Popüler Konu 2021 Şubat Anneleri

heyecanli_anneee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
1.427
1.610
27
Abla önce tökü anne, bırak onu diyip saklandı ama az önce yanağına tombik yapmaya çalışıyordu🥰 Emiyor ama bi kusma olayı var. Devam ederse pazartesi dra hatırlatıcam, anne karnında enfeksiyon kaptıysa ondan kaynaklı olabiliyor, kusmalar geçmezse hatırlat bana mutlaka dedi.
Sütün nasıl canım tazyikli geliyor olabilir mi ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kedilianne84

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
298
403
36
Bu nuran.hanm da son.dk. bi acayiplesiyo sanrm

Aynen öyle burda giden arkadaşlarda var o yüzden çok bişey demek istemiyorum insanlık olarak çok iyi , çok merhametli bir doktor. Ama son anda ne dediğini bilmiyor geçen hafta suyun az dedi bu hafta gayet iyi dedi bu hafta kilosu bir garip oldu . Normal doğum isteyen arkadaşlar ısrarcı olun eğer ki çok istiyosaniz yoksa sezaryan a yönlendiriyor sancı yoksa suni isteyin son anda.
Ben de son 2 muayenede bir gariplik sezdim Nuran hanımda ama çok kondurmak istemedim. İlgili ve işinin uzmanı sonuçta, biz de biraz metanetli olup sabredersek orta yolu buluruz diye düşünüyorum. Ama tecrübesiz olup evhamlı da olunca sanırım doktor da çok beklemek istemiyor sezaryenle gelsin biran önce uzamasın diye mi düşünüyor nedir. Mesela 2 önceki muayenede kanala girmeye başlamıştı benimki doktor herşey yolunda olunca çok sevinmişti erken gelecek bu çocuk diye. Dün baktı kanalda yüzü istediği yöne dönük değil doğum için daha zaman var; herşey normal olduğu halde görünür biçimde morali bozuldu. Yürüyüşümü günde 2 saate çıkardı. Bir de eğer bu hafta kanala girmezse sezaryen olabilire getirdi. Halbuki daha 38deyim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

kedilianne84

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
298
403
36
Hep birebir haftasıyla uyumlu gidiyordu bu hafta bacağını katlamış tam ölcemiyorum ama 3200-3300 arasi bişey dedi gecen hafta zaten 3175 di hiç mi kilo almadi anlamadım ki yada uğraşmak istemedi kan akımına iyi besleniyor dedi. Aman artık son haftalarda hepten kayış kopuyor doğumda görücez 😂 kuzenimin eşi de nuran hanıma gidiyor ona da sancin gelmezse salı günü sezaryan yapalım demiş o da beklemek istiyor gitmicek sancısı gelene kadar sende illa normal doğum istiyosan biraz daha bekle canım
Kuzeninin eşi kaçıncı haftasında? Ben de sancı gelene kadar sezaryen düşünmüyorum çağırsa bile. 39da Kontrolümüze gidelim bakalım ne diyecek. Egzersizleri artırdım yürüyüşü artırdım. Sezaryen doğumu gerektirecek bir zorunluluk da gözükmüyor anladığım kadarıyla. Beklerim ne yapalım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

fatosayk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2013
286
359
Benm 9 olmadan alrz dedi
Ne güzel. Sen daha çabuk kavuşucalsın kuzuna. Pazartesi 5 yada 6 kişi varız sanırım sezeryan olacak. Yastık çarşaf nevresim takımına kadar koydum.🙃Bayağı dolu gidicez. Bu virüs bizi tedirgin ettim. Yanına dezenfektan da koyun kızlar sprey olan. Ben odaya girince heryere sıkıcam

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

heyecanli_anneee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
1.427
1.610
27
Ben de son 2 muayenede bir gariplik sezdim Nuran hanımda ama çok kondurmak istemedim. İlgili ve işinin uzmanı sonuçta, biz de biraz metanetli olup sabredersek orta yolu buluruz diye düşünüyorum. Ama tecrübesiz olup evhamlı da olunca sanırım doktor da çok beklemek istemiyor sezaryenle gelsin biran önce uzamasın diye mi düşünüyor nedir. Mesela 2 önceki muayenede kanala girmeye başlamıştı benimki doktor herşey yolunda olunca çok sevinmişti erken gelecek bu çocuk diye. Dün baktı kanalda yüzü istediği yöne dönük değil doğum için daha zaman var; herşey normal olduğu halde görünür biçimde morali bozuldu. Yürüyüşümü günde 2 saate çıkardı. Bir de eğer bu hafta kanala girmezse sezaryen olabilire getirdi. Halbuki daha 38deyim.
İşinde iyi bir doktor dediğin gibi canım ama sezaryana yönlendiriyor biraz son zamanlarda hani normal doğum için ekstra bir çaba sarfetmiyor 41.haftada olur yine herşey normalse suni sancı bile denenebilir . Gorumcem yusuf olgaç a gidiyor ilk sezaryanim 38+6 da oldu demiş o zamanlarda normal doğum biraz için erken genelde 40.haftadan ya 1 hafta önce yada 1 hafta sonra olur demiş. O da ssvd yapıcak.
Kuzenimin esi de ya 39 ya 40.haftada ama hiç suni sancı önermemiş sali gününe kadar gelmezse sezaryan demiş. Aksi bir durum olmazsa bencede bekle canım normal olabilcekse niye olmasın sezaryanda bir ameliyat sonuçta

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Pumpkin34

Sağlıkla gel oğlum Yiğit. 💙🧿
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
690
853
29
NaniSBereN NaniSBereN ben bide şey sorcam canım. *Doğum ücretini yatışına karar verilince mi alıyorlar yoksa en son çıkarken mi?
* konuştuğunuz tutardan fazla alındı mı?
* nakit diye anlaştık kağıt para mı verdiniz yoksa banka kartından tek çekim oluyor mu? O sırada bide atm atm gezmese eşim iyi.
Bunlar son sorularım 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

insaatci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2013
962
795
Ne güzel. Sen daha çabuk kavuşucalsın kuzuna. Pazartesi 5 yada 6 kişi varız sanırım sezeryan olacak. Yastık çarşaf nevresim takımına kadar koydum.🙃Bayağı dolu gidicez. Bu virüs bizi tedirgin ettim. Yanına dezenfektan da koyun kızlar sprey olan. Ben odaya girince heryere sıkıcam
Ay canm ben carsaf vs ugrasamam koymadm😀

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

mew123

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2015
441
437
Pazartesi gün verecek bana nasip olursa tahminimce en geç 3 şubat diyecek bana
Tarihlerimizin arasinda 1 gun var, benim sezeryan gunum 2 subat o haftaya verirler sizede, hangi hastaneydi sizin?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

morerikq

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
93
78
Canım hayırlı olsun doğumun. Güle güle sağlıkla büyüt inşallah bebisini.

Kızlar dün benim bebeğimi kuv3ze koydular . Sarilik 17 göğüs çevresi de 19 olmuş. Anne bebek kan uyusmazligimiz olduğun için aniden yükseldi:KK43: ağlaya ağlaya bi hal oldum . Çevremdekiler kızıyor başka hastalığı yok şükret ağlama diyor . Ama orda tek başına ağlayınca kucağına alacak kimse yok yabancılar karnını doyuruyor falan gibi düşünceler beni yoruyor . Nasıl geçicek zaman bilmiyorum. Biberona alışır emmeyi bırakır mı acaba .
Çok geçmiş olsun. Çok şükür başka bir rahatsızlığı yok bebişin bunu da atlatır inşallah. Üzülmeyin sütünüz kesilmesin. İnşallah bir an önce iyileşip emecektir merak etmeyin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-02-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

fatosayk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2013
286
359
Ay canm ben carsaf vs ugrasamam koymadm😀
Refakatçi eşim ve annem kalacak yanımda. Babamda çocuklarla evde kalacak. Valla ben çarşaf pike yastık herşeyi koydum. Hastane temizliğine pek güvenmem aynı sektörde olduğumdan biliyorum 🙃😣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

morerikq

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
93
78
Sorun yok hepimiz aynı hastaneye hattı çoğumuz da aynı doktora gidiyoruZ🤣 resimleri nuran hanım çektirmiş kendi teliyle whatsaptan mesaj atıp isticem...

Biz eve geldik, darısı en kısa zamanda hepinize arkadaşlar... Şimdi ilgi bekleyen bi abla var😂 hepinizi öpüyorum Allaha emanet olun.
Gözünüz aydın. İnşallah bol emmeli gaz sıkıntısız bir döneminizz geçer. Darısı başımıza 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-02-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)