2021 Şubat Anneleri

Kızım dünden beri gazda çıkarmadı, ben şimdi çocuk cerrahiye randevu aldım. Sizinki iyi yine 2 günde bir yapuyo bizimki gecen fitille yaptı Bi daha da yapmadı :KK43: inşallah Bi çözümü vardır Allah şifa versin bebişlerimize,
Amin inşallah 🙏 Çok geçmiş olsun şimdiden. İnşallah bir sorun çıkmaz

Kızlar anestolu bebeğinizin makatına mı sürüyorsunuz ? Benim göğüs uçlarım çok ağrıyor diye genel cerrah göğüs ucunun sürüp emzireceğim zaman yıkamamı söylemişti. Araştırmalarım sonucu bebeğe geçtiğini öğrendim.O yüzden kullanmadım şimdi sizin Doktorlar nasıl makata sürülür söyleyince acaba kullansam mı dedim🤔 çünkü ağlayarak Bir Çığlık atarak emziriyorum.😭😱
Evet makatına sürüyorum. Yenilebilen bir ilaç değil. Lokal anestezik o. Geçici uyuşturma yapıyor. O yüzden göğüs ucunu sil demiştir. Yutmaması lazım çok tehlikeli. Göğüs ucu yaran olduğu için mi ağrıyor?

Gaz yapıyo mu peki, gazı da çok azalınca panik olduk bide makatta çatlak var. Ben anne sütü veriyorum gecen hafta 2,3 kez mama verdim sütüm az gibi gelince. Normal mi diyosun. Çocuk çok huzursuz özellikle emdikten hemen sonra ıkınıp ağlıyo çok üzülüyorum
Mamanın suyunu biraz cogalt canim biz öyle çözdük işi her gün yapıyo şimdi ya da

Annemde diyor sütün yağlı ondan olmuştur diye, Sağınca bakıyorum Hakkaten yağlı baya bu makat çatlağı olmasa hiç müdahale etmicektim. Cerrah Bi görsün de içim rahat etsin en azından. Ne zormuş cocuk sahibi olmak Allah beterinden sakınsın insan deli olur
Tabi mutlaka götür göster nolur nolmaz sağlıkla buyusunler insallah

Alo 144dü arasana sosyal yardım hattı, bu bütün annelerin hakkı, bir süresi olacağını düşünmüyorum. Avicenna bunları size cidden neden söylemedi anlamıyorum.
Bizim asistan giriş yapmamış bana emzirme ödeneği için 170’i arayıp sordum hastaneyi arayın dediler. Daha şimdi giriş yapacak bize 🤦🏻‍♀️ Doğum yardımı için sosyal hizmetlere başvuru yapmak gerekiyormuş artık haftaya da ona gideriz sanırım.
Bizde bugun kalça usg gittik.. dr muayene sinde testsindeki suyu fazla dedi çocuk cerrahı görsün dedi devlet hast. Özel hast. Doğum yaptım doğum yaptığım hastenede çocuk dr muayenesinde dr sıvı var ama 6 aya kadar geçyo skıntı yapmayon demişti o yüzden kafama takmamıştım şimdi böyle deyince 🙁napıcam ben 🙈
Bizim fıtık ameliyatından sonra kontrole gittiğimizde çocuk cerrahı testiste sıvı var ama zamanla geçer sorun etmeyin dedi haberimiz bile yoktu öyle birşeyden. Sen de sıkıntı yapma bence ama için rahat etsin bir çocuk cerrahına göster istersen.

Amin inşallah 🙏 Çok geçmiş olsun şimdiden. İnşallah bir sorun çıkmaz

Evet makatına sürüyorum. Yenilebilen bir ilaç değil. Lokal anestezik o. Geçici uyuşturma yapıyor. O yüzden göğüs ucunu sil demiştir. Yutmaması lazım çok tehlikeli. Göğüs ucu yaran olduğu için mi ağrıyor?
Göğüs uçlarımda yara yok ama emzirdiğim günden beri acıyor.bu arala katlanılmaz bir hal aldı.dişleriöi sıkıyprum Çığlık atıyorum ve ağlıyorım emizirirken😭 göğsümde de beze oldı 10 gündür geçmedi ne yaptysam antibiyotiğe başladım. Daha da fazla emzirmem gerekiyor göğsüm boşalsın diye. G.cereah anestol yazdı ama bnmde kullanasım gelmedi.ağlayarak emzirmeye dvm editorum😭

Kızlar cerraha gittim hemen lavman yaptı kabız olmuş o sert kakayı kendisi yapması mümkün değilmiş zaten. İzle 3 günden fazla yapamazsa getir dedi, yapmadığı zaman da kulak çubuğuyla müdahale et dedi. Çatlak yok dedi ama kakayı yaparken fışkırarak yaptı hep böyle mi hiç hoşuma gitmedi falan dedi bişeyden süphelendi ama söylemedi izleyelim dedi.

Göğüs uçlarımda yara yok ama emzirdiğim günden beri acıyor.bu arala katlanılmaz bir hal aldı.dişleriöi sıkıyprum Çığlık atıyorum ve ağlıyorım emizirirken😭 göğsümde de beze oldı 10 gündür geçmedi ne yaptysam antibiyotiğe başladım. Daha da fazla emzirmem gerekiyor göğsüm boşalsın diye. G.cereah anestol yazdı ama bnmde kullanasım gelmedi.ağlayarak emzirmeye dvm editorum😭
Benim göğüsümde de iki kere beze oldu. Bebeğim biberona alıştığı için son yağlı sütü çekemiyor. Sıcak duşun altında elimi yumruk yapıp parmaklarımın eklem yerleriyle bezeleri ezdim taaki bezeler yumuşayıp iyice ezilene kadar. Ağrılı bir işlem, göğsün de biraz kızarıyor. Ara vererek yapabilirsin. Ben öyle yaptım. Ez sıcak su tut, ez sıcak su tut. Sonra yine duşun altında elimle göğsümü sağdım. Sarı akıntı geldikten sonra hemen bebeğin emmesini sağladım. Makinenin çekimi bezeleri sağmaya yetmedi.

Göğüs ağrının nedenini anlamadığım için pek bir şey diyemeyeceğim canım. İlk 10 gün ben de ağlaya ağlaya emzirdim. Bende yara vardı bildiğin kanıyordu. Her emzirmede elektrik çarpmış gibi hissediyordum. Avetin göğüs kapaklarını kullandım. Hem orayı nemli tutmamı sağladı hem sürtünmeyi azaltarak iyileşmesini kolaylaştırdı. Öyle kurtulmuştum. Ama sen de yara da yokmuş. Bilemedim 😓

Kizlar benden de bir öneri: Doktor bana Hametan ve bir tane e vitamini kapsulunu patlatıp ikisini birden uca surmemi emzirme vaktine kadar kalmasını istemişti. Sonra iyice yıkayıp bebeğe ver diye söylemişti.

Her zorluğu kadın çekiyor vallahi! İstan etmekmdeğğl niyetim ama kıymet bilen yok. Hamşle kaldım mı kalamadım mı? Günleri hesapla tuttur. Yok istemiyordum oldu. Sonra mide bulantıları, halsizlik, hasta oldum ilaç alamam, vitaminli beslenmeliyim, canım şunu çekti ama hamileyim yiyemem, Doğum korkusu, Doğum ağrıları, kilolar, sütüm var yok, memeler yara oldu geçti! Biraz kıymet bilseler keşke. Ben bugün eşime çık sinirliyim. Boşayasım var cesaretim yok. İki çocuk baba özler mi eksikliğini hisseder mi diye.
Günlerdir ihtiyaçlarım var çıkıp alacağım hep bir bahane çıkarıyor. Regl oldum üstün başım berbat bir ped alamadım! İşi varmış akşam o alırmış.
Bu kadar da olmamalı ya. Etrafınızda boşanıp iki çocukla toparlayan var mı ya

Kızlar saçı güçsüz olup dökülen varsa birşey keşfettim tesadüfen. Süt artırır dediler diye aldım. Solgarın b bitamini. Fotosunu da koyuyorum.
Süte etkisi hafif oldu ama benim hiç uzamayan saçlarım uzadı. İnce telli , güçsüz, dökülen saçlarım güçlendi ve dökülme falan kalmadı. Emzirmeme rağmen saçlarım dökülmüyor. Bilginiz olsun.

Eklentiler

• F6B8A63E-0FD9-4063-A574-7B295F2415C0.jpeg
    F6B8A63E-0FD9-4063-A574-7B295F2415C0.jpeg
    73,9 KB · Görüntüleme: 34
2. Gün yaptığında kabız gibi mi, gaz çıkışı var mı? Fitilsiz yapamıyor 2 gün bekleyip vermiştim üstünden 2 gün gecti yine yapmadı. Bugun gazda yok şimdi cerrahiye gidiyoruz. Çok acı çekiyor gibi ıkınıyor ağlıyor
Gaz yapbiliyo bi de yapınca yine aynı formada sıvı oluyo baya. Makat çıkışı dar olabilir ya da içerde de çatlak olabilir

Kızlar şimdi benim minik haydutu biliyosunuz hiç uyumuyor. Artık ben de hal de psikoloji de kalmadı sürekli bağırıyorum çocuğa istemsiz sürekli ağlıyorum. İki gündür battaniyede sallayınca rahatlıyor bu battaniye gibi aynı konforu veren hamaklar varmış. Kullanan memnun olan önerecek olan var mı ?

Kızlar şimdi benim minik haydutu biliyosunuz hiç uyumuyor. Artık ben de hal de psikoloji de kalmadı sürekli bağırıyorum çocuğa istemsiz sürekli ağlıyorum. İki gündür battaniyede sallayınca rahatlıyor bu battaniye gibi aynı konforu veren hamaklar varmış. Kullanan memnun olan önerecek olan var mı ?
Bizim kurtarıcımız oldu. Fiyatı da uygun beğenmezse çok paramız gitmez dedik. E bebeğin mağazasında daha ucuzdu sanki. Gece bile bunda yatırıyorum. Beşiği boşa almışız. Yalnız içine puset minderi koyuyorum

Eklentiler

• 08825CEA-8457-4982-B9E3-BD315E6B801B.png
    08825CEA-8457-4982-B9E3-BD315E6B801B.png
    257,5 KB · Görüntüleme: 29
Bizim kurtarıcımız oldu. Fiyatı da uygun beğenmezse çok paramız gitmez dedik. E bebeğin mağazasında daha ucuzdu sanki. Gece bile bunda yatırıyorum. Beşiği boşa almışız. Yalnız içine puset minderi koyuyorum
Ay canımsınn. İçine gömülüyo mu nasıl sürekli sallanmak istiyo mu ayakları sağlam mı gıcırdıyo mu 🙈 çok soru sordum bağışla ya

Sonundaoldunun etiketledigi hamagin aynisini aldik bizde ama battaniyede sallandigi gibi olmadi vucudu o kdr battaniyedeki gibi sarmiyo cocuk bitek battaniyede susuyo bu hamakda zaman geirmek icin ve gaz için bazen yaradi ama battaniye gibi olmadi bizde hamagini söküp aparat yerlerine evdeki carsafi bagladik baya is gördü 🤣hamagida takabiliyoruz çarşafta alablrsinz ciddsn 20 kiloya kdrmis hemde kullanimi cokda uygun 180 tl ye aldik 3 hafta once

Ay canımsınn. İçine gömülüyo mu nasıl sürekli sallanmak istiyo mu ayakları sağlam mı gıcırdıyo mu 🙈 çok soru sordum bağışla ya
Ayaklari bazen cok hizli sallarsan havaya kalkabiliyo gicirdama ses yok birde bir kez salladinmi baya sure kendi sallanmaya devam ediyor cok hafif aama icine gomulsede battaniye etkisi vermiyo kesinlikle onu soliyim

Benim göğüsümde de iki kere beze oldu. Bebeğim biberona alıştığı için son yağlı sütü çekemiyor. Sıcak duşun altında elimi yumruk yapıp parmaklarımın eklem yerleriyle bezeleri ezdim taaki bezeler yumuşayıp iyice ezilene kadar. Ağrılı bir işlem, göğsün de biraz kızarıyor. Ara vererek yapabilirsin. Ben öyle yaptım. Ez sıcak su tut, ez sıcak su tut. Sonra yine duşun altında elimle göğsümü sağdım. Sarı akıntı geldikten sonra hemen bebeğin emmesini sağladım. Makinenin çekimi bezeleri sağmaya yetmedi.

Göğüs ağrının nedenini anlamadığım için pek bir şey diyemeyeceğim canım. İlk 10 gün ben de ağlaya ağlaya emzirdim. Bende yara vardı bildiğin kanıyordu. Her emzirmede elektrik çarpmış gibi hissediyordum. Avetin göğüs kapaklarını kullandım. Hem orayı nemli tutmamı sağladı hem sürtünmeyi azaltarak iyileşmesini kolaylaştırdı. Öyle kurtulmuştum. Ama sen de yara da yokmuş. Bilemedim 😓
Cdden çok ağrılı yaaa🥺 dokunnca ağrıyan bezeme masaj yapmak tam bir işkence, emzrmekte😭 seninki ne büyüklükteydi cnm? Kaç günde yok oldu bezen? Sağım da yapıyorum arada,o göğsümü de yaklaşık 20-25 dk emiyor oğlum . Antibiyotik te de 2.günüm Hala bi değişiklik yok. 🤷🏻‍♀️Allah'ım tüm hastalara şifa versin. Sağlığımızın kıymetini bilelim 🤲
Kizlar benden de bir öneri: Doktor bana Hametan ve bir tane e vitamini kapsulunu patlatıp ikisini birden uca surmemi emzirme vaktine kadar kalmasını istemişti. Sonra iyice yıkayıp bebeğe ver diye söylemişti.
Aa iyi geldi mi peki cnm sana? Bnde deneyim olmazsa. Sürekl incia sürüyorum 2 kez de de kantaron sürüp streçledim hiç fayda yok😱
Her zorluğu kadın çekiyor vallahi! İstan etmekmdeğğl niyetim ama kıymet bilen yok. Hamşle kaldım mı kalamadım mı? Günleri hesapla tuttur. Yok istemiyordum oldu. Sonra mide bulantıları, halsizlik, hasta oldum ilaç alamam, vitaminli beslenmeliyim, canım şunu çekti ama hamileyim yiyemem, Doğum korkusu, Doğum ağrıları, kilolar, sütüm var yok, memeler yara oldu geçti! Biraz kıymet bilseler keşke. Ben bugün eşime çık sinirliyim. Boşayasım var cesaretim yok. İki çocuk baba özler mi eksikliğini hisseder mi diye.
Günlerdir ihtiyaçlarım var çıkıp alacağım hep bir bahane çıkarıyor. Regl oldum üstün başım berbat bir ped alamadım! İşi varmış akşam o alırmış.
Bu kadar da olmamalı ya. Etrafınızda boşanıp iki çocukla toparlayan var mı ya
Aynı kafadayım sennle. Geceleri tek başıma çocukla uğraşınca eşime! Küfredesim geliyor😡 o annesigilde horul horul uyuyor Ben burada ikimizin çocuğuma bakıyorum diye sinirleniyorum .Allah affetsin ama. Hele bir de şimdi mastit ile uğraşıyorum o orda keyfinde😡
Sen karşına al uzun uzadıya konuş anlat ilgilenmeye yardıma daha çok ihtiyacın olduğundan bahset kolay değil .ama erkekler anlamıyor işte anlatmak gerekiyor. hoş bazılarını anlattığım halde de anlamıyor da 😒 yok mu sana yardım edecek herhangi biri anne kardeş gibi.

Ayaklari bazen cok hizli sallarsan havaya kalkabiliyo gicirdama ses yok birde bir kez salladinmi baya sure kendi sallanmaya devam ediyor cok hafif aama icine gomulsede battaniye etkisi vermiyo kesinlikle onu soliyim
Kucak dışında şu günlerde bitek battaniye sallamayla uyudu çaresizce çözüm arıyorum beşik gibi mi peki yani tüm vücudu sallıyomu

Kızlar selam nasılsınız ben nezle oldum ölüyorum nezledrn resmen başımı kolumu kaldıracak halim yokken 2 çocuk çok zormuş gerçekten 2 doktora sordum nezleyim ne kullanabilirim diye biri bir şey onermedi diğeri minoset tablet önerdi sizin bir fikriniz var mı arkadaşlar 🤦‍♀️🤔🤷‍♀️

X