2021 Şubat Anneleri

Canım ıslak mendili memene sürüp bebeğe verme sakin..illa hijyen istiyorsan bi de pamukcuk için karbonatlı şu yap içine de pamuk bas her emzirme öncesi onunla sil öyle ver memeni..
Islak mendil ama üzerinde saf su ve pamuk yazıyo sadece poposunu hep onla siliyorum bıraksam mı acaba

Eklentiler

• Screenshot_20210407_234339.jpg
    Screenshot_20210407_234339.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 4
Islak mendil ama üzerinde saf su ve pamuk yazıyo sadece poposunu hep onla siliyorum bıraksam mı acaba
Ay yok canim poposunu sil tabi onunla.. ben memeni silme dedim 😅😅...ay tabi grup yabancılar tarafından istilaya uğrayinca insanin kafasi allak bullak...bende ne olduk diyorum kaç sayfa birikmiş.. Bizim sabrimiza hayran olan gelmiş..Biz yine de yardım severligimizden taviz vermeyelim..Anne o da sonuçta..🤷‍♀️

S SkyAsteR ya salih beye randevu almaya bir insan her gün unutur mu unutuyorum arar aramaz istediğiniz güne verdiler mi randevu doluluk var mıydğ

Canım nasılsın ya?
Ben havalar ısınsın diye bekliyorum. Valla 3 bebeyi montlu şapkalı giydirip çıkmak zulüm gibi. Geçen gün taksiyle aşıya gittik taksici acıdı Halime abla yardım edeyim ben sana diyor 😂
Off be yavrum yaa düşünemiyorum seni şu anda biz bir bebekle dışarı çıkalım dediğimizde bile zor valla
oğulcuk tam dışarı çıkarken üzerine değiştirince hemen bir kusuveriyor güzelim kıyafetlerine 🤦🏻‍♀️ Sonra başa sarıyoruz 😅 ama yine de çoook keyifli evlat sahibi olmak şimdilik (büyük konuşmayayım☺️)

S SkyAsteR ya salih beye randevu almaya bir insan her gün unutur mu unutuyorum arar aramaz istediğiniz güne verdiler mi randevu doluluk var mıydğ
Eşim instagram üzerinden kendisiyle konuşup 2 hafta sonraya randevu almıştı. 1 saati bulmadan dönüş yapıyor yazışmalara, eğer yazışırsanız o yazışmayı silmeyin, gösterin diyor sekter gittiğinizde . Tercihen hafta içi gidin bence, daha sakin olur. Biz cumartesi günü gittik. 1 saatte 5 sünnet yaptı. Bekleme yerine 2 aileden fazla alınmıyor, anne ve baba sadece, çocuk varsa başka birine bırakın diye de tembihliyorlar randevu alırken. Bi klinik gibi değil, bana çok steril bi ortam gelmedi. Sirkülasyon çoktu, emzirme odası denilen yerde cam yok🤗 inşallah korona olmamışızdır dedim. Çocuğu o odada ayakta emzirdim, sağa sola koyamadım😂 battaniye olan bi ranza vardı... Ama Salih bey işinin ekberi maşallah... 2 haftada antibiyotiksiz atlattı.

Son düzenleme:
Bezsiz bebek serüvenim hakkında bilgi vereyim. Havalar soğuk olması sebebiyle pek iyi gitmiyor. Çünkü çok sık tuvaletini yapıyor sürekli popo açık nerdeyse. Her yapmasında temizle giydir vs derken yeniden tuvaleti geliyor nerdeyse o yüzden beze devam ediyorum evde vardı zaten ama emzirmeden önce ve sonra, uykudan önce ve sonra tuvalete yaptırıyorum. Havalar ısınınca hem bebeğim de büyüyecek ve daha uzın süre tuvaletini tutacaktır diye düşünüyorum o zaman tam geçerim. Ayrıca evdeki hazır bezler bitince yıkanabilir beze geçeceğim
Bunu ben de yapmak istiyordum ama soğuklarda zor yaa bebek de üşütecek diye ödüm kopuyor benim o yüzden şimdilik özellikle kakası geldiği zamanları anladığımdan tuvalete götürüyorum ama idrar mümkün değil.
Şu anda kakası altında beklemediği için mutluyum ve hemen taharet aldığı için popişi çok rahat 😌

Yok canım ya o anlamda sormamıştı zaten kimse de cevap vermedi yani ben görünce bu kadar da değil demiştim . O niyetle sorsa zaten öğrenmek için bi daha yazardı.
Maşallah oğluna ne güzel yardım ediyor ilerde bu zamanları hatırlar anlatır kardeşine 🥰 bizim zor geçiyor canım ya ikisi de bakım gerektiriyor büyüğü bide extra ilgi oyun istiyor bu arada 3 tane de diş çıkarıyor onun huysuzluğu var küçük de bu ara daha gazlı hep bi koşuşturma var evde eşimle yarim saat konuşamıyoruz çocuklarla ilgilenmekten . Ama canları sağolsun iyi olsunlarda bugünlerde geçer çok şükür tek olmaya da alıştık pandemiden dolayı kimseyi yardıma çağıramıyorum senin ne güzel paşa yardım ediyor bizimki de bez getiriyor kardeşine 😂
Oyyy kuzum diş ağrısı zordur kolayca çıkarır da yaza kadar tamamlar inş dişleri. Allah sana da bol bol sanır güç kuvvet versin inş. Yaşları yakım cinsiyetler aynı ileri de süper arkadaş olacaklarıdır eminim. Bez getirme de bir iş yani benim sıpa bazen ona söyleniyor keşke ben bebek olsaydım da kardeşim bezimi getirseydi diye 🤣🤣

İnşallah, bende ilk oğlumda mama içine zeytinyağı damlatırdım, bundaspoposuna hafif zeytinyağı sünüyorum, hepsi ayrı hepsi melek
Aynen melekler cnm. Sen dedin aklıma geldi biz deli cesareti direkt zeytinyağı verirdik 1 çay kaşığı falan 🤣🤣

Aynen ya seviye yerlerde! Benim bebek aşıdan etkilendi ya. Uykuda çığlıkla uyanıyor hafifte sıcak. İlk çocuğum hiç etkilenmemişti aşılardan. Artarsa calpol vereceğim artık
canım yaa benim bildiğim bebeklere ilk üç ayında bizim bildiğimiz gibi normal ateş düşürücüler verilemiyor onlar için uygun olmayabilir doktorunla konuşmuş muydun?

Benim kız da öyle onu getir kızım bunu getir kızım🤣
Ben bunu eşime yapıyorum evde çalışıyor diye
Ama geçen bir göz devirdi ismiyle çağırınca dedi ki ben işyerine her gün gitseydim ne yapacaktın?
sonra emzirme süresi üzerinden hesap yaptım bak dedim ben de tam zamanlı süt işçisiyim günde 5-6 saat sadece emziriyorum bebeğimizi :)
Onu söyledikten sonra tekrar yardıma ihtiyacın var mı? Senin için ne yapmamı istersin moduna döndü şükür ☺️

Bizde vurunduk bugün çığır çığır sesi kesildi cocugun. İns ateş olmaz takipteyim bizimki de 1.200 Gr almış anne sütü+mama boyu da 59 cm olmuş çok şükür
MaşAllah kuzuya. Boyunu ölçmedi korona çok herkese değiyor diye. Muhtemelen 63 cm falan boyu. Benim kızımda meme ve mama ikisi birlikte besleniyor cnm
canım yaa benim bildiğim bebeklere ilk üç ayında bizim bildiğimiz gibi normal ateş düşürücüler verilemiyor onlar için uygun olmayabilir doktorunla konuşmuş muydun?
Cnm İğneyi vuran hemşire 1 çay kaşığı ateş düşürücü verebilirsin ateş olursa dedi bu ikinci çocuğum ilkinde de demişlerdi
Ayy hangi aşı 2. Ay mı? Biz de bugğn 2 sini yatın veremi olucaz
Üçünü de vurdurduk biz 2. Ay aşısı ama şükür düzeldi şimdi ateş yok inş gece de rahat geçer.

Canım mastit de olabilir ama yine de ihmale gelmez muayene ol kafan rahatlasın.
Mastit olabilir şimdi masajla sağarak üzerine gideceğim bakalım doktora gitmek hiç istemiyorum ankaradayım çevredeki nerdeyse herkes covid olmuş vallahi çocuk doktoruna bile zor gidiyoruz,inş gerek kalmaz bakalım.

X