰 darısı sana ve tüm isteyenlere olsun inşallah seni de bekliyorum heyecanla transfer olunca haber ver mutlaka transfer öncesi ve sonrası beslenmene çok dikkat et 🤗
Sağ ol canım Allah cümlemizden razı olsun. Tabi haber vereceğim canım😊 hayırlısıyle gelsin transfer zamanı heyecanla bekliyorum

Ya hepimiz için çok ayrı zor süreçler umarım bizde sağlıkla bebeğimizi kucağımıza alırız. Kürtajla alınan bebek genetiğe yollayalım dedi doktorum bilmiyorum henüz sonuç da çıkmadı
Aminnnn 🙆 sizin de doktorunuz sizi rahatlatmak için elinden geleni yapıyor demek ki. Biz sonraki süreçte gebeliğin gerçekleştiği rahim kalınlığı kan değerleri vs. oluşmasını bekledik. Eylül ayındaki kürtajdan sonra ilk defa iki tane dondurulmuş embriyo transferi oldum. Rahim kalınlığında gebelikteki değeri bekledik örneğin. Arada bir iki kist oluşmuştu, onun geçmesini bekledik. Bu ayki denemeden sonra bir daha denemek zorunda kalırsak 4tane 3.gun embriyolarimi çözdürüp 5. Güne götürüp kalanları transfer edeceğiz. Yaşadıklarımız üzücü ama zamanla hepsi geçiyor. Olacağı varsa olur birgün bir vesileyle. Dişçiye gittiğim zaman tüp bebek tedavisi göreceğim ne yapilacaksa tek seferde yapar misiniz diye konuşurken tesadüfen diş hekimi kadın da ben de tüp bebek tedavisi görmüştüm diye anlattı. Onun 1tane yumurtası çıkmış ve embriyosu da kaliteli değilmiş. Doktoru çok umutlanma diyerek işlem yapmış ama şuan bir erkek çocuğum var dedi. O kalitesiz embriyom tek seferde tuttu dedi. Her şey olacağına varıyor...

Benimki dondurulmuş ama doğal siklusta transfer olacağım. Doğal siklusta sadece yumurta geliştirici ilaç femara kullanacağım rahim ilaçsız kendisi büyür estrofemi transferden sonra kullanacağım. Seninki ilaçlı siklussa bilgim yok canım
Tekrardan merhaba daha evvel transfer için yazmıştık. Bugün doktora gittim sadece 2 embriyom olduğu için doğal transfer yapıcam dedi ilaç alıpta vücuduna sentetik sokmak istemiyorum dedi anlamadım ama ya tutmazsa korku bastı beni 😣😣

Geçen hafta Çarşamba günü ilk tüp bebek denememde yumurta toplama işlemim yapıldı. Yarın 5.güne kaç tane embriyom kalmış öğreneceğim inşallah. Daha önce 4 düşüğüm olduğu için doktorum ngs yaptırmamı istedi. Yaşım 39. Embriyoları ngs ye gönderenler, gönderdiğiniz kaç embriyodan kaçı sağlıklı geldi? Ya da örneğin 6 embriyonuz var 3 ünü ngs ye gönderip sonuç olumsuz olursa dondurulmadan önce biyopsi alınıp dondurulan diğerlerini ngs ye gönderen oldu mu? Biraz kafam karıştı işin açıkçası maliyeti de yüksek bu işlemin. Bu süreçten geçenler yorum yazabilirse çok memnun olurum

Geçen hafta Çarşamba günü ilk tüp bebek denememde yumurta toplama işlemim yapıldı. Yarın 5.güne kaç tane embriyom kalmış öğreneceğim inşallah. Daha önce 4 düşüğüm olduğu için doktorum ngs yaptırmamı istedi. Yaşım 39. Embriyoları ngs ye gönderenler, gönderdiğiniz kaç embriyodan kaçı sağlıklı geldi? Ya da örneğin 6 embriyonuz var 3 ünü ngs ye gönderip sonuç olumsuz olursa dondurulmadan önce biyopsi alınıp dondurulan diğerlerini ngs ye gönderen oldu mu? Biraz kafam karıştı işin açıkçası maliyeti de yüksek bu işlemin. Bu süreçten geçenler yorum yazabilirse çok memnun olurum
Benim toplamadan sonra 5 .günü 3 embriyodan biyopsi yapılıp donduruldu genetige gönderildi.3 taneden 2 tanesi hasta 1 tanesi sağlıklı geldi.Tekrar toplama yaptırdık bu sefer 2 tane gitti genetige 2 si de sağlıklı geldi.Temmuz da 2 tanesi transfer edildi ama tutmadı.Son bir tane kalmıştı elimizde o da 4 Şubat'ta transfer edildi test gününü bekliyoruz.

X