2021 Şubat Anneleri

Ay yok canim poposunu sil tabi onunla.. ben memeni silme dedim 😅😅...ay tabi grup yabancılar tarafından istilaya uğrayinca insanin kafasi allak bullak...bende ne olduk diyorum kaç sayfa birikmiş.. Bizim sabrimiza hayran olan gelmiş..Biz yine de yardım severligimizden taviz vermeyelim..Anne o da sonuçta..🤷‍♀️
Üzüldüm ben aslında ama burda da hepimiz dertliyiz zaten 😁 aynen kaç sayfa kavga okumak zorunda kaldım bende

Haha ben emzirilmez diye biliyorum ama kesin değil bilgim. İlk çocuğumu afedersiniz bir defa mecbur kalıp emzirmiştim. Şimdi de akışına bıraktım napayım iki çocukla herşey yarım yamalak
Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi valla. Tek çocukla bu haldeyim 2 çocuk düşünemiyorım, harika işler çıkarıyorsunuz kızlar ne demek yarım yamalak

Bunu ben de yapmak istiyordum ama soğuklarda zor yaa bebek de üşütecek diye ödüm kopuyor benim o yüzden şimdilik özellikle kakası geldiği zamanları anladığımdan tuvalete götürüyorum ama idrar mümkün değil.
Şu anda kakası altında beklemediği için mutluyum ve hemen taharet aldığı için popişi çok rahat 😌
Aynen ben de üşütmesin diye emzirme öncesi sonrası ve uyku öncesi sonrası çişe tutuyorum. Diğer çişler beze 🙈 hava ısınınca full moda geçicem inşallah 😀 bir de sen de görmüşsündür gqz problemi kalmadı çünkü tuvalet pozisyonunda rahatla çıkartıyor

Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi valla. Tek çocukla bu haldeyim 2 çocuk düşünemiyorım, harika işler çıkarıyorsunuz kızlar ne demek yarım yamalak
2. Olduğunda sen de kendine inanamayacaksın cnm. Bence hepimiz iyi işler çıkarıyoruz. Allah hepimize güç kuvvet sabır versin inş💕

Kızlar az önce duşa girerken farkettim normal de vücudumu inceleme fırsatım yok da 😬 göbeğimden sarı akıntı geliyor. Nedenlerine baktım bana en çok uyan doğumdan sonra kordon yerinin kapanmaması falan yazan. Kirden olurmuş sanmam hergün duş alıyorum, dar giyinmekten olurmuş zaten pijamayla yaşıyorum 🤣, bir de kilodan olurmuş göbeğin derinleşmesinden ki benim hep derindi. Doktora gidecek zamanım bile Yok inş geçer ya yoksa bize bakacak kimsemiz de Yok 😏

Aynen ben de üşütmesin diye emzirme öncesi sonrası ve uyku öncesi sonrası çişe tutuyorum. Diğer çişler beze 🙈 hava ısınınca full moda geçicem inşallah 😀 bir de sen de görmüşsündür gqz problemi kalmadı çünkü tuvalet pozisyonunda rahatla çıkartıyor
Sabrına hayran kaldım. Sen şimdi bu eğitime uğraşmasan bile zamanı geldiğinde çabucak halledersin bu sabırla MaşAllah

Kizlar size yeni tartışma konusu ben ve aşırı terlemem🤦🤦🤦

Yine lohusaligim ve yine terlemem her gece kalktığımda terleyip bir güzel üşüyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum var mı bir çözümü. Usuttum hatta kendime bakıyorum ilerlemesin diye ama yok yok korkuyorum. Sizler ne yapıyorsunuz? Biz tam 7 haftaligiz😔

Sabrına hayran kaldım. Sen şimdi bu eğitime uğraşmasan bile zamanı geldiğinde çabucak halledersin bu sabırla MaşAllah
Teşekkürler canım
Kizlar size yeni tartışma konusu ben ve aşırı terlemem🤦🤦🤦

Yine lohusaligim ve yine terlemem her gece kalktığımda terleyip bir güzel üşüyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum var mı bir çözümü. Usuttum hatta kendime bakıyorum ilerlemesin diye ama yok yok korkuyorum. Sizler ne yapıyorsunuz? Biz tam 7 haftaligiz😔
Ben de çok terliyorum gece ince askılıyla yatıyorum emzirmeye kalkınca üstüme hırka alıyorum üşütmeyeyim diye. Bazen üstüm full ter oluyo o zaman değişiyorum. Genelde her gece bir sefer değişiyorum. Hamlilelik ödemleri atılıyor deniyo ama bende hiç ödem olmamıştı hamilelikte. Ya da ben farketmedim bilmiyorum.

Gündüz uyutuyor musunuz? Ben bari akşam 8de uyusun da akşam nefes alayım diye gündüz uykusunu bıraktırdım.
Evet gündüzleri de 2 saat uyutuyorum daha 22 aylık küçük geliyor bide sabahtan akşama kadar dayanamaz. Böyle uyurken bile akşam 7 gibi uyku huysuzluğu başlıyor 8.30 da uyutuyoruz. Bizim gece uykuyu devam ettirme sorunumuz var çok kalkıyor kesintisiz uyumuyor gece beslenmesi de yok ama düzelmedi.
Oyyy kuzum diş ağrısı zordur kolayca çıkarır da yaza kadar tamamlar inş dişleri. Allah sana da bol bol sanır güç kuvvet versin inş. Yaşları yakım cinsiyetler aynı ileri de süper arkadaş olacaklarıdır eminim. Bez getirme de bir iş yani benim sıpa bazen ona söyleniyor keşke ben bebek olsaydım da kardeşim bezimi getirseydi diye 🤣🤣
İnşallah canım ona rağmen maşallahı var oğlumun bakmasak hiç dişten olduğunu anlamıcaz neden huysuz olduğunu. Amin sağol Allahım hepimizin yardımcısı olsun zor zamana denk geldik bu dönemde yalnız kaldık. Sabırsızlıkla bekliyorum o günleri valla 😂😂 ay yavrum benim biraz daha büyüsün kardeşi o da sevmelere duyamaz 😂🥰

Kizlar ben şeyi merak ediyorum, evim 24 25 derece, 49 gunluguz, burnu hep tikali ve genizde hiriltili, serum fizyoyu damlatiyorum, aspiratorle cekiyorum ama bisey cikmiyo, anlik rahatliyor ama yine hiriltili, sadece banyo sonrasi tamamen aciliyo 4 5 saat sonra yine tikali, tikali oldugu icin meme istemiyor, uyuyamiyor, sirf bunun icinde dra gitmek istemiyorum, bir de acaba kalin mi giydiriyorum diye dusundum, icine bir uzun kollu, bir kisa kollu badi ve penye tulumunu giydiriyorum, ayaginda corabi ve kulotlu corabi var , siz ev icinde nasil giydiriyorsunuz?

Kizlar ben şeyi merak ediyorum, evim 24 25 derece, 49 gunluguz, burnu hep tikali ve genizde hiriltili, serum fizyoyu damlatiyorum, aspiratorle cekiyorum ama bisey cikmiyo, anlik rahatliyor ama yine hiriltili, sadece banyo sonrasi tamamen aciliyo 4 5 saat sonra yine tikali, tikali oldugu icin meme istemiyor, uyuyamiyor, sirf bunun icinde dra gitmek istemiyorum, bir de acaba kalin mi giydiriyorum diye dusundum, icine bir uzun kollu, bir kisa kollu badi ve penye tulumunu giydiriyorum, ayaginda corabi ve kulotlu corabi var , siz ev icinde nasil giydiriyorsunuz?
Bence kalın giydiriyorsun. Bizim ev de 24-25 derece içine sıfır kollu çıtçıtlı üstüne tulum veya alt üst takım giydiriyorum. Üstüne penye ince bir yelek. İçine külotlu çorap falan giydirmiyorum. Bi keresinde yün yelek giydirdim isilik oldu. Zaten doktpr da 22-24 derece olsun ev dedi. Kendin ne giyiyorsan bir kat fazla giydir dedi

Sıcaktan olurmuş burun tıkanıklığı.Hem kalın giydiriyorsun hem de evin sıcak. Doktor bana 21 derece olacak ev üstünü de sizle aynı olacak hatta üşüyen tipsen senden daha az giyinecek dedi. Bence üstünü azaltın evin sıcaklığını da düşürün bi an önce pişik isilik de yapar çünkü.

Bence kalın giydiriyorsun. Bizim ev de 24-25 derece içine sıfır kollu çıtçıtlı üstüne tulum veya alt üst takım giydiriyorum. Üstüne penye ince bir yelek. İçine külotlu çorap falan giydirmiyorum. Bi keresinde yün yelek giydirdim isilik oldu. Zaten doktpr da 22-24 derece olsun ev dedi. Kendin ne giyiyorsan bir kat fazla giydir dedi
Bende cikariyim o zaman badinin birini, yun yelek bizde de isilik yapti, burnu da acilir ins uzerini inceltince, gaz problemimiz var onu da sicak havlu, polar battaniyeyle cozuyoruz , bende acaba usuyormu diye kalin giydiriyordum

Sıcaktan olurmuş burun tıkanıklığı.Hem kalın giydiriyorsun hem de evin sıcak. Doktor bana 21 derece olacak ev üstünü de sizle aynı olacak hatta üşüyen tipsen senden daha az giyinecek dedi. Bence üstünü azaltın evin sıcaklığını da düşürün bi an önce pişik isilik de yapar çünkü.
Ben cok terliyorum , tshirt yazlik pijama ve pikeyle yatiyorum onda bile cok terliyorum, uzerini inceltmeyi deniycem cok tesekkur ederim

Sıcaklıktan ziyade evin nemi kaç? Evin nemi yüksekse derecede gösterilen sıcaklıktan daha fazla hissediliyor ve bunaltıyor. Nefes almayı zorlaştıran aslında nem. Ne düşük olacak ne yüksek olacak. Evde başka kişiler de yaşıyorsa nem hızlı yükseliyor. Ayrıca fazla nem de isilik yapıyor. Herkesin ev tipi, bünyesi, yaşam şekli farklı. Bebeğinize uygun sıcaklığı ve kıyafeti siz belirleyebilirsiniz. Örneğin; bana evin soğuk diyip duruyorlardı. 24 dereceyken. Evin ısısını 26 dereceye çektim. Çocuk isilik oldu. Benimki fazla kıyafete ve ısıya gelemiyor hemen isilik oluyor. Emerken bile hemen kafası terliyor. Ama emin olamıyorsanız doktorunuza danışın 👍

Tecrübeli anneler, bebeğim şu an 4 kg ve 1 numara canbebe kullanıyor. 2 numaralı beze henüz geçmedim ama internetten alayım diyorum. Sürekli evde bez bitti bitecek krizindeyim. Almışken 2 no dan da alayım. 2 numaralı bezi ne kadar süre kullanır? Gittikçe günlük kullanılan bez sayısı azalıyor hesap edemedim acaba fazlaya mı kaçırıyorum bilemedim. Yaklaşık kaç adet almam gerekir acaba? Öyle hızlı kilo alan bir bebek değil. 1 ayda 750 gr aldı.

Teşekkürler canım

Ben de çok terliyorum gece ince askılıyla yatıyorum emzirmeye kalkınca üstüme hırka alıyorum üşütmeyeyim diye. Bazen üstüm full ter oluyo o zaman değişiyorum. Genelde her gece bir sefer değişiyorum. Hamlilelik ödemleri atılıyor deniyo ama bende hiç ödem olmamıştı hamilelikte. Ya da ben farketmedim bilmiyorum.
Bilemedim ki ödem mi atıyorum ama ...sanırım ben usuttum bir şekilde. Bizimde ev 24-24.6 arası değişiyor. İncede giyiyorum ama bir şekilde usutmusum 😩

Tecrübeli anneler, bebeğim şu an 4 kg ve 1 numara canbebe kullanıyor. 2 numaralı beze henüz geçmedim ama internetten alayım diyorum. Sürekli evde bez bitti bitecek krizindeyim. Almışken 2 no dan da alayım. 2 numaralı bezi ne kadar süre kullanır? Gittikçe günlük kullanılan bez sayısı azalıyor hesap edemedim acaba fazlaya mı kaçırıyorum bilemedim. Yaklaşık kaç adet almam gerekir acaba? Öyle hızlı kilo alan bir bebek değil. 1 ayda 750 gr aldı.
Benim iki çabuk bitti ama bezden beze farklı sleepy benim küçük bedenli oluyorlar şimdi 3u Molfix soft aldım o büyük. S SkyAsteR canbebe kullanıyor o daha net cevap verir. Ama bana kalırsa 200luk yeter iki için.

Benim iki çabuk bitti ama bezden beze farklı sleepy benim küçük bedenli oluyorlar şimdi 3u Molfix soft aldım o büyük. S SkyAsteR canbebe kullanıyor o daha net cevap verir. Ama bana kalırsa 200luk yeter iki için.
Teşekkür ederim 🌺 Fazla alıyormuşum o zaman ☺️ az olsun da fazla olmasın

Benimki 5.5 kgya yaklaştı 3 aylık olacak, 3e geçtim dün. ama büyük oluyor, sızma yaptı çünkü sabah. Herhalde babaya 2 no aldırıcam yine. Bence en az 3.5 aylık olana kadar 2 no kullanabilirsin. Ne kadar bez gider sorusu, benim için muamma evet gittikçe bez sayısı azaldı ama günde 4 5 kez kaka yaptığı oluyor hala.

X