Saç Uzatma Yöntemleri 2021 saç uzatma günlüğü 2021

Tövbe yarrabim sakın böyle bir şey yapmayın. Ben saçıma buhar maskesi yaptırdım ama hiç böyle bir şey duymadım ayrıca saçın sıcak su yapısını bozar hatta duştayken bile ılık su önerilir. Ben sıcak yağ mask denemedim isterseniz araştırın bu konu hakkında pek olumlu düşünemedim yinede siz bilirsiniz

Zararı olacağını düşünmüyorum zaten havluyu suda bekletip saçımızı sarıyoruz 5 dakikada havlu soğur zaten . Araştırmak gerek 😉

Yıpranma yanma olmadi da saçlarım resmen düzleşti ... pirinç suyunu dün yaptım hala bekletiyorum birde sirkeyi durulama yaparken kullanıyorum suyla karıştırıp seboreik dermatitde var bende kafama takmamaya çalışıyorum ellemiyorum sanki yokmuş gibi davranıyorum çünkü daha çok azıyor sorun edersem.😒😬
Kemik iliğini sürüp rahat edebilir miyim onu bilemiyorum ondan almayım haftaiçi zeytinyağı ve farklı yağlarla bakım yapacağım haftada 1 ,2 seferde pirinç suyu yada soğan suyu yapacağım. Sogan suyu bana öyle çok kokmuyor ben suyunu biraz daha çok koyuyorum . Birde artık saçlarımı buklelerde kendine iyice gelsin diye ki toplandı şükür birazdaha nadir tarıyorum . Kendi saçımı yaglandirip bekleyemiyorum 2 gün arayla bazen gün aşırı duşa giriyorum 🤕🤕🤕🤕
Ayy canım ya kabuklanma oluyordur o zaman senin saç diplerinde.. sizin için sıcak kuru iklimleri öneriyorlar sanki. Seboreik dermatit.. allahım şifanı versin. Bu pirinç suyu ya da sirke daha çok kurutur diye düşündüm şu anda. Sogan suyu kokmuyorsa yap bence cok faydali. Hatta sogan suyu o kadar iyi ki ben bir bardak ictin eeken regl olmaj icin diger gun olmustum daha regla 3-4 gun vardi hemde. Zaten ondan sonra midem bulandi 1 bardak icmek butun gun sogan koktum sanki.. en kisa zamanda su buklelerimiz gelsin ya geri. Sac uclarini ben durmadan serumluyorum ya da banyoya girmeden 1 saat once sac uclarima ama sadece zeytib yag uyguluyorum. Sampuan sacimi kurutmasin diye. Inan buklelerimiz nemini kaybettigi icib kustuler bize. Aa bir de banyodan sonra iki pompa pantenin serumu ve bir findik buyuklugunde elidor 7/24 bukle kremi var yesil onu serumla avcunda karistir sonra sacina uygula ve sacini avcunun icine al yukari yukari sık kendi halinde kurutmaya bırak inanılmaz güzel bukle oluyor benim su ölü saçlarımı bile canlandırıyor ama fön tavsiye etmiyorm kuruturken sobaya karşı ya da klimada kendi halinde kurusun ama senin fönünün ucuna taktığın bukle başlığı varsa o da çok işe yarıyor. Bepanten evigen al mutlaka ecazeneden ve yanınads hinsitan cevizi yağ gratisden yarn kadınlar günü düşer baya💜💜💜

Ayy canım ya kabuklanma oluyordur o zaman senin saç diplerinde.. sizin için sıcak kuru iklimleri öneriyorlar sanki. Seboreik dermatit.. allahım şifanı versin. Bu pirinç suyu ya da sirke daha çok kurutur diye düşündüm şu anda. Sogan suyu kokmuyorsa yap bence cok faydali. Hatta sogan suyu o kadar iyi ki ben bir bardak ictin eeken regl olmaj icin diger gun olmustum daha regla 3-4 gun vardi hemde. Zaten ondan sonra midem bulandi 1 bardak icmek butun gun sogan koktum sanki.. en kisa zamanda su buklelerimiz gelsin ya geri. Sac uclarini ben durmadan serumluyorum ya da banyoya girmeden 1 saat once sac uclarima ama sadece zeytib yag uyguluyorum. Sampuan sacimi kurutmasin diye. Inan buklelerimiz nemini kaybettigi icib kustuler bize. Aa bir de banyodan sonra iki pompa pantenin serumu ve bir findik buyuklugunde elidor 7/24 bukle kremi var yesil onu serumla avcunda karistir sonra sacina uygula ve sacini avcunun icine al yukari yukari sık kendi halinde kurutmaya bırak inanılmaz güzel bukle oluyor benim su ölü saçlarımı bile canlandırıyor ama fön tavsiye etmiyorm kuruturken sobaya karşı ya da klimada kendi halinde kurusun ama senin fönünün ucuna taktığın bukle başlığı varsa o da çok işe yarıyor. Bepanten evigen al mutlaka ecazeneden ve yanınads hinsitan cevizi yağ gratisden yarn kadınlar günü düşer baya💜💜💜

Şükür kızarıklık falan yok bende kepek gibi tortu var saç diplerinde maalesef 🙂 Allah herkese şifa versin bazen arka taraflarda kaşıntı oluyor stres yaptığım zaman ortaya çokça çıkıyor çok takılmıyorum bayadır şükrediyorum daha kötüsü yok varsın öyle olsun ☺😚 bende senin dediğin şekilde ellerimle sekillenfiriyorum krem ile duş sonrası fon hiç kullanmam başımı öne eğerim krem ile sekillendiririm kendi haline bırakırım kuruması için. Pantene 7 24 yoğun bakım kremi belirgin bukleler için oni kullanıyorum. Hatta curly girl methode uygun krem kullanıyordum bıraktım kendi kendime methodu uydurdum maalesef uygun olmayan ürünlerle . Bu hafta içinde gideceğim belki hindistan cevizi yağı alırım yada haftaya . Teşekkür ederim önerilerin için

Şükür kızarıklık falan yok bende kepek gibi tortu var saç diplerinde maalesef 🙂 Allah herkese şifa versin bazen arka taraflarda kaşıntı oluyor stres yaptığım zaman ortaya çokça çıkıyor çok takılmıyorum bayadır şükrediyorum daha kötüsü yok varsın öyle olsun ☺😚 bende senin dediğin şekilde ellerimle sekillenfiriyorum krem ile duş sonrası fon hiç kullanmam başımı öne eğerim krem ile sekillendiririm kendi haline bırakırım kuruması için. Pantene 7 24 yoğun bakım kremi belirgin bukleler için oni kullanıyorum. Hatta curly girl methode uygun krem kullanıyordum bıraktım kendi kendime methodu uydurdum maalesef uygun olmayan ürünlerle . Bu hafta içinde gideceğim belki hindistan cevizi yağı alırım yada haftaya . Teşekkür ederim önerilerin için
Ay ben bir ürün buldum kıvırcık saçlar için bir krem harika bukleler yapıyor kokusuda çok iyi.. ama çok ama çok pahalı harika pahalı öyle söyliyim... bir kere aldm bi daha alacsktm fiyatı bomba artmış. Hem ml düşük.. bunu zenginler kullanır :KK70: bu kadar durumum yok her ay alamam bunu ama müthişli kıvırcık saçlı ve zengosanız alın öneriyorum. marc anthony strictly curls .çok pahalısın indir biraz fiyatını....

Eklentiler

• 804658CB-FB36-48CF-918E-0CD83B710DD7.jpeg
    804658CB-FB36-48CF-918E-0CD83B710DD7.jpeg
    28,5 KB · Görüntüleme: 82
Ay ben bir ürün buldum kıvırcık saçlar için bir krem harika bukleler yapıyor kokusuda çok iyi.. ama çok ama çok pahalı harika pahalı öyle söyliyim... bir kere aldm bi daha alacsktm fiyatı bomba artmış. Hem ml düşük.. bunu zenginler kullanır :KK70: bu kadar durumum yok her ay alamam bunu ama müthişli kıvırcık saçlı ve zengosanız alın öneriyorum. marc anthony strictly curls .çok pahalısın indir biraz fiyatını....

Pahalıysa şooorada dursun hemen bitiyor zaten ben hiç almayimmmm:halay:

Bugün bu hafta 2. Pirinç suyu maskesini yapacağım. Instagramda yabancı birinin reel videosu önüne cıktı pirinç suyunu anlatmış 2 haftada bir kullaniyormus yanlış cebiri olmadıysa eğer çok güzel parlak sacları var etkisi varmış 🥰 sen neler yaptın uçlarına da azıcık zeytinyağı sürmeyi düşünüyorum

Bugün bu hafta 2. Pirinç suyu maskesini yapacağım. Instagramda yabancı birinin reel videosu önüne cıktı pirinç suyunu anlatmış 2 haftada bir kullaniyormus yanlış cebiri olmadıysa eğer çok güzel parlak sacları var etkisi varmış 🥰 sen neler yaptın uçlarına da azıcık zeytinyağı sürmeyi düşünüyorum
Bencede uçlara zeytin yağı sür hatta banyoya girmeden bir saat önce zeytin yağı sür ki şampuan kurutmasın. Bu benim taktiğim :))). Ben vallahi canım şu anda saçımda yağ var birazdan yıkayacağım kokusu kalcak mı diye deneyimleyip burada paylaşacağım bakalım neler olacak. Pirinç suyunda başarılar ben de faydasını gördüm çinli kadınlar pirinç tarlasında çalıştıgında saçları hızlı uzar yüzleride bembeyaz kalırmış o güneşin altında hiç kararmazlarmış. Pirinç suyu sayesinde.. öyle bir rivayet var araştır gerçekten faydalı.

KEMİK İLİĞİ MASKESİ 13 mart 2021

Evetttt bugun ilk denememizi yaptıııkkk. 3 aylık bir serüven ile ayda 2-3 defa yapmayı düşündüğüm bir maske tarifi vereceğim her yerde ayrı ayrı karışımlar yapmışlar ama ben deneyimlerime göre yapacağım baş rolümüz kemik iliği. Bildiğiniz sığır kemiklerinin iliği. Fotoğraflarınıda çektim elimden geldiğince paylaşacağım hadi bakalım.

BİLDİĞİNİZ ÜZERİ KADABA GİTTİM 4 KOCA KEMİĞİ 40 liraya verdi adamcağız. Bu arada carfursanın kasabından aldım. Normal kasap daha ucuza verir diye tahmin ediyorum. Daha önceleri ücretsiz veriyorlarmış...

37121B08-ADAB-4902-A0F8-0C31FF90862F.jpeg
eve geldim efendim attım buzluğa çıkardığım ilikleri hatta buz dolabı poşetine koymadım. Kasap kırdı güzelce kemikleri ben de eve geldim oyacakla ilikleri çıkardım bi güzel plastik bir shake bardagı koydum buzluğa attım.

Bir türlü elime deymiyordu hep erteliyordum ama bugun 13 mart yaptım çok şükür.. saat 10 buçuk civarlarıydı.

15F2975E-207A-4DE9-910D-8108F9C2A31D.jpeg
Fotoğraftaki ürünler

-MALZEMELER-
SIĞIR KEMİK İLİĞİ (miktarı; şöyle ki göz karar yaptım bir buçuk belki iki yemek kaşığı yağ çıkacak şekilde siz iki buçuk kaşık koysanızda problem değil.. zaten bunun faydası var)
BADEM YAĞI (miktar;10 damla)
BEPANTEN AMPÜL (1 adet)
EVİGEN AMPÜL (1adet)
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI ( tam ya da yarımdan fazla yemek kaşığı)
Lavanta yağı (isteğe bağlı ben koku olur diye koydum ama saçımdayken kokusu olmadı.. 5 damla)
Salatalık( salatalık suyu koydum 7-8 damla siz koymaya bilirsiniz.. nasıl koyduğumu anlatayım salatalığı taneleri düşmeyecek şekilde bir kaşığa sıktım. Ve içine koydum.. neden koyduğumu sormayın :KK70: bir yerde okudum faydası var diye deriye hatta baya faydası var tonik gibi.. ben de tılsım niyetine ekledim)

(ZEYTİN YAĞI AMA BU SONRADAN EKLEYECEĞİMİZ BİR ŞEY.. saç uçları için)

6821D7AF-9128-473A-B05B-45A7E5D2E31F.jpeg

evet şimdi burada kettlen su buharı ile iliklerimizi eritiyoruz. Bir tabak erittim o az geldi yağısı gözüme. Bu ikinci tabağımdı. Ayrı bir kaseye aldım eridikten sonra ama içindeki tortulların düşmemesini sağladım.
F2F1AC63-4847-4596-9228-F4CA9BD79B85.jpeg

evet burada malzemelerimi karıştırıyordum altındaki sıcak su kasesi hindistan cevizinin erimesini sağladım zaten içinde kemik iliğinide süzüp koymuştum ve diğer malzemleride ekledim iyice eridikten sonra en soniki ampülü kırdım. Rengi şeffaf gibiydi ben de enjektör ile hızlı hızlı çektim püskürttüm içine rengi daha kıvamlı oldu (bunları karıştırırken içine bildiğiniz duaları okuyun arkadaşlar :)) çünkü ben tılsıma duaya inanan bir insan olarak meryem anamızın elinden şifa diyerekten yaptım)

D5E33C38-AA81-4F14-9037-6B1C2484E113.jpeg

bu kıvama geldi sanki donmuş gibi duruyor ama donmadı yeniden sıcak su kasesine koydum kavonuzu yanlış anlaşılmasın maskemize su girmeyecek arkadaşlar.. o sırada saçıma 3 dakika boyunca parmak uçlarımda masaj yaptım hatta masaj tarağım vardı onunla yaptım güzelce. Sonra maskemizi aldım sıcak su dolu kasemizin içinden.. parmak ucumla sıcaklıgına baktm biraz sıcaktı 2-3 dakika sogumasını bekledim.. enjektör yardımıyla saç diplerime sürdüm. Sonra parmak uçlarımla yaydım. En son kalan bir enjektörlük ilik maskemin içine zeytin yağı 5 yemek kaşığı maskemizi çoğalttım yani. Sonra saç uçlarıma sürdüm iyice tüm hepsine saç uçlarına boylarına.. şu anda saat 3:46 ve ben tam 4de banyoya gireceğim.
girmeden önce tekrar masaj yapacağım tabikiiii. Sonra saçlarıma ilk olarak şampuan sonra su deydireceğim arınması kolay olsun diye. Banyodan çıkınca kokusu kaldı mı kalmadı mı? Deneyimlerimi aktarırım. Şifa olması dile

Oooo bu cokk uğraştırıcı geldi bunu yapmam pirinçle iyiyim o_O inşallah faydalı olur 💋😉
İnşllh canım zaten bunu hızlı uzatmak,saç döküntüsü ve küsen kaş ve saçlar için uygulanmalı diye düşünüyorum.. saçların yanları açılan erkekler.. kelleşme yaşayan hanımlar kapın bu maskeyi.. mesela saç uçlarımda boyadan yanma var benim. Eğer sizinde varsa deneyin kesin çözüm..

10 güne bir bemix evigen ve zeytinyağı maskesi yapıyorum.. ve saç uçlarıma zeytinyağı bal uygluyorum.. arkadaşlar o kadar parlattı ki bal inanılmaz yaptı... saç dibinize masaj yapmayı unutmayıın💕💕 bu arada fotoğraf paylaşmadığımı fark ettim. Size şu an ki hatta 1 ay önceki saçlarımı paylasayım. Şimdi diyeceksiniz ki saçın uzun?? Ama öyle değil boya yapıldıgında krep mi diyorlar bilmiyorum tarakla saç diplerim geriye itildiği için uzun yerler yandı boyadan ya da yıprandı diyelim. Kısa yerlerde saç diplerimde toplandığı için aslında saç dibimdeki kücük saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Okuyan herkese teşekkür ederim... bu arada sığır iliği maskemi (saçları kuru boyadan kurumuş arkadaşlar evde bulacağınız tek yararlı şey bal ve zeytinyağı saçlarınza sürdüğünüzde affedersiniz kazık gibi yapıyor maske ama 3 4 saat bekledikten ve saçınızı yıkayıp kuruttuktan sonra harika etki ediyor yumuş yumuş oldu öneririm💕)

Eklentiler

• 46C979CD-8406-46A3-95BD-4DC8BB7FFC65.jpeg
    46C979CD-8406-46A3-95BD-4DC8BB7FFC65.jpeg
    75,1 KB · Görüntüleme: 125
10 güne bir bemix evigen ve zeytinyağı maskesi yapıyorum.. ve saç uçlarıma zeytinyağı bal uygluyorum.. arkadaşlar o kadar parlattı ki bal inanılmaz yaptı... saç dibinize masaj yapmayı unutmayıın💕💕 bu arada fotoğraf paylaşmadığımı fark ettim. Size şu an ki hatta 1 ay önceki saçlarımı paylasayım. Şimdi diyeceksiniz ki saçın uzun?? Ama öyle değil boya yapıldıgında krep mi diyorlar bilmiyorum tarakla saç diplerim geriye itildiği için uzun yerler yandı boyadan ya da yıprandı diyelim. Kısa yerlerde saç diplerimde toplandığı için aslında saç dibimdeki kücük saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Okuyan herkese teşekkür ederim... bu arada sığır iliği maskemi (saçları kuru boyadan kurumuş arkadaşlar evde bulacağınız tek yararlı şey bal ve zeytinyağı saçlarınza sürdüğünüzde affedersiniz kazık gibi yapıyor maske ama 3 4 saat bekledikten ve saçınızı yıkayıp kuruttuktan sonra harika etki ediyor yumuş yumuş oldu öneririm💕)
Saç renginiz de çok hoş ya. Bu rengi evde nasıl elde edebilirim dipler kumral mı?kendi renginiz mi

Saç renginiz de çok hoş ya. Bu rengi evde nasıl elde edebilirim dipler kumral mı?kendi renginiz mi
Dipler kendi rengim. Malesef ki hiç önermiyorum evde boyayı.. ben de denedim turuncu oldu kötü oluyor yapmayın. En iyisi kuaför. Benim kuaförüm çok tuzlu ama bu rengi çok yıpratmadan yapabilen seçili insanlardan.💕

X